Keresés

Részletes keresés

Úgy félek! Creative Commons License 2012.03.13 0 0 1520

Szia Ági!

Az én esetemben a végtagomon kezdődött, de zsibbadás nincs és nem is volt. De annál nagyobb izomgörcsök voltak. Olyannyira, hogy alig bírtam a lábaimat mozgatni, mert abban a pillanatban mérhetetlen görcsös fájdalmaim voltak. Azután kezdődtek az izom rángások. Ma már csak rángások vannak az egész testemben, de a görcsök szép lasan tova szálltak. Nem hinném, hogy a zsibbadás ettől a betegségtől van.

Üdv: 

Előzmény: Szegediági (1519)
Szegediági Creative Commons License 2012.03.13 0 0 1519

Sziasztok!

 

Szeretném kérdezni, hogy akinek már a végtagjai (is) érintettek, szokott-e zsibbadást érezni?

 

 

Andrea1982 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 1518

Majd elfejtettem megírni...

 

 

Ha nem néztél még utána a hozzászólásaimnak, akkor édesapám vesztettem el ALS betegségben. 

 

De: Mivel szinte minden diagnosztizált ALS beteg betegség lefolyása más és más ütemben történik, így csak a saját történetünket tudom megosztani veled, ha érdekel. Ez egy villámgyors verzió. De nem mindenkinél ennyire drasztikusan történik.... Sőt igazából nem ilyen gyorsan történik.

 

 

Üdv: Andrea

Előzmény: csak-azért-is (1510)
Andrea1982 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 1517

Kedves Csak azért is!

 

 

Mivel tudatlan voltam a témában (amit írtál ide a fórumra) , így utána néztem kicsit.

 

Mellékelek Neked egy-két  linket ami érdekes lehet, ha még nem olvastad. 

 

 http://hu.wikipedia.org/wiki/Epilepszia

http://www.drdiag.hu/kereso/diagnosztika.adatlap.php?id=94891

http://www.drdiag.hu/kereso/diagnosztika.adatlap.php?id=88153&name=Gy%F3gyszer-okozta-myoclonus-%0D

 

Véleményem szerint a Te betegségednek nincs köze az ALS - hez. Az ALS betegség egyik meghatározó tüneteként tartják számon a fastikulációt. Ha van fastikuláció akkor szinte biztosan ALS -re gyanakodik a neurológus. 

 

Egyébként az ALS betegség tünet együttesek összefoglalása, mivel a kiváltó ok csak gyanított, de nem biztos dolog. S mivel a kiváltó ok nem meghatározott, az orvostudomány jelenleg gyógyíthatatlan betegségként tartja számon. 

 

Családomban volt epilepsziás, ha úgy gondolod, vagy ha lenne kérdésed, fordulj hozzám bizalommal!

 

 

A legjobbakat kívánva: Andrea

 

Előzmény: csak-azért-is (1510)
miért????? Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1516

Sziasztok.......valaki használt már KYANI termékeket ? Ha igen irna róla ? Köszi.....

boxerkutya Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1515

A fájdalom az jó jel . Aki tudja kérje az erősebb gyógyszereket az orvostól ,bár drágábbak. Doxicyclin, tetralysal, minocyclin, ceftriaxon erősség szerinti sorrendben.

Előzmény: Úgy félek! (1514)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1514

Szia!

 

Nálam a lábaimban érzek fájdalmakat valószínű, hogy ez már az antibiotikum hatása. Nem a derekamból való kisugárzásra gondolok, hanem a csontjaim a forgók izületei fájnak. De ez jó jel ugye????? Ezt az éjjel éreztem amikor az este nem vettem be fájdalomcsillapítót. Hajnalban már nem találtam a lábaim helyét. Kitaláltam, hogy kötöttem vékony sálat mindkét lábamra a térd fölé és így sokkal könnyebben tudom éjjel a lábaimat mozgatni. A lábujjaim teljesen le vannak fittyedve. Nem tudok rendesen talpon járni. Nagyon várom a javulást!

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Előzmény: boxerkutya (1513)
boxerkutya Creative Commons License 2012.03.10 0 0 1513

Sokan azzal támadják Esztó Klárát ,hogy megöli a beteget a sok antibiotikummal. Ez azért hülyeség mert az esetek 95%-ában nem csinál semmi kárt a szervezetnek, csak a baktériumok szaporodását gátolja. Általában 6-14 hetes ciklosokban kell szedni, közte szokott lenni néhány hónapos szünet, ilyenkor regenerálódhat a szervezet.Sajnos jelenleg ez az egyetlen lehetőség a gyógyulásra. Gyógyszerszedés után néhány héttel egyes májfunkciók emelkedhetnek ,de 1-2 hónap múlva vissza is áll határérték alá.Nem kell tőle félni, inkább csak anyagilag terheli az embert.Probiotikum azért kell mellé mert kiírtja a hasznos laktobacilusokat is.

Előzmény: Úgy félek! (1511)
Csilla007 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 1512
Voltak bőr alatti izom vagy ideg rángásai ami majdnem állandóan zajlott, meg olyan is hogy a kezei vagy a lábai akaratlanul rángottak, majdnem minden nap, amire a házi orvos azt mondta hogy ez egyes embereknél normális, és haza küldte. Ez kb 2-éve volt. Aztán úgy egy éve mikor a jobb keze gyengült, újra elment, de majd csak tavaly novemberre kapott időpontot a neurológushoz. Aztán egy rakás kivizsgálás következett, majd decemberben volt az EMG vizsgálat és akkor mondták hogy ALS, és ugyanakkor a kezeiben is eltűntek az izmok.
Ha még bármi érdekel kérdezz nyugodtan.
Üdw: Csilla
Előzmény: csak-azért-is (1510)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.03.10 0 0 1511

Szia Boxerkutya!

 

Köszönöm, hogy jelentkeztél. Remélem ez borellia hamar feladja és győzni fogsz. Te folyamatosan szeded az antibiotikumot amióta először el kezdted? Hogy bírja a májad és a gyomrod?

Nekem a 6. doboz fogy, de sajnos most fekszem mert a derekam becsípődött és mozdulni sem bírtam. Attól félek, hogy a gyönge lábaim még gyöngébbek lesznek és fel sem tudok többet kelni. Aháziorvos attól fél, hogy az antibiotikum és még amit adott gyógyszert nagyon megterheli a májam.

 

Jobbulást kívánok mindenkinek!

csak-azért-is Creative Commons License 2012.03.10 0 0 1510

Szia!

 

Nem szeretném leírni a problémát, mert nem akarok belemenni egy vitába senkivel.Azt ajánlom menjen el hozzá aki úgy érzi, és tapasztalja személyesen.Nekem nem jött be ahogy diagnosztizál és kezel, illetve amiket mond.

Ellenben Én kérdezném a témába vágva, hogy milyen izomrángásai voltak?Fasciculatiók, vagy mioclonusos?Mennyire voltak folyamatosak, voltak-e szünetek?Akkor mit mondtak az orvosok miéert van?Mikor volt EMG-je?

Köszi előre is.

Előzmény: Csilla007 (1509)
Csilla007 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 1509
Szia.
Ha szabad tudni mi problémád volt az Esztóval?
A páromnak két és fél éve kezdodött az izom rángása az egész testében, úgy egy éve kezdett gyengülni a jobb keze, most decemberben pedig mindkét kezéből eltűntek az izmai. Azóta is gyengül, már nehezen is megy, a lábai is gyengék. Nála ALS-t diagnosztizáltak EMG vizsgálattal.
Üdw: Csilla
Előzmény: csak-azért-is (1502)
csak-azért-is Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1508

Semmi más.Simán edzek.Sokszor  használok boxzsákot is, de semmi változást nem veszek észre.Sőt senki a környezetemben. A súlyzózásnál edzésnaplót vezetek, és semmi erőbeli visszaesés nincsen.Van,hogy még többet tudok csinálni,vagy nagyobb súllyal,mint előző edzésen. A súlyok nagyságát amit mozgatok úgy kell elképzelni, hogy-mivel kb 20 éve nyomom komolyan-egy átlag "hobbykondizó" a felével sem nagyon boldogul. Egy edzésen a 45 perc alatt több tonnát mozgatok meg.Az aerob edzésen pedig 45 percig magas fordulaton pörgök (120-140 szívritmus) folyamatosan.

Tehát semmilyen változásom nincsen,csak a rángások.Olyan bőr alatti izom mozgásom nincsen egyáltalán.

Előzmény: miért????? (1507)
miért????? Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1507

Húúúúúúúúúúúúú......nálam nem vólt ennyire körbelövős,végtag gyengeséged,vagy mozgás lassulás nem jelentkezik? Összehasonlíthatod a két kéz vagy lábon,van-e eltérés a gyors mozgatásnál ? Figyeld magad........

Előzmény: csak-azért-is (1505)
banyka Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1506

Kedves csak-azért-is!

 

 Ismételtesd meg az EMG vizsgálatot,az elsö nekem is negatív lett, a második kb. 1/2 év múlva már nem. Ha a második is negatív lesz az már egy jó hír-

Előzmény: csak-azért-is (1505)
csak-azért-is Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1505

Azt elfelejtettem, hogy nekem nem egy területen indult a myoclonus, hanem mindenhol.mindkét lábfej,mindkét hüvelykujj, mindkét vállizom, combok, vádlik, a hátam, oldalam stb.Kvázi mintha körbelőnének.Olyan mint amikor nézel valakit aki álmában mozgatja mindenét.

csak-azért-is Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1504

Köszi a választ!Októberben volt ENG-EMG vizsgálatom ami negatív lett.De az nem egyértelmű, hogy az Okt. negatív lelet után 1.5 hónappal jelentkező rángások lehetnek-e ALS tünetek, vagy már kellett volna jelentkeznie a vizsgálatnál valami eltérésnek.

Előzmény: miért????? (1503)
miért????? Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1503

Kedves csak-azért-is! Erre a pontos vállaszt az EMG vizsgállat adná meg (Balassa uti Ideggy. pl.).Szerintem ezt hagyd utoljára,mert ha ez pozitiv,akkor......a mai állás szerint nincs ,,szerencséd" !!Ha szerencséd van akkor valami egyéb !Ez a magánvéleményem.

A tüneteim nekem is hasonlóak vóltak,a rángások után kb. fél évvel kezdtem érezni hogy gyengül is az adott terület,nekem a jobb kezemen kezdődött,én csak ekkor fordultam orvoshoz.Minden,általad is megtett ,vizsgálat után (4 hónap) kerültem a Balassa utcába. Hát a vizsgállat után valahogy nem tudtam nevetni ! Azóta (2 éve) megtanultam,csak már az is a betegség része-tünete.(hirtelen kedélyállapot változás) Most ott tartok hogy menni alig tudok,szép lassan felemészt ez a r....t kór,minden ellenszegülés ellenére el kell ismernem hogy Ö az erősebb !Röviden és kíméletesen csak ennyit tudatnék veled,ne ,,akarj" ALS beteg lenni. Remélem valami más bajt találnak rajtad,nem eztFel a fejjel és sok szerencsét!!! Üdv....egy beteg..

Előzmény: csak-azért-is (1502)
csak-azért-is Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1502

Tisztelt Fórumozók!

 

Mielőtt feltenném kérdésemet az lenne a kérésem, hogy olyan válaszoljon aki tapasztalatból tudja a választ(hozzátartozónál, saját magán),nem a netről, valamint a Lyme dolgot hagyjátok ki (főleg az Esztó Klárát),mert Ő már okozott nekem elég nagy problémát.

 

Szóval a kérdésem:

Októberben -más indíttatásból-volt egy komplex neurológiai szűrésem.(MR,CT,liquor,ENG-EMG,autoimmun szűrés).Minden negatív lett.

Decemberben egyik pillanatról a másikra(szó szerint)tv nézés közben megmozdult önkéntelenül a lábfejem.Ezt követte a kezemen a hüvelykujjam, és a testem különböző részein szétszórva izomrángások kezdődtek.Semmilyen más tünet nem volt-van,csak ezek a myoclonusok(NEM Fasciculatio, hanem mint amikor az ember "ugráltatja az izmait", illetve amikor alvás közben mozognak a végtagok, izmok).Most 3 hónap elteltével még mindíg vannak,bár a pár napja elkezdett nootropil mintha csökkentené a számukat.2 napja új tünetként mindkét kezem tenyérélén (amivel a karatésok eltörik a deszkát)mintha görcsszerűen behúzódna az izom,ha kinyújtom az ujjaimat.Hol elengedi, hol behúzza.Ezeket a mozgásokat a többivel ellentétben nem is érzem.(a többi elég idegesítő egész nap).

Csináltak:EEG (nem hivatalosan negatív),ionok laborja-negatív.

20 éve konditerembe járok(heti 5 alkalommal)ahol nem vettem észre semmilyen visszaesést magamon.A súlyzós edzés mellett végzek 45 perc aerob edzést kerékpár,eliptikus tréner,boxzsákolás.Persze van olyan nap amikor nehezebben megy,könnyebben kifáradok, de van olyan nap, hogy hegyet tudnék mozgatni.

Sajnos pontos "menetet"sehol nem kaptam-találtam az ALS-re.Írják a kezdő tünetek között az izomrángást, de nem tudom, hogy amikor az látható-érezhető akkor már van-e izomsorvadás, izomgyengeség.Ha nekem ez lenne, akkor a 3 hónap alatt kellett volna mást is tapasztalnom, vagy nem.

Kérem aki tud válaszoljon, hogy lehet ez a rángás egy kezdődő ALS?

Előre is köszönöm.

miért????? Creative Commons License 2012.03.09 0 0 1501

Én is osztom a vélleményed,ez igy van,sokszor tudjuk hogy nem használ,mégis ott a HÁTHA,NE TALÁN TÁN,MAJD ÉN,és megpróbáljuk ! De hányszor küzdünk a semmiért ? Sokszor,ameddig lehet.............

Előzmény: szaszima (1500)
szaszima Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1500

Anyukám is jár a Vargha -féle talpmasszásra.Igazából talán annyi javulás van,hogy éjjel jobban alszik,nem köhög annyit a sok nyáltól.Szerintem az ilyen dolgokat nehéz megállapítani,főleg,ha a beteg egyszerre több gyógymódba is belekezd,mert nem tudja,hogyha javul,akkor mitől javul???Ha nem járna kezelésekre,akkor vajon hol tartana?Lehet,hogy ugyanitt,de az is lehet,hogy ilyen állapotban se lenne.Szerintem nagy javulást nem lehet semmilyen kúrától várni,sajnos,és ráadásul egyik se olcsó....

szaszima Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1499

Szia lara lujza!!!

Hogy vagytok?szerintem mindenképpen próbáld meg rábeszélni Anyukádat,hogy menjetek el a Doktornőhőz,mert nekünk is csak egy + jelünk volt /a P41-es/ ,és erre azt mondta ,hogy van esélyünk a Lyme-ra,Ő mindenképpen megpróbálná az Anyukám helyzetében.

Előzmény: lara lujza (1486)
bulbaris Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1498

SZIASZTOK!

EDESAPAM  jar a vargha gyogymodra 1 eve gyogyulas nincs de lassitottaba folyamatot nem tudnank hol lennenk nelkule.

ceragem agyra is jar mindennap megy attol sincs javulas csak nincs olyan nagymerteku romlas.mi 3 hete szedjuk a minociclynt meg nagy javulas nincs 2het mulva megyunk kontrollra meglatjuk mi lesz a kovetkező adag.mi remenykedunk es nektek is nagyon szoritok.

Andrea1982 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1497

Kedves Lara Lujza!

 

Apu járt kezelésekre Vargha Gyógycentrumba Pécsre kb 3 hétig. Nem hozott javulást, még szinten tartást sem. Azt mondják legalább 2 hónap kezelés kell, míg eredmény lesz. Idő szűkében nem javaslom... Sokba kerül és még nem ismerek senkit akinél használt ennél a betegségnél. 

 

Keress fel, ha úgy gondolod! Ami tapasztalatunk van megosztom veled!

 

Üdv:Andrea

boxerkutya Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1496

Itt vagyok nem tűntem el , én is gyógyszert szedek jelenleg is . Ez a 11-edik kúrám . Kisebb tüneteim vannak mint a kézremegés izomgörcsök változó intenzitással, de bénulás már teljesen elmúlt. A cél most az lenne, hogy a gyógyszerek nélkül szinten tarsam magam,vagy legalább minél kevesebb antibiotikummal, de ez úgy érzem nem fog menni ,mert nem lehet ezt a dögöt kiírtani. Addig míg sejtekbe hatoló gyógyszert ki nem találnak, addig együtt kell élni ezzel a betegséggel . Ezek az antibiotikumok csak a borrelia féken tartásához elegendőek.

Előzmény: Úgy félek! (1495)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1495

Szia Boxerkutya!

 

Mi van veled? Nagyon érdekel, hogy Te hogy vagy? Régen szóltál hozzá a közleményekhez. Remélem nincs baj és várom, várjuk a jelentkezésedet.

 

Üdv:

Úgy félek! Creative Commons License 2012.03.08 0 0 1494

Szia Samu1984!

 

Nagyon örülök, hogy jó híreket kaptál. Bízzál nagyon benne, hogy a következő adagod még több eredményt hoz. Arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy a neurológusod mit szólt, ill. szól a sikeredhez? Beismeri, hogy téves diagnózist adott? Valószínűnek tartom, hogy látszik is a javulásod. 

Szorítok nagyon! 

Előzmény: samu1981 (1493)
samu1981 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1493

Szia!

Megígértem,hogy beszámolok arról,hogy mi volt a kontrollvizsgálaton. A doktornő azt mondta,hogy még nem volt ilyen betege,aki az első kúrától ennyit javult volna,de a lényeg,hogy nem romlott az állapotom,amíg nem szedtem gyógyszert. Most kezdem a második kúrát,ugyanazt a gyógyszert kaptam( Tetralysal,Tinidazol). A Tinidazolt azt mondta,hogy nem biztos,hogy lesz a gyógyszertárban,de már sikerült megvennem. Javasolta a Vitamax px4-et,amit már meg is vettem(csak a klinika közelében lévő bioboltban lehet venni). Nagyon bízom a további javulásban! Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!

Előzmény: Úgy félek! (1492)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1492

Köszönöm szépen! Nekem csak kettő volt plusszozva. P 100 és a P 41. Reméljük sikerül a gyógyulásunk.

Előzmény: atesz1980 (1490)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1491

Én nem kaptam H1N1 oltást soha, sőt másfajta oltást sem. Mégis beteg vagyok. Nem hinném, hogy köze lehet hozzá.

Előzmény: lara lujza (1488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!