Keresés

Részletes keresés

Vedado Creative Commons License 2011.06.04 0 0 17187

Szia Tesókám!

 

Mikhez jutsz Te hozzá Barátom? Uccu neki ha jó volt, máskor is!

A mai ellenőrzéskor láttam ám, hogy nagyon jól tettem én, hogy siettettelek Titeket, mert nagyon sok versenyző gyűlt az Evezősben ismét. No, de ez minket már nem érint, 14 főre lesz hely, de csinálunk még ha kell.

Szeretnék már olvasni arról, hogy mi a helyzet a Templom mögötti tubákolással. Nem volt teszt Szaggato Bácsi?

Volt velünk most egy Debreceni kolléga, de az másként "srófos" mint mi, szivarról mit sem tud. Szeeegény!

 

Úgy döntöttem, hogy egy Peterson Belicosóval próbálkozom ma este, ez egyszer már megtörtént és akkor nagyon jó szivar benyomását keltette. Reménykedem a folytatásban!

 

Saludos Amigo!

Előzmény: szaggato (17185)
Vedado Creative Commons License 2011.06.04 0 0 17186

Jó estét a szivart gyűlölők népes táborának! ( vagy az nem itt van? )

 

Jó lehet az a Domonkos Tesó, ha ennyire izgatja az arcod belsejét, hát egészségedre! A Macanudot én is kedvelem, most épp (tegnap) a mini Perfecto változatát vásároltam Peti Bácsinál, mert, hogy "akcia" volt éppen rája. Aúúú, de jó volt, mert kóstolóra vontam, de átment!! Igaz, még reggel is oly fáradt voltam, 9-kor volt a kóstoló, hogy egy idő múlva kiesett a kezemből és a koppanására ébredtem föl. (ne öregedj meg soha, de azért kÍvánok vagy 99 évet)

 

A duplikált és egyidejü programokkal ha azok kedvesek, tény, hogy baj van, de komolyan vedd az előzőekben Írtakat és megnyugszol majd, hogy jól döntöttél, már ha érted miről Írtam. ( szerintem érted!)

 

Azt hallottam, hogy borzalmasan gusztustalan és duplán káros, ha valaki a medencében piál és szivarozik!

Mint lelkes lélekmentő óvnálak az ilyen és hasonló cselekedetektől!! 

 

No, Isten Áldjon Koma!

Előzmény: mucus65 (17184)
szaggato Creative Commons License 2011.06.04 0 0 17185
sziasztok!
A hozzászólásaitok felbuzdulva barátságot kötöttem egy brick house robustoval. A newman és fuente családhoz tartozó egyed nem okozott csalódást. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Üdv:szaggato!
Előzmény: mucus65 (17184)
mucus65 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 17184

Csaaa Vedado,

Üres volt nélküled a fórum. Én tegnap a nálam mostanában szokásos Perdomót gyűrtem némi rummal.

Nekem nagyon bejött ez a márka. Egyszerűen rá se tudok nézni a többiekre. Bár még a Macanudo ami nagyon kedves a számomra, de az kétórás elfoglatság. Na megyek, mert vettünk egy kis kerti medencét, és azt kellen nagyon installálnom.

Képzeld, olyan ritkán van normális program, a szivaros szombatra most meg kettő is.

Egy barátom akkor tartja a szültesésnapját.

Mindegy, már ide köteleztem el magam, úgyhogy szivaros lesz a következő szombat.

Előzmény: Vedado (17183)
Vedado Creative Commons License 2011.06.04 0 0 17183

Hello Lányok!

 

Szolgálati közlemény!

 

Aki szeretne kedvező finomságokkal hazatérni, lesz rá lehetősége. Csak ott beszlünk róla!!

Mivel 2 napig távol voltam, ma ismét tesztelni indulok a Rómaira a " helyünkre" némi barnás botokkal.

 

Sajnos ott egy füstmentes társulattal voltam, de prémium gyanánt adtam Nékik egy kis Siglo IV füstöt, én nagyon, Ők kevésbé értékelték, de valahogy csak rá kell szoktatnom Őket!

 

Mi a Pálya Veletek Tesók? SzÍttatok-é valami kellemeset mÍg a távolban gondoltam Rátok?  Mert, hogy azt tettem és meglátjátok, hogy nem is felesleggel!

 

Saludos Amigos!

bucanero Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17182

Igaz ami igaz! Viszont ezekben a szekrényekben, vagy szobányi humidorokban olyan jól tudják

a cirkulációt is szabályozni mint a sicc. A La Romana dominikai gyárban olyan sötétbem tartják a 

szivarokat, mint egy egri tufapincében. Az érlelés a legnehezebb, mert nincs annyi pipád mint

szeretnéd. Nekem még maradt 6 db Siglo VI  4 évvel ezelőttről, olyanok,mint a bársony.

Előzmény: szaggato (17181)
szaggato Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17181
hát egy raklap behikét biztos...
Megnéztem mégegyszer. Ha jól értem akkor azt mondják, hogy érlelés alatt 62-63% pára és ugyanennyi farenheit hőmérséklet. Érlelés után a fogyaszthatóvá tétel alatt 66-67, max 70% pára.
Ezzel meg is értettem, amit egy hete még kétkedve figyeltem...mégpedig az olyan humidor székrények páramérőjének állását, amikben zárt dobozban érlelődnek a 'jóságok'.
Előzmény: bucanero (17180)
bucanero Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17180

Hááát, ezek a botok más dimenziók, el sem tudom képzelni, mit érhetnek a vájtfülü rajongók körében.

Előzmény: szaggato (17179)
szaggato Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17179

Áááááá... most vettem észre, hogy balf.sz voltam és rossz linket tettem be.

 

Íme a helyes:

 

http://www.cigaraficionado.com/videos?bcpid=90674691001&bckey=AQ~~,AAAAADe65VM~,tUo3n8nqq2YbmgjKOWz_VKU4kiRMw0Yz&bclid=111592567001&bctid=969473213001

 

üdv:sz!

Előzmény: bucanero (17177)
szaggato Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17178

szia bucanero!

 

Hát igen. A párán még tud is az ember segíteni, de a hőmérsékelten már nehézkesebben. Egyébként, valóban irígylésre méltó gyűjteményt sorakoztattak fel az asztalon.... :)

 

üdv:sz!

Előzmény: bucanero (17177)
bucanero Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17177

Sziasztok!

Az általad ajánlott videot megkukkantva valóban lehet a pasinak ízlése, de azért azt amennyiséget látván 

van idő a szivaroknak érni. Azén véleményem is az,hogy 70% pára alatt nem olyan sem tapíntásra, sem

illatra, ízre a dohány. Nem túl egyszerű dolog nyáron a tároláshoz ajánlott 20-22 Co-t sem tartani. Engem

itthon néha gyagyásnak tartanak, mert ha nagy a meleg cipelem a humidort az alsó szintre.

Előzmény: szaggato (17176)
szaggato Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17176

Sziasztok!

 

Az 'angolosoknak' egy kis meglepi:

 

http://www.cigaraficionado.com/blogs/show/id/15986

 

A srác egy doboz 50 évig érlelt h.upmann birtokában azt állítja, hogy 66-67% párán kell tartani sokáig a szivarokat, mert a magasabb páratartalom kinyírja az ízeket. Nyílván jobban ért hozzá nálam, és még nem is érleltem szivart, mert amiket eddig vettem max 2-3 hónapig voltak humidorban és mohoságom áldozatául estek, de Én 72% alatt száraznak érzem őket....

 

Mindenesetre a a linken látható videó közben azért beindult a nyáltermelésem... :)

 

üdv:szaggato!

flaged Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17175

Talán most jó lesz!Akkor mégegyszer előlről! :)))

 

Van 3db humidorom eladó!Mind a három alig használt és kifogástalan állapotban van!

Mindhárom Spanyol cédrusból készült és mindháromhoz jár digitális hygrometer is.Benne van az árban!A bőrfedeles 20.000 ft.(+ 3db.párásítoval,a nagy fehér az Xikar márkájú),az üvegfedeles 25.000 ft/db.

E-mail címem: yorkis@vipmail.hu

Üdv mindenkinek!

 

 

 

flaged Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17174

Nem sikerült! :((( Valamiért nem tudom felrakni a képeket!Esetleg tudja valaki,hogy lehet feltenni a képeket?

Sajna így csak e-mailben tudom elküldeni a képeket!!!

Az én címem mégegyszer yorkis@vipmail.hu

Üdv!

flaged Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17173

Megpróbálom megegyszer feltenni a képeket,hátha most sikerül!

flaged Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17172

Képek a humidorokról!Bőr fedeles.

flaged Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17171

Sziasztok!

 

Van 3db humidorom eladó!Mind a három alig használt és kifogástalan állapotban van!

Mindhárom Spanyol cédrusból készült és mindháromhoz jár digitális hygrometer is.Benne van az árban!A bőrfedeles 20.000 ft.(+ 3db.párásítoval,a nagy fehér az Xikar márkájú),az üvegfedeles 25.000 ft/db.

E-mail címem: yorkis@vipmail.hu

Üdv mindenkinek!

mucus65 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 17170

Rockzone und Pepin,

Visszautalva bigsmokers kalandjaitokra, ma reggel kaptam Managertől levelet, hogy érdeklődtem ugyan náluk, ők mindenre pozitívan válaszoltak, de csak nem rendeltem.  Miért?

Leírtam neki a tapasztalt anomáliákat a fizetéssel kapcsolatban.

Írtam, hogy tulképp visszakaptátok a pénzeteket, de attól még nem füstöltök kubai szivart... (már, hogy tőlük biztos nem)

Megkérdeztem, mi a véleménye ezekről a történetekről, ő rendelne-e ilyen helyről?

Kíváncsian várom reakcióikat!

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17169

Sziasztok!

 

Az imént pöffentettem el egy Rafael Gonzalez Panatelas extrát egy kis 2010-es BIO Olaszrizlinggel a Dobosi péncészetből. A bort nem taglalnám, aki ismeri a pincészet borait, annak úgy sem kell bemutatni. A Rafi nagyon jó volt, az íze olyan volt mint a cohiba clubé, csak kevésbé csípett. Igazi natúr cubai íz, bő, vastag füsttel.

Csak ajánlani tudom a kis méreteket kedvelőknek ezt a vékony kis 3/4 órás longfillert.

 

Szép estét!

 

Vedado Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17168

Jó reggelt Bucanero Koma!

 

Szomorú egy történet. Erre mondja az "igazi"  alkoholista: inkább a szemem follyon ki!

No ez már a veszett fejsze nyele, de majd lesz ez másként is.

 

A Cohiba robusto kellemes egy darab, bár ahogy azt ZseboG Damon Hill Barátunk mondaná: jó-jó, de most már vegyük elő az Esplendidosokat is! Számomra a Cohiba kis méretei voltak kissé, hát hogy is mondjam, hogy ne sértsem a Laguitoi Cimbiket?! Talán a jó mondat: nem eléggé meggyőzőek.  Számomra kell a megfelelő elmélkedés és Így persze kellő idő is egy jó szivar élvezéséhez. Ebből fakadóan a masszÍvabb darabjait kedvelem, de azokat nagyon.  ( Robusto, Esplendido, Pyramid, Genios, Siglo VI, Behike 56, ) A baj ismét a magyar árakban rejlenek, Így ezek nem mindennapra szÍvható darabok számomra, még akkor sem, ha nem itthon vásárolom őket leginkább, illetve, Leo és Torcedor Barátunk azért segÍt ebben.

 

No, hát hajrá, húzzunk bele, mondaná Gy.F. de ezt magunktól is tudjuk!  Saludos Amigo!

Előzmény: bucanero (17165)
mucus65 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17167

Pepin,

Ha unatkozom, nekem is mindíg feldereng lehetőségként egy mosómedve beszerzése...

Meg az oldalkocsiba beépített lábmeghajtású kis esztergapad...

Előzmény: Pepin (17163)
Vedado Creative Commons License 2011.06.01 0 0 17166

Jó reggelt Pepin Bá!

 

Aha! No, de azért úgy gondolom ezt Hrabal Báttyosz kiérdemelte! Akár, hogy is, de nekem nagyon kedves ez a Don Pepin Garcia név az általa ( csapata ) készitett szivarjai miatt. Peti Barátomnál szoktam beszerezni és ha lehet a holnapi tanfolyás után arra csavarok, ha lesz még idő rá, pár darabot a maradék euroból ismét magamhoz szólÍtok.

 

Szép napot Neked!

 

Előzmény: Pepin (17163)
bucanero Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17165

Ola Senores!

Cigartársam és jómagam nevében köszönöm üdítő szavad.

Piszkosul sajnáljuk, hogy jövő héten nem lesz füstfelhőben fürdés. Hála Castro papa ízlésének fél órával ezelőtt

a körmünkre égett két Cohiba Robusto. A Trinidad Colonia,és aChanchanchara nem viszont két ü. Caney.-t ki kellett

öntenünk az amszterdami reptéren, mert EU-n kívülről jött, de azért én a klotyóban bevágtam egy lókortyot belőle, 

kb 2 órát nem vótam sehol.

Előzmény: Vedado (17161)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17164

Sziasztok!

 

Emkékeztek még a 110 dolcsis Windsor humidorra?

http://www.cigarhumidors-online.com/humidors_s2/cigar-humidors/enlarged/windsorenlarge.html

Most leveleztem le salesükkel, hogy 127,57 csak a szállítás magyarországra....

240-értmár kapni jobbat is, bár ez azért 300 szálas!

Pepin Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17163

Óh, köszönöm a kedves szavakat. de itt némi félreértés forog fenn. (Már ha egy félreértés képes forogni ott a magasban.) 

A Pepin nick meglehetősen régi és még abból az időszakból való, amikor éppen nem szivaroztam. Tulajdonképpen tisztelgés Hrabal és a nagybácsikája előtt.

Előzmény: Vedado (17162)
Vedado Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17162

Jó Don Pepin!  (kedvellek, de nem lehetnél Te a Garcia is?)

 

Annyira megkedveltem, hogy biztos sűrűn járnék hozzád vásárolni! Számomra a maduroi fenségesek!

 

Bizony igazad van, fontos dolog az önuralom! Nálam kb. 2 mp-ig tart a humidorom elött állás és szemrevételezés, hogy melyik rudazat legyen az áldozat és ismét vagy 10 mp mire izzásba kezd!

( na jó, ezt kissé eltúloztam, van amikor ez eltart 1 percig is!)

Egyébként érdekes, hogy van az imént emlÍtett helyzet (ez azért kevésbé) és van, hogy ott áldogálok és szagolgatok, hogy na most akkor ....?!  Azért csak eldöntöm.

 

A kategorizálást én is csinálom, bár eléggé kaotikus módon működik a dolog mert inkább méret és esztétikum szerint.  Pld. ki nem álhatom, ha kivettem a sorból egy szivart és az 1-2 nap után még nincs pótolva valami oda illő hasonlóval. Ez már mania tudom én, de mit tagadjam, ez is én vagyok.

 

Szép estét Neked!

 

 

Előzmény: Pepin (17158)
Vedado Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17161

Buenas Tardes Bucanaro!

 

Iyen névvel tessék holnap jönni mert az emlékeim miatt kinyomul a nyál az arcomból.  Hú, de nagyon jó ser a neved, de ha ott jártál tudod. Van itthon is de Cubanero néven, de nem baj, jó az!  Remélem végig kóstoltad az összes jó folyadékot!  Trinidad igen egyedi itókája a Chanchanchara meg vót-é? No és a Trinidad Colonial? Aúúú!

A Római parton a múlt évben még terjesztették a Cubanerót, de mostanában már csak a West Endben látom, sajna!  Arra kérlek, hogy amennyiben nem jössz 11.-én, déltől kezdjél el meghatóan sajnálkozni magadon, Ígérem, mi is ezt tesszük Érted!

 

Vedd e mondatokat szÍvélyes beavatásnak.  Isten hozott Koma!

 

Adiós!

szaggato Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17160
szia Pepin!
Hát igen az önuralom... azért valljuk be, hogy ebben azért jócskán benne van a gyűjtögetés mánia is. Tipikus férfi dolog. Van aki szerszámokat, van aki szivart, van aki autót-motort, van aki mindet...
Egyébként nekem is a szekrény+egy kis gasztro a szimpatikus megoldás. De majd az évek alatt...
Üdv:sz!
Előzmény: Pepin (17158)
Vedado Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17159

Hola Amigo Mucus!

 

Hó meg hű Tesó, arra a 75-re óvattal valóban.  Már nagyon várom a bulinkat ám! Most csütörtök és péntek egy tanfolyammal nyomulok a Szlovák Tesóknál, de viszek persze oda is ilyen barna izéket, na, kóbász vagy mi fene!?

 

Jók a madurok én is nagyon kedvelem őket, bár ma nem az volt a soron, de egy Don Pepin Vegas Cubanas elpattant. A bulinkra mennyit viszek? Drága Úr, ha én azt tudnám, de sejted, hogy felkészűlt leszek! Az nem lehet, hogy Ti ott füstűltök én meg lesek mint hal a vÍzben! 12-től azért lesz idő egy kis izzÍtásra estig és még a másnapról nem is beszéltem, hisz Gondnok Úr azt izente, hogy ott lesz majd a regimentje (fiatal hegymászók) tehát nem kell sietnünk az eloldalgással, no de ha Így lesz és az idő is jáó lesz...csak szippantunk reggeli után egy kis jó sijart az Dunának bámulózása közepette?  Hát emÍgyen valahogy gondolnám én a dolgot Tesókám!

 

Legyünk ma is békések és kÍvánjunk a Miniszterelnök Úrnak boldog és egészségben gazdag hosszú életet születésnapja alkalmából!  ( csak el ne felejtse, hogy itt az alatvalók senyvednek )

 

Saludos!

Előzmény: mucus65 (17137)
Pepin Creative Commons License 2011.05.31 0 0 17158

Önuralom, uraim, önuralom! :)

 

Nekem két humidorom van (papíron az egyik 100-as, a másik 50-es, de ezt pici szivarokra számolták ki) és ez pont elég ahhoz, hogy legyen 1-2 hónapnyi tartalékom. Így a szivaroknak is jut idejük akklimatizálódni.

 

Másik fontos szempont a kategorizálás. Én szeretek naponta elpöffenteni egy szivart, ehhez viszont ún. napi szivarokat vásárolok, nagyjából 2€ környékén. Van persze drágább is, de jóval kevesebb - és ezekhez csak speciális alkalmakból nyúlok. Mivel nem akarok átállni a napi 2 szivarra - pedig nem is lenne rossz, de munka mellett nem jön össze - így a két humidor bőven elég.

Előzmény: szaggato (17156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!