Keresés

Részletes keresés

nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8505
Én is beszéltem Anikóval, nekem azt mondta majd tartunk megbeszélést és ott tisztázzuk a nem egyértelmű dolgokat. A holland törpe névvel meg az a probléma, hogy nekünk az összeset így törzskönyvezték ráadásul ez van benne a köztudatba és nagyon nehéz lesz az embereket erre átszoktatni.
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (8487)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8504
Na mindegy jó éjt.

Amugy emberek nagyon eltüntetek.Ennyire nem értek rá vagy strandoltok?????
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8503
Attila valami gond van hiába irok neked msn nem küldi el a szöveget.
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8502
Basszus holnap még melegebb lesz.Nem tudom hogy fogják birni ezt a nyulak.Én alig birom,és nekik még bundájuk is van.....:(((
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8501
Nálunk is bejöhetnek a lakásba.Ugyan légkondink nincs,De viszonylag hüvös van a lakásban....:)))

Előzmény: nddori (8500)
nddori Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8500
Aranyos kutyus lehet! Nálunk bent légkondi van, a kutyák meg bejöhetnek és itt hűsölnek. A nyusziknak melegük van...megy nekik a ventilátor, de nem sokat ér, meg vigyázni kell, nehogy begyulladjon a szemük. Adtam nekik répafagyit :) annak örültek :) Feldaraboltam sárgarépát, megmostam és beraktam a fagyasztóba :) Miután megfagyott odaadtam a nyusziknak :)
Előzmény: Rencsa-baba (8499)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8499
ÁÁÁ gyerekek ezt a meleget csak medence melett lehet kibirni vagy a kád mellett.Szegény állatkáim is nehezen birják a meleget.A nyulakat is locsolom folyamatosan.A kutyáknak van medencéjük abba hütik magukat.Hát az kutya,amugy Luca lett a neve.Teljesen be van őrülve a vizre.Belefekszik,hempreg.Nem is tudom mi lesz vele ha leviszem a balcsira.Lehet el se tudom majd hozni...:D:D
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8498

Nálam a csúszós aljú fialtatóban az összes kisnyúlnak nyomorék első lába lett, mert szétcsúsztak a lábaik és mire kijöttek úgy is maradtak. De ettek, ittak jól érezték magukat normál időben elérték a vágósúlyt.

Az pedig amit lentebb írtak neked a helytelen szaporításról, azt ne vedd magadra. Nem biztos hogy rád gondolt. Valahonnan származnak a nyulaid, ahonnan genetikai gondokat hozhattak. De mint írtram is már és lentebb is volt szó róla mostanában (gyógyszerezés szelekció stb.) Azért te is rátehetsz azzal, hogy olyat nevelsz fel, aminek a természet törvényei szerint nem szabadna élnie. Gondolok itt a kényszerszopira. Te dolgod, de lásd be hogy szembe mész a természet akaratával. Párom szülésznő sok ilyenről mesélt, hogy mi van abból, ha "kényszerrel" tartanak meg gyermekeket. Annak is gyakran rossz vége van. Az emberek magukat már tönkrevágták, most teszik ezt az állatokkal. Pedig miért és hogyan alakultak ki az ellenálló fajták? Hagy hulljon a férgese!  És most ezért vannak ellenálló és szívós "parlagi" fajták minden állatfajtában. Csak lassan ezek is elnyomorodnak.

De mint írtam a te, ti dolgotok. Én hagyom menni, ha mennie kell.

 

U.I.: remélem nem haragszol a véleményem miatt.

T

Előzmény: Moncsi077 (8497)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8497
Szia,

Hát nem tudom.. ez a túl etetés nálam fura lenne... merthogy volt mikor kényszer szopival neveltünk fel két kicsit... hát azok ahogy megették az adagjukat, lefordultak az anyáról.. és kész... még ha akartam volna, sem szoptak volna tovább.. ugyanis mértük őket minden szopinál, és kezdetben 2-3szor szopiztak naponta.. aztán lecsökkent 1re, na mondjuk akkor már napi 40g-50g-t simán beszívtak.. de mindig maguktól hagyták abba!! és ha vissza toltam őket, akkor sem kaptak rá..
nekem ezért fura amit mondasz, hogy a kisnyuszi addig szív mig az anyját látja...
Amúgy a lábuk kezd normális lenni.. lehet, hogy csak hogy ilyen ducik, azért esetlenek.. holnap lesznek két hetesek.
AZ meg hogy helytelen szaporításnak nevezted amit csináltunk... hát köszi... :(
Amilyen lakosztályban vannak a nyulaim, és mindent megkapnak.. friss kaja, alom, víz, oltás, tiszta ól, szúnyoghálók, stb.. mert nem csak azt akarom, hogy ne legyenek betegek (ezt az oltásokkal küszöbölöm ki), de azt sem akarom, hogy szenvedjenek a csípésektől..
Na mindegy.. ez csak az én véleményem..

Szép napot mindenkinek!

Üdv,
Moncsi
Előzmény: tamassy (8494)
tamassy Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8496
http://hungaropet.com/gazditudasbazis/2009/03/24/nyulak-vakcinazasa/
Oltatni kellene /kellett volna. :(
Könnyen lehet, hogy ez a mixo első tünete. :(
Előzmény: Mary85 (8462)
tamassy Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8495
Még valami. A helytelen tenyésztés (én inkább szaporításnak nevezném :S) eredménye lehet genetikusan az ilyen láb.
http://www.medirabbit.com/EN/Bone_diseases/Genetic/splayleg.PDF
Előzmény: Moncsi077 (8489)
tamassy Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8494
Valszeg túletette őket az anyjuk....
Én már hallottam ilyet.
Túl sokáig, vagy naponta többször-az egy helyett- etet az anya, és a kisnyulak hasából nem tud kiürülni a tej. Ott bent megromlik a kisnyúl pedig elpusztul.
Ilyenkor, ha időben észreveszi a gazdi ezt a helyzetet, el kell venni az anyától a kölyköket, és csak naponta 1x visszatenni pont annyi időre, hogy megszívják magukat tejjel.
(A kisnyúlba az van kódolva genetikailag, amíg az anyja ott van, addig szopnia muszáj.)
Előzmény: Moncsi077 (8489)
nddori Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8493
Ebben egyet értek és örülök, hogy a keverékem se vette fel a pannon bakot! Ő tudta, hogy ilyen meleg lesz! :)
Előzmény: tooommm0013 (8492)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8492
Azért ilyen időben nem meglepő ha nincs rendesen teje a nyúlnak. Ebben az időben nem ildomos fialtatni, ha a nyulaink nem szabadon élnek olyan helyen ahol üreget áshatnak maguknak.
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8491
Hogy mi lehet a gond lehet hogy a meleg.Járni majd csak 2 hetes kor után kezdenek stbilan.Most az enyémek is ki vannak nyulva.A melegtől.de lassan nyilik a szemük.2 foltos meg 2 nem tudom milyen szinű lesz.
Előzmény: Moncsi077 (8489)
greandzer Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8490
Sziasztok!
Oroszlánfejű törpe nyulak eladók, vagy cserélhetők bármilyen díszmadárra.
Tel:06304144048
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8489

Sziasztok!

 

Na itt vagyok megint..

 

Vasárnap beoltottam a 18 kisnyuszim, és a 2 törpémet :) Tiszta gazdaságos így az oltás :)) pont 20 nyulat oltottam, az utolsónak a 0.5 ml helyett 0.4 jutott.. :) ez van :)

 

Ja és képzeljétek a fekete anyámnak már csak 2 kölyke van.. 2 napja kimúlt az egyik a 3-ból, pedig azt hittem megmarad mind, mert iszonyat kövérek. Én még ilyet nem láttam.. lehet nem a szopitól ekkora a hasuk??

Du majd csinálok képeket felteszem ide.

Jó lenne a tanácsotok.. Lehet ezt mi szúrtuk el, de máshol is láttam, hogy műanyag láda az ellető láda.. SZal mikor hirtelenjében 1.5 nappal az első csemete után leellett még 9-et akkor gyorsan betettünk neki egy műanyag elosztoszekrény dobozt :) POnt jó az ólba, egy ellető ládának megfelelő méretű :)

SZal a kicsik lába születésüktől csúszkált benne, de gondoltam nem gond, legalább nem kóbászolnak el messzire egymástól.. Na most mikor a 3 megmaradt kölyöknek kinyílt szombaton a szemük, kivettem a ládát, és csináltam a fa ólban ugyanott egy fészket.. vagyis egyszerűen fogalmazva, kiborítottam a szőröket, szalmát úgy ahogy volt az ólban a láda helyére, és kis fészket formáztam belőle.. Gondoltam jót tesz, merthogy a lábuk még mindig csúszkál, és mint mondtam baromi nagy hasuk van, két oldalra a gerincüktől két nagy labda van.. a 4 lábuk meg kétoldalra kicsúszva.. Na mondom végre biztos talaj lesz lábuk alatt.. de ezek továbbra is úgy fekszenek, mint a kinyúlt békák... lehet hülyeséget kérdezek, de elképzelhető, hogy mivel születésük óta csúszós "talajon" voltak, nem tanultak meg "Járni" ?? mert olyan kis szerencsétlenen  mozognak.. vagy vmi bajuk van?? csípőficamosak?? megtaposhatta őket kicsinek az anyjuk, vagy miééért???

Ja és miután megcsináltam ezt a kis akciót, aznap estére az egyik elpusztult.. lehet véletlen egybeesés. Ezért szombat óta már csak 2 van, és tök ducik, és lábaik továbbra is kétoldalt, és esetlenül mozognak.. Viszont tegnap vakarózott az egyik, és azt meg tök rutinosan csinálta.. :)

 

Mi lehet velük??

 

Köszi a választ előre is.

 

Üdv,

Moncsi

Texas Chris Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8488
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy, hogy gondoltál rám!

Ezerrel dolgozom és megy a ház fel újítás, átalakítás, készülünk a kisbaba fogadására.


A Német anyámmal nem tudom, hogy mi van, szétszórta a fiókáit, talán 1 életben marad, bár nem sok esélyt látok rá. Nagyon unom a hülyeségeit, lehet, hogy a te anyád sorsára jut.
Előzmény: Rencsa-baba (8485)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8487
SZIA!IGEN FOLLAT VOLTAM MERT UTÁNNA JÁRTAM A FÉLREÉRTÉSNEK.A FEHÉRSZÁLKÁS AZ FEHÉRSZÁLKÁS FEKETE ÉS NEM FEKETE EZŰST.A MÁSIK NEM HOLLAND TŐRPE MERT OLYAN NEM LÉTEZIK HANEM SZINES TŐRPE.CSAK AZ ELEJÉN VOLT FÉLRE ÉRTÉS.KIÁLLITÁSON BIZTOS BÁR MÉG NEM TUDOM MELYIKEN ÉN VÉGIG AKAROK MENNI MINDEGYIK MAGYAR KIÁLLITÁSON ÉS NYITRÁN IS SZERETNÉK KIÁLLITANI.
Előzmény: nyuszihopp (8388)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8486
Sziasztok!

Képzeljétek uj tag lett ma a családban.Egy kutyuska.Hozták a munkahelyemre hogy maj jönnek érte hogy elvigyék a mehelyre,de annyira megsajnáltam és megtetszett.Hogy azt mondtam inkább ne kerüljön arra szörnyű helyre.Valami vizsla-labrador keveréknek nézem.5-6 hónap körüli,de majd elviszem a dokihoz ő pontosabbat csak tud róla....:)))

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8485
Chrisnek Boldog Születésnapot...:))!!
Mary85 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8484
Oké! Köszi a jó tanácsokat előre is :)meglesz:)
Előzmény: Isssti84 (8482)
Mary85 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8483
Oké köszi a sok tanácsot :) meglesz
Előzmény: Isssti84 (8482)
Isssti84 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8482
Addig jó! Vitamin, táp, vegyes fű, esti ima. :)
Előzmény: Mary85 (8481)
Mary85 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8481
Az első írásomhoz csatoltam képet is csak az orrán van a duzzanat és semmi seb nincs rajta,kedve jó eszik és ugyanúgy igényli a szeretgetést mint eddig semmi változás nincs a viselkedésén.
Előzmény: Isssti84 (8480)
Isssti84 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8480
Na, ha a szeme összeragad és a levegőt is furán veszi akkor szólj az ismerősödnek, ha csak az orra duzzadt és egy két kisebb seb van rajta akkor még van remény. Lehetőleg légymentes helyen legyen. A gyógyulás elég hosszadalmas, a sebekből amikor heg lesz és a nyúlnak lesz rendesen étvágya és érdeklődő, akkor gyanús, hogy meggyógyult. De ez csak saját tapasztalat, biztos van nálam okosabb és sokaknak biztos más a véleménye is, szerintem ameddig az élettel össze nem egyeztethető gondja nincs a nyúlnak (eszik, iszik, érdeklődő, figyel a kinti eseményekre) addig nem avatkozok be, de ha menthetetlen a helyzet akkor...
Előzmény: Mary85 (8479)
Mary85 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8479
Oké! Nem is úgy gondoltam hogy megyek és nyakon csapom azt a hentes haverom szokta megcsinálni. Azt honnan lehet tudni hogy meggyógyult?Az mennyi idő?
Előzmény: Isssti84 (8478)
Isssti84 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8478
Szerintem egy 2-3 napot várhatsz még vele, javulni nem fog, csak lehetne rajta látni, hogy mennyire komoly. Nálam volt olyan csapat, hogy mind kigyógyult és volt olyan, hogy egy se maradt...
Előzmény: Mary85 (8477)
Mary85 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8477
Akkor valószínűleg a kutya vacsorája lesz :( Sajnálom szegényt mert én neveltem fel mert az anyjuk nem foglalkozott velük.
Előzmény: nddori (8476)
nddori Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8476
Olvasgasd a fórumot is.... pl 8451-es hozzászólás....
Előzmény: Mary85 (8475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!