Keresés

Részletes keresés

Saintus Creative Commons License 2008.11.17 0 0 7222
Szóval nem azt akarom mondani, hogy ez az ideális cucc, de ha már ennyire webszerkesztős a hangulat, miért nem csinálunk egy ilyet a tengerikajaosok.hu-ra? Ez a domain, és szerver nem tökéletes erre a célra, de aki ért hozzá, bárhol megcsinálja. És az a sajátunk lehetne.
Előzmény: Saintus (7221)
Saintus Creative Commons License 2008.11.17 0 0 7221

Tudom, hogy más negyon útáltok a kocawebdizájner szerepében, de megint csak azt kell mondjam, hogy tudnék jobb képtárat...

 

Most csináltam kemény 5 perc alatt. (jó, nem én csináltam, csak használom, de saját oldalon van):

 

http://yellowhammer.co.cc/image/

 

Van rajt minden ami kell, közösségileg szerkesztős, hozzászólós, interáktíív.

libazzoli Creative Commons License 2008.11.17 0 0 7220
Bíró Marcsa Trabantot vett a héten?
Előzmény: Uldin (7210)
libazzoli Creative Commons License 2008.11.17 0 0 7219
A Világjárók sorozatban nagyon nagy példányszámban adták ki a hetvenes vagy a nyolcvanas években. Úgyhogy minimális szerencsével is beszerezhető antikváriumban pár száz forintért.
Előzmény: Emdzsí (7198)
oldstruggler Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7218
Egymás mellett irogattunk. A pályázat határideje legyen szerintem DECEMBER 7., ekkor van realitása egy 13-i közös programnak.
Előzmény: aeroe (7216)
oldstruggler Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7217
A kajakok elmentek téli álmot aludni ...
Ahogy mondottam volt: mindennek megvan a maga ideje. A természet azt akarja, készüljünk a hófödte bércek meghódítására. Ez az alapozás a jövő évi kajakozáshoz. Aeroe fotópályázatára gyúrjunk. Mert ennek lesz egyszer eredményhirdetése és ezt meg kell ünnepelni. December közepére ki kellene jelölni a megfelelő napot, hogy a karácsonyi őrület közben lehessen óvni-védeni a közös program időpontját.
DECEMBER 13. SZOMBAT?
Előzmény: Arza (7203)
aeroe Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7216

Fotópályázat

 

hali mindenkinek

 

hosszas tépelődés és netes kutatás után a legegyszerűbb megoldást javaslom a fotópályázat lebonyolítására: jelentkezzetek be az indafotóra (http://indafoto.hu), ott lehet használni a fórumos azonosítot + még egy indapass nick-et kell választani, ha eddig nem volt

 

ide fel lehet tölteni a pályáznivaló képeket, adjátok hozzá a 'tengerikajak_fotópályázat2008' cimkét, hogy a képek kereshetők legyenek, aztán hajrá, lehet kommentelni egymás képeit. mondjuk legyen pontozásos a játék, a kommentárokba írjatok egy értékelést 1-5 között, a végén majd jól átlagolunk

 

fog ez így menni?

 

itt egy kép próbának: http://indafoto.hu/aeroe/image/2290923-9b8b9ca1

 

határidő? mondjuk a feltöltésre legyen nov. 30., értékelések lezárása dec. 14. éjfélig. akkor még karácsony előtt lehet eredményt a győztesre inni egyet

Uldin Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7215

Aha hallottad.

 

Jelentették az őrszemek, hogy kajaknak és kajakosnak látszó tárgy került tűzközelbe, a lövészek pedig várják a tűzparancsot.

Előzmény: Emdzsí (7212)
Emdzsí Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7214
Tényleg mi történt, hogy már nem kékkel írsz? Elfogyott a ténta?:))
Előzmény: Bazsa69 (7211)
Emdzsí Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7213
Efogyott, mind a 120nap?:))  Gondolkodom a szakmaváltáson:)
Előzmény: Bazsa69 (7211)
Emdzsí Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7212
Hallottam.))
Előzmény: Uldin (7209)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7211
Végülis csikó-koromban már nemegyszer sátraztam hóban, sőt volt, hogy még sátor sem volt, csak -21 fok Tátrai hideg... :o)

Úgyhogy egy kis esti tábortüzes borozgatás lazán beleférne.
De nincs már az idén szabim, tehát csak a közelben (Duna-kanyar) lenne értelme: egy kis kajakozás, meg kolbász- és szalonnasütés is, bő lében úsztatva ....
Csak lennék már jobban... :o/
Előzmény: Uldin (7210)
Uldin Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7210

ugye milyen jó is lenne....

 

A vízparton tűz mellett sültszalonnát eszegetni, mellé egy kis vörösbort iszogatni...iszogatni...még iszogatni...danolászni...

 

Példul: valami népies nótát...

 

Tsz. elnök betoppant a kocsmába

Beledűtött 40 fröccsöt magába

Elaludt az olajkályha tetején

Megolvadt a müüböörkalap a fején...

Uldin Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7209
Jut eszembe...Tök sötétben hogy is láttad???
Előzmény: Emdzsí (7206)
Uldin Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7208
Mielőtt garazsíroztam a kajakot nekem is vinnem kellett a fejlámpát magammal, mert rámsötétedett mire beértem az úszóházra. A lámpát csak azért vittem, hogy a közeg ne piszkáljon. Az úszóházat korrekten kivilágították. Estére egyébként jól le tudott hülni a levegő. A víz meg amúgy is 10 fok körüli ilyenkor. Lehet az úszóázon kellett vona maradnom télire is, kérhettem volna kulcsot a hajóházhoz. Ott lábmosás nékül be-ki szállok a hajóba-ból.  Most meg az a helyzet, hogy át kell vonszolnom a hajót a töltésen, és a közelben csak 1 db használható kikötőhely van, lábszárig a hideg vízbe kell mászni, ráadásul "kedves" paréjhuszárok teleszórták a partot üvegszilánkkal, valakik üvegtördelő versenyt rendeztek, pont a kikötésre alkalmas hely közelében, a vízbe is jutott belőle. A nagyobb nyársakat összeszedegettem, miután megvagdosta a talpam. De most már hideg a víz a lábmosáshoz.
Előzmény: Emdzsí (7206)
Uldin Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7207
Ember tervez, Isten végez. A haverom a tiszaparti garázsba begurítota a szétberhelt ventoját. A belét meg bedobták mellé. Hopp itt egy turbófeltöltő amott egy főtengely.  No ezzel a járgánnyal nehéz lesz kiállni a garázsból. Szegény Seacrui.. meg beszorult oldalt.. :-(((
Előzmény: Emdzsí (7206)
Emdzsí Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7206

Én pár napja láttam töksötétben a Dunán néhány kajakost, szóval a fény hiánya nem lehet akadály.:))

Előzmény: Uldin (7204)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7205
A SENORITÁ-n természetesen gyárilag van svert, a RAMBO-ra meg - hátszelezéshez - nem kell (a sport- vitorlásokon ilyenkor fel is szokták húzni, hogy hamarabb siklásba hozzák a hajót). Arra elég lenne egy kormánylapát, ha lenne.
Valószínűleg csak akkor fogok zsonglőrködni vele, ha a vízhőfok újra 20 fölött lesz.

Én sajnos benyaltam egy vírust, úgyhogy itthon ülök és hízok (mézes tea, mézes forralt bor, stb.).
Talán egy hét múlva... :o/
Előzmény: oldstruggler (7202)
Uldin Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7204

Én egyfolytában mennék kajakozni, de állandóan dolog van. A hétvégék is beolvadnak a hétköznapokba. Kerékpárral közlekedem, ha tehetem a Tisza parton gurulok, hogy sokkoljam magam azzal, hogy jó a víz, szikrázó napsütés van, lehetne kajakozni. Sajna mostanában hamar lemegy a nap, mire elkészülök a munkámmal, már sötétedik.

 

Ennek az lesz a vége, hogy tavaszra besokallok, és pár hétre kiköltözöm valahova az ártéri erdőbe, remélem, hogy embert majd, csak a vízhez közeli kocsmákban látok.......

Előzmény: Arza (7203)
Arza Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7203

Off

 

Úgy látom átmentünk "vitorlásba" ...

 

Nekem három vitorlás élményem van

 

1. Erős szél volt, vizes lettem, de tetszett (na annyira azért nem, hogy beleszeressek a vitorlázásba) - régebben már a vonatban is tengeribeteg lettem, ezt meg bírtam, úgy mint Badár Sándor a Japánba vezető útján a Nahodkai-öbölben a Felix Dzserzsiszkij fedélzetén. Idézem: " ... És megállapítottuk, hogy az, hogy Petőfi megírta, hogy a magyar lóra termett, az egy dolog, de a magyar tengerre is termett, mert nagyon bírtuk. Meg se rezdültünk. Hihetetlen! Hihetetlen ..."

 

2. szélcsend volt, alig tudtunk kijönni a partra

 

3. viharos erejű szél a Balatonon, ... ajjaj, ... Itt nem részletezem Badár leírását, , hogy hogyan is nézett ki amikor elkapta őket a Tájfun :)

 

Úgy, hogy én ezzel a harmadikkal be is fejeztem a vitorlázást.

 

On

 

Volt valaki mostanában kajakozni, hogy így lehűlt az idő?

Előzmény: Bazsa69 (7200)
oldstruggler Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7202
És svertet is szerelsz a vitorlázáshoz? Szólj, amikor a mutatványt elő kívánod adni. Megyek fotózni.
Előzmény: Bazsa69 (7200)
oldstruggler Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7201
Ez olyan hír, mint amikor azt olvasom, hogy a kutya megharapta a postást. Az igazi hír az lesz, ha a derék sportember a Fekete-tengertől hajózik kalózával a Fekete-erdőig!
Előzmény: Emdzsí (7197)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7200
Ja nem: a kajakot nem akarom átalakítani, bár a megerősített esernyőből készített "spinakker" azért még ki lesz ptóbálva... :o)

Van egy kis 420-as vitorlás csónakom, az ideális az ilyen őrültségekre.
De addig még sokat kell tanulnom!...
Előzmény: Uldin (7195)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 7199
Köszönöm a linkeket és az infót!
Az említett könyvet már olvastam, itt "figyel" a polcomon.
Szegeden a vitorlázás még az előző századfordulón (de öregek vagyunk! :o) ) virágkorát élte, mostanság ébredezik álmából (a két világháború és a közötte lévő gazdasági világválság keserű "szendvicse" megviselte az ottani vitorlásélet gyomrát is, csak hát a Balatonon és a Velencei-tavon gyorsabb volt a rehabilitáció.

Öööö... melyik topic is ez? =;o)
Előzmény: Emdzsí (7198)
Emdzsí Creative Commons License 2008.11.15 0 0 7198
Előzmény: Emdzsí (7197)
Emdzsí Creative Commons License 2008.11.15 0 0 7197
Ez csak nálunk újdonság , Ausztriában vannak folyami vitorlás egyesületek. Olvastam egy könyvet  egy kalandos kedvű úriemberről, aki kalózával levitorlázott a Fekete-tengerig
Előzmény: Uldin (7195)
Uldin Creative Commons License 2008.11.15 0 0 7196
Uldin Creative Commons License 2008.11.15 0 0 7195

Hali Bazsa!

 

A vitorlázás topikban nézelődtem, látom érdekel a folyami vitorlázás. Szegeden vannak páran, akik művelik ezt a tevékenységet, cikázgatás parttól partig, mondjuk szerintem pöttyet zavarják a hajóforgalmat, de ez az ő gondjuk. Még vitorlás oktatás is van.

 

A pouchos túráim idejében, én is próbálkoztam vitorlázással, készítettem vitorlát a pouch-hoz, de nem igazán jött be a dolog, vitorla helyett felfújaható gumicsónak egyszerűbb megoldás volt. Viszont a gumicsónakból készült  vitorlát úgy megkedveltem, hogy vittem magammal minden túrára, csak hátszélben használtam vitorla helyett, 2 kötéllel rögzítettem, belekapott a szél és tolta a hajót.

Emdzsí Creative Commons License 2008.11.13 0 0 7194

Ja-ja,óvatosan jósoltam, és persze az én súlyommal értendőek az értékek, de azt lehet mondani, hogy kb15%-kal gyorsabb a Barracuda mint Ysak, vagy Laser. Nekem 10.7km/h volt a maximumom Ysakkal.

 

Előzmény: Bazsa69 (7193)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 7193
Hajósebesség: ez egy érdekes adat: én a RAINBOW Laser-rel kiránduló túratempóban 6 km-t teszek meg óránként (nasival, ivással, fényképezéssel, pihengetéssel, de kiszállás nélkül), 20 km-en versenytempóban 8km/ó a sebességem, sprintben, hagyományos túralapáttal (ROBSON Target) 11-ig bírtam felpörgetni ezt a kajakot (GPS-szel mért adat).
De ez szinte mindenkinek más lehet, ezért főleg a végsebességet én óvatosan jósolnám meg... :o)
Előzmény: Emdzsí (7191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!