Keresés

Részletes keresés

Provence83 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56910
Lanyok, en ugy tudom, hogy sem az xr-tol, sem az eucreastol nem lehet fogyni, de ez a tajekoztatojukban is le van irva. Ezek a normal es vekony testalkatuaknal hasznal inkabb. En rogton xr t kaptam, de ugy hallottam, hogy csak akkor van hasmenes a sima mettol, ha nem eleg lassan epiti fel az ember, a vercukor ingadozas meg azt jelenti, hogy nem tokeletes a gyogyszer mellettna dieta...
Lunni Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56909

gratula :) és szülés után is ugyanúgy kell tartani a diétát és szedni a gyógyszert? :/ életem végéig? :)

Előzmény: Ediina (56908)
Ediina Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56908

Olyan aktívan mint kellene nem tudok sportolni, mert ízületi problémáim vannak. Spéci gerinctornára jártam abban az időben. Most egy 14 hónapos után futok naphosszat. :))

Előzmény: Lunni (56907)
Lunni Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56907

1 éve álltam le a fogamzásgátlóval, nőgyógyim mondta fél év után amikor még mindig nem jött meg hogy akkor csináljunk teljes kivizsgálást és így derült ki mi bajom, de persze jópár hónap eltelt közben... és milyen megoldást javasolt hogy helyreállítson, még fogamzásgátlót, hát remek :)

szóval én nem halogattam semmit, csak nemtudták mi a bajom :) aztán tovább kutattam és végül kikötöttem itt és ez által az MM-ben.

 

Dr. Breyer Helgát kaptam, Meckformint írt fel, a súlyom nem változik 59-60/175, hasmenésem sincs tőle, csak néha az ízérzékem akadozik :) És a napi 7szeri étkezés mellett még sportoltál is? mert akkor nekem tényleg 30 órából kéne hogy álljon egy nap meló mellett. vagy elég csak a diéta? én napi 4szer eszek, de nem számolom a szénhidrátot csak az előírtakat próbálom tartani, de sajni mi hétvégenként szoktunk borozni, sütizni, egyelőre ezekről nem tudok lemondani :/ 

Előzmény: Ediina (56903)
Szeleszte Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56906

Én adok fél évet a met-nek, hátha sikerülne addig spontán teherbe esnem. Diéta: néha a menzás kaja miatt a főétkezés hibádzik, a többit szigorúan betartom. Sportolni sportolok, úszás, otthoni torna, ha jó idő van bicikli séta.

Előzmény: kromy (56905)
kromy Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56905

Én 850est szedek és nem tudok tőle fogyni. Nem megy lejjebb a súlyom 68 kilónál, pedig én is szeretnék legalább 65re lemenni. A diétát ma kezdtem újra nagyon szigorúan. Eddig is csináltam csak volt egy kis lazulásom. És sportolok is. Terheléses inzulint legkorábban dec. elején lehet csináltatnom, és addig én is a bizonytalanban vagyok, hogy most mi is van. Mikor mehetnék inszemre vagy lombikra? Mert én sem tudom mikorra hat a gyógyszer...

 

Szeleszte Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56904

Lunni

 

Most nálam kicsit feje tetejére állt a rendszer. 50. dik ciklusnapon elmentem a dokihoz Norcolutos megvonásos vérzést csinált nekem, elkezdtem a met-et megjött 40 napra, most megint 46-dik napon vagyok és semmi. Gyakorlati jó tanácsként mondom, hogy nem érdemes egy évig nem menstruálni, mert riogatni nem akarlak, de 4 éve 80 nap nem menstruálás után lett egy 4 szer 5 cm-es ciszta a petefészkembe. Szóval, ha ennyi ideig nem jön meg érdemes egy megvonásos vérzést csináltatnod, és utána fogod látni hogyan fog hatni a metformin.

Előzmény: Lunni (56902)
Ediina Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56903

Lunni, az, hogy kinek mikor hat a met teljesen változó. Én is sovány vagyok, nekem pl. egyáltalán nem használt, csak fogytam tőle, nem rendezte a ciklusomat. Először kombinált gyógyszert kaptam met+glitazon (neve lényegtelen, már kivonták a forgalomból). Ciklusom lett, de még mindig fogytam, így metmentes gyógyszert kaptam. Fogyás megállt, sőt híztam is, és beállt a ciklusom is, sőt babám is lett. Most ismét ezt szedem, bár a szülés óta van spontán ciklusom. Viszont én korábban nagyon komolyan diétáztam 7x ettem naponta. Most a kicsi mellett elég nehéz, de nagyon igyekszem.

Ki a dokid?

Előzmény: Lunni (56902)
Lunni Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56902

mikortól lehet számítani a gyógyszer szedése után az első menzeszre?

mert hogy nekem 1 éve nem jött meg, csak nem rég derült ki hogy pco-s vagyok, és 3 hete szedem a gyógyszert, most emeltem 1000re, de jövőhéten 1500 lesz, MM-ben azt mondták hogy ennyi kell ahhoz hogy működjek... de én sokallom picit :)

 

a nagytöbbséggel ellentétben nekem nincs túlsúlyom, sőt épp hogy eléri a BMI a 19et, helyesen táplálkozok (igaz a napi 5 evés esélytelen) és mindig is heti kétszer jártam konditerembe előtte meg versenysprotoltam... úgyhogy nekem nem igazán tudtak értelmes tanácsot adni csak azt, hogy szedjem a gyógyszert és ne egyek fehér lisztet és cukrot :)

Előzmény: Szeleszte (56900)
Szeleszte Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56901

Utána mi lett a történet? Maradt a 2000 xr, reggel este szedsz 1000? Később összejött a baba, vagy még várat magára ez a történet?

Előzmény: sz30 (56899)
Szeleszte Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56900

Nekem három évig tökéletesen elég volt az 500 mg, a 29 napos ciklushoz és a peteéréshez. Utána jött állítólagos hipoglikémia miatt elvonta a doki a gyógyszert és másfél év leállás következett, mire egy másik dokitól visszaszereztem, ő most felrakta 750 mg-ra. Attól tartok, hogy szerintem ez is kevés lesz:((( Ráadásul az volt a jellemző nálam az xr-nél, hogy a lelkemet kitornáztam, kiúsztam akkor sem fogytam egy dekát sem, most is így van, pedig három doki is mondta már, hogy a 73 kiloról kusszak már le valahogy 65-re. A sima met-et nem bírtam, nagyon erős hasmenéseim voltak tőle, és cukoringadozásaim.

Előzmény: sz30 (56899)
sz30 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56899

Én kezdetben kaptam rögtön 1500 mg xr-t, és 5 havi szedés után, miután nem estem teherbe (de őszintén szólva nem is akartam), felemelte a dokim 2000 mg-ra. Neked elég a 750?

Előzmény: Szeleszte (56896)
kromy Creative Commons License 2012.09.19 0 0 56898

Sziasztok!

Én az eucreástól nem tudok fogyni. Tartom a súlyom, de egy dekát se megy lejjebb. Kicsit el is vagyok emiatt keseredve. De majd remélem egyszer csak beindul...

 

Timike74 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 56897

Szia!

 

Nekem Szigetváron csinálták, de még 1999-ben. Így az akkori technika és a mai nem összehasonlítható.

 

Remélem hamar túl leszel rajta és nem fog vészesen fájni.

Előzmény: kromy (56892)
Szeleszte Creative Commons License 2012.09.19 0 0 56896

Sziasztok

 

Tegnap a 45.-dik cn-en gondoltam ideje elmenni a dokihoz, hogy mi újság odalent. A pehem volt egyben a szerencsém, hogy nem rendelt a dokim, így 2.5 órás várakozás után beszólítottak. Közölte velem a doki, hogy az áprilisi rákszűrésemkor nem volt elég minta amit levettek, megismételte-e a dokim? Mondtam, hogy nem nekem ki lett adva a lelet, hogy P2 negatív. Ez a doki megismételte a rákszűrést, majd csinált egy ultrahangot, mondta hogy gondolom nem lepődik meg, de pco-s mind a két petefészke. Mondtam, ez nagyon meglepő, mert a dokim azt mondta, hogy már felszívódtak és tiszta mind a két petefészkem, jó volt fél évig abban a tudatban élni, hogy oda lent tiszta kép, szóval doki cserélve...... Már nem tudom hanyadik nődokit fogom elaprítani Szegeden, idős kedves doki volt, de úgylátszik már a szakmai tudása egy kicsit megkopott.

 

Tegnaptól felemeltem az xr-t 1 szer 750-re az 500-ról és várom a messiást, hogy hátha megjön... Megmondom nektek csajok őszintén, amikor most metformin mellett elkezdett késni a vérzésem, olyan jó volt azt hinni, hogy talán összejött a baba, de sajnos negatív a csíkom, nincsenek zebráim... Marad a bizonytalanság, kiszámíthatatlanság, igen hányatott egy nő élete, de még rosszabb ezzel a betegséggel.....

sz30 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 56895

szia, köszi, hogy leírtad! Ezek jól hangzanak! A szőrösödés csökkenése a már meglévő szőrszálakra is kiterjedt, vagy inkább csak nem nő több, mint eddig?

Esetleg fejbőr zsírosodásra, -korpásodásra is jó hatással volt nálad?

Nekem is kétféle metformintól már meg kellett válnom, most jön az Eu. Ha ez se válik be, akkor mit fognak még felírni!

 

Te szeretnél babát, azért szeded?

 

 

 

Előzmény: mariannvarga (56894)
mariannvarga Creative Commons License 2012.09.18 0 0 56894

Szia!

 

2,5 hónapja szedem az eucreast. A bőröm nagyon szép lett, még a kozmetikust is kibírtam (1 éve nem tudtam elmenni hozzá, mert annyira gyulladt volt a bőröm). Mondhatni, hogy nincs pattanásom:))) A szőrösödés mértéke látványosan csökkent, viszont a hajhullás sajnos alig változott. A bőröm összességében nem olyan szélsőséges (eddig vagy nagyon zsíros volt, vagy nagyon száraz). Ezek mellett nincs semmilyen mellékhatása (előtte kétféléve metformin-gyógyszerrel is meggyűlt a bajom), sokat fogytam, egyre jobban érzem magam a bőrömben. Egyedül az első héten váltakozott a farkaséhség és hányinger a kaják láttán, de az is hamar helyreállt. Ja és a legfontosabb, hogy évek óta tartó "egykezemenmegtudomszámolnihányszorvoltammeg" után már kétszer is menstruáltam a szedése óta. szóval nekem eddig bejött.

Előzmény: sz30 (56893)
sz30 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 56893

Sziasztok Lányok,

nektek milyen tapasztalatatok van az Eucreassal a hiperandrogén tüneteket illetően? Kinek hogyan változott a bőre, hajhullása, szőrösödése a szedés folyamán?

köszönöm, hogy megosztjátok velem.

 

kromy Creative Commons License 2012.09.18 0 0 56892

Huhhhhh!! Köszi az infókat. Szegény Te! Én is túlvagyok már hsonló dolgon epekő, vesekő, vakbél stb...és én is elég jól viselem a fájdalmat.

Viszont nekem annyit mondott a dokim, hogy valami spéci katétert fog alkalmazni, mert ha nem ezzel csinálják, akkor az valóban sintér munka. Hát nem tudom. Illetve nekem még azt is mondta, hogy a kontraszt anyagot lassan nyomják be, mert ha gyorsan nyomná és elvan szorulva, vagyis nem átjárható akkor az nagyon fáj. De ha kicsit nyomja akkor egyből abba lehet hagyni, ha nem megy tovább. Egyébként neked hol csinálták? nekem a Dél-Pesti kórházban fogják.

 

Előzmény: Timike74 (56891)
Timike74 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 56891

Kromy!

 

 

Nekem RTH-s HSG-m volt, és hát nem riogatni szeretnélek, de BRUTÁLIS fájdalommal járt nekem, konkrétan az ájulás szélén voltam, pedig nem mondom alacsonynak a fájdalom küszöböm. Sok mindenen keresztül mentem már, laparaszkópos drilling, ezer +1 ciszta műtét, curettage, epekő, vakbél.....szóval tényleg sok, de ez volt a "csúcs".

 

Nem is értem, miért ezt a "kőkori" módszert alkalmazzák, hiszen az UH-s sokkal emberbarátibb.

 

Az előkészületekről, ahogy nekem anno csinálták.:

 

Levittek az RTG helyiségbe, felfektettek egy RTG asztalra, jóddal ( vagy BEtadinnel ) a nemi szerv tájékát és a hüvelyt lemosták, kimosták. ( nagyon égő és rossz érzés, de viselhető volt )

Aztán a méhszájba adtak egy Lidocain injekciót, ami egy szúrás volt és feszítés. Ez azért kellett, hogy amikor a méhszájat a Koherrel "kifogját ", ne fájjon, és nem is fájt. A szondát ezek után vezették be, de abból semmit nem éreztem, hisz egy pici "szívószál szerű cső".

Az a legfájdalmasabb és a legborzasztóbb, mikor nagy nyomással a kontrasztanyagot a petevezetéken próbálják átnyomni!

Akkor olyan volt, mintha egy kamion ment volna át rajtam és kettőbe akart volna tépni egész pontosan. Közben a RTG alatt nézki, hova lép vagy épp nem lép ki a folyadék. Na ez a fájdalmas, mikor gyakorlatilag mossa és tágítja valamelyest a petevezetéket.

 

Erre jobb felkészülni, már amennyire lehet!

 

Azt nekem is elfelejtették mondani, hogy a kék kontraszt anyag és a sárga jód egy "kellemes" libaf@s zöld színt alkot, és az távozott a hüvelyen keresztül. Pontosan úgy éreztem magam, mint akibe egy ufó járt.

 

Csak a tapasztalataimat írtam le, ne rémíszteni szeretnélek. Ha neked is ezt a fajta beavatkozást csinálják, akkor kb. ilyesmire lehet számítani!

 

Remélem hamar és fájdalom nélkül túl leszel rajta!

Előzmény: kromy (56888)
kromy Creative Commons License 2012.09.17 0 0 56890

Köszönöm. és iagazadvan, mert mindenki mást ír. Sokan írják, hogy görcsöl a has, de az előkészületekről, katéter felvezeté stb... arról senki nem beszél konkrétan. Mindenki csak azt írja mikor már a kontraszt anyagot nyomják be, akkor mi van. Engem meg épp az előtte lévő rész érdekelne :) Na de mind1. majd meglátom. Bárcsak ne kéne mennem, de nem tehetek róla.. :(

Előzmény: Ediina (56889)
Ediina Creative Commons License 2012.09.17 0 0 56889

Kromy, nekem ugyan nem röntgenes, hanem ultrahangos volt, (mert a dokim szerint sokkal alaposabban szét lehet vele nézni), de ki lehet bírni. Ez is, mint oly sok minden más, annyira alkati dolog! Olyan, mint a szülés, van akinek könnyen megy, van aki megszenved vele. Nekem eléggé fájt, különösen míg töltötte a doki a kontrasztanyagot, pokoli erős mensi szerű görcseim voltak, de kb. 15 perc volt az egész.

Persze jó tájékozódni, de ne olvasgass utána, mert mindenkinek máshol van a fájdalomküszöbe, meg egy csomóan imádnak mártírkodni, riogatni. :)

Előzmény: kromy (56888)
kromy Creative Commons License 2012.09.17 0 0 56888

Akinek volt már HSG vizsgálata, esetleg megosztja velem a tapasztalatait? Én egy hét múlva megyek és rtg-el fogják csinálni. Engem most azzal ilyesztegetnek, hogy mikor a katétert felhelyezik az nagyon fáj, mert valamit belülről összecsípnek stb...Szóval már nem tudom mit gondoljak. Mert az kevésbé izgat, hogy feszít a hasam ha benyomják a folyadékot. De az előkészületekről hallok csupa jó dolgot :( :(

 

Előzmény: Micimalacka (56887)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.14 0 0 56887

hihi:)

köszi!

 

hát igen, végülis nekem a diagnózis ugye IR meg IGT lett, mondhatni a cukorbetegség kapujában álltam.

Végülis küzdöttem sokat, hogy ezt letornásszam.

Nekem sem volt soha cisztám pl.

 

ÉS nagyon örülök, hogy most nem kell gyógyszer, de nem tudom, mennyire tudom így tartani, mert kiklóra ugyan nem híztam, de most már kezdem érezni a derák-has tájon sajna méretre:oooo

Előzmény: vikiviki (56886)
vikiviki Creative Commons License 2012.09.14 0 0 56886

Húú, innen szép nyerni!:) Gratulálok! 

 

A cukorértékeim nekem is hasonlók sajnos, de az inzulinok jóval alacsonyabbak. És nekem sincs egyáltalán PCO, háromszor lettem spontán terhes, három gyerekem van, tehát nem, az IR egyáltalán nem biztos, hogy együtt jár a PCO-val. 

Előzmény: Micimalacka (56878)
kromy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56885

Aha. Akkor valóban igazatok lehet. Pedig azt hittem, hogy nincs peteérés és hormon problémák is vannak, ha valakinek IR gondja van. De ezek szerint tévedtem. Az én 120 perces inzulinom 104 és 114 volt. Szóval Neked tényleg enyhe IR-ed van.

 

Előzmény: Aire (56884)
Aire Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56884

Sziasztok!

Nekem nincs PCO-m, "csak" IR-m.Hormonjaim teljesen rendben, van pé, és spontán teherbeesésekm is, csak nem maradtak meg. Így derült ki az enyhe IR. Rákérdeztem, hiába szuper a progeszteronom is meg a többi hormonom is, az inzulin magas szintje önmagában mindenféle hormonális kavarc nélkül is okozhat vetélést, megtapadási problémát...

(gluc 0h 6,26-  1h 7,77-  2h 6,05   inzulin 0h 14,54  - 1h 84  -  2h 29)

Úgyhogy most diéta, mozgás, metformin, és 3 hónap szünet, utána meglátjuk milyen lesz a terheléses vc és inzulin.

Előzmény: kromy (56877)
kromy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56883

De jó :) Sok Boldogságot a babához :)

 

Előzmény: Micimalacka (56882)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56882

igen, végig jó cukor, épp elég hízás, ami szülés után le is ment rögtön. Ja nem, 41. hétre született, 7 hónapja:)

Előzmény: kromy (56881)
kromy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 56881

Gratulálok a babához :) És ezek szerint zökkenőmentes volt A TERHESSÉGED. A baba koraszülött lett? Hogy írtad 7 hónapos eredménye :)

Majd visszaolvasok, köszi

Előzmény: Micimalacka (56880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!