Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50067

A szervízkönyv nem tűnik haknisnak,a  skoda márkaszervíz belelát teljeskörűen a külföldi előéletbe,még a munkalapokba is.Délután minden kiderül,majd beszámolok róla.

Előzmény: Törölt nick (50066)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50066

Nézdd meg, hogy a szervízkönyvet nem tök ugyanazzal a tollal, ugyanazzal az aláírással, pecséttel töltötték-e ki. Azt nem tudom, hogy bele lehet-e látni a külföldi rendszerbe Magyarországról.

Előzmény: gab200gab200 (50065)
gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50065

Szia!

 

Köszönöm a válaszodat!A bal első lámpát azért nem is írtam,mert azt az eladó kicseréli,be van ázva+ a trafó kuka,atöbbi része működik.Az óra szerint 140.000 km van benne,a szervízkönyvben is arányosan oszlik el ez a futás,majd kiderül a skodánál a valóság...

Magánszemély van a Briefben.

reggel 5 óta fent vagyok,egy kicsit izgulok :-D

Előzmény: Törölt nick (50064)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50064

2 dolgot nézz meg rajt:

- miért párás ennyire a bal első lámpája,

- a Superb felirat alatt milyen matrica van: nem egy taxitársaság, vagy bérautó cég logója-e?

 

Illetve próbáld meg kideríteni, hogy ki/milyen cég volt az előző tulajdonos.

Előzmény: gab200gab200 (50062)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50063

A képek alapján OK.

DE!

- Nem írnak kilométeróraállást,

- nem stimmel a műszaki vizsga időpontja az évjárathoz

- úgy tűnik külföldről behozott (ahol jelenleg tudtommal minden drágább, mint itt), nagy eséllyel magas futással és/vagy visszaütött órával.

 

Szóval a lényeg: nekem gyanús, hogy valami nem gömbölyű, vagy sokat futott.

De ezt mind látatlanban mondom...

Előzmény: gab200gab200 (50062)
gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50062

Sziasztok!

 

Az élet úgy hozta,hogy autót vásárolok,igazából nem gondolkodtam Superb-ben idáig a magas ára(és a hozzátartozó rengeteg km miatt,a jól felszereltek között a 2-3 évesekben is már 350.000+ km van),viszont a mai nap szembejött velem egy gyöngyszem.

A motorháztetőn van egy kis kavicsfelverődés,a hátsó roló nem működik(gondolom a műanyag biz-basz törött le),minden más szép és jó.Reggel viszem a Skodába állapotfelmérésre,aztán ha ok,akkor meg is veszem.

Nektek mi a véleményetek róla?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/superb/skoda_superb_2.0_cr_tdi_elegance_dsg_vaj_bor._nav_.xen._dsg-7683185

bigjohni Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50061

OFF

 

Mai autóvásárlási szösszenet.

Vasárnap felfedeztem a HaHu-n egy nekem tetsző autót.

Magasan a legdrágáb az országban, de mivel igencsak tele van már a fülem a cserével gondoltam megnézem.

Az autó W autós, és garantáltan 72e km van benne.

Telefon, zöld gomb. Mondja a kedves úr, hogy szinte új szaga van, megéri lemenni és megnézni. Gondoltam mit nekem 527 km, reggel indultam. (papírokkal, elhatározással, foglalóval, stb.)

A következő látvány fogadott:

mattulásig koptatott fényezés (gépi mosó orrba és mindenhová)

első lökös alsó és felső része is sérült

hátsó lökösön mély karc

mindkét első ülés oldala rondán kikopva

váltógomb háromfelé repedve (fa)

két felni járdázott, a másik kettő csak ronda

a tetőkárpit mocskos (nem kicsit)

dekorok összekarcolva

belső világos borítás több helyen retkes kézzel összetapizva

első szőnyeg szakadt

BE nappali fény nátvörking .Ennek még lesz jelentősége.

fékek erősen kopottak

a hirdetésben szereplő távolságtartó tempomat nincs az autóban

a hirdetésben szereplő fűthető szélvédő szintén elpárolgott. Kérdésemre elmondták, hogy azért fűtött, mert az üveg mögött lévő hosszú rácsból jön a meleg, ami fűt. Értem.

 

Kiderült, hogy BE sárvédőt, lököst, lámpát, műanyag bigyókat, BE és BH ajtóborítást egy sérülés miatt cserélték.

A hézagokat és a színt majdnem eltalálták.

A felsorolt és elfogadott hibákra, 100 max 200e Ft-ot tudnának engedni az autó jelentős árából.

 

Gyári új huzattal tudnám elképzelni a javítást, ezért kértem rá árat.

Támla huzat: 220e Ft

Ülőlap huzat: 180e Ft

Ez a két tétel egymagában, munkadíj nélkül, 800e Ft

A lámpa állítólag 90e Ft (muhaha)

A BE lámpán jól látható, hogy fiatalabb a másiknál. Miért nem cserélik gariban, ha gyári. Esetleg csínaji, ezért fingott ki rövid idő alatt. Esetleg mégis gyári, és csak az enyém lett volna csínai (mert kb az sem jön ki 90e-ből) akkor pedig miről beszélünk?

Ennyit tud az ország legdrágább autója, ami ráadásul W autó.

 

Hazafelé útba ejtettem Szolnokot.

Sok autót néztem már az említett város egyik kereskedésében. Kedves eladó fogadott.

Az egyik kiszemelt autó pont ott volt. Német import, szervizkönyvvel. 157e km, ez csaknem duplája a fent említett autóénak.

Az első lökös bal ívén volt egy 20-30cm hosszú felületi karc. Ennyi. Az autó gyakorlatilag újszerű állapotban van. Karcmentes, az ülések újszerűek, minden megvan, minden működik. Nem csöpög a szilikontól, egyszerűen kulturáltan rendberakták. Persze ha volt mit. Mindez 2.5M-val olcsóbban.

Ott hagytam, bár nagyon tetszett, de csak azért mert egy bigyó hiányzott belőle amit viszont szeretnék.

 

ON

bigjohni Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50060

Semennyit. Valamennyit fogytam. (nem jelentős :)  )

Előzmény: Varshi (50058)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50059

"ha ebből a legrosszabb indulattal mérve kivonjuk a teljes 72 mm tengelytávbeli különbséget"

Kedves barátom, ne viccelj már. Hogy a fenébe lenne egyenesen arányos a beltér a tengelytávval.

Az SII-ben egy 2 méteres sofőr mögött bárki elfér, de ez nem jelent semmit.

 

"bár az igaz, hogy komoly ember csak nagy autóval járhat, de nekem ebből kifolyólag a Citógo is elég lenne... ;)"

Pont ez a lényeg. Egy olyan ember, aki egyébként rendkívül kedves és jópofa, vág hozzám egy semmit sem érő számgombócot, akinek egy Citigó is elegendő lenne.
Megállapításodból kiindulva kissé lötyöghetsz egy OII-ben is. Az OIII-ban jobban, az SII-ben pedig egy kicsivel még ennél is jobban. Ezt kibírnám én is.

A gond akkor kezdődik, ha nem férek bele. Nem túlzottan érdekelnek a száraz számok. Az OIII vállban szűk (annak ellenére, hogy nekem is nyilvánvalóan szembetűnt a növekedés) hátulra viszont senki sem fér el. Nekem nem alternatíva, és akkor nem beszéltem a vicces beltéri anyagokról, de ez nyilván sokadrendű észrevétel.

 

Szóval gyakorlatilag a méret nem kicsi, az meg egy dolog, hogy nem akarod nagynak érezni, de ezzel nem tudok, és nem is akaork mit kezdeni, ez a te dolgod. Összességében mindegy is, csak kíváncsisáéból megnéztem a méreteket.

"Ahogy most az O2-t váltja az O3, simán O3-at vennék magamnak az S2 helyett is"

A Te helyedben így cselekednék én is. Szerintem sokkal szebb autó az OIII, a méret pedig teljesen megfelelő (Neked)

"Azt is értem, hogy a problémáid miatt eleged van az új autó vásárlásból" Ez a PoHu termékeire fokozottan igaz. Mondjuk egy Mazda 6-ba holnap beleülnék, ha beleférnék.

"Azt is értem én, hogy egy új O3 árából egy lég jól felszelelt 5-6 éves, még éppen csak öregedni kezdő A6-ost " Igazából 3-4 éveset. A felszereltséget, motorokat, váltókat nincs értelme összehasonlítani.

"Remélem megtalálod a magadnak tetsző autót"

Én is.

 

"(csal még egy zárójeles: az S1-hez viszonyítva az O3 nyomtávban elöl hátul, és szélességben is nagyobb, ha csak a számokat nézzük. Nyilván más érzés benne ülni, megtapasztalni, és az S1 régi fapados designja miatt érezhető is nagyobbnak, de valójában elférni mind a kettőben ugyanolyan jól el lehet.)"

Csak zárójelesen: szerinted, és ezt határozottan állítom.

Előzmény: _Brazil_ (50056)
Varshi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50058

> Gyötrelmes út volt, pedig 10 éven keresztül vezettem.

 

És mennyit terebélyesedtél eközben? ;-)

Előzmény: bigjohni (50054)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50057

Akkor már ketten viccelünk. :-)

 

Tegnap egy egész napot töltöttem egy O3-ban.

Nagyon jó autó, de én továbbra is Superb-et vennék. Én bőven érzem a kettő közötti különbséget..

 

Előzmény: _Brazil_ (50056)
_Brazil_ Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50056

Ne viccezzél már :)

Az O3 az S2-höz hasonlítva:
  - 179 mm-rel rövidebb
  - 3 mm-rel keskenyebb (tükör nélküli adatok)
  - 1 mm-rel alacsonyabb
  - 72 mm-rel kisebb a tengelytáv

Belülről vizsgálva ami sokkal érdekesebb most:
  - könyökszélesség elől 1454 vs 1468, azaz 14 mm-rel kevesebb
  - könyökszélesség hátul: 1449 vs 1451, azaz 2 mm-rel kevesebb
  - fejtér elöl: 983 vs 988, azaz 5 mm-rel kevesebb
  - fejtér hátul: 980 vs 955, nicsak, itt több hely van az O3-ban

Azt tehát még a legrosszabb indulattal sem mondhatjuk, hogy az S2-höz képest az O3 kicsi lenne belül.
Az S2-ben az első ülést teljesen hátratolva még mindig nagyon sok lábtér marad hátul. Egy 2 méter körüli emberre beállíva az első ülést kibaszottul sok lábtér marad hátul, ha ebből a legrosszabb indulattal mérve kivonjuk a teljes 72 mm tengelytávbeli különbséget, akkor az O3-ban még mindig nagyon sok hely marad hátul. Két darab kb 2 méteres ember használ S2-t minden nap az ismerőseim közül, a nekik beállított üléspozíció alapján az S2-ben hátul bárki elfér aki nem 2.5 méter magas.
Belül egymás mellett ülve a 14 mm-rel kisebb könyöktér kb semmit sem jelent, hacsak idő közben nem gyúrtad ki magas másfélszer olyan szélesre mint amennyi voltál, mert akkor tényleg kicsitnek számít az O3. Hátul 2 ember mindkét autóban kényelmesen elfér, 3 meg egyikben sem.
Összességében az O3 csak és kizárólag kívülről kisebb látványosan azzal a 179 mm-rel, de ez még csak a csomagtartó térfogatát (O3 590 vs S2 592 liter) sem befolyásolja. Nekem egyébként az S2 mérete már okozott gondott pl parkolóházban, ahol segítség nélkül nem tudott volna az autó egyik szintről a másikra lemenni, szóval a picit "kisebb" méret engem nem zavar, bár az igaz, hogy komoly ember csak nagy autóval járhat, de nekem ebből kifolyólag a Citógo is elég lenne... ;)

Szóval gyakorlatilag a méret nem kicsi, az meg egy dolog, hogy nem akarod nagynak érezni, de ezzel nem tudok, és nem is akaork mit kezdeni, ez a te dolgod. Összességében mindegy is, csak kíváncsisáéból megnéztem a méreteket.

És mert S2-ben mindennap ülök, az O3 méretét elég egyszerű volt felmérni már az első beleülés alkalmával, naponta persze még nem tudom tesztelni, mivel még legalább 14 hét mire megérkezik az új vas. Ahogy most az O2-t váltja az O3, simán O3-at vennék magamnak az S2 helyett is, csak egyéltalán nem akarom lecserélni annak ellenére sem, hogy csaknem 5 éve megvan, és statisztikailag rég meg kellett volna unnom.

Azt is értem, hogy a problémáid miatt eleged van az új autó vásárlásból, némileg igazat is adok neked, sőt, igazán nem is csak némileg. Azt is értem én, hogy egy új O3 árából egy lég jól felszelelt 5-6 éves, még éppen csak öregedni kezdő A6-ost lehet venni Németországban, és vannak is jó vételek biztos, de ma már régesrégen nem igaz, hogy amit ott árulnak az minden tök rendben lévő vas, nagyon (!!!) meg kell nézni (élnek Ausztriában és Németorszában nekem is barátaim, tudnak róla pár keresetlen szót mondani). Remélem megtalálod a magadnak tetsző autót, mert igazából az e lényeg, hogy boldog legyél vele.



(csal még egy zárójeles: az S1-hez viszonyítva az O3 nyomtávban elöl hátul, és szélességben is nagyobb, ha csak a számokat nézzük. Nyilván más érzés benne ülni, megtapasztalni, és az S1 régi fapados designja miatt érezhető is nagyobbnak, de valójában elférni mind a kettőben ugyanolyan jól el lehet.)

Előzmény: bigjohni (50054)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.24 0 0 50055

A Yeti érzetre sokkal tágasabb. Határozottan jobban érzem magam benne.

Yetiből ültem át az új Octiba. Nem cserélném el tutira.

Mondjuk, ha felajánlanának egy olyan Octit amiben a motor és a váltó is működik, akkor talán. :) Jobban belegondolva ez inkább szomorú mint mosolygós.

Előzmény: bigjohni (50054)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.24 0 0 50054

Az újról.

Az is kicsi.

(Nemrég vittek egy FI.el. Gyötrelmes út volt, pedig 10 éven keresztül vezettem.)

Előzmény: ckerti (50052)
Gábor987 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 50053

Üdv!

Magánszemélyként bérelnék autót 1 hét időtartamra, Superb méretben. Esetleg 7 személyes más autó is érdekel.

ckerti Creative Commons License 2014.02.24 0 0 50052

Te most az új Octaviáról beszélsz?

Az nagyon tágas és nekem a 2-es is elég nagy volt, igaz abban azért előrehúztam az űlést, ha valaki beült mögém.

Most egy 3-as Octavia kombi lenne a befutó, ha vennék valamit, a palettáról ez a nyerő.

Vártam a Scoutot, de fotón nem jön be.

Előzmény: bigjohni (50051)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.23 0 0 50051

Akkora vagy mint én.

Nem hiszem el, hogy jól éreznéd magad egy Octávban.

Nekem baromi szűk, és a család sem fér be mögém.

Előzmény: ckerti (50042)
409 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 50050

Igen, kúpon tömít, ugyanúgy mint a régi 17-es hatlapú.

Előzmény: superbfanatic (50049)
superbfanatic Creative Commons License 2014.02.22 0 0 50049

Üdv!

Köszönöm szépen! Azt meg tudod mondani, hogy kúpon tömít-e maga a csavar?

Előzmény: 409 (50047)
409 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 50048

Ebbe nem illeszkedik a 6 lapú fej, 4 lapú jó bele, de az meg kis felületeken fekszik fel és kiszakad. Plusz ott van a közepén a csap is, azaz lyukas szerszám kell hozzá.

Előzmény: Octi19 (50046)
409 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 50047
Előzmény: superbfanatic (50043)
Octi19 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 50046

Azt egy kicsit nehézkes beszerezni, de ha jól tudom akkor ebbe a kulcsnyílásba megáll a 6 lapú forma is, tehát fogj egy olyan 10-es csavart aminek 16mm-es feje van... én is így csináltam betétet az enyémre csak nekem eleve 6 szögletű kulcsnyílás volt a csavarban.

Előzmény: superbfanatic (50045)
superbfanatic Creative Commons License 2014.02.21 0 0 50045

Közben okosabb lettem:)

 

XZN M16

Előzmény: superbfanatic (50044)
superbfanatic Creative Commons License 2014.02.21 0 0 50044

Előzmény: superbfanatic (50043)
superbfanatic Creative Commons License 2014.02.21 0 0 50043

Üdv!

Van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne beszerezni a váltó szintjelző és leeresztő csavarjához a speciális kulcsot?

ckerti Creative Commons License 2014.02.17 0 0 50042

Ha lenne értelmes indokom, hogy minek nekem egy akkora autó, akkor én is bevállalnám.

Családit vettünk, a céges cseréje nem aktuális, a családban nem kell...

Pedig az egy jó autó.

Előzmény: Octi19 (50041)
Octi19 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 50041

Ismerek pár embert aki szívesen bevállalná a vaslót... köztük magamat is! :-)

Előzmény: stevie-13 (50040)
stevie-13 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 50040

Ha meglesz a hirdetés, akkor dobd már át nekem is, talán tudok rá érdeklődőt...

 

 

Szerintem ez az autó is a fórumon fog elkelni.... (ahogy az én Ibizám, Scénicem és az utolsó Lagunám is)...

 

Igazából meg sem kell hirdetni a Hahu-n.

Előzmény: Octi19 (50038)
superbfanatic Creative Commons License 2014.02.16 0 0 50039

Üdv!

Nem vidám történet....:(

Előzmény: bigjohni (50035)
Octi19 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 50038

Ha meglesz a hirdetés, akkor dobd már át nekem is, talán tudok rá érdeklődőt...

Előzmény: bigjohni (50019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!