Keresés

Részletes keresés

szmel Creative Commons License 2004.12.27 0 0 296
Helló regényesek:)
Kellene egy érdekes XIX.sz.i regény az ismerősömnek olvasónapló céljából a téli szünet után.Tudtok egy "könnyen emészthetőt" ajánlani?
Előre is köszi:szmel
eMM Creative Commons License 2004.12.27 0 0 295
Meg még hozzá a Háború és békét. Eredetiben!:)
Előzmény: Londonercsecse (294)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.26 0 0 294
A Rommel kony jo, s nem szaraz! Szvsz. A Keresztashaboru-val is jo vasart csinaltal. Talan ajanlanam melle Churchill magyarul 2 kotetes -eredetiben 6 kotetes Masodik Vilaghaboru-jat.
mezga geza Creative Commons License 2004.12.23 0 0 293
Kinek a pap kinek a paplan...
eMM Creative Commons License 2004.12.23 0 0 292
No most aztán jól megkaptam!
Összeaszok és meghalok.:)
Mellesleg a Fraser könyv is unalmas meg száraz.
Úgyhogy igazad van!:))))
Előzmény: fenix (291)
fenix Creative Commons License 2004.12.22 0 0 291

"A Rommel könyv száraz/ unalmas.pedig irodalmárok is biztosan dolgoztak ezen a nyílvánvaló propagandaművön. "

Nem történelmi regény ok.

Ez a könyv egy kiváló hadvezér gondolatait tartalmazza, amit háború közben írt le. A célja páncélos harcászati és egyéb alapelvek lefektetése, amellett hogy dokumentálja a harcok menetét. Olyan dolgokat ír amik egy része a mai napig érvényes.

Ezegy tömény hadászati leírás, ha nem érdekel, vagy nem fogod fel miről szól, nem is értesz hozzá, vagy eleve előítéleteid vannak, akkor ne olvasd és ne is ócsárold. Te komolyan gondolod, hogy irodalmárok átdolgozták? Netán olvastad Rommeltől a Gyalogság előre c. hasonlóan kiváló könyvet? Én sok különbséget a stílusban nem fedeztem fel, csak annyit, hogy a Háború gyűlölet nélkül kevésbé összegzett. De csak azért mert Rommel már nem ért rá, talán tudod miért. Az pedig hogy propagandamű azon röhögnöm kell.  Jelentek meg a szövetséges, ill orosz oldalt bemutató igazán elfogult könyvek, amikkel a t. olvasóközönségnek persze semmi baja.  Rommel leírja kik mikor hol hogyan mivel harcoltak és legtöbbször az angolok adatai is alátámasztják. Ha még mindig kételkedsz olvasd el David Fraser: Rommel c. könyvét, abban sem fogsz homlokegyenest mást találni. Egyáltalán nem.

Bár Neked biztos túl száraz és unalmas az is...

Hell!

Előzmény: eMM (290)
eMM Creative Commons License 2004.12.21 0 0 290
Pedig Győr nem is kelet.M.O.
Az egy drága hely, no lám mit tesz a globalizáció:)

Elemezve.
Bradbury nekem nem jön be.
Remarqe is csak egy jó könyvet írt(az elsőt a helyzet változatlant) a többi utánérzés.
Szerb A.tól a Pendragon Legendát olvastam az 1 jó könyv.
Walter Scott Ianhoeja megint csak az egy igazán jó könyve de nekem alapmű anyira ott van.
A Rommel könyv száraz/ unalmas.pedig irodalmárok is biztosan dolgoztak ezen a nyílvánvaló propagandaművön.
Az Eisenhover könyvet meg nem olvastam mert nem is tellet rá.

Hát ennyi, jó olvasgatást kívánok az ünnepekre Néked.
meg persze boldog karácsonyt.:D
Előzmény: Ayreon (289)
Ayreon Creative Commons License 2004.12.21 0 0 289

Ma voltam abban az Antikváriumban, amit nemrég javasolgattam itt mindenkinek. Győrben, a parasztelosztó mellett. Nos ott van egy zsák Merle könyv átlagban 400 Ft-os áron!

Én a következőket vettem: (1700 kemény pénzért!!!)

 

RAY BRADBURY: Marsbéli krónikák

E.M. REMARQUE: Szerelem és halál órája

SZERB ANTAL: Utas és holdvilág

WALTER SCOTT: Ivanhoe

MAX HASTINGS: Út Oradourba

ERVIN ROMMEL: Háború gyülőlet nélkül

DWIGHT D. EISENHOWER: Keresztes háború Európában

 

Gyilkos kis hely ez!!! (A belvárosiban, ezekért min. 3500-at fizettem volna)

Előzmény: a_viking (282)
a_viking Creative Commons License 2004.12.08 0 0 288
Hm, pár napja néztem a Bookline-t, de nem találtam semmit, most viszont egy Szenvedélyes szeretetet. Köszi.

Egyébként szerintem elvárható lenne a könyvkiadóktól, hogy ne csak a legfrissebb bestsellereket tartsák legalább a saját üzletükben. A lemezboltokban is lehet Elvis Presleyt kapni, vagy meg lehet venni egy zenekar régebbi albumait is. Hogy régi könyveket antikváriumokban lehet csak megvásárolni, az oké, de hogy 4-5-6 évvel ezelőtti kiadványokat is, az elég elkeserítő. S persze nem hagyhatom szó nélkül, hogy az antikváriumok sokat kaszálnak ezen. Nem egy könyvet már olyan árakon lehet megvárárolni tőlük, mintha könyvesboltban vennéd, sőt... (és itt most nem a régiségekre gondolok).
Előzmény: VAti70 (287)
VAti70 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 287

Végül is elég kevés esélyem van, hogy antikváriumokban épp a hiányző köteteket lelem majd meg.)

 

Azért a helyedben megeresztenék egy keresést a  www.bookline.hu -n.

Szokott lenni a sorozatból, a régen kiadottakból is. Nekem teljes a sorozat, de szintén "vegyes", mert ez első kötetek még az első kiadásból származnak.

 Az Európától nem biztos hogy elvárható a 10 éve kiadott könyveinek raktáron tartása, marad az antikvár, meg a nagy online áruházak.

 

Igazából csak az első 3-4 kötet teszett,  a vége felé egyre jobban ellaposodik. (különösen amikor a fiatalabb Siorac lesz az elbeszélő.)

 

 

Előzmény: a_viking (278)
eMM Creative Commons License 2004.12.08 0 0 286
Nekem teljes a sorozat,az igaz hogy vegyesen tehát azért kiadták a teljeset.:)
Előzmény: a_viking (282)
a_viking Creative Commons License 2004.12.06 0 0 285
Hogy kicsit on is legyek: most kezdem olvasni Bellonci Lucrezia Borgia c. könyvét. Volt valakinek szerencséje hozzá?
a_viking Creative Commons License 2004.12.06 0 0 284
Köszi! A Csikóéveink megvan, a Liliom és bíbort most megrendeltem (hozzácsaptam még A bálványt is, úgysem olvastam még).
Ezexerint már csak öt hiányozna a sorozatomból? Gondoljatok rám, ha látjátok a maradékokat (4-7., 9.) :-)
Előzmény: Moll Flanders (283)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.12.06 0 0 283
Még megtaláltam neked a Csikóéveink (barnás sorozat) és a Liliom és bíbor (fehér alapon cirádás) kiadást a Könyvkeresőn. A többi kötetekre (már amit megtalál) azt írja, hogy elfogyott és csak antikváriumban.

www.konyvkereso.hu

Előzmény: a_viking (278)
a_viking Creative Commons License 2004.12.05 0 0 282
Tekintve, hogy az oldalukon nincsenek fenn a hiányzó kötetek (holott: "Itt olyan Európa-kiadványok is megtalálhatók, amelyek másutt sehol"), ezzel nemigen próbálkoztam, bár egy mélt talán megér. Mindössze bosszant a dolog. De eMM azt mondja, hogy összevissza adták ki. Lehet, hogy még nem is adták ki a többit? (Nektek van belőlük példányotok?)
Előzmény: Hewlkyse (280)
eMM Creative Commons License 2004.12.04 0 0 281
Sőt az Európa azt is eljátszotta hogy a fehér alalpon cirádás sorozatot össze vissza adta ki nem pedig sorrenben.és közben elkezdte nyomni az úl designes verziót immár sorrenben.Logikus.:(
Előzmény: Londonercsecse (279)
Hewlkyse Creative Commons License 2004.12.04 0 0 280
A kiadótól se lehet már megrendelni?
Előzmény: a_viking (278)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.03 0 0 279

Szia!

 

Bocs, nem b***tatasbol irom: Welcome in Hungary!

Miert nem fejeznek be sorozatokat? Vagy ha mas kiado veszi at, miert valtozik a kotes, a nagysag, kemenybol-puha, stb? Hogy rondan nezzen ki a polcon?

Mert ez nalunk igy mukodik...

Előzmény: a_viking (278)
a_viking Creative Commons License 2004.12.03 0 0 278
Beszereztem (Európa Könyvesház) ebből a sorozatból A gyermekkirályt, a Veszedelem és dicsőséget és az Ármány és cselszövést. Na most az Európa ezeket nemrég adta ki újra, ráadásul két különféle borítóval (az egyik fehér és aranycirádás-című, a másik, ha jól láttam, nagyobb alakú, barnás). Viszont a többit nem láttam sehol, és azt sem értem, miért pont ezeket találtam (a veszedelmet és ármányt még érteném, mert ugye a sorozat végei, az előzők nyilván lefutottak). Na most akkor a kérdésem az, hogy a többiről mondjak le? (Végül is elég kevés esélyem van, hogy antikváriumokban épp a hiányző köteteket lelem majd meg.) Miért nem tudja egy kiadó egy sorozat köteteit teljes egészében az üzletében tartani?
Előzmény: Hewlkyse (247)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.12.02 0 0 277

Ha a hiteled tavaly január-augusztus között volt akkor biztosan. Azóta nem ügyfelezek :)

 

Ma is voltam a Kalligráfban, láttam a barátodat. Eszembe jutott milyen arcot vágna ha azt mondanám neki, hogy "lécci add át Ayreonnak, hogy Molly üdvözli" :))

 

Mondanom sem kell, hogy a Guy Breton trilógia már ott figyel a polcokon és a szívem szakad meg :( Találtam egy másik trilógia első kötetet is, ami Josephine-ről szól.

Két antikváriumban van megrendelésem Feuchtwanger trilógiájára. Mééé' mindig a trilógiákba "szeretek" én bele kiváltképp karácsony előtt?! (költői kérdés)

Előzmény: Ayreon (275)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.02 0 0 276
A sorozat osszes tobbi resze megvan abban a kiadasban, csak a Matrozok....mas kiadasban, salata allapotban, azert keresem csak azt a kiadast belole. Tahat a valaszom: Igen, megvan. En is nagyon szeretem (meg most is).
Előzmény: Ayreon (274)
Ayreon Creative Commons License 2004.12.02 0 0 275

... Akkor tuti, hogy láttalak már! Raiffeisenben vettem fel a hitelt a házunkra, Mizsi és a Márk intézte:)

A Meki Kalligráf boltjában pedig az egyik legjobb barátom húzza az igát, a hosszú hajú alacsony rocker srác:)

 

Kicsi a világ!

Előzmény: Moll Flanders (272)
Ayreon Creative Commons License 2004.12.02 0 0 274
Dékány: Csempészek, hősök, kikötők (asszem) megvan? (imádtam!)
Előzmény: Londonercsecse (271)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.30 0 0 273

Szia!

 

Koszi, rendes vagy, hogy ezzel foglalkozol!

Előzmény: Moll Flanders (272)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.11.30 0 0 272
A Kalligráf éppen a Mekiben van. Kicsi könyvesbolt (nekem legalábbis, aki a pesti Librikhez szokott), de koncentráltan vannak a jó könyvek, ha véletlenül nincs amit keresel biztos, hogy másnapra, de egy héten belül megszerzik. Még soha nem tudtam könyv nélkül kijönni, pedig soxor csak szétnézni indulok.
A listádat elteszem, mert "apósnak" van itt Győrben haver antikváriusa, neki mindig, minden van v. beszerzik :)

Nem a Mekiben dolgozom, (viszont benne van az életteremben) :)), hanem a Raiffeisennél. Bevándorló vagyok Győrben és az ember a Mekit ismeri meg először..... a tökös-csónakos után amiről tájékozódik :))


Előzmény: Londonercsecse (269)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.30 0 0 271

Elnyomo ide is a listamat, hatha van valakinek elado belole valami...

 

Pechy-Horvath Rezso - A magyar hadihajozas tortenete,bp,1944

 

Tausch Jeno - Hadihajon, Arad, 1906

 

Dekany Andras - Matrozok, hajok, kapitanyok   (vedoborito, kemenyfedeles, 60-as evek, mas nem kell)

 

Herczeg Ferenc - Szelek szarnyan    (A nagy, albumszeru kiadas, csak jo allapotban!)

 

Kertesz Robert - Hajok es hosok

 

Fritz Kurt - Irany Norvegia, 1942

 

Horvath Jozsef - A Nautica, a fiumei tengereszeti akademia tortenete, 1999  *

 

To Istvan - A szamszerij   (magankiadas) *

 

Gasparovich Laszlo - Csata az Adrian *

 

Harry Thurk - A pokolbeli legio *

 

Miklosy Zoltan - A magyar kiraly tengeri hajohada a kozepkorban, 1934

 

Marjai Imre - A hajo tortenete

 

J Goldenlane - A szelhamos es a varazslo     (fantasy)

Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.30 0 0 270
Te a Mekiben dolgozol esetleg?
Előzmény: Moll Flanders (267)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.30 0 0 269

Szia!

 

Az a Kalligraf az meilyik? (Bocs, de hadilabon allok a helyek, nevek, arcok kapcsolataval. (Bezzeg az iro/konyv/tartalom az megy!)

Visszaterve a nagy antikra, sajna en nem tudok bejarni, csak kb fel evente egyszer (a tavolsag miatt), s ezert lenne jo ez a listas dolog...De nem mondtak, hogy: NEM, hanem elvettek a listat 2.5 eve, s azota se semmi. Haver meg jar be,  s informal: Te, ezt is lattam a listadrol, meg azt is..)

A masik, amin kiakadtam. Van ott a fiatalabb holgy, s kerestem nala: Herczeg Ferencz-Szelek szarnyan, a nagy diszkiadast, 1905. Mondja, hogy nem szokott lenni, egyszer behoztak, azt megvette maganak, nagyon jo allapotban. Potom penzert gondolom. S nem elado. En meg egen-foldon kerestem az a konyvet, evekig. Vegul 12200ft-ert sikerult megvennem (Mike es Tsa,Bp), s sajna nincs tokeletes allapotban.

Egy antikban igenis adjanak el mindent (nekem:)). Ezen nagyon kibuktam...14 eve jarok oda, de ez sok volt....

Persze az egesz SZVSZ. Amugy a bolt okes, csak megse (nekem).

Előzmény: Moll Flanders (267)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.11.30 0 0 268
Talan mert Te oda tobbet jarsz, mint a Muranyiba! :)))))))))   (Vicc volt, nem birtam kihagyni)
Előzmény: Ayreon (265)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.11.30 0 0 267

Hali,

 

Én soha nem jegyeztem elő náluk semmit, de mindig tetszett a kínálatuk. A Meki mellett lévőnél anno Kristó Gyula Árpád-kori háborúkat vettem meg, de tudtam volna még vásárolni. Nem tudtam hová költöztek, köszi. Ritkán járok antikváriumba, az online antikváriumok és mellettünk a Kalligráf (az milyen király kis könyvesbolt!) gondoskodnak arról, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom amiatt, hogy nem költök eleget könyvre :) Azért azt a Torock mellettit még megnézem.

Előzmény: Londonercsecse (260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!