Keresés

Részletes keresés

BonLaci Creative Commons License 2011.01.17 0 0 502

északon nem probléma a kártya, délen még autót nem béreltem.

mi is Bp-Larnaca repülő, és az a cég akitől bérelem az autót hoz - visz Larnaca és Kyrenia között taxival.

 

ha délen bérelsz autót azzal átmehetsz északra és vissza is jöhetsz, de fizetni kell a biztosítást a határátkelőnél, és lényegesen drágább a bérlés délen (mint minden), nem árt valamennyi angol nyelvtudás a határon, mert ebben az estben te intézed az átlépést, nem a taxisoför, mi mikor így megyünk csak hátra szól, hogy passport és intéz mindent.

 

 

Előzmény: mia0704 (501)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 501

köszönöm a választ. :)

autóbérlés: pont ez a gondom, hogy nincs hitelkártyánk, tehát jó lenne, ha deposit nélkül, kp-re vagy sima bankkártyával működne az autóbérlés.

 

útvonal (jelen repülőjegy árakat és járatokat tekintve) bp-larnaca malévval, és larnacában bérelnénk autót. kicsit megkeveredtem az infók alapján, de akkor az úgy működik, hogy larnacában autóbérlés, 1-2 nap délen, majd 1 hét északon? nem kell az északon töltött hét alatt határt lépegetni dél-felé, ugye?

Előzmény: BonLaci (500)
BonLaci Creative Commons License 2011.01.17 0 0 500

-két éve voltam Máltán, annyira nem fogott meg, Észak Cyprus annál inkább.

 

-egyszer voltam kint novemberben, napközben jó idő volt, napozni lehet, sőt még fürödtünk is, igaz este már el kell egy pulcsi.

 

- tavaly és tavaly előtt októberben voltunk kint, nagyon jó idő volt, túristák vannak de abszolútt nincs tömegnyomor, pont az van ami te szeretnél

 

- a bankártya miatt ne agódj még az útszéli zöldségesnek is van (nem csak 1 fajta) kártya lehúzója, a kocsit én is hitelkártyával fizettem, és deposit nincs, legalább is töllem nem kértek, a kocsit odahozták a bérelt villához, és oda jöttek érte, haza utazásunkat követő napon amikor már mi itthon voltunk.

 

- az északon bérelt autóval nem mehetsz át délre! de északon sokkal több a látnivaló, biztosan nem fogtok unatkozni

Előzmény: mia0704 (499)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 499

Üdv minden kedves topiclakónak, évi első hozzászólásommal boldog új esztendőt is kívánnék mindenkinek.

 

Nagy dilemmában vagyok, ezért a segítségeteket szeretném kérni. A férjemet szeretném meglepni születésnapjára egy utazással, egyetlen "gondom" van csak: a születésnap (így az utazás is) november közepén lesz. Málta és Ciprus a két nagy vágya, Máltán gondolkoztam elsősorban, egészen addig, amíg rá nem találtam erre a fórumra. Határozottan elbizonytalanodtam, sőt... :)) 

 

a kérdésem a következő lenne: novemberben mennyire "kihalt" Észak-Ciprus? szeretjük a csendet és nyugalmat, sőt kifezezetten kerüljük a szállodasoros tömegturizmust, de ha egy lélek sem ül rajtunk kívül egy tavernában, az nem túl felemelő. :) nem feltétlen szeretnénk fürdeni a tengerben, ha a gyerekek tudnak pólóban homokozni (mi pedig napozni :D) az már jó, csak az eső ne essen, és legyen mondjuk 15 fok fölött a nappali hőmérséklet. :)

 

másik kérdésem, hogy mennyire veszik szigorúan az autóbérlésre vonatkozó szabályokat? ez azért lényeges pontja a tervezésemnek, mert tavaly nagyot szívtunk a spanyolországi utunk során. nem fogadták el a nem dombornyomott hitelkártyánkat (csak azért mert nem dombor, pedig az interneten ki tudtam fizetni vele az előleget...), és nem fogadták el a dombornyomott bankkártyámat sem, merthogy az meg nem hitelkártya. így a többszáz euro depositot nem volt miből lefoglalni, így buktuk az autóbérlést mint a 6 cégnél, akik a reptéren képviseltették magukat, ott álltunk a madridi reptéren 2 kisgyerkőccel este fél10kor, és nem tudtuk hogyan fogunk eljutni másnapra Cordobába (oda sajnos nem is jutottunk el végül... ). mivel dombornyomott hitelkártyánk továbbra sincs, és nem is valószínű hogy lesz mostanság, ezért fontos kérdés, hogy Cipruson (akár északon, akár délen) ragaszkodnak-e ehhez? mivel mi 99%-ban autóval utazunk, az egyetlen autóbérlős utunkat pedig jól "bebuktuk", félek egy kicsit, nem szeretném ezzel hazavágni a meglepetésutat.

 

bocsánat a sok mellébeszélésért, a válaszokat előre is köszönöm, remélem hamarosan feléled a topic, nagy lelkesedéssel olvastam tegnap este óta az összes oldalt! :)

BonLaci Creative Commons License 2010.12.31 0 0 498

Nagyon Boldog Újesztendőt Kívánunk Mindenkinek!!!

Jövőre megint!!!

 

Üdv. Laci&Róza

Előzmény: csello9 (496)
Erzsi 1221 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 497

Szia Csilla!

 

Írtam neked priviben az iwiwen is!!!

 

Várom válaszod.

E.

Előzmény: csello9 (496)
csello9 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 496

Koszi, amiket nekem kuldtel, tok jo buli volt :)

Itt a forumon nem latom a kepeket, gondolom a munkahely letiltja, vagy mi, nem ertek hozza.

November van es rovidujjasban jarunk :)

Varunk vissza, sok szeretettel !

Előzmény: BonLaci (495)
BonLaci Creative Commons License 2010.11.08 0 0 495

 

más sem látta, mert nem raktam fel a képet, de most pótolom:)

Előzmény: BonLaci (494)
BonLaci Creative Commons License 2010.11.08 0 0 494

látom odakint még gyönyörű az idő (bár most itthon is elmegy), visszavágy az már van, akár már ma este ülnék fel a gépre:)

egy kép a kedvenc helyemről, bár tudom Te nem látod:)

 

 

Előzmény: csello9 (493)
csello9 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 493
rendben. semmi gond :)
Előzmény: BonLaci (492)
BonLaci Creative Commons License 2010.11.01 0 0 492

csello9!!!!!!!!

 

nem feledkeztem meg semmiről, csak mióta haza jöttünk minden haldoklik+hóvége szóval semmire sincs időm ami magánélet.

 

üdv.laci

cirmi01 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 491
Köszönöm az információt.

Előzmény: BonLaci (490)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.28 0 0 490

a zavarosban:(

egyszóval nem, sem idő sem hangulat nem volt rá (tudod csak én vagyok fan, azasszony...), de figyeltem a próbálkozókat ők is valamilyen kenyér gyurma szerűséggel próbálkoztak és nem hiába:))

 

Előzmény: cirmi01 (489)
cirmi01 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 489

Üdv itthon!

Horgásztál?
Előzmény: BonLaci (488)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.23 0 0 488

csak egy pár kép, a teljesség igénye nélkül, hazaindulás előtt:

 

 

 

Előzmény: BonLaci (487)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.23 0 0 487

sajnos nem, pedig kerestem, de Te majd meg keresed ha kijössz, bár én inkább ezeket a villákat ajánlom.

sajnos 3 óra mulva jön a taxi, tehát a vasárnap hajnali géppel otthon vagyunk:(

üdv.Laci

 

Előzmény: csaba08 (485)
csaba08 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 486

Szia,

 

Örülök az írásodnak!

Több dolog miatt is!

 

1. Hogy Ti is hallgattatok az itt annyiszor emlegetett gyerünk Észak-Ciprusra című felhíásra és lám Ti is olyan eredménnyel tértetek haza, hogy ha ismét mennétek, akkor inkább Északot választanátok, mint a Déli részt.

 

2. Hogy a Riviera Bungallow nem volt rossz ajánlás!

 

3. Hogy a TOP 4 látnivaló mind Észak-Cipruson van.

 

Kérlek, ha van kedved és időd, írj bővebben is a kinti látnivalókról, élményekről, emberekről a kinti tapasztalataitokról.

Szívesen veszünk pár szép fotót is!

 

Üdv: Csaba

Előzmény: erikaxy (483)
csaba08 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 485

Szia Laci,

 

Megtaláltad a Green Coast Bungallow-t? :))

Az Accapulco tényleg gyönyörű!!!

Mikor jöttök haza?

 

Csaba

Előzmény: BonLaci (484)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.23 0 0 484
kár, hogy nem probáltátok ki az Accapulco hotel strandját, szép homokos part (nem golden beach), óriási medencék, csúzdák, étterem, tiszta mosdók és idén már a külső vendégeknek ingyen látogatható, tavaly még elég borsos árat kellett érte fizetni, és mindez Girne-töl 8 km-re van.
Előzmény: erikaxy (483)
erikaxy Creative Commons License 2010.10.23 0 0 483
sziasztok, én politikailag nem igen akarok véleményt nyilvánítani, de szolgálnék egy pár jó tanáccsal a most utazni készülőknek, akik "csak" úgy nyaralni szeretnének :)

mi 2 hetet voltunk cipruson, 1 hét észak és 1 hét dél és bejártuk keresztül kasul az egész szigetet...

amit máshogy szerveznék:

- észak cipruson tölteném, méghozzá Famagusta környékén az egész nyaralást! mi Girne mellett voltunk - a topikon ajánlott riviera bungalows-ban- , ami tökéletes helyszín, baromi jó hely volt, de ott rá kellett jönnöm, hogy nem az időjárás jelentést kellett volna néznem, hanem a szél viszonyokat! szóval kisgyermekkel biztos nem mennék oda, iszonyú szeles. "öregesen" :) persze elpihizett az ember a parton, de gyereket a vízbe vinni néha életveszélyes lett volna - már ami a szeptember hónapot illette.
- "aranypart" messze van kocsival is, nem érdemes csak úgy pár órára odamenni, el kell tölteni egy éjszakát (legalább, de a 2-3 nap sem sok). tényleg van benne valami Karib tenger "feeling", nem gondoltam volna ezt a képek alapján. Turista alig, szállás meg elég olcsón lehet kapni és ha ott alszol lehetőség van teknős "nézésre", mert ugye azt csak reggel 4-5 óra felé lehet elcsípni. (Nem szeles az északi parthoz képest!)
- kocsival Famagustából, St Hilarion/Bellapaisz/Girne 1 napos kirándulás. Kocsit lehet bérelni 1-2 napra is csak kellő meggyőző erő szükséges. Másik 1 napos kirándulás meg lehet Nikosia.
- nemzetközi diákigazolványt nem érdemes vinni, a török részen persze a múzeumi belépőkre is könnyedén lehet alkudni.
- mi hajnalban a larnacai reptérről busszal 2 óra alatt jutottunk el a riviera bungalowsba fejenként 10EUR-ért, szóval nem venném igénybe a transzfer szolgáltatásukat
- akit érdekel dél ciprus az menjen át maximum 2 napra, nekünk a TOP4 látnivaló mind a északi részen volt és mi igen nehezen viseltük az angolokat...

Szóval jó nyaralást mindenkinek...
BonLaci Creative Commons License 2010.10.23 0 0 482

tegnap itt voltunk és a mai (utolsó) napunkat is itt fogjuk tölteni:(

 

 

 

 

Előzmény: BonLaci (481)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.22 0 0 481

olyan finom lamb chops-t sikerült sütnöm grillen, hogy az csak na!!!

 

 

Előzmény: BonLaci (480)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.21 0 0 480

80%-ban bejött, reggel felhő, káromkodás, 11-től hétágra napsütés, és mosoly, napozás, fürdés...

 

Előzmény: BonLaci (479)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.20 0 0 479
lehet hogy nálatok 31 fok volt itt egésznap borus oriási széllel (most megyek kitisztítani a medót, nem várok Martinra) és néhol esővel, de kirándulni szuper idő volt, bejártuk a nyugati partot, holnapra napozás és fürdés a terv (remélem ezt fönt is tudják):)))
Előzmény: csello9 (478)
csello9 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 478
Ma 31 fok van, hetvegere lehules varhato 26 fokra. :) Bocsi.
Előzmény: BonLaci (477)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.18 0 0 477

szóval tuti jó az október, idő remek, víz csodás, és a tömeg zéró, ma készült felvételek a golden beach-n:

 

 

Előzmény: tavasz21 (472)
BonLaci Creative Commons License 2010.10.18 0 0 476

de vannnnn:))

 

 

 

 

 

 

 

 

itten beszélgetünk a kép alján:)

 

örülök, hogy itt voltál (az az mi vagyunk kint, vagy hogy is van ez):)... szerintem jövőre újrázunk!!!

(ma el autóztunk a sziget keleti csücskébe és egy csomó csodás eladó villát láttunk...)

 

 

Előzmény: csello9 (475)
csello9 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 475

Igen, szuper volt a kozos buli :)

 

Kepek ? Asszem olyan nem is keszult ahol Laci is es en is rajta vagyok. Vagy megis ? :O

 

A szomszedban 15 fos angol tarsasaghoz is meghivtak, a helyi vorosbor nagyon izlett :) Utana Lacieknal parazson (elore megfuszerezett, bepacolt) baranyt sutottunk, a medence mellett, Isteni volt, mind a 10 ujjam megnyaltam, sult krumpli, hagyma, csirke saslik, salata... es egy jot beszelgettunk :)

 

Bulizhatunk legkozelebb is :) Csabi en itt vagyok, varlak titeket ! :)

 

Angelaval reg talalkoztam, meg a nyar elejen, de telefonon szoktunk beszelni.

 

Előzmény: csaba08 (474)
csaba08 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 474
Szia Csello9 és BonLaci!

Szóval szuper volt a közös buli?!
Kérünk ám képeket is! :)))
Legyen egy kis indíttatás, talán egyszer hármasban - ha Angéláék csatlakoznának, négyesben - is bulizhatnánk.

Tényleg Csello9, Angéláról mit tudsz?
Olyan rég nem láttuk itt a fórumon....

Csello9 kitartást a munkához!
Vigasztaljon, én is dolgozom. :))

Laciéknak meg további jó nyaralást, pihenést!

Üdv: Csabi
Előzmény: csello9 (473)
csello9 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 473

Koszonjuk szepen, nagyon jol ereztuk magunkat :)

Nektek tovabbi jo nyaralast ! :)

En meg vissza a dolgos hetkoznapokba...

Előzmény: BonLaci (471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!