Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 13521

Szia!

 

Nekem még időm sem volt végig gondolni hogy műtét lesz. Mivel komoly neurológiai tünetek is párosultak a fájdalomhoz így más megoldás vagy halogatás lehetősége fel sem merült.

 

Engem szegeden műtöttek egy fantasztikus idegsebész.

Előzmény: asztaloszsu (13520)
asztaloszsu Creative Commons License 2016.02.18 0 0 13520

Adrienn 79 Szia, nyaki gerinc stabilizációs műtétet halogatok egy éve.... :( 

Jó, hogy ilyen véleményt olvastam, örülök. Hol, és ki végezte neked?

Köszönöm előre is a válaszodat!

Előzmény: Adrienm79 (13505)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 13519

Andinak akartam írni , bocs!

Előzmény: Törölt nick (13518)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 13518

Pipike!

Jól eltüntél! Jó sokat voltál az OITI-ben.

Milyen gyomorvédőt szedsz?

Rövid távon azért csak nem okoznak bajt ezek a fájdalomcsillapítók és mivel eddig sem voltak nagy fájdalmaid.......

Szóval az is lehet, hogy nem lesz rá szükséged.

 

Adrien!

Persze, megyek majd.

A nyaki és az ágyéki görbületem kiegyenesedett.

A nyakban van két protrusio, az egyik kis benyomatot hagy a gerincvelőn és a durán és középre tart. Discopathia.

A hátamnál kissé balra, a derakamnál jobbra csavarodik a gerincem.Kb.ennyi!

Pipike77 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 13517

Sziasztok!

 

Itt vagyok, bocsi, csak közben más fórumot is végigolvastam, nem kis munka volt :)
A feb. 5- altatóorvosos konzultáció eléggé elszomorított. Ott voltam 5 órát az OITI-ben, tele kérdésekkel, de senki nem tudta rendesen megválaszolni.

Volt EKG, vérvétel, mellkas rtg, és beszélnem kellett az altatóorvossal. Mivel nekem rossz a gyomrom (reflux + krónikus gyomornyálkahártyagyulladás), és a keresztapám úgy halt meg gyomorfekély miatt, hogy szedett gyomorvédő tablettát, szerettem volna megtudni, milyen fájdalomcsillapítót fognak adni, mert a nemszteroid az eléggé gyomorgyilkos. Gyomorvédőt eleve szedek 2009 óta, és így is vannak tüneteim....meg ismerem magam, pánikbeteg vagyok, ha valami tünetet észlelek magamon, semmi nem fog megnyugtatni, hogy épp nem haldoklom :( De az altatóorvos is azt mondta, nemszteroidot adnak, a főnővér is (ő konkrétan azt mondta, ami épp van az osztályon...). Szerettem volna megtudni, a műtét után meddig kell mellém segítség, mikor emelhetek 10 kg-ot (a kutyámat néha muszáj felemelni, mert nem lépcsőzhet, ő is sérves), lesz-e gyógytornász, vagy nekem kell majd gondoskodnom erről, stbstb. 

A műtőorvosomat sikerült elkapnom pár percre, annyit mondott, hogy sok most a sürgős beteg, úgyhogy lehet, hogy 1-2 hónapot is várni kell. Szóval, majd hívnak. Azóta ha megcsörren a zsebemben a telefon, majdnem elájulok :(
Itt tartok :(
Mindenkinek hajrá!

Andi421 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 13516
Milyen elváltozás van a nyakadban? Csináltass új mr-t az nem árt. Aztán lehet vinni dokinak vagy dokiknak megmutatni. Nagyon szeretnék valahogy kijutni ebből a helyzetből műtét nélkül.
Előzmény: Törölt nick (13515)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13515

Megvolt az mr 2015. májusában, csak volt egy beavatkozás az mr-t követően (proloterápia), ami után nagyon felerősödött a fájdalmam.

Ezért akarom megnézetni, hogy történt-e valami a beavatkozás miatt.

Elméletileg ez a beavatkozás csak gyulladást válthatott ki, de mi van ha a csatornánál lévő sárga szalagot megvastagította.Térszűkítő!

A kezelés előtt megkérdeztem a dokinőtől, hogy ugye ez nem fordulhat elő, az volt a kicsit mérges válasza, hogy nem hatolok a csatornáig.

 

Szóval egy kissé ott van nekem is a zabszem a .......

Előzmény: Andi421 (13514)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13514
Igen nem árt pár évente megnézetni a nyakat. Én 2014.ben csináltattam nyak mr.t először mert már nagyon régóta fájt. Akkor azt mondta egy orvos h műtéti határeset pedig ilyen durva tüneteim nem voltak csak miután a gerincműtét miatt jártam gyógytornára szerettem volna a nyakamat is tornáztatni és a gyógytornász csak úgy vállalta ha hozok egy orvosi papírt h lehet tonaztatni a nyakamat így készült róla először mr. Jelenleg fáj a nyakam vállam karom kezem mint az állat ég az egész végig. Szóval tornáztattam vagy másfél évig. Nem tudja senki megmondani pontosan mi okozza mert a kéz mr sem negatív. Három hapja az megy h az orvosok egymásnak passzolgatnak kb.
Előzmény: Törölt nick (13511)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13513

Visszaolvastál akkor ahogy kiolvastam az írásodból. Engem Szegeden műtöttek. A műtét 3,5 órás volt. A tünetek nem múltak el egy csapásra. Az izomgyengeség volt ami azonnal megszűnt és a brutális fájdalom. Zsibbadás hol az arcomon hol a kisuj - gyűrűsujj zsibbad. Fájdalom és jelentkezik de már nem akkora. Gyógytornász jár hozzám két naponta. Nyakrögzítőt kell hordanom és összesen 6 hétig nem lehet terhelni. 03.22-én megyek rtg-re hogyan állnak az implantátumok és a csontosodás megtörtént-e.

Előzmény: jukinyu (13510)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13512

Volt egy nagyon érdekes eset ezen a fórumon.

Ágyéki kiszakadt sérves, úgy volt, hogy műtik, már az időpont is megvolt. Elmúlt minden fájdalma.

Csináltatott egy mr-t, amit elvitt a sebészhez.

A kiszakadt darabka levált a porckorongról, a csatornában olyan helyen landolt, ahol nem bántott semmit.

A sebész azt mondta neki, hogy most úgy éljen, mint akit megműtöttek.Ilyen szerencsét!

 

Pipike 5-én ment az altató orvoshoz.Nem tudom miért tünt el.

Előzmény: Adrienm79 (13509)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13511

Sokkal lényegesebb a tünet, mint az elváltozás.

Én jobban örülnék neki, ha nem fájna a nyakam, mint annak a jó hírnek, amit néhány éve mondott az idegsebész: nincs nagy baj a nyakával.

Igaz, ez nem most volt, majd kell egy újabb mr.

 

Reméljük 26-án eldöl, mitől fáj a kezed.

Elég esélyes a nyakad.😕

 

 

Előzmény: Andi421 (13504)
jukinyu Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13510

Kedves Adrienn79!

Ugyanígy jártam én is karácsony óta irtó fájdalmaim voltak.Annyi kérdésem lenne a számodra,így hogy ugyanazokat a tüneteket élted át.Hol volt a műtét?Ki műtött?Mennyi ideig tartott?Most így műtét előtt már a fájdalom enyhült de a zsibbadás folyamatos .

Előzmény: Adrienm79 (13466)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13509

Andi a gyöki kompresszió csúnya tüneteket tud okozni:-( Majd csak a végére jutsz. Szerintem is csak a kézsebész után dönts.

Pipike nem jelentkezett még nem tudom meg volt e a műtét neki.

 

Brigi én is olvasgattam olyan fórumot és mindenhol ezt olvasom. Idegsebészem azt mondta ha tudnám mit műveltek odabent nem lennének ilyen kérdéseim.:-)

Andi421 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13508
Sziasztok! Brigi 26.án megyek a leleteimmel a kézsebészhez ő még nem látta a leleteket. Adrienn pont egyszerre írtunk az előbb. Mi van Pipikével ?
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13507

Ahogy javasolta, menj el egy kézsebészhez.Ha ő kizárja, hogy a kezed az ok, csak ezután dönts.

Menj mielőbb!

Előzmény: Andi421 (13504)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13506

Olvasgattam egy fórumot, ahol csupa műtött van.

Szerintük hónapok telnek el mire teljesen megszűnik a tünet. Addig hullámzik az állapotuk.Ritka az, hogy mintha elvágták volna és vége.

 

Pedig most nagyon kéne neked a segítség.

Nem tudsz valami olcsó kajáldából rendelni? Vagy elhozni egy dobozban? Séta közben.

Ilyenkor jobb, ha az ember mellett egy női segítség van.Tudom, nem könnyű, mert mindenkinek dolgozni kell.

Előzmény: Adrienm79 (13505)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13505

Sziasztok!

 

jukinyu ne félj a nyaki gerincsérv műtéttől. Nekem 3 hete volt stabilizációval egybekötve. Én aznap már felkeltem igaz vigyázni kellett a dréncsőre ami a nyakamban volt. Ha bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok.

 

Andi ennyi szenvedés után már ki kell derülni és meg kell oldani a problémádat.  Ha erre a megoldás a nyaki gerinc műtét akkor nem kell félni tőle mert gyorsan jobban leszel utána. ( én örülök, hogy az idegsebészem nem a radiológus leírására hagyatkozott hanem megnézte a felvételt, mert a radiológus nem látta a kiszakadt sérvet de a neurológus és két idegsebész igen és a műtét is ezt igazolta. ) Holnap mész idegsebészhez? Megy a drukk!! A cd-t ne felejtsd el vinni !!!!!!!

 

Brigi nem is tudom. Vannak jobb és rosszabb napok. megjött az ülőpárnám ami nagyon szuper. A frontokat nagyon nehezen viselem.  Van amikor nagyon fáj a műtött részen és van amikor egyáltalán. A vállam és a karom már csak ritkán fáj. a zsibbadás az arcomban még mindig előjön:-( türelemre int mindenki. na ebből van már nagyon kevés. Van amikor még menni is nehéz. A legrosszabb hogy nincs segítségem és bár nem lenne szabad még is kénytelen vagyok itthon főzni és rendet tartani. Ilyenkor fent van a nyakrögzítő.

 

 

Andi421 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 13504
Azt mondta a doki, h az elváltozások nem durvák de okoznak c6 gyöki kompressziót fájhat ettől a kezem a jobb forament szűkíti lehet ettől a kézfájás mert az alagút szindrómát kizárták az idegek a kézben jók, arthrózisos pgqoblémák nem okoznak égő fájdalmat ami nekem van. Szóba jött uaz a műtét mint Adriennél discectomia és cage meg lemez nekem kell eldönteni h akarom-e a műtétet persze nem akartam gyógytornázzak a nyakamra, nem mondtam h másfél évet gyógytornáztam már a nyakamra. Ha akarom a műtétet menjek vissza szóval nekem kell eldönteni ésmegműtimeg a kézsebészhez is menjek a leletekkel h ő mit mond a kezemre még.
Előzmény: Törölt nick (13502)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 13503

Adrien! Hogy vagy?

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 13502

Nagyon kiváncsi vagyok mit derítenek ki az OITI-ben.

Jó lenne, ha már kiderülne mi okozza a kézfájdalmad.

Előzmény: Andi421 (13500)
jukinyu Creative Commons License 2016.02.15 0 0 13501

Engem kb .március első hetében fognak műteni nyaki gerincsérv+stabilizálás miatt.Szívesen fogadnám olyanok   tanácsait,tapasztalatait  akiket már megműtöttek  amikre érdemes oda figyelni.Esetleg van e olyan valaki akit mostanában fognak műteni? Válaszokat előre is köszönöm.Kívánok mielőbbi gyógyulást ,fájdalommentes napokat.

Andi421 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 13500

Nekem semmit nem javul a kezem most is tapasz van rajta, amúgy krémmel kenegetem, a kéz mr szerint gyulladás folyadékgyülem porcfelpuhulás van benne, de csak enyhe fokú. Nyakam is változatlanul fáj.  Jajj egyáltalán nem baj, hogy leírtad Adrienn, sőt köszönöm szépen,  szerintem hasonló lehet az mr leletünk, persze tudom, hogy nincs két egyforma eset. ma voltam körzetinél, azt mondják, már mindenki azt mondja, hogy ezt a nyakam csinálja, és én mindent szeretnék hallani csak ezt nem :( Holnap többet meg fogok tudni az Amerikai úton nagyon reménykedek benne, hogy mégsem a nyakam csinálja a kézfájást. Kheironnak is köszönöm, hogy megnézte a leletemet, jó tudni, hogy vannak itt orvosok is :)  Látom, hogy párnát szeretnél, nekem a lumbális gerincműtét után a munkahelyemen a székemen ilyen hengerpárna van a hátam mögött odakötve és amin ülök az pedig a patikában kapható antidecubitus ülőpárna, én vásároltam mindenféle párnát, ékpárnát, akkor olyan párnát aminek luk van a közepén, de ez a párna vált be nekem legjobban a munkahelyre műtét után.

Előzmény: Adrienm79 (13446)
Flower2000 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 13499

Pont 2 napja vettem az Auchanban ülőlabdát 2500 ft-ért. Javaslom ezt, nekem már ez a harmadik. Irodában is ülök rajta, de nem mindig, 2-3 óráig, aztán váltok.

Előzmény: Adrienm79 (13489)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13498

Porcika köszi a képeket meg a tippeket. Majd később veszek ékpárnát is.

 

Meg van a lumbális rtg eredményem.

 

 S.I. lumbalisalt. IV-V. csigolyán spondylophyták. Tehát itt is van már csontos híd képződés nagyon szuper:-(

porcika88 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13497

Ez a link :

http://m.ikea.com/hu/hu/catalog/products/art/60135534/

 

Ne nevessetek, de multkor elvittem moziba is :-) miután James Bond film vége felé már minden bajom volt a kényelmetlen széktől , már hátrakulcsolt kézzel űltem kínomban . Ezzel most kényelmes :-)

Előzmény: porcika88 (13495)
porcika88 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13496

Ez meg az ék :

Előzmény: Adrienm79 (13491)
porcika88 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13495

Nekem most ez a kedvencem. Ikea fejpárna átfunkcionálva . Imádom. Mikor ülök a gerincívben van, mikor felkelek akkor meg nem esik le mert tartja hátul egy kis súly . 1900ft és fenomenális, mosható, akár tömhetek még bele vagy kivehetek belőle 

Előzmény: Adrienm79 (13491)
porcika88 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 13494

Nekem mindkettő van meg labda is . A labda gyűrűben, igy nem gurul el meg nem kell lábammal helyén tartani. Szeretem. A felfujható kerek is jó, azt sokszor hátam mögé is berakom . De nyáron szar ha meleg van és netán rövidnadrágban űlsz rajta vagy vékony ruhában , meg meleg :-)) ékpárna szuper, nekem olyan van ami farokcsontnál lyukas. Akkor használom ha ott fáj. Nagyon jó rajta űlni, mert lábaidon űlsz, nem nehezedsz a gerincedre . Mikor nagyon fájt ülés, ezzel simán birtam órákat. Nem használom ezeket minden nap, csak mikor úgy érzem, hogy most kicsit kell

Előzmény: Adrienm79 (13489)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13493

Ha majd alkalmas leszel rá, kezdjél el az egész gerincre tornázni.Nagyon fontos, hogy ne szűküljön be a mozgásod.

 

A nyak szorosan összefügg a vállövvel, ezért fáj. Nekem pl.a lapockámat bántja. A hátam meg valószínüleg a csuklyás izom miatt fáj, ami a nyakról ered és kb.a háti XII-ig ér.Nem teljes hosszában, hanem úgy a lapocka alsó csücskéig fáj. Bőven elég!

 

Hordod még a nyakmerevítőt? Mert attól a merev tartástól is fájhat a vállad.

Jár még a gyógytornász?

Nem tudom mit tornázhatsz, hisz olyan friss még a dolog.

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13491)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 13492

Akkor meg kell próbálni.Hátha!

 

Sajnos még 90 fokban nem hajlik a csuklóm, egy kicsit dühít, mert szerintem kéne neki.Remélem nincs semmi gond a sajkacsontnál, mert ott fáj, a nagyujj alatt.A gyakorlataim nagyrészét végre tudom hajtani, fekvőtámaszt most csak alkarból végzem.

Annyit elértem, hogy az erős fájdalom időtartama kicsit csökkent.

 

Előzmény: Bubuca (13488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!