Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

70sanyi Creative Commons License 2015.09.29 0 0 13281

Üdv. sebike!

 

A termosztát már volt cserélve. Persze lehet hogy az sem jó. A motordiagnosztikai bemérést gondolom csak szak szervizbe lehet kérni,  vagy sima mezei szerelők is betudják mérni? Ha igen Heves m.Ben vagy szomszédos megyékben esetleg tudtok ajánlani valakit?

Köszönettel :Sanyi.

70sanyi Creative Commons License 2015.09.29 0 0 13280

Szia!

 

Nem ilyen hanem fekete valamikor a trabantokon is volt. A kerékagyon szintén fekete kúpos müanyag Daewoo emblémás. Ugyanis a téli felnikre nem akarok disztárcsát rakni helyette lenne ez hogy védje a kerékagyat.

Előzmény: almaata66 (13277)
almaata66 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 13279

"műanyag felnicsavar védőt disz".....

Előzmény: sebike05 (13278)
sebike05 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 13278

nem anyakupakot hanem a kerékagy közepére keres takarót......

Előzmény: almaata66 (13277)
almaata66 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 13277
Előzmény: 70sanyi (13274)
sebike05 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 13276

Meg kellenene nézni ,hogy a diagnosztikai műszer szerint hány fokos a motor.

A termosztát is lehet hibás sajnos egy két típusnál előfordul

A disztárcsa helyére a kupak már nem rendelhető 

Előzmény: 70sanyi (13274)
sebike05 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 13275

Találkoztunk Matiz esetén 2 éves korában olyannal,hogy megette a fagyálló a vízpumpa lapátjait igaz ez román gyártású autó volt.

Magyarországon nem divat a fagyálló cseréje amit 2 évente meg kellene tenni.

Az olcsóbb fagyállók igen szép "munkát" tudnak végezni,szerinted amikor egy 2-3mm vastag aluminium házat termosztátházat vagy egy műanyag szívócsövet szétmar a fagyálló akkor pont a blokkot nem teszi tönkre???

Ha szivárgás volt akkor hibáztál,hogy nem csináltattad meg,a laza hűtősapkával járkálás az meg nem tesz jót semminek és nem javítja meg az autót igaz olcsóbb mint a szerelő....

Előzmény: PIEDON (13273)
70sanyi Creative Commons License 2015.09.28 0 0 13274

Sziasztok! 

 

Ha már fagyálló, hengerfej én is felvetnék egy problémát. A gépem 2003 as és volt már hengerfej tömités cserélve ( egy béna szerelő miatt aki csak igy birt vezérműszijjat cserélni)  szóval azóta van hogy beáll a vizhőf.mutató majd váratlanul elindul lefelé majd újra fel de nem áll be közvetlen a vonal alá.Aztán van hogy néha meg kicsit fentébb áll meg szinte majdnem a vonalon. A szerelőm termosztátot is cserélt már de semmi  főleg a hűvösebb időkben produkálja ezt melegben viszont szinte alig de ilyenkor a mutató mindig magasabban áll a megszokottól(közép vonal alatt kicsivel) régebben beált egy szintre onnét se le se fel. Most már tanácstalan v.ok.  A fagyálló nem olajos nem is fogy lehet hogy a jeladó?

Másik gondom hogy keresnék a kalosra Daewoos műanyag porvédő kopakokat és műanyag felnicsavar védőt disz, (régen a trabikon volt ilyen de láttam már kaloson is. Tehát nem raknám fel a disztárcsát csak ezeket amit emlitettem (13as gyári a felnim) szóval ha valaki tudja hol tudnám beszerezni vagy van valakinek szivesen megvenném.

Üdv. Sanyi

PIEDON Creative Commons License 2015.09.28 0 0 13273

ÜDV !      A szerviz is a fagyállóra fogta a hibás blokkot. És megkértek ne reklámozzam a

              gyár felelőségét.Az én autóm nem volt még 2-éves amikor megjelent egy pár csepp

              fagyálló a hengerfej tömítés mellet.Mivel a hűtővíz veszteség nem volt számottevő

              abban maradtunk,hogy kár lenne megbontani ezért a motort.Itt hibáztam. Akkor

              kellet volna szétszedni és kiderül az öntvény hiba.Úgy gondolom 2-év alatt a fagyálló

              nem tehet kárt az öntvényben. Ráadásul ilyen mértékben. Közel 10-helyen tapasztal-

              ható sérülés. Több olyan része van a hengerfej tömítésnek ahol nem sérült. Viszont

              az alatta lévő blokk rész igen. Ebből is látszik a víz nem érhete a sérült részt. Nagyon

              sok ismerősöm jár laza hűtő sapkával.Nincs nyomás és így kevésbé jut be víz az

              égéstérbe. Az 1000-db csak következtetés. Több mint 10-ismerősöm küzd ezen

              problémával. Nem egy szervízben jártam ahol találkoztak sérült blokkal. Persze

              sehol nem akarták elismerni a gyártó felelőségét. 10-évet jártam így amíg megadta

              magát.

Előzmény: sebike05 (13272)
sebike05 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 13272

Ezt a több ezer db öntvényhibás dolgot honnan veszed??

Én 1 db vel sem találkoztam,ami ezen a motoron látszik,hogy fagyálló nem volt vagy nem megfelelő minőségűre volt cserélve.

Olyan autóval viszont már sajnos nem 1el összefutottam aminek a vízpumpájának a lapátját megette a fagyálló....

Előzmény: PIEDON (13271)
PIEDON Creative Commons License 2015.09.27 0 0 13271

 

2003-évjárat,öntvényhibás motor blokk.Több ezer db adtak így ki.

 

                           

almaata66 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 13270

Én sem értem pedig nem értek hozzá......;-)

Előzmény: Ken_Block (13268)
almaata66 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 13269

megoldódott /kopp-kopp-/ az indítási mizéria. Bontott ac a régi helyére és pöccre indul. A régit ha lesz időm meg pénzem felújítom.

Előzmény: Ken_Block (13258)
Ken_Block Creative Commons License 2015.09.25 0 0 13268

Nem nagyon értem a logikát, több liter víz kéne eltűnjön akkor. Sógoromnak 2 hengernél is vízáteresztéses volt a tömítés, de pöccre indult, sosem rángatott, pedig 2 hét alatt majd egy liter víz kellett rá.

PIEDON Creative Commons License 2015.09.25 0 0 13267

ÜDV !          Így jártam én is. De már túl vagyok rajta.A Koreai gyár hibás motor blokkal adott ki            több 1000-db ot.  2003-as évjáratnál.Ha több időm lesz küldök a öntvény hibás blokkról felvételt.        E miatt a hengerfej tömítés tönkre megy,és be tud folyni a hűtővíz a hengerek valamelyikébe.              Évekig nyitott hűtő sapkával jártam.(kiegyenlítő tartály) Így nincs nyomás a hűtőrendszerben és           kevésbé folyik be a hűtővíz a motorba.Amíg jár a motor nincs probléma.De ha leállítod befolyik a víz.     Induláskor dadog a motor mivel egy kevéske víz folyt a hengerbe (hengerekbe) utána kidolgozza és     szépe jár. Nekem is ez volt bajom. Lakkal tettük fel az új tömítést. A hengerfejet síkba húztuk.             Ennek már 1-éve.De most is laza hűtősapkával járok. Nincs nyomás így tovább tart.                             Ahogy a hiba leírást olvastam 90-százalék neked is.  Ha tudok szivesen segítek. 30-3755631.

Előzmény: Zooly21 (13264)
DelSonar Creative Commons License 2015.09.25 0 0 13265

Ha jól értem akkor levegőt kap a motor, a gyújtás rendben hiszen ha elindul nem rángat a motor, a gyertyák szép tiszták, normális égésről tanúskodnak, a kipufogógáz tiszta, korommentes. Így marad az üzemanyagrendszer, elejétől a végéig átnézni.

Előzmény: Zooly21 (13264)
Zooly21 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 13264

Sziasztok!

 

Egy olyan probléma fordult elő az autómon (1.4 8V 2003), hogy az utóbbi időben nagyon nehezen indul, kezdetben csak melegen volt feltűnő, de újabban már hidegen is (garázs hőmérsékleten reggelente). Az érdekesség az a történetben, hogy első próbálkozásra, ha be is indul, akkor is nagyon hosszas tekertetés után és akkor is kell neki kis idő "mire összeszedi magát", nem akar lefulladni. De ha rövid (sikertelen) indítózás után elengedem és egyből újra indítózok, akkor már gond nélkül, szinte egyből beindul és a korábban megszokott módon kicsit felszalad (kb 1500ig) a fordulat, majd szépen beáll.

 

Az akkumulátor új benne, meg a második próbálkozásra szintén indul, szóval azt kizárnám, ahogyan az indításgátlót is.

 

Ha indítózás nélkül, egymás után többször is ráadom a gyújtást, akkor búg kicsit az AC, de így is ugyanaz a tünet, elsőre nem (vagy csak nagyon nehezen), másodjára viszont könnyen indul.

 

Kiszedtem és megtisztítottam az alapjárati motort, illetve a házát, de menet közben meg ha beindult nincs baj az alapjárattal, ezért nem is hinném, hogy az a baj.

 

Szóval mit tanácsoltok, miket léphetnék meg? Üzemanyag szűrő és gyertya cserét tervezek a jövőhétre, mert aktuálissá váltak, de nem hiszek benne, hogy bármelyik is megoldaná az indítási gondokat.

 

Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat.

almaata66 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13261

Klassz szmájlik. én is azt tervezem, hogy a lányaim ezen tanulnak meg vezetni, csak nekem egy "kicsit" jobban kell majd előtte az autóba invesztálni.  sajna az enyémben egy picit több km. van.

Előzmény: Törölt nick (13259)
DelSonar Creative Commons License 2015.09.23 0 0 13260

" Ha nem lenne a másik autó mennyiben fájna a napi használat?" - 25 hónap, 24240 km - 83 Ft/km

Előzmény: Törölt nick (13259)
Ken_Block Creative Commons License 2015.09.22 0 0 13258

:)
Az teljesen korrekt szerintem.

Előzmény: almaata66 (13257)
almaata66 Creative Commons License 2015.09.21 0 0 13257

mindenestül 8-at kért hogy ebből mennyi volt a csapágyra jutó rész nem tudom, de mindegy is. célszerszámok és gyakorlat nélkül ez nem otthoni munka. Egyébként skf-et vettem 9ezerért. 

Előzmény: Ken_Block (13256)
Ken_Block Creative Commons License 2015.09.21 0 0 13256

Nem sokat tévedtem ezek szerint.

Ha nem vagyok indiszkrét, és nem titok,  mennyibe volt a csapágy csere?

Kíváncsiságból érdekel csak.

Előzmény: almaata66 (13255)
almaata66 Creative Commons License 2015.09.21 0 0 13255

Most voltam olajat meg bal első kerékcsapágyat cserélni a szerelőnél. Elpanaszoltam neki az indítási problémát és azt diagnosztizálta, hogy rögtön leállítás után elmegy a nyomás. valami visszacsapó szelep vagy mi a ludas. 

Előzmény: Ken_Block (13202)
stevegel Creative Commons License 2015.09.18 0 0 13253

Köszönöm a segítő kommenteket, nagyon is sokat tanultam belőlük. Semmi "okoskodást" nem szűrtem le belőlük, szerintem meg kell hallgatni mindenkit és eldönteni mit fogadsz meg belőlük. Én amatőr vagyok, bár alapvetően műszaki-, de nem autószerelő végzettségű. Ezért szeretem tudni mi és hogyan működik körülöttem, főleg ha az autómról van szó ami ugye ma már létszükséglet és nem egyszer az ilyen irányú érdeklődésem mentett meg útközben (a pénztárcámról nem beszélve). Épp ezért pl a lambdaszonda ügyben is izgalmas dolgokat tudtam meg, aminek még egy-két szerelő ismerősöm is hasznát veszi - pl. hogy van magyarországi Denso- nagyker, létezik katalógusuk, milyen jelentősége van a vezeték színeknek stb .stb. További jó fórumozást, remélem sokáig nem kell segítséget kérnem, de ha kell újra ide jövök körbejárni a dolgot. Üdv!

 

sebike05 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 13252

Gondolom a gyújtáskapcsoló végéről letört ami az elektromos betétet forgatja,ha gyári immos akkor lamellázd át

Előzmény: Törölt nick (13251)
sebike05 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 13250

Ha kérhetem legyél tényszerű  és pontos 6-7 éve a gyári szonda 45000Ft volt márkaszervizbe azóta a GM áldásos tevékenységének hála már drágább.

A fő gond ,hogy az autójavítás is olyan Magyarországon mint a foci mindenki ért hozzá sajnos sok esetben fölösleges alkatrészcserék és otthoni barkácsolások miatt sokkal többe kerül egy javítás mintha az elején elvittük volna szakemberhez(és ez nem feltétlenül jelent márkaszervizt)

Előzmény: Ken_Block (13249)
Ken_Block Creative Commons License 2015.09.17 0 0 13249

Látom, nagyon okos vagy, és szeretsz "okoskodni". Az az 1 db csavar,tényleg.....

6-7 éve, épp nem 20-25e volt a szonda, hanem alaphangon kértek érte 60e körül.

 

 

DelSonar: Semmi rossznak elrontója nem vagyok, ha tényleg érdekelnek dolgok, ha van ismerősöd aki ért hozzá, csináljátok ketten, úgy baj nem lehet.

Nem rosszból, én nem szeretem, mikor túlzott az érdeklődés olyan dolog felé, ami már akár csak egy hajszálnyit is komplikált, vagy effektív "mindegy" az állapota, és laikus az ügyben az illető.

Semmit nem fogsz látni benne amúgy, ha szétszeded. Kis lerakódás lesz benne, és ennyi.

sebike05 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 13248

kiváncsiságból minek megbontani valamit amihez nem értesz?

eleve miért kell szétszedni valamit ami jó??

Előzmény: DelSonar (13246)
sebike05 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 13247

2 csavar foja az alapjárati motort nem 3 vagy csillag vagy torx ha a lerakódás nagyobb akkor indokolatlanul magasabb lesz a fordulat kb 20-50km ig ameddig helyre nem áll a rendszer,az olcsó szonda árkülönbözetét meg már párszor kifizetted a benzinkúton

Előzmény: Ken_Block (13245)
DelSonar Creative Commons License 2015.09.17 0 0 13246

A kíváncsiság pl. Na meg nem a kezdetektől van nálam az autó így egy-két dolgot szeretnék a saját szememmel is látni. 

Előzmény: sebike05 (13244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!