Keresés

Részletes keresés

Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28480

Nekem valami nem tetszik.

Én úgy porszívózok, hog a szkimmerbe beakom a vákumtárcsát, gondosan ügyelve arra, hogy a lehető legkevesebb levegőt szivja be a szivattyú.

Lassított felvétel módszerrel a medence alján látható üledéket pár perc alatt összeszedem. Kikapcsolom a szivattyút, kiveszem a vákumtárcsát, és mehet a keringetés tovább...

Ennyi.

Milyen gégecsövet szerelsz?

 

Előzmény: eragka (28476)
bgaby Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28479

egyedi opció (ebay, vatera), v multis akció volt a gép?

mert tető hiányában és a környékbeli hárs/nyárfák miatt ennyiért én is járatnám

láttál hasonlót mostanában?

Előzmény: Blue_Sky_007 (28478)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28478

Az az automata klóradagoló.

A gyerek nem fér hozzá a klórhoz. Olyan 5-7 db fér bele a 200 gr-osból. Nem kell kivenni a medencéből, miközben fürdünk. Ez is állítható, de nem mér semmit. Tapasztalati úton kell beállítani.

 

Az automata takarítóról. Olcsó én, 9000-ért vettem vagy 2 éve (azóta állt a garázsban).

Nem megy fel a falra, de a "nyalókásak" 250 eFt-ba kerülnek, ez meg 9. :-)

A csöveket a takarítógéphez adták. Azért ez, mert nagyon occó volt, és ha nem is tökéletesen, de a porszívózást meg lehet úszni vele, illetve csökkenteni lehet a gyakoriságát. Meg tök jól néz ki. ;-)

 

Az aljáról összeszedi a szemetet, bár néha elakad, mert összetekeredik a csöve. Még az eredeti homokszűrőjével dolgozom, de tervezem lecserélni egy nagyobbra.

Előzmény: bgaby (28477)
bgaby Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28477

tuddddtaaammmm, h lesz meglepi :)

 

mi az a kütyű a homokszűrő előtt 0:32-nél???

 

előszűrő vagy az az aut.klóradagoló?

 

mit tud egy aut.klóradagoló, azon kívül, h nem neked kell hetente betenni egy db multitablettát a szkimmerbe? méri is a klórszintet?

mit ér egy ilyen? - mert semmi kétségem, h hasznos, ha ilyet használsz :)

 

a gyári szivattyút meghagytad vagy lecserélted nagyobbra?

 

tak.gép:

felmegy a medencefalára?

a fehér gégecsövet a porszívóhoz adták?

miért ezt a típust választottad?

mennyibe került?

nem elterjedtebbek az un. nyalókás változatok?

http://www.saveonpoolsupplies.com/Pool-Equipment/Kreepy-Krauly-Automatic-Pool-Cleaners/Kreepy-KraulyAutomatic-Pool-Cleaner/

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (28464)
eragka Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28476

Sziasztok!

Porszívózás homokszűrős szivattyúval ügyben kérném a segítségeteket, tanácsotokat. Kb. 3 porszívózáson vagyok túl, de látható eredmény nélkül. Mit csinálhatok rosszul?

Vákumtárcsa, benne gégecső rácsatlakozva a szkimmerre, másik végén proszívófej nyéllel.

Padlóösszefolyó elzár, szűrés állapotban a szivattyú.

porszívózgatok... eközben normális ha a fúvókák is fújnak? Bár nem mindig, eleinte szörcsögnek...

Csilivili a medence alja.

Szivattyú kikapcsol, gégecső leszerel, és átszerel homokszűrőre... (ha én ezt előre tudom, kértem volna ide is egy kivizetést a medencéből valahova a csatornába... mert ez így aknán keresztül fölfelé, majd le a teraszról egyelőre egy rémálom).

Homokszűrő 2-es állásba... szivattyú bekapcsol. Írjátok, hogy kb. 3 perc... nem igen látom a vizen, hogy koszos lenne...

Szivattyú kikapcs, átállás 3-as állásba.. bekapcs, kb. fél perc... mit kellene látnom? Ez mintha koszosabb víz lenne.

Kikapcs, átáll úja 1-es szűrésbe, indít. Majd mikor leszerelem a homokszűrőről a gégecsövet, egy rakás víz az aknába :(

 

De a szűrő csöves elvezetésén kívül, a nagyobb bosszú, mintha azt látnám ezután, hogy homok megy vissza a befúvókon a medencébe. A fúvókák körül egyből minden csupa homok lesz.

Na, ez mitől lehet?

Valamit rosszul csinálok, valami rosszul van összeszerelve?

 

Rakok fel képeket, hogy mit látok az aknában. Nem én szereltem, hanem állítólag hozzáértők.

Bal oldal felső cső jön a szivattyúból, alsó cső megy a befúvókba

    

 

Amelyiken a csap van, az a padlóösszefolyó, alatta a szkimmer csöve.

 

Már gondolkodtam, hogy csodazsák anyag kellene a befúvókra, de ennyi homoktól 1 nap alatt eltömődne.

Különben a befúvókat le lehet a medencén belül tekerni, és varázsolni oda csodazsák anyagot?

Köszi a segítséget!

lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28475

Nekem nincs...

:-(

Ne nézd meg akkor, majd elzárom a főcsapos és leveszem a tetőt.

Csak reméltem, hogy megúszom.

Előzmény: nyárimádó (28473)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28474

Szia,

 

hát... nem tudom, hogy a tabletta porráverve mit csinál, de szerintem a sokklór az töményebb klórtartalmú, mint a kombi, nem?

Előzmény: nyárimádó (28472)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28473

Van persze. De, ha megmérem elszalad az összes vizem a medencéből:)))

Mindjárt megnézem.

 

Előzmény: lac1 (28459)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28472

Szavasz lac1!

Nem lesz gond addig, amíg hideg a vized, kb van 3-4 napod. Sokan nem sokkolják le a csapvizet, szóval lehet elég lesz a multi tabi is. Az algastop is segíteni fog, szóval ne aggódj.

Multitabi kalapáccsal porráverve, feloldva egy vödörben ??

Üdv

 

Előzmény: lac1 (28457)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28471

Kérlek szépen, nem akarok tanácsot adni, de egy négyméteres kör kb. 13 nm2. Ekkora mennyiségnél pár ezerrel lehet több a készbeton, mint az otthon kevert. Sőt, ha asegítséget nem fuvarozod, tömöd étellel és itatod, akkor meg ugyanannyi. Így lesz egész ősszel egy fű nélküli kirohadt foltod a kertedben, betonozva meg valami hasznos. Az egyik itt fórumozó barátom pl. a téli tüzifát tárolja a köztes időszakban. De mégegyszer: nem ismervén a jövedelmi viszonyaidat, csak egy ötlet volt a részemről.

 

Előzmény: bohrer (28468)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28470

Olyan ami nem horpad be, mert ha könnyen benyomható, könnyen lyukad. Bár a sógorom évek óta zártcellás nem lépésálló knauf alukasírozott 4 cm-es hőszigetelőpanelt rak alá, és gond nélkül 2 évet kibírnak, és a medije nem szakadt ki.

Előzmény: bohrer (28469)
bohrer Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28469

lépésálló fehér hungarocell, vagy  kék lábazati? Az utóbbi nem horpad be.

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (28467)
bohrer Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28468

Nyilván a beton a legjobb de a legtöbb meló és a legköltségesebb is egyben. én a parkosított udvaromon és a térkövezett kocsibejárómon nem szeretnék betont keverni, , eleget betonoztam az építkezés alatt, spórolnék a melóval és a költséggel , idővel.

 

Eddig térkövön volt, azon nylon arra padlószőnyeg és úgy a medi. Csak ott fél napot árnyékban volt.

 

Előzmény: lac1 (28465)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28467

Föld, arra homok nem kell. Ha akarsz tenni 1-2 cm-nél több nem kell, az is csak a simaság elérése miatt.

Ha akarsz alá valamit akkor linóleum, majd 3-as lépésálló. Arra estleg aljfólia (de nem létszükséglet).

Előzmény: bohrer (28462)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28466

Ááááá..!

Sohasem jöttem volna rá.

Előzmény: Blue_Sky_007 (28464)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28465

Én nem akarok beleszólni, mert nekem betonteknőm van, de sohasem értettem, hogy minek alá ennyi vacak? Az, hogy ne szúrja ki semmi, az érthető. De én a csempén vagyok folyamatosan, sőt, a strandok látogatói is.

Én biztosan csak valami átszúrás elleni védelmet raknék, valami lepukkant linóleumot, vagy lebetonoznám/térkövezném alatta, de hát...

Lehet, hogy valamit nem tudok?

Előzmény: bohrer (28462)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28464

Read only: csak olvas minket.

 

Kipróbáltam az intex takarítógépemet és az automata klóradagolómat is. Az UV-C később kerül visszakötésre, addig kicsival többet kell klóroznom.

 

Előzmény: lac1 (28463)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28463

Szia,

 

 

mi az, hogy RO?

És hol a medi? De bánhatod, mert most jó nyarunk lesz, garantálom.

Azért drukkolok neked, hogy hamar legyen sajátotok!

Előzmény: myrtill82 (28461)
bohrer Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28462

Sziasztok!

 

A medink eddig a kocsibejárón volt, de beárnyékolják a fák és nem jól melegíti a nap.

Az idén a kertbe tervezem, füves parkosított de feláldoznék  egy 4*4-es helyet neki.

 

A füvet ott kiszedném, egyenletesre felkaparni a földtükröt, finom homokkal elsimítani az egyenetlenségeket.  Majd linóleumot rá, arra a padlószőnyeg, és úgy a medi? Vagy   lépésálló hungarocell és arra a szőnyeg.

Ha lépésálló akkor a fehér hungarocell EPS 100-as  5cm vastag, vagy  a kék extrudált 30mm-es lábazati?

 

Vagy egy 1000Ft/nm -es laminált parketta?

myrtill82 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28461

Én idén csak drukkolni jövök hozzátok,és maradok RO hogy azért gyüjtsem az infokat:))

Mivel  nincs mosts aját medink,igy a strandokat gazdagitjuk:(((

Előzmény: lac1 (28460)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28460

Ja, tele a medi, de most mondták az időjósok, hogy megint csapadékosabb idők jönnek, meg kis lehűlés. Ez az én formám...

lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28459

Nyárimádó Barátom,

 

van az előszűrő átlátszó teteje alatt gumitömítés? mert vagy nincs, vagy a télen elkeveredett, vagy nem tudom. De most csak akkor hagyta abba csöpögést, amikor jó erősen meghúztam, és szerintem ez nem jó...

Előzmény: nyárimádó (28453)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28458

Most nem mentem ki fényképezni, de ilyen mint EZ.

 

Szerintem bírja a meleg vizet. Tavaly az osanban a szezonvégi "csak vigye már el valaki" kiárusításkor vettem 2 db-t, igazából a közdarabért.

Előzmény: bgaby (28456)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28457

Én a hátamat szoktam vele veretni.

 

Szia Barátom,

 

még pár óra a feltöltésig, és máris mehetek a "gyárilag" 7,4 pH-s 20 fokos vízbe, mert hogy a csapból ez jön. Most leszek a bajban, mert a rendes első feltöltéses sokk klórozásra még nem hozták meg a hypo-mat, boltban nem nagyon akarok vásárolni, úgyhogy a 200 gr-os multinak szabad utat engedtem az az úszón a nyílások teljes megnyitásával.

;-)

A algastoppal talán megúszom, amíg megjön a "cuccos" a napokban...

Előzmény: nyárimádó (28454)
bgaby Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28456

Profi munka, nagyon klassz lett :)

 

A tavirózsád bírja a melegvizet is - van rajta a rózsához egy "nyomás állító" ezzel tökéletesen meg lehet "tekerni" a vizet" a medencében - hydroteraphy és egy kis relax masszázs ???

kicsit közelebbről készült képet is feltennél róla?

hol kapható 500 -ért?

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (28451)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28455

Nagyyyon tetszik. Jó kis "lavór".

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (28451)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28454

És még egy kis oxigént is nyom a vízbe....

 

 

... a gyerek meg műanyag hajókat versenyeztet körbe-körbe.

 

Tú ín ván.

Előzmény: lac1 (28452)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28453

Gondold el, ha már az alga sem bírja, akkor mennyire "gájz" a rézgálic??? Még forgatni sem nagyon forgatja a kolléga a vizet, annyira "tuttti" anyag. A réz amúgy szervezetből ki nem ürürlő nehézfém. És ha tutti volna, a strandokon is ez lenne a vízben.

A döntés a Tiéd, de ha gyerek is van, akkor még gondolni sem szabad rá, ugyanis az enyém akaratlanul is nyel a vízből. Inkább szerezz be egy UVC lámpát. Én vagy 1 hete rá sem néztem a vízre, mégis csili- vili. Kevesebb vegyszer és kínlódás.

 

Üdv

 

Előzmény: dasziszi2 (28440)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28452

Így ám! A befúvómat én is a vízfelszín felett helyeztem el, látványnk sem rossz, és mozgtja is a vizet körbe-körbe. Az úszó adagolómon látszik, egy nap szerintem 30-40 kört is megtesz.

vagyis nem egy nap, hanem amíg egy nap alatt működik a szivattyú.

Előzmény: Blue_Sky_007 (28451)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28451

A 2011-es szezont én is megnyitom.

A fűtés még hátra van, de a többi kész.

 

 

Mielőtt a "tavirózsámat" giccsnek vélné valaki, ennél jobb dolgot 500 Ft-ért el sem tudok képzelni. A csonkja tökéletesen illeszkedik a befúvóra, állítható és mivel van rajta a rózsához egy "nyomás állító" ezzel tökéletesen meg lehet "tekerni" a vizet" a medencében.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!