Keresés

Részletes keresés

Lbx Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52460

A típust nagyon ismerő szerelőre gondoltam (Eko, Gellén Józsi, Veress István).

 

De ha a K75 felé hajlasz, itt egy testvérfórum, ahol a "téglások" laknak: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9208180

 

Előzmény: Törölt nick (52457)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52459

"Nem vagyok robot!" :) pipálja ki az összes képet, amin BMW motor látható! :) ...mi az a "robot"???? :)))) 

Előzmény: A_Kupec (52446)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52458

Osztom! :) 

Előzmény: kroni1 (52444)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52457

...igen, gondoltam erre is, de a durrogás valószínű csak típust nagyon ismerő tudná ránézésre megmondani a hiba okát, hogy ne nyúljon bele... :(

Előzmény: Lbx (52452)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52456

Most valami 125eft a Burgman szíj. Én anno 100eft adtam el vagy 6éve. 

Előzmény: Törölt nick (52450)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52455

Aha, értem már! :)  

Előzmény: 3MAN (52451)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52454

Őszintén szólva gondolkodtam rajta, hogy megkérem a piros zörgő R1100RS-t olcsóbban, mint amire már megalkudtunk az elején, de mivel motorozhatóság terén a K75 sokkal jobb, kezesebb, így elengedem az R1100-at...

 

Kissé azért csalódtam az RS-ben, mert nem gondoltam, hogy olyan nagyon kakasülős pozícióan kellene rajta ülni, de nekem konkrétan hozzáért a térdem a tank idomrészhez elől...

 

...lehet a Youtubon csak jappán és kínai videókat néztem???? :))) ...ott sokkal másabbul ültek rajta... én kapálóztam két lábbal, mire megtaláltam a hónam alatt a lábtartókat! :))))

 

...ha nem zörgött volna és nem durrogott volna, most már meglenne, de mivel így kipróbáltam a K75-öt, úgy érzem az az én motorom! :)

 

...érdekes ez egyébként, hogy egyszer sem biztos az újabb és szebb motorok a jobbak motorozhatóság és megbízhatóság terén, a K75 nekem kifejezetten nem tetszett soha, most sem tartom egy túl mutatós motornak, de nem is ez a lényeg, hanem kényelmesen és gyorsan tudja közlekedni, ne legyen labilis és ne kelljen paráznom minden féle hangok miatt menet közben... :)

 

...de mivel teganp alá feküdtem, és tövéről hegyére átnéztem a kiszemelt K75 Ultimát, azt mondom, meg van annak a motornak is a szépsége, pláne ha műszaki beállítottságú az ember... nagyon is szép és eszméletlen masszív kivitelű egy gép!!! ...szinte minden acél és alumínium, minimális műanyag!

Előzmény: mlas45 (52448)
3MAN Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52453

"a vezérműlánc műanyag vezetői eltörnek"

 

Ha a bal felso torik el (1150), akkor a patron dugattyuja es a rugo a forgattyushazban landol, valszeg karokat okozva. Ugyhogy annyira nem szamit, h nem ugrik at. :) De ha ez nem lehetseges, akkor javitson ki egy szaki.

Előzmény: Lbx (52452)
Lbx Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52452

"...viszont gyanús a dolog, nem-e a csörgő vezérműlánc és a durrogás összefügghet, mert ha igen, akkor az szép összeg lehet javítani... elmegy a vezérlés nyilván, ha kinyúlt a vezérműlánc. ..."

 

Szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz. Ha valóban 80ezer van a masinában, a lánc nem lehet megnyúlva. Ott valami más gond van.

Azért is merem ezt állítani, mert nálam megvolt a tönkrement patron és a törött láncvezető is egyszerre, a gépem mostanában éri el a 80ezres futást, mégsem durrogott, rángatott.

 

És hogy ne csak én okoskodjak, imhol egy idézet egy cikkből - ugyan 1150-ről van szó benne http://www.motorrevu.hu/motorteszt/bmw_r_1150_rt_moby_dick

 

"...Nem jellemző probléma, de előfordulhat, hogy kikopik a vezérmű feszítőpatronja kikopik, és a vezérműlánc műanyag vezetői eltörnek a rezgés miatt. Ilyenkor kellemetlen csörgő-zörgő hang jelzi a hibát, a konstrukció tartósságát jelzi, hogy a lánc még ilyenkor sem ugrik át. ..."

 

Ha annyira tetszik, kérj valamelyik szerelőtől egy időpontot, biztos, hogy tud majd valami közelebbit mondani a lehetséges problémákról, és azok várható költségeiről.

Előzmény: Törölt nick (52440)
3MAN Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52451

Viccel!

Csak igen gyenge ma reggel a humora. ;)

Előzmény: Törölt nick (52450)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52450

...Ön úgy látom kissé kiábrándult a BMW feelingből, jól érzem??? :) ...a japó gépekkel tény és való, nem sok probléma szokott lenni, de ha arra gondolok, hogy nemrég még majdnem egy Uralt vettem meg, akkor én nyugodt vagyok a BMW körüli "megbízhatósági" vagy "megbízhatatlansági" hisztéria miatt! :)

 

...az már más kérdés, ha egy jappán géphez kell valami, az sem biztos olcsó mulatság, minden relatí!

 

...ha egy BMW 1100-asnál valaki sokallja a 200 ezret kuplungozásra, akkor Suzuki Burgmant se vegyen, mert a speciális variátor szíjj - ami csak gyáriban van - 160.000 Ft...

 

...Yamaha TDM 850 karburátor felújító készlet, hát nem akarok hazudni - ismerősömnek kellene - gyáriban van, de több száz ezer forintot mondott...

 

...a fentebbi szíj az tudom, hogy ennyi!!!

Előzmény: mlas45 (52448)
Lbx Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52449

Nagy jövőre számíthat operatőrként...

Előzmény: Bartolini (52435)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.31 -2 0 52448

... ha már felkészültél alaposan a BMW-s életformára akkor vedd meg azt a szép, de kicsit zörgőset, és javíttasd meg! Közben átélheted egy kaparós sorsjegy izgalmát is, hogy vajon mennyi lesz a számla?

Lehet, télleg jelentéktelen hiba, én elhinném a gazdájának, hogy már nem akar foglalkozni vele, ilyen van (főleg, hogy másik motorjai is vannak)

Azt is elhinném, hogy nem jött be neki a típus, ezért nem vesződik vele - mert van, akinek nem jön be.

 

Igazából a motor nekem se a szívem csücske, a futómű viszont nagyon baráti, amiatt vettem :)

Múltkor a kuplung elkezdett vicceskedni velem, ha bexarik (55 ekm van a motorban) megjavítom, és megválunk egymástól - ennyi km-nél nem kelljen már generálozni, azt meguntam a Ladás-Skodás korszakban :( és nem várom meg a következő hibát.

Veszek egy Hondát :DDD

Előzmény: Törölt nick (52441)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52447

"..Ezt többek közt Kupec és mások véleménye alapján mondom..."

 

Mi lenne ha használná is és otthon nem csak a simi simi menne.. :DDD

Előzmény: kroni1 (52436)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52446

" Köszi! Örülök a sok hozzászólásnak, mindig tanul valamit az ember! ...fel kell készülni alaposan a BMW-s életformára, azt már látom! :) ...Széles Utat! ;)"

 

És most pipáld szépen ki, hogy "nem vagyok robot" :DDD

Előzmény: Törölt nick (52441)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52445

Oké István, ez korrekt hogy így leírtad! De pont ezt mondtam, néhány hozzászólásodból teljesen más jön le! Mindenesetre én szurkolok h ne nagy bukta legyen a vége, és örülnék, hogyha sikerülne rendbetenni a motort. Érthető, hogy az újabbat vetted, ha több pénzem lett volna anno, akkor én is 1200esen ülnék. És ha az anyagi része egyáltalán nem tartana vissza semmitől, akkor a lehető legkevesebb elektronikai extrával, de biztos hogy egy LC lenne alattam. De a sajat anyagi lehetőségeimhez mértem én örülök, hogy 1150esem lett.

Előzmény: Törölt nick (52437)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52444

Akkor azt vedd! 

 

Az egyik BMW-s szerelő, Veres Pisti szavait idézem: a K75-öst nagyon elbaszták a németek, mert azon soha semmi nem akar tönkremenni, egyszerűen túl megbízható lett.

 

Végül is ha munkábajáráshoz kell egy megbízhato gép, és olcsón meg tudnád venni, akkor racionális döntés lehet.

Előzmény: Törölt nick (52442)
Gadgetfan0 Creative Commons License 2017.05.31 -2 0 52443

Ki van neki hagyva a hely, Sena 10u a típusa. Nekem nincs gondom a párnákkal, lassan két éve nyúzom, mosható, de nem foszlik, gyorsan szárad, antallergén. 

Előzmény: kroni1 (52431)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52442

...egyelőre ott tart a dolog, hogy a repülő brikett elvarázsolt tegnap, a K75 Ultima! nagyon ott volt az úton, olyan volt elsőre a motor, hogy nem féltem rajta húzni neki, a sajátomnak nem merem így húzni a Suzukinak, mióta ki akart menni már alólam egy párszor a nagy széles ballonos kerekével :) ...de ez tökéletesnek tűnik munkába járás és gyors járatok tekintetében, úgy érzem! ...viszonyt még mindig nem szabadultam meg a vonzástól, hogy boxer, telelever motorom legyen! ...lehet legjobb lesz várni, hát ha felbukkan valami, amit ismét érdemes kipróbálni, akár K sorozat, akár R sorozat legyen! ...túl sok volt a hétre már az "élmény" kicsit összezavarodtam! :) ...egyelőre menettulajdonságai alapján a K75 Ultima viszi a prímet! ...nagy esélyes!

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52441

...aha, akkor ezért volt nekem az a fura érzésem, mint ha el akarna dobni induláskor és váltások után a motor, mint egy követ, hogy alsó tartományban ilyen nyomatékos a gép! ...én is meglepődtem rajta, hogy a 90 Le -vel ki akar menni alólam! ...de tetszett a feeling, csak az a nyavalyás lánccsörgés meg durrogás ne lett volna! ...kipróbáltam egyébként a motort hosszabban, mert második látogatásomkor ideadta a tulaj tesója, hogy kipróbálható, de fel is hívom, mert a tulaj elment egy hétre horgászni, hogy azért tájékoztassam a döntésemről, miért nem akarom, sajnos, mert pedig nagyon szép lett volna a motor, és tényleg remek állapotú a fent leírtakat leszámítva! Köszi! Örülök a sok hozzászólásnak, mindig tanul valamit az ember! ...fel kell készülni alaposan a BMW-s életformára, azt már látom! :) ...Széles Utat! ;)

Előzmény: kroni1 (52430)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52440

...igen, erre az ABS témára már ráfigyeltem én is, igaz, a kiszemelt darab ABS nélküli lett volna, amit nem is bánnék, ha szépen szólna a motorja... egyébként szerintem is nem kompresszió probléma lehet, viszont gyanús a dolog, nem-e a csörgő vezérműlánc és a durrogás összefügghet, mert ha igen, akkor az szép összeg lehet javítani... elmegy a vezérlés nyilván, ha kinyúlt a vezérműlánc. Köszi! Örülök a sok hozzászólásnak, mindig tanul valamit az ember! ...fel kell készülni alaposan a BMW-s életformára, azt már látom! :) ...Széles Utat! ;)

Előzmény: ekowob (52427)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52439

...igen, ebben is nagy igazság van, hogy lehet - sőt biztos - a terep nem tesz be úgy a szöghajtásnak, mint pl. a városi macskakő, vagy kátyúk... Köszi! Örülök a sok hozzászólásnak, mindig tanul valamit az ember! ...fel kell készülni alaposan a BMW-s életformára, azt már látom! :) ...Széles Utat! ;)

Előzmény: Törölt nick (52426)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52438

Köszi! Örülök a sok hozzászólásnak, mindig tanul valamit az ember! ...fel kell készülni alaposan a BMW-s életformára, azt már látom! :) ...Széles Utat! ;)

Előzmény: Lbx (52425)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52436

Mondjuk én ezért örülök, hogy a régebbi 1150-esem van, annál pl. a kuplung olcsón felújítható ha kell, és úgy alapvetően mindene olcsóbban, és könnyebben javítható. Ez nem az én saját tapasztalatom, ezt többek közt Kupec és mások véleménye alapján mondom.

 

Miért gondolom, h utálod? Hát mert itt egyszer leírtál pár pozitivumot, ettől eltekintve trágyadomb-nak hívod, meg csak fikázod nemcsak a sajátodat, de az egész márkát, és lebeszélnél róla másokat is. Nekem nem úgy tűnik, hogy kedvelnéd bármennyire is a gépet. Ha meg mégis akkor fura, valahogy nincs meg a balansz a hozzászólásaidban.

 

Amúgy lehet emiatt páran ekézni fognak, de az igazság kedvéért hozzátenném: Motorosrendőr haverom mesélte nemrég a tapasztalatokat, megkapta tavaly az új R1200RT-jét. Neki nagyon tetszik, mert erősebb mint a régi, de azt mondja, hogy amíg a régiekhez a kötelező szervízeken kívül szinte sose kellett hozzányúlni, addig ezek (nem csak az övé, hanem általánosságban) folyamatosan a szervízben rohadnak, mert mindenféle nyűgjük van, bár nyilván náluk fokozott igénybevétel van, de ezt talán a régiek jobban bírták.. Úgyhogy lehet valami abban amit írsz, talán már a BMW sem a régi?! Nem tudom. 

 

(Az alábbi szemléltető képen épp a kislányom ismerkedik a fent említett kétkerekűvel.)

 

Előzmény: Törölt nick (52433)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.31 0 1 52435

Ilyen még lehet belőle... :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=5uqDwSDfZuo

 

Előzmény: Törölt nick (52434)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.31 0 0 52434

Akár hogy rakod össze, mindig repülö lesz belöle?! :-) 

Előzmény: Törölt nick (52432)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52431

Gadgetfan0:

 

Köszönöm az ajánlást, ez a SHOEI sisak nagyon tetszik, és a testreszabható arcpárna-méretezés is szimpatikus. Még pár kérdésem lenne vele kapcsolatban, ha tudnátok segíteni: 

 

- Kommunikációt használtok bele? Ha van gyári hozzá az kb. mennyibe fáj?

 

- A bélés minősége milyen? Mennyire bírja a nyári izzadtságot?

 

Köszi előre is! :)

Előzmény: T1OK3 (52398)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52430

Ahogy látom a többiek feladták a küzdelmet, de azért én leírom, hogy álljon itt más vélemény is, ne csak a tiéd..

 

Szerintem nem feltétlenül jó hogy a "trágyadomb"-odból kiindulva másokat is lebeszélnél a boxerről. Azért mert a külföldről behozott RT-d - amit megvettél komolyabb kipróbálás nélkül - rossz, zörög, kerepel, és mindjárt szétesik, és emiatt megutáltad az egész márkát, azért még nem kéne mindenkit lebeszélni a BMW-ről, mert mint látod vagyunk itt páran akik ebben a márkában találták meg azt amit a motorozásban kerestek.

 

Szóval az én véleményem:

 

- papíron a szöghajtás valóban nem igazán szereti a rossz utakat, azt is aláírom, hogy komolyabb terepezésre sem az való, de azért nem kell tőle besz@arni. Az enyémben van 105e km, szerelővel megnézettem többször is, nincs semmiféle baja a szöghajtásnak, egyenlőre úgy tűnik bírja a városi utakat és az efféle használatot is: 

https://www.youtube.com/watch?v=hgynsoyg2i0

 

- A boxertől nem kell csodákat várni, inkább tekintélyt parancsoló mint sem vadállat. Nagyon megbízható blokk és iszonyat nyomatékos alulról. Kicsit szűkebb a fokozatok használható tartománya, mint a sor4-eken, némileg vibrál is bizonyos fordulat felett, de nem úgy mint egy HD, inkább csak vállalható módon. Az alacsony súlypontja miatt viszont iszonyat könnyű kanyarodni vele, és szereti a döntögetést, valahogy jobban imádja a kanyarokat, mint az előző motorjaim.

 

- futómű: én azt mondom, hogy ez a legnagyobb előnye, gyönyörűen tartja az íveket, nagyon jól pontosan kormányozható. Bármelyik boxer BMW-t is választod, amiben telelever+paralever futómű van na az mindenképpen jobb lesz, mint bármely másik gyártó megoldása, szerintem. Igaz az újabb elektronyos futóművű hiper szuper KTM, Ducati, meg  kitudja még milyen egyebeket nem próbáltam, de az más árkategória mint az 1100RS és társai..

 

R1100RS: Az RS volt nekem is az első kiszemeltem amúgy, amiről leginkább egy mopsz jut eszembe: olyan csúnya hogy az már szép.. :) De nagyon tetszett volna egy RT is, csak az idomzat és a nyáron kevéske testre jutó menetszél miatt, elvetettem ezt is, végül a GS mellett döntöttem és nagyon nem bántam meg. Az apróságok nagyon olcsón kaphatóak hozzá, egy két hiányzó vagy előregedett szimeringet, csavart, stb. meglepően olcsón, párszáz Ft-os áron lehet rendelni a Wallistól és legkésőbb pár nap alatt meg is jön. A Yamaháimhoz és Hondáimhoz anno sokkal drágábban lehetett csak ilyesmiket is kapni. A nagyobb dolgok azért sajnos zsebbenyúlósak, úgyhogy valóban érdemes úgy venni, hogy 2-300e Ft maradjon még a zsebedben a vételáron felül. És mindenképp tanácsos lenne kipróbálni valamelyik kollégádét egy városon kívüli próbaúton, nehogy későn derüljön ki h nem a te világod, de sztem meg fogod szeretni, ha nyugodt természetű, de igény esetén felhergelhető, karakteres motorra vágysz akkor mindenképp. :)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (52421)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 -1 0 52429

Hogy halad a motorbontás? )

Előzmény: Törölt nick (52426)
A Dakota Indián Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52428

Attól is függ mennyi időt tölt a kerék a levegőben. :) Erről már rég leszoktam, de emlékeim nem volt túl szép hangja a földetéréseknek, pláne egyenetlen, köves utakon. 

Persze ha a 25-30km/h-ás sík terepen való gurulgatás lehet kímélőbb mint egy-egy későn észrevett kátyú…

Előzmény: Törölt nick (52426)
ekowob Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52427

Mert én nem a kompresszióra hegyezném ki a figyelmem, mert ha baj is van vele, arra képtelenség annyit elkölteni, mint pl. az ABS-re.

Azonkívül a kompresszióbeli eltérést egy bizonyos határig jól lehet kompenzálni.

Szóval rá mernék tenni egy szabad szemmel is jól látható szép kerek összeget, hogy minden perc felesleges lenne amit a méréssel tölt el az ember.

Előzmény: Törölt nick (52419)
Lbx Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52425

"...ámbár azon kicsit elszörnyedtem, hogy az olaj a nézőüveg alsó szélétől csak 3mm magasságra volt, nem érte el a közepét az üvegnek, jeleztem is a tulajnak, hogy töltsön rá, ajánlom!..."

 

Nem biztos, hogy gond ez az olajszint, kérdés, milyen menet után, hogyan tette le a gépet. Lehet, hogy a következő gurulás utáni leállításkor jóval többet mutat majd.

A BMW-nél az olajszint ellenőrzése külön "tudomány", mert az olajhűtő be tud zavarni a képbe. Időnként "eltűnik" az olaj, majd egyszer csak "előkerül".

Előzmény: Törölt nick (52422)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52424

...de ebben is van igazság!

Előzmény: Törölt nick (52421)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52423

...annyira azért nem gáz az út, van egy 5 km-es szakasz, ami hepehupás, na ezen a VS 1400-al 60 - 70-el szoktam menni, mert egyszerűen doblja a motort, nyilván nem ilyen utakra van kitalálva egy viszonylag nyújtott villás chopper...

 

...a BMW meg valahogy szívügyemmé vált, pedig még sosem volt :) ...csak a kollégák megőrítettek, 3-nak is van...

 

...na de mi a helyzet a GS-ekkel, azok is szöghajtásosak, terepre?

 

...az alapból kritérium, csak kardános vagy szíjjas motor jöhet a portára 350 m3 felett... :) ...az IZS-nek van elnézve egyedül, vagy ha beesne egy Pancsi vagy hasonló a lánc hajtás... :)

Előzmény: Törölt nick (52421)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52422

...na igen, ez igaz, ámbár azon kicsit elszörnyedtem, hogy az olaj a nézőüveg alsó szélétől csak 3mm magasságra volt, nem érte el a közepét az üvegnek, jeleztem is a tulajnak, hogy töltsön rá, ajánlom!

...80 ezernél valóban nem szabad kopásnak lenni, szerintem is más az oka ott az egyenetlen járásnak!

Előzmény: Bartolini (52420)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52420

80e. km-nél kopottsági szint?Esetleg 300e. környékén :)

Előzmény: Törölt nick (52419)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52419

...mert a kompresszió mérés nem mutat meg kopottsági szintet ezeknél a motoroknál??? :) ...miért nem fordulhatna elő, hogy az egyik hengerben alacsonyabb a kompresszió lényegesen mint a másikban, és ezért egyenetlen a járás? ...vagy ha konkrét okai vannak általában, arra kíváncsi lennék! :)

Köszi!

Előzmény: ekowob (52418)
ekowob Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52418

"egyik BMW-s ismerősöm mint mondotta, minimum egy hengernyomás mérés kellene alapból, ha az jó, akkor lehet értelme vele foglalkozni esetleg."

 

Mond meg az ismerösödnek, hogy inkább csak motorozzon, és ne beszéljen hülyeségeket.

Előzmény: Törölt nick (52409)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52417

Na, ennek örülök!!! ...a kolléga is, aki árulja, nehezen válik meg tőle, csak bevállalt egy K1100LT-t, és túl sok pénzt beletett abba, hogy abból visszatáncoljon, pedig ma is az a dilemmája, hogy a K75 volt maga a tökély! Tényleg érdekes, mert én is próbáltam a nagytestvért is, azon féltem, nem mertem neki húzni, mondjuk ott nekem szokatlan volt az óriási idom! ...valami kelepelés az, ami idegesíti, nem akarja megszokni a füle, állítólag legtöbb K1100 ilyen... én is hallottam mondjuk! ...de szerintem sem hiba miatt van, vagyis nem olyan jellegű, ami hatékonyan javítható, vagy érdemes lenne szétszedni ezért.

Előzmény: A_Kupec (52415)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52416

Szép motor, nem mondom, nekem kicsit drága, először el kellene adnom az Intrudert, de abban még nem vagyok egészen biztos, hogy akarnám eladni!

...BMW-t is azért keresek, mert elég trék felénk az utak, és napi szinten jobb lenne vele munkába járni, mint VS1400-al, ámbár ma is azzal jöttem! :)

Előzmény: Bömbölős (52414)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52415

Na, az a K75, az egyik legelnyűhetetlenebb BMW. Nagyon jó motor!

Előzmény: Törölt nick (52413)
Bömbölős Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52414

Nálam éppen van egy eladó, igaz, nem 1100, hanem 1150RT. Annak nincs ilyen baja, nyugodtan bevizsgáltatható.

https://www.hasznaltauto.hu/motor/bmw/bmw_r_1150_rt-11455043

Ha érdekel, az adatlapomon van e-mail cím.

Előzmény: Törölt nick (52413)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52413

...az is áll a garázsban, meg még egyéb más is, csak ezen a gépen korábban regisztráltam, mikor még csak olvasgattam a fórumot itt, aztán el is felejtettem, hogy van egy felhasználó nevem, ma reggel meg beléptem itt, és kiderült, ki sem voltam lépve, de nem mint R1100RS, hanem mint IZS73 :D :D :D ...ma reggel kipróbáltam egy repülő brikettet! :) ...jó volt a kicsi K75! :-) 190.000 km, de lehet bevállalom! :-)

Előzmény: A_Kupec (52412)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52412

IZS73 ..... R1100RS

 

Tudathasadás :)))))

Előzmény: Törölt nick (52411)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52411

Igen, gondolkodtam ezen is! ;)

 

Köszi!!! :)

Előzmény: A_Kupec (52402)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52410

Üdv! Köszi a hozzászólást! :-)

...igen, pont így játszott, hogy pókerarccal legyintgetett... :-)

 

...a gép egyébként nem suvickolva van, tényleg szép műszaki és esztétikai állapotnak örvend, lemosva nincs, ebből is látszik, hogy nagy baj az alapvetően elhasználtság nem lenne.

 

...az emberünk tavaly augusztus óta birtokolja, azelőtt egy olaszé volt, sokat nem járhattak vele mindamellett.

 

...emberünk megvette, mert megtetszett neki, használni nem használta, mert krosszmotoroznak a testvérével, két vadállat lapult még a garázsban, mikor ott voltam, két vizes 600-as krosszmotor.

 

...tudom, sejtem mi lehet, ilyen volt mikor megvette, de soha senkihez nem vitte - végül is ezt is mondta - most meg kiábrándult belőle és nem akar rá költeni.

 

...lehet egy nagyon jó motor lenne kis pénz ráfordítással, lehet beletenyerel az ember vele a kulimászba rendesen! Lutri! ...mindazonáltal egyik BMW-s ismerősöm mint mondotta, minimum egy hengernyomás mérés kellene alapból, ha az jó, akkor lehet értelme vele foglalkozni esetleg.

 

Elengedem a dolgot, úgy érzem! :-)  

 

Köszi! :-)

Előzmény: A_Kupec (52401)
HoGo80 Creative Commons License 2017.05.30 -1 0 52408

Na jön (még egy?) hülye okoskodni. Amikor üresjáratban, álló helyzetben húztam egy kis gázt a GS-en, finoman billent az egyik oldalra. Próbálja ki nyugodtan akinek még van, ha még nem tűnt fel. Pedig olyankor a kardán sokat nem forog.

Előzmény: 3MAN (52383)
Gadgetfan0 Creative Commons License 2017.05.30 -2 0 52407

Nekem is Neotec van, hibátlan. Igaz, én hosszabb távra berakom a füldugókat, 160-180 körül pár óra után cseng a fülem. 

Előzmény: T1OK3 (52390)
gesszti Creative Commons License 2017.05.30 0 1 52406

Pedig pont a kardán hajtás mechanikája miatt van ott az a támasztó rúd. Hogy ne a lengőkaron jelentkezzen a reakció-nyomaték, hanem vissza legyen vezetve a vázra. Ha nem lenne, akkor gázadásnál emelkedne a motor hátulja, motorféknél meg leülne. Majdnem, mint a robogóknál.

Előzmény: mlas45 (52372)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52405

Hát igen, ez elég bosszantó...

Előzmény: Bigtibi (52404)
Bigtibi Creative Commons License 2017.05.30 0 0 52404

Amíg vásároltam (egy komplett enduro ruha szettet, siak páncél, ruha, kesztyű) )  velem is kedvesek aranyosak voltak. Egy hatalmas bolt, nagy forgalommal, nem lehet bankkártyával fizetni  és 2016-ban nincs péntárgépük, számlát nem adnak, amit vettél felírják egy kockás füzetbe, ha reklamációs problémád van majd ott megnézik mikor vettedd, mondják. Ok, tudom lehet öntudatos vásárlóként viselkedni, ragaszkodni a számlához, de én nem tettem. Amikor egy hónap mulva jeleztem nekik az Alpinestars cross kesztyűnek minkettőnek szétfeslett a tenyere pár használat után, kezdődött a szokásos hercehúrca. Nem válaszolnak az emailre, az üzletvezető soha sincs bent, aki épp felveszi a telefont annak fogalma sincs az adott problémáról. stb. Nem részletezem, egy éve ott van náluk a kesztű bevizsgáláson, természet én vagyok a hibás, mert biztosan megáztam és attól van a hiba, mondja  a "szakértőjük". Hát ezért ugrottam be hozzájuk a multkor, hátha tudok beszélni valaki illetékessel. Nem tudtam, mert ott volt a NAV.

Előzmény: Bartolini (52397)
Lbx Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52403

DDD.

Előzmény: A_Kupec (52401)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.29 0 1 52402

Viszont ha menthetetlenül szerelembe estél, akkor csikarj ki olyan árat, amibe minden belefér :)

Előzmény: Törölt nick (52400)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.29 0 1 52401

A legjobb emberem jól írta lentebb :))))))

Vezláncokat sosem kell cserélni, vagy ha mégis, akkor gazdaságosabb egy bontott blokkot beletenni.

Ha a vezető műanyag törött, akkor kérdés, hogy a blokk megette vagy várják a darabkák, hogy időzített bombát játszanak.

Amin még gondolkodj el :

Emberünk árulja a motort és arra nem képes, hogy egy 10-20perces műveletre elvigye egy hozzáértő szerelőhöz beállíttatni. Vajon mióta használja így? Vajon ennek függvényében mennyire tartotta műszakilag rendben? Vagy szerelő már látta és olyan hosszú listát sorolt fel cserére és javításra, hogy az eladó a szabadulás mellett döntött?

Egy alapos suvickolás, begyakorolt pokerarccal legyintgetés, hogy ez semmi, csak kis állítgatás kell neki ...... magyarul várja a verebet.

 

Ne legyél madár ! :))

Előzmény: Törölt nick (52395)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52400

Köszi! Így is sokat segítettél!!!

Előzmény: Lbx (52399)
Lbx Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52399

Nem vagyok szakértő, de majd jönnek hozzáértőbbek...

 

A vezérlésnek nincs köze a durrogásnak - szerintem.

A bal oldali vezérműlánc csörgés mondhatni tipikus, és megoldja egy viszonylag egyszerű művelet - amennyire én tudom: a láncfeszítő patront ki kell cserélni egy újabbra (legalábbis az 1150 szériánál ez játszik - nálam is megvolt) : http://advrider.com/index.php?threads/cam-chain-tensioner-replacement-photo-journal.69360/

A lényeg: a bal oldalon a motorolaj nyomása által vezérelt láncfeszítő patron lefelé néz, így leállításkor elengedi az olajat. Idősebb korára már kéreti magát - ezt a gyár is belátta, így az 1200-es szériánál már változtattak, és azóta már csak az új verziót adják a korábbi modellekhez is (http://bmwalkatresz24.hu/bmw-r-1100-rs-93-04110416-259s-1992-0411/motor/camshaft?bt=53480 10-12-15 alkatrész) Az alkatrész ára 10-20e között van + szerelés - de kis szerelési rutinnal bíró hajtó maga is megpróbálkozhat a cserével - néhány "oktató" film: https://www.youtube.com/results?search_query=chain+tightener+bmw+1150

A jobb hengernél a láncfeszítő patron felfelé néz, így az ő esetében a probléma szinte soha, vagy lényegesen ritkábban jelentkezik.

A lánc csörgésének oka lehet esetleg a láncvezető törése. Maga a vezető ára emlékeim szerint 4-5e körül van, de a cseréhez le kell venni a hengert, amennyire tudom. Ez a probléma lényegesen ritkábban fordul elő, mint a feszítőpatron fáradása.

 

A vezérlésben tudtommal nincs mit időszakosan cserélni - egy-egy lánc megy a két hengerhez, amire tudtommal nincs csereintervallum előírva.

 

A dadogás, durrogás lehet esetleg befecskendező-szinkron problémája is (ha így van, egy hozzáértő kb 10 perc  alatt megoldja egy műszeres beszabályozással).

 

Még1x mondom, nem értek a dologhoz nem vagyok szerelő, csak a saját tapasztalataim alapján írom a fentieket.

Tanácsolom, kérdezz rá egy hozzáértőnél: Eko (http://eko-motorkerekparszerviz.hu/ - Dunaújváros), Gellén Józsi (Debrecen mellett), vagy Nyitrai István (Solymár)

Előzmény: Törölt nick (52393)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52398

SHOEI Neotec

Előzmény: T1OK3 (52390)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52397

Velem korrektek voltak, felhívtam őket és másnap küldték a sisakot...

Előzmény: Bigtibi (52392)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52396

...pedig most akartam hozzájuk leugrani :(

Előzmény: T1OK3 (52388)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52395

...és Tisztelt Hölgyek, ha Ők is vannak itt!

 

...illetve mit kóstál egy vezérlés csere alkatrészárban? R1100RS

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (52393)
Lbx Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52394

:-)))

 

Ő se rossz:

 

Nála sem volt nagy gond a tengelytáv modifikációja - na ja, a kockakövön más értelmet lelt túlélés :-)))

 

A fotó tavalyi (már betettem egyszer), de múlt pénteken megint láttam, vélhetőleg itt lakik valahol a közelemben.

Előzmény: 3MAN (52389)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 52393

...Tisztelt Urak! ...néha csikar, néha fáj, néha pedig görcsöl, de miért, miért???? ...de mindig puffad! :) ...na jóóó, nem ez most a lényeg! :D

 

...ma úgy gondoltam megtaláltam a nagy "Ő-t" ...R1100RS

...műszakilag tökéletes, mondhatni újszerű állapot, 80 Ekm.

...hidegen dadog a motor, majd bemelegedve jobban dadog, bal henger vezérmű elég zajos, emellett minden fordulaton egyenetlenül jár a motor, mint ha a bal henger kihagyna, illetve intenzív gázadásra bedurrog a kipufogóba...

...vezérlés cserére gyanakszom, de nincs tapasztalatom a típust illetően...

...persze tudom, 100 más dolog is okozhatja, de lehet köze a kihagyásnak és a gázadásra után durrogásnak a vezérlés lánchangjához??? ...a jobb oldali vezérlés viszonylag csendes...

...sajnálom a motort otthagyni, mert nagyon szép állapotú, de így nem merem bevállalni...

...km futásnál mikor kell vezérlést cserélni, ha még a gyári van benne?

 

Köszi előre is!

Bigtibi Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52392

Azon, hogy a Parilla zárva van, egy percig sem csodálkozom.  Áprilisban beestem hozzájuk egy egy éve húzódó garanciális probléma miatt, és vagy tíz db. NAV-os nyüzsgött mindenfelé. Pár nap múlva megint arra jártam, helyzet ugyanaz.....Halk sóhajjal búcsúzom az ötször használt, és a tenyerén kilyukadt Alpinestars kesztyűmtől :-(

Előzmény: T1OK3 (52388)
laferi Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 52391

Igen, jó lenne ha jönne és felkapcsolná a villanyt :-) még a végén hülyén fogunk meghalni.

Nekem tetszik amikor értelmes szakmai fejtegetés zajlik. Tényleg jó ez.

Hahooooo Ekooooo gyere hooool vagy :-) mond meg a frankót.

Előzmény: 3MAN (52389)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52390

Felnyitható sisakok közül érdemes kipróbálni a SHOI Neotec-et, nekem az van.

Amikor először felvettem baromi kényelmesnek tűnt kicsit szorított de mindig azt mondják, hogy majd kinyúlik, hát nem tágult semmit, pedig már szeptember óta megvan.  1 óra motorozás után már szorít. Nemrég rendeltem bele vékonyabb bélést, ugyanis minden méreten belül 3 fejpárna méret és 3 arcpárna méret rendelhető.

 

Előnyök közé sorolható, hogy télen is maszk nélkül sem fázott benne a fejem, sehol nem vág be a cúg.

Nyáron jó a szellőzése, napszemüveg nekem megfelel, sisakmechanika tökéletes, pinlock tökéletes.

 

Hátrányok közé sorolható  számomra a szélzaj, annak ellenére, hogy a kereskedő szerint csendesebb a C3-nál. De az is lehet, hogy az árához képest én süketszobát vártam, mindenesetre a korábbi sisakomnál csendesebb.

 

 

Egyik barátom épp most rendelt az íbéjen új C3-ast, nyolcvanvalahányezerért, majd kipróbálom azt is.

Előzmény: T1OK3 (52388)
3MAN Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52389

Na, ezen tuti nem (hatul). :)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/98/R51-3-left.jpg/1200px-R51-3-left.jpg

(De szep motor ez.)

 

De majd jon eko, aztan felkapcsolja nekunk a villanyt. :)

Előzmény: Lbx (52386)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52388

Parilla hetek óta zárva van, webáruház nem tudom, hogy üzemel-e.

Előzmény: Bartolini (52368)
Lbx Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52387

A lendkeréken nem könnyű túltenni - már a neve is ezt sugallja :-)))

Szerintem.

Előzmény: 3MAN (52383)
Lbx Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52386

Annyira nem hülyeség; változik, de csekélyebb mértékben;

 

Előzmény: 3MAN (52381)
3MAN Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52385

Sok mindent beszelnek, de kerdes, h mire gondolnak.

Mert ugy erzem, h ez nem egyertelmu. :)

Előzmény: mlas45 (52384)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.29 -2 0 52384

valamennyit biztos, mert "kardánreakció"-ról kersztben álló japó sor4-V4 motoroknál is beszélnek - és ott csak a kardán forog hosszában.

Előzmény: 3MAN (52383)
3MAN Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52383

Szerintem a kardan mar nem sokat dob a kuplung es a lendkerek forgato erejen. De csak tipp. :)

Előzmény: mlas45 (52382)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.29 -2 0 52382

Sztem minden forgó tömeg, ami a hossztengellyel párhuzamosan forog (így a kardán is) befolyásolja a döntést (a bedöntést, nem a döntést, hogy vegyünk-e béjemvét:)

Előzmény: 3MAN (52379)
3MAN Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52381

egy hülyeség pipa. :)

 

http://www.largiader.com/paralever/

Előzmény: 3MAN (52378)
3MAN Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52380

meg nem ül össze az eleje fékezésnél, persze.

Előzmény: 3MAN (52378)
3MAN Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52379

de ez nem a kardántól van, hanem, h hosszában van a motor beszerelve. megint hülyeséget mondtam? :)

Előzmény: mlas45 (52376)
3MAN Creative Commons License 2017.05.29 0 1 52378

hát szerintem azért, mert azzal nem változik a tengelytáv. sem elöl, sem hátul. de lehet, h most jó nagy marhaságot mondtam. mindegy, elfér. :)))

Előzmény: boxer-gs (52373)
Lbx Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52377

Itt szerintem a fickó keveri egy kissé a szezont a fazonnal; 

 

"...Ez a jelenség általában olyan motoroknál jelentkezik, ahol a motor főtengelyének forgástengelye a motorkerékpár hossztengelyével megegyezően helyezkedik el (BMW boxerek, Moto Guzzi stb.)."

 

Ez a jelenség a főtengely, és a hozzá kapcsolódó elemek (pl. lendkerék, stb. ) perdületéből adódik, nem a kardán forgásából, hiszen a jelenség gázadásra üresben is mutatkozik, amikor is a kardán mozdulatlan.

 

Ettől függetlenül én is úgy sejtem, hogy a kardánreakció a kardán forgásából ered, és hatását erősíti a főtengely forgása (vagy éppen fordítva: a főtengelyére játszik még rá a kardán), és ezért is alkalmazzák ennek ellensúlyozására a nyomatékkitámasztót.

Előzmény: mlas45 (52376)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.29 -2 0 52376

"Kardános megoldásnál a hajtásláncnak nincs igazán rugalmassága, mint a lánc és a szíj esetében. A terhelésváltási reakciókat – váltás, gázvisszaengedés motorfékre – sokkal határozottabban, keményebben fogod érezni, - olyan „darabos” lesz a gép - és egyes modelleknél a kanyarban való gázadás – jobb vagy bal kanyartól függően - vagy fokozottabb bedőléssel, vagy felegyenesedési hajlammal tudatja majd, hogy hatalmas lendtömegek keringenek alattad. Ne tojj be azonnal, hamar és könnyen meg fogod szokni és később fel sem fog tűnni. Ez a jelenség általában olyan motoroknál jelentkezik, ahol a motor főtengelyének forgástengelye a motorkerékpár hossztengelyével megegyezően helyezkedik el (BMW boxerek, Moto Guzzi stb.)."

 

Lényeg a vastag rész. A boxerünknél úgy küszöbölték ki a hatást, hogy a két kerék nem egy nyomon fut, szóval a csavaró nyomaték döntené a motort, de az eltolás pont amarra vinné, szóval kb. egyenesen fog menni :D

Lbx Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52375

" ... A Paralever hatékonyan vette elejét a kardánhajtás felől érkező, nem kívánt forgatónyomatéki hatásoknak, akárcsak a rugózás gyorsítás közben jelentkező felkeményedésének. Mindez a motoros számára jól érzékelhetően nyugodtabb, stabilabb és nem utolsósorban jóval biztonságosabb menettulajdonságokban mutatkozott meg. ..."

Az idézet innen való: http://motorinfo.hu/sporthirek/muhely/2012/07/04/biztonsag_ahogy_a_bmw_latja/

Előzmény: boxer-gs (52373)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52374

Én is ezt ismertem kardánreakcióként. Sőt hallottam reakciószegény kardánról is amitől nem csúsztatja meg a hátulját ha az ember visszacsűri a kanyarban.  :)  

Előzmény: boxer-gs (52369)
boxer-gs Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52373

A paralever miért született?

Előzmény: mlas45 (52372)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.29 -2 0 52372

Az a paralever miatt van ott, kardánhoz semmi köze.

Előzmény: boxer-gs (52369)
boxer-gs Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52371

Meg a mostaniaknál, de már sokkal kevésbé. 

Előzmény: Kalasnyikov elvtárs (52370)
Kalasnyikov elvtárs Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 52370

Az csak a múltszázadi motorokon volt érezhető.  :-)

Előzmény: boxer-gs (52369)
boxer-gs Creative Commons License 2017.05.29 0 1 52369

Mondok én is egy verziót kardánreakcióra.

 

A kardán gázadáskor - tehát amikor nyomatékot küldünk a hajtott kerék felé - tanúsított függőleges irányú elmozdulását nevezzük ebben a témában kardánreakciónak. Ennek csökkentésére hivatott a kardán alatti, vagy feletti kitámasztó rúd. 

 

Na, hogy tetszik? 🤓

Előzmény: laferi (52356)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52368
Előzmény: Bartolini (52367)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52367

Én Nolan 103,104, Schuberth c3 pro (szerintem is egyre rosszabb a minőségük) után erre a Nexx x.d1-re váltottam.Ha nem fontos a gyors zár és a felnyíthatóság és tetszik a forma sztem érdemes megnézni.

Az biztos, hogy eddigi legjobb sisakom... :)

 

http://www.parilla.hu/termekeink/1020-nexx-enduro-sisak

 

 

Előzmény: kroni1 (52350)
Lbx Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52366

Én NOLAN103-al nyomom. Ez lesz a 7. szezonja, de igazából már le kellene váltani.

Nem a legcsendesebb, a PINLOCK plexi valamiért olyan lett, mintha folyamatosan vizes lenne, így ment a kukába.

A csatszíjat állító fém bújtató rozsdás, a bélés pedig már elég szarul néz ki (a borosta sem használ az arcpárnáknak),továbbá levált a szivacsról a bőrrel érintkező huzat (ez egy mosógépes akciót követően jött elő, hiába zsákban, kímélőn mostam - hiba volt).

Sem a zárral, sem a plexi-mechanikával nincs gond, szellőzése jó (lezárt állrésszel), kisebb faragással fogadja a különféle kommunikációs cuccokat. A plexi bizonyos tempó felett (kb. 100-tól) már nem marad nyitva, a menetszéllel nem bír a mechanika. Az állrész viszont az excentrikus pályának köszönhetően stabilan áll nyitott helyzetben magas tempónál is.

Egy dolgot tudok felhozni a kényelem terén; ha lecsukom az állrészt, eléggé összehúzza a sisak alját, így még 6 év elteltével is enyhén szorít. A belső rész már tömörödött, kétszer is után kellett állítanom a szíjat, hogy ne lötyögjön a kupak.

Összességében egész jól bírta a kiképzést, de az is igaz, hogy nem megyek egy szezon alatt 15-20ezret (legyen ez a szám mondjuk átlag 8k).

Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52365

Annyiból jobb volt a Caberg, hogy simán lecsukódott, és ezt 5 évesen is gond nélkül tette.

 

Előzmény: kroni1 (52364)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52364

Az S1 belseje nekem is megzuhant, nem is mondom, hogy tökéletes volt, ebben biztos fejlődtek azóta, de csendesség szempontjából úgy tűnik hogy azóta sem csináltak még csak hasonlóan jót sem sajnos.. Én rengetegszer leejtettem, a sisaknak nem lett baja karcokon kívül, én akkor nyugdíjaztam amikor már a plexi nyitó szerkezete mindkét oldalt és a plexi is eltört egy esésnél.

 

Molnar Nobby: "A régi Caberg ebből jobb volt" - na ez azért elég gáz a Schuberth-re nézve szerintem. Mondjuk én meg Lidl-ös sisakot néztem meg egyszer kíváncsiságból a boltban, annak meg kifejezetten jobb volt a mechanikája, mint az én Caberg Justissimo GT-mnek! Na lehet a végén tényleg oda jutunk, hogy a lidl sisak jobb mint a Schubert?!?! :) :) :)

Előzmény: 3MAN (52360)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52363

Bocs az OFFért, de ennél szebb luxus limuzint még senkinek nem sikerült alkotnia (szerintem):

 

http://totalcar.hu/tesztek/2017/05/29/bmw_e38_740d_2000/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

 

 

Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52362

Ahogy látom, az S1-et mindenki szerette. :)

Tüntessünk, hogy gyártsák újra. Mert kerestem, de újat sehol nem lehet már kapni, nincs raktáron maradt, eladó darab.

 

Előzmény: kroni1 (52359)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52361

Shark Evo 3-at ne. 

 

4 éve gyűröm a C3-at, vannak szar dolgai. Nem lehet lecsukni, pedig már állították ezerszer. Külön kell lenyomni az

oldalakat, szóval elég gáz. A régi Caberg ebből jobb volt. Szellőzése jónak mondható, nem párásodik, napszemüveg

alig torzít. Bélés bírja, még semmi gond vele, az pozitív. Rövid a tarkórésze, hidegben fázik a nyakam, ez nem túl jó.

 

Azt, hogy a C4 jobb lenne, cáfolom. Ha a tendenciát nézzük, akkor egyre szarabbak lesznek.

Az S1Pro után nemrég vettem egy S2 Sportot. Hát... Kisebb a sisak, pedig ugyanaz a méret van ráírva, de

a héjméret jóval kisebb. Ez által vékonyabb benne az anyag. Nyeklik-nyaklik a sisak, ráadásul

a plexi nyitókája nagy sebességnél fütyül, külön le kellett csiszolnom, most fogom tesztelni. De nagyon zajos.

2 éve még sokan panaszkodtak ismerősi körben a C3Pro sisakra, hogy szétesik a bélése, nyeklik az egész, elég

olcsó hatású, pedig C2-ről váltottak. 

 

Ezeket figyelembe véve én megnézném a System 6-ot. Vettem egyet, de még nem fogtam hadra. Bélése érzésre jobb,

mint a C3, ez lecsukódik frankón, kezelése könnyű. De további tapasztalatom nincs.

 

Előzmény: kroni1 (52350)
3MAN Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52360

Nekem a Schuberth S1-em egyszer kiesett a kezembol es betort a sisakhely. Talan egy metert zuhant. A belese nem tunt tartosabbnak a 30 ezres HJC sisaknal, viszont marha csendes volt. Abban jo volt.

kroni1 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52359

Köszönöm a véleményeket mindkettőtöknek!

 

Az az igazság, hogy nem is lenne nekem fontos a flip up sisak, S1-esem volt nekem is, azt nagyon szerettem, nem hiányzott a felhajthatóság. Viszont valahogy az újabb sisakok közül nem tetszik az S vagy R széria, ahogy a C4 sem, a C3-nak van szerintem a legelfogadhatóbb formája, ezért gondoltam erre.. De ma elmegyek és kipróbálom mindkettőt a fejemen, aztán meglátom melyik mennyire jön be, lehet egyik sem fog tetszeni és keresgélek tovább.

Előzmény: laferi (52357)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52358

Ha olyan hitvány alu, mint ami a 80-as évek végi, 90-es évek végi japán gépeken volt, akkor nem lehet hegeszteni.

A régi japán sportmotorokon a lábtartó tipikusan ilyen volt. 

Viszont az alu vázat simán hegesztettük; néhányszor botanikusra motoroztam magam, és ilyenkor megvizsgáltam

az árok flóráját-faunáját a 91-es 750-es gixxxeremmel. A hempergés vége mindig az lett ,hogy menetrend szerűen letört a hátsó

váznyúlvány. Már profin hegesztette egy csávó Pécelen.   :)

 

Előzmény: T1OK3 (52352)
laferi Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 52357

Én csak a C3 Pro Schubert-ről tudok véleményt mondani. Nekem korábban S1 volt. Ez annál sokkal hangosabb és a túra ülés pozíció miatt lefelé nézek a sisakból ezáltal hátul fázik hidegebb időben a tarkóm. Az S1 lejjebb ért a tarkómra. Maga a sisak héj és a plexi is nagyon vékony. Becsukáskor nyeklik nyaklik a héj, úgy kell igazgatni, hogy mindkét oldalon bekattanjon, A plexinak a zárása, hogy bepattanjon nehéz vagy sok esetben csak két kezes. Ez vicc. Nekem csalódás volt sajnos, többet vártam. Egyébként a bélés az a megszokott nagyon magas minőség, a szellőzése nagyon jó.

Sokan panaszkodnak nekem a plexi csak kicsit párásodik még nagy esőben is. Szerintem inkább az újat a C4-et nézegesd, mert mindig javulnak, mindig fejlesztenek.

Előzmény: rogergerro (52355)
laferi Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 52356

Köszi Eko :-) tényleg azt hittem a szöghajtásból jön, mert onnan véltem hallani, de mivel ez nem rendellenesség így nem foglalkoztam vele. Tényleg mintha régen mondtad is volna a váltó kapcsán ezt nekem. Engem is zavar és én is próbálom nagyon finom kuplungolással minél kevesebbet előidézni ha mondjuk 1.ben centizni kell. Én sem érzem és nem is hallom magasabb fokozatoknál. Viszont Eko Mester taníts kérlek. Én tényleg azt hittem eddig, hogy a kardánreakció az a szöghajtás foghézagok miatt létezik mint mérhető késedelem. Ha ez a váltóból jön akkor semmi köze, hogy kardán vagy lánc hajtású a gép. Viszont akkor itt nincs kardánreakció, illetve minimális. Egyébként meg a láncnak is van reakciója mivel van egy előírt gyári max tól-ig lazasága-feszessége amit lengőkarhoz mérve vagy a lánc megfelelő erővel történő le-fel emelésével mérünk így az sem 0-a. Így annak is  van terhelésváltáskor reakció ideje. Most így átgondolva akkor ebből az következik, hogy terhelésváltásnál a foghézagok, bordás kapcsolatok, keresztek ellenére is jóval kisebb a késedelem mint a láncnál. 

Előzmény: ekowob (52341)
rogergerro Creative Commons License 2017.05.29 0 0 52355

Szia!

Nekem egy System 6-os van több mint 5 éve. Anno a Schuberth 2 volt még versenyben, de az nem passzolt fejemre. Nem volt elég hely, ha lecsuktam az állrészt és jóval a tarkóm felett ért véget a sisak. (Úgy tudom, hogy a Schuberth 3-as már jobb design, de még nem volt a fejemen.)

Amikor a moccot vettem a B.Bogláron, akkor ott felpróbáltam egy System 6-ot és Zoli mondott rá egy jó árat és feketében megrendeltem.

Nekem nagyon bejött! Jó a szellőzése, kellemes a bélés anyaga, jó a párnázottsága. Semleges nagyobb sebességnél is. Ha ott oldalra fordítom a fejem akkor is, és visszafordulásnál sem kell erőlködni ill. nem rángatja a fejem. (R1150R)

Nagyon szeretem a beépített napszemüveget és annak a színét. Pár km után észre sem veszem a napszemüveget. Bárhova állítom ott megáll, tehát ha felül akarom, hogy védjen, és alatta el akarok nézni, az sem gond.

Egyszer leeset a sisak a motorról és plexi felső pereme ért a betonoz először. Lett rajta pár karc, de mivel a látómezőn kívül esik, így nem zavaró. Ha jól emlékszem 28.000 a Wallisban, ami nem kevés. De hát tudjuk a BMW esetén, hogy van ami sokkal olcsóbb mint más típusoknál, más esetben meg kell fizetni a propelleres felárat

Komm rendszerről nem tudok mit mondani, mert nekem nincsen. Nézegettem a Sena cuccokat, ha vennék, akkor azt választanám, azzal kompatibilis.

Üdv,

Gerro

Előzmény: kroni1 (52350)
3MAN Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52354

Ez meddig tartott ki, ugy 30 evig? :)

 

Valszeg siman hegesztheto.

Előzmény: kvvcs (52351)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52353

Vagy kicsivel több mint 36 000-ért új is rendelhető!

Előzmény: T1OK3 (52352)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52352

Úgy látom, hogy ez alumínium, akkor pedig jó eséllyel hegeszthető.

Előzmény: kvvcs (52351)
kvvcs Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52351

Sziasztok!

 

Egy R80-as gépen eltört a kuplung kiemelő kar a váltónál. Ezt kellene javítanom/pótolnom.

 

- Szerintetek javítása lehetséges? Lehetséges a két darabot összeillesztetni úgy hogy az kitartson (lehetőleg tovább mint az eredeti)?

- Esetleg van valakinek ilyen jó állapotú alkatrésze, amit megvásárolhatnék?

 

(Ha ez a két út nem járható akkor marad a beszerzés ebay -ről).

 

 

 

 

 

 

Üdv.

a

 

kroni1 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52350

Kérném a kedves topiklakók véleményét, főleg akinek van saját tapasztalata a kérdéses termékekkel kapcsolatban:

 

Schuberth C3 (sima) vs. BMW System 6 EVO

 

A két sisak közül melyiket tudnátok ajánlani inkább? Melyikre mik az érvek-ellenérvek?

 

Olyan sisakot szeretnék ami csendes, gyors-záras, pinlock-os, nyáron is jól szellőztethető és minőségi darab. Jelenleg ez a kettő van a látóteremben. Nem igazán befolyásoló tényező, de ha jól sejtem, akkor a hozzá való plexi, kommunikáció, stb. az a BMW sisak esetében drágább mulatság még a Schuberth-hez mérve is igaz?

 

Ha van esetleg más ajánlat azt is szivesen venném! 

 

THX!

3MAN Creative Commons License 2017.05.28 0 1 52349

De most komolyan, akkor tevesen hivjak kardanreakcionak? :)

Előzmény: 3MAN (52343)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52348

Egyszer én téged lebirkozlak cica fiú. :)))) 

Előzmény: A_Kupec (52340)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52347

Köszönöm szépen a gyors választ!

Előzmény: ekowob (52346)
ekowob Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52346

Teljesen normális, hogy hangot hallat.

A kardán bordái kb 2mm-esek a a tetején Ha nullára kopna, akkor is csak ennyi lenne a hézag. Azt nem vennéd észre. (persze abból igen, hogy átfordul)

A kereszteknél meg nincs hézag. Amikor megszorul és elkezdi enni magát akkor sem a hézag alapján tünik fel, hanem elkezd rázni, de nagyon.

Szóval valószinüleg semmi baja a motorodnak.   :-)

Előzmény: T1OK3 (52345)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52345

Eko!

Ez a hézag úgy érzem az én motoromnál nagyobb mint másik ugyanilyen BMW-nél. Legjobban  1. fokozatban csattan indulásnál és terhelésváltáskor, 2. fokozatban kevésbé, fentebb már nem nagyon hallom. Óvatosabb kuplungkezeléssel csökkenthető a zaj, de azért zavar egy kicsit.

 

Kérdésem, hogy máshol szokott-e megkopni más alkatrész a hajtásláncban, pl. váltó kihajtás és a kardán bordái közt, vagy maga a kardán, stb. ?

 

Köszi!

Előzmény: ekowob (52341)
Lbx Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52344

Meta lPolish = Metal Polish

pl. itt: http://homasita.hu/product/23041

Előzmény: Lbx (52342)
3MAN Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52343

persze, zavarj össze! :)

Előzmény: ekowob (52341)
Lbx Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52342

Azt fogja mondani, hogy Autosol Meta lPolish....

Előzmény: SkyHussar (52336)
ekowob Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52341

"Ez a szöghajtás foghézagából adódik."

 

Tévedni méltóztatol. Ott nincs akkora hézag, hogy azt érezni lehessen. 

Az a hézag a váltónál van a körmöknél, és minden jármünél megvan. Az autóknál és a láncos motoroknál is , de ezeknél vagy a motortartó bakok, vagy a kerék és a lánckerék közötti gumi csillapítóelemek miatt lágyabb a reakció.

Előzmény: laferi (52338)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52340

Jó, csak azt néztem, hogy egyik képen sem mosolyogsz :DDD

Előzmény: -Mosquito- (52316)
3MAN Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52339

köszi, tényleg nem tudtam!

én amúgy ezt nem is hallom.

lehet, h elnyomja más zaj. :)))))))))))))))

Előzmény: laferi (52338)
laferi Creative Commons License 2017.05.28 -1 0 52338

Naaaa ezt Te is tudod. A kardános motoroknál gázadáskor-gázelvételkor-gázadáskor főleg kis sebességi fokozatban van egy csattanása. Ez a szöghajtás foghézagából adódik. Ez inkább nekünk csak hanghatás, mert aki ezt esetleg késedelemként , reakcióként érzi szerintem azok nem mi vagyunk. :-) :-) 

Előzmény: 3MAN (52335)
SkyHussar Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52337

Egyre izgalmasabb már a dolog, mert nagyon a vége felé jár a felújítás. Nézegettem a hasonló korú RT-ket, és pont ilyen árcédulát tennék ki a motorra, ha eladó lenne. Az is igaz, hogy hiába lenne szép és jó, meg csili - vili, erre vevő is kellene ilyen árban.

Előzmény: 3MAN (52334)
SkyHussar Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52336

A kipufogó bizony az a projekt Achilles sarka. Voltak - vannak próbálkozások, de elfogyott a kraft... :)) Annyit csiszoltam a fényezés alá, hogy kész vagyok tőle. Azért kifaggatom a kereskedő urat. :))

 

Előzmény: ekowob (52331)
3MAN Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52335

pls vki mondja meg mi az a kardánreakció!

 

köszike.

3MAN Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52334

szép, így talán ér 1,1-1,2 milliót is. ;)

(tudom, h magadnak csináltad ne szólj be. :))

Előzmény: SkyHussar (52329)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.28 0 3 52333

Én elég régóta olvasom ezt a fórumot, mivel szeretem a BMW motorokat (is) annak ellenére, hogy még nem volt a tulajdonomban, ugyanakkor mentem már boxer-motoros BMW-vel elég sokat, meg F800-al is. Én speciel szeretem a boxer karakterisztikáját, a kardánreakciókat, a rezgést, stb. 

 

Olvasom már egy ideje a kínlódásodat és nem értelek: az világosan látszik, hogy ez nem a te motorod, valamiért nem tudtad megszeretni. Oké, van ilyen. Miért nem adod el? Már rég elfelejthetted volna, ehelyett itt kínlódsz vele. Ezt a szétszerelést meg miért??? Gondolod, ha esetleg véletlenül megtalálod az általad vélt hibát, esetleg (!) meg tudod javítani, akkor meg fogod szeretni? Nem hiszem. Itt nem a motorral van baj. Nézd, én nem tartom magam síkhülyének, de eszembe nem jutna célszerszám és alapos ismeret nélkül megnyitni a blokkot, ott turkálni, azt sem tudom, mit keressek, de szétszedem, hátha a fórumon valaki távgyógyítással segít....Komolyan, félelmetes. Ha ezt nem egy hozzáértő szerelő fogja összerakni, már most sajnálom a motor következő tulaját. Néha meg kellene fogadni, amit a többség jó szándékkal tanácsol, nem pedig megsértődni, mert itt egyelőre úgy látom, te mész szembe az autópályán.

 

Ha jól emlékszem, van egy szuper Deauville-ed. Használd azt, készíts továbbra is jó fényképeket, de ezt a motort engedd el, mielőtt még nagyobb kárt okozol benne, aztán utána mondhatod, hogy ez csak egy sz@r BMW.....

 

Ja és OFF: Bocs, de iszonyatosan zavaró a helyesírásod. Tudom, hogy az internetes fórumozás kötetlenebb forma, meg nem a Nyelvtudományi Intézet éves taggyűlésén vagyunk, de akkor is.

Előzmény: Törölt nick (52320)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52332

Na pont erről beszélek. Hibás analógia. Mert amúgy a CERN részecskegyorsítóját is emberek rakták össze...

Előzmény: Törölt nick (52330)
ekowob Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52331

A csajokra is igaz ami a motorokra, hogy a ruha csak kiemeli a szépséget, nem eltakarja.

Kipufogó ügyben meg kérj tanácsot Kupectöl!  :-))
Amúgy szép. Nem merném kivinni az esöben.

Előzmény: SkyHussar (52329)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.28 -1 0 52330

Hát ja. Nem tudják, hogy ma már nem ember rakja össze, és nem lehet szétszedni. Én ugyan szét tudtam szedni a nyomtatót miután köszörültem hozzá csavarhúzót, sikerült is beazonosítani a hibás alkatrészt, de a szervizben 22000Ft-ért akartak adni egy olyat. Komplett nyomtatót meg 19900-ért lehet kapni.

Pusztuljon a világ!  :-(

Előzmény: Törölt nick (52328)
SkyHussar Creative Commons License 2017.05.28 0 2 52329

Nos, ezek után reszketve teszem ki a Kék Villámot közszemlére. :)) 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.28 0 1 52328

Többször láttam már, hogy bizonyos generációk azon tagjait, akik fiatalkorukban sikeresen megjavítottak otthon Ladát, MZ-t, Hajdú mosógépet és Lehel hűtőt, sokszor lehetetlen meggyőzni, hogy ugyanez sokkal kevésbé vagy egyáltalán nem működik egy lapostévé vagy egy modern jármű esetében. 

Vezérelvek:

-józan paraszti ész

-minimális műszaki érzék

-ezt is ember rakta össze

-csak szerszám kell hozzá meg némi kézügyesség

 

laferi Creative Commons License 2017.05.28 -1 0 52327

Hát igen, ez a lámpa nekem is borzasztó, mivel túl sok negatív észrevételt kaptak a lámpával kapcsolatban azt olvastam magyarázatként a reklám anyagban, hogy a tervező mérnök azt a feladatot kapta, hogy alkosson egy olyat ami már messziről felismerhetővé teszi, hogy ez egy KTM ami szembe jön. Az biztos, hogy a tervezője hibátlan munkát végzett, de nagyon sokunknak nem teszik.

Előzmény: Bartolini (52255)
ekowob Creative Commons License 2017.05.28 0 3 52326

Például azért mert azt se tudja, hogy mit kell nézni.
Szétszedte a váltót mielött beazonosította volna, hogy váltó, vagy motorból jön-e a "fura" hang.

Lehet bekötött szemmel is próbálkozni a céllövöldében, de általában nem szokott sikerülni.

És ahogy Laferi is írta, nagyon nem mindegy, hogy hogy rakja össze. Ez így már nem lesz jó motor, csak egy kókány fos. Még akkor is ha gurulni és fékezni is képes lesz vele.

Nagy összegbe mernék fogadni, hogy a vezetékek nem a gyári helyen lesznek elvezetve, a csavarok nem lesznek cserélve (esetleg csak egymással fel), és a rögzítöelemeken is lehet látni majd a célszerszámok hiányát. (pl. fojtószelepház-bilincsek).

Tudod mennyi ilyet láttam már?

Kivétel nélkül az összes egy guruló romhalmaz volt. Öszintén sajnálom azokat akik belefutnak egy ilyen romhalmazba és megvették.
Hidd el, hogy ránézésre meg lehet mondani, hogy kik szerelték egy motort.
Amikor bontani kell egy gépet, és a tulaj azt mondja, hogy eddig végig márkaszervizben volt, akkor még azt is meg lehet mondani, hogy az a szerviz melyik volt. (Eddig csak egyszer löttem mellé. :-))

Szóval egy BMW addig az, amíg úgy van összerakva, mint egy BMW.

Előzmény: befaster (52324)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52325

Sohasem tudjuk meg, hogy/an volt tárolva hány kézen ment át. Esetleg ha ismerős adta el a gumit. 

Előzmény: kroni1 (52318)
befaster Creative Commons License 2017.05.28 0 1 52324

Hajrá !én szurkolok. bár  konkrét dolgot senki nem mondott,  ismeretlenül   osszák az észt nem értem őket. Miért ne lenne valami baja amit megtud csináni.  

Előzmény: Törölt nick (52320)
laferi Creative Commons License 2017.05.28 -1 2 52323

Igen, van elképzelésem a szakszerű szerelésről és ezt a munkafázist ami te most csináltál én is megcsináltam, csak nem így, mert nem így kell. Én vettem a fáradságot és sok sok időt rászántam, hogy a javítási kézikönyvet, szerelési utasításokat többször elolvastam, speciális szerszámokat gyártottam, hogy szakszerű legyen a szerelés és az olyan legyen mintha mondjuk egy BMW szervízben végezték volna el. Hogy van ez a motor alátámasztva van neked fogalmad arról, hogyan kell ebben a munkafázisban alátámasztani. Kötéllel megkötve a markolat ? Én mint szerinted kritikus bizton állítom, hogy fogalmad nincs semmiről csak csinálod. Egyáltalán nem így kell szétbontani ahogy te ezt szétbontottad. Nem kell nekem higgy. Olvasd el a javítási kézikönyvet amit még valószínű nem is láttál. A koszos mocskos ronggyal betömködött fojtószelep ház, meg a hengerek bakkal alátámasztva már csak hab a tortán. Tudod ez a szomorú, hogy valahogy persze össze fogod rakni, de kérdezem, melyik csavart milyen értékre fogod meghúzni és egyáltalán tudod te ezek után melyik csavarok azok amik csak egyszer szerelhetők és cserélni kell ? Mely kötőelemeket kell menetrögzítővel ellátni és milyen értékűvel ? Valószínű fogalmad sincs, de összerakod és valaki lehet, hogy meg fog halni ezzel a motorral miattad, mert te szakembernek tartod magad. Ez egyáltalán nem vicces tudod. Legalább azt tedd meg, hogy utána olvasol a szerelés helyességének, hogy ne legyen később ebből problémád. Abban biztos lehetsz, hogy ha ezzel a motorral bárkinek a szakszerűtlen szerelésed miatt bármi baja lesz, te leszel a felelős érte és így gondolkozz ezen amit teszel ezzel a motorral. Ez már bőven túl mutat azon amit te szakszerűségnek gondolsz.

 

A tárcsa gyár által megadott minimális vastagsága a javítási utasításban benne van nem lehetne kérdés. Ja, hogy az se tudod mi az?

Az ott leírt érték 4,4-4,6 mm.  

Előzmény: Törölt nick (52320)
Gadgetfan0 Creative Commons License 2017.05.28 -2 0 52322

Figyelj. Hallasz egy zajt, amiről nem tudod mi. Ezért ahelyett, hogy elmennél egy, komoly szerelőhöz, szétszeded, majd megsértődsz, hogy megkapod, nem a motorral van a baj. Tényleg válts márkát, mert ebbe belehülyülsz. 

Attól még, hogy szét és összeborítassz valamit nem leszel szakember. Milyen nyomatékokat használsz pl? 

Előzmény: Törölt nick (52320)
Lbx Creative Commons License 2017.05.28 0 1 52321

Minden bántás nélkül, szerintem rossz úton jársz!

Ezt a motort - ne haragudj, hogy ezt a kifejezést használom, de - utálod. Nem tudsz vele egy nevezőre kerülni, nem szívelitek egymást. Lehet, hogy a gép a hibás, lehet, hogy te nem tudod őt elfogadni. Van ilyen.

Nem hiszem - legalábbis az eddigiek ezt mutatják -, hogy találni fogsz olyasmit, ami magyarázatot ad azokra, amiket hibának tartasz. De ha mégis előkerülne valami, és helyre rakod, akkor is elég sokat kell majd a gépnek erőlködnie, hogy elnyerje a tetszésedet - ha egyáltalán ilyen előzmények után sikerülni fog.

Fentiek alapján szerintem jobban jársz, ha összerakod, meghirdeted, és inkább engedsz egy kicsit az árából, de had vigye el valaki. Minél tovább lesz nálad, annál tovább kínozzátok egymást, és annál többet fogsz bukni anyagilag is.

Motorozni pedig tudsz, hiszen ott van Agnetha - ha még be nem vágta a durcát a mellőzöttség miatt :-)

Szerintem.

 

Előzmény: Törölt nick (52320)
laferi Creative Commons License 2017.05.28 -1 3 52319

Már ne haragudj, de a feltett képek alapján csak azt mondom ÚRISTEN.

Én is csak azt tudom kérdezni tőled, egyáltalán tudod te, hogy mit és hogyan csinálsz ?

Szakszerűséged a 0-val egyenlő, legalább ha valamit szétbontasz nézz utána, olvass utána, hogyan is kell azt szakszerűen elvégezni. Könyörgöm ez már nem a Trabant, Wartburg korszak.  Erre abszolút nem lennék büszke a helyedben. Tényleg sajnálom, hogy ezt csinálod.

Előzmény: Törölt nick (52283)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52318

Persze, én se azt mondom, hogy a motoron legyen fent 5-7 évig egy gumi.. De a túltárolt gumi ha az megfelelő helyen volt, megint más tészta.

Előzmény: -Mosquito- (52317)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52317

Szerencsére nekem pár hetes/hónapos új gumik kerülnek fel mindig a gépre. :) De gondolj bele ha valaki 5-7év alatt dobja majd le.. HSM2.. :) 

Előzmény: kroni1 (52302)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52316

Tee vidéki.. :DD Jelenleg Letenye. :) 

Előzmény: A_Kupec (52300)
Lbx Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52315

Isten ments! Bár tegnap ránéztem a hátsó féknyeregre, mert a garázsban tologatáskor zajongott - de minden OK, az úszónyereg mozog, ahogy kell, csak a betéteket helyzetben tartó pálcikát ápoltam kicsit.

Szóval nem bántom a gépet, mert - ez itt most a hencegés helye - végre valahára, hosszú idő után lesz párnapos gurulás pünkösd alkalmából :-)

Előzmény: 3MAN (52311)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52314

:))

Előzmény: 3MAN (52313)
3MAN Creative Commons License 2017.05.28 0 1 52313

Mar ne is haragudj, de o eppen kijavitja, amit a gyarban szarul raktak ossze:

 

https://youtu.be/e6I6vJb6HQk

 

:)))

Előzmény: Bartolini (52312)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52312

...szerintem kérd meg Eko-t rakja össze mielött nagyobb kárt tennél.

Előzmény: Törölt nick (52301)
3MAN Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52311

Semmi bajom azzal, ha szeretsz szerepelni, de azert lszi te ne bontsd darabokra a motorodat. :)))

Előzmény: Lbx (52305)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52310

...lehet tényleg csúszik a kuplung, csak nem a motornál? :)

Az biztos, hogy így még nehezebb lesz eladni ha látszik a bontás nyoma a blokknál is..

Előzmény: Törölt nick (52303)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.28 -2 0 52309

Az számít, sütötte-e nap? Ha egy hűvös sötét raktárban pihent, semmi baja nem lesz. Én is használtam már ilyeneket, kb. fél-2/3 áron lehet venni.

 

Persze úgy is lehet nézni, akinek több milliós motorja van, százezreket eltúrázik külföldön, az ne izéljen már a gumival, hogy spóroljon 10 rugót...

Előzmény: kroni1 (52302)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.28 -2 1 52308

Ha már szétkaptad, és csak összerakod, attól biztosan nem fog megjavulni :((

Én a helyedben már cserélnék 1-2 dolgot, pl. pont a kuplung tárcsát, a csapágyakat is meg lehetne forgatni, nem zajosak-e, meg ilyesmi...

De így "ránézésre" komoly tapasztalat és mérés nélkül pár százados kopásokat, lógásokat nem veszel észre.

Előzmény: Törölt nick (52301)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.28 -2 1 52307

Ez előfordul... a baj akkor van, ha hetente 3x :D

Előzmény: T1OK3 (52306)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52306

Tapadás szempontjából sokkal meghatározóbb szerintem, hogy milyen az aszfalt minősége, összetétele. Pl. a fehér színű aszfalttól én mindig parázok, vagy a tükör sima felületű is csúszik.

 

Ha már csúszás, tegnap már majdnem hazaértem mikor befékezett előttem egy autó a zebránál, a hátsó fékre rúgtam rá nagyobbat és kicsúszott a hátulja (ohne ABS), nem bírtam megállni, de kikerültem a kocsit a szembe sávban. Ott már gázt adtam, még a gyalogos előtt át a zebrán. Szinte hallottam a négysávos úton közlekedő autósok dühös anyázását.

 

Sem a gumit, ami új, sem az aszfaltot nem hibáztathatom, csak a magam figyelmetlenségét. Hál' istennek mindenki és minden jármű megúszta, de ezzel nem népszerűsítettem a motoros társadalmat. :-(

Előzmény: kroni1 (52302)
Lbx Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52305

Egyébként az eredeti tengelyt torx, vagy imbuszkulccsal is lehet szerelni (az imbusz"furat" alján ki van alakítva egy torx"furat" is), míg az új darabon már "csak" imbuszkulcs segít. 

Nem mintha ennek volna jelentősége, inkább csak érdekességként jegyeztem magamban (+ hogy többet szerepelhessek :-)))

Előzmény: Lbx (52304)
Lbx Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52304

Miután megérkezett az új tengely, egy empirikus teszt után beépítettem: a kibontott kar furatába bepróbálva ígéretesnek tűnt a dolog, ami a beépítés után is megerősítést nyert - megszűnt a kuplungkar lötyögése.

 

 

Mindez a Walisnál 4035 Ft-ba, és 3 nap várakozásba tellett.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.28 -2 1 52303

Te tényleg szétszedtél egy jó motort csak úgy kíváncsiságból? Mindenféle szakismeret és célszerszám nélkül? Úgy, hogy fogalmad sincs, hogy mit és hol kell mérni, és mik a határértékek? Gratulálok! csak így tovább! Ess neki a motornak is, de azért majd a hirdetésbe ezt se felejtsd el beleírni!

Előzmény: Törölt nick (52301)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 52302

Szerintem semmi baj azzal ha egy gumi 5 évesen kerül fel, ha addig rendesen volt tárolva és nem pl. egy szabad ég alatt álló motoron állt mondjuk. Még vezetéstechnikai tanfolyamon is hallottam olyan baromságot, hogy egy gumi 10% tapadást veszít minden évben ezért kell 5 évesen cserélni akármi is van, mert ott már csak feleannyit tapad! 

 

Ezzel szemben pl. a michelin szakemberei azt mondják, hogy egy prémium guminak ahogy öregszik sok tulajdonsága stagnál, sok tulajdonsága javul (!!!) és csak nagyon kevés tulajdonsága romlik. Akár egy 8-10 éves gumi is lehet jó, ha az jó minőségű gumi és megfelelően is volt tárolva, csak ugye üzletileg kifizetődőbb, ha előélettől függetlenül öt évesen mindenkivel kidobatjuk. (Mellesleg a bringások gumijait is évekig érlelik a megfelelő tapadás érdekében, amiket pl. Armstrong a Tour versenyeken használt azok már 7 évvel korábban az érlelőkamrában voltak..) Csináltak tesztet prémium minőségű új és ugyanilyen de kopásjelzőig elhasznált gumikkal: még vizes tapadásban is alig történt fékút hosszabbodás! A szakemberek szerint a mintázat és a gumi anyaga a legfontosabb tapadás szempontjából, sokkal inkább, mint a profilmélység (nyilván kopásjelzőig) és a gumi kora. Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy mindenki kezdjen el 100 éves szutyok, repedezett gumikat használni főleg motoron nem! Inkább azt, hogy érdemes megvenni az aktuális csúcsterméket, és akkor az első használattól a kopásjelzőig lehet motorozni majd vele gondtalanul, szinte ugyanolyan tapadás mellett. És ha az van az idén vett guminkon, hogy 2014-es gyártású akkor sem kell elkeseredni és két év múlva kidobni. Ennyi.

 

(Ez csak az én véleményem, úgy hogy nem vagyok szakember, de dolgozik barátom a Vredestein-nél és a Michelin-nél is.)

Előzmény: -Mosquito- (52299)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52300

Már itthon, vagy ennyire sz@r a banda? :DDDDD

Előzmény: -Mosquito- (52299)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52299

Mennyit spóroltál így? A  Roadtec 01-ből is van már 5éves példány? :D

Előzmény: pezooo (52291)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52298

Így képről? Lövésem sincs .... de ha nem csúszott és rendesen kiemelt akkor jó volt

Előzmény: Törölt nick (52290)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52297

20-kilenc-523-hat58

Előzmény: Bálint636 (52293)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52296

Van, használt 10eFt

Előzmény: fnmfnm (52295)
fnmfnm Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52295

Üdv!

r1150gs-hez keresek önindítót.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52294

A száma ott van a névjegyén.

Előzmény: Bálint636 (52293)
Bálint636 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52293

Nem biztos, hogy nem jo. Belepróbálnám a gumi gyűrűket meg a két muanyag elemet, ha osszemegy, megveszem. Kellene a szamod mert nem találom. Köszi!

Előzmény: A_Kupec (52285)
pezooo Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52292

A kép lemaradt:)

pezooo Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52291

Sziasztok! Ma megkaptam az új hátsógumim. A régi sokat nem bírt, viszont az első még majdnem új, így csak 1db hátsót kellett szerezni. A metzeler M5 bevált nekem, jól tapad ha megmelegszik, cserébe viszont gyorsan fogy...

A fickó a kepesmotor.hu oldalán hirdet jó áron meziket, nekem 25000(!) forintért házhoz is hozta, ami nagyon kedvező. Egy szépséghibája van, amitől a dotnácik kifognak borulni: 3211 a dot száma,tehát több,mint 5éves. Valószínű a nyár közepét sem éli meg a gumi, a mostani ami fent van az is hasonló korú, nekem nem okoz gondot elviselni. A következő szett már úgy is Roadtech 01 lesz...

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52289

R1150RT BONTÓDIK!

 

Zaklassatok nyugodtan! :))

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52288

Kupeckednék egy csöppet :)
R850-1100-1150-1200 és K1100-1200 alkatrészek! A belinkelt hirdetésnél rákattintva a hirdető további hirdetései szövegre, tudtok mazsolázni a portékák között :)

 

http://auto.jofogas.hu/budapest/BMW_R_1200_GS_konyok___kipufogo_dob_66782021.htm

3MAN Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52287

1200RT bontas. :)

Előzmény: A_Kupec (52286)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 1 52286

Ezt most miért?????

Csúszott a kuplung, vagy nem emelt ki, vagy csak szereted cumiztatni magad????

Előzmény: Törölt nick (52283)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52285

2013. 08. havi gyártású a plexi és 15mm a lyukátmérő

Előzmény: Bálint636 (52284)
Bálint636 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52284

Ugye furat atmerokben volt változás. A motor 2015-ös, nekem 17-es átmérőjűre van szükségem; szerintem jo lesz de megtennéd hogy leellenőrzöd? Ha jo, valamelyik hétköznap kora este tudnám elhozni. Köszi udv. 

Előzmény: A_Kupec (52281)
Kroki63 Creative Commons License 2017.05.27 0 2 52282

 In Memoriam: Roger Moore (1927-2017)

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 1 52281

Gyári plecsnis, a régi cikkszáma 46638536946, amin most megtalálod, mivel cikkszám változás volt : 46638557868

Előzmény: Bálint636 (52280)
Bálint636 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52280

Kupec az LC plexi érdekel. Ez utángyártott termek vagy gyári BMW plecsnis-cikkszámos? Utóbbi esetben kérlek add meg a rajta szereplő cikkszámon vagy fotózd le. Ha az, ami nekem is kell, megvettem. Köszi

Előzmény: A_Kupec (52203)
Lbx Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52279
Előzmény: 3MAN (52278)
3MAN Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52278

Mintha Ekonak lenne egy altalanos motorvasarlasi tanacsado kisokosa, de nem tudom a linkjet.

Előzmény: A_Kupec (52277)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52277

Nézd, én most nem kezdenék bele abba, hogy mit nézz egy kiszemelt motoron, mert :

1. nem a dedoban vagyunk, tengernyi hsz szól erről

2. gondolom nem életed első motorja és felnőtt ember vagy, eltudod dönteni, hogy mi mit ér meg neked

3. bár sok a távgyógyító és a látnok, de gondolom azoknak sem tartod a szavát szentírásnak :)

 

Mint kupec azt mondom, egy 15-20 éves motornál a vételár fele legyen pluszban a zsebedben, hogy adott esetben egy normál műszaki szintre hozhasd a motort. Szerencsés esetben vagy a megfelelő körültekintésednek köszönhetően ennek nagy részét motorozásra fordíthatod :)

 

Ebben az árkategóriában ezt kedvezőbb ár/érték arányú vételnek tartom/nincs benne érdekeltségem és nem ismerem az eladót/:

 

 

http://www.hasznaltauto.hu/motor/bmw/bmw_r_1100_rt-11522780

 

Előzmény: Törölt nick (52276)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.27 0 0 52276

Köszönöm a választ, próbálom megszerezni az alvázszámot, lefényképezhettem volna mikor ott voltam... Egyébként mire kell figyelni, milyen hibák lehetnek ennél a típusnál, amit érdemes a vásárlás során megvizsgálni? ...a hátsó kerék kicsit lóg, azt észrevettem, de talán még a gyári tűrésen is belül van, szerintem nem éri el a felni kerületén az 1 mm-t a kottyanás, de lehet a felet sem, csak hallani, ha óvatosan mozgatom sztenderen oldal irányban, hogy kottyan egy picit. Tehát az R1100RS a kérdés... :) ...Köszi előre is!

Előzmény: A_Kupec (52275)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52275

Amúgy alapból ezek nem abs-vel szereltek, az rendelhető opció volt hozzá

 

Előzmény: Törölt nick (52273)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52274

Ha beírod az utolsó 7 karaktert az alvázszámodból/2betű 5szám/ akkor lököm az infot :)

Előzmény: Törölt nick (52273)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52273

Üdvözletem! Keresem életem első BMW motorját, és most épp az R1100RS típust néztem ki magamnak. Olyan segítségre lenne szükségem, hogy tudható az, hogy volt ebből a típusból olyan, amit gyárilag nem szereltek ABS-sel? Illetve ha igen, akkor milyen évjáratokban fordulhatott elő? Olvastam itt a fórumon az alváz szám karaktereket, hogy melyik évjárat milyen típusú váltóval volt szerelve, megnéztem az eladó példányon, és sem 4021, sem 4028 karaktereket nem tartalmaz az alvázszáma, magyar papírjai szerint 99-es évjárat, de Olaszországban szolgált ezidáig. Esetleg hogyan tudom kinyomozni, hogy ez valós évjárat lehet-e, ami a törzskönyvben van? ...és ezen a motoron nincs ABS! ...amúgy piros színű! :-) Köszönöm előre is!

Bartolini Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52272

:))))

Előzmény: T1OK3 (52271)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52271

.... és még a mögötted lévő motoros fejidomjára, ruhájára is :-) 

Előzmény: Bartolini (52270)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52270

Igen, nekem is dobálta a felnire, még a rendszámra is :) 

Előzmény: tux (52269)
tux Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52269

Úgy kell, a lánckerékről megy a lánca és terül szét, ezzel nincs is gond sőt. Nekem is Scottoiler volt, nem mondom, hogy nem vált be, mert kente a láncot, de a következő motoromra már nem kellett, mert akárhogy állítottam, a felni is olajos volt mindig. Akit ez nem zavar, jó lehet.

Előzmény: Bartolini (52268)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52268

A hátsó lánckerék külső oldalához ért a cső amiből jött a cucc, nem tudom van-e olyan ami középen keni...

Előzmény: gesszti (52267)
gesszti Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52267

"csak az egyik oldalát"? Középen, a görgőket kell(-ene) hogy olajozza. Máshol felesleges.

Előzmény: Bartolini (52265)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52266

A "T" a túra típus, nagy tankkal, több felszereltséggel asszem. A GSA osztrák megfelelője.

 

Előzmény: Bartolini (52265)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52265

Lehet csak az enyémmel volt gond de nem olajozta rendesen akárhova állítottam.Lehet az volt a gond, hogy csak az egyik oldalára ment az oil, asszem van olyan ami mindkét oldalát olajozza.Scottoiler volt, hozzá való olajjal.

Még egy kérdés és nem offolom a topicot:A superadventure "s" és "t" között mi a külömbség a fűzött keréken kívül?Motorteljesítmény ugyanaz talán....

Előzmény: Molnar_Nobby (52264)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.26 0 1 52264

Én viszont még nem tudom, hogy jó motor-e, ezért kell kipróbálnom. Senkinek nem hiszek, csak magamnak. Anno mindenki lebeszélt

a teherautómról, 12 éve remekül jön-megy, pedig mindenki köpködi. Azóta majd akkor hiszek el valamit, ha én is próbáltam.

És nem is vitáztunk.   :)

 

Láncolajozóról viszont mesélhetnél, neked miért nem jött be, arra tényleg kíváncsi vagyok. Én még nem használtam ilyesmit.

 

 

Előzmény: Bartolini (52263)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52263

Nem vitának szántam ez csak az én véleményem.Az 1200 gsa-t sem viszem terepre mégis tetszik a fűzött kerék.Láncolajzó előző motorjaimon sem vált be.Szóval ez a 3 dolog abszolút nem gond, csak nekem böki a szemem de természetesen kipróbálnám mert tudom, hogy nagyon jó motor...

Előzmény: Molnar_Nobby (52256)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.26 0 1 52262

Én arra várok, hogy eltöröljék a nappali, lakott területen kívüli tompított használatára 

vonatkozó előírást. A nagyok már csak így mennek, nem kapcsolják fel, még lassítaná őket a világítás.

:)

 

Előzmény: 3MAN (52261)
3MAN Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52261

Nekem tetszik ez a ktm, de varok mig elerik legalabb a 200 loerot, mert felek, h ezzel 160-al hamar gyengenek fog szamitani, es az ciki lesz a matrahazai palacsintazo elott. :)

Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52260

Lehet, hogy akkor a csajom nem is bókolni szokott nekem, csak túl őszinte?

:))))))))

 

Előzmény: Törölt nick (52258)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52259

Ha mentem vele, írok, becsszó.

:)
Szép motor, de valami kopasz manus kitakarja a látképet, nem tudod lefotoshoppolni onnan?

:)))))

 

Előzmény: laferi (52252)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.26 -2 1 52258

Az 1150GS nem is ronda - csak másképpen szép! ;-)

Előzmény: Molnar_Nobby (52256)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.26 0 0 52257

Nekem is ez a véleményem, pláne a szerelő srácról, Bédity Janiról. Nekem ő ugyanaz, mint Eko, csak KTM/Husaberg vonalon.

De Eko szebb.   :)

 

Előzmény: KisIgri (52254)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.26 0 1 52256

1. Ízlésekről nem vitázunk. Nekem az 1150GS a világ egyik legrondább motorja, de ez én vagyok. No meg én is randa vagyok, mégis kellek valakinek.

2. Automata láncolajozó, olcsóbb cserélhetőség, könnyű áttételmódosítás. S1000XR-t akartam, az is láncos.

3. Senki nem állította, hogy nem aszfaltra van: ott van az 1090/1290R, ami meg terepre, fűzött kerekekkel. A GS is létezik öntött felnikkel, ha jól tudom, és terepre van egy megfelelő

versenyendúróm, egy ilyen drága vasat nem viszek terepre.

 

Próba nélkül 3 érvet felsorakoztattál, mi a gond a motorral, akkor miért akarod kipróbálni?

 

Előzmény: Bartolini (52255)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.25 0 0 52255

Csak ne lenne olyan ronda az első lámpa, meg ugye lánchajtás meg öntött felni....ettől függetlenül biztosan nagyon nagyon jó motor kipróbálnám én is...

Előzmény: laferi (52252)
KisIgri Creative Commons License 2017.05.25 0 0 52254

A kecskeméti csapat nagyon segítőkész.

Én ősszel néztem náluk az 1050-et.

Tesztmotor nem volt bent,de közölték,hogy ha gondolom Pozsonyban tudnak intézni .

Most néztem a kinti oldalt,és szerintem a hétvégén lesz tesztnap Besztercebányán...

http://www.ktm.com/sk/news/cee/ktm-orange-days-2017-sk/

laferi Creative Commons License 2017.05.25 -1 2 52253

Hopp lemaradt a kép és nem áprilisban hanem márciusban voltam ott.

 

Előzmény: Molnar_Nobby (52247)
laferi Creative Commons License 2017.05.25 -1 0 52252

Aztaaaaaa ez érdekes, áprilisban voltam náluk, direkt csak ezért mentem oda le. Mikor megkapták az 1290 S-t és a szalonban meg lehetett nézni és rá lehetett ülni, rohantam hozzájuk. Akkor még nem akart a tulaj tesztmotor lehetőséget biztosítani és teljesen elzárkózott ettől. Legalábbis a motor értékesítő kolléga ezt mondta akkor. Ennek most örülök, mert kiváncsi vagyok erre a technikára. Ódákat zeng róla a világ összes tesztelője. Hatalmas offenzívát indított a KTM, belerakott ezekbe a motorokba mindent a ma létező legmodernebb kiszolgáló egységekkel szerelte fel. Jaaaaa és felár nélkül.

Nagyon kiváncsi vagyok erre a gépre, élni fogok a lehetőséggel.

 

Nem akarom szét offolni a fórumot majd beszéljünk máshol. Kiváncsi vagyok a véleményedre.

Előzmény: Molnar_Nobby (52247)
viscsonitten Creative Commons License 2017.05.25 0 0 52251

Sziasztok!

 

Sajnos ma reggel lecsúszott a hátsó kerekem egy padkáról, így a jobb lábtartó konzol kettétört, leszakadt, illetve az alsó rögzítő csavarfurat palástjának alsó fele letört a váltóról. A furat átmenő, szóval lehet, hogy nem kell hegeszteni, stb..., de tartókonzol kellene. Sokfelé keresgéltem, telefonáltam is ma pár helyre már, eredménytelenül. Tudtok esetleg R 1100 GS bontást?

A cikkszám: 46712314246
Ez az alkatrész van még R 850 GS-en is.

Ja és ráadásként a mai délutáni eső közben hazafelé, a jobb lábammal részterhelve az átementileg rögzített lábtartót ( kemény combmeló ), ma elhalálozott a kilóméteróra spirál is. :) Széép kis nap. :)

 

Ha valaki tudna tippet adni bontóról, a fent jelzett típusok bontásáról, nagy segítség lenne.

 

Köszönöm szépen!

 

üdv!

Motordoki Creative Commons License 2017.05.25 0 0 52249

De azért köszönöm a tanácsot!!

 

Lehet megpróbálom leműteni az egyiket.

Előzmény: Motordoki (52248)
Motordoki Creative Commons License 2017.05.25 -1 0 52248

 

Ez a doboz lenne a 80-as évekből. :-))

 

Szokott lenni az ebajon hozzá nyers kulcs,csak gondoltam ha neked is lenne,akkor nem

szenvednék a tranzakciókkal.

Előzmény: A_Kupec (52206)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.25 0 2 52247

Nem titok, a Full-Gas honlapján van egy adatlap, mármint a KTM alatt, ott kell kitölteni.

De még nincs papírozva az 1290S a kereskedő elmondása alapján, most jön. 

Ott fel vannak tüntetve a költségek is. Ritka jó 5letnek tartom egyébként, hogy pénz ellenében mehess

vele 1-200km-t is akár. Ott azért már kijön, hogy tetszik-e vagy sem. Mindenképp hálásabb 30-50e Ft-ot

kifizetni, mint vakra megvenni a gépet.

 

Előzmény: laferi (52240)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52245

Ilyet a hegyi felfutón az utánad beérkezőknek kell osztogatni :)))) Nekem biztos lenne jó pár darab ...... :DD ..... de a szokásos féláron lefedném velük a cumipiacot :DDDD

Előzmény: T1OK3 (52244)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52244

Ez a model elég strapabírónak tűnik és nem is drága :-)

Előzmény: T1OK3 (52243)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52243

Kecskeméten is van KTM kereskedés.

 

laferi Creative Commons License 2017.05.24 -1 0 52240

Érdekelne engem is az 1290 S. Hol sikerült, mert én a tesztelési lehetőséggel Bogláron falakba ütköztem. Ha ide nem akarod írni írj privátba. Nagyon érdekel ez a technika engem is.

Előzmény: Molnar_Nobby (52236)
laferi Creative Commons License 2017.05.24 -1 0 52239

Nem, a KTM Hungária fejezte be pályafutását Törökbálinton Május 1-el. Attól még a kereskedések, szervizek mennek.

Előzmény: 3MAN (52238)
3MAN Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52238

De az nem bmw, csak egy ktm. ;)

 

Egyebkent nem ugy van, h a ktm kivonul(t) mo-rol?

Előzmény: Molnar_Nobby (52236)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52237

Na az engem is érdekelne egy próbakörre....

Előzmény: Molnar_Nobby (52236)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52236

Délelőtt küldtem az igényt, nemrég hívtak is, hogy most intézik a KTM tesztmotor papírjait.

Tehát 3-4 óra elteltével már hívott is az értékesítő.

Ennyit erről.

 

 

Előzmény: Molnar_Nobby (52226)
fgyozoo Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52235

Madártej/8

JÓ VAGY !

Igen, ott készült a kép.

A 11 -es útról a felvezető út minősége valóban hagy kívánni valót maga után.

fgyozoo Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52234

mlas45

 

ÁMEN ! - én is úgy vagyok ezzel mint a biztosítás.

Fizetem azért h ne legyen rá szükség.

Előzmény: mlas45 (52230)
fgyozoo Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52233

kroni1!

Igen, aztán volt a 2.0-is , azzal sem voltam teljesen nyugodt.

Éreztem hogy kell még egy nekifutás.

Már gondolkodtam és megvolt a 2.1-es koncepció is de bele vágtam ebbe

a készbe.

Igazad van, ez tényleg jobb lett.

Be kell valljam a 2.1-em ha megcsinálom, az sem lett volna ilyen. 

Az 1.0 és a 2.0 már így is többe volt mint ez:-(

Ha összeadom, le sem merem írni hogy mennyibe állt meg a bukócső

projektem :- ) 

De igen, csak magamnak köszönhetem.

Előzmény: kroni1 (52229)
fgyozoo Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52232

890312

 

Adtak hozzá egy ábrát hogyan kell össze legózni.

Bevallom töredelmesen 1. ránézésre annyira nem adta magát hogy jön össze.

Aztán elkezdtem. Volt egy alkatrész ami nem volt egyértelmű, lehetet rakni így is úgy is.

Hát én úgy raktam. Nemi jött ki.

Egyből fel is kaptam a vizet hogy kihagytak egy toldót.

Aztén vissza bontottam az egészet és  elkezdtem elölről, azt az alkatrészt a másik pozícióban.

Úgy már kijött és az egész, láthatóan össze is állt.

Ajánlani tudom mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (52228)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52231

Ha jól látom, ez a visegrádi szerpentin. Még mindig olyan ultrafos az "út" minősége mint mondjuk 2 éve volt?

Előzmény: fgyozoo (52227)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.24 -1 0 52230

na, már csak az kell, hogy sosem próbáld ki élesben!

Előzmény: fgyozoo (52227)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52229

Na ez már tenyleg jobban néz ki mint az 1.0-ás avantgarde műalkotásra emlékeztető verzió... :)

Előzmény: fgyozoo (52227)
fgyozoo Creative Commons License 2017.05.24 0 2 52227

BMW R 1150RT Bukócső

3. nekifutásra végre ki tudom pipálni a kérdést.

Felkerült!!!!

Tetszik és azt gondolom tudja mind azt amit el lehet várni tőle.

A képek amiket ígértem:

Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52226

Tévedsz.  :)

Őket most tesztelem, de KTM-el. 

 

Előzmény: Törölt nick (52224)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52225

1190-es két kollégámnak is van. Mindketten szeretik, de egyiknek még garancia idöben sok gondja volt vele. Sorba nyírta ki aksikat, többször szoftvert frissítettek, egyszer generátort cseréltek, de megszelidült. Azóta évek óta jó. 

Előzmény: Molnar_Nobby (52221)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52224

Nekem január óta "válaszol" a Wallis.....

 

Kitalálom: a másik kereskedés a Dunántúlon van és a KTM mellett több márkát is árul? :)

Előzmény: Molnar_Nobby (52221)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52223

Egyebet sem hozol, bazzzz.

:)

Előzmény: A_Kupec (52222)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52222

Bazzzz, kezdhetek KTM-es ruhákat nézni :DDDD

Előzmény: Molnar_Nobby (52221)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52221

Panaszkodás ON:

Kb. 1.5 hónapja írtam a BMW hivatalos honlapján, hogy érdekelne egy S1000XR, új, szeretném kipróbálni.

Szerintetek telefonáltak vagy vették a fáradtságot, hogy írjanak?

Nagyjából ugyanekkor egy kereskedésben (hivatalos BMW) árultak egy S1000XR-t, 300km-rel, tehát mondhatni,

hogy új. Jó áron volt, pár hete már hirdették. Nekik is írtam, hogy érdekelne a motor beszámítással (BMW-t ajánlottam fel, nem egy MZ-t).

Időközben eladták, de lehet tippelni, hány karaktert írt vissza a kereskedés, hogy bocs, nem, vagy hogy bocs, eladtuk időközben.

Értem, hogy nem izgatja fel őket, hogy valaki venne egy új XR-t, hiszen naponta eladnak még sok-sok újat, de azt hittem, a vevők

növelése a cél és nem az elkergetésük.

 

Panaszkodás OFF:

Úgyhogy elkezdtem nézegetni a KTM 1290 SuperAdv S-t, egyre jobban tetszik, és eddig a márka hozzáállása is remek (BMW-hez viszonyítva pláne). Ismer itt valaki olyat,

aki látott már olyan embert, aki beszélgetett egy ilyen tulajjal?

 

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52220

Yo :)

Előzmény: kroni1 (52218)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.24 -2 1 52219

Hi

Nekem még se autó, se motor nem csinált ilyesmit, úgyhogy talán nem az én kuplung kezelésemmel van baj... de ugye használt motor volt, hogy az előző tulaj hogy égette-koptatta, azt nem tudhatom :((

Voltak arra jelek, hogy egy "furcsa" gazdája lehetett, mert az első fék szinte érintetlen volt, a hátsó meg hosszbordásra van kopva, gumik szögletesre járva... szóval kinézem belőle a kuplung csúsztatást :((

Előzmény: Molnar_Nobby (52217)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 52218

Napközben felhivlak majd a távtartók miatt, és délután el is mennék értük ha esetleg jó neked 16-17h körül, mert járok feléd motorral ha igaz.. A többit majd személyesen! ;)

Előzmény: A_Kupec (52216)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52217

Csá

Tudom, hogy autó, de nekem a Toledóm csinálta anno. 

Odaléptem a gáznak, és felpörgött, azt hittem, rosszul látok-hallok.

Rögtön utána megint gáz, megint felpörgött. 

Váltottam vissza egy negyediket, majd újra 5, és utána nem csinálta.

Se előtte, se utána nem csinált ilyet. Ugyanazzal a kuplung-szettel adtam el, 

miután mentem vele még 30e km-t. Az új tulaj (barát volt) szintén tekert bele még

40e km-t, majd ő is eladta. Soha többé nem csúszott meg.

Én sem tudtam, mi történt. Talán kicsit sztrájkolt csak.

 

Előzmény: mlas45 (52212)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52216

Én a  4db műanyagra és a hozzá tartozó 4 csavarra mondtam az árat, mivel egyik sem egyezik a sima Gs-vel/mivel a simán állítható a dőlésszög ezért a külső műanyagok sem egyeznek/. Külön a belső távtartókat el sem adnám :)

Előzmény: kroni1 (52214)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52214

Na látod ezt nem gondoltam, h 60E ez a 2db műanyag.. Emlékeztem hogy sok, csak nem ennyire.. De már látom, hogy a szögödi oldalon is 18/db.. :(    (Nekem innen ugye a 3-as alkatrész kellene)

 

Csak azért esett le az állam, mert a sima GS távtartója meg ugyanitt 1000Ft, és nem igazán értem ezt az árkülönbséget..

Előzmény: A_Kupec (52211)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52213

A belső táskák elkeltek, köszönöm :)

Előzmény: A_Kupec (52199)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.23 -2 0 52212

Öreg boxer Tulajok! (ill. öregboxer Tulajok :D)

 

Ma olyat tapasztaltam, amit eddig soha. Kb. 80 km laza menet, utána kis 140 körüli, és ezután azt vettem észre, hogy talán csúszik a kuplung? :(

120 körül 4000 fordulatnál 6-ban rárántva a gázt felszaladt 6-7000 köré a fordulat :(

Majd megálltunk enni, lehűlt (bár nem volt felforrva) és utána nem produkálta ezt.

 

Tapasztaltatok már ilyesmit? Mi ez? kezd meghalni? Állítható? Javítható? Csere? Új motor kell?

2 hét múlva indulnék 2000 km-nyi Alpok karikára, kibírja?

 

(R1100S, 2000 évj.)

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.23 0 1 52211

A gyári 60ezres árhoz képest azt hittem baráti ár ......... de ha neked semmi sem jó :DDDDD

Előzmény: kroni1 (52210)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52210

Jesszus, ez még nálad is ilyen sok?! Na akkor egyenlőre ezt hanyagolom, mert a mostani is bírja, majd talán ha lesz hozzád 50%-os kuponom! :) :) :)

Előzmény: A_Kupec (52209)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52209

Van, 20eFt.

Előzmény: kroni1 (52207)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52208

A régebbi GS-re való plexi elkelt, köszönöm! :)

Előzmény: A_Kupec (52203)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52207

Ha valaki végre elvinné a kihasználatlanság miatt eladó Touratech Zega Alu dobozaimat, akkor egy ilyen műanyag szettre be is tudnék nevezni nálad...

 

Más: R1150GSA plexi távtartód van-e esetleg párban?! (Nem a sima, hanem a szélesebb, Adv változat kéne)

 

Előzmény: A_Kupec (52199)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52206

Szia!

Az igazat megvallva még arról sincs lövésem, hogy hogy néz ki :( Mivel nyitva van, ezért gondolom, hogy le lehet szedni a zárszerkezetet/valószínűleg szegecselt/ és egy ügyes kulcsmásolós reszel bele egy kulcsot ........ de ez csak tipp

Előzmény: Motordoki (52205)
Motordoki Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52205

Szia Kupec! 

 

 

Ilyen dobozokhoz nem tudsz kulcsot adni nekem?

 

http://veteranapro.hu/index.php?page=item&id=214

Előzmény: A_Kupec (52199)
amadeus72 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 52204

Sziasztok ! Új vagyok itt és segítségeteket szeretném kérni . Vásároltam  egy 1978-as évjáratú R65 -öst és ahhoz keresnék javítási útmutatót , de a neten eddig csak fizetőst találtam . Esetleg ha valakinek van helye ahonnan letölthető nagyon megköszönném .... 

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52203

Nem bírok leállni :)

Ha van olyan, aki nem szeretné, hogy a mejjjkakasa bogaras legyen, annak itt van két remek plexi :))

1-3 kép : gyári R1200GS plexi 2004-2012-ig  20eFt

4-5 kép : gyári R1200GS LC plexi 2013-tól  20eFt

 

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52202

Rendben :)

Előzmény: Törölt nick (52200)
Biga79 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52201

Sziasztok!  

Keresnék r 1100-esemhez (1996-os) első lámpát. Ha van valakinek egy használható kérem jelezze. 

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52199

Kupec híradó! :))))

Mivel az idő, már a legérzékenyebbeket sem hátráltatja a túrázástól, ezért itt a lehetőség, hogy az utolsó akadályt is elháríthatjátok, mégpedig a csomagok elhelyezését. :))

Gyári oldaldoboz pár R850-1100-1150R - GS   75eFt /az árban benne van a motorod kulcsához lamellázása a zárbetéteknek/

Gyári hátsó doboz a hozzá tartozó felfogató platnival R850-1100-1150GS   40eFt   A matricás 45eFt

A fent említett oldaldobozokba való belső táska pár 15eFt

A fent említett oldaldobozokhoz való tartókonzol pár R850-1100R - GS, 1150GS   12eFt

Givi hátsó doboztartó Givi monokey platnival  R1150R  15eFt

 

Minden doboz repedés/törés/javításmentes valamint minden tartófül és zárszerkezet ép és javításmentes, de használatból eredő karcok vannak.

 

 

Bigtibi Creative Commons License 2017.05.22 0 1 52198

Ígérem nem offolom szét a fórumot, de felteszek még két képet a srác előző (első) munkájáról, aztán jöhetnek a BMW-k. Ez egy 600-as Monster.

 

 

Lbx Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52197

Ha gondja lenne a kipufogó hegesztéssel, szívesen adok neki tanácsot :-)))

 

Egyébként pedig: ügyes!

Előzmény: Bigtibi (52194)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52196

Huah! Roár je! /képregény "hangok" :D/

 

Atomvillanás ... naggyyyyon ötös! Ment a pacsi!

Előzmény: Bigtibi (52194)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52195

Előzmény: Bigtibi (52194)
Bigtibi Creative Commons License 2017.05.22 0 4 52194

Nem BMW, de kézműves munka. A szomszédom ezzel tölti a szabad idejét.

Ilyen volt eredetiben.

 

A munka folyamatában: https://www.facebook.com/ferenc.kern.5/media_set?set=a.894499820626870.1073741840.100002005808744&type=3

Ilyen lett sok sok munkával.

A végeredmény több képpel.

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.22 0 1 52193

De legalább nyomon tudjuk követni, hogy egy ipari széria termékből, hogyan lesz egy kézműves műremek :))

Előzmény: SkyHussar (52192)
SkyHussar Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52192

Nem is értem, miért kérdezed Te is. :D :D :D 

Előbb utóbb kijön, de nagyon fogok rá vigyázni. Igazából vitrinbe raknám legszívesebben. Keresgélem a megfelelő méretűt.

Előzmény: 3MAN (52190)
SkyHussar Creative Commons License 2017.05.22 0 0 52191

Kerti kapa? Nem értek a kerti hobby gépekhez sajnos... :D :D :D 

Előzmény: Törölt nick (52189)
3MAN Creative Commons License 2017.05.22 0 1 52190

ki is hozod majd a garázsból, vagy inkább szobadísz lesz? ;)

balesetmentes km-eket kívánok hozzá, ne kelljen már az egészet elölről kezdeni. :)

Előzmény: SkyHussar (52188)
SkyHussar Creative Commons License 2017.05.21 0 2 52188

 stb... stb... stb...

Nore BMW R1200ST Creative Commons License 2017.05.21 0 0 52187

Tegnap egy kisebb karikát mentünk a Balatonig, közben benéztünk a Full Gashoz. Az új, kisebb 950-es Multistrada hihetetlenül jól néz ki. A Motorradban tartósteszten van, a jövőben biztosan jelentetnek meg róla cikket, abból az is ki fog derülni, hogy milyen vele hosszabb távon együtt élni. Látható volt az új DL650 is, ami szebbre sikeredett az elődjénél, de nagyon messze van a Multistrádától. Egyszerűen nem értem, hogy a japánok miért nem alkalmaznak legalább az európai piacra szánt modellekhez olasz formatervezőket.

Előzmény: Molnar_Nobby (52185)
Lbx Creative Commons License 2017.05.21 0 0 52186

Csak sikerült kiimádkoznom - végül látszott, a csavarnak nincs köze a kiszereléshez, mint inkább a kar vs kuplung-főhenger állítása a dolga...

 

 

Maga furat valamelyest meg van belül kopva, de talán nem annyira, hogy cserés legyen - a tengelyen a műanyag sokkal szarabbul néz ki. Elsőre rendelek egy új tengelyt, és majd ő megmondja, kell-e további kedveskedés is a rendszernek.

Előzmény: Lbx (52183)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.21 0 0 52185

Mert a Ducati még csak most kezdett el hétköznap is használható motorokat gyártani.

A kívánt dolgoknak pedig csak a Multistrada felel meg kb., az meg magasabb árszint, mint amiről

beszélnek.

Amúgy nincs baj a Ducatival, már nézegettem a sportgépeit, de most másra kell a tőke.

 

Előzmény: akosbitto (52158)
befaster Creative Commons License 2017.05.21 -1 0 52184

igen van. közben tanulom a dolgokat mert a hadi titkok nem jönnek csak úgy.  A baloldali feszítő fejtetőre van állítva ezért kifolyik belőle az olaj. Módosították 1200 feszítő kell bele. Remélem egyszerű beszerzése aztán  csere.

 

 

Előzmény: Törölt nick (52149)
Lbx Creative Commons License 2017.05.21 0 0 52183

Nekiálltam a kuplungkarnak, és egyelőre felemás az eredmény, mert:

- a tengelyt ki tudtam venni, de a kart egyelőre nem. Úgy tűnik, a képen látható, vörös "festékkel" jelölt csavar fogja. Ki lehet ezt hajtani, mi a szerepe ennek a csavarnak? Ez tarthatja a kart fogva? Ez egyben állítócsavar is?

 

 

- a tengelyt kibányászva már látszik a probléma (legalábbis egyik) oka, valamint a javítás menete:

 A tengelyen van egy műanyag betét - ennek célja nyilván Gesszti által is említett könnyebb járás -, ami láthatóan tisztességesen meg van kopva (úgy látom, a tengely fém teste még éppen hogy kapott az áldásból). A műanyag felső részénél viszont van egy gallér, így a karon található furat perselyezése csak úgy megoldás, ha előzően a tengelyről a gallér is lekerül.

 

Fentiek alapján egy új tengely bizonyosan szükséges. Hogy a karban a furat mennyire járta meg a 80ezer kilométert, az azután derül ki, ha ki tudtam bányászni.

stenmark Creative Commons License 2017.05.21 0 0 52181

stenmark Creative Commons License 2017.05.21 0 0 52180

Szia!

 

Szép a géped, tényleg elég jók így a dobozok!

 

Nekem hosszas vívódás után eldőlt, hogy mégis kicsi hátsó doboz lesz, mint a gyárin, igaz ehhez 2 db 45 l-es oldalsó szimmetrikus. A hátsó tartó aránytalanul nagy munka lett volna (a jelenlegit még emelni kellett volna), ha jól akarom feltenni az oldalsókat, és az oldalsók nem lettek volna elég erősek (régi kecskeméti). A Touratech oldalsó meg 3 hónap lenne, azt nem akartam kivárni.

Meg aztán így egyből, szinte utólagos festés nélkül passzol a motorhoz (a nagyot mindenképpen le akartam festeni, olyan eltérő volt a szín, az pedig nem szétszedhető, szóval macerás), és tettszik a mostani, az első pillanat óta, és egyforma stílus hátsó és oldalsó.

 

Az autópályás használathoz egy ötlet (én így használtam évekig az 1200 Gs-t). Vegyél egy Rt hátsó szöghajtást, és cseréld le a mostanival. Így olyan lesz, mintha lenne egy 7. sebességed, de 6-ra szétosztva. Nekem így volt a 130 jó, és a fogyasztás is jobb lett. A motor meg bőven bírja, nekem úgysem volt a gyorsulás szempont.

 

Fel akartam tenni egy képet, de nem megy!

 

Jó motorozást mindenkinek!

 

 

Előzmény: Bartolini (52176)
Bozso 1200 Creative Commons License 2017.05.20 -1 0 52179

És akkor beleért a kezed  bilibe és felébredtél letisztultál  Rokantrol 

Előzmény: GS z (52178)
GS z Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52178

180-200km/óra Bp-Torino távon. Rockandroll.

 

Persze csak a német autópályákon :)

Előzmény: Bartolini (52173)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.20 0 1 52177

Előzmény: Bartolini (52176)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52176

Annaberg tegnap délután.Trekker és a variok :) Trekker karcra picit érzékeny, esőcseppek is elszinezik de én szeretem a mérete miatt :)

Előzmény: stenmark (52088)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52175

Akkor olyan 130-140 a kényelmes, ott még nem ugrik meg a fogyasztás...

Előzmény: Bozso 1200 (52174)
Bozso 1200 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52174

Én 04 ohc val 12 dohc óra szerint 150 nel utazok 1 személy  dobozolva  pályán tankolástól tankolásig. Szerintem 160 se kottyanna neki próbáltam de nekem már 140 nél  7.5l ette. Elgondolkodtató  megéri óránként pályán 10 -20 km többlet. 

Előzmény: Bartolini (52173)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52173

R1200 gs-nek mi az az autópálya tempó amit még erölködés nélkül bír a blokk hosszú távon?

3MAN Creative Commons License 2017.05.20 0 3 52172

Mar megint egy jot motoroztal ezzel a szar bmw-vel? :)

Előzmény: Törölt nick (52171)
t1ok2 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52170

Ez így van!! :)

Előzmény: T1OK3 (52169)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52169

A többségnek semmit.

Mint sokan, én is egy bizonyos márka, annak egy típusából kreáltam a nick nevet anno. Történetesen, Pannónia T1 és Duna OK3 oldalkocsi.

 

Tudom, hogy kiolvasni nem lehet, nagyon megjegyezni se, de nem akarok mindenhova más-más névvel regisztrálni. 

Előzmény: Törölt nick (52166)
akosbitto Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52168

Igen, nekem is volt, semmi bajom nem volt vele sose. Igaz, a szerviz kicsit draga es figyelni kell ra, de tenyleg egy sajatos hangulatu gep.

Előzmény: R100 (52162)
Albert Borsos Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52167

Szerintem idén nem,húzos lesz a nyár ,nem lesz időm motorozni :(

Előzmény: Törölt nick (52163)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52166

Ezek jelentenek is valamit?

Előzmény: T1OK3 (52165)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52165

Jó a nicked! :-)

Előzmény: t1ok2 (52164)
t1ok2 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 52164

Sziasztok!

Lenne esetleg valakinek 1996-os r1100r-hez első és hátsó küllős kereke?

Előre is köszönöm!

R100 Creative Commons License 2017.05.19 0 2 52162

Mert hallomásból mindenki "tudja", hogy nem jó. Pedig de. Aki próbálta szereti. Nekem volt, karakteres, nagyon szerethető motor. Pont mint a bajor.

Előzmény: akosbitto (52158)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.19 0 0 52161

Eladó Akrapovic titán kipufogó, R1200RT, ST-re  2005-2009-ig gyártottra való. 100eFt

 

Albert Borsos Creative Commons License 2017.05.19 0 0 52160

Sziasztok!

Eladó lett a motorom,remélem nem gond ,hogy belinkelem ide.

https://www.hasznaltauto.hu/motor/bmw/bmw_r_1200_rt-11530915

stenmark Creative Commons License 2017.05.19 0 0 52159

Szia!

 

Ha jól emlékszem, a 2008-as Gs-n volt egy kis árnyékoló sild az olajhűtő fölött, gondolom annak a rögzítéséhez passzol. Ellenben a 2008 előttieken az nincs, mégis hozza listában?!

 

A tiéden van?

Előzmény: mati112 (52157)
akosbitto Creative Commons License 2017.05.19 -1 0 52158

Miért van az, hogy Ducatit senki nem ajánl? :)

mati112 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 52157

Levegős  1200 Gs tulajok véleményére lennék kiváncsi. Szerintetek ezt hogyan lehetne rögzíteni az olajhűtő előtt? https://goo.gl/y4mWBV 2008-as a gépem de még véletlenül sem látok olyan pontot ahova ezek a fülek passzolnának.

Lbx Creative Commons License 2017.05.19 0 0 52156

Néztem ezeket, jószerivel mind olasz utángyártott, lehet összeveszne a német cuccokkal (bár az önindító meg francia...) DDD

Előzmény: 3MAN (52128)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.19 0 2 52155

Nyilván el kell tekinteni attól hogy a kérdező hülye, mert költséghatékony megoldást keres, de a 160-170-es közlekedés eleve minden csak nem költséghatékony. Nekem volt két Fazerem is, sima utazótempó neki a 160, de ekkora tempónál bizony a családi autókét közelítette a fogyasztás. Viszont az 1200 GS oké, hogy bírja, de szerintem akkor is kevésbé komfortos nagy sebességnél, mert itt jobban rezonál - egészen a DOHC-ig, talán az LC már kivétel - mint egy sor4, ha tényleg autópályázás a használati szokás és BMW, akkor már inkább a K sorozat.

 

 

Egyébként egyetértek, hogy a Fazer is jó választás, erősebb is, és minden másban kb. ugyanaz a kategória mint a Honda. Ennek ellenére én a CBF1000-et mégis valahogy szofisztikáltabb motornak találom. Hiába gyengébb, de a váltó, fék, futómű és minden valahogy kellemesebb volt nekem, a Yamaha már Suzukias módon egy fokkal keményebb, közelebb áll sztem a sportmotor felmenőihez.

 

A Triumph is valóban megbízható és jó választás lehet, ebben is igazad van. És szervízköltségekben sem lehet különbség, de nem is azért mert ha valamit kell rajta cseréni, az olcsó, hanem mert már a japánok is ugyanúgy horror áron adnak mindent. Viszont bontott alkatrészt talán könnyebb hozzájuk találni, mint egy Triumph-oz.

 

Nyilván EKO vagy bárki más aki sok motort szervízel adott gyártótól, esetleg egy Wallis statisztika jobban meg tudná mondani, hogy mivel mennyi gond van mennyi idő/km után, de én csak a saját és környezetem tapasztalataiból tudok kiindulni. Olvastam itt többször is, h egy boxert karbantartani nem drágább, sőt sok esetben olcsóbb is. Elhiszem, de valahogy mást tapasztalok. Nekem mindig ugyanolyan korú és futásteljesítményű motorjaim voltak, és a japán motorjaimmal tényleg soha semmi gondom nem volt. Ahogy azokat sem, úgy a GS-t sem szoktam kókányolni otthon, mindent szervízben (EKO, Veres Pisti) csináltattam mindig, de valahogy a három év alatt már több dolog is előjött a kopó alkatrészeken kívül is, amire bizony kellett költenem (a teljesség igénye nélkül pl.: vezérműtengely, kilóméteróra, fordulatszámmérő, 3x gyújtástrafó) és sok típustársal beszéltem akik szintén átestek hasonlókon. Ennek ellenére én szívesen tartom karban a gépet, mert tudom h ha megadom neki ami kell akkor sokáig menni fog még és mert imádom. És azt is aláírom, hogy a "csak japánt", meg a "csak hondát" túlzó sztereotipiák, de én sztem mondjuk úgy hogy nagy hibát nem követ el, aki közlekedésre olyat vesz.

Előzmény: Molnar_Nobby (52151)
Lbx Creative Commons License 2017.05.19 0 0 52154

A papírzsepiért feltétlenül jelentkezem - feltéve, ha jubiGS csíkos:-))) 

Köszi az ajánlatot. Egyelőre megnézem, hogyan néz ki közelebbről a történet, csak azután kezdem mérlegelni a megoldásokat.

Ha úgy alakul, kereslek!

Előzmény: A_Kupec (52131)
3MAN Creative Commons License 2017.05.19 0 0 52153

Csak a honda!!! :)

 

https://youtu.be/Nf_9U4LfhQ0

Előzmény: Molnar_Nobby (52151)
Bozso 1200 Creative Commons License 2017.05.19 0 4 52152

Én ilyenen mindig nevetek legyek bölcs ? 

Amelyik hajónak nincs célja, annak egyik szél se jó.

Kinek  még nincs semmije az még könnyen válogat.

Előzmény: Molnar_Nobby (52151)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.18 -1 3 52151

Bocsánat, kezdjük az alapoknál.

Napi ingázómotort keres. Tehát szempont az olcsó üzemeltetés és a költséghatékonyság.

Majd autópályán akar menni nem kis tempóval, tartósan, persze ott is jó legyen.

Majd a városban is szeretne közeledni, méghozzá napi szinten.

 

Na kb. itt kellett volna közölni a faszival, hogy keresi a világmegváltó motort, ami nem létezik.

Ami mindenre jó, amit Max is választott volna a Mad Max-ben, ha motort használt volna a Ford

Falcon V8 helyett.

 

De miért is csak japán, abból is csak Honda? Ha már japán, az FZS1000, a 2001-2005 közötti

modell ugyanilyen jó. Ez a Honda mizéria kezd már sok lenni, mintha mindenki hülye lenne, aki

nem Hondát vesz (autóban esetleg a Toyota megengedett, más kilengés nem).

 

Európai modell már szóba sem jöhet, hiszen arra a gatya is ott marad a szervizben, pláne egy BMW vagy

egy Triumph. Jelzem, hogy semmivel sem költöttem többet 2009 óta a motorjaimra, mint előtte.

Addig jellemzően GSXR-ek voltak a garázsban, azóta K BMW-k.

 

És megnézném azt az 1200GS-t, ami nem bírja a nagy tempós autópályázást, ha már ez is téma. A városba

is jó. Kb. ugyanezt gondolom a Triumph Tigerról, az 1050 szériáról.

 

Egyébként totalcar/totalbike vonalon ha bármilyen kérdés felmerül, hogy milyen járművet vegyen,

csuklóból jön a válasz, hogy csak japánt, mert a többi xar. Nekem is van japán motorom, elismerem

az előnyeit, de nincs szemellenzőm, nem ilyen alapon ítélem meg a motorokat. 

 

Mindegy, inkább bontok még egy sört. 

Előzmény: kroni1 (52139)
rolcsi73 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52150

Eladó a párból az egyik!Kormányról vezérelhető távirányítóval126e helyett 96e.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52149

Vezérműláncnál van olyan, hogy néha csörög? Nem tudom, csak kérdezem, de nem logikus.

Előzmény: befaster (52148)
befaster Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52148

Megint kérdeznék, egyre többször szólal meg a vezérműlánc,csörög, szóval mintha szelep lenne , de ugye az nem lehet ,mert olyan nincs hogy most csörgök most meg nem. Valami rémlik hogy itt már orvosoltátok ezt a problémát, vagy nem jól emlékszem.(majd csak nem ) Rugós patronos .

köszönöm.

T1OK3 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52147

Értem!

Előzmény: ekowob (52146)
ekowob Creative Commons License 2017.05.18 -1 0 52146

Igen.

Az én kérésemre. Nem biztos, hogy a tulaj örült volna neki..

Előzmény: T1OK3 (52145)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52145

Hová tűnt Eko hozzászólása? Pár perce még itt volt! Kimoderálták?

kroni1 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52144

Persze, vágom.

 

Viszont azt sem értem miért mondja, hogy nincs 100LE-s kardános motor..?! BMW-nél gyakorlatilag válogathat 80-84-98-105-110-125 lóerősből amilyet akar. 

Előzmény: mlas45 (52142)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.18 -3 2 52142

Ez egy lúzer... kár rá időt vesztegetni... vehetne legalább annyi fáradtságot, hogy az alapoknak utána néz, hogy legalább kérdezni tudjon.

170-el akar száguldozni napi szinten 200 km-t, és akkor túra endurókat nézeget :))

Előzmény: kroni1 (52139)
gesszti Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52141

Szerintem simán körbeírta a kérdező az FJR-t. Arra a felhasználásra, amire írja, az a tökéletes szerintem.

Pláne, ha újra van pénz.

 

...persze hétvégére azért kell egy RT is a garázsba.

Előzmény: kroni1 (52139)
gesszti Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52140

600-as cbf 160-170 tartós autópályára? Vicces gyerek ez a nepper... :-)

 

 

Előzmény: Molnar_Nobby (52133)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.18 0 1 52139

Azért van igazság a válaszban.. 

 

A sor4esek sokkal jobban valók autópályara mint pl. a boxerek. A költségességgel is egyet tudok érteni: a bmw-met én minden eddigi motoromnál jobban szeretem, de azt be kell vallanom, hogy erre már 3 év alatt többet kellett költenem - na nem mintha túl sok baja lett volna - mint a japán motorjaimra az ezt megelőző 10-15 év alatt összesen, mert hogy konkrétan azokkal tényleg sose volt semmi.. Persze egy-egy motorból nem lehet kiindulni, de nálam valóban ez a helyzet. Ez tud olyat amit azok egyike sem, és el fog menni vszleg sokkal több km-t, ugyh élménymotornak valóban csak bmw-t vennék, de mindennapos autopályára sztem a cbf valóban jobb döntés lenne.

Előzmény: Molnar_Nobby (52133)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52138
Előzmény: Törölt nick (52137)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52137
Előzmény: CVZ K1200 s (52136)
CVZ K1200 s Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52136

Nincs messze.Köszi. Elérhetőség?

Előzmény: Molnar_Nobby (52134)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52134

Dunaújváros elég közel van?

Ott van egy jó szerelő, bár erről ne cucci kollégát kérdezd, mert megindul a cunami.   :)

 

Előzmény: CVZ K1200 s (52132)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52133

http://totalbike.hu/technika/nepperuzo/2017/05/18/kotelezo_a_kompromisszum/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

 

Ő csak japánt javasol.

Mondjuk a kérdezőnek is vannak elvárásai, de a válasz visz mindent.  :)

 

CVZ K1200 s Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52132

Tudnátok valakit ajánlani Oroszlány környékén, aki ki tudna olvasni egy BMW K1200S-et. 2005ös. Sajnos nem alszik el az ABS jel, és a fék elég erős mozdulatokra reagál. Valamint tavasz óta az alapjárat 400al megemelkedett melegen is (1100ről 1500re). 

Köszönöm!

 

 

A_Kupec Creative Commons License 2017.05.18 0 2 52131

Ha nem jutsz dűlőre, van 8eFt-ért tengelyestől, nálam ........ ajándék 100-as papírzsepivel :DD

Előzmény: Lbx (52123)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 -1 0 52130

Az enyém is lötyög offtopik kis GS-emen, valószínűleg zörög is rendesen. Nem zavar, mert Caberg Duke sisakom van, így nem hallom a menetszél sivításától. :-)

Előzmény: gesszti (52129)
gesszti Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52129

Zongoráé is lötyögött egy kicsit. Kapott egy finoman illesztett bronz perselyt. Tökéletes lett. Tű precíz, és még könnyebben is jár a bronz persely miatt.

Előzmény: Lbx (52123)
3MAN Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52128
Előzmény: Lbx (52123)
Kevin Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52127

Mennyiért adod? Priviben is jöhet a válasz, mailem publikus.

 

Előzmény: rolcsi73 (52124)
Nore BMW R1200ST Creative Commons License 2017.05.18 0 0 52126

Az előző motoromon ugyanilyen volt a kuplungkar. Nem foglalkoztam vele. 24.000 kmt mentem így vele, majd eladtam. Szerintem az új tulaj is így használja.

Előzmény: Lbx (52108)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.17 -3 1 52125

hát tényleg így pontos, csak nem akartam megijeszteni...

rendesen nem szabad megcsinálni,mert akkor sosem romlik el még egyszer.

Előzmény: Törölt nick (52120)
rolcsi73 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52124

Sziasztok!Valakit egy új Sena 20S távirányítóval jó áron?Vettünk 3párat és 1db, bontatlan csomagból keresi gazdáját...

Lbx Creative Commons License 2017.05.17 -1 0 52123

Alig 32 rugó egy kar, a tengely megvan 4ezerből... http://bmwalkatresz24.hu/bmw-r-1150-rt-00-04190499-r22-2000-0419/kormanyzas/control-assembly/clutch-control-assembly-320954

 

A hét végén lehámozom a burkolatot (ha lehet), hátha mutat valamit magából.

Előzmény: 3MAN (52121)
Lbx Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52122

Majdnem ennyire kanyargós - de az idomoktól alig látszik :-(

Eddig a dobot "fényeztem" DDD, a leömlők még hátra vannak...

Előzmény: A_Kupec (52110)
3MAN Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52121

Veszel egy masikat?

Tudom, az tul egyszeru. :)

Előzmény: Lbx (52108)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.17 -3 0 52119

óóóóó fakkk... pedig már beleéltem magam, hogy holnap kis orál után szép lesz a csövem :DDD

Akkor marad retkes :((

Előzmény: A_Kupec (52118)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52118

A tied krómos, arra ez nem működik

Előzmény: mlas45 (52117)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.17 -3 0 52117

Már be volt ide írva, tudom, de mivel is lehet így megpucolni? Teszek 1 próbát...

Előzmény: A_Kupec (52110)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.17 -3 0 52116

Azért mozog fel-le, mert a kar furata kikopott (minek húzgálod annyit? :D) és a 14. sz. csapon lötyög.

Két megoldás van:

- a hivatalosan elfogadott: új kar + csap, és akkor csak kicsit fog lötyögni.

- a "kókányolás": megperselyezni a kart - vagy egy lemezből alátétet csinálni, ami húzósan mozog, és azt betenni a kar mellé, attól se tud fel-le mozogni.

a perselyezéshez elég fémlemezből egy csíkocska, ráhajlítani a 14. csapra, és máris passzos.

Előzmény: Lbx (52108)
3MAN Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52115

köszi. :) voltam a környéken vasárnap, nagyon kacskaringós utakon, akkor készült a domboldalas kép.

Előzmény: kroni1 (52109)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.17 -1 0 52114

Éppen írni akartam, hogy "húszezer + postaköltség" . ;-)

Előzmény: A_Kupec (52113)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52113

Kezdj el spórolni ...... sokat :)))))

Előzmény: kroni1 (52112)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52112

Ha ennyire ráérsz, akkor az enyémet is megcsinálhatnád ilyenre! ;)

Előzmény: A_Kupec (52110)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.17 -1 0 52111

Elég baj lenne, ha egy RT-n így kanyarognának a csövek! ;-)

Előzmény: A_Kupec (52110)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52110

Remélem van olyan rt-s akinek ilyen a leömlője ............. ma délutáni elfoglaltság :)))) Ja és ez egy kawa :DDD

 

kroni1 Creative Commons License 2017.05.17 0 1 52109

Szia! 

 

Köszi, lehet h érdekelni fog a dolog, idén nekem is lejár. A Mozaikba szoktam vinni, mert a motorral mindig minden rendben van, így nem félek hogy megbukna, de a pofátlanul tolakodó csókosok miatt már többször is tele lett a hócipőm... Egyik példa: Állok a sorba, megjön "Józsi" aki nagyon vágja a rendszert mert ő ugye minden nap itt van több autóval is, mert ez a dolga. Szóba elegyedik az előttem állóval és leb@ssza elém a papírjait. Fogom beteszem magam mögé, és még ő kéri ki magának! Az ügyintéző hölgynek szólok, hogy legyen szíves engem hívni majd előbb és ne az otthonosan mozgó kollégát, erre ő csak annyit mond, nem látta ki jött előbb döntsük el mi. Persze én nem hagytam magam, de rohadtul utálom az ilyesmit és gondolom a sok tisztelettudó, kultúrált, sorban álló emberrel folyamatosan ezt nyomják, mert nem egyszer tapasztaltam ezt.. Nem tudom, lehet már van sorszám vagy ilyemi, de mikor legutóbb voltam két éve akkor még nem volt. Na csak ezért gondolkodom, h idén ettől megkímélem magamat.

 

 

Más: Ma nagyon jót gurultam Selmecbánya felé, hazafelé meg a Börzsönyön át, az idő is csodás volt, rohadtul élveztem! Valahogy ezt a mait sokkal jobban élveztem, mint múltkor a Mátrát a kavicsokkal 90%-ban teleszórt kanyarjaival..

 

A képek közül az elsőt neked küldöm, jelentem a horgásztó már nincs befagyva, mint legutóbb! :)

 

 

 

 

Előzmény: 3MAN (52107)
Lbx Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52108

Megpróbálom gigahiszi nélkül :-)))

 

Lötyög a kuplungkar, fel-le lényegesen nagyobbat mozog (a kar végén mérve kb. 10 mm), mint a fékkar (kb. 4-5 mm). Mivel kissé lefelé áll(t mindig is), és behúzáskor megfeszül, alapból nem volt feltűnő. Arról vettem mégis észre, hogy 3000 körüli fordulatnál menet közben hallható rezonancia okát elkezdtem keresni. Elsőre azt gondoltam, a burkolatot nem raktam vissza rendesen a kipufogó javítását követően.

Próbáltam utána nézni, de úgy látom, sok variáció nincs; van a kar, és van egy tengely, ami tartja: http://bmwalkatresz24.hu/bmw-r-1150-rt-00-04190499-r22-2000-0419/kormanyzas/control-assembly?bt=69576

 

Lehet ezzel valamit varázsolni, bármi ötlet? Okoz ez valami problémát - bár eddig nem igazán vettem észre gondot a kuplung működésében, igaz, nem is hallottam, hogy bármi rezege - de gondolom nem normális ez így?

3MAN Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52107

ismerőshöz.

ha kell, szólj priviben.

Előzmény: kroni1 (52106)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52106

Hová viszed műszakizni?!

Előzmény: 3MAN (52105)
3MAN Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52105

Ezt en csinaltam. Megnyugodtam, h jo.

 

En elvagyok egy topcase-el, nem nagyon megyek tobb napos motorozasokra (ha megis, akkor majd felrakok az ulesre egy hengerzsakot), de majd akarok venni gyari oldaldobozokat.

 

Lassan indulok muszakira, tegnapelott raneztem, maig ervenyes. :)

Előzmény: stenmark (52100)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52104

Szia! Én ahogy írtam, a mostani után éppen egy sima Tourance-ot szeretnék kipróbálni, sztem az lenne a nekem való, nagyrészt aszfaltra néha könnyebb terepre kéne. Ha leszeded a sajátodat akkor én elmennék érte esetleg! Dobj egy mailt légyszives, az én címem az adataimnál. Köszi!

 

Stenmark: Holnap ez az általad említett sztrapacskás kör nem férne bele szerinted? Nekem olyan este 6-7 körülre haza kell érnem. Te mikor tudnál legkorábban elindulni? Én is szlovákia felé gondoltam megindulni, nekem semmi konkrét tervem, de bármiben benne vagyok, együtt jobb menni mint egyedül! Én 10 után bmikor el tudnék indulni pestről, akár feléd is kanyarodhatok, reggel majd beszéljünk!

Előzmény: GS z (52101)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52103

Mi is szoktunk gyalogosan is, ha megállunk kinyitjuk a variokat + 58l-es trekkerbe kabátok, sisakok beférnek simán....

Előzmény: stenmark (52088)
viscsonitten Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52102

Szia!

 

Köszönöm a tippet.

A motor gyárilag katalizátor- és szonda mentes.

Az adalékoktól, mint a kocsimnál is, elhatárolódok.

 

 

Elviszem szakihoz, majd megmondja, mi legyen.

 

Üdv!

Előzmény: GSGabor (52099)
GS z Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52101

Lekéstem a gumitémát..

Ha valaki ki akarja próbálni a Tourance-ot szóljon nekem, a következő cserénél adok egy használt párat ajándékba. 10.000 Kmnél szoktam cserélni, már csak kabalából is. Még egy darabig lehet használni őket.

 

Aszfalton elég jó, de elboldogul könnyű terepen is.

stenmark Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52100

Szia,

 

Így már látom, elöl is megvan a rögzítés, ez úgy jó ahogy van. Ez típus specifikus valszeg, mert jók a rögzítések a Gs Adv-ra.

 

Ma kiszereltem a Givi platniból a féklámpa csatlakozót, így eldőlt, hogy irány az Euromotor, nagy alu doboz lesz belőle hátra. A felvidéki karikán láttam egy új Africa Twinnen ilyet, és nem volt ijesztően nagy. Most néztem a szélességét, és szinte azonos a mostani K53-al, csak a szögletessége miatt tűnik nagyobbnak. Az oldala, hosszútávon Touratech lesz, 45-45 méretben, de az egy hosszabb projekt, hogy profi tartó is legyen. Addig marad a Givin a magyar aludoboz, az is 41 liter darabonként, Kecskeméten van hozzá rögzítő szett.

 

Kroni! 1150-ből illene már egy kis találkát összehozni, természetesen jöhet bárki Bmw-s is, van egy kis köröm É-ra Selmecbánya érintésével Zólyomba, ahol díjnyertes a sztrapacska kofolával (4 Euro). Ez aszfalt, de igen változatos, és kanyargós, nem unalmas főutak.

 

A holnap délután jó lehet, ha be lehet valahol csatlakozni. Merre mennél?

 

Jó motorozást mindenkinek!

Előzmény: 3MAN (52093)
GSGabor Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52099

Bár, ha anno gyárilag katalizátoros és lamdba szondás volt akkor valószínű, hogy ezek hiányában alakul így a keverékképzés, ergo sokat kap amivel jó lenne valamit csinálni, de erre EKO azonnal válaszol majd egy hiteles és tökéletes magyarázattal, mert ezt nem tudom. Ez a cucc amit ajánlottam csak arra lesz jó, hogy kiszedje a kormot és mindent megtisztítson, amennyire egy folyadék képes, nyilván csodára ez sem.

Előzmény: viscsonitten (52097)
GSGabor Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52098

Szia! Próbáld ki az Autochem 236-ot, nekem bevált anno az 1150-nél, 1200-be is teszem, kb. 5000 km-enként egy fél dobozzal megelőzés és karbantartás képpen. Szerintem jó cucc, inkább szerelők használják, nekem is ajánlották, nem ilyen benzinkutas marketinglötty. Az ára sem vészes, fél dobozzal egy teli tankba és lehetőleg akkor ha hosszabb távon mész, forgatod rendesen (én ritkán pályázom, de akkor szoktam beletenni). Valamire való autósboltban kapsz belőle vagy tud rendelni másnapra.

Előzmény: viscsonitten (52097)
viscsonitten Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52097

Sziasztok!

 

Egy '98-as GS 1100-am van. Sajnos / nem sajnos katalizátor és lambda nélküli példány, nyílt hurkú keverékképzéssel. Az előnyei mellett a hátránya, hogy elég büdös, és kormos a kipuff vége is.

Lehet ezzel valamit tenni?

 

Köszönöm a segítséget!

 

üdv!

viscsonitten Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52096

Köszi!

 

Úgy fest, a bukóm sem az igazi, szóval még tesztelés van, meg füldugó.

 

üdv

Előzmény: krumpli2 (51811)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52095

Holnap nem tekereg valaki valamerre? Én úgy alakult, h suabad leszek, így leadom a kiscsajt a bölcsibe aztan kb. f10kor nyomom a gombot, és megyek egyet valamerre!

3MAN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52094

Jo, beszeljunk majd rola.

Előzmény: Horpa1 (52092)
3MAN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52093

Ebbol a szogbol igy nez ki.

 

Előzmény: stenmark (52090)
Horpa1 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52092

Szia 3MAN!

 

Fel ne hozd, van mit takarítanom így is ráadásul a 800-as láncos, azzal is foglalkozni kell időnként, így nem unatkozom:)

Akkor gyűlik a km rendesen, helyes. Majd egy közöset is összehozhatnánk a jövőben.

Előzmény: 3MAN (52063)
3MAN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52091

Koszi az infot, megnezem!

Előzmény: stenmark (52090)
stenmark Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52090

Szia!

 

Neked akkor csak a tartó van közvetlenül a csomagtartón, de az fém. A 2 db plusz rögzítés a platnid elejénél lenne, ha benézel alá láthatod is a süllyesztett csomagtartó rögzítő csavarokat. Javaslom azok bevonását is a rögzítésbe (szerintem még belefér 2 db lyuk platnidba), mert MGP-nek pont ezekkel a rögzítésekkel tört el a gyári tartó, vagyis az üléshez közelebbi csavar előtt, ahol az oldalsó fülek kezdődnek a gyári csomagtartón. Kroninál azt láttam, hogy neki van alátét lemez, ami az első két csavarhoz is rögzül, és ezen van a platnija, igaz neki hátrébb szerelve. Vagy egy ilyen alsó lemez kellene neked is erősítésnek.

 

A dobozban igazad van, de a kipu oldali elég kicsi, alább olvashatod, hogy miért használok óriásit (2 x 44 + 53)

 

Várlak a plexi ügyben, és akkor a csomagtartót is megnézhetjük. Látom a géped fekete blokkos, váltós, mint az enyém!

Előzmény: 3MAN (52069)
Yossa.rian Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52089

Esetemben a komoly terep nem realitás és nem a motor miatt :)

Előzmény: kroni1 (52086)
stenmark Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52088

Szia!

 

Köszi, így tényleg jó a párosítás, mert az oldalsó nem felfelé nyílik, csak az enyémhez a gyári oldalsó túl kicsi a 44l-es Kappa után. Gyakran túrázunk a párommal gyalogosan, így ez időre be kell tenni a motoros cuccokat zárható helyre.

 

A Givi alu jól üzemel? Szinét nem változtatja, karcolásra nem érzékeny? Lehet, hogy az lesz nekem is a megoldás a magyar alu oldaldobozokkal. Aztán majd Touratech 45-ös pár egy csinált oldalsó tartóval, ami a rossz utakat jobban bírja.

Előzmény: Bartolini (52065)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52087

Bölcs döntés, én is ezt vallom (bár GT-vel nehéz is lenne terepen).

Ha nem akarsz sokat költeni, egy jó DRZ400E, ha közepes összeg van, akkor Honda CRF450X,

ha pedig sok money van, akkor KTM350EXC-F.

 

Előzmény: kroni1 (52086)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52086

Az se rossz, de az igazi két motort tartalmazó készlet: egy GS vagy RT az aszfaltra, és egy max fele akkora sulyú, bütykös gumis kis szöcske a terepre, akar rendszám nélküli.. Nálam ez lesz a következö beruházas, a GS-t sajnálnám is komolyabb terepen! :)

Előzmény: Yossa.rian (52083)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52085

Az a helyzet, hogy egyenesen menni egy idomított csimpánz is tud egy darabig. Csodakakas koromban

én is élveztem, hogy egyenesekben húzogatom neki, mint egy idióta (mármint a gázkart), de azóta áttértem a "kanyar-dőlés" vallásra.

Valahogy jobb, na.

:)

Előzmény: Kevin (52082)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52084

Igen, de a hátsónál durvább a kontraszt. Az első guminál kisebbek a minták és maga a barázda is sekélyebb gyárilag is.

 

 

Előzmény: 3MAN (52075)
Yossa.rian Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52083

A megoldás két felnikészlet, aztán 10 perc alatt kicseréled őket, ha terepre akarsz menni:)

Előzmény: kroni1 (52081)
Kevin Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52082

Az enyém is így kopik.

 

Az egész motorozásban a kigyorsításokat élvezem legjobban. :)

Előzmény: Molnar_Nobby (52072)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52081

A Tourance Next is meglepően jól birta a terepezést, a tavalyi csepel sziget túrán még BIKE-R-ék is meglepődtek rajta milyen szepen átkeltem vele a mély homokon meg a füves domboldalon is. De azért a karoo3 más vilag volt, nekem sztem ahogy Horpának is, a Tourance lesz a céljaimhoz legjobb arany középút.

Előzmény: 3MAN (52077)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.16 0 1 52080

5 ezerrel ezelőtt is ilyen volt a kopás jellege.

Amúgy ahogy én nem veszek használt gumit, úgy nem is próbálom meg senkire rásózni. Az elsőt nyár közepén cserélni fogom, a hátsó nálam még egy évet biztosan lefut. Aztán kuka.

Előzmény: gesszti (52079)
gesszti Creative Commons License 2017.05.16 -1 0 52079

13k km után még csodálkozol, hogy furán kopottak a gumik?

 

Most kell őket leszerelni, kicsit kipofozni, aztán felrakni a jófogásra. Kicsivel kiegészíted, és ismét új gumikor gurulhatsz 10-15e km-t.

Előzmény: Törölt nick (52078)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.16 -1 0 52078

Ugyanezt a furcsa, pikkelyszerű kopást tapasztaltam mindkét motorom gumijainál (az elsőkön volt igazán feltűnő), de nem sikerült rájönnöm az okára. A kis 125-ös csopperen betudtam a hitvány minőségű guminak és a gatya futóműnek, de a Suzuki-n a méretében beszerezhető legjobb gumik vannak (Pilot Street Radial) és a futóműve is hibátlan. Szóval passz...

 

Túlzott dinamikus igénybevételről nálam szó sincs, a gumikban van közel 13k km, az első bír még 3-4 ezret (3 mm profilmélység a legsekélyebb, középső részen), a hátsó még simán félidős. (4,5 mm mélység a gyári kb. 6,5 - 7-ből).

Előzmény: 3MAN (52075)
3MAN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52077

Szaraz folduton a trail 2-vel siman elmentem, meredek fuves oldalon is csuszas nelku felvitte a seggemet.

Előzmény: kroni1 (52076)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52076

Én most visszatettem a GS-re a Karoo3 után a Next-et és megint eszembe juttatta amit már el is felejtettem, középen a hátsó gumi ennél is ikarusz busz féle zajokkal közlekedik, amint kidöntöm egy picit bármelyik irányba már nem hallani.. Engem mondjuk nem zavar mert baromi jól tapad nekem, de emlékszem mikor először meghallottam ezt azt hittem valami gond van a hajtással...

 

A következő viszont nálam sima Tourance lesz, és akkor néha rám törő földutas igényeimet is jobban ki tudom majd elégíteni szerintem! :)

Előzmény: GSGabor (52074)
3MAN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52075

Az elso gumid ilyen?

Előzmény: Molnar_Nobby (52072)
GSGabor Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52074

a Z mintás gumik sajna ilyenek.... nekem is ez a felállás, már a második garnitúrát koptatom. A gumi minden Z mintájánál az elsőnél ilyen kopáskép indul el kb. 5 ezerrel a használatba vétel után. Ez nem befolyásolja a viselkedését, amolyan természetes jellegű kopás ebben az esetben. Amikor először így jártam, visszavittem az R17-hez, nagyon készségesek  és profik voltak, (mindig onnan vásárolok mert nagyon ügyesek és az ár is jó)  és mondták, hogy kopásarányosan kicserélik egy újra, mert volt defektgarim rá, de ezek mindig ilyen kopásképet fognak alkotni. Aztán igazuk is lett, eltelt szintén 5000km és elindult a cápafogasodás :) nem foglalkozom már vele, tudomásul vettem ettől még jelenleg jobb gumit nem tudok ennél, talán egy próbát megérne a Dunlop Tralismart, de olyan gyenge a promoja és kevesen is használják, hogy nem merem kipróbálni, a Pirelli bevállt, kockázatos lenne váltani a Nextnél jobb is gumi sztem, olyat is használtam...

Előzmény: 3MAN (52071)
GSGabor Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52073

Köszi az infókat. :)

Előzmény: -Mosquito- (52070)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52072

Ezzel nem vagy egyedül, nekem is így kopik a Z8.

Ez azt jelzi, hogy kanyarban, ledöntött motornál kigyorsításnál húzod neki, tehát eldeformálódik a minta a gumin, és elkopik a barázda hátsó éle. 

Szóval ez annak a bizonyítéka, hogy szeretsz Te is kigyorsítani. Nagyon helyes...  :)

 

Előzmény: 3MAN (52071)
3MAN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52071

nekem kb 8e van a trail 2-kbe (1150 gs), a hátulja még nagyon tuti, de az elsőn elég furcsán kopnak a bütykök. a közepe és széle közti bütykök ilyen cápafogasak vagy, h a csudába mondjam. ferdén kopnak, a bütykök egyik oldala laposabban, mint a másik.

Előzmény: GSGabor (52068)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52070

PR3 14ekm, PR4 11ekm kuka. Pirelli egyébként jóval többet megy el mint a Tourance Next ami a mondhatni testvér gumija. 

Előzmény: GSGabor (52068)
3MAN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52069

szia,

 

köszi. szerintem megnézem majd élőben a plexid, szoktam feléd járni.

 

így van feltéve a platnim:

 

 

szerintem átlag usernek a legjobb és egyben legegyszerűbb megoldás a gyári műanyag oldaldobozok:

- egyszerű, könnyű tartó

- egy kulcs kell a motorhoz

- ezekkel a legkeskenyebb a motor

- bármilyen topcase-t lehet hozzá használni

- nem vészes az ára használtan, párban 80-90e körül megvan tartóval

Előzmény: stenmark (52064)
GSGabor Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52068

Köszi az infót! A Vara is erős motor, így szép ez a futás, persze attól is függ mennyire izgága a csuklód :D

Előzmény: -Mosquito- (52067)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52067

Szia,

Varadero 

Előzmény: GSGabor (52061)
pure.sanyi Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52066

Sima trail van nekem ,hogy hány km-nél lett bizonytalan?7-8ekm után talán,most 12ekm-nél tartok vele.A horvát 8-as úton szenzációsan jól tapadt,de a transzfogarasin pl. iszonyat csúszkált az eleje.

Előzmény: Gadgetfan0 (52023)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.16 0 0 52065

...nekem Givi trekker 58l van hátul Bmw vario oldaldobozokkal, tökéletes párosítás.Oldalsók mérete állítható és nem zavarja az Givi óriás őket a nyitásban.

Előzmény: stenmark (52064)
stenmark Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52064

3MAN, Kroni1

 

A szélvédő nemcsak nagy kell legyen, illetve ha nagy biztos mögötte a turbulencia, ezért kell levegő beeresztés, mint az AirFlow-nál. Elég sokat próbálgattam már, és Mackó után szabadon, még az AirFlow bevezetése előtt, már szétvágott plexit csináltam az 1200 Gs-re. Ez szolgál most az F 650 Twinnen.

 

Az AirFlow nem gyárt az 1150 Gs-re, de lehet kapni csak felső részt, és kifúrva pl az Adv plexit, fel lehet rá tenni (kb 25 ezer volt). Jobb lesz mindenképpen a szélvédelem, legalább nem a sisakra nyomja a szelet, viszont nem teljesen turbulencia mentes, persze ez függ a magasságodtól és a sisak típusától. Szívesen megmutatom az enyémet, ki is próbálhatod, a zaj hosszútávon mindenképpen idegesítő, füldugó ide,vagy oda.

 

A hátsó doboz rögzítéssel vigyázni kell az Adv-ön. A kapaszkodó alatt levő csomagtartó rögzítő csavarokat is be kell vonni a platni (alaplap) rögzítésbe (Kroninál az alaplap elér odáig, ha a platni nem is, és így is erősít szerintem eleget) Én pont MGP csomagtartó törése hatására átalakítottam át a rögzítést, és az alaplap és platni is kapcsolódik az első két csavarhoz.

 

Doboz ügyben kicsit tanácstalan vagyok, szeretném megőrizni a szimmetrikus rögzítő rendszeremet (Givi), de aluból nem találok rá megfelelő dobozt. Touratechből lenne, de a csomagtartó 3 hónap és azt is alakítani kell. Sw Motech tettszene (van eloxált, pont motorom színével egyező), de ott is tartót kell fabrikálni, mert amit ajánlanak Givire átalakítót az sajnos vacak (Bálint segített benne képekkel). Az alunál a csapda, hogy kis hátsó doboz kell, mert nem lehet máshogy felnyitni az oldalsókat. Vagy Givi óriás (58 l) és mindig levenni, hogy hozzá lehessen férni az oldalsókhoz. A legolcsóbb a magyar alu doboz, van is kettő belőle, csak a rögzítésben nem bízok, kicsit vékony a fala. Lehet, hogy egy próbát teszek vele, mielőtt jobban beleköltök egy komoly rendszerbe. Ehhez a Givi nagy, vagy kisebb, átalakítás nélkül felmenne. Ha valakinek van ötlete, megoszthatná velem.

 

Jó motorozást mindenkinek!

3MAN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52063

Ha gondolod, szivesen felhordom hozzad takaritasra. :)

 

A platni tuti nem torik el, az jo vastag aluminium (egyebkent elorebb csak akkor lehetne rakni, ha leszednem a kapaszkodot). A gyari csomagtarto szokott ezeken neha eltorni, de eddig minden oke, pedig pakolok is bele, es az utak sem mindig simak.

 

73000 korul van benne.

Előzmény: Horpa1 (52062)
Horpa1 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52062

Szia 3MAN!


Szép ez a motor, még most is megdobogtatja a szívem:) Sajnos nekem több időm volt pucolgatni mint menni vele, de én azt is élveztem, kikapcsolt.

Jól hátra van tolva a dobozod, nem fog eltörni a platni? Az Afirca után bőséges volt a helykínálat a fekete pumán:)

Mennyinél tartasz már km-ben?

Előzmény: 3MAN (52046)
GSGabor Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52061

Szia. Milyen motoron?

Előzmény: -Mosquito- (52037)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.15 -3 0 52060

Június végén kb. itthon leszek.... ha tudod, mikor mész arra, jelezd, és áttekerek én is, nekem 40 km, egy jó pacalért bármikor megyek ennyit :D

http://www.ittjartam.hu/szarvas/ettermek/regimodi-etterem-szarvas/

Előzmény: Molnar_Nobby (52059)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52059

Nem mentünk, mert inkább ittunk, és úgy nem vezetek.

:)
De június végén ott töltök 4 józanabb napot, akkor átugrok oda elviteles pacalért tuti.

Majd adj egy címet, mert a GPS koordináták nekem nem mondanak semmit. Maradi vagyok, tudom.

:)

 

Előzmény: mlas45 (52057)
befaster Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52058

Köszönöm. Gondoltam hogy 5.5l körül kéne lennie. 

mlas45 Creative Commons License 2017.05.15 -3 0 52057

Voltál múltkorában Szarvason? Én voltam, pacal OK, de a zúzapöri elég kicsi adag volt :((

Előzmény: Molnar_Nobby (52056)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52056

Ezt elpasszolom, nem tudom, mi van rajta. 

Nekem a Z8 a GT-n remek, pedig az is 290kg, ohne rider.

 

Előzmény: Kevin (52051)
Lbx Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52055

1150RT 5 és 6 liter között hörpölget. 6 főlé még megpakolva, ketten utazva sem ment, akár pályázva, akár hágókon csapatva.

Előzmény: befaster (52047)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.15 -3 0 52054

Nekem R1100S elég keményen hajtva is 6 liter alatt, túrázva 5-5,5.

Előzmény: befaster (52047)
3MAN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52053

Mentem z8-al szerelt nagy geppel es nem tetszett. Mondjuk nekem a z6 sem, pedig vannak akiknek bejon. En meg tudlak erteni.

Előzmény: Kevin (52051)
3MAN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52052

Nekem 1150gs adv van. Legutobbi fogyim 4,9 volt. 100-120 koruli tempo, neha tobb is volt. Ez a motor nehezebb es en is 100 felett vagyok. Talan erdemes lenne egy szinkron, megnezni a gyertyakat, legszurot, de ez csak otlet.

Előzmény: befaster (52047)
Kevin Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52051

Az van rajta amivel kijött a gyárból.

Előzmény: Molnar_Nobby (52048)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.15 -3 0 52050

Milka lilában ütősebb lenne...

Előzmény: Törölt nick (52039)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52049

Ha ilyened van, akkor az nem túl jó:

 

Front E 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL. Different tyre profile developed for enhanced handling. Honda Integra NC700, 
NC700S, NC700X 

Front F 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL. Different construction for improved stability. Honda CB650F Rear F 180/55 ZR 17 M/C (73W) TL. Different construction for improved stability. Honda CB650F

 

Ilyennek kell lennie:

Rear C 190/55 ZR 17 M/C (75W) TL. 2 plies Rayon for improved stability. BMW K1600 GT/GTL

 

 

 

Előzmény: Kevin (52034)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52048

Metzeler Z8 C típus van rajta? Mert az az erősített, az van jóváhagyva a nehéz motorok számára. 

Roadtec 01-nél pl. a HMW típusjelölés (nehéz járművek) illik erre.

Ha nem C, hanem O vagy M, az nem dupla rétegű, tehát nincs olyan teherbírása hátul, ergo imbolyogni fog.

 

Idézet a Metzeler német honlapjáról a Z8-ra:

 

Rear C 180/55 ZR 17 M/C (73W) TL. 2 plies Rayon for improved stability. Yamaha FJR 1300; BMW R1200R/RT 
Rear M 180/55 ZR 17 M/C (73W) TL. Dual Compound. All brands, all models 
Rear O 180/55 ZR 17 M/C (73W) TL. Dual Compound, 2 Plies carcass. See tyre finder for suggested motorcycles

 

Külön fejleszt a Honda NC700-hoz és a CB650-hez.

 

Ugyanez a Roadtec 01-hez:

The HWM special version (as in “Heavy Weight Motorcycles”) brings ROADTEC™ 01 performance to a wider range of motorcycles.
On these models, HWM version features increased stability by reducing both in intensity and duration the oscillations happening due to road irregularities or steering maneuvers. Distinguishable thanks to a “Weight” icon next to the product name on the tyre sidewall, the increased stability is reached by employing a 2-ply carcass on HWM rear tyres, where standard rear tyres have only 1 ply.
HWM front tyre version has the same 2-ply construction as the standard version, but benefits from stiffer carcass material and sidewall construction plus a slightly different compound recipe.
 

Előzmény: Kevin (52034)
befaster Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52047

Van lehetőség fokozatkijelző utólagos beszerelésre?. R1150R rockster! Illetve  fogyasztásról valami  infót 6lit környékén eszik most. Jó? sok. elmegy. kicsit  sokallom.  11o _120 kint.

 

3MAN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52046

Ha mar emlegetem Horpat. Neki kuldom (foleg). :)

 

Előzmény: 3MAN (52045)
3MAN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52045

Nekem pont a fejemre tolja a szelet, mar alacsony sebessegnel is zavaro a szelzaj. ...uhh, le kene takaritani a motort, ha Horpa latna... Elhanyagoltam, tavaly minden tura utan lepucoltam.

Előzmény: kroni1 (52044)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52044

Egyébként én sem, de ha sűrűn használnám a motort nagy sebességgel és ehhez a legjobb szélvédelemre lenne szükségem, akkor megvenném, mert nincs párja, és olyat tud amit semelyik másik nem. (De egyenlőre amennyit motorozni van időm annyit elvagyok a füldugós szélvédelemmel) Tényleg tartós darab, sokkal minőségibb anyagból mint pl. az egy idő után besárguló és kitöredező gyári, a merevítője is nagyon jó dolog szerintem, ami ráadásul remekül látható helyen GPS tartónak is megfelel..

 

Amugy van merevítő nélkül ugyanez közel feleárban, de ahhoz nem az ADV hanem a sima GS távtartók kellenek: http://www.nationalcycle.com/z2240.html

Előzmény: 3MAN (52042)
wynco Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52043

Remélem nem mondok hülyeséget, de nem maga a szöghajtás szokott rendetlenkedni, hanem a csapágyak lesznek cserések, de sokat kell hozzá gyötörni a gépet.

 

Előzmény: Yossa.rian (52003)
3MAN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52042

Ismerem, koszi. 100+ ezret nem adok szelvedoert.

Előzmény: kroni1 (52041)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52041

1150 gsa-ra ez a legpraktikusabb és legjobb szélvédö sztem, igaz elég huzós az ára.. Suzuki Hollós forgalmazza.

 

http://www.nationalcycle.com/z2422.html

Előzmény: 3MAN (52038)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.15 0 1 52040

Ez valami gyönyörű! :) 

Előzmény: Törölt nick (52039)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.15 0 1 52039

Alpen Edition

3MAN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52038

köszi.

 

nézegettem a givi airflow-t, de sehol nem hozta a motoromra. pl itt sem: shox

Előzmény: stenmark (52030)
-Mosquito- Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52037

Trail II 17ekm-nél dobtam le. Első kuka, hátsón még volt,így azt eltettem tartaléknak. (Defekt sos-re) 

Előzmény: GSGabor (52036)
GSGabor Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52036

ő a sima Trail-re gondolt, nem a Trail II-re én így láttam. A Trail II egy

nagyon jó gumi, minden teszten nyert, sztem jó vizen, hidegben, mindenhol.

 

Talán egy kicsivel kevesebbet megy a többi társánál, de bomba biztos.

 

Nekem 10-et megy az eleje, 12-13 a háta, DOHC GS-en.

Előzmény: Gadgetfan0 (52023)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52035

:-( csak egy tipp volt. Az elvileg emeli a belső súrlódást, így a hőmérsékletet is.

Előzmény: Kevin (52034)
Kevin Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52034

De.

 

Akkor ráadásul imbolyogni is kezdett.

 

Ez egy 340 kilós cucc zsoké nélkül, nagyon háklis a pontos guminyomásra, ami valóban a gyár által javasolt értéknél a legjobb.

Előzmény: Törölt nick (52033)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52033

Kisebb nyomással nem próbálkoztál?

Előzmény: Kevin (52032)
Kevin Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52032

K1600 GT és igen, csúszkál a hátulja kanyarokban az első pillanattól kezdve.

 

Legutóbbi motorozáskor mikor megálltunk megtapogattam mindenki motorjának a hátsó gumiját.

 

Mind meleg volt, az enyém nem.

Előzmény: Molnar_Nobby (52031)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52031

Hűvös a diófa alatt van nyáron.

:)
Tehát hidegben nem melegszik fel? És megcsúszik, vagy hogy tapasztalod ezt? Milyen motor? Nem régi a gumi?

Előzmény: Kevin (52029)
stenmark Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52030

Szia!

 

Ez egy Wunderlich ERGO-Screen plexi, utólagos oldal és felső toldattal. Kroni még a régi felsőt láthatta, azóta egy Givi Airflow került rá, ami állítható. Érdekes, régebben még jó volt önállóan a Wunderlich?!

 

Egyébként Schubert C3 a sisakom, de a csendessége csak plexi nélküli motorokra igaz, mert nálam az oldalsó leváló örvények keltették az igazán nagy zajt, ami a hátsó szellőzőjén keresztül jutott be. Tudom nem egy szépség a végeredmény, de a nagy tankkal elmegy, és az eredmény a lényeg, mert így végre hallom a motor hangját és végre semmi bubogás. Szívesen kölcsön adom egy próbára, meg fogtok lepődni az eredményen. Ja én 183 cm vagyok, de az állíthatóság miatt másoknak is jó lehet.

 

Már gondolkodom az alsó szélvédelmen is, és akkor GsRt lesz belőle...

 

Elrettentő példának egy amcsi változat: http://www.aeroflowscreens.com/R1150GS/R1150GSFairing.htm, van még hová fejlődni...

Előzmény: 3MAN (52022)
Kevin Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52029

Hűvös időben nem tudom felmelegíteni a hátsót.

 

Előzmény: Molnar_Nobby (52028)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52028

Mi a gond vele? Ennél jobb gumit nem is tudnék elképzelni, mint a Z8. A GT-n remekül dönthető, nagy melegben sem kenődik és

az Alpokban is tudtam jókat kanyarogni vele hidegben, nedves aszfalton.

Tavaly nem kaptam Z8-at, kénytelen voltam venni egy Roadtec 01-et, de ahogy látom, most sem kapható a Z8 C. Mindenhol rendelésre...

Szóval a 01 ugyanúgy bejött, csak hangosabb (zúg a'la Ikarus busz), drágább egy belföldi hétvégés motorozás üzemanyagköltségével (10-15e kb),

és újonnan szinte magától beesik a kanyarba, ami először furcsa, most már tök megszoktam.

Most is ilyet fogok venni, erősítettet előre-hátra (most elöl sima van, lehet, hogy azért búg). Most egy helyen találtam 82-ért a párt akcióban 

valami ajándék power bankkal.

 

 

Előzmény: Kevin (51972)
Nore BMW R1200ST Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52027

Köszönöm a tippet, érdekes programnak igérkezik. Felírtam a naptáramban, ha az időm engedi elmegyek.

Előzmény: T1OK3 (51946)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52026

Én lattam élőben, oldalt és felül házilag szélesitett cucc, ahol az esztétikum fel lett kissé áldozva a praktikum oltárán, stenmark nekem azt mondta igy sikerült elérnie a teljesen jó állapotot, de majd ő megmondja a tutit. 

Előzmény: 3MAN (52022)
Lbx Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52025

Talán Givi AirFlow...

Előzmény: 3MAN (52022)
Lbx Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52024

Egyre hisztisebb vagyok, ezt belátom - nyilván nem az öregedés miatt :-))

 

Ott a hiszti egyik oka az volt, hogy egy program maradt el, pedig már be voltunk öltözve, a másik pedig, hogy f.stam, hogy valami kóklerhez kerülök, és elb.ssza a szép krómozott trombitát, a harmadik pedig az, hogy a sok öreg gépen mindig beszarik valami, és már egyre kevesebb a lelki és fizikai erőm birkózni velük (most is vár rám egy "faja" kis aknába ereszkedés)

 

Egyébként ma volt a tesztrepülés a javított kidörrentővel, úgy tűnik, jó lett, tart is, a varrat is szép, és még festeni sem kellett (azt mondta a mester, hogy rozsdamentes pálcával dolgozott, így nem kell utánkezelés).

 

Egyébként számomra fura, hogy az egész kipufogó rendszert csupán a két leömlő hengerfejekhez záró csavarjai, és ez a letört konzol tartja, semmi más. Skyhussar által belinkelt darabon volt még két konzol az "első dobon", de az enyémen már nincs. 

Előzmény: A_Kupec (52017)
Gadgetfan0 Creative Commons License 2017.05.15 -2 0 52023

Én most tettem fel a Trail II-t, olyan betonstabil alattam, hogy az új gumit is peremig leraktam 14 fokban. Hány km-nél lett bizonytalan? 

Előzmény: pure.sanyi (52006)
3MAN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52022

Szia,

 

Ez milyen plexi?

Előzmény: stenmark (52021)
stenmark Creative Commons License 2017.05.15 0 1 52021

A mai karika...

 

akosbitto Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52020

Félek, hogy a meghatottsag konnyei a gondolkodasomat is elhomalyositjak: milyen kuplung, milyen fektarcsa, milyen +-100 ezer? :)

Előzmény: A_Kupec (52018)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52019

A minuszoló nyugodtan fedje fel magát, mert így van esélyem elismerni, hogy van gerince :DDDD

Előzmény: A_Kupec (52017)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.14 0 1 52018

Miután letörölted az utolsó könnycseppet is a meghatódottságtól, próbálj meg reálisan gondolkozni! :)))

Féktárcsák, kuplung élettartama +- 100ekm. Szerinted az első tárcsa vagy kuplung cserénél blokk kuka???? :)))

Sok sikert a szent grál kereséséhez/ a "Gyalog galopp"-ban is nehezen találták meg/ :DDDD

Előzmény: akosbitto (52011)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.14 -1 0 52017

Nem arról van szó, hogy nem értenék egyet evvel ...... csak a gigahiszti után, amit leadtál egy kiputartó hegesztés kapcsán .... furcsa :DDDD

Előzmény: Lbx (52010)
R100 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52016

Tegnap ezt idítgatták, pocsék a hangja ennek is, zörögnek a királytengelyek...

 

Előzmény: Lbx (52010)
pure.sanyi Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52015

Szuper :) 

 

Majd email-be küldj a haspáncélról képet,nekem már van de egy barátomnak lehet kellene.

Előzmény: Horpa1 (52013)
pure.sanyi Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52014

Igen a trail II-ről én is csak jó visszajelzéseket halottam.Első gumim brazil,a hátsó német és nagyon nem egyformán öregszenek.Az első tiszta repedezett a minták között és egyébként 2014-es gyártású.

Előzmény: Bigtibi (52012)
Horpa1 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52013

F800-as 2010-es

Imádon:) 

 

Lesz majd egy haspáncél eladó, nem vacak plasztik, fém, ha érdekel megbeszélhetjük;)

Előzmény: pure.sanyi (52009)
Bigtibi Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52012

Érdekes. Nekem a Pirelli Scorpion Trail II. 10000 km  alatt egyszer sem csúszott meg, nagyon magabiztosan lehet vele motorozni.

Előzmény: pure.sanyi (52006)
akosbitto Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52011

Ez nagyon szép volt. :)

Előzmény: Lbx (52010)
Lbx Creative Commons License 2017.05.14 0 1 52010

Az a hozzászólásaiból lejött, hogy jó szándékú, segítőkész ember. Sajnálom, hogy nem találta meg a hangot a géppel - ami (valljuk be) nem oly könnyű olyas valakinek, aki nincs ráhangolódva a másként igényes technikára.

Egyébként magamban a BMW motorok kapcsán az fogalmazódott meg immár 7 év - bár nem túlzóan sok kilométer - után, hogy nem feltétlenül a szó legszorosabb értelmében vett minőségi, mint inkább innovatív a történet. Viszont ez az innováció lendíti előre, emeli az egyébként hétköznapokban kitűnően szolgáló masinák fölébe egyes különleges erényeivel.

Előzmény: kroni1 (51997)
pure.sanyi Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52009

Holnap megkérdezem itt nálunk Érden(Majergumi-nál),mennyi lenne a tourance-ok ára.

Milyen gépet vettél,sima 800GS-t vagy 800GSA-t?

 

Előzmény: Horpa1 (52008)
Horpa1 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52008

Nem keveset mész, nem semmi!

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataid, azt hiszem megerősítetted bennem a választást a Tourance mellett.

Pure.sanyi: Tudsz valahol kedvezményesen papucsot? Ha akarsz te is venni, valahol kialkudhatnánk némi kedvezményt közösen. Mit szólsz hozzá? Most a kékhold árait néztem, gondolom ha ott vásárolsz fel is szerelik ingyen, az már 6e kedvezmény egyből:)

http://www.kekhold.hu/enduro-streetonoff-c-2_38_68.html?products_listing_ppp=50&cPath=2_38_68

 

Előzmény: BIKE-R (52007)
BIKE-R Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52007

Mitas-t még nem próbáltam, de a Tourance-alé van kb. 110 e km tapasztalatom, a K60 Scouttal is közel 100 (3 különböző motoron: DR-Z 400, Varadero, CRF1000L Africa Twin).

A Tourance előnye, hogy kopásjelzőig koptathatod (vagy még tovább), nagyon hosszú élettartamú (28 e km első / 24 e km hátsó volt a max), vizesen is jó tapad:
A K60 Scout előnye, hogy a terepképessége egy hajszállal jobb, mint a Tourance, de zajosabb. Vizesen jobban tapad, mint a Tourance, ugyanakkor az élettartama rövidebb ( Varán, Africa Twinen 18 e km után kuka, de úgy, hogy még 2,5 mm a profilmélység, csak már nincs tapadása, DRZ-n 21 e km felett elment).

 

Én mindkét gumit kedvelem, a jobb terepképessége és kedvezőbb vízen tapadási tulajdonsága miatt választom az utóbbi időben a K60 Scoutot.

Előzmény: Horpa1 (52005)
pure.sanyi Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52006

Én most készülők lecserélni a scorpion trailt sima tourance-ra.A pirelli-nél az eleje nekem bizonytalan ,sokszor érzem hogy határon van és már kicsit megcsúszik.

Előzmény: Horpa1 (51994)
Horpa1 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52005

Hi guys,

 

Kroni: Itt minden rendben Barátom, majd otthonról hívlak este;) 

Igen, néztem az említett TKC70 abroncsoz, nem tudom milyen lehet, mert árban mindegyik 60 körül jönne ki +- pár ezer. Kevésbé dúrva mint a 80-as, még utána olvasok.

 

Bike-R: Akkor ezeket próbáltad is. Ha összevetnéd melyik volt a legmeggyőzőbb számodra? A Hidenau mögött sztm. nincs akkor a fejlesztési háttér mint a Metzeler mögött, a három közül az számomra a legszinpatikusabb.

 

Lex De Boer: Az ált. említett abroncs nagyon is jó, de földutas barangolásokra éppoly alkalmatlan mint az Anakee3. Ha hosszú Európai túrára mennék ezt választanám, de nincs idő, így 1-1 napokra Kroni barátommL legurul ánk a műútról, oda meg ez nem való:( 

 

Köszi mindenkinek! Ha van még tapasztalat, jöhet:)

SkyHussar Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52004

Igen, nagyon jól mutat rajta. Az óracsoport szépen visszafogottan világít, az információs panel pedig elég látványosra sikeredett ezzel a háttér világítással. ( szerintem )

Előzmény: Lbx (51996)
Yossa.rian Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52003

Ha normálisan szervizelték és gondos gazdája volt, akkor a 100e km nem para. Még egyszer annyi biztosan benne van. Egy szöghajtás cserét viszont előbb-utóbb bele kell kalkulálni, ha nem láncos.

Előzmény: akosbitto (52000)
Lbx Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52002

Ez a blog ugyan egy 1150GS-ről szól, ami bőven 100ezer felett fut, de nagy vonalakban ugyan az a szerkezet: http://bmwr1150gskrisztian.blogspot.hu/

Itt folytatta a fickó - itt már inkább üzletileg áll a dologhoz, és egy vizes 1200GSA a főszereplő: http://evoroad.com/

 

Előzmény: akosbitto (52000)
Lex De Boer Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52001

Szia,

 

Metzeler Tourance Next-et hasznàlok évek ota. (Eko javasolta, ezuton is köszi neki)

Az elsö abroncsot tavaly szeptemberben cseréltettem, 17 000 km-t birt, a hàtsot majd az uj tulaj cserélteti ha akarja, abban most +/- 24 000 km van. Az uj elsöben most kb. 7000 km van és igy néznek ki:

 

 

24 000 km-es hàtso:

 

Előzmény: Horpa1 (51994)
akosbitto Creative Commons License 2017.05.14 0 0 52000

Hát sajnos továbbra sem csillapodott a szenvedély a BMW-k iránt, nem tudtatok segíteni. :) Persze a legfőbb visszatartó erő még mindig az, hogy zömében 100 ezer kilométer körüli futásteljesítményűeket találok most a pénztárcámhoz: esetleg van itt olyan, akinek ennyit ment a gépe, Budapesten vagy környékén lakik és meg is mutatná nekem, hogy legyen viszonyítási alapom a vadászathoz? :)

BIKE-R Creative Commons License 2017.05.14 0 0 51999

Heidenau K60 Scout, Metzeler Tourance, Mitas E-07 (bár az utóbbi tapadása esőben gyengébb, mint az első kettő).

Előzmény: Horpa1 (51994)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 51998

How are you my friend? :)

 

Nem saját tapasztalat, de hátha hasznos infó: Én most vetettem le a Karoo3-at a GS-ről, a gumisnál elbeszélgettem az egyik ott dolgozó szerelővel és ugyan nem GS-en volt hanem egy KTM adv-on, de kb. hasonló %-os használatra neki Conti TKC70 volt fent. Mintáját tekintve hajaz a tourance-ra, és kicsit a scorpion trail-hez is szokták hasonlítani. Elmondása szerint ár-érték arányban elég jó gumi, mert olcsóbb mint a fent emlitett másik kettő és kb. azt tudhatja, esetleg érdemes lenne ennek is utánajárnod.

Előzmény: Horpa1 (51994)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.14 0 1 51997

Az az igazság, hogy én egy másik oldal fórumán ismertem meg, és segített is nekem István. Személyesen találkoztam vele és egy nagyon segítőkész, precíz embert ismertem meg személyében. én is segíteni szeretnék és nem szeretném megbántani. Viszont amikor azt irja, hogy a telelever-nél nem vett észre különbséget, akkor már végképp úgy érzem, h ez a motor nála az antikrisztus a dv után, vagy csak nagyon nem érzi a lényegét, vagy nem használja ki..  ..nem tudom. Azt viszont igen, hogy én már az első pesti kátyús utamon, és az első kanyarban éreztem a zsenialitását. Akár egy F800hoz képest is, egy dv-hez képest meg pláne. Ültem egy vadiuj dv-n, Vác-Bp kanyart mentem vele és én arról ugy szálltam le, hogy semmiképp sem kéne. De nem vagyunk egyformák, és így szép az élet. Viszont én végleg letettem arról, h rábeszéljem őt erre a motorra, mert egyrészt nem menne, másrészt meg talán mindennkinek jobb sztem ha megszabadul tőle végre, és nem ír itt olyan dolgokat hibának, amik rajta kívül egy tulajnak sem tűntek fel. És ezt tényleg nem bántásból mondom! Van ilyen, h valakinek vmi nem jön be, de én még megmondom őszintén ilyen véleménnyel Istvánén kívül nem találkoztam. Az enyémet két megrögzött sportmotoros kollégám próbálta, mindketten teljesen odáig voltak a futóműért, alig akartak leszállni. Egy kollégám egy varadero-ról ült át a tavalyi szezonzárón, ő is elismerően nyilatkozott a futómű kiválóan pontos irányíthatóságáról, aztán a következő megállónál azt mondta, hogy mikor visszaült a varára azt hitte valami baja van, mert a boxer alsó nyomatéka után fura volt visszaszokni, pedig a vara sem épp 35kw-os.. Azt viszont nem hinném, h István rt-jén a futóműtől kezdve a blokkig mindennek baja volna. Csupán többet várt, és kevesebbet/mást kapott mint amire számított. Ezért kell mindenképp alaposan kipróbálni a választott tipust, amit ő sajos ez esetben elmulasztott.

Előzmény: stenmark (51993)
Lbx Creative Commons License 2017.05.14 0 0 51996

LED-es háttrér(műszer)világítás?

Előzmény: SkyHussar (51990)
Lbx Creative Commons License 2017.05.14 0 0 51995

"A Devilles fórumon is ilyen infókat szoktam adni a modell iránt érdeklődőknek ! Ha valaki megtudja , milyen negatívumokra számíthat , és utánna is kitart , az jó esélyel , nem , az enyémhez hasonló hozzászólásokat fog ide írni ! :) Ha meg ez elveszi a kedvét , tán jobban is jár mindenki...."

 

Ha egy olyan helyen említesz kizárólag negatív tapasztalatokat, ahol senki nem tud relevánsan reagálni rá, nos az - ahogy Eko írja - tiszta félrevezetés. Én is tudnék olyan véleményt írni a Deauville-ről, hogy egy típusismeret nélküli ember sikítva menekülne (most nem firkálom ide mindazokat, amit 36ezer km alatt produkált a vadi újan vásárolt DV), és mivel itt alapesetben nincs, aki  ellensúlyozhatná, akkor az elég etikátlan lenne részemről (az adott típus esetében éppen itt vagy Te, de lehetne szó bármely más motorról).

 

Ha valaki tanácsot, véleményt kér egy dologról, akkor az a minimum, hogy az ember tárgyilagos, és mind a negatív, mind a pozitív dolgokat elővezeti. Ha csupán az egyik oldalt említi - legyen az pozitív, vagy negatív -, az nem vélemény, nem tanács, hanem rá-, vagy lebeszélés.

Ha egy bíró egy bűnügy tárgyalása során csak az ügyész, vagy csak a védelem érveit veszi figyelembe, azt durván elfogultnak tartják. Itt is éppen erről van szó. Az kevés, hogy mások már leírták a pozitívumokat, ezért nem említed meg azokat - erre találták ki a hivatkozás fogalmát.

Szerintem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (51991)
Horpa1 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 51994

F800GS tulajdonosok, milyen gumit használtok?

85% aszfalt 15% murva, földút használatra számíthat a papucsom.

Az 1200 GSA-n Tourance volt, azt nagyon szerettem, a 800-ra is eszt tervezem, esetleges tapasztalatokat szívesen venném. Köszönöm!

stenmark Creative Commons License 2017.05.14 -1 2 51993

Szia!

 

Tudod tényleg segíteni szeretnék, elég sokat mentem már boxerekkel, de nem vagyok szerelő.

 

Azért az szerintem nem tisztességes, hogy a motorod jelenlegi műszaki állapotát, együtt értékeled a típussal, és a csalódottságod nagy része a rejtett hiba miatt van. Próbáltalak megérteni, így visszaolvastam a korábbi hozzászólásokat, és ott még nagyon lelkendeztél a típust illetően. Ne hidd, hogy rábeszélni akarlak bármire is, csak a saját tapasztalatomat szeretném megosztani veled, mert a Norvég videó linkjével, kaptam tőled pár kellemes percet, és látom, hogy nemcsak utazol a motorral, hanem nézel is, ami nagyon szimpatikus.

 

Szóval az első boxerem, amit No-ban vásároltam, eléggé megszívatott. A pontos problémára már nem emlékszem, de sok olajat fogyasztott, ami a próba során persze nem derült ki. Nagy szerencsém volt, hogy a Nyitrai Pistihez kerültem szervizt illetően, mert megtalálta a problémát (nálam az egyik hengerfejben volt egy alkatrész eltörve), és még emészthető áron meg tudta csinálni. Szerencsére ott az eladó tudhatott a problémáról (amit persze nem említett az eladáskor), így felvéve vele a kapcsolatot, be is szállt a javításba. Persze az eladási ár csábító volt, de akkor nem tudtam többet kifizetni érte, és más meg sem tudta hallgatni, hogy a problémával előbb szembesüljek, kicsit naivan azt hittem, hogy No-ban véve, nem nyúlhatok nagyon mellé. Tévedtem, de ez is az árral van összefüggésben, mert drágábban persze sokkal kisebb kockázattal lehetett volna vásárolni. Én ezzel a vassal szerettem meg azt, amit Bmw-nek neveznek, minden előnyével és hátrányával, a javítás után, szerencsére semmilyen rossz érzésem nem maradt a típust illetően. Ha jól számolom a mostani a 6. a sorban, és az ideálist még mindig nem találtam meg (volt 1200 Rt-m is), bár egyelőre elégedett vagyok a mostanival, mert kompromisszumra azért mindig szükség van, és ez most tényleg egy doxa óra, ami nem egyértelműen jelenthető ki minden példányról.

 

Szóval valaki még említette, hogy más szerelő is jó lenne ha megnézné, én is ezt javaslom, mégpedig a Nyitrai Pistit, bár ő már nem praktizál. Neked pont jó lenne, mert solymári. Nem írom ide be a számát, de esetleg beszélek vele, ha gondolod. Szerintem boxer ügyben Ő tényleg Guru, és egy meghallgatástól talán nem zárkózik el.

 

Kívánom, hogy így vagy úgy, de megnyugodjál, mert így tényleg nem lehet nyugodtan motorozni. A véleményem pedig még mindig áll, ez a motor még megér egy kis szenvedést, de legalább is a típus mindenképpen. A honlapunk kapcsolatánál megtalálod az elérhetőségemet.

 

Ja és még egy pozitívum eszembe jutott, hogy 3,9-et egyen egy 1200-es, ahhoz tényleg finoman kell használni, ez akkor is elképesztő egy 1200-estől. Az 1200 Rt ezt is tudja! És még van otthon egy nagyobb plexim is, merevítővel, amivel tényleg csendes is lesz a motorod, ha gondolod kipróbálhatod.

 

Jó motorozást mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (51991)
ekowob Creative Commons License 2017.05.14 0 0 51992

"de jó tudni , hogy mire számíthat , ha fel száll a lila köd......"

 

Ezzel csak az a baj, hogy nem erre számíthat. Még soha senkitöl sem hallottam azokat a panaszokat amiket te soroltál fel.

Úgyhogy ez eddig inkább félrevezetés, nem pedig tapasztalat.

Előzmény: Törölt nick (51991)
SkyHussar Creative Commons License 2017.05.13 0 4 51990

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51989

Nem tudom, ezt olvastad- e már. Kötelező boxer vásárlása előtt:

http://eko-motorkerekparszerviz.hu/hasznos-tudnivalok/

 

Előzmény: akosbitto (51987)
Lbx Creative Commons License 2017.05.13 0 2 51988

"...ami szerint BMW-t csak az vegyen, akinek a fenntartására is van jó sok pénze,..."

Az 1150RT időszakos szervizköltségei semmivel sem magasabbak, mint 650 Deauville költségei - esetenként még alacsonyabbak is. Pár példa az RT esetében: olajszűrő kb. 4000 (akár gyári BMW), levegőszűrő kb. 4000-4500 Ft (akár gyári BMW), fékbetétek kb. 10.000 Ft/féknyereg (Brembo), féktárcsa kb. 30.000 ft/db (Brembo), gyertya kb. 2500-3000 Ft/db (NGK). Ha nem a Wallisba, vagy BBoglárra viszed, a munkadíjak is normál szinten mozognak.

 

Persze van, amit csak eredetiben tudsz beszerezni, ha valami besz@rik, vagy az utángyártott sem olcsó (lásd pl. gyertyatrafó 30párezer Ft), de ez egyrészt nem tervezhető, másrészt más márkáknál is így van.

 

"...meg ideje, hogy kivárja a sort a szerviz előtt. ..."

Megint csak a Wallist kell elkerülnöd, és máris nincsenek többhetes várakozások.

 

 

 

Előzmény: akosbitto (51987)
akosbitto Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51987

Húha, komoly vitát váltottam ki a kérdéssel, úgy látm. Én egyébként kívülállóként kicsit örülök is ennek, hasznos lehet, ha egy-egy negativ velemeny is előkerül, ebből is tanul az ember. Olyan ez, mint a megbizhatóság kérdése ezeknél a modelleknél: ahogy visszaolvastam, nem nagyon van rájuk panasz, ugyanakkor akad néhány cikk, ami szerint BMW-t csak az vegyen, akinek a fenntartására is van jó sok pénze, meg ideje, hogy kivárja a sort a szerviz előtt.

Lbx Creative Commons License 2017.05.13 -1 3 51986

Ezeket az érveket viszont eleddig nem hoztad fel, csupán a negatív érzéseidnek adtál hangot, mikor tanácsot kértek egy RT-vel kapcsolatban.

Csalódtál az RT-ben, ami nyilván elég szar dolog, és megértem, hogy pipa vagy. Van ilyen, viszont úgy látom, nem tudsz objektív lenni, és ezért nem szerencsés, ha tanácsot adsz, vagy véleményt formálsz. Az OK, hogy nem tetszik a masina, vagy nem működik jól, és ezért bosszús vagy, de ha valaki tanácsot kér, akkor írd oda az előnyeit is, vagy ne reagálj.

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (51985)
Kalasnyikov elvtárs Creative Commons License 2017.05.13 -1 0 51984

De akkor erre nem az a megoldás, hogy szidjuk a BMW-t, hogy szar. Ennyi erővel vehetett volna S1000RR-t is, az még szarabb lenne neki.

 

Előzmény: mlas45 (51983)
mlas45 Creative Commons License 2017.05.13 -2 4 51983

Emléxem, mikor anno elkezdtek terjedni a japán autók... az volt bennük fura a LADA után, hogy minden olyan puha... puha a kuplung, mintha vajban menne, könnyű a fék, a kormány, a váltó...

Sztem 890312 (István) barátunknak ez hiányzik a Dövill után. A képekről elnézve már nem fiatal, bizonyára nem tud alkalmazkodni a boxer "kemény" stílusához.

A Honda kuplung 1 ujjas, a fék is, a motor is lágyan jár, a futómű egy hintaágy... jó, biztos nem olyan stabil, mint az 1200RT, nem is lassul akkorát, de ő nem fog lapon fordulni vele. A harapósabb motornak, a kemény váltónak, kuplungnak is inkább a hátrányát érzi.

Én főleg értem, mi baja, mert az én 1100S-em még keményebb, mint az RT - megdörren, mikor beindul, mikor beteszem egybe, olyat csattan, hogy laikusok azt hiszik, kettétört valami benne :DDD és amikor startolok, van hangja, mert én adok neki gázt :))

... ehhez képest pl. egy Dövill egy nagyrobogónak tűnik - és pl. 60 év felett lehet, hogy azt értékelném jobban.

cb 900h Ati Creative Commons License 2017.05.13 -3 4 51982

 890312!

 

Hátha csak az a baj, hogy annyit értesz a motorokhoz, mit a hejesiráshoz.... :) (jó tudom ,ez itt nem egy magyaróra szakkör...de...)

SkyHussar Creative Commons License 2017.05.13 0 4 51981

"Add el azt a motort, nagy sz@r az egész, úgy ahogy van... Sőt a béjemwé is sz@r úgy ahogy van, az egész bagázs... Kár, hogy a fiatal szovjet mérnökök ennyi energiát fektettek bele ebbe az egész kalap fosch-ba..."

Előzmény: Törölt nick (51959)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.13 -1 2 51980
Meg egy kicsit lejjebb kéne vinni az árát. Rögtön lenne rá érdeklődő. Még úgy is hogy otthon buherálta.
Előzmény: Lbx (51978)
Kevin Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51979

Az a legnagyobb baja, hogy hűvösebb időben képtelen a motoromon felmelegedni.

 

Előzmény: T1OK3 (51976)
Lbx Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51978

"...Semmi előnyét nem láttam ennek a futóműnek . ..."

Azt kell mondjam; atya isten! Ha valami osztályon felüli, és az élvezetes motorozást az egekbe emeli egy RT-n, hát az a futómű.

Ahogy pár hsz-el korábban éppen írtam: sok é v után ismét felültem egy hagyományos futóművel szerelt gépre (jelesül egy Honda CBR600F-re, aminek azért nem éppen fából faragták az alját, egy DV-éhez képest csúcs-rednszer), és ég és föld volt a kettő - és ezt a Honda gazdája is megállapította: a Honda egy kelletlen darab az RT-hez képest, az első ívet felveszi, és utána csak azt tartja, és komolyan oda kell tenni magadat, hogy módosítsd, vagy átdönts, addig az RT mint egy gyík, vagy delfin; ívről ívre tehető, a legkisebb kéretés nélkül, stabilan, miközben nem pattog el az ívről, nem billeg, csak stabilan megy, amerre akarod.

Tényleg válj meg ettől a géptől! Csak azt nem értem, ha ennyire szar vele motorozni, miért ezt hajtod, és nem a DV-t? Annak sem tesz jót az állás, és pár ezer km nem csökkenti az értékét drámaian.

Hogy miért nem kell senkinek? Talán azért, mert az első 1200-es széria elejéről való...

Előzmény: Törölt nick (51973)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.13 0 1 51977

Én is úgy érzem, hogy ez a motor, ill. ez a típus nem a Te motorod. Nincs ezzel semmi baj, ha mindenkinek ugyanaz jönne be, akkor mindenki ugyanazt a kaját szeretné, mindenkinek egyforma felesége lenne, stb, stb. 

A lényeg, hogy jól érezd magad egy motor nyergében, ha egy más márka akkor abban. A motorozás a nagy többségnek hobbi, a lényeg, hogy az ember jól érezze magát.

Előzmény: Törölt nick (51973)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51976

Mi a baj vele, tényleg érdekel? 

Az én motorozási tudásomhoz úgy érzem megfelel, és ami még szimpatikus, hogy egyszerre és egyenletesen kopik az első és a hátsó.

Előzmény: Kevin (51972)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51975

Nem vagyok valami nagy gumi szakértő, viszont a linken nincs semmi.

Előzmény: vizimi (51971)
vizimi Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51974

Bocsi, elhibáztam a linket Metzeler Roadtec Z6 vam a motoron. Erről vélemény?

Előzmény: vizimi (51971)
Kevin Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51972

Van esetleg tapasztalatotok Metzeler Roadtec 01 gumival?

 

A Z8 - hál' Isten - lassan cserés lesz. Még nem utáltam gumit ennyire.

vizimi Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51971

Ez van a motoron:     http://www.kekhold.hu/shopping_cart.php

 

Vélemény ?

Előzmény: T1OK3 (51970)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51970

Michelin-ből inkább ez , mert amit előbb linkeltem azt nehezebb motorokhoz ajánlják.

Előzmény: T1OK3 (51969)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51969
Előzmény: T1OK3 (51968)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51968

Szia!

Én most vettem a Kékholdnál szettben  170-es hátsó méretben (Metzeler Z8). Valóban ezt ritkán tartják raktáron, de rendelhető.

A Rockster-nek fél collal szélesebb a hátsó felnije.

Ha a webáruházban nem tüntetnek fel párban olyan méretet ami Neked jó, akkor fel kell hívni Őket és biztosan összepárosítanak megfelelő méreteket!

Előzmény: vizimi (51965)
A_Kupec Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51967

A 850 komfortomon 180-as gumit használtam és zero problem :)

Előzmény: vizimi (51965)
Lbx Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51966

A Rocksternek nem szélesebb a hátsó felnije? Mintha valamiért ez rémlene. Talán ezért a szélesebb abroncs is.

Előzmény: vizimi (51965)
vizimi Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51965

Sziasztok!

 

Egy gyors infóra lenne szükségem :) R115R motoromra szeretnék gumit vásárolni, de melyiket?

 

R1150R                hátsó: 170/60R17

 

R1150R Rockster  hátsó: 180/55R17

 


Ha párban venném a 120/70R17 - 180/55R17 gumikból jüóval nagyobb a választék.

Szóval feltehető a motorra és gond nélkül használható a 180/55R17 gumi vagy maradjak a gyári 170/60R17 gumi méretnél?

 

Köszi

stenmark Creative Commons License 2017.05.13 0 0 51964

Szerintem a Bmw-s (boxer + tele-para) lényeg a futómű és fékek csodálatos összhangjában van, egy alacsony súlypontú motorral.

 

Az Rt-n sajnos tényleg hosszú az egyes, bár nekem nem fulladozott, egyszerűen jobban szét vannak húzva a sebességek mint a Gs-nél, viszont 130-nál még vibráció mentes a gép. Úgy gondolom hozzá lehet szokni.

 

Az Rt-n szerintem a 17-es első kerék a bűnös, valahogy azt nem tudtam megszokni, ez egyértelműen jobb a Gs-nél (19)

 

Nekem volt a boxerek között egy TDM 850-es és volt korábban Transalpom is. A Honda susogó, doxa óra motorját hiába keresed egy háborús konstrukcióban, és az olajos kuplung is más. A DV fékjei elég jók, így abban nincs nagy különbség gondolom, de a futómű az fényévekre van tőle, és azt 2 személlyel, cuccokkal is tudja. El kell menned egy kanyargós útra vele.

 

Én úgy gondolom, a boxerek között is van különbség a járás kultúrában, és talán egy kicsit hangosabb példányt fogtál ki, kellene menjél cserélgetve márkatársakéval, úgy reálisabb képet kapsz, hogy milyen is valójában a Te géped. Igazából egy DOHC boxer (2010 utáni) oldaná meg szerintem a problémádat, vagy egy vizes, de azt még tudatosan nem próbáltam. A két motorból kijönne egy.

 

Jó megszokást, vagy megszökést!

Előzmény: Törölt nick (51959)
laferi Creative Commons License 2017.05.13 -1 4 51963

Hát én is már csak olvasgatok itt és jót mosolygok amik itt mostanában íródnak. Nagyon szépen kérlek ha valamilyen motorról véleményt írsz az legyen megalapozott, szakmailag helyénvaló. Összefüggéstelen elméleteket gyártasz és ezzel félre vezeted azokat akiknek tényleg szüksége van a pontos információra, hogy helyesen tudjanak dönteni. Ahogyan Eko is írta valószínű nem a motoroddal van a baj. Én az egész általad leírtakra csak annyit reagálnék, hogy nekem is 1200 RT-m van, új korától az enyém és most 98000 km van benne. Bejártam vele europát többször és igen képzeld én is araszoltam vele Bécsben, sőt még Milánóban is és bizony nem 30 fokban, semmi égett olajszag nincs melegben sem. Szóval én azt gondolom aki egy nyugodt kareszterikájú motort keres, ami iszonyat könnyen kezelhető, jól pakolható, nagyon kényelmes sőt utasnak is nagyon kényelmes, olcsó a fenntartása akkor ez az 1200 RT az ő motorja. Itt alapból valamiért nem jött be neked ez a motor és most olyanokat kezdesz írni aminek abszolút semmi alapja nincs. "Fuldoklik" mi van ? "Nem komfortos" mi van ? "Száraz kuplung szögletessé teszi az indulást" mi van ? "Kis fordulaton , semmit nem érezni a motor nyomatékából" mi van ? "Nehéz mint a sár" mi van ? 37 éve folyamatosan motorozom és sok féle motorom volt már én tudom miről írok és tudom milyen egy nehéz motor, milyen egy nem komfortos motor, tudom milyen egy alul nyomatéktalan motor. Na ezek az RT-re abszolút nem mondhatók el.

Előzmény: Törölt nick (51940)
Bartolini Creative Commons License 2017.05.13 0 3 51962

Most tényleg a dövilt említjük egy lapon a rt-vel?

Komolyan nem hiszek a szememnek....

ironhead72 Creative Commons License 2017.05.12 0 2 51961

Fiatal koromban erre ezt mondta Edzőbá:Kisasszonyhiszti....

Előzmény: Törölt nick (51940)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51960

Más meg pont az RT-t érezte jobbnak a Dövillnél?! 

 

Akkor arra tudok még gondolni, hogy neked a méreteidhez, végtagjaidhoz az sokkal közelebb áll a DV mint az RT, egyszerűen nem jó a geometriája hozzád sztem. 

 

Én ültem már több olyanon mint az enyém, van amelyik kb. ugyanazt adta, de volt amelyikről azt hittem, h tök más motoron ülök, nagyon rossz érzés volt. Egy kormányközelítő, alacsonyabb ülés, vagy bármi ami eltér rengeteget tud változtani, jó esetben helyes, rossz esetben a helytelen irányba.

 

Másik nem fulladt ennyire? Na akkor a tiéddel van tényleg baj, de ez alapján ne irjuk le az egész szériát sztem! Jó lenne ha tényleg kiderülne a baja, mert ez a motor (habár rakod bele a kilómétereket rendesen) ahogy én látom neked maga a kínszenvedés..

Előzmény: Törölt nick (51948)
3MAN Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51958

Mostanaban miattad jatok ide, szorakoztataz na. :)

Előzmény: Törölt nick (51950)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51957

"Én úgy látom, a BMW az utóbbi időben - sok pénznél jobb a több elvén mozogva - elengedett (jó)pár BMW-specifikumot, ami nem volt rossz, csupán a nem BMW-vel járó tesztelők sírása indokolt, vagy be akarták illeszteni abba a trendbe, amit korunk diktál (és így vész el az egyediség - szerintem)."

 

Nagy igazság! A BMW- index feladását pl. sosem fogom megbocsátani a gyárnak. 

Előzmény: Lbx (51953)
feher64 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51956

Igen, valami rémlett ez ügyben, de nem voltam biztos benne. De tudod az doktorokra is azt mondják, hogy egy orvos nem orvos. :-))) Bár lehet, hogy tényleg máshol van a baj :-)))

Előzmény: ekowob (51955)
ekowob Creative Commons License 2017.05.12 0 2 51955

Már látta hozzáértö.
Semmi szükség még egyre.  :-)

(A motor valószínüleg jó. Máshol lehet a baj.  :-D)

Előzmény: feher64 (51952)
Lbx Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51953

"...Ez abbol adódik , hogy álló helyzetben jobban felmelegszik a motor..."

Ez nem így van. A mocin alapból, de az autómban is van olajhőfok-mérő, és mindkettő azt igazolja, hogy az alacsonyabb fordulaton járó motorban az olaj hőmérséklete esik. Persze egy pörgetett motor esetében idő kell, mire visszaesik az olaj hőmérséklete - főleg, ha megszűnik a menetszél hűtő hatása -, de ez éppen így van a folyadékhűtéses motorok esetében is.

A rendőrmotorokon - vélhetőleg - azért van ventilátor, mert azokat az extrém igénybevételre készítik fel, amikor esetleg hideg motorral indulva kell maximális teljesítményt kicsikarni a gépből, vagy forszírozott tempót követően hirtelen letámasztják a motort, mert a feladat ezt követeli. Náluk nincs idő figyelni a gépészkedésre, a motor melegítésére, vagy lehűlésére, ott a feladat élvez prioritást, amit a gépnek tolerálni kell, hogy vissza lehessen rá ülni, beinduljon, és tegye, amit elvárnak tőle.

 

"...Talán , nem véletlen , hogy az újat már nem evvel a megoldással csinálták..."

Az index esetében is (később) beadták a derekukat, de ez nem biztos, hogy műszakilag, vagy komfort szempontból indokolt. Vagy lásd az R1200R stílusát...

Én úgy látom, a BMW az utóbbi időben - sok pénznél jobb a több elvén mozogva - elengedett (jó)pár BMW-specifikumot, ami nem volt rossz, csupán a nem BMW-vel járó tesztelők sírása indokolt, vagy be akarták illeszteni abba a trendbe, amit korunk diktál (és így vész el az egyediség - szerintem).

Ahogy Kroni írta, úgy én is azt mondom, nekem egy pillanatig nem volt gondom a száraz kuplunggal - de lehet fakezű vagyok :-)

 

Előzmény: Törölt nick (51948)
feher64 Creative Commons License 2017.05.12 0 1 51952

Lehet, hogy meg kéne mutatnod a mocid egy hozzáértő szerelőnek.  Pl: Eko :-)))

Előzmény: Törölt nick (51950)
feher64 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51951

Az újat egész más miatt csinálták olajos kuplunggal. Teljesen más konstrukció, amire a gyár főleg a környezetvédelem miatt kényszerült rá, illetve a levegős boxer fejlesztései elérték a saját határait. A kuplungot szerintem csak Te szokod meg nehezen, hiszen több mint 90 évig azzal szerelték őket. Olaszországi kör alkalmával 40-45 fokban motoroztunk, sőt dugót is kaptunk és én soha nem éreztem égett szagot. :-)))

Előzmény: Törölt nick (51948)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 -1 0 51949

Te összekeverted az R1200RT azzal a motorral amiről itt véleményt írtál. Kíváncsi lennék, hogy ez milyen motorra vonatkozott igazából?

Előzmény: Törölt nick (51940)
kroni1 Creative Commons License 2017.05.12 -1 2 51947

Na ezzel én sem tudok egyetérteni...

 

Ugyan az 1150-esemnek más a karakterisztikája kicsit, ráadásul az 1-esem is "kurz" azaz rövidebb, de mentem olyannal is ami neked van és nem éreztem azokat amiket te leírsz, kivéve az forró olajszagot, de ez nem folyadékhűtéses gép, egy oilhead-nek megbocsájtható az ilyesmi szerintem. Nekem 10 fokban és a 35-40C hőségben is öt pálcikán áll az olajhő, tehát nagyon jól tartja üzemi hőmérsékletet. Mondjuk az is igaz, hogy dugóban állni nem szoktam, de nincs is rá szükség:

Hábár én némileg magasabb vagyok mint te, de nekem se ér le a lábam a motorról rendesen, azonban nincs is szükség rá, mert a pesti dugókon úgy szoktam átmenni, mint kés a vajon! Én egyáltalán nem érzem szélesnek és nehezen manőverezhetőnek a motort, pedig nem vagyok egy vakmerő ghostrider. Múltkor haver jött mögöttem egy filigrán Multistrada-val, és meg is jegyezte, hogy qrva jó volt mögöttem jönni, mert tudta, hogy biztosan elfér ahol én átmentem elég tempósan. Nagyon könnyen irányítható a gép, a sokkal alacsonyabb súlypontja miatt igazán kis sebességnél sem kell lábletéve pipiskedni az autók közt. 

 

"A motor induláskor fuldoklik" - nekem nem, sőt gázra már sokkal hamarabb jön is a nyomaték és emeli az elejét, mint a korábbi motorjaim. A régebbi gépeimen (pl. a 600as Fazeren is) sokkal többet kellett játszani a kuplungal. Menj 10-15LE-s motorokkal sokat és rájössz mi az amikor tényleg fuldoklik. :) 

 

"A száraz kuplung igen szögletesé teszi a motor indulását" - ezt se nagyon értem, én ha nem tudnám h száraz kuplungos meg se mondanám. Én ugyanolyan könnyedén tudom adagolni mint a többi gépemen.

 

"Nehéz mint a sár" - ez részben igaz, ezért mindennapi melós motornak talán én se ezt venném. De ez csak az állóhelyzetben manőverezésnél, parkolóból kitolatásnál érződik, amint elindulok vele és elértem az 1-2km/h sebességet onnan olyan könnyűnek érződik mintha biciklin ülnék. Ugyanakkot középsztenderre napi 5-nél többször feltenni már edzésmunka.

 

"Azt ajánlom , mindenképp tegyél egy nagyobb próba kört vele a vásárlás előtt !!!" - Ezt én is ajánlom természetesen! A boxert valóban szokni kell kicsit, de ha lehet, akkor ne csak városban legyen az a próba, mert a telelever meg a boxer szerintem egy kanyargósabb hegyi úton 80km/h tempó felett tudja kivillantani a foga fehérjét, és ott lehet érezni igazán, hogy miben is jobb mint a többi motor. Igazából ha ilyen célra nincs használva akkor őszintén szólva nem RT-t vennék, melóbajáráshoz én a CB-t jobb választásnak tartom. De ha néha túrázni is menne vele az illető és csak egy motor fér bele akkor nagyon erősen billenhet a mérleg az RT irányába az én véleményem szerint, mert dolgozni azért ezzel is lehet járni, és egy-egy turán pedig tud olyan amit a CB nem. Szerintem...

Előzmény: Törölt nick (51940)
T1OK3 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51946

Ha érdekelnek az oldalkocsis motorok, akkor érdemes kilátogatni augusztus 10-13-ig tartó nemzetközi oldalkocsis találkozóra Kiskunfélegyházára. Nagyon sok érdekes BMW-t lehet látni.

 

 

Én ott leszek ezzel :

Előzmény: Nore BMW R1200ST (51923)
Lbx Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51945

:-))))))

 

Hiba volt hencegnem, tegnap besz@rt az üzemanyag-szintmérője; most folyamatosan fullon van a tartály - szerinte!

Valójában gőzöm sincs, mennyi nyál lötyög benne :-)

Sebaj, alámászok, mintha MILF lenne DDD

Előzmény: 3MAN (51944)
3MAN Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51944

Ezek szerint becsben is vannak lepukkant buszok. :)))

Előzmény: Lbx (51943)
Lbx Creative Commons License 2017.05.12 0 1 51943

"...( minden elinduláskor érződött az égett olaj szag... )..."

 

Ezt egész egyszerűen nem értem. Mi köze az elindulásnak az égett olajszaghoz egy szárazkuplungos szerkezet esetében?

A  magas fordulatszámból pedig nem következhet az olajégés, hiszen véleményem szerint éppen abból adódnak a gondjaid, hogy alacsony fordulaton terheled a motort - és ezt te is alátámasztod: "... Kis fordulaton , semmit nem érezni a motor nyomatékából . ..."

Előzmény: Törölt nick (51940)
Lbx Creative Commons License 2017.05.12 -1 2 51942

Ezeket most úgy reagálom, hogy 1150RT-m van:

"...de a múltkori 20-fok körüli időben is eléggé melegedett a városi dugókban araszoláskor a motor ( minden elinduláskor érződött az égett olaj szag... ) ! Nem tudom mi lessz , ha bejönnek a 30+ fokok ?..."

 Semmi! Simán bírja, gond nélkül, nem melegszik túl az olaj. 7 éve hajtom a gépet, nem keveset budapesti forgalomban. Soha nem volt gond a melegedéssel.

 

"...A száraz kuplung igen szögletesé teszi a motor indulását . ..."

Minden autóban száraz kuplung van, amit ráadásul a kéznél lényegesen bénább, ráadásul a többség esetében az ügyetlenebb bal lábbal kezel mindenki, mégis így működik a motorizált világ...

 

"... Nehéz mint a sár !...."

Ezt a véleményt egy kicsit árnyalja, hogy a 700-as Deauville-ről ezt nem hangoztatod, ami egészen pontosan 236 kg, szemben az 1200-as RT 245 kg-val (mindkettő száraz tömeg)... 

 

"... városi szakaszokon ( mondom inkább , hogy dugóban ) kín vele közlekedni !..."

Ez egész egyszerűen nem így van - lásd első bekezdésben...

 

"... Azt ajánlom , mindenképp tegyél egy nagyobb próba kört vele a vásárlás előtt !!! ..."

Ez lényegében minden jármű megvásárlása előtt ajánlott, de egy sor4-ről boxerre átülő esetében fokozottan igaz - lásd 51939 hsz-om

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (51940)
feher64 Creative Commons License 2017.05.12 -1 2 51941

Még szerencse, hogy ez tényleg csak a Te véleményed. :-)))

Előzmény: Törölt nick (51940)
Lbx Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51939

Kezelhetőség...

A barátomnak CBR600F lova van, és valahányszor együtt gurultunk, mindig a pofámba vágta, hogy egész egyszerűen pofátlanság, ahogy kényelmesen, fotelban, egyenes háttal ülve gurulászok. Addig-addig, mígnem elkezdte nézegetni az 1150RT-ket. Már linkeket is átküldött, mikor mondtam; állj! Ismerlek, tudom, mit keresel egy gépben, itt az enyém, ülj fel rá, mielőtt bármi történne, próbáld ki, hozd a párod is. De előre szólok, az RT nem a te motorod. 

Eljött, felült, próbálgatta. Mikor leszállt, egy dolgot mondott azon kívül, hogy a boxer nem nyerte meg a tetszését: elképesztő, hogy hogy fordul ez a gép. Egy ekkora dög, mégis stabilan fordul szinte nulla tempónál is.

A párját azonnal megvette a gép.

Megjegyzem, hogy ahogy a sávközépi nyilakat körbeszlalomozza az RT, nos azt a Ciberével elég nehezen tudtam kivitelezni - az első ívre ráállt, utána kb. annyira kérette magát az RT-hez képest, mintha szűzlány első alkalmát akarnám hasonlítani egy hivatásos napi rutinjához.

 

Dugóban el lehet-e férni? Ha nincs hely, akkor nem. Ott nem megy el, ahol egy hajtás-pajtás, vagy egy robesz, de az átlag budapesti forgalom nem akasztja meg a sávok közti araszolásban. Hozzáteszem, hogy én nem hordom az oldaldobozokat.

Előzmény: akosbitto (51933)
ferencs Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51938

Csak annyit tudtam, hogy magyarországi a motor, megvan a szervízkönyve. Látszott rajta, hogy költöttek rá (új féktárcsák, gumik). 

Előzmény: akosbitto (51936)
3MAN Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51937

Egy 19 eves motor eloeletet ismerni? Az mar valami! :)

Előzmény: akosbitto (51936)
akosbitto Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51936

Ez jól hangzik! Te például ismerted a motor előéletét, a szervizmúltját amikor megvetted?

Előzmény: ferencs (51935)
ferencs Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51935

2 hónapja vettem 98-as 1100rt-t, 140000km van benne, kutya baja.

A kezelhetőségről: 1,5 éves a motoros jogsim, előtte csak robogóm volt, meg egy szezonra egy 250-es chopper, de mostanra már teljesen természetesnek érzem a méretét és a súlyát. 

Vedd meg, ha tetszik!

Előzmény: akosbitto (51925)
Nore BMW R1200ST Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51934

A korábbi horror ár találó volt. Már nem is olyan szimpatikus a történet. :)

Előzmény: Törölt nick (51932)
akosbitto Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51933

És mi a helyzet a kezelhetőséggel? Bár mindenhol azt hallom, hogy méretei dacára nincs vele gond, a városban, dugóban lehet vele boldogulni?

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51932
Előzmény: Törölt nick (51931)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51931

Nem az enyém. De eladó :-) 10.000 Euróért hírdetik. 

Előzmény: Nore BMW R1200ST (51923)
Nore BMW R1200ST Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51930

Csatlakozz, ha szeretnél. A mailom azt hiszem, h publikus.

Előzmény: gesszti (51926)
gesszti Creative Commons License 2017.05.12 0 0 51929

Mindegy, hogy mit mutat a km óra. Az állapotát, és az előéletét nézd. Ha karban volt tartva, akkor semmi gond, simán meg merném venni ennyivel. (abban is ennyi van, ami csak 50 e km-t mutat)

Előzmény: akosbitto (51928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!