Keresés

Részletes keresés

a_viking Creative Commons License 2004.12.28 0 0 313

Na végre, egy rajongó! Kiváló, cselekményes mű, azért tetszett jobban a kissé elcsépelt A három testőrnél vagy a Monte Cristo grófjánál, mert közelebb áll a törénelmi, mint a kalandregényekhez. Letehetetlen.

Sajnos, ez nem mondható el a folytatásáról, amely olyan lapos volt, hogy alig bírtam végigolvasni.

Előzmény: Moll Flanders (312)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.12.28 0 0 312
Nekem is a kedvencem.
Előzmény: a_viking (309)
a_viking Creative Commons License 2004.12.28 0 0 311
De ezek még a XVIII. században játszódnak.
Előzmény: szmel (310)
szmel Creative Commons License 2004.12.28 0 0 310
Köszi, ebből a listából már tudunk választani:-))
Előzmény: Londonercsecse (304)
a_viking Creative Commons License 2004.12.28 0 0 309
Szerintem az Egy orvos feljegyzései az egyik legjobb Dumas-regény.
Előzmény: Moll Flanders (308)
Moll Flanders Creative Commons License 2004.12.28 0 0 308
....... Egy orvos feljegyzései, A párizsi Notre-Dame....és még.....
Előzmény: Londonercsecse (304)
eMM Creative Commons License 2004.12.28 0 0 307
Halálos Éberség Hadművelet helyesen.
Ja és 1941 nyarán nem volt snorkel, evidens hogy a lemerült U-Boat nem tudta a 16 csomót.De még a felét se nagyon,4-6 csomóval tudott "száguldozni" a VII-es illetve IX-es sorozat.
Előzmény: eMM (305)
eMM Creative Commons License 2004.12.28 0 0 306
Királynő nyakéke van olyan? Ez nem csak film?
Egyébkénta 3 testőr sorozat nekem bejöt,(h testőr,Húsz év múlva Braggelomne vicomte)
Egyezzünk ki a fiatalabb Dunas életművében,mondjuk kaméliás hölgy, brrrrrr!
Előzmény: Londonercsecse (304)
eMM Creative Commons License 2004.12.28 0 0 305
ON
Karácsonyra megkaptam Leo Kessler Halálos Ébesrég Hadművelet c. "könyvét".
A BudapestPrint fekete keményfedelű sorozatáról van szó amelyikben a Vaskereszt is megjelent.
Hát ennek most tartok a felénél de nem biztos hogy befejezem.
Úgy tudnám jellemezni hogyha Földi Pál regényt írna na az kb ilyen lenne.
Itt már az első oldalakon is rögtön pontatlanságot lehet olvasni.
a Heinkel bombázót repülő ceruzaként emlegeti,pedig Ez a Do-17-esek beceneve volt, a keskeny törzs miatt hisz eredetileg postagépnek szánták őket.
Majd egy nappali stuka támadást ír le a mű 1941 nyarán.Hát ez sajnos teljesen kizárt.A stukákat ebben az dőben már nem vetették be nappal Anglia felett,de talám már éjszakai sem hisz mentek a keleti frontra.
Később még azt is megtudhatjuk hogy a lemerült U-boat 16 csomóval halad,valamint a rajta lévő gépágyú percenként 1000 lövést tud leadni.Hiába no nincs párja a német technikának!:)Ha ez valóban így lett volna, nem sok félnivalója lett volna a személyzetnek.
És ezek csak szemelvények a sok ökörségből,amik vélhetően nem fordítási hibák,hanem már az eredetiben is így lehetnek.
Mondhatnánk erre hogy ezek kis dolgok de nem azok.Ha valaki ennyire nem(vagy csak félig meddig) ért hozzá ne üljön le ilyen témáról írni mert akkor abból mesekönyv lesz.
Márpedig az írónak legalább még 3 műve jelent meg/fog megjelenni.
Kerüljétek mint a pestist!
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.28 0 0 304
Dumas: konyvei: Harom testor, Monte Cristo (ez kicsit hosszu), A kiralyno nyakeke. Majd meg gondolkodok.
Előzmény: Londonercsecse (303)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.28 0 0 303
Ok. No problem.
Előzmény: eMM (302)
eMM Creative Commons License 2004.12.28 0 0 302
A szatirikust a dolog jó értelmében(nem rosszindulatból követtem el) kellene nézni.
Poén volt ok?
Vagy maradjunk abban hogy vicceltem.
Előzmény: Londonercsecse (300)
szmel Creative Commons License 2004.12.28 0 0 301
Helló!
Akkor íródottra gondoltam:-)
Előzmény: Londonercsecse (298)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.27 0 0 300
Ok. Legyszives indokold meg, mii kesztet arra, hogy szatirikus megjegyzest fuzzel ahhoz a hozzaszolashoz? (Komolyan erdekelne). Koszonom.
Előzmény: eMM (299)
eMM Creative Commons License 2004.12.27 0 0 299
Legközelebb majd odaírom hogy szatirikusan mondtam!:)))))
Előzmény: Londonercsecse (297)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.27 0 0 298
Szia!

XIX-ban irodottat keresel, vagy akkor jatszodot?
Előzmény: szmel (296)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.27 0 0 297
Szia!

Bocs, de remelem csak viccelsz, ugye? Az kicsit elobb jatszodik (130 ev), s regeny, nem ugyanez a kategoria.
Előzmény: eMM (295)
szmel Creative Commons License 2004.12.27 0 0 296
Helló regényesek:)
Kellene egy érdekes XIX.sz.i regény az ismerősömnek olvasónapló céljából a téli szünet után.Tudtok egy "könnyen emészthetőt" ajánlani?
Előre is köszi:szmel
eMM Creative Commons License 2004.12.27 0 0 295
Meg még hozzá a Háború és békét. Eredetiben!:)
Előzmény: Londonercsecse (294)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.26 0 0 294
A Rommel kony jo, s nem szaraz! Szvsz. A Keresztashaboru-val is jo vasart csinaltal. Talan ajanlanam melle Churchill magyarul 2 kotetes -eredetiben 6 kotetes Masodik Vilaghaboru-jat.
mezga geza Creative Commons License 2004.12.23 0 0 293
Kinek a pap kinek a paplan...
eMM Creative Commons License 2004.12.23 0 0 292
No most aztán jól megkaptam!
Összeaszok és meghalok.:)
Mellesleg a Fraser könyv is unalmas meg száraz.
Úgyhogy igazad van!:))))
Előzmény: fenix (291)
fenix Creative Commons License 2004.12.22 0 0 291

"A Rommel könyv száraz/ unalmas.pedig irodalmárok is biztosan dolgoztak ezen a nyílvánvaló propagandaművön. "

Nem történelmi regény ok.

Ez a könyv egy kiváló hadvezér gondolatait tartalmazza, amit háború közben írt le. A célja páncélos harcászati és egyéb alapelvek lefektetése, amellett hogy dokumentálja a harcok menetét. Olyan dolgokat ír amik egy része a mai napig érvényes.

Ezegy tömény hadászati leírás, ha nem érdekel, vagy nem fogod fel miről szól, nem is értesz hozzá, vagy eleve előítéleteid vannak, akkor ne olvasd és ne is ócsárold. Te komolyan gondolod, hogy irodalmárok átdolgozták? Netán olvastad Rommeltől a Gyalogság előre c. hasonlóan kiváló könyvet? Én sok különbséget a stílusban nem fedeztem fel, csak annyit, hogy a Háború gyűlölet nélkül kevésbé összegzett. De csak azért mert Rommel már nem ért rá, talán tudod miért. Az pedig hogy propagandamű azon röhögnöm kell.  Jelentek meg a szövetséges, ill orosz oldalt bemutató igazán elfogult könyvek, amikkel a t. olvasóközönségnek persze semmi baja.  Rommel leírja kik mikor hol hogyan mivel harcoltak és legtöbbször az angolok adatai is alátámasztják. Ha még mindig kételkedsz olvasd el David Fraser: Rommel c. könyvét, abban sem fogsz homlokegyenest mást találni. Egyáltalán nem.

Bár Neked biztos túl száraz és unalmas az is...

Hell!

Előzmény: eMM (290)
eMM Creative Commons License 2004.12.21 0 0 290
Pedig Győr nem is kelet.M.O.
Az egy drága hely, no lám mit tesz a globalizáció:)

Elemezve.
Bradbury nekem nem jön be.
Remarqe is csak egy jó könyvet írt(az elsőt a helyzet változatlant) a többi utánérzés.
Szerb A.tól a Pendragon Legendát olvastam az 1 jó könyv.
Walter Scott Ianhoeja megint csak az egy igazán jó könyve de nekem alapmű anyira ott van.
A Rommel könyv száraz/ unalmas.pedig irodalmárok is biztosan dolgoztak ezen a nyílvánvaló propagandaművön.
Az Eisenhover könyvet meg nem olvastam mert nem is tellet rá.

Hát ennyi, jó olvasgatást kívánok az ünnepekre Néked.
meg persze boldog karácsonyt.:D
Előzmény: Ayreon (289)
Ayreon Creative Commons License 2004.12.21 0 0 289

Ma voltam abban az Antikváriumban, amit nemrég javasolgattam itt mindenkinek. Győrben, a parasztelosztó mellett. Nos ott van egy zsák Merle könyv átlagban 400 Ft-os áron!

Én a következőket vettem: (1700 kemény pénzért!!!)

 

RAY BRADBURY: Marsbéli krónikák

E.M. REMARQUE: Szerelem és halál órája

SZERB ANTAL: Utas és holdvilág

WALTER SCOTT: Ivanhoe

MAX HASTINGS: Út Oradourba

ERVIN ROMMEL: Háború gyülőlet nélkül

DWIGHT D. EISENHOWER: Keresztes háború Európában

 

Gyilkos kis hely ez!!! (A belvárosiban, ezekért min. 3500-at fizettem volna)

Előzmény: a_viking (282)
a_viking Creative Commons License 2004.12.08 0 0 288
Hm, pár napja néztem a Bookline-t, de nem találtam semmit, most viszont egy Szenvedélyes szeretetet. Köszi.

Egyébként szerintem elvárható lenne a könyvkiadóktól, hogy ne csak a legfrissebb bestsellereket tartsák legalább a saját üzletükben. A lemezboltokban is lehet Elvis Presleyt kapni, vagy meg lehet venni egy zenekar régebbi albumait is. Hogy régi könyveket antikváriumokban lehet csak megvásárolni, az oké, de hogy 4-5-6 évvel ezelőtti kiadványokat is, az elég elkeserítő. S persze nem hagyhatom szó nélkül, hogy az antikváriumok sokat kaszálnak ezen. Nem egy könyvet már olyan árakon lehet megvárárolni tőlük, mintha könyvesboltban vennéd, sőt... (és itt most nem a régiségekre gondolok).
Előzmény: VAti70 (287)
VAti70 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 287

Végül is elég kevés esélyem van, hogy antikváriumokban épp a hiányző köteteket lelem majd meg.)

 

Azért a helyedben megeresztenék egy keresést a  www.bookline.hu -n.

Szokott lenni a sorozatból, a régen kiadottakból is. Nekem teljes a sorozat, de szintén "vegyes", mert ez első kötetek még az első kiadásból származnak.

 Az Európától nem biztos hogy elvárható a 10 éve kiadott könyveinek raktáron tartása, marad az antikvár, meg a nagy online áruházak.

 

Igazából csak az első 3-4 kötet teszett,  a vége felé egyre jobban ellaposodik. (különösen amikor a fiatalabb Siorac lesz az elbeszélő.)

 

 

Előzmény: a_viking (278)
eMM Creative Commons License 2004.12.08 0 0 286
Nekem teljes a sorozat,az igaz hogy vegyesen tehát azért kiadták a teljeset.:)
Előzmény: a_viking (282)
a_viking Creative Commons License 2004.12.06 0 0 285
Hogy kicsit on is legyek: most kezdem olvasni Bellonci Lucrezia Borgia c. könyvét. Volt valakinek szerencséje hozzá?
a_viking Creative Commons License 2004.12.06 0 0 284
Köszi! A Csikóéveink megvan, a Liliom és bíbort most megrendeltem (hozzácsaptam még A bálványt is, úgysem olvastam még).
Ezexerint már csak öt hiányozna a sorozatomból? Gondoljatok rám, ha látjátok a maradékokat (4-7., 9.) :-)
Előzmény: Moll Flanders (283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!