Keresés

Részletes keresés

Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.26 0 0 20719

DarcyDylanDustyDiamond BlackDalton 

 

7 hetes babáim <3

norsycat Creative Commons License 2012.04.25 0 0 20718

Pacsálni lehet vele, az biztos. Inni már kevésbé. Én is vettem még régen, mert az enyémek is odavannak a folyó vízért. Inni nem ittak belőle, viszont pillanatok alatt összekoszolták a vizet a mancsukkal.

Előzmény: La Chatte rose (20715)
hmhmhm30 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 20717

Ha ott jó tulajdonság, akkor lehet, hogy mindenhol máshol is az ;)

 

    

Normál ujjszerkezetű újszülött hátsó lába

 

 

Poly újszülött hátsó lába

 

 

Előzmény: La Chatte rose (20715)
macipofa Creative Commons License 2012.04.24 0 0 20716

Van szakértőnk, ez ügyben :-)

Előzmény: La Chatte rose (20715)
La Chatte rose Creative Commons License 2012.04.24 0 0 20715

Sziasztok!

 

Nézegettem amerikai Maine Coon oldalakat és azt láttam, hogy többen hirdetnek több ujjú cicákat (polidaktilia). Úgy vettem ki, ez ott valamiért jó tulajdonsát. Tudja valaki, hogy miért?

 

A másik kérdésem, hogy használt-e már valaki cica szökőkutat és mik a tapasztalatok? Most akarunk venni egyet a cinyónak, mert imád pacsálni :-)

 

Köszi!

 

 

 

 

 

 

norsycat Creative Commons License 2012.04.24 0 0 20714

Köszi a tippet. Kerestem sarkantyúkát, de se magot, se palántát nem kaptam eddig. Már majdnem mindent bevetettem, pedig a hétvégén az eső folyton bezavart a házba. Már a paprika palánták is kinn vannak, igaz, búra alatt. Féltettem őket, de szerencsére szépen fejlődnek azóta is.

Előzmény: CBNora (20669)
norsycat Creative Commons License 2012.04.24 0 0 20713

Régóta foglalkoztat a magas ágyás, de eddig Anyu miatt akartam, hogy neki könyebb legyen. Én az Aquapónia hatására aktivizlódtam, illetve a TV Paprikán Jamie Oliver kiskertje és a River Cottage szép lassan beépült a tudatomba és ez lett a vége.

Már egyébként az első retkeket megettük.:-)

Előzmény: jromi (20679)
norsycat Creative Commons License 2012.04.24 0 0 20712

Aranyos.:-)

Előzmény: Lindulu (20711)
Lindulu Creative Commons License 2012.04.24 0 0 20711

norsycat Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20710

Némely kandúrnak nehezen esik le a tantusz, aztán egyszercsak egyik pillanatról a másikra megvilágosodnak. Nem tudsz mást tenni, mint várni türelmesen.

Előzmény: f.csilluska (20707)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20709

NÁUNK BODZÁRA MONDTÁK, HOGY CSIRKEALLERGIÁS, DE AMI TÁPBAN NINCS CSIRKE, AZT SEM BÍRJA, SZÓVAL NEM TUDOM MIRE ÉRZÉKENY, DE INKÁBB KIZÁROK MINDENT.

Előzmény: macipofa (20702)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20708

HA EGY PASI ILYET CSINÁL, AZ CSAK MELEG LEHET.  :-)

Előzmény: f.csilluska (20707)
f.csilluska Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20707

Samy már egy hónapja kb nálam van, de nagyon jól beilleszkedett meg barátságos cicus. Egy hete hagyta abba Milli a tüzelést. Lehet hogy beijesztette egy pár pofonnal, de nemsokkal utána Milli egyfolytában körülötte legyeskedett és tartotta magát neki. Erre Samy megszagolta és Pl: bambultan követte a felettük szálló legyet és  aztán kergette elkapta  stb ...   a lényeg minden fontosabb mint a "nő" de egymás mellett aludtak,  tisztogatták egymást de semmi több. :(

Előzmény: cleo86 (20706)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20706

Samy hasonlít az én Kevinemre :)

ha már korban ott van, akkor illenék neki felnőni a feladathoz, mert Kevinen pl. már látszik hogy benne van a fajfenntartási ösztön :)

Ha tüzel a nőstény, akkor a kandúrnak igencsak illik észre venni. Általában hamrabb is észre veszik. Ilyenkor ha közeledik a kandúrka kaphat 1-2 kedvtelenítő pofont. Szval inkább az fordul elő, hogy a nőstény nem fogadja el a kandúrt, de a kandúr jobbára próbálkozik.

 

Nem tudom mióta lehet nálad a kandúr, de lehet idegen neki a környezet és azért nem foglalkozik a leányzóval annyira.

Előzmény: f.csilluska (20705)
f.csilluska Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20705

 

              Samy                                         Milli

f.csilluska Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20704

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném van nekem egy  fiatal hölgy maine coon-om, és szeretném befedeztetni. Van most itt egy vendégkandúr de még szellemileg nincs felnőve a csajozásra de tesileg igen :) Esetleg tud-e valaki fedezőkandúrt ajánlani nekem, vagy hogy mivel tegyem egymásnak szimpatikussá őket.

 

Köszönöm előre is Sziasztok

cleo86 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20703

Nálam Sissy allergiás az advocatere, egy kinti macskám meg a Frontline-ra volt az. Ami eddgi nekem bevállt, az az advantage.

Előzmény: macipofa (20699)
macipofa Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20702

Igen , én igen. Ezt egy olyan tenyésztő hozta be az országba aki több tiz éve fundi tenyésztő, és a MEO-ba is bent van. Nagyon ért hozzá, és többek szerint nagyon jó táp. Sajnos nekem Macinak csirke allergiája van, és én nem tudok vele etetni... :-)

Előzmény: Jaffa5 (20698)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20701

Köszi, hogy írtad, hogy cicákra nem jó.

 

Múltkor valaki ajánlott egy bolhairtót, aztán egy topikban olvastam, hogy valakinek elpusztult tőle a macskája, kiderült, hogy cicákra tilos!!!!

Előzmény: macipofa (20699)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20700

Na, elsőre azt hittem a tápról írsz, mondom mi lehet abban a tápban, hogy nem lehet utána a kutyát simogatni.  :-)  :-)

Korán van még . . .

 

Köszi, megnézem.

 

 

Előzmény: macipofa (20699)
macipofa Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20699

Nem rég jött be Mo-ra a Certifect, de csak kutyákra. Az Amerikai kutyás oldalakon odákat zengtek róla, Sokáig hiába kerestük itthon, mert az Eu tiltotta a behozatalát (szokásos) Most szabad utat kapott. Én -4-5 napja probáltam ki. eddig jó :-) Mivel 2 összetevője van , kicsit drágább , mint a többi. SZIGORÚAN CSAK KUTYÁRA. 1 napig nem érintkezhet macskákkal, gyerekekkel, lehetőség szerint mi se simogassuk. Nézzétek meg. Én a macskákra, bentiekre advocatet használunk.

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 20698

Ezt most találtam.

 

http://www.nutragold.hu/webshop/index.php?option=com_content&view=article&id=58:tudtad-e&catid=35:informaciok&Itemid=74

 

Ugyan nem etetetk táppal, de érdekelne a dolog, mit gondoltok róla?

Próbálta valaki ezeket a tápokat?

 

 

cicumicoon Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20697

Köszönöm az infókat :-)

Ha tudnál segíteni a másikkal kepcsolatban is nagyon örülnék neki.

Még egy kérdés, bár gondolom mi a válasz.

Mivel a Preventicről azt olvastam, hogy bolhéra nem jó, esetleg lehet kombinálni mással, ami viszont igen?

Vagy az együtt már túl sok lenne a kutya szervezetének és felesleges?

Még egyszer köszönöm a válaszaidat és várom, hátha sikerül kiderítened még valamit a másikról is.

Előzmény: Ikcsi (20696)
Ikcsi Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20696

A nyakörvekre ez tényleg igaz, hogy egy nedves rongyal át kell törölni, esetleg kapargatni is lehet, mert az a fehér por amivel be van vonva, az adja a védelmet, úgy, hogy amikor a kutyó mozog, ezek az apró részecskék rátapadnak a szőrére. Úgyhogy érdemes frissíteni, mivel a szőre, bőre miatt bezsírosodik a nyakörv. Utánanézek neked a kis "bibliámban", hogy melyik lenne jobb. A Preventic A Virbac cég terméke, az egyik legnagyobb és legjobb kisállat- gyógyszert gyártó cég európában. Amúgy franciák, A Royalról tudjuk, hogy nem lehet rossz :) . A nyakörve jó, (meg a féreghajtó pasztája) annyi lehet vele a baj, hogy furi mentás illata van. A Kiltix nem olyan szagos, de ha nektek nem vált be, és nem zavar az illatanyag, akkor érdemes kipróbálni. Plusz, ami még jó tulajdonsága, hogy jó szőrtüsző atka ellen is.

A másikat sajnos nem ismerem, de szívesen utánanézek.

Előzmény: cicumicoon (20695)
cicumicoon Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20695

Sziasztok!

 

Szia!

Tudnál esetleg az alábbaikról is infót: duoband 2in 1 és Preventic (ez talán komondottan kullancsra van).

Pont keresgélek, mit is kellene beszerezni a kutyának.

Volt nekünk is Advantix, Kiltix, de mellette is találtunk benne kullancsot. (Most kaptam egy olyan tanácsot, hogy havonta meg kell kapartgatni a belső felületét, hogy frissítsük a hatóanyag kijutását).

De nem tudom még mit is válasszak...

 

Előzmény: Ikcsi (20693)
veronic77 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20694

Köszi!

Nálunk a nyakörv azért nem jó, mert egyszerűen lerágja az egyik kutyánk a másikról. Próbáltuk, 5 percig volt fönn.

Remélem az elején elkaptuk,amint láttuk, hogy valami nem stimmel a kutyával, azonnal hívtuk az orvost.

 

Előzmény: Ikcsi (20693)
Ikcsi Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20693

Drukkolok nektek nagyon. Sikerült hamar észrevenni? Mit mondott dokitok? Őszinte leszek: Rengeteg babéziás kutyust láttam, akiket spot-onnal védtek. Jó, volt olyan, hogy fürdetés után közvetlenül rakták rá, akkor nem használ úgy, de olyan is, hogy teljesen szabályosan használták, és mégis baj lett. Én nem igazán bízok a spot-onokban. Az exspot nem rossz, kutyáimra használtam,3 hétig nem is találtam bennük. macsra tilos.  Igazából én nyakörvpárti vagyok. Ha van rajta egy jó minőségű nyakörv, ( Bolfo v Kiltix), és arról tudom, hogy távol tart. A közelébe se menjen az a nyavajás kullancs, ha egyszer elvileg védve van. Plusz, neostomosan nekem is bevált, de csak a kenneljüket permeteztem vele végig. A kert attól még veszélyes, hiába rövid a fű, erdő szélén van, a kutyák meg folyton a kertben. 

Előzmény: veronic77 (20691)
veronic77 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20692

Tegnap, ma reggel még semmi baja sem volt, délután kicsit bágyadt volt, 3 órakor hívtuk a dokit, mert akkor vált világossá, hogy baj van. Akkor találtuk meg a kullancsokat, én abban a nyugodt tudatban voltam, hogy védve vannak. 40,1 volt a láza, fel tudott kelni, kapott két szurit, aztán meglátjuk.

Előzmény: Ikcsi (20690)
veronic77 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20691

Valóban aggodalomra semmi ok......mi 4 kullancsot szedtünk ki a kutyából, mielőtt jött az állatorvos, és hónapok óta kapják a különböző spotokat...remélem meggyógyul. :-(

Előzmény: Ikcsi (20689)
Ikcsi Creative Commons License 2012.04.22 0 0 20690

Szomorú :( Nagy a baj? A fypryst-ről viszont a forgalmazó sem garantálja, hogy nem tud betegséget okozni a befúródott kullancs.  Szószerint így fogalmaznak : Egy-egy kullancs megtelepedhet. Ez okból, kedvezőtlen körülmények között nem zárható ki teljesen a kullancsok által terjesztett fertőző betegségek átvitele. 

 

Okok, de mi az, hogy kedvezőtlen körülmény??

Előzmény: veronic77 (20688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!