Keresés

Részletes keresés

uusinimi Creative Commons License 2000.07.29 0 0 2
Devilnek extrák:

télen: 90 fokból ki és meghempergőzni puha hóban

nyáron: szaunából ki és északi tóban csobbani (uszodában persze tényleg zuhany - de HIDEG)

fával fűtött szauna a klasszikus - rajta halat grillezni

belső kialakítás extra: széf-ablak ahonnan közben hideg söröket lehet előhalászni

szaunázás utáni feltétlen program: a szaunázótársaság frottírban bedönt néhány sört és virslit süt (ld. takkahuone)

De mondjátok meg hol lehet Bpesten rendesen szaunázni???????????????

uu

Előzmény: kheiron (1)
kheiron Creative Commons License 2000.07.29 0 0 1
Engem az szokott zavarni (mind a 8-10 alkalommal, amikor Magyarországon voltam szaunában), hogy hideg van. Nincs a kellemes érzéshez szükséges 90-95 fok, csak 60-70, amikor még csak a rajtam levő jégtakaró szokott egy kcsit megolvadni...

Üdv
Kheirón

Chino-San Creative Commons License 2000.07.28 0 0 0
Jujj de régen szaunáztam már. Lassan úgy érzem hogy szinte sose.

Fürdőruha nélkül még csak eccer próbáltam és nagyon fura volt a berögződések miatt. Pedig tuti hogy úgy az egészséges.

Mo-on viszont - mint sok minden másnak - ennek se nagyon van kultúrája. Sajnos.
Rengetegen használják úszás utáni melegedésre, ki-be mászkálnak, zajonganak, aztán meg az izzadt testükkel betoccsannak a medencébe. Pedig szerintem elég elemi, hogy utána lezuhanyozom.

Azt viszont nagyon szeretem amikor valaki hoz illóolajat. A citromos a kedvencem, de náthás időszakban a mentolos, eukaliptuszos is sirály.

Devil Inside Creative Commons License 2000.07.28 0 0 topiknyitó
Ma már Magyarországon is elég sok helyen lehet szaunázni, sokan csinálják is. Szeretném ha itt arról beszélnénk, hogy mért és hogyan jó/nem jó szaunázni.

Már kezdem is:
1. Ami leginkább zavar: a fürdőruha-viselés elég általános, pedig (rohadt) kényelmetlen és állítólag egészségtelen is. Még olyat is láttam, hogy valaki nejlonszatyorral a kezében ült be. :-P Prűdek a magyarok vagy mi vagyunk exhibicionisták?
2. Volt szerencsém kipróbálni a finn-típusú sört öntögetünk a kőre és jót sörözünk bent a szaunában változatot (közvetve, nem Finnországban), nem igazán tetszett. (Pedig nem vagyok ellene a sörnek, csak szvsz nagyon nem illett oda.)
3. A háromkörös kedvenc "taktikám" (normális, jó meleg szaunában): alsó részen ücsörgés - hidegvíz - kis pihi - felső részen ücsörgés - hidegvíz - pihi - felsőrészen ücsörgés időnként illóolajos víz locsolgatása a forró kövekre -jó sok hidegvíz - jó sok pihenés. Más üdvözítő "taktikák"?

Ha valaki tud írni a szauna élettani hatásairól az is érdekelne.

Egyenlőre ennyi, ez is azt hiszem elég sok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!