Keresés

Részletes keresés

totya4 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5235
A hasonló nem azt jelenti hogy ugyanaz.
Előzmény: MagdalenaNeunerFan (5232)
profi-kertgep Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5234

Egyenlőre nem, a Stihl cég levédette. Igaz, a Honda is levédette a dolgait, de ez a chinai elvtársakat nem zavarja.

Ha könnyebben akarod a kaszádat tisztítani, akkor az alsó részeit, és azt ahol nem érsz hozzá, fújd be Silicon-nal. Nem ragad rá olyan könnyen a cuccos.

Előzmény: pintérjani (5227)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5233
Lehűteni alapjáraton kell, nem max fordulaton. De valószínű a gyárban eleve úgy állíták be a max fordulatot hogyha egy bolond kezébe kerül akkor sem lesz baj. Persze amikor vágom a vágnivalót, akkor sem szoktam ütközésig nyomni neki, csak nagyon különleges esetekben.
Előzmény: totya4 (5231)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5232
A Ti porszívótokban belsőégésű motor van?
Előzmény: totya4 (5231)
totya4 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5231
Akkor ilyen megérzéses alapon az is lehet hogy egyáltalán nem árt neki. Ha ártana, akkor a használati utasításokban feltehetőleg említenék. Ez a muslincagyilkolás jó ötlet.

Hasonló példával élve, szerinted egy porszívónál pl árt az ha üresben járatod? Szerintem nem, sőt ha túl meleg a motor ezzel a módszerrel vissza lehet hűteni.
Előzmény: pintérjani (5206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5229

Ha ez így lenne a Stihlnél asszem Gypsy56 nem kapna tőlük több kaszát.:-))))))

Multkor azt írta hogy a 400ok már 3éve megvannak de nem tudja voltak e lemosva azóta:)))

Mondjuk ő nem szegélynyírásra használja őket,szóval megértem:-)))))

Előzmény: pintérjani (5224)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5228
Bár én is sportoltam(foci)eszembe nem jutna ennyit tekerni.
Előzmény: profi-kertgep (5226)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5227
Ezt a 4mix találmányt még nem nyúlta le a konkurencia?Kíváncsi leszek mikor jelennek meg a koppintások.
Előzmény: profi-kertgep (5226)
profi-kertgep Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5226

Köszi!!!

A Stihl-nek, még erre is futotta! Azért nem semmi: www.merrejartunk.5mp.eu

A 4mix motor ugyan úgy szelepelt mint a hagyományos 4ütemű, viszont a benzinben lévő 2T olaj keni le az egész rendszert. Így magasabb a fordulata mint a hagyományos 4üteműnek, (alacsonyabb mint a kétüteműnek) viszont megőrizte a 4 üteműek dinamikáját. A spéci olaj azért kell, hogy tényleg ne kokszosodjon, mert akkor a kipufogószelep hamar kokszosodik és átég.

Előzmény: pintérjani (5216)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5225
Ez így korrekt.Arcvédő plexim,meg zsír nekem is van,még anno a megboldogult Einhellhez vettem.Hát a zsír nem fogyott el,pedig használtam....
Előzmény: LeO78 (5222)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5224
Ez is igaz.Egy ki szösszenet:Ferrarit nem is kapnál,de én sem és még sokan nem.Egy részt a limitált gyártású példányokra(Enzo)többszörös túljelentkezés van.Másrészt a "hétköznapi" modellek megvásárlásánál is minimum 7 illetve 8 számjegyű összeg ,kell hogy legyen a bankszámládon,természetesen euróban,dollárban,stb.Meg még egy csomó mindent vizsgálnak azért,hogy megfelelsz-e Ferrari-tulajdonosnak lenni.
Persze,nincs konkrét összefüggés a reklám-minőség összefüggésében,de ha hetente egy bizonyos márka reklámját látod,akkor az belefészkeli magát a fejedbe.
Nem véletlenül tiltják a tudatalatti reklámozást.
Előzmény: Törölt nick (5221)
LeO78 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5223
Jah két év gar járt hozzá.
LeO78 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5222
Gép, damilfej, dikicskés (asszem, szal háromágú fém kés :)), szükséges szerszámok, vállpánt.

15-20 perc szerelés után rövid melegítéssel lájtosan eldolgozgattam vele az első órát, tegnap kicsit hajtósabban de még mindig lájtosan kitisztogattam az udvar végében az bokrok tövét, közben fogtam pár kavicsot a dikiccsel mindenféle szikrák közepette. Nem érződik túlzottan gyengének, persze nem olyan erős mint egy nagyobb gép pl havercsávó tavaly kölcsönadott egy t830-as oleomacet (lehet rosszul emléxem a számra), de megfelelően használva nekem elegendő lesz örök életemre.

Vettem hozzá ugyanott 2t oleomac fullsynth olajat 5l benzinhez való 480 ft, szöghajtás zsír 1230, benzinkanna, plexi arcvédőt. Tartanak mindenfélét hozzá.
Előzmény: pintérjani (5219)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5221

Ez a reklám-minőség párhuzam azért kicsit sántít..:-)

Én még nem láttam Ferrari vagy Lamborghini esetleg Bugatti reklámot...:))) a tvben vagy pl.szórólap se jött tőlük....eddig...:)

De profikert írása valóban nagyon korrekt.

Éljen a HONDA:-)+CG. 

Előzmény: pintérjani (5216)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5220
Úgy tudom,hogy keverékkel megy,de négyütemű.Ezáltal takarékosabb és csendesebb,mint kétütemű társai.
http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikksajat/4mix&page2=cikkek2
Itt elolvashatod a lényegét.
Előzmény: Törölt nick (5218)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5219
Köszi az infót.Mit adtak hozzá?Úgy értem,hogy csak damilfejet,vagy kést is?
Bár úgy néz ki,hogy fs 450 lesz,de még nem biztos,lehet,hogy marad a sparta.Bár utálok lightosan dolgozni a gép miatt,mert vigyázni kell rá,mert nem bírja a tempómat és az igénybevételt.
Előzmény: LeO78 (5214)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5218

Köszi az infót.Ennek a dobkaszának utána nézek de csak kiváncsiságból,egyenlőre nincs rá szükszég.:)Az rémlett hogy az alternáló nem vág rendet,mondjuk logikus.De hát a kézi  fükaszával élvezetesebb kaszálni:)

Erről a 4mixről tudsz valami konkrétat azon kívül hogy ez is keverékkel megy???

Előzmény: profi-kertgep (5215)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5217
Ja tényleg a tavalyi katalógusban is már csak úgy volt hogy a "készlet erejéig"...
Előzmény: profi-kertgep (5215)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5216
Korrekt írás,osztom a véleményed.Szerintem a legnagyobb reklám a Stihl-nek az Outdoor világbajnokság.Az Eurosport szokta adni,ennél nagyobb reklám nem nagyon kell.A többiek meg ülnek a fenekükön,egy nyomorult reklám egy nyamvadt szórólap sincs sehol itt a környékünkön.Se a Maruyama,se a Honda,se a Hitachi senki,csak a Stihl.Pedig azért Győr megyeszékhely,meg minden,de semmi.Honda motoros rotációs kapát is csak úgy vettem észre,hogy nézegettem,milyet vegyek majd.De sehol egy plakát,vagy zászló vagy molinó.A szanyi vadásznapon,ahol a nyugat-dunántól jó része képviselteti magát is csak a Stihl volt jelen,ráadásul még egy elsők között gyártott,kétemberes motorosfűrészt kiállítottak!Talán még a Husqvarna-t lehet látni,hogy reklámozzák,de ezzel ki is merült sor.
Előzmény: profi-kertgep (5212)
profi-kertgep Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5215

Az FS 300-as gyártása megszűnt. Valahol a polcokon még lehet. A 4mix-es motorral szerelt FS 310 vette át a helyét. Ha ezt választod, csak spéci olajat használj!

 

Rendrevágni dobkaszával tudsz. 100000 Forintos ár körül több cég is ajánl 35-40 köbcentis gépet, ami ilyen munkára elegendő.

Előzmény: Törölt nick (5208)
LeO78 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5214
Én győrben vettem a 25-ösöm 49k-ért, a József Attila úti gazdaboltban.
Előzmény: pintérjani (5168)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5213
A munkahelyemen a térdig érő vagy nagyobb füvet mindig rendre vágtuk egy fs400-al.Sztem erre a 300-as is simán megfelel,de az igaz,hogy van olcsóbb is.Össze szoktuk utána gyűjteni a szénát és az egyik melós hazavitte a teheneinek.Egy idő után viszont hagyték a szénát és a sarjú szépen benőtte a szénát.Persze a következő kaszálásnál ezt észrevette a gép,mert egy 10 cm vastag széna volt benőve az új fű aljára.Később kiderült,azért hagyták a szénát benőni,mert így hátha tönkremegy a gép a komolyabb igénybevételtől és akkor megszabadulnak a nyírástól.Nem ment tönkre.
Előzmény: Jawa lovas (5193)
profi-kertgep Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5212

Uraim!

Mindenki olyan gépet vesz meg, amilyet akar. Vagy jól dönt, vagy sem. Mi szól a Stihl mellett. 30-35 évvel ezelőtt az erdészetek kaptak Stihl fűrészgépeket. Valahogy nyitott lett erre a régi hatalom. Sok fűrészgépet nyúzó próbára is adtak, ami kapta is rendesen az ívet. Az alföldi löszös talajon, kemény akácban járatták a gépeket. Voltak visszajelzések, és a Stihl cég módosított is ezek alapján. A régi Stihl Contra fűrészek irdatlan terhelést kaptak, és nagyon sok a mai napig is üzemképes. 25-30 éve már nem gyártják. (Sokan a fűrészgépet csak Stihlnek hívják, a sarokcsiszolót Flexnek, az ütvefúrót Hiltinek. Ezek a nevek fogalommá váltak. Vajon miért?)

 Elkezdődött a gépek és alkatrészek forgalmazása. Folyamatos fejlesztés, az értékesítők kiképzése, komoly alkatrész bázis létrehozása, stb. A többi márka is megtehette volna, de.... A Stihl látott egy üres piacot, belépett, a pozícióját megerősítette. Buta az aki nem így tesz. A többiek rendesen lemaradtak. Persze sokan rendes, korrekt partnert sem találnak ebben az országban. A Stihl kiépítette a hálózatot, mindenre kiterjedően. Reklám, szóróanyag, bemutatók, verseny,repi anyagok, komoly szerviz és márka kereskedői hálózat. Nagyon ügyesen, jól csinálták. Ha a konkurencia megerősödik, nehezebb a helyzet. Nem szabad engedni, hogy a konkurencia levegőhöz jusson.

Mit tanácsolok? Körül kell nézni, és mérlegelni a lehetőségeket. Pl. így átgondolva: http://www.profi-kertgep.hu/index.php?o=cikkek&p=5

Tény: a Maruyamát én is megvenném. 40 éve biztosan gyártanak gépeket. Sok jó márka létezik, csak nem ismerjük őket. Sajna sok jó márka került kevésbé jó kézbe, és elveszett a bizalom, amit nehéz újra felépíteni. 

 

Előzmény: Kertesházas (5204)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5211

Mi a véleménytek erről: Dolmar MS-4510?

Nekem piszkosul tetszik.

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5210

Sacc volt.Az Fs310 modjuk az 4mix de 177600huf az agrikol.hu-n.

Előzmény: MagdalenaNeunerFan (5209)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5209

Kevesebb mint 170e szerintem.

Előzmény: Törölt nick (5208)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5208

Szia!

Nálunk itt a faluban van egy fószer ő Fs300-zal kaszál minden reggel a marháknak.(Az  alternáló kasza úgy tudom nem vág rendet ,nem tudom ez mennyire lényeges neked.)De a helyedben biztos körül néznék más márkák között is.Mennyiért megy most a Stihl Fs300?Én  170000huf ra saccolok de ezért a pénzért már a Dolmar/Makita már erdészeti tisztitó fűrészt is ad. :-)

Sok sikert a választáshoz

Előzmény: Jawa lovas (5193)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5207
Mindenki maga tudja,hogy mit miért csinál.Jó nyaralást a Balcsin!
Viszont nyugtával dícsérd a napot!,tartja a mondás.A Stihl már 80 éve ilyen motorokat gyárt,valszeg kiforrottabb a technikája és üzembiztosabbak a gépeik.Ezáltal több az esélye annak,hogy 5,7 vagy 10 év múlva meg én megyek,mert neked venni kell még egy Maruyama-t.Ez csak egy fikció,de több az esély arra, hogy így lesz,mint arra,hogy nem.
Előzmény: Kertesházas (5204)
pintérjani Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5206
Műszakilag nem tudom alátámasztani.de sztem terhelés nélkül olyan fordulatszám tartományba kerülhet a motor,amitől könnyebben tönkremehet.Szerintem,de ez csak az én véleményem.
Előzmény: totya4 (5205)
totya4 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 5205
Ha terhelés nélkül járatja az szerinted miért árt a gépnek?
Előzmény: pintérjani (5203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!