Keresés

Részletes keresés

mEdvE Creative Commons License 2004.12.01 0 0 363

Probalok valaszolni arra, amire tudok ;-]

Ablakok kora: ismeretlen (szerintem 20+ ev)

Epuletszerkezet: tegla, regi epitesu berhaz, vastag falak.

Beepites: ?

Szigeteles: fogalmam sincs.

(ezeket honnan lehet megtudni? friss lako vagyok.)

Osztat: T alaku

Homlokzati kep: lehetoleg maradjon olyan, amilyen most, hogy ne kelljen kulon engedely.

Jelenlegi uvegezes: ket ablakszarny, szimpla uveg.

 

Mennyit szansz ra: mondjuk felso hatar 200eFt / ablak, beepitessel egyutt.

Ablak meret: meg nem mertem le pontosan, de olyan 1.2-1.5m szeles, es k* magas (min. 2m). Ebbol van 3db.

Gondozasi igeny: lefesteni talan meg kepes vagyok ;-]

Egyeb igeny: a mar felsoroltakon kivul (hangszigeteles) semmi, feher szin. Jo lenne, ha minel jobban hasonlitana a mostanira.

 

Ha tudnal konkret ceget / weboldalt / kivitelezot / telefonszamot stb. mondani, azt megkoszonnem. Elsore mindenkeppen szeretnem megszakertetni, akar penzert is, vagyis jojjon ki a muki, es nezze meg, hogy mi az abra.

 

Előzmény: ZE (362)
ZE Creative Commons License 2004.12.01 0 0 362
Milyen korúak az ablakok, milyen az épületszerkezet, hogy van beépítve, milyen a szigetelés az ép. szerk. és az ablakkeret között? Milyen osztatú jelenleg az ablak, mennyire kötött a homlokzati kép? Milyen a jelenlegi üvegezés (Egy ablakszárny dupla üveggel, két ablakszárny szimpla üvegekkel, stb.) Ezek a nagyjábóli technikai kérdések.

Mennyit szánsz rá, mennyi gondozási igényt "viselsz el" a jövőben, milyen speciális egyéb igényeid (redőny, reluxa, szín) vannak?

Hő- és hangszigetelő üvegezés beépíthető fából készített ablakszárnyakba is, ezzel nincs gond, mindenképp szakembert kell keresned -- Az árak széles skálán mozognak, Internorm-partnereknél pl. az "-ig" árakat nagyon jól be lehet lőni :-)) (iszonyatosan drágák, de nagyon jók)
Előzmény: mEdvE (361)
mEdvE Creative Commons License 2004.12.01 0 0 361

Igazabol felmerult egy olyan verzio is, hogy az ablakok maradnak, csak uvegcsere + korbeszigeteles + gyalulas ahol kell, de en oszinten szolva szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban (bar teny, hogy valoszinuleg egy-ket nagysagrenddel olcsobb lenne), nem tudom, mennyire lehet ezt jo minosegben megcsinalni?

Igazabol ehhez is szagember kene, aki megnezi, es megmondja a tuttit, vagyis az optimalis penz-minoseg aranyt.

Előzmény: mEdvE (360)
mEdvE Creative Commons License 2004.12.01 0 0 360
Sziasztok,

butácska kérdéseim vannak.
Egy régi építésű téglaházban szeretnénk lecserélni három nagy ablakot. Elsősorban fa ablakot szeretnénk. A csere célja leginkább a ZAJcsökkentés, egy forgalmas utca + rakpart miatt, illetve az is fontos, hogy a csere minél kevesebb felfordulással járjon. Nézegettem az ablakcsere.hu-t, nagyjából ez az, amit szeretnék, csak fa ablakokkal, és zajszigetelő üveggel. Kérdéseim:
- gyártanak fából is rendesen zajszigetelő ablakot?
- az ablakcsere megoldható kőművesmunka (falbontás) nélkül is fa ablak esetén is?
- kb. mennyivel drágább a fa a műanyagnál? Mennyi pluszköltség a - mondjuk - 40 dB-es hangszigetelő üveg?
- ismer valaki olyan embert / céget, aki így cserélt neki ablakot, és meg volt vele elégedve? Ha igen, megosztaná velem is? :-)
- mire kell még figyelni? Mire kell vigyázni?
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.
ZE Creative Commons License 2004.11.30 0 0 359
Próbáld körbetapogatni az ablakot egy jó hideg éjszakán, hogy menynire hideg a fal és a keret, illetve a könyöklő és a fal találkozásánál. Ha valahol hideget érzel, akkor ott k@k@ a keret és a fal közötti szigetelés.

Ami nekem kérdéses, az a keret alak- és helyzetpontossága, gondolom ezt megnézik, mielőtt felveszik a rendelést: Ha merőleges aminek merőlegesnek, és párhuzamos aminek párhuzamosnak kell lennie, valamint a keret-fal közötti esetleges szigetelési hibákat kijavítják (belső szegélyléc leszed, régi tömítőanyag maradványa kikotor, purhab benyom), akkor sokáig jó lehet a megoldás, azzal a megkötéssel, hogy a keretet biza festeni, kezelni kell, ami azért munkaigényes dolog...
Előzmény: janessz (356)
lordrolee Creative Commons License 2004.11.30 0 0 358
Látogass el a www.mekkelek.hu oldalra kiválasztod a megyét, majd a kategóriát és máris látod megyédben a kivitelezőt vagy forgalmazót, akiknél tudsz érdeklődni.
Előzmény: Jaanet (357)
Jaanet Creative Commons License 2004.11.30 0 0 357

Sziasztok!

Némileg off a dolog, de hátha tudtok segíteni abból kiindulva, hogy ahova ablak kell, kellhet oda ajtó is.

Beltéri ajtókat keresek, olyat ami felül világítóablakos. Ismeri valaki és tudnátok segíteni hol lehetne ilyet beszerezni? Sürgős lenne és nagyon nem megy.

 

Köszönöm!

janessz Creative Commons License 2004.11.26 0 0 356

Igazából a keretet azért akarom meghagyni mert az épület kívülről hőszigetelve van és nem akarom, hogy az megsérüljön.

 

J

Előzmény: ZE (353)
ZE Creative Commons License 2004.11.24 0 0 355
A gyértót/beépítőt keresd meg szerintem... Ez ugyanis nem "üzemszerű állapota" az ablaknak, ergo garanciális ill. szavatossági igényt is támaszthatsz szerintem...
Előzmény: formatc (354)
formatc Creative Commons License 2004.11.24 0 0 354

van egy eleg nagymeretu (min 150*150), nem nyithato, muanyagkeretes ablakon

amiben elmozdult az uveg!

 

egyszeruen lecsuszott es most van 1-1,5 centi a fenti reszen az uveg szele es a tomitogumi kozott. valoszinuleg nem birta azt a brutalis szelnyomast, amit kapni szokott...

 

mi ilyenkor a teendo? uveges vagy ablakos szemely kell a kijavitasahoz?

esetleg en valami tomitoanyaggal telenyomom a keletkezett rest?

ZE Creative Commons License 2004.11.24 0 0 353
Biztos vagy benne, hogy meg akarod hagyni a keretet? Ugyanis az esetek jelentős részében a keret és a beton közé anno berakott "szigetelőanyag" totálisan összetöppedt, tömörödött, eredeti funkcióját már nem töltö be, tehát ott tovább szökik az energia/jön be a hideg meg a kosz. Persze ha leszedik a szegélyleceket, és kipucolják a réseket, majd pedig telenyomják friss purhabbal.

Egyébként mi az előnye a keret meghagyásának?


Előzmény: janessz (352)
janessz Creative Commons License 2004.11.24 0 0 352

Sziasztok!

 

Egy panel lakásban lakom és szeretném a nyílászárókat kicserélni. De olyan megoldást keresek amikor a meglévő keret ami a falban van megmarad. Viszont szúgyoghálót és redőnyt is szeretnék rátenni.

 

Köszi az infót előre is.

 

Janessz

petike23 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 351

Szia,

 

köszi !!

 

Már be van építve. :)

 

Üdv: Péter

Előzmény: _Coco_ (350)
_Coco_ Creative Commons License 2004.11.24 0 0 350

k=1.4  az pont jó. A mai viszonyok között.

 

Rosszabbat nehogy vegyél, ha már venned kell.

Előzmény: petike23 (349)
petike23 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 349

Sziasztok,

 

a k= 1.4 W/m2K tényező milyennek számít a hőszigetelt ablakok világában ?

Jó, közepes, gyenge ?

 

Köszi, üdv: Péter

Sopánka Creative Commons License 2004.11.24 0 0 348
Kosz!
Előzmény: gaspibb (346)
Bence007 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 347

Helló ablakcsináltatók!

 

Én szeptemberben csináltattam meg a 60 négyzetméteres lakásom ablakait egy asztalossal. Három darab 120x150-es( x2) duplaszárnyú ablak, 1 db 80x150-es bukóablak, 1 db 240x80-as teraszajtó, 3 db 80x40-es kisablak és egy 30x30-as kisablak volt amit ki kellett cseréltetni. A srác a régi ablakokat kiszedte, de a keret alapját a falban hagyta, így nem kellett falat bontani. Az új nyílás-zárók keretét a régi kerethez erősítette és szigetelte. A nyílászárók dupla falcosak( két lépcsőben záródó él) , thermoüvegesek, osztottak, álívesek, borovi fenyőből készültek, dupla pácolás és festés van rajtuk. A keretet és a párkáányokat a srác ízlésesen 50 cm széles díszburkolattal látta el, mely szintén az ablak anyagával megegyező borovi fenyőből van.( Kültérben természetesen fém) 3 hét alatt elkészítette a műhelyben, és segédeivel 1 nap alatt( 06-22 óráig) be is rakta. Azóta prímán szigetel, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele. A végösszeg 550.000 Ft.

 

A srácot Zsiska Zoltánnak hívják. Bp. XV kerben van a műhelye. Tel száma: 06-20-55-14-850. Ha rám akartok hivatkozni, akkor csak mondjátok neki, hogy az a budai srác, akinél az egész erkélyre néző fal ablak.

 

ui.Mindenikinek ajánlom, korrekt gyerek.

gaspibb Creative Commons License 2004.11.23 0 0 346
Ha szabvány akkor érdemes megnézni a www.ajtoablakhaz.hu címet ha egyedi méret, akkor erdfa.fw.hu.
Előzmény: Sopánka (345)
Sopánka Creative Commons License 2004.11.23 0 0 345
Halló mindenkinek!

Adott a következő probléma az erkélyajtóval. Nálunk a teraszra és ezenkeresztül a kertre nyílik, gyakran előfordul, hogy kimegyünk a kertbe, és hosszabb időt kint töltünk. Ám az erkélyajtó is igazából egy nagy ablak, ablakkilinccsel, így csak belülről csukható, ha tehát kimegyünk, a szél simán kinyitja és szabadon járnak ki-be a szúnyogok, legyek, macskák, por, falevelek stb. Most láttam sógoromnál, hogy az ő erkélyajtaján van valami rugós zár, ami beakad, ha behúzza maga után, s erőteljes nyomásra nyílik. De vajon hol lehet ilyet külön kapni? Ha van tippetek, azt megköszönöm!
TyggeR Creative Commons License 2004.11.19 0 0 344
köszi!
Előzmény: Törölt nick (343)
TyggeR Creative Commons License 2004.11.19 0 0 341

sziasztok!

 

tudtok olyan céget, amelyiknek 43 decibelnél jobb hangszigetelő üvege van? v amelyik esetleg két légkamrás üvegeket is árul?

naiv-ember Creative Commons License 2004.10.29 0 0 340
Okulásul küldöm a következőket mindenkinek:

2004. augusztus 23-án megbíztam egy enyingi céget, hogy cserélje ki az ablakaimat műanyagra. Felvett tőlem 30 % előleget és 2004. szeptember 10-re vállalta a munkát. Ezzel szemben - csak többszöri noszogatásomra – 2004. szeptember 29-én kezdte el a munkát, de csak az ablakot rakta be, a párkányt és a takarólécezést nem csinálta meg. Ezenkívül a régi ablakot sem szállította el, holott megbeszéltük.

A megállapodott összeget viszont felvette azzal, hogy nemsokára visszajön és befejezi. Ez azóta sem történt meg és kérésem (valamint megállapodásunk) ellenére számlát sem adott.

Valahányszor beszélek vele, csak ígérgetést kapok, feltéve ha véletlenül felveszi a telefont (ha a saját számomról hívom, akkor nem veszi fel), de még sosem tartotta be.

Ráadásul közben az is kiderült, hogy a cégnek nincs is működési engedélye.

Tehát ha valaki jót akar magának elkerüli őket messzire, NEHOgy úgy járjon, mint én!!!!!!!

 

ABLAK-THERM KFT Cím: 8130 Enying, Dózsa Gy. út 50.

Veizienekker Norbert

Tel: 70/204-6013, 20/918-1532
ZE Creative Commons License 2004.10.19 0 0 339
Mostanság nincs jelentős (é. az összköltség %-ában mérve...) árkülönbség a gázos /nem gázos között; igaz abban sem minden esetben lehet biztos az ember, hogy tényleg gázos ablakot kapott (jobb helyen a távtartó alusinbe ütik bele -talán- a k-értékét...

Nálam a gyorsaság is fontos volt, a többi 4-5 cég, amit megkérdeztem drágább és/vagy későbbi szállítást vállalt és/vagy 3 kamrás, nem szép vasalat, fekete falcgumi, stb. szóval esztétikai és szerkezeti problémás volt.

Meg ráadásként a radiátort is ugyanonnan tudtam megrendelni :-))

OFF
Tud valaki ajánlani egy fűtésszerelőt, aki hajlandó (közös képviselővel leboxolom a dolgot...) egy Radal 600-ast lecserélni Xhenia lapradiátorra? Sajna a fűtéscső 12cm-re van a faltól, tehát "palackos meló" van kilátásban... (Egycsöves rendszer, átkötővezetéket is be kell rakni)
/OFF
Előzmény: FLA (338)
FLA Creative Commons License 2004.10.19 0 0 338

Ha hatkamrás argonosról van szó, akkor nem szóltam.

Amikor én rendeltem ablakokat, még akkora különbség volt árban a gázos és az 1,3-as üveg között, hogy tudományos megtérülési idő jött ki, ezért nem is kértem gázost. A másik dolog pedig a bevallottan nem garantált gáztömítés (gyártó emberétől hallottam!). Azt meg hogy lehet házilag észrevenni, ha onnan valamilyen gyártói baki v. hanyagság miatt elszivárog az a jó kis nemesgáz? Nem szól, nem hagy ott búcsúüzenetet... erre nincs is ötletem...

Előzmény: ZE (337)
ZE Creative Commons License 2004.10.19 0 0 337
Ebben a felméréstől az utolsó ragasztócseppig minden benne van, sorolt szerkezet, KFBNY+BNY összeállításban, hatkamrás profilból, 4-16g-4 szerkezetű k=1.1W/m^2k üvegezéssel, Sigiena vasalattal (amire fehér műa. tokok kerültek), és szintén fehér kilincsekkel, valamint szürke falctömítésekkel.

A szürke falctömítés sok helyen vagy nincs, vagy plusz költség -- a fekete meg rohadt randa :-)

Előzmény: FLA (336)
FLA Creative Commons License 2004.10.19 0 0 336

Ez a 150eFt azért nem túl csalogató...

 

Egyébként meg voltam kétszer is abban az istállóban, térképpel, GPS-sel, minden környékbelit megkérdezve egészen gyorsan, néhány órán belül meg lehet találni őket... mondhatni minden út az istállóba vezet... :))

Előzmény: ZE (333)
TyggeR Creative Commons License 2004.10.19 0 0 335

ez téglalakás, de igazából fogalmam sincs, milyen lehet a szigetelés a keret és a fal között. csak azt tudom, h ki kéne cserélni az ablakot. :)

 

ismerősöd milyen céggel csináltatta a munkát, ami ilyen tisztán dolgozott?

Előzmény: ZE (332)
gaspibb Creative Commons License 2004.10.18 0 0 334
Csak érdi céget tudok mondani de Bp-nöl nincs olyan messze. Az Érdfa bt. gyárt egyedi nyílászárókat. Nekem is ők csinálták és megvagyok velük elégedve mind árban mind minőségben. Nézd meg az erdfa.fw.hu címet. Szerintem magáért beszél.
Előzmény: jerke (330)
ZE Creative Commons License 2004.10.18 0 0 333
Nem olyan nehéz meglelni őket :-)) A lényeg, hogy van egy régi gyártelep, és ott kell kérdezősködni :-))

Az ablakokat pedig szlovák Internova profilokból csinálják, viszonylag elviselhető áron/idő alatt (én az őszi BNV után kértem felmérést, és szombaton már be is rakták -- igaz egy darab ablakról volt szó (210x150, 140+70 megosztásban, cirka 150E Ft mindennel együtt)

Előzmény: FLA (314)
ZE Creative Commons License 2004.10.18 0 0 332
Érdekes móka... Az ablaknyílás (a falban lévő luk) és a fa ablakkeret között ha jó a szigetelés, akkor elvileg jó is lehet... Panelben tuti összerogyott már a szigetelőcsík (ga be is rakták rendesen...), úgyhogy ott IMHO érdemesebb a teljes keretet kivágni a péróba. Esetleg néhány helyen megfúrják a fát, és mögédolgoznak purhabbal...

Ráadásul ha korrekten mérik fel az ablaknyílást, akkor nem kell vésni, csak 6-8 lukat nyomnak jófajta fúróval a falba, aminek azért nincs nagy pora (ismerősnél Bosch cuccal fúrtak, a fúró körül volt egy "tölcsér", amihez egy tömlő, ahoz meg egy porszívó kapcsolódott -- gyakorlatilag _semmi_ por nem volt. A könyöklő/párkány méretrevágásánál a szúrófűrész által termelt szemetet eliminálták ugyanezzel a porszívós megoldással.

Ha a keretet vágják, akkor fűrészpor tutira lesz, tehát az sem "tiszta" munka alapban.
Előzmény: TyggeR (331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!