Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13505

Sziasztok!

 

jukinyu ne félj a nyaki gerincsérv műtéttől. Nekem 3 hete volt stabilizációval egybekötve. Én aznap már felkeltem igaz vigyázni kellett a dréncsőre ami a nyakamban volt. Ha bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok.

 

Andi ennyi szenvedés után már ki kell derülni és meg kell oldani a problémádat.  Ha erre a megoldás a nyaki gerinc műtét akkor nem kell félni tőle mert gyorsan jobban leszel utána. ( én örülök, hogy az idegsebészem nem a radiológus leírására hagyatkozott hanem megnézte a felvételt, mert a radiológus nem látta a kiszakadt sérvet de a neurológus és két idegsebész igen és a műtét is ezt igazolta. ) Holnap mész idegsebészhez? Megy a drukk!! A cd-t ne felejtsd el vinni !!!!!!!

 

Brigi nem is tudom. Vannak jobb és rosszabb napok. megjött az ülőpárnám ami nagyon szuper. A frontokat nagyon nehezen viselem.  Van amikor nagyon fáj a műtött részen és van amikor egyáltalán. A vállam és a karom már csak ritkán fáj. a zsibbadás az arcomban még mindig előjön:-( türelemre int mindenki. na ebből van már nagyon kevés. Van amikor még menni is nehéz. A legrosszabb hogy nincs segítségem és bár nem lenne szabad még is kénytelen vagyok itthon főzni és rendet tartani. Ilyenkor fent van a nyakrögzítő.

 

 

Andi421 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13504
Azt mondta a doki, h az elváltozások nem durvák de okoznak c6 gyöki kompressziót fájhat ettől a kezem a jobb forament szűkíti lehet ettől a kézfájás mert az alagút szindrómát kizárták az idegek a kézben jók, arthrózisos pgqoblémák nem okoznak égő fájdalmat ami nekem van. Szóba jött uaz a műtét mint Adriennél discectomia és cage meg lemez nekem kell eldönteni h akarom-e a műtétet persze nem akartam gyógytornázzak a nyakamra, nem mondtam h másfél évet gyógytornáztam már a nyakamra. Ha akarom a műtétet menjek vissza szóval nekem kell eldönteni ésmegműtimeg a kézsebészhez is menjek a leletekkel h ő mit mond a kezemre még.
Előzmény: Törölt nick (13502)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 13503

Adrien! Hogy vagy?

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 13502

Nagyon kiváncsi vagyok mit derítenek ki az OITI-ben.

Jó lenne, ha már kiderülne mi okozza a kézfájdalmad.

Előzmény: Andi421 (13500)
jukinyu Creative Commons License 2016.02.15 0 0 13501

Engem kb .március első hetében fognak műteni nyaki gerincsérv+stabilizálás miatt.Szívesen fogadnám olyanok   tanácsait,tapasztalatait  akiket már megműtöttek  amikre érdemes oda figyelni.Esetleg van e olyan valaki akit mostanában fognak műteni? Válaszokat előre is köszönöm.Kívánok mielőbbi gyógyulást ,fájdalommentes napokat.

Andi421 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 13500

Nekem semmit nem javul a kezem most is tapasz van rajta, amúgy krémmel kenegetem, a kéz mr szerint gyulladás folyadékgyülem porcfelpuhulás van benne, de csak enyhe fokú. Nyakam is változatlanul fáj.  Jajj egyáltalán nem baj, hogy leírtad Adrienn, sőt köszönöm szépen,  szerintem hasonló lehet az mr leletünk, persze tudom, hogy nincs két egyforma eset. ma voltam körzetinél, azt mondják, már mindenki azt mondja, hogy ezt a nyakam csinálja, és én mindent szeretnék hallani csak ezt nem :( Holnap többet meg fogok tudni az Amerikai úton nagyon reménykedek benne, hogy mégsem a nyakam csinálja a kézfájást. Kheironnak is köszönöm, hogy megnézte a leletemet, jó tudni, hogy vannak itt orvosok is :)  Látom, hogy párnát szeretnél, nekem a lumbális gerincműtét után a munkahelyemen a székemen ilyen hengerpárna van a hátam mögött odakötve és amin ülök az pedig a patikában kapható antidecubitus ülőpárna, én vásároltam mindenféle párnát, ékpárnát, akkor olyan párnát aminek luk van a közepén, de ez a párna vált be nekem legjobban a munkahelyre műtét után.

Előzmény: Adrienm79 (13446)
Flower2000 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 13499

Pont 2 napja vettem az Auchanban ülőlabdát 2500 ft-ért. Javaslom ezt, nekem már ez a harmadik. Irodában is ülök rajta, de nem mindig, 2-3 óráig, aztán váltok.

Előzmény: Adrienm79 (13489)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13498

Porcika köszi a képeket meg a tippeket. Majd később veszek ékpárnát is.

 

Meg van a lumbális rtg eredményem.

 

 S.I. lumbalisalt. IV-V. csigolyán spondylophyták. Tehát itt is van már csontos híd képződés nagyon szuper:-(

porcika88 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13497

Ez a link :

http://m.ikea.com/hu/hu/catalog/products/art/60135534/

 

Ne nevessetek, de multkor elvittem moziba is :-) miután James Bond film vége felé már minden bajom volt a kényelmetlen széktől , már hátrakulcsolt kézzel űltem kínomban . Ezzel most kényelmes :-)

Előzmény: porcika88 (13495)
porcika88 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13496

Ez meg az ék :

Előzmény: Adrienm79 (13491)
porcika88 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13495

Nekem most ez a kedvencem. Ikea fejpárna átfunkcionálva . Imádom. Mikor ülök a gerincívben van, mikor felkelek akkor meg nem esik le mert tartja hátul egy kis súly . 1900ft és fenomenális, mosható, akár tömhetek még bele vagy kivehetek belőle 

Előzmény: Adrienm79 (13491)
porcika88 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13494

Nekem mindkettő van meg labda is . A labda gyűrűben, igy nem gurul el meg nem kell lábammal helyén tartani. Szeretem. A felfujható kerek is jó, azt sokszor hátam mögé is berakom . De nyáron szar ha meleg van és netán rövidnadrágban űlsz rajta vagy vékony ruhában , meg meleg :-)) ékpárna szuper, nekem olyan van ami farokcsontnál lyukas. Akkor használom ha ott fáj. Nagyon jó rajta űlni, mert lábaidon űlsz, nem nehezedsz a gerincedre . Mikor nagyon fájt ülés, ezzel simán birtam órákat. Nem használom ezeket minden nap, csak mikor úgy érzem, hogy most kicsit kell

Előzmény: Adrienm79 (13489)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13493

Ha majd alkalmas leszel rá, kezdjél el az egész gerincre tornázni.Nagyon fontos, hogy ne szűküljön be a mozgásod.

 

A nyak szorosan összefügg a vállövvel, ezért fáj. Nekem pl.a lapockámat bántja. A hátam meg valószínüleg a csuklyás izom miatt fáj, ami a nyakról ered és kb.a háti XII-ig ér.Nem teljes hosszában, hanem úgy a lapocka alsó csücskéig fáj. Bőven elég!

 

Hordod még a nyakmerevítőt? Mert attól a merev tartástól is fájhat a vállad.

Jár még a gyógytornász?

Nem tudom mit tornázhatsz, hisz olyan friss még a dolog.

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13491)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13492

Akkor meg kell próbálni.Hátha!

 

Sajnos még 90 fokban nem hajlik a csuklóm, egy kicsit dühít, mert szerintem kéne neki.Remélem nincs semmi gond a sajkacsontnál, mert ott fáj, a nagyujj alatt.A gyakorlataim nagyrészét végre tudom hajtani, fekvőtámaszt most csak alkarból végzem.

Annyit elértem, hogy az erős fájdalom időtartama kicsit csökkent.

 

Előzmény: Bubuca (13488)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13491

Köszönöm a véleményt. Sok leírást elolvasva én is a felfújható kerek dinamikus mellett döntöttem és meg is rendeltem.

 

Zsibbadás? Jelentősen mérséklődött. Az arcomban már nem érzem kezemben is csak párszor rövid ideig. Lábamban hosszabb menés után jelentkezik mint ahogy a derék fájdalom is. Nem is tudom mire vélni. Vállam nagyon fáj még.

Ma voltam teljes gerinc rtg-n. Elküldött a háziorvosom. Ártani nem árt és legalább tisztában vagyok a teljes gerinc állapotával.

Előzmény: Törölt nick (13490)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13490

A sima szivacs nem jó, az nem mozgatja meg a derék izmait.

Az ékpárnát én nem kedveltem, mert úgy éreztem lecsúszom róla.A kerek, felfújhatós jó.

Nagyon jó a labda is, de irodában kissé macerás.

 

És, hogy vagy? Zsibbadás, fájdalom?

Előzmény: Adrienm79 (13489)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13489

A segítségeket szeretném kérni. Szeretnék venni ülőpárnát, csak annyi féle van nem tudom melyik a jobb. Levegős kerek vagy sima szivacs ékpárna.

Bubuca Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13488

Köszönöm!!!:-)

A tb támogathatná az ilyen műtétet - csak ahhoz az kell hogy egy magyar orvos azt nyilatkozza papiron hogy az adott kezelés valoszinuleg segit a betegen - de itthon nem elérhető. ..próbát fogok rá tenni..de elég reménytelennek látom hogy erre itthon lesz szponzor.:(

Igen funkcionális röntgen - annyival megspékelve hogy ülésben is kellett előre hátra hajolni.Ott sokkal jobban látszik az ami egy sima állón kicsit előre hajloson csak 1 mm.

Neked a kezed már alakul?a háti résznél van javulás miota ujra tudod tornáztatni?

Előzmény: Törölt nick (13487)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13487

Gondolom akkor funkcionális rtg készült.

Dehogy miért nincs az egész országban funkcionális MR? 

Már volt arról szó, ha az országban nincs meg a gyógymód, akkor eljön az az idő Unión belül, hogy a TB támogatja pl.a műtétet.Sajnos az idő nem jött még el.😕(Jó lenne már egy normális biztosító is).

 

Nagyon drukkolok, hogy alkalmas legyen a gerinced erre a műtétre és ne kelljen később se stabilizálni.

Gyüjtsél be minél több infót!

Előzmény: Bubuca (13486)
Bubuca Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13486

Csak MRI leirasos előzetes érdeklődésem alapján egyelőre a dolog eselyes.

Viszem a kis előre és hátrahajlós álló és ülő röntgeneimet (itthon ezt is komoly kaland elintéztetni..ehh)MRIvel együtt és marcius végén konzultálok az angol dokival..:)nagyon hasonlót csinálnak münchenben is.közben ott is kérdezek egy álláspontot..így aztán lesz két álláspont és több info. Addigra meglesz az egy évem konzervatívból...csak az a lenyeg hogy annyira birja a labam-idegek, hogy oda és visszajussak.:)

Előzmény: Törölt nick (13485)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13485

Nagyon örülnék, ha igazad lenne.Ez lenne a mi érdekünk.De piszok tőkeerős a gyógyszeripar és a hozzá szorosan kötödő iparágak, pl.vegyipar, élelmiszeripar..... Nem beszélve, hogy a kutatásokat is javarészt ők finanszírozzák.

Jó lenne, ha nem minden a profitról szólna.

 

Én azt mondom, hogy beszélj hozzáértővel, mert mi van, ha a sérv dolog megoldódik, de az ok (az elcsúszás) marad? 

 

Nem tudom elképzelni, hogy a sérvet megoldják, az elcsúszáshoz meg nem nyúlnak hozzá.

Ilyesmibe belemegy egy orvos? Nem tudom!

 

Előzmény: Bubuca (13484)
Bubuca Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13484

Sajnos igy igaz.ezert kell a legkisebb rizikójút választani aminek azért jó a hatásfoka.:)

Az össejt témában az az egyetlen pozitivum érdekeket illetőleg, hogy ugye a betegszabadságok/munkaképtelenségi okok közt kirivoan magas a gerinc okozta problema...igy a felvevőpiac óriasi ha egyszer túljutnak az emberi kisérleteken..szóval ha lesz jó eredmeny..nagyon érdekelt lesz az előállító/fejlesztő, mert nagyon tud majd kaszálni..egészségügyi rendszer bénázása ide vagy oda az emberek fizetni fognak érte, mert feltételezik hogy visszakeresik az árát.

 

Inkabb az a kerdes hogy ameddig ide eljutunk, hany db porckorong marad meg amibe meg lehet életet lehelni. :)Amibe nem lehet az továbbra is műthetik ..nem beszélve olyan gerincproblemakról amit ez nem old meg..

Előzmény: Törölt nick (13483)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13483

Lehet, hogy az elcsúszás önmagában nem okoz tünetet.Viszont szép lassan kinyírja a pockorongot.

Ilyen a megváltozott gerincgörbület is.😕

Előzmény: Bubuca (13479)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13482

Az őssejtkutatás körül jó nagy csend van.Azt hiszem az még sokáig várat magára.

Még az alapellátás is gyengélkedik.

Néztem egy filmet az őssejtkutatásról,ahol egy ortopédus azt mondta, ebben van a jövő, de ő tudja, hogy maga ellen beszél......

Ki tudja, még milyen érdekeket sért.......

Előzmény: Bubuca (13479)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13481

Hogy vagy?

Én inkább azt mondanám, hogy a leleteddel keress fel egy jó gyógytornászt és esetleg rögzítsd, amit ott végzel.Nem biztos, hogy jó megoldás mindenféle

dvd-re tornázgatni.

Vagy voltál már gyógytornásznál?

Előzmény: Edo87 (13480)
Edo87 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13480

Nem ajanlottok nekem derektaji gericservre jo kis torna videot? Koszonom

Bubuca Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13479

Igen.azt hiszem olyan nem is sok lehet ahol elcsuszas sérv nelkül tünetet okoz. De az nagyon elgondolkoztatott amikor dr Kővári Zs azt mondta fel evvel ezelőtt hogy a lumbalis szakaszon a fuzio az szokott segiteni a hatfajas probleban..de zsibbadas/labfajdalomnal nem olyan acélos a dolog..

Szoval dekompresszioval addig kell kibirni amig az őssejtkutatás tuljut a phase 3 teszteken emereken(US)..egeszen az elterjedt használatig..

Előzmény: Törölt nick (13478)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13478

Hát nem tudom! Ha egy szegmenten belül van az elcsúszás és a sérv......

Jobb lenne olyan követési statisztikákat olvasni, ahol mindkettő megvolt és mégis ilyen magas az elégedettségi színt. Így összemosva nem mond semmit.

Nagyon körbe kell ezt járni.

 

Előzmény: Bubuca (13477)
Bubuca Creative Commons License 2016.02.08 0 0 13477

Az enyem is elegge középre húz..csak ha nagyon megnezi az ember ..latja hogy egy piciket jobbra dol. Ez nem akadaly.

Ez a doki azt mondja (25 év es tobb mint 5000 endoszkopos műtét tapasztalata alapján) hogy a degenerativ alapu elcsuszas valojában töbnyire nagyon nem ok a fuziora. (4-5 mmig..meg a weightbearing röntgen alapján nézett instabilitas bizonyos mértékéig teljesen felesleges mereviteni..mert a fájdalmat lehet anelkül is kezelni..7ed annyi complikációval..es a biomechanika megbontasa nelkül.

Okok: 

1. A felnöttkori elcsuszas (nem az isthmic hanem a degenetativ) nem ket nap alatt alakult...igy ott a szalagok valamelyest tudnak ehhez alkalmazkodni (jobban megfeszul- tart)..es ez nem is feltètlenül fog tovabb csuszni.+kell csinálni pilatest es muscle balance tornat eleted vegeig..

2. A fajdalom ilyen esetben is idegi érintettsegbol vagy porckorongbol jön..tehát kezelni is ezt kell - 1.azonositani a fajdalom forrasat..2. Felszabaditani az idegeket...foramen felöl és a porckorong irányából..ugy hogy a mutet soran nem bántja a stabilizalo funkcioju izmokat/szalagokat.3. Kezelni a porckorong eredetű high intensity zonabol adodo fajdalmat.

Ami sajnálatos hogy nincs lebontott statisztikája, elcsuszas versus elcsuszas nelkuli sérv vs failed back surgeryre..amit tud: a műtöttek 80%nal van legalabb 50% fajdalomcsokkenes az összes fájdalmas területen a 2-4 eves follow upon.72% még mindig elégedett a10 eves follow upon..

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (13476)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 13476

Nálam ez szóba sem jöhetne, mert az én protrusiom

" kifejezetten medialis", azaz középre tart.😕

Előzmény: Bubuca (13474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!