Keresés

Részletes keresés

hakijani Creative Commons License 2011.06.16 0 0 760

szia 8 szem borst adtál nekik az sok csak egy szemet kell adni és egyszer  szerintem.

Előzmény: Törölt nick (758)
capricorn18 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 759

Én tökre kezdő vagyok a pulykák terén, az enyéim ma voltak 2 hetesek.

Nekem tisztán kapják a pulykatápot, reggel túrót kapnak aprított hagymával és aprított petrezsejem levéllel, estére kapnak főtt tojást. Hála istennek, eddig semmi gond nem volt velük. A kotló jól el van velük, remélem ez így is marad még sokáig.

Én borsot nem adtam nekik egy szemet sem, nem is tervezem, ez az értend úgy tűnik bevált.

Nappalra ketrecbe ki vannak téve az udvarra, tudnak legelni is. A vizükbe kapnak ekovit forte vitamínt.

Előzmény: Törölt nick (758)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 758

Sziasztok!

 

4 hetesek a pulykáink és elkezdtek gubbasztani sorba sorba és nem is nagyon esznek.

4 napon keresztül reggel este kaptak borsot, minden etetéskor egy nagy csokor hagymát  egy kevés bodza levelet meg sok csalánt.

Fosni nem fosnak csak sárgát piszkolnak. Tengerin vannak nevelve 2 hetes koruktól azért?

Ja és annyit hogy 2 napja a toruklebenyük elkezdett nőni  de a piros taknya még nem.

Azt mondták hogy lehet hogy azért gubbaszt mert beteg.

Ez igaz vagy csak a mérgét hányja?

Kérlek segitsetek!

köszi!

Minizsarnok Creative Commons License 2011.06.14 0 0 757

Hát ahogy én tapasztaltam 1 hét alatt lezajlik néha csak akkor vettem észre mikor már piroslott a nyaka némelyiknek hogy átesett a dolgon.

Előzmény: pacsirta001 (756)
pacsirta001 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 756

Meddig tara  méreghányásuk?

 

Előzmény: Minizsarnok (754)
Minizsarnok Creative Commons License 2011.06.13 0 0 755

Én most vadásztam le a pulyka mamát a pulyka kakasos udvar egyik féltetőjének tetejéről mert a hónapos porontyok nem ültek be nélküle a házba ma már 1 -et el is veszítettem. Véletlenül zártam külön a kicsiktől utánna gondoltam jó neki a kakas mellett mivel ismét tojik, de tévedtem jobb a piciknek a mamival. Bár a 6 kis gyöngyöshöz nem tudom mit fog szólni reggel plusz még a három 2 hetest is alátettem.

Előzmény: baksus (748)
Minizsarnok Creative Commons License 2011.06.13 0 0 754

Adj nekik pulyka nevelő tápot meg jolovitos vizet.

Előzmény: pacsirta001 (753)
pacsirta001 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 753

Most kezdik a pulykáima méreghányást!!! Kapnak darát-tápot-főtt tojást-hagymaszárat-kefirt, és jolovitot fognak pár napon belül?
MIt tehetek még értük? 

janni68 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 752

Használ ,én sokat használom még most is a tyúkoknál is .fertőtlenítő gyulladás gátló hatása miatt.De a mai kemikáliákkal is lehet helyettesíteni,tudtak a mi őseink.(ez olyan mint horgászok közt a csali) Janni68

Előzmény: Minizsarnok (751)
Minizsarnok Creative Commons License 2011.06.13 0 0 751

A pulyka nem szereti a szemes borsot. Adni szoktak neki mikor kikel egy szemet vagy ha bágyadt ez egy népi gyógymód. Hogy használ -e azt nem tudom. Én nem adtam nekik soha.

Előzmény: asdfg555 (750)
asdfg555 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 750

A Pulykáknak hány napos kortól lehet adni szemes borst  ?

Minizsarnok Creative Commons License 2011.06.13 0 0 749

Azért verekszik mert pulyka :)

Egy csőrre jutó túró adag sem eget rengető kicsit intenzívebben fejlődnek.

Előzmény: elefada (746)
baksus Creative Commons License 2011.06.13 0 0 748

szia.

nekem most 3 turnus van alatta. 1 keltetése+ 1 késöbbi kelése 5-6 nappal + kaptam 4 kicsit ajándékba. most ugy védi öket, hogy csak merjek bemenni a neveldébe. lehet az lesz, mint tavaly, akkor még a kiscsirkéket is maga alá gyüjtötte. nem is fértek el alatta, körbe ülték a picik.

Előzmény: elefada (747)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 747

Köszi, akkor tyuktojást rakok alá, az mégis csak 3 hét.

Nagyon meglepödtem, hogy a másik tojom simán befogadott a családjába 10 egy hetes kiscsibét.

Ma már ugyanugy bujnak a kotló alá, mint a sajátok.

Nem is gondoltam volna, hogy a pulykák ennyire gondoskodóak.

Előzmény: baksus (744)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 746

Hát ...sokat nem eszik, siet vissza, de nem tünik úgy hogy lefogyott.

Lenne még egy kérdésem.

A másik pulyim 19-böl 17 kispulyit kikeltett, már harmadik hetesek, s elöfordul, hogy egymásnak esnek.

Uri dolguk van, naponta kb 40-50 dkg kecsketúróval van összekeverve a pulykatáp, here,csalán, hagymaszár.

Nem lesz sok a fehérje, nem azért verekednek?

Előzmény: Minizsarnok (745)
Minizsarnok Creative Commons License 2011.06.12 0 0 745

Először gondold végig lejött -e rendesen enni inni minden nap a pulykád ? Utánna emeld meg mert ha nagyon lefogyott kotlás alatt akkor ne ültesd tovább adj neki magas fehérje tartalmú kaját és abbahagyja a kotlást.

Ha nem kell félni tőle hogy elhullik végelgyengülésbe akkor szórd be a fészket meg a madarat piretrinnel nehogy ellepjék a solyok és tegyél alá tojást.

Előzmény: elefada (743)
baksus Creative Commons License 2011.06.12 0 0 744

nyugodtan tegyél alá, az én tojom, miutá

n az első adagot kihütötte, tettem alá ujabbat és végigülte. kicsit ki is tolta, mert a kikelt csibéket elhoztam, és ujabb adagot raktam alá. igaz azoknak már csak 5 napja volt, és utánna ment vissza alá az elözö kelés. a tojó most vigan vezetgeti az egész csapatot, semmi baja.

Előzmény: elefada (743)
elefada Creative Commons License 2011.06.12 0 0 743

Sziasztok!,

Tanácsotokat szeretném kérni.

Pulyka tojom alá szerencsétlenségemre olyan tojások kerültek, amiböl egy kelés sem lett.

Tehetek e alá másik csapat tojást, mert nem akarja a kotlást abbahagyni.

Természetesen az idö lejárta után a rossz tojásokat kidobtam, most egy bolti tojáson ücsörög.

Rixa68 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 742

Nálunk is együtt vannak már a pulykák a csirkékkel, a csirke 29, pulyka 10 db. Pont ma adtam hagyma szárat először a pulykáknak, a csibék megnézték, de nem ugrottak rá. A pulykák meg körbeállták a tálat és ették. Tehát nem ették el előlük a csibék. Sőt!!! Pulykatápot kapnak a pulykák, csibe nevelőt a csibék , külön etetőjük van, egyik oldalon egyik, másik oldalon másik. Szinte alig keverednek össze, csibék eszik a sajátjukat, pulykák szintén a nekik valót. Az meg, hogy néha csippent egyik a másikéból nagy bajt nem okoz. A zömét a sajátjukból eszik. Okos kis jószágok :-))))

Előzmény: gmeli14 (741)
gmeli14 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 741

Sziasztok! Az én kispulykáim 3-4 hetesek, már együtt vannak a kiscsirkékkel, nem bántják eddig egymást. Azt szeretném kérdezni, hogy hagymaszárat, főtt tojást így is lehet nekik adni, mert a kiscsirkék is ennének belőle. Nem tudom baj-e, meg kevesebbet ennének belőle a pulykák, mert a csirkék sajnos többen vannak.

vargamami Creative Commons License 2011.06.12 0 0 740

Köszi szépen. Nekem egy tápos azt ajánlotta, hogy már 5 napos kortól is adható, de nem bíztam benne azért kérdeztem meg tőletek. Sajnos itt nálunk nincs tápos a közelben meg nem volt most sem indító csak nevelő. Így most keverve adtam neki, hogy a hétvégén kibírja. Kedden megyek Debrecenbe és keresek índítót.

Előzmény: G.Zoli (739)
G.Zoli Creative Commons License 2011.06.12 0 0 739

3 hetes kor előtt ne rakd ki. Pulyka nevelőt 6 hetes kortól javasolták nekem ahol vettem de mi ledaráltuk és 4 hetesen már azt kapták.

Előzmény: vargamami (738)
vargamami Creative Commons License 2011.06.12 0 0 738

Sziasztok!

 

Két hetesek a pulykáim eddig pulyka indító tápot kaptak és az lenne a kérdésem, hogy mikortól lehet nekik nevelőt és kukorica darát adni. Már kapnak hagyma szárat, tojást és túrót is.   És mikor lehet őket kitenni a szabadba, mert eddig benn voltak zárt helyen?

Tavaly szerintem megfáztak így elpusztultak , ezt a hibát nem szeretném elkövetni, jó lenne ha mind a kilenc felnőne.

 

G.Zoli Creative Commons License 2011.06.12 0 0 737

Hirdesd meg itt is meg a diszbaromfik adás vétele topikon meg a DEK-en is.

Előzmény: krisztian.80 (736)
krisztian.80 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 736

Szia Énis meghirdettem az expresszen de senkinek nem kellett edig, ezért vagyok egy kicsit elkeseregve mert nem kevés pénzembe van eddig és nem úgynézki hogy elis menne az egész turnus .Pedig amikor megkérdesztem sok embert akkor majdnem mindenki azt monta hogy jóvolna mert nagy lenne ráá a kereslet.

Előzmény: pingvintanc (735)
pingvintanc Creative Commons License 2011.06.11 0 0 735

Én a múltkor az expresszen hirdettem meg és már másnap reggel elkelt és azóta is minden nap telefonálnak miatta pedig már rég levettem a hirdetést.

Előzmény: krisztian.80 (732)
baksus Creative Commons License 2011.06.11 0 0 734

hirdetés...........

piac...........

ismerősök , velük híresztelni.

Előzmény: krisztian.80 (732)
G.Zoli Creative Commons License 2011.06.11 0 0 733

Bárhol ahol vevőt találsz rá :D

Előzmény: krisztian.80 (732)
krisztian.80 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 732

sziasztiok egy kérdésem lenne hozzátok . Hogy hol lehett eladni a felnőtt pulykákat???

SAMULU Creative Commons License 2011.06.10 0 0 730

Szép napot mindenkinek!!!

 

Pulyka csibéim vannak eladók, 5 hetesek voltak szerdán,  Ár: 1200ft/db, de már csak ezen a héten!!!  Pest megyében, Dabas, és Monor között lakom!!!!

Érd: 06/30 32nulla 4nulla nulla4

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!