Keresés

Részletes keresés

Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24014
én beleszámolnám... végülis valami még jön belőled... és a színe alapján nem víz :))))
Előzmény: ljucy (24011)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24013

És miért nem kaptál gyógyszert?

Egyáltalán nem kaptál, vagy csak a terhességed alatt kellett abbahagynod?

 

bocs a faggatózásért, de én már csak ilyen kis kíváncsi vagyok :))

Előzmény: karéva (24003)
Jokeva Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24012
Sziasztok!

Sorry, havazás van ezerrel - nem, nem szó szerint :)))

Dina, mi volt a dokinál végül??? Vitted a papírokat a Petrányitól?
ljucy Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24011

Fridaya,

 

akkor azt mondod, hogy egy ilyen szépen néző kakaós csigát egyszer-egyszer büntetlenül be lehet burkolni???:))

 

Csajok,

 

a barnázát még bele kell számolni a mensibe?? Ami már nagyon a végén van...

Obsoleta Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24010
Áh, Fridaya, hova gondolsz! max. 3 nap, és észre se veszed.... Na megyek, mert kell még egy ösvényt vágnom a konyhába, be kellene jutnom valahogy... :DDD
Előzmény: Törölt nick (24008)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24009
Closti-téma: a jelen helyzet szerint 2 dobozom van feleslegesen. Ha valakinek orvosilag indokolt, és szeretne szedni, akkor átpasszolom szívesen, nekünk idén nem aktuális. A zuram nincs itthon, a postást meg hiába nézem, nem az esetem, úgyhogy nem nagyon tudok vele mit kezdeni! :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24008

Ne idegesítsetek, hogy évekig tart egy felújítás. :-))

Nekünk kb. 4 hónapunk lesz egy generál felújításra + belső + bútorvásárlás, minden...

Előzmény: Bubus78 (24004)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24007
Hát igen, 4 hónap azért nagyon kemény lenne, az tuti! :( Egyszer a tévében volt egy kismama, akinek asszem a 17. héten varrták össze a méhszáját, mert szült volna, tehát rendesen vajúdott már. De ő is egészségesen kihordta a babát, úgyhogy semmi gáz nem lesz, max. kipihened az elkövetkező 30 évet előre! :D Amúgy nem vagyok otthon a témában, de az ikrek előbb is jönnek, nem? A 36. hét körül, ha jól emlékszem. Tehát egy hónap mínusz eleve! Kitartást neked, nagyon kíváncsi vagyok a fütyisekre, írj majd mindenképpen, hol tartotok! Drukk megy folyamatosan! +++++++++++++++
Előzmény: karéva (24003)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24006

Kollina, nem akarsz esetleg egy picit rásegíteni pl. clostyval? Vagy katonavizsgálat, ilyesmi?

 

 

Előzmény: kollina (24001)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24005

Gyógyszer mellett egy kakós csiga nem hiszem, hogy a feje tetejére állítja a dolgokat. Az igaz, hogy reggelinek nem a legtökéletesebb, és ezért kritikus. Ha ebéd után ettél volna egy csigát, akkor szinte nem is lenne bűnözés.

 

Amúgy szerintem bűnözés és bűnözés között van különbség. Nem gumicukrot ettél, hanem egy kakóscsigát, amiben oké van cukor és liszt is, de azért mégis csak "tartalmasabb" - szerintem. Ráadásul ha a tésztában van zsíradék is (na, ezt most fejből nem tudom, hogy van-e), az késlelteti a felszívódást.

 

Amúgy szerintem annyi történik, hogy többet pörög az inzulin és feldolgozza a többlet glükózt. Gyógyszer mellett nem fog túlpörögni a hasnyálmirigyed, szinte úgy működünk, mint egy egészséges ember. De hamarabb leszel éhes, mintha ugyanezt a CH mennyiséget tk lisztből és fruktózból fogyasztottad volna.

 

Tehát, ha minden nap ezt csinálnád, akkor többet ennél, és meghíznál, ez történne. :-))

Előzmény: kollina (24002)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24004
Kollina

Megértem a vágyat a baba után, nálam sem csökkent, hiába van már egy gyerekem. Sőt, én úgy érzem inkább erősebb, pont amiatt, mert tudom, hogy milyen a terhesség, milyen először kézbe venni, és már nagyon vágyom rá újra!!! :o) Hátha azért nálatok is összejön még! A fogyásod nem értem, hogy nem ment le azóta legalább 1-2 kg????

Mi 3 éve lakunk itt, még mindig van bedobozolt cuccunk. :o))) Bár, biztos tényleg nem fontosak... Sőt, még munka is van dögivel, nyári program konyha glettelés-festés-konyhabútor készítés. :o)))
Előzmény: kollina (24002)
karéva Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24003

Sziasztok

 

Macsek

Nekem lombik miatt vannak az ikerbabák,és ez már a második eset,az elsőket sajnos csak a 21 hétig tudtam kihordani.

Inkább mardj a természetes módszereknél.

Én is pco-s vagyok,csak nem kapok á gyógyszert,marad a diéta és a cukormérés,meg az ima,hogy most bírjam.

 

Amit a Macseknak küldtetek táblikat én is szeretném megkapni,szerintem a kilók a sok gyümitől jönnek,mert mást nem eszem , max csak jégkrémet nasinak.

 

Obs    7.-én megyek legközelebb dokihoz,15 .-én meg uh-ra,akkor dől el meddig héderezhetek itthon. És, hogy össze kell e varrni a méhszájamat.

Még az összevarrás az hagyján, de korházban lenni 4 hónapot az kemény lenne,de ez van.Mindent a fütyisekért!!!!!!

 

kollina Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24002

Kedvem az lenne, de nem akarok a szervezetemmel kiszúrni. Nem hiszem hogy túl jót tettem ma reggel magammal. Egyébként  a túrós batyut is szeretem, de kemény leszek :))

 

Talán valaki le fogja majd írni, hogy ha met mellett olyat eszünk ami hírtelen és nagyon felviszi a cukrot, akkor pontosan mi is játszódik le belül. Nem túl jó ezzel játszani.

 

 

Mi egy éve költöztünk az új házba és még mindig van ki nem csomagolt dobozunk. :) Már született olyan javaslat, hogy akkor vágjuk ki, mert ha egy évig nem kellett, akkor nincs a benne levő dolgokra nagy szükségünk. :))

Előzmény: Obsoleta (23996)
kollina Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24001

Azért nem írok, mert nincs mit, semmi nem történik. Már szedem a napi 2*1000 mg + 1*850 mg meforalt, fogyni még nem fogytam, pedig júni 4-e óta (ekkor voltam dokinál) rendesen tartottam a diétát, leszámítva a ma reggeli csigázást. Az utóbbi időben annyi zöldséget ettem, hogy lassan kizöldülök.

 

Mérni nem mérek, most épp nem tudom hanyadik napon vagyok, ki kellene számolni. Megnéztem a naptárt, ma van a 14. nap. Most úgy döntöttem, hogy még azt sem nézem melyik nap van, mert hiába hagytam abba a hőmérőzést, azért ott motoszkált bennem a kisördög és figyeltem mikor szúrkál a hasam, meg számoltam a napokat is. Én már nem tudom miben bízok, de mivel kicsit jobb a helyzetem gyerek ügyileg, így annyira nem izgatom magam. (Legalább is ezt mondom, pedig nem is igaz - titokban még mindig vágyom rá -, minden egyes menzikor bosszant, hogy nem akadt be semmi. Férjem szerint jó így nekünk ahogy van) Még két olyan év van, amikor vállalnék gyereket és utána kapuzárás.

 

Tegnap voltunk vendégségben egy 4 gyerekes családnál. Na a 4 gyerek már nekem is sok volt, pedig rendesen edzésben vagyunk mert az enyémek is tudnak olyan ricsajt csapni, meg olyan rendetlenséget csinálni, hogy csak na, de a 4 egyszerre............

 

Nekem is van csiga receptem viszonylag gyakran csinálom, mert a család szereti. Csak egyáltalán nem diétás, de lehetne belőle akár azt is csinálni Tk liszttel meg édesítővel.

Előzmény: Bubus78 (23994)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24000
nem kollina, karéva! bocs!
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23999

Sziasztok!

Ez az öregekkel való bánásmód azért olyan jellemző... nálunk is van olyan része a családnak, akik a mamát nem küldték el öregek otthonába - vagy hogy mondják ezt szépen - merthogy az ciki. de otthon nem foglalkozott vele senki... az nem ciki?!?!?!

 

kollina ha jól értem akkor neked ikreid lesznek? és spontán ikrek vagy valami katalizátort használtatok? :)

kollina Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23998
Én is láttam már ezt a cukrot nem ugyanaz a kettő. Az is biztos jó.
Előzmény: ljucy (23992)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23997
Ügyi vagy, párszor én is lejátszottam eddig a piros alma vs. cukros hitványság meccset, és fájt! :) Sose gondoltam volna régebben, milyen szépen tud nézni egy pogácsa! :)
Előzmény: ljucy (23993)
Obsoleta Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23996
Sziasztok!



Kollina, nekem eddig egyedül a Túrós Fornetti a mumus, én is eszem néha péksüteményt, vagy egy kiflit, de semmi kehem nem volt eddig! A fene tudja, talán a töltelék miatt volt nálam. Van kedved ezt eljátszani pl. egy túrósbatyuval holnap? :D


Csajok, nekem nincs ebben a hónapban se görbém, momentán lázmérőm sincs, meg tiszta ruhám, stb.. Elfelejtettem mérni, az az igazság. Apa jövő hét végén jön haza, addig ez a pete már sehol se lesz, sajnos, szerintem ez miatt nem izgat engem ez a téma. Este lefekvéskor még jól begörcsölt a jobb oldalam is, úgyhogy abszolút nyertes pozícióban érzem magam! :)

Karéva, szerintem nagyon szuper a súlyod, főleg 2 babával! Mikor is mész dokihoz legközelebb?

Timike, nagyon sokszor eszembe jutsz a lakás kapcsán, emlékszem, hogy mesélted, hogy a panelt puccba vágva adtátok el, hogy kezdhessétek előröl a házat! :) Nagyon elegem van, ma már be se mentem a suliba. Hajnali 5-kor kelek minden nap, és 11-ig pörgök, utána fürdés alvás. Közben ugye én 60 km-t utazom a suliba, heti kétszer 50 km-t vezetni tanulni, itthon meg sírva fakadnék legszívesebben, ha körülnézek. Szóval a gondolataim maradékát is eltereltem, az tuti! :)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23995
Büszke vagyok rád!!!!!!!! :o))))))))))))) Csak keményen!
Előzmény: ljucy (23993)
Bubus78 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23994
Sziasztok!

Timike

Jobbulást a mamának, szimpatikus a családja! Annyira jellemző...
Éjszakai metre és evésre nem tudok mit mondani... Nem vagyok benne biztos, hogy többet kellene bevenned, de nem tudom én mit csinálnék. Igazán tekintetbe vehetnék, hogy ez neked még plusz gondot okoz... :o(((

Kollina

Csigára nincs ötletem, én nem szoktam ilyeneket enni, így passzolom a témát. Bár valamelyik nap vittem a gyermeknek egy baromi jól kinéző kakaós csigát, vastag csoki réteg volt benne, olyan jóízűen ette. :o))) Hát, akkor nagyon nehéz volt, el is határoztam, hogy sütök valamikor. Receptem van, majd igyekszem minél diétásabbra csinálni. :o)))
Amúgy ciklusban hol tartasz most??? Nem mérsz továbbra sem? Nem lehet, hogy az ehetnék azért van, mert nemrég volt PÉ? Nekem utána mindig baromira megnő az étvágyam, és mensiig ez van! Mesélj magadról, olyan ritkán írod meg mi a helyzet!!!!
ljucy Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23993

Kollina,

 

én most jöttem a pékségből, vettem a hétvégére kenyeret, meg az uramnak zsömlét, és egy csomó hatalmas kakaós csiga volt ott, szinte könyörögtek, hogy velem jöhessenek, frissen, illatosan, hát, nagyon elgondolkodtam... de aztán kemény voltam, és eljöttem nélkülük, de nagyon fájt:(

Előzmény: kollina (23991)
ljucy Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23992

én láttam vmi diétás befőzőcukrot cukorbetegetknek, de az nem tudom, hogy oetker-e vagy sem... az nem jó? vagy ez ugyanaz?

Előzmény: kollina (23989)
kollina Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23991

Ma teszteltem magam reggel. Hatalmas fahéjas csigát ettem, de nem lett hasmenésem, pedig azt hittem sietnem kell majd a munkahelyemre. Ez miért van? Valaki tudja, hogy ilyen esetben mi történik odabent? Megeszem a csigát, felmegy a cukor, termelődik inzulin, de a met miatt visszafogottan. Hová tűnik a cukor. Ha hasmenésem lett volna, akkor egyértelmű, hogy a felesleg nem szívodott fel, sőt még vizet is elvont tőlem, de így? Meg kellett volna mérnem evés után egy órával, de nem hoztam magammal a cukormérőt. Ez egyébként most jutott eszembe. Reggel ugye 1000 mg-os meforalt veszek be, most akkor mi van? Tudom, hogy baromira nem jó ez a szervezetemnek, nem is csinálok ilyet sokszor (leszámítva a fagyizást és néha a koktélokat). Azért ez nem rendszeres, de olyan jól nézett ki.............  Egyébként meg az utóbbi napokban olyan ehetnékem van.

kollina Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23990
Maminak jobbulást. Nálad azért jó kezekben lesz.
Előzmény: Timike74 (23984)
kollina Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23989

Fent vagy. :))

 

Ikrekkel azért könyebb a kilókat gyűjteni. 6 nap alatt azért másfél kiló nem semmi, de lehet ennek nagy része víz. Nálam a hízás fokozatos volt, és amikor előírták a diétát, onnantól nem jöttek gyorsan a kilók. A harmadik harmad vége felé a babák rendkívül gyorsan gyarapodnak, akkor még várható pár plussz kiló.

 

 

Lekvárt én is az oetkeres dzsemfixel főzök, csak én a cukrát használom, mivel a család nagy része úgy szereti. Egyébként szerintem is marha egyszerű vele bánni. Nálunk a sárgabarack lekvár csúszik a legjobban. :)

Előzmény: karéva (23979)
ljucy Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23988

Obs,

 

ez nagyon jóóóó!

Görbét vezetsz??

Előzmény: Obsoleta (23981)
ljucy Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23987

Timike,

 

nagyjából ugyanúgy alakul a ciklusunk, nekem is 36,3-4 között mozog, reméljük, most Neked is megjön időben, mert húzza az enyém:ĐĐ

 

És képzeljétek, a tegnap (a 3. vagy 4. napon, attól függ, az első estit beleszámoljuk-e vagy nem) reggel még mindig vér volt!! Igaz, hogy sötét színű, de vér, és nem az a barna trutyi, ami korábban már 2. nap du-tól volt! A mennyiségével még azért nem vagyok kibékülve 100%-ig, de már érezhetően jobb volt a szokásosnál, juhhéj, talán mégis dolgozik a met!?:))

Előzmény: Timike74 (23984)
ljucy Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23986

Helló Csajok!

 

Karéva,

köszi a tippet, kipróbálom!

 

A Tri-Regol témához még annyit, hogy én 4 évig szedtem, és amikor 17 évesen se elmentem a dokihoz, hogy felírjon egy fogigátlót, még nem volt UH meg semmi, szóval rám nézett, és felírta, hogy ez majd jó lesz. Gondolom, akkor mindenki ezt kapta. Lehet, ha előtte csinál egy UH-ot is már ott voltak a ciszták, bár szerintem nem, mert nálam tök rendezett volt minden. És ha ott voltak? Akkoris azt adta volna, mert akkor még hírból sem hallottak a PCOS-ről...

Nekem 3 éve csináltak először UH-ot, addig mindig tapintással vizsgáltak. Csak amikor nem jött meg a mensim, és elmentem a dokihoz, akkor kitapogatta, hogy ott bizony van vmi, ami nem oda való, aztán akkor csinált egy UH-ot, életemben először...  Szóval szerintem akkor még nem UH-oztak boldog boldogtalant, csak ha "kiérdemelted"...

kozmazsu Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23985
Sziasztok Lányok!!

Timike!!!

Akkor nincs a Mamával nagy gond,csak egy kis erősödés miatt vittétek be?

Bubus!!

Én is szedtem a Tri-Regolt majdnem 10 éven keresztül.Nekem anno azért írták fel,mert rendszertelen volt a mensim,és ha megjött,akkor 7-8 napig is eltartott.Rendületlenül szedtem,valamelyest beállt a ciklusom,aminek nagyon örültem.Akkor ért a döbbenet,amikor abbahagytam.A mensim ugyanolyan rendszertelen volt,habár azért nekem kb.40 napon belül mindig megjött.
A mai eszemmel már biztosan nem szedném ezt a fogigátlót,mert én is ezt a gyógyszert teszem elsődlegesen felelőssé a problémáim miatt.

Megírom a levlistára,hogy mi történt tegnap a dokinál.


Üdv:Zsu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!