Keresés

Részletes keresés

Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8412

SZia Zoli!

 

Jaj, nagyon sajnálom, pedig olyan gyönyörűek voltak.. :(((

 

Enyémek szépen nődögélnek, du-estig kint vannak a füben. fél8kor mielőtt jönnek a szunyik beteszem anyukákhoz őket, adok friss vizet, kaját, stb.. és a szúnyoghálót visszateszem körben az ólra.. És pesrze békén hagyom azt a pár pókot az ólakban a plafonon :) Ők is jól laknak és a nyusziknak is segítenek ezzel, hogy a bent ragadt szunyikat megzabálják :)

 

Oltani elvileg 5 hetes kortól lehet, de itt többen oltottak már 3-4 hetes korban, én kivárom a 4 hetet.. Elvileg volt osztálytársam már írt is nekem egy receptet, csak a posta el ne baltázza megint.. (a múltkorit visszaküdték, hogy ismeretlen címzett) :(

Szal most hétvégén 20db nyuszit fogok megszurizni :) Kicsit olcsóbb, mintha állatorvosra bíznám.. nem mindegy, hogy 60ezerFt vagy 3ezer :))))

 

A fekete meg meg lesz kajálva :)))

Amúgy tényleg úgy van, hogy ha szoptatott a nyúl, akkor már pár hetet várni kell mielőtt levágod?? Anyós fárasztott ilyennel, hogy nem szabad azonnal levágni, várni kell pár hetet. Tehát tegyük fel, ha elpusztulnak a kölykei pénteken, szombaton még nem vághatom le.. de remélem azt a megmaradt 4 kölyköt még 2 hétig képes szopatni, és akkor még adok neki 1-2 hetet, szal max egy hónap múlva megy kés alá, addig még élvezheti a vendégszeretetem. :)))

 

Üdv,

Moncsi

Előzmény: G.Zoli (8411)
G.Zoli Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8411
Szia

De sajna azok! Elmentem egy hétre nyaralni és mire hazaértem már csak kettő haldoklott és estére azok is kimúltak. Megint a kutyák laktak jól. Már bánom hogy nem vittem el állatorvoshoz boncoltatni hogy mi volt a bajuk. Most megint van a fészekben kisnyúl. Lassan előjönnek. Ezek már a vasderes magyar óriás apától lesznek. Kíváncsi vagyok mennyi lesz.
Mikor lehet legkorábban leoltani őket?
Már unom hogy lassan nyulat kell vennem ha enni szeretnék :s
Tényleg lehet hogy csak télen kellene nekem is nyulat pároztatni. Azokkal semmi gond nem volt....
Remélem Te szerencsésebb leszel a kis nyuszikkal!
A fekete anyát meg meg kell enni :)
Előzmény: Moncsi077 (8389)
VGyurka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8410
Jaja.kivcsi leszek a nyufikra,,..
Előzmény: nddori (8409)
nddori Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8409
Köszi! Csak a holnap miatt...
Előzmény: VGyurka (8408)
VGyurka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8408
06706039487 guppy
Előzmény: nddori (8406)
VGyurka Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8407
Sziasztok! Szerintem az arany középút a tuti.tömni nem kell őket nyilván,de kialakult betegségre szérum,gyógyszer indokolt,némi megelőzésre vitamin,vakcina.A minuszvariáns 1edeket a tenyésztői szem szelektálja.magánügy ki hogyan kezeli az állományt.a szélsőségek szerintem csak speciális fajtáknál helyes.PL: Magyar szürke marha" semmit "sem igényel.Újzélandi fehér nyúl igényli a plusszt.( nem a pezsgőtablettát).:-)))
Előzmény: Isssti84 (8405)
nddori Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8406
Nem tudja valaki véletlenül Gupppy tel számát?
Isssti84 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8405
Szerintem ennek a vitának ebben a formában nem sok értelme van, mindkét megközelítés helyes csak ütközik egymással. Belegondolt valaki, hogy egy fajta kitenyésztésénél mennyi selejt szép aranyos állatka születik, amiket likvidálnak a cél érdekében?
A hobbitartóknak tényleg az ő egy nyula a legfontosabb, amit próbál a lehető legjobban megvédeni mindentől, aki gazdasági szempontból közelíti a dolgot és azt mondja, ezek a fajták erre lettek kitalálva, régen ezt tudták, bírták génjeikben még kódolva van, annak pedig igaza van, hogy nem kellene selejteket megtartani belőlük és az életképteleneket is életben tartani, mert hosszú távon ezzel tesszük tönkre a fajtát! Fel lehet hozni rengeteg érvet ellene, mellette, de szerintem kár ennyire keményre venni a figurát, egy hobbi tartó és egy tenyésztő/szelektálónak teljesen más az értékrendje de nem lehet elítélni egyik felet sem.

Még egy gondolat, csak részlegesen vág ide de azért leírom. A nagyüzemi húsokkal és csirkékkel kapcsolatban, kaparom a fejem amikor mondják a brojler tartók, hogy legalább ez "házi csirke" és ugyanazokat a brojler fajtákat neveljük mi is mint nagyüzemben, ugyanazt a gyógyszeres tápot adjuk nekik 5 hetes korukig mint nagyüzemben, ekkora korukig ugyanazokat az oltásokat és felitatókat kapják meg mint nagyüzemben és az utolsó héten adjuk mi is nekik a gyógyszermentes befejezőt mint nagyüzemben, akkor hogy is van ez?
Jesu Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8404
Latom mar miert van alapveto velemenykulonbseg koztunk es miert reszedrol az erzelmi szal. Te hobbyallatot "tenyesztesz" en pedig haszonallatkent tekintek a nyulra.
Előzmény: Rencsa-baba (8400)
Jesu Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8403
"elkurták a temészetet már régen,helyre nem nagyon lehet hozni...........Nem most kellene ezen elgondolkodni......."
Ez a felfogas vezetett ide es vezet tovabbi melysegekbe a jovoben. Nem arra kell varni, hogy majd a masik elkezd maskent viselkedni, tenni. Te magad is tehetsz ellene es kell is tenned ellene.
Előzmény: Rencsa-baba (8400)
Jesu Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8402
Elnezest, bizonyara en olvastam rosszul a topic cimet...
Azert vicces, hogy rogton gyerekekkel vagdalkoztok olyan dolgokban, ami normalis felfogasu embereknek tok evidens. Igen, kepzeld, nem tomom antibiotikummal a gyerekeimet ha kohintenek egyet.
Hadd kerdezzek vissza: megeszed a gyerekeidet?
Azert remelem erzed, hogy tulreagalod a dolgokat... Nem tamadtalak, csak elmondtam a velemenyem. Mint tapasztalt TENYESZTO.
Előzmény: Rencsa-baba (8400)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8401
Egyébként szerintem mindenkinek saját dolga hogy ad-e gyógyszert vagy oltja az állatait..............Nem hiszem hogy ezt birálnia kellene akárkinek is.....
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8400
Jó majd akkor hagyjuk hogy a drága állataink elpusztuljanak valami betegségtől vagy ragadozótol elvégre a természet megoldja.Kiváncsi lennék a saját gyerekeitekkel is ezt csinálnátok??????????????????????????????????Valakinek a nyul vagy a másik állat olyan mint a gyereke....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mert én ugy szeretem őket,és ezzel szerintem nem vagyok egyedül.Sajna elkurták a temészetet már régen,helyre nem nagyon lehet hozni...........Nem most kellene ezen elgondolkodni.......
Jesu Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8399
.. Elnezest. Megkergult az index.
Előzmény: Jesu (8398)
Jesu Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8398
Mar mer lenne baromsag? Ketrecekben, izolalva, teljes ellatassal neveltek allatokat. Kiiktatva minden termeszetes szelekciot, betegseget, ragadozot. Es megy a csodalkozas, hogy egyre tobb a betegseg, elhullanak az allatok. O legalabbb tenyesztoi szemmel kozeliti meg a problemat. Mind az allatoknak, mind a jovot tekintve az o szemlelete az eletkepesebb.
En galambokat tenyesztettem sokaig. Dijak, elismeresek, kiallitasokon versenyeken dobogos helyek szulettek. Kerdeztek hogy csinalom. En nem bezartam a galambjaimat, amikor jott a ragadozomadar, hanem hagytam a termeszetet dolgozni. Elvegre jol csinalja tobb millio eve. Mig masok mergeztek meg a ragadozokat a kozelukben, nehogy elvigye a "draga" peldanyokat.
Aki hobbiallatot tart, az nem segiti elo egy fajta tuleleset. Haszonalatnal pedig ezzel a tulgondoskodassal magunkat es a termeszetet hozzuk lehetetlen helyzetbe.
SZVSZ.
Előzmény: Pet89 (8395)
Jesu Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8397
Mar mer lenne baromsag? Ketrecekben, izolalva, teljes ellatassal neveltek allatokat. Kiiktatva minden termeszetes szelekciot, betegseget, ragadozot. Es megy a csodalkozas, hogy egyre tobb a betegseg, elhullanak az allatok. O legalabbb tenyesztoi szemmel kozeliti meg a problemat. Mind az allatoknak, mind a jovot tekintve az o szemlelete az eletkepesebb.
En galambokat tenyesztettem sokaig. Dijak, elismeresek, kiallitasokon versenyeken dobogos helyek szulettek. Kerdeztek hogy csinalom. En nem bezartam a galambjaimat, amikor jott a ragadozomadar, hanem hagytam a termeszetet dolgozni. Elvegre jol csinalja tobb millio eve. Mig masok mergeztek meg a ragadozokat a kozelukben, nehogy elvigye a "draga" peldanyokat.
Aki hobbiallatot tart, az nem segiti elo egy fajta tuleleset. Haszonalatnal pedig ezzel a tulgondoskodassal magunkat es a termeszetet hozzuk lehetetlen helyzetbe.
SZVSZ.
Előzmény: Pet89 (8395)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8396

Sziasztok...

 

A fekete anyám megint katasztrófális... a 9 kölyökből már csak 4 él... mondjuk azok viszonylag jól néznek ki.. számolom a napokat, és bízom benne, hogy ahogy telik az idő, nő az esélyük... de ahogy ezt befejezi a fekete, megy a tepsibe... legalább nem fog lelkiismereti problémát okozni, hogy végre levágjuk és megegyük az első nyulat. :))))

 

Szép napot mndenkinek!

 

Üdv,

Moncsi

Pet89 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8395
Stia
Ekkora baromságot.... nem semmi!!!
Előzmény: krezidiesel (8353)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8394
Én próbáltam a tököt,de nem nagyon ették,de persze ez minden nyulnál más.Nálam van olyan kaja mit az egyik megeszik a másik nem.Nálam pl a sárga dinnye meg az őszibarack nagyon menő,persze nem kapnak naponta.Mikor éppen.Azért a sok gyümi hizlaló lenne.De sok mindent megesznek ám....:)))
Előzmény: skolikagi (8393)
skolikagi Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8393
Köszi a választ mindkettőtöknek:-)
A borsószár már totál száraz, mint a széna, a tököt meg akkor vagy megeszik vagy nem...próba cseresznye:-))
Előzmény: Gupppy (8392)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8392
A borsószárat add nyugodtan, mi is adtuk nekik. Tökünk nem volt de gondolom azt is lehet..:)
Előzmény: skolikagi (8390)
Isssti84 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8391
Szia!
A zöldborsó szár az első osztályú takarmány, legalább olyan jó mint a lucerna, kicsit fonnyasztva add a biztonság kedvéért nekik, a tököt meg vagy megeszik vagy nem de szerintem nyugodtan adhatod nekik.
Előzmény: skolikagi (8390)
skolikagi Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8390
Azt szeretném kérdezni tapasztalt nyuszitartóktól, hogy a nyulak szeretik a spárgatököt?
Túltermelés van ebből a növényből nálunk és ha hasznos lenne és megennék, adnék a nyusziknak:-)
És a zöldborsó száraz levele és szára jó nekik?
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8389
Szia Zoli!

Ne máááár, csak nem azok, amikről múltkor küldtél képeket.. hogy a kis nőstényem anyukájának milyen kölykei vannak most??
Én az enyémeket hétvégén tervezem oltani..
pont 20-at kell :)
Remélem nem lesz addig bajuk.

Üdv,
Moncsi
Előzmény: G.Zoli (8387)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8388
A németeknél lohkaninchen-nek, cser nyúlnak hívják. Nálunk a fajtaklubnál kistestűnek azon belül cser nyúlnak, csak az olyan idegenül hangzik szerintem. Utálom ezeket az elnevezéseket. Például az egyik fajta, amit én akarok vinni a kiállításra, törpe szatént, nincs is nálunk ilyen elnevezés csak logófülűben!
Bocsánat, hogy pénteken nem hívtalak vissza, illetve hívtalak de foglalt voltál, aztán meg teljesen elúszott a napom! Az a baj annyi mindenről tudnék beszélni, és annyi mindenre lennék kíváncsi, a nyuszikkal kapcsolatban, de hát az idő hiány! Remélem a kiállításon lesz rá lehetőség ha előbb nem is.
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (8352)
G.Zoli Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8387
Én csak a felnőtt nyulaimat oltottam le gondolván a piciket hamar megesszük, erre most elpatkolt 9 kisnyulam :(
Gupppy Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8386
Szia Dóri!
A szerdáról van már valami elképzelés? Estig vagyok netközelben...aztán csak a teló marad...:(
Előzmény: nddori (8366)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8385
Én magam oltom a nyuszikat.Igy csak az oltás ára ami pénz.Különben marha sokba kerülne ha dokival oltatnám.Minimum 30ezerbe egy alkalomkor.És most megint kell oltanom több mint 10 nyulat.....De különben igazad van én is inkább oltok,minthogy kockáztassam a nyulaim éltetét....:)))
Előzmény: nyuszihopp (8383)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8384
Abban egyet érthetünk, hogy kevés főleg nyúlhoz értő állatorvos van. Előbb kérdezek meg egy nálam tapasztaltabb tenyésztőt, mint egy dokit.
Köszi, hogy ide másoltad a mixo vírus eredetét, de ez pont inkább abban erősít meg, hogy fontos az oltás, mivel egy idegen dologról van szó és nagyon sok vadon élő állat elpusztult tőle, akik ugye sokkal ellenállóbak! Én egy nyuszimat sem kockáztatom, mert nekem mindegyik ugyanolyan fontos. Ez a különbség köztünk, én csak tartom őket hobbiból, mert imádom minden, de soha nem bírnék egy sajátot sem megenni!
Ezért írta az utolsó sort neked a Dóri, amit nem értettél, mert nekem válaszoltál -Köszi Dóri! - aki csak hobbi nyuszikat tartok.
Előzmény: krezidiesel (8353)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8383
Tudod mennyibe kerül az oltó anyag? 20 adagos 2500-3500.-Ft között van ami ugye elég 20 nyúlnak! Mennyiért is oltanak a dokik általában több ezer forintért/nyúl! Akkor ki is húzza le a hasznot? Nekünk 600-ért oltanak úgy, hogy házhoz jönnek, de minimum 10 nyusz kell, hogy ennyi legyen!
Előzmény: Jozso40 (8377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!