Keresés

Részletes keresés

TarrG Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4323

40-80 rugó? 20e ft-ért veszel egy Asus Oplay minit és kész. Nem volt még olyan formátum, amit ne vitt volna!

Kezel 2,5 colos külső táp nélküli 1 Terrás vinyót is.

Előzmény: Törölt nick (4322)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4322

TV gondok:

 

a.) Szerintem kell a TV-hez egy média lejátszó, legalábbis én erre jutottam. A codec gondok, a kadenciahelyes lejátszás, a megfelelő minőségű felkonvertálás miatt nem lehet megkerülni. Még akkor is igaz ez, ha prémiumkategóriás Samut veszel, ugyanis a 8000-res sorozatú TV-k lejátszója sem ér fel a külső lejátszókkal.

Erre durván olyan 40-80 rugót kéne áldozni, a TV árához mérten szerintem nem drága. Ajánlott márkák: Dune, Popcorn, Mede8er, WD. [ nekem Dune van, de a mostani készülékei szerintem túlárazottak, a kezelőfelület viszont nagyon ott van. A Popcorn elég sok software gonddal küszködött, kezelés és DTS hangok lejátszása gondot okozott. A Mede8er piszok gyorsan javítja a hibákat, ha most vennék playert, valszeg e mellett döntenék. A WD az árérzékeny kategóriában verhetetlen, de ha pénzügyi  lehetőségeid megengedik, akkor inkább az első háromból kéne választani]

 

b.) Éppen bejöhet, de nagyon nem ajánlott a WIFI. Egyszerűen megbízhatatlan, a full HD-hez kell a kábel. Ebből elég a 100 Mbit is, de az feltétlenül kábeles legyen. Úgy általában igaz az, hogy -kis szerencsével- még éppen átmegy a sima HD WIFI-n, de a full HD már akadozni fog.

Amúgy -papíron- olyan 64 Mbit kell a full HD-hoz DTS hanggal, persze ez csak elmélet. Amúgy csúcsban én  60 Mbitet mér mértem.

 

c.) Játékhoz HDMI csatlakozás kell, a TV-t meg át kell állítani PC -re azon a bemeneten (ilyenkor a TV nem végez komolyabb utófeldolgozást, ergo gyorsabb lesz a megjelenítés, erről az "input lag" fedőnév alatt olvashatsz).

Előzmény: moonshadow (4320)
nicko Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4321

Samsung tv esetében a DLNA-hoz van az Allshare nevű samsung progi ill. a serviio, linuxot használóknak a minidlna. Ezek segítségével tudod a PC-n/laptopon mappákban lévő filmeket, képeket nézegetni a tv-n.

Elvileg a samsung az fw frissítéseiben kellene updatelni a kóüdeket. De ez nem mindig van így. Pár év múlva már nem a napjaink LCD tévéivel lesznek tele a boltok, hanem a 4K-s fajtákkal addigra meg...

 

Olvastam wifi, Wifi direct, wifi ready, Widi, és Wifi Miracast, DLNA?

 

gondolom a wifi tiszta nem szorul magyarázatra.

wifi direct: két eszköz között pl. tv és okos teló között közvetlen kapcsolat jön létre, router használata nélkül lehet filmeket lejátszani a tv-n, vagy ha böngészel a mobillal a képét a tv-n látod vagy ha játszol angry birds-öt detto. samsung esetében ezt screen mirroring néven kell keresni a tévében és DLNA képes mobil kel hozzá. Én 1 hete vettem a xiaomi redmi 1s-t és tökéletesen működik a tv-vel.

Widi: 3. generációs intel procival szerelt laptop kell hozzá és a megfelelő driverekkel érhető el, hogy kábel nélkül legyen a két eszköz kapcsolatban. Bővebben itt olvashatsz róla.

Miracast: ez a samsung tévék esetében a prémium kategóriások tudják 7000/8000 (azt nem tudom a H széria 6-os sorozatában tudja ezt a funkciót valamelyik modell vagy sem) ez a funkció a tv képét, hangját streameli megfelelő DLNA tudó mobilra. Ergó mehetsz wx-re is és nézheted a tévét közben :p

 

De ha rám hallgatsz a következők alapján veszel tv-t, ha samsungot akarsz.

6400 vagy 6500 típustól és minél nagyobb méretben amit a pénztárcád megenged.

Előzmény: moonshadow (4320)
moonshadow Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4320

Sziasztok!

 

Tévé vásárlás előtt állok, de nem tudom arra amire nekem kellene milyen szabványokat kellene tudnia.

Lényeg, hogy pc-ről vezeték nélkül szeretném küldeni a lejátszott kedvenc sorozataim képét az 5-6 méterre lévő tévére, ezek nem ritkán x64 vagy egyéb kodekkel tömörített filmek, és persze srt felirattal, jelenleg bsplayer lejátszóval nézem a pc monitoron, általában 5.1 vagy ac3 hanggal.

Úgy tudom tv wifiből is többféle van, és az alap wifi annyit tud, hogy mappákat megosztok a wifi hálózatomon és arra csatlakoztatott tévé képes lejátszani.

Ezzel csak az a gond, hogy pár év múlva talán már a filmek nagy része olyan kodekkel lesz tömörítve amit a tévé fix kodekje nem ismerne fel, ezért jobb megoldás lenne valahogy a monitoron megjelenő képet átvinni a tévére.

Meg persze a feliratét is. 

Másrészt jó lenne néha egy-egy játék képét is megjeleníteni a tévén.

Olvastam wifi, Wifi direct, wifi ready, Widi, és Wifi Miracast, DLNA? 

oljeg12 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4319

Köszönöm a választ.

Tehát ide lehet betenni egy külön tartóval, a Mindig TV kártyát.

Előzmény: Androidfan (4318)
Androidfan Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4318

CI adaptert tehetsz bele, abba pedig szolgáltatói kártyát. Így nincs szükség set top boxra.

 

 

Előzmény: oljeg12 (4317)
oljeg12 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4317

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy mire tudom használni a PCMCIA csatlakozó? Milyen eszközöket lehet ide csatlakoztatni?

nicko Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4316

Blue-Rey lejátszóm nincs.

 

olyan nekem se :) Blu-ray Disc (BD)..ilyen már van :)

szóval a 3D film mérete 50GB-os lemezen jelenik meg/adják ki. Ergo az iso fájl is ilyen vagy ekörüli méretű.

lejátszani meg valamilyen 3D-t tudó külső lejátszón tudsz pl. PC, 3D-s média player vagy 3D-s BD mert a samsung tévék média playere nem tud kandencia helyesen 24p filmet lejátszani.

Laptop esetében pedig olyan vga-val szereltnek kel lennie ami 3D film megjelenítésére képes, igaz ez a PC-re is.

Az eszközök és tv közé un. High Speed HDMI kábelt kell iktatni (hétköznapi nevén 1.4-es HDMI kábel)

Vannak az .mkv-ba pakolt felezett felbontású 3D-nek csúfolt valamik, ezeket lejátssza a tv beépített média lejátszója is csak ezek nem igazi 3D-k.

 

ha számodra nem megoldható anyagilag egy ilyen lejátszó vásárlása inkább nézzél jó minőségű 2D filmeket mint mkv féle 3D-t ami még szellemképes is lehet...

Előzmény: szeti78 (4315)
szeti78 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4315

Szia mindenkinek.Vettem 1 Samsung Smart tv-t.Tipus szám:UE40H6200.3D filmet illetve mesét szeretnék nézni.Honnan és hogy tudok letölteni ilyen dolgokat?Na és milyen formátum a jó?Azért kérdezem mert amit eddig töltöttem le azt nem tudom átrakni laptopról külső vinyóra és nem tudom nézni se a tv-n.A laptopon tudom nézni de ott rossz:(.A laptop és a tv össze lett variálva neten keresztül.Ami a tv-ben megy műsor látom a laptopon.Normál filmet vagy mesét tudok nézni tv-n ami a laptopon van.Blue-Rey lejátszóm nincs.Segítsen valaki.Nagyon köszönöm

steve444 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 4314

Nagyon köszi a helpet mindenkinek.

 

 

Előzmény: nicko (4309)
GPS Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4313

 

Már úgy értettem a "felejtőst", hogy nem fog menni ha valami random kamerát ráaakasszunk.

Úgy, mint ahogy egy Lidl-ben vásárolt, 1300 Ft-os billentyűzettel kifogástalanul működik.

.

Előzmény: nicko (4311)
zlota Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4312

Köszönöm a segítséget tuner ügyben.

Ha eljut egyszer a cseréig az ügy, remélem majd valami pozitív vásárlásról is be tudok számolni...

 

Jelenleg még a zöld képernyős TV van itt, ügyintézés folyamatban.

nicko Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4311

kamera nem felejtős..csak a samsung jó hozzá ami most 15-20K körül van.

Előzmény: GPS (4310)
GPS Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4310

 

az F-ek tuti felismernek minden HUD (Human Interface Device)szabványú eszküzt (egeret, billentyűt, tapipadot, ilyesmiket). Kamerát azt nem, az felejtős.

 

Tehát drótosan, vagy  BT usb-kulccsal bármelyik kutyaütő egér, vagy billentyű megy velük.

.

Előzmény: steve444 (4307)
nicko Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4309

"ezek" már fel, de nem garantált, hogy bármilyen típust! :)

a D széria még csak egy bizonyos gyárit és csak 6300-tól volt hajlandó elfogadni 45K-s árért.

Logitech K400 a legjobb hozzá.

Előzmény: steve444 (4307)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4308

A képcsöves samsungon is besötétült a kép csatornaváltáskor. Aztán meguntam, kicsit utánakerestem, és csodák csodája, szervizmenüben ki lehetett nyírni nullára ezt a baromságot. Onnantól kezdve normálisan működik hiba nélkül. Most is.

 

Előzmény: bacus (4302)
steve444 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4307

Köszi, így már teljesen tiszta. :-)

 

Igen a garanciára figyelek. Ezt is kösz.

 

Már csak azt nem tudom, hogy bluetooth-os billentyűzetet felismernek ezek? Akkor nem kell megvenni a gyárit.

Előzmény: nicko (4300)
nicko Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4306

lehet én megpróbálom a Hell-el-el a 8-ról..repülni nem fogok, de oda lehet jutni :)))

Előzmény: GPS (4305)
GPS Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4305

 

Az volt a baj, hogy a fickó - miután megivott egy doboz RB-t - nem próbálta ki a frissen növekvő szárnyait mondjuk a 4.-ik emeletről :-)))

.

Előzmény: nicko (4304)
nicko Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4304

Ezt az egyik kedvenc Indycaros versenyzőm írta ki fb-ra:

 

A guy sued RedBull because it didn't literally give him wings. Hopefully he doesn't watch cartoons or he has a skewed view on how TNT works!

 

:)))

Előzmény: GPS (4303)
GPS Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4303

 

"Az ok sztem egyszerü, a tévén egy teljesen szétesett képet lát az egyszeri felhasználó, akkor azt hiszi elromlott a tv."

 

És ha történetesen amerikai az illető - már tárcsázza is az ügyvédjét, hogy készítse elő a pert a gyártó, az importőr, a nagykereskedő - valamint a sarki TV-boltos ellen is, aki eladta neki a "hibás" készüléket :-))))

 

És röhej: van állam, ahol meg is nyeri a pert.

.

Előzmény: bacus (4302)
bacus Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4302

Ez nem csak a tömörités és kicsomagolása. Meg kell várni az első keyframet, vagy akár többet is. Folyamatos stream jön, olyan mikor beletekersz egy filmbe szgépen. Ott is van, hogy 1 mpig szét van esve a kép, aztán megjön az első keyframe, és utána jó.

 

Az új tévék addig nem váltanak, amig a kép nem jó, az én d6500-m meg még igen. A külső boxnál meg állitható, az egyik mint irtam fekete képernyő, a másik a kimerevitett képernyő. Nekem jó a fekete, arra van beállitva, váltasz, hang van, kép meg megjön 1 mpen belül, a másik opciót nem is próbáltam, de gondolom ott váltasz a régi csatorna képét látod amig meg nem jön az új csatorna tökéletes képe.

 

Az ok sztem egyszerü, a tévén egy teljesen szétesett képet lát az egyszeri felhasználó, akkor azt hiszi elromlott a tv.

Előzmény: nicko (4296)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4301

Hertzekért ne fizess többet. Igaza van nickonak, inkább a garanciára figyelj.

Az asszony két percig sem bírja nézni az interpolált képet. Mikor először láttam 400 Hz-es tévén filmet, az a Kevin Costner féle Robin Hood volt. Azt hittem csak valami werkfilm, továbbnyomva a Harry Potter tévéjáték változatát véltem felfedezni. Csak a 3. filmnél jöttem rá, hogy itt valami nem stimmel. A másik tv-s topikban világosítottak fel, hogy ez a szappanopera effektus. Számomra a mozgások is természetellenesek mikor ezek a funkciók be vannak kapcsolva.

Előzmény: steve444 (4299)
nicko Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4300

A 6200-as 100 herztes, míg a 6400-re 400-at írnak. Ez utóbbi kamu lehet, de nem tudom valójában mennyi.

 

Akkor ezt tegyük rendbe :)

40H6200 és a 40H6400 egyaránt valós 100Hz-es erre a sportesemények, gyors mozgásos jeleneteknél (film) van nagy haszna. Két valós képkocka közé egy harmadikat szúr be az elektronika így biztosítva a folyamatos, szakadás (laggolás) mentes képet.

Valós 50Hz esetében két képkocka közé egy feketét szúr be ez okozhat "darabos" mozgást vagy labdának "csóvát" ront az élvezeten.

Amire te is azt írod "kamu" végül is az csak ennek a rövidítése CMR és ezzel szereti a gyártó bolondítani a vevőket. van olyan tv aminek 1000Hz a CMR mikor rákérdeztem az eladónál, hogy 200 meg 400Hz-es tévé, mutasson egy 1000 herzeset mert akkor biztosan van olyan is. Azt mondta ááá olyan tévét nem gyártanak...mondom neki akkor forduljon meg és az a 40F8000-es "kamu" 1000 Hz-es. :D

 

szóval a H6200-as CMR 200Hz a H6400 CMR 400Hz

Ahogy haladsz egyre feljebb a kamu herzekkel úgy lesz egyre drágább a tv. Most azt nem tudom mennyibe kerül a 40H6500 a 40H6400-hoz képest és hol veszed a tévét, de a viszonteladónál vett esetében nem mindegy, hogy 1+2 vagy 1+1 év csak a gari.

6500-tól ad a samsung 1+2 év garit.

Előzmény: steve444 (4299)
steve444 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4299

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

A csatorna váltás sebességét majd megszokom.

 

Még egy kérdés?

 

E kettő közül ti melyiket ajánlanátok / választanátok:

-UE40H6400  3D smart kb:150 ezer  adnak hozzá két szemüveget, két távirányítót (TM1460A+TM1240A), és egy smart touch távirányítót.

 

-UE40H6200  3D smart kb:135 ezer  csak egy TM1250A távirányító jár mellé.

 

http://www.samsung.com/hu/consumer/comparison?prda=UE40H6200AWXXH&prdb=UE40H6400AWXXH

 

A 6200-as 100 herztes, míg a 6400-re 400-at írnak. Ez utóbbi kamu lehet, de nem tudom valójában mennyi.

 

A 6400-as hangvezérlést is tud, de erre nincs szükségem. Pláne az összeesküvés-elméletre gondolva, nem szeretném hogy mindent továbbítson amit a szobában beszélünk.

 

Előre is köszi a tanácsokat. Ti nagyon vágjátok ezt a dolgot.

 

Előzmény: nicko (4288)
nicko Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4298

Nem.

Nálam is ez van. :)

Előzmény: GPS (4295)
nicko Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4297

És azt továbbra sem értem, hogy a csatornalista illetve az OSD csatornakijelzés alatt futó műsor miért a már elmúlt műsort mutatja és nem az aktuálisan futót???

 

ez tuti F széria hiba mert nálam is jelen van. a D6500-nál nem csinálta ezt a szolgáltató meg maradt a Digi.

Alma 2200 esetében sincs ez a hiba.

Előzmény: GPS (4292)
nicko Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4296

Az új tvk azért váltanak gondolom lassabban, mert először megvárják, hogy jó legyen a kép és utána váltanak csak

 

Azért váltanak lassabban a digitális tévék az analóghoz képest, mert előbb a tömörített adást kell kicsomagolniuk. Az analóg egy tömörítetlen valami ezért van az, hogy pl. nálunk is megy az analóg tv és megy a Samsung F6640 ugyan azon a csatornán, másodpercekkel előbb jelenik meg a CRT-n mint a samsun.

Ez a technika velejárója.

 

Samun egyébként lehet gyorsítani a váltáson ha csatornszám megnyomása után egyből entert nyom az ember.

Előzmény: bacus (4289)
GPS Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4295

 

Tehát amikor te beváltassz egy random csatornára (figyelem: nem EPG-ből!) - pl. benyomod hogy "9" -es gombot - akkor nálad jobboldalt, a 9-es csatornaszám alatt a pont aktuális (a képernyőn pont futó) műsor címe jelenik meg?

 

Mert nálam az elmúlt műsor címét írja egy ilyen random váltásra - ha az mondjuk kevesebb mint 20 perce ért végett.

Ha elváltok és visszaváltok ugyanoda - akkor már az aktuálist mutatja... de élből mindig az elmúltat.

 

Kíváncsi lennék, hogy ez csak nálam van-e így?

.

Előzmény: bacus (4293)
bacus Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4294

Cserébe a lassu váltásnak, ott az epg, ami miatt a hagyományos csatorna szörfölés szinte elhagyható.

 

Én ha nem tudatosan váltok, hogy most az rtl klubot akarom, akkor mindig epg, és ott választom ki a következő csatornát.

Előzmény: Herr Köldök (4291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!