Keresés

Részletes keresés

PLACI Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1156
BÚÉK!

Már kétszer utaztam a railjeten, de azóta nem tudtam ide benézni.
Először 29-én rj40-nel, másodszor tegnap rj41-gyel mentem, mindkétszer 1. osztályon.
Sajnos negatív tapasztalatom több van, mint pozitív. Megértem a hőbörgéseket. Bár 2. o.-on nem ültem, az 1. ülései nem kényelmesebbek, mint a termes 1. o. EC kocsijainak. De azért nem is kényelmetlenebbek.
Tegnap nem működött a hangos utastájékoztatás, élőszó volt, a prémium WC-je össze volt szarva, nem működött a kézszárító sem. A gyerekmozit sem láttam még működni.
De ezek eltörpülnek a leglényegesebb hiba mellett, amikkel mindkétszer szembesültem, és több esélyt nem fogok adni nekik, inkább panaszlevelet:

A meghirdetett szolgáltatást (welcome-drink és cold towel) egyik esetben sem szolgálták ki!!! :(

40-esen Tbánya után ugyan jött egy csaj, kérdezte, kérek-e, meg 1. o. utas vagyok-e, mondom, igen, elment, de Győrig nem is jött, én meg ott szálltam le. Visszafelé nem is kérdeztek meg, csak mászkáltak. Nem tudom, összefügg-e azzal, hogy rögtön a konyha mögött ültem...
Kártérítést szeretnék kérni! Nem jókedvemből fizettem ki a 2x510HUF-ot! :(
semmeringbahn1 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1155

"A rj-n nincs játszószakasz egyáltalán, a gyerekeket a mozival lehet lefoglaltatni. De jellemző e a vonat nyomorúságára, hogy ki van oda téve a sarokba, ahol a gyerekek mellett ott a jövés-menés... "

 

A RJ valószínűleg nem igazán a gyerekkel utazóknak készült.

Előzmény: BahnScorper (1154)
BahnScorper Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1154

Nos, a Kleinkindabteil és a Kinderspielabteil egyáltalán nem szinonímák. Előbbi csak egy kijelölt hely az anya-gyerek piktogrammal - a németeknél némileg gyerekbarátabb elrendezésben, ahol van gyerekülés, hely a gyerekkocsinak, asztal, ilyesmi - az osztrákoknál és a svájciaknál pedig az utóbbiban meg tényleg van szép színes-szagos játszótér, a sógorék az ilyet jelölték hintapacival. :-)

 

A rj-n nincs játszószakasz egyáltalán, a gyerekeket a mozival lehet lefoglaltatni. De jellemző e a vonat nyomorúságára, hogy ki van oda téve a sarokba, ahol a gyerekek mellett ott a jövés-menés... de közben az ÖBB csinált Bmz-kocsikat is, ahol egy-két fülkében van a mozi.

 

A repertoárt még én sem láttam, de gondolom, hogy nemigen szereztek be szinkronizált magyar mesefilmet... hisz ha megy is valami, annak németül kell szólnia.

 

(félek persze attól, hogy valami nickelodeonos fosadék van benne, ahelyett, hogy valami jó kis nemzetközi mese lenne, mint pl. Kisvakond... de a Maja a méhecske is jól mutatna, az úgyis osztrák... :-))))

Előzmény: Zsivany (1149)
Vendégsín Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1153

Nem az fogja lekaparni aki kiosztja a régit.

 

Az biztos. Viszont a lekaparó, meg a föstő bérét lehet, hogy néhányan nemsokára majd osztani fogják. El, egymás között...

Előzmény: mv75 (1152)
mv75 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1152

De egyszerűbb a még fel nem használt készleteket kiosztani, mert addig sem fogy az új:-((( Nem az fogja lekaparni aki kiosztja a régit.

Előzmény: Vendégsín (1145)
Vendégsín Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1151
A biztosíték kiolvadt...
Előzmény: tompysoft (1146)
Vendégsín Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1150

Vissza kellett volna gyűjtetni ezt a típust.

 

Nincs vontatási vizsgád? Ennek is megvan a szabályozott felhasználási területe.

Előzmény: rg7 (1147)
Zsivany Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1149
Hát ez elég fapados. :)

Magyar nyelvű film gondolom nem nagyon van... Vagy negatívan állok a kérdéshez?
Vagy az van, amit viszek?

Kleinkindabteil van? (Játszótér-fülke)
Előzmény: rutthin (1142)
FOMA Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1148
Nagyon 1szerűen. Próbáld ki, hogy beszélsz valakivel 3 percet a feladatáról, vagy csak úgy általában az élet rejtelmeiről, rá fogsz jönni, hogy az illető 6ározott-e, vagy sem.

A bizniccklasszra beülésnek van itt egy előzménye, arra utaltam, 1ébként fogalmam sincs, hogy útközben hol tartózkodtak.

Amúgy van egy lényeges különbség, hogy Te vagy én utazás közben mit veszünk igénybe az arcképesünkkel, illetve hogy a vonatszemélyzet hol tartózkodik. Ha szolgáltatást veszel igénybe, akkor +van, hogy mire vagy jogosult, és hol üldögélhetsz, ha pedig dolgozol a vonaton vezérként, vjv.-ként, kocsmárosként, szolgáltatás-felügyelőként, vasútőrként etc., akkor nem veszel igénybe szolgáltatást, hanem Te szolgáltatsz, viszont a munkádra vonatkozó jogszabályok, belső utasítások, a munkaszerződésed, munkaköri leírásod 6ározza meg, hogy hol kell tartózkodnod, és hol nem.
Előzmény: Törölt nick (1129)
rg7 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1147
Az kevés.
Vissza kellett volna gyűjtetni ezt a típust.
Előzmény: Vendégsín (1145)
tompysoft Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1146
Ugye... volt időnk Hegyesben fotózni :D
railjet
Előzmény: rutthin (1143)
Vendégsín Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1145
Persze ezt nem nekünk kéne feltalálni mert már mások ezt megtették.

Évek óta le van gyártatva a megfelelő bárca, ki van adva a rendelkezés, hogy azt és nem ezt és nem így kell alkalmazni. Csak a lustaság...
Előzmény: mv75 (1139)
rutthin Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1143

Ha-ha-ha!

 

Ez még első nap került fel oda! Azóta rajta van, tök jó! Jó lesz oktatási célra az ÖBB-nek.

Előzmény: BahnScorper (1135)
rutthin Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1142

Erről van szó:

 

Van egy DVD lejátszó, és lehet meséket vetíteni a gyerekeknek, akik egy lépcsőhöz hasonló alkalmatosságon ülhetnek, és nézhetik a filmet.

Előzmény: Zsivany (1140)
Rugóerőtároló-fék Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1141
Van bizony. A mozdony utáni kocsi vonat felőli végén van egy 3 lépcsőböl álló ülőalkalmatosság a gyerekek részére, szembe a falon van a tévé. A DVD lejátszó a lépcső alatt van, a kalauztól kell kérni a beüzemelést.
Előzmény: Zsivany (1140)
Zsivany Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1140
A MÁV Intercity magazinban olvastam, hogy van a railjeten gyerekmozi. Igaz ez? Miből áll ez? Fotója, tapasztalata van valakinek róla? "Kleinkindabteil" van?
mv75 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1139

Nálunk még el fog tartani vagy 10 évig mire rájönnek, hogy van olyan öntapadó matrica ami könnyen és nyom nélkül lejön az ajtóról:-(

Persze ezt nem nekünk kéne feltalálni mert már mások ezt megtették. Európában legalább is már azt alkalmazzák.

Előzmény: BahnScorper (1135)
Nohabf Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1138
Legalább valami kultúrált módszerrel rakták volna fel azt a nyomorult bárcát.
Előzmény: Nandesz2 (1137)
Nandesz2 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1137
Már az első napon, az első úton is akadt rajta ilyen bárca.
Előzmény: Nohabf (1136)
Nohabf Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1136
Ez durva:-)
Előzmény: BahnScorper (1135)
BahnScorper Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1135

Spirit of Budapest... :-PPPPP

 

 

(ma reggeli kép - a szerelvényt amúgy a Spirit Of Linz hozta...)

hármasbakter Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1134


rutthin Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1133

A Premiumban a jegyet elvileg csak a jv. személyzet ellenőrizheti!

 

A kiszolgáló hölgynél viszont van egy nyomtatvány, amelyre fel kell vezetni az ott (jogosan) utazók menetjegyének a sorszámát, mely alapján ő szervírozza az ingyen kaját+italt.

Előzmény: Törölt nick (1131)
semmeringbahn1 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1132
Nem akarom felsorolni, de ez mindenhol így működik, a vezetőfülkétől a személykocsiig. Úgy, hogy ne reménykedj. Szabály van, csak ezeket mindenki igyekszik felülírni. Aztán van aki megússza van aki nem.

Előzmény: Törölt nick (1131)
Dark85 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1130
Sziasztok.
A kérdésem a következő lenne. Nem tudja valaki hogy a Roco mikor rukkolna elő a Railjet szerelvénnyel? A mozdonyt már láttam, de sok rajta a hiba: Railjet felírat eltűnése, festési hibák. A legfeltűnőbb a forgóváz közötti burkolat hiányzása. Az infót megköszönném, ha valaki meg még fotókat is tudna mellékelni az előtt meg leborulok. :p
Na sziasztok
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1129

6ározott fellépés,

Ezt miből sikerült leszűrni?

 

Ha esetleg beültek útközben a a Bízniszklasszra, szvsz fel sem tűnt senkinek.:-)

Azért mert nem tiltja semmi, nem kell neki oda beülnie. Se az 1. osztályú arcképes igazolvánnyal rendelkezőknek. Van, aki azért keményen fizet.

Előzmény: FOMA (1128)
FOMA Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1128

Ellenőriztem az érkező RJ vasútőreit. Öltöny, nyakkendő, 6ározott fellépés, feladatukat ismerték. Ha esetleg beültek útközben a a Bízniszklasszra, szvsz fel sem tűnt senkinek.:-) Majd rájuk nézek menet közben is a 7en.

 

vasutasfiú Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1127
Pfffúúú nagyon jó képek! :)
Köszi hogy felhívtad rá a figyelmem! Eddig ezt nem is néztem... :-O
Előzmény: Törölt nick (1126)
alállomás Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1125
Hazai dolgokat ismerve még megoldják itthon, hogy azzal is működjön a tolt üzem. Lerobban a mozdony, akkor mehet rá az is segélygépnek :D
Előzmény: Törölt nick (1122)
Vendégsín Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1124
a pályaszámozósdit az utasításokban

Az utasítás módosításában nincs pályaszám. Csak motorkocsiról van szó, aminek jó az 5342, de nem jó a négy pályaszámú osztrák Okosság, mert az nem motorkocsi, hanem motorvonat.
Előzmény: cs1014 (1117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!