Keresés

Részletes keresés

nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8262
Meddig bírta a ketrec(év, hónap)?
Én az összes ketrecet ebből csinálom és az alját linoleumozom, de nagyon jól vizsgáznak. Persze én nem hagyok nekik támadási felületet, ahol megtudnák kezdeni, egyedül a kis trónjuk ami szabad, de ha megrágják legfeljebb kicserélem
Előzmény: nddori (8257)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8261
Azt mondta, hogy állat nem való lakásba és én kiskoromban úgy tekintettem rá mint akinek minden szava szent. Aztán ezek a dolgok annyira belém ivódtak, hogy csak 3 éve kutyámnak köszönhetően éledtem újjá és döbbentem rá, hogy mekkora hülye voltam. Most pedig rövid idő alatt próbálnám bepótolni az elvesztegetett időt. Szomszédaim és egyben barátaim megszállottnak és jó értelembe vett bolondnak néznek minket párommal.
Előzmény: nddori (8236)
Töhötömke Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8260
Nekem is próbálkozott a ketrec szétrágással a nyuszim, de nem igazán járt sikerrel, a tied elég erős nyuszi lehet. Jó mondjuk az enyém törpenyuszi (volt) :(
Előzmény: nddori (8257)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8259
Szia Attila!
Persze, lehet, hogy a szeptemberi mellett bevállaljuk. Bár jó lenne róla több infó, szerintem mást is érdekelhet!
Gratulálok a h.törpe nyuszijaidhoz, nagyon szépek!
Annyira hasonlít a szemléletünk az előző hozzászólásaid alapján, a munka és a nyuszik kapcsán.
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (8247)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8258
Jó fej nyuszi lehet :))))
Előzmény: nddori (8257)
nddori Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8257
Ja és az osb nyúlketrec...hát eddig bírta... Nutella drága (a havanna nőstényem) lukat fúrt bele, meg a rácsot is szétszedte, szóval kinyírta a ketrecet úgy ahogy azt kell...
Amúgy jó fej nyuszi, nagyon családcentrikus. Ha nem hasas, akkor is építkezik, meg kapar ezerrel, a kisnyulait meg imádja :)
nddori Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8256
A nyúlketrec sor fölött nálam is van rengeteg pókháló, csak azokkal az a baj, hogy tele vannak porral is, inkább pormacskákra hasonlítanak. Gondolkodtam, hogy szedjem le, mert ha hozzáérek, iszonyúan porol. Aztán egy hete én is felfedeztem, hogy a szúnyogot viszont megfogja :) Így most ott maradnak, bár nem túl esztétikus... De hamarosan úgyis költözünk :) Mármint a nyuszik...
Előzmény: Moncsi077 (8255)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8255

SZia

 

Most hogy egy lakosztályt rittyentettünk neki oda, többet nem nyúlok be, csak kaját adok... őőőt nem akarom zavarni...

A másik két anyám példásan neveli a 9-9 kölyköt, őket pakolászhattam, mikor kiestek a fészekből meg simogattam igaz akkor már nagyobbak voltak, de ott nyugisak, sőt szelídek lettek az anyák.. mikor leellettek szinte olyan büszke fejett vágtak, és szinte mutatták hogy nézd mit csináltam :DDDD

 

De azok olyan éééééédesek... tudjátok mit csinálnak a kicsik??

 

Ugyan a múltkori balesetkor vettem golyós itatót, de mivel féltem, hogy mi van ha nem fognak mindjárt abból inni az anyák, így bent hagytam a régi tálkákat is csak kevesebb vízzel..

És most a kicsik azzal szórakoznak, hogy abban hűsölnek.. Tegnap nagyon melegük volt.. mindegyik szanaszét feküdt, anya mellett, forgácsban, fészekben.. most már nem összebújva :DDD és pihegtek kinyúlva, és váltották egymást az itatóban..

2-2 elfér az 1-1 itatóban.. és kipancsolják, és fekszenek benne :DD baromi aranyosak.

először megijedt párom, kitette egy napos részre, hogy megszáradjon gyorsan a kicsi, de visszaugrott a tálba... akkor esett le, hogy direkt csinálják, tetszik nekik...

Aszittem besz@rok :))))

 

Remélem nem lesz semmi gond a szúnyogok miatt, kb. 1 hét múlva már olthatom is őket :D

Most szúnyoghálózunk, meg biokillezünk.. :D és rájöttem, hogy miért nincsenek csípve az anyáim sem.. az ólban belül a plafonon egy csomó pókháló (jó sűrűn) van.. ELőször ki akartam szedni onnan, utána meg beugrott, hogy bakker, ha be is ju egy szúnyog tuti beleszáll :DDD úgyhogy hagytam a pókicákat.. nekik is jó, mer van kaja, meg a nyuszijaimnak is :) kis szimbiózisban élnek :DDDD

Előzmény: Purcsimanó (8253)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8254

Szia Dóri,

 

Ja, neeem, nem most lett ideges.. már 1-2 hónapja olyan hülyén viselkedik.. bár ő sosem volt az a szelíd változat...  nem a kölykök miatt támad... azt már jó ideje csinálja..

Viszont muszáj volt kicsit segíteni neki, mert a kakákba ellett, meg minden.. tiszta felfordulás volt az ól... gondoltuk csinálunk neki egy kis könnyítést, ha már ő nem csinált semmit.. most egy lakosztály van neki bent... minden tiszta, friss.. stb..

És sztem 1 órával később már megnyugodott, mert mikor kimentem indulás előtt egy pillantást vetni rá, bent feküdt a ládában a kicsikkel.. valszeg épp szoptatta őket..

 

Amúgy a többi anyám abszolút nem vad.. sőt a szürke azóta engedi simogatni magát, mióta megszülettek a kicsik.. sőt mikor meglát, már rohan a rácsos részhez és várja hogy megvakargassam az orrát, és adjak friss zöldet.. erre tökre rászoktattam.. :D

sőt engedi, hogy a kicsikhez nyúljak, megsimogassam őket..

 

SZal nyúl-nyúl... más-más :)

Előzmény: nddori (8251)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8253
Ennek igazán örülök!Szegény nagyon megijedt és kitett magáért nehogy tepsifüles legyen:)))))Reméljük nem lesz gond de ne nagyon háborgasd őket,csak ha nagyon muszáj.Az én egyik anyám nagyon higgadt nyuszi de ha kicsinyei vannak meggajdul!Idegbeteg lesz teljesen!Nézd el neki!!!:))))
Előzmény: Moncsi077 (8250)
nddori Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8252
Január 27-30.
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (8248)
nddori Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8251
Na! Hátha most összejön neki. Azért nem biztos, hogy jó ötlet volt mindent azonnal átvariálni neki, ezért lehet ideges. Én fialás előtt 10 nappal szoktam betenni a ládát, és fialás előtt-után 3 nappal nem nyúlok a ketrechez, nem takarítom.
Előzmény: Moncsi077 (8250)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8250
Szia Purcsimanó,

Hát remélem, hogy gondozza, egyenlőre nem látok rajta semmi olyat, hogy rosszabbul lenne, de hát még csak 1 napos..
Viszont képzeljétek, most mikor reggel kint voltam megint a szokásos körutamon (almozás, etetés, itatás, kaszálás), láttam, hogy épp ellik a fekete!!! még 9 kölyköt hozott a világra!!!! Az egyik viszont el volt pusztulva, úgyhogy most jelen pillanatban összesen 9 pici kever az ólban..
A tegnapi szőrtépésem hatásos volt, mert most ahogy elnéztem, mintha több szőr lenne, de nem épített fészket, csak vannak szőrök az ólban..
Gyorsan rendbetettük, betettünk egy ládát (mert az kimaradt még, mert hétvégére számítottunk), áttettük a szőrőket szalmát, és a kicsiket lapáttal, hogy ne érezze meg a szagunkat... :))ki takarítottunk mindent... friss fürészport kapott a másik sarokba, vizet, zabot, zöldet, tápot, válogasson kedvére..
Hát nagyon kiváncsi vagyok mi lesz.. de idegesnek látszik most is.. :((

Üdv mindenkinek.

Moncsi
Előzmény: Purcsimanó (8249)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8249
Azt az egy picikét azért gondozza?Vagy mi van vele??
Előzmény: Moncsi077 (8246)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8248
szia!ez ha joltudom jővő év elején lesz igaz?
Előzmény: nddori (8231)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8247
SZIA!ŐSSZEL hol akarsz kiállitani?én a rákosmenti kisállat tenyésztőknél vagyok pesten a 17kerben.oda eljőnnél?
Előzmény: nyuszihopp (8214)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8246
Reni!!!


Honnan veszed, hogy az első ellése???
Mondtam már, hogy az első márciusban volt és akkor minda 9 kölyke elpusztult kivéve 1-et, akit én mentettem meg.. Félixet (és gömböcöt a másik alomból ) És félix is fekete :)))))))))) Még sem fogom levágni..
A feketére haragszom még akkorról, mert nála a kényszerszopi sem ment.. az volt a szerencse, hogy a szürke is akkor ellett, és annak volt teje, így a két kicsit annak a tején neveltem fel. Úgy döntöttünk akkor hogy kap még esélyt..akkor kicsit megzakkant, de mikor hoztuk a bakot, kivirult.. összeereszettük őket, nem jött össze kisnyúl.. aztán bezzeg a zsemlét és a szürkét is sikerült pároztatni a bakkal, és utána a feketét is, és bíztunk benne, hogy most vemhes lesz, és jól nevel... de most meg egy kölyök született, és ezúttal még fészket sem épített.. ráadásul megint zakkant hetek óta, meg támad, meg ilyenek, szal már elég pipa vagyok rá..
És ideje megkóstolni a nyúlhúst végre..
Jó éjt!

Moncsi
Előzmény: Rencsa-baba (8237)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8245
Na jó éjt mindenkinek.....:)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8244
Akkor lehet tényeg ez volt a baj.Az én dokim rendes,mindent elmond,és megmutat.És bármikor ha felhivom,ad tanácsot...Jo dokit fogtam ki az egszer biztos....:)))
Előzmény: nddori (8243)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8243
Hát akkor nálam ez volt a probléma... én ehhez képest alig adtam nekik....
Előzmény: Rencsa-baba (8242)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8242
Hát az itatóba én is 1 kiskanálnyit adok.De ha igy külön gyógyszerezem.Akkor erősebbre kell keverni.És muszály fecskendőből erőltetni,mert nem biztos hogy iszik az itatóbol.Igy fecsiből adok neki 1milit,reggel,délbe,este.És ezt régen is igy csináltam....
Előzmény: nddori (8241)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8241
1 millibe? Te hogy adod nekik? Én a vizükbe raktam.
Előzmény: Rencsa-baba (8240)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8240
adom...:))
Hát nekem 1 milibe mondott 2 késhegynyi port......
Előzmény: nddori (8238)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8239
Nekem is amióta az eszem tudom mindig volt itthon állat.Nem kevés.Volt több féle madár.Rágcsáló.Akváriumok.Kutyák macskák.Szoval minden ami szőrő,tollas és pikkelyes...:)))De ez mind egyszerre.Aki ide jött mindig kérdezte hogy birunk ennyi állattal.De én imádtam őket.Most imádom.De elég a kutya,macska és a nyulak.Sajna nincs annyi időm foglalkozni velük.És pénzem sincs annyi....:((((
Előzmény: nddori (8236)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8238
Akkor lehet nem jól adagoltam, vagy nem tudom, de ha neked az használ, akkor add nekik!
Előzmény: Rencsa-baba (8235)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8237
Hmmm...De első ellése,nem kap másik esélyt?Igaz nem vagy oda a fekete nyulakért...:D
Előzmény: Moncsi077 (8234)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8236
Ez durva, hogy nem lehetett állatod...nem tudom, miért nem engedte... Nekem mindig volt/van, nem is kevés... Szerencsére a szüleim szeretik az állatokat, bár én azért felülmúlom őket ebben :)
Előzmény: nyuszihopp (8226)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8235
Hát nem tom,nálam be vált anno 3 éve is.Mikor elkezdtem a törpékkel foglalkozni,akkor lett egy kokcis nyulam.És akkor adott a trisulmixet a doki.És pár nap alatt helyre jött.Egy szurit kapott még ott a dokitól,de aztán ezt adtam neki napi 3x.Hál isten azota most fordul elő megint hogy valami baj van.Ilyen hasmenéses dolog.Mert amugy egészségesek a nyulaim....:)))
Előzmény: nddori (8232)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8234
Sziasztok,
Szia Reni,

Igen nem írtam, mert ahogy hazaértem robogtunk Biatorbágyra, apumat köszönteni szülinapján, és egyben elújságolni, hogy új mérnök van a családban :))))) szal ment a pezsgőzés, stb.. :)))
Most értünk haza..változás nincs a du-hoz képest.. vagyis egy szem fekete kiscsupasz van az ólban.. de olyan egyedül van... :( szőr tépés továbbra sincs, egy kicsit megpróbáltam délelőtt szedni a hasa részéből, de tisztára meg van kattanva.. mikor az ember nyúl be az ólba támad.. úgyhogy hétvégén tuti le lesz vágva..márha nem gondozza a kicsit..
Üdv,
Moncsi
Előzmény: Rencsa-baba (8229)
nddori Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8233
Nem hiszem, szerintem megcsíphette valami, nem tudom, az állapota változatlan, de amilyen finnyás, szerintem nem is ivott a kalciumos vízből... Tápot egyébként eszeget.
Előzmény: Isssti84 (8228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!