Keresés

Részletes keresés

pgyafi Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28553

Szerintem aki úgy gondolta, hogy az a "kis" víz majd elfolyik a kert végébe(n), az nem nagyon ért a az egészhez. El tudom képzelni, hogy 1. túl sok homoktt tett a tartályba, 2. rosszul rakta össze, 3. rosszul van bekötve az egész.

Előzmény: eragka (28550)
bgaby Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28552

műszakilag nem tudok hozzászólni, csak gyakorlati tanácsaim lennének:

 

amikor én a bebarnult kútvízzel küzdöttem, gyakran kellett porszívozni, mosni - persze nem akartam, h az egyébként is terhelt homokszűrön menjen a folyamat, nyomattam én is ki a vizet a kertbe, utcára

nekem van beszerelve golyós csap a szivattyú és a szkimmer közé - azt a szerelők javaslatára - félállásba tettem, így nem ment ki annyi víz, amikor porszívoztam az alját, de a szívóerő ettől nem változott

 

nem szerettem volna én se, ha úszik a kert a rengeteg víztől, ráadásul barnatrutyis- ezért benyomtam a csatornába...

lehet kapni olyan műanyag csatorna elemet (kb. 200 Ft), amit be lehet toldani a csatorna csövébe és van rajta egy helyes kis tisztító lyuk, kupakkal - valamivel nagyobb a lyuk, mint a medence tömlője - 40mm???. (talán betorkolló csonk, de nem biztos... ) Amikor használom, oda megy a víz.

nekem állandóra van felszerelve ez az ürítőcső a szivattyúnál, m félő, h nyomás alatt egyszercsak lenyomja a csövet, és egy pillanat alatt tele lehet az akna...

 

 

a drága cső toldható a vizesek által használt szürke egyenes csővel - nem tudom a nevét, szálban árulják, nem drága, és legfeljebb a csatorna felöli oldalra tennék megint egy darabot a flexibilisből.

csigatömlő a neve a drága csőnek, keress rá a neten, lehet van a közeledben gyártó - kb. 500 Ft + áfa métere

 

fel a fejjel, minden kezdet nehéz, de megéri!

 

 

Előzmény: eragka (28550)
Traubi Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28551

Tegnapi kalandom a tavalyelőtti 9000-es BW homokszűrővel:

 

Bekötöttem, akarom indítani, de néma csönd, nem indult és még csak nem is búgott. Többszöri próbálkozásra sem. Anyázás, kínaiak elátkozása.

Aztán minden mindegy alapon fogtam és szétszedtem a "motorházat". Nem túl bonyolult művelet, a csavarokat kivéve a fedelet lehet levenni, aztán még egy fedelet és alatta lapít a zavarva ejtően kicsi berendezés. Ez egy kocka alakú valami, amiből kiáll egy propeller. Tovább már nem boncoltam, ugyanis ezen a ponton áram alá helyezve a kis propeller beindult, noha semmit nem csináltam vele, azon kívül, hogy tengelyirányban kézzel kicsit megmozgattam. Gondolom ha bevittem volna szervízbe ott további részeire tudták volna bontani, mindenesetre a hasznos tapasztalat annyi volt, hogy ilyen helyzetben érdemes a motorkát így kiszerelten elvinni javítani, lényegesen könnyebben mozgatható, mint az egész böhöm szűrő.

Egyébként annak ellenére, hogy áram alatt ekkor már berregett a motor, eléggé szkeptikus voltam, ugyanis a vemtillátor ránézésre nem folyamatos forgó mozgást végzett, hanem oda-vissza rezgett. De azért próba szerencse alapon újra összeraktam, és ezek után gond nélkül forgatta a vizet.

Őszintén szólva fogalmam sincs mitől javult meg, bizonyára zseni vagyok :)

eragka Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28550

Na, legközelebb megpróbálom valami tiszta vödörben visszanézni, mi jön ki visszamosatáskor.

Én gyanítom, hogy itt beüzemeléskor nem volt semmiféle visszamosatás :( és most itt az összes ramaty, ami a szűrőhomokos zsákban volt.

Viszont 4-5 percig járatva a 8m3/h-s szivattyút, azzal több, mint fél köb víz elmegy a medencéből visszamosatáskor... az azért nagyon sok! Ezért vagyok tanácstalan. Meg a 600 l víz az udvaron elég gáz látvány.

 

Csináltam egy móricka rajzot, hogyan van most az aknában a homokszűrő.

Akna kb. 150 cm mély, kb. 100 cm-ről indul felfelé a víz. Terasz 85 cm magas, oda bugyog le. Most 6 m-es csővel érek ki az udvarra.

Milyen csövekkel, elemekkel kellene innen kivezetnem normális helyre a visszamosott vizet?

A homokszűrőre 38 mm-es csővel lehet rácsatlakozni.

Ha leállítom a mosatást, a csőben lévő vizet le kellene humánusan ereszteni, nem az akna alján pancsolni vele.

Ehhez milyen szelepre/csapra lenne szükségem?

Lejjebb lehetne szűkíteni 38 mm-ről az egészet? Ha igen, mennyire?

Mert ebben a méretben nagyon drága a tömlő, a csapokról nem is beszélve.

 

Talán van egy megoldás, hogy kivezessem a föld alatt az egészet, mert hagytunk a medence mellett az aknától a terasz végéig egy földdel borított 40 cm széles részt, hátha gáz lenne a csövekkel. De most ezt kiszedni, mikor minden kész.. áááh.

Előzmény: Egér Fogó (28547)
splattalon Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28549

maradjunk azért a topik nevéhez hűek,nahhh :-)

egészalakos ÉS medencés :-)

bye

Előzmény: lac1 (28548)
lac1 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28548

Nekem a myrtill nem mond semmit, és különben is a mai világban bármi megtörténhet...

:-)

A 82 az gondolom nem az éveid száma.

Kép van rólad, egészalakos?

Előzmény: myrtill82 (28543)
Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28547

Visszamosáskor először tiszta víz jön. Utána jön a szenny.

Ezek után meg kéne oldani a visszamosó elvezetését, addig csak elfér az a homok.

Nem feltétlenül kell minden porszívózás után visszamosni, én első évben azt sem tudtam mi fán terem a visszamosás :) Nagyon meglepődtem, amikor először megmutatták.

Előzmény: eragka (28544)
pgyafi Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28545

4,57x 1,22-es lehetett az, ha felfújós volt.

Előzmény: fabidani (28539)
eragka Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28544

Szia!

Csináltam képet a lépcsőnél. Ez nem olyan apró kavicsos, mint amit feltettél, hanem igazi homokos.

Olyan, mintha a gyerek teleszórta volna az építkezős homokkal a medencét, és az leült az aljára.

Ezt lehetett látni mikor visszaindult porszívózás (visszamosatás, öblítés) után a szűrés, hogy a fúvókákból ilyen sárgás víz jött vissza.

Néha apróbb kavics is kísérte. Aztán ment a szűrés még egy darabig, és szépen visszajött minden, amit kint szerettem volna látni :(

 

Javaslat akkor az, hogy most hagyjam a medencében a homokot, mosassam vissza a homokszűrőt, majd ezután porszívózzak?

Mégis mennyi ideig mosassak vissza?

Mert a 8m3/h-s szivattyú a 38-as gégecsövön csak úgy löki kifelé a vizet. Nem látok rajta semmi koszt.

Egy vödör is hamar megtelik, a víz meg szépen fogy a medencéből. Az udvar meg ugye csupa sár.

Előzmény: nyárimádó (28527)
myrtill82 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28543

Igen,nőnemű vagyok:))már a nevemből adódóan is:)

 

 

Sajna akkor kocsim nem volt még:((

 

Előzmény: lac1 (28516)
wapdigit Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28542

mondjuk nálam a fekete vízre rakva+150m KPE cső félóráként megforgatva 3 nap alatt most 20-ról 27-re vitte a 16köbméter vizet de 30 fok alatt nem szeretem:)

Előzmény: Egér Fogó (28541)
Egér Fogó Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28541

Ott a pont.

A héten (ha süt a nap) kipróbálom.

Előzmény: wapdigit (28540)
wapdigit Creative Commons License 2011.06.14 0 0 28540

áttetsző vagy fekete témában kimaradt egy kísérlet:))

 

a tuti szerintem az lenne ha fekete menne a vízre és egy áttetsző meg menne fölé légréssel:)))

fabidani Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28539

jah tényleg ma láttam egy érdekes dolgot, egy puha falu medencét tehát olyasmi mint az én bestway-em de legalább 1,5 m magas volt és kb, 3,6 méter átmérőjü.  A csávó aki kb. 180 cm magas volt majdnem nyakig ér neki a víz. Ilyen medencét hol lehet kapni mert egy ismerősömet érdekelné. Az a baj akinél láttam a medencét nem tudom megkérdezni mert nem tudom  mikor van ott mert egy hegyen láttam ( Somló) bicózás közben és mostanság nem igen látom ott.

nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28538

Elhiszem Neked, de hátha alakját ( és színét) holnap felismeri a medencében.

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (28535)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28537

Ha homokszűrőben nem gondolkodsz ( kb 30-40 ezer ft), akkor vaterán találsz. de ha lehet, ne ilyen kis teljesítmányűt nézzél. Ja alkudj:)))

Előzmény: fabidani (28536)
fabidani Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28536

kösz mindenkinek az infót

 

a szűrőt mindennap szoktam mosni de már odavan, egyébként csak Bestway papírszűrős vízforgató - Bestway 1,5m3/h 25W kaptam hozzá.

Ehez obiba vagy valami ilyesemi áruházba kapható szerintetek szűrő mert tavaly sehol se kaptam.

Előzmény: nyárimádó (28533)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28535

Én vettem sóskutit (a 9000-es beswayben az van), nekem szép fehéres volt, bár kosz az volt benne szó se róla. A gyári francia az viszont tök sárga és az is maradt.

Előzmény: nyárimádó (28534)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28534

Ilyen a sóskúti, fehéres, szürkés. de mikor megveszed, tök sárga az iszaptól. Kell dolgozni vele.

Előzmény: Blue_Sky_007 (28528)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28533

Puhafalú és kaptál hozzá egy 2000 liter/ órás papírszűrőt?? Gondolom, ilyet adtak mellé:((

Lusta vagyok számolni, de ez vagy 6000 liter víz, és ha napi min: 2-szer forgatod meg a vizet, akkor is 6 óra a minimum. A szűrőbetétet is 3 napont át kell mosni ( kitakarítani), mert eltömődik a kosztól stb...

Olvasgass a lentebb megadott oldalon a biztonságról ( áram), és avízkezelésről, és a karbantartásról.

Ha valami nem stimmel, itt vagyunk.

Előzmény: fabidani (28529)
lac1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28532

Igaz. Én is MA töltés előtt befújtam, száradás után töltöttem fel. Ha rám hallgatsz, a feltöltés után azonnal klórsokkolod (gyorsklór, gyorsaklór), természetesen a pH beállítása után, mert fürdeni a hideg csapvízben úgysem fogsz, és ez a klór hamar kimegy belőle (hamarabb, mint tablettában levő, lassan oldódó). Ha félsz, akkor vegyél medencés vegyszereket, ha nem, akkor sósavval csökkented a pH-t. Írhatnám azt, amikor emelni kell, de szerintem jellemzően felfelé mozdul el, de majd valaki rámcáfol. Ha mindezzel megvagy, akkor bele a kombi tabletta az úszóba, de a külön megvásárolt pelyhesítőt se felejtsd el, mert a tapasztalatom szerint a kombiban levő nem elég.

És mindez csapvízre igaz, az esetlegesen vasas kútvízre már nem igazán.

Az egy másik történet.

Szerintem.

Előzmény: fabidani (28521)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28531

"semmit sem látok a kifolyó víz minőségén,"

 

Fogd fel egy vödörbe, vagy edénybe.

Előzmény: eragka (28518)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28530

Ha már nem csináltál kézi átmosást, akkor először is visszamosatás, utána homok visszarendezés, majd ezután lehet, szűrésre kapcsolni. Annyit tudok még emlékeimből, hogy az iszap tejeskávé színben is játszik ( Janaboy).

A képet Neked raktam fel, ez a kvarchomok, és ilyen színű. Ez van a medencében?

Előzmény: eragka (28518)
fabidani Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28529

a medence 3,66x0,75

Előzmény: olvas0 (28524)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28528

Nekem eredeti békazabálós  franszia van, ami tök sárga. De hát az ABAK gyári az ilyen.

Előzmény: nyárimádó (28527)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28527

Kvarchomok kinézete:

 

Előzmény: eragka (28518)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28526

Ha azt a vacak kis szűrőt adták hozzá (I. típus) akkor mehet akár éjjel nappal. ;-)

Előzmény: olvas0 (28524)
nyárimádó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28525

Medencés boltokban, webáruház ( internet), bómax. Ha Biharban laknál könnyű lenne segítenem:((

De ha az van, vagy lesz írva a tartályra, vagy a kezelési útmutatóban, hogy szemcseméret 0,4-0,8, akkor azt bárhol kapsz. De !!! Hazaviszed, előveszel 2-3-4 vödröt, és 3-4 kg-ként átmosod tisztavízben. Meg fogysz lepődni, mennyi dzsuva ( iszap) van a zsákos homokban. Addig mosd, míg már szinte kosz nem jön ki belőle. Nem jó buli, de biztos...

 

Ha új építésű a kecó, akkor előírás a fi relé, ha nem akkor valakivel nézesd meg, hogy van-e. Annyi a különbség, hogy a konnektoros hiba esetén csak azt a konnektort vágja le, ha nem akkor a házban mindent lekapcsol. A konnektorost hamar ésrevennéd, mert a konnektorba van bedugva ( lásd a www.mobilmedencek.freeweb.hu oldalon). Ennyi.

Előzmény: Siruba (28510)
olvas0 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28524

nem tudom mekkora a medi de napi 6órát menjen minimum a szűrő... a vizet 3szor forgasd meg naponta

Előzmény: fabidani (28521)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 28523
Előzmény: fabidani (28521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!