Keresés

Részletes keresés

benga78 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1988

Sziasztok!

Újra visszatérnék az ora-06553:pls-553 character set name is not recognized hibaüzenethez. Mert hiába írom át a NLS_CHARACTERSET paraméter-t, hogy az ő és ű betüket jól írja az exp parancs nem fut le az előbb említett hibaüzenet miatt:

 

select * from v$nls_parameters :

 

NLS_LANGUAGE HUNGARIAN
NLS_TERRITORY HUNGARY
NLS_CURRENCY Ft
NLS_ISO_CURRENCY HUNGARY
NLS_NUMERIC_CHARACTERS .
NLS_CALENDAR GREGORIAN
NLS_DATE_FORMAT RR-MON-DD
NLS_DATE_LANGUAGE HUNGARIAN
NLS_CHARACTERSET EE8ISO8859P2
NLS_SORT HUNGARIAN
NLS_TIME_FORMAT HH24.MI.SSXFF
NLS_TIMESTAMP_FORMAT RR-MON-DD HH24.MI.SSXFF
NLS_TIME_TZ_FORMAT HH24.MI.SSXFF TZR
NLS_TIMESTAMP_TZ_FORMAT RR-MON-DD HH24.MI.SSXFF TZR
NLS_DUAL_CURRENCY Ft
NLS_NCHAR_CHARACTERSET AL16UTF16
NLS_COMP BINARY
NLS_LENGTH_SEMANTICS BYTE
NLS_NCHAR_CONV_EXCP FALSE

 

A program rendesen fut, és jól is kezeli az ő és ű betüket, csak az exp nem fut.

 

Van valakinek ötlete, mert én kifogytam?

 

Köszi!

U.I: Az op. rendszer (red hat 4 ent.)

Előzmény: halaloszto (1976)
NevemTeve Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1987
Nem értem, hogy a szerkesztőt miért nem lehet elindítani ().
Ez attól is függ, hogy mi az a "szerkesztő".

Első lépésként valami ilyesmit próbálj ki: sqlplus scott/tiger@dbazonosító
A 'dbazonosító' mibenlétét saját magadnak kellene kitalálnod, mondjuk a valahol megtalálható tnsnames.ora című file tanulmányozásából.
Előzmény: szocske001 (1986)
szocske001 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1986

HELP !!!

 

Szeretnék egy kicsit megismerkedni ezzel az adatbáziskezelővel. Egyenlőre csak saját gépen futó adatbázist szeretnék összehozni. Csak később érdekel távoli adatbázis elérése. Nem értem, hogy a szerkesztőt miért nem lehet elindítani (). Ha hibás jelszót ütök arra kapok hibaüzenetet, ha jót akkor visszakapom üresen a LOGIN ablakot. 

Előzmény: halaloszto (1985)
halaloszto Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1985
Hat ez tok korrekt. Megpingelte a lokalis gepeden futo adatbazist. Kicsit nagy a valaszido, de amugy mukszik nem?

Mit akarsz csinalni? Ha egy tavoli adatbazist akarsz megpingelni, akkor meg kell add a nevet, es a tnsnames.ora fileodban, vagy mashol be kell konfiguralva lennie.

vajk
Előzmény: szocske001 (1984)
szocske001 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1984

HELP !!!

Parncssorból índítva ezt kapom:

 

Used HOSTNAME adapter resolve the alias

Attemting to contact (DESCREPTION=(CONNECT_DATA=(SERVICE_NAME=))(ADDRESS=(PROTOCOL=TCP)(HOST=127.0.0.1)(PORT=1521)))

OK (2780 msec)

Előzmény: halaloszto (1983)
halaloszto Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1983
inditsd command linebol.

vajk
Előzmény: szocske001 (1982)
szocske001 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1982

 HELP !!!!

 

A TNSPING -t elindítva csak egy gyors villanást észlelek a képernyőn. Az express változatot innen töltöttem le.: (windows változat)http://www.oracle.com/technology/software/products/database/xe/index.html

Előzmény: HJosie (1973)
halaloszto Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1981
En sem hasznaltam meg ilyet soha, de ha van command line loadjava, azzal tuti tudsz tavoli gepre feltolteni.

A dbms_java az a szerveren fut, technikailag nincs lehetosege a kliensen levo fileokhoz hozzaferni. Gondold meg, sqlplussal beleptel a szerverre, durva lenne ha ezen a kapcsolaton a szerver olvasgathatna a pc-den a fileokat.

vajk
Előzmény: pcjuzer (1980)
pcjuzer Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1980
Jaja, tudom hogy az ORACLE_HOME a szerveren van. Már csak végső elkeseredésemben csináltam a saját gépemen egy ilyen környezeti változót, hátha az működik, mert az abszolút fájl megadás sehogyan sem működött.

Ha a szerver csak a saját fájlrendszeréből tud feltölteni osztályokat magába azt kicsit bénának tartom, de lehet hogy ez van.

Ugyanez a téma: van egy loadjava tool az oracle home bin könyvtárában, aminek van egy ilyen lehetséges opciója:

"-user: Specifies a user, password, and database connect string; the files will be loaded into this database instance. The argument has the form <username>/<password>[@<database>]."

Naívan azt gondolom, hogy ha lemásolok magamnak egy loadjava tool-t valahonnan, akkor tudom-e ezt használni egy távoli adatbázisra. Elvileg tudnám, merthogy a fenti opcióval meg lehet adni connection string-et. Vagy ez csak egy adatbázist választ ki a lokális gépen?
Előzmény: edesviz (1979)
edesviz Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1979
Szia,
ugyan java-val nem próbálkoztam, de ha egy kicsit gondolkozol, akkor az ORACLE_HOME a szerver gépen van. Nézz utána, utl_file eljárásoknak.
Kezeli a a fájllokat a rendszer, de a szerveren. Jobb, ha beszélsz az adatbázis adminisztrátorral.
Édesviz
Előzmény: pcjuzer (1978)
pcjuzer Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1978
Sziasztok!
Töltött már valaki Oracle adatbázisba java osztályokat a loadjava tool-lal?
Raptorból próbálom ezt: call dbms_java.loadjava('-r dbjar.jar');

Távoli gépen van az Oracle, viszont csináltam egy ORACLE_HOME környezeti változót a saját gépemen C:/Temp-re állítva, mert azt olvastam hogy az ORACLE_HOME-ban keresi a feltöltendő osztályokat, ha relatíve adom meg. Abszolút fájlnévvel is próbálkoztam, de dettó ugyanaz az eredménye. (Vagy azon a gépen keresné a feltöltendő osztályokat ahol az Oracle fut???)

Ennyit válaszol akkor is, ha elrontom a fájlnevet:

Error report:
SQL Error: ORA-29532: Java call terminated by uncaught Java exception: oracle.aurora.server.tools.loadjava.ToolsError: Error during loadjava: dbjar.jar access permissions failure.. Check trace file for details

Táblákat, tárolt eljárásokat tudok létrehozni.

Van erről tapasztalatotok?
Esetleg a Raptorban van valami klikkelős módszer java osztályok feltöltésére?
Köszi!
realrob2 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1977
Sziasztok!

Kicsit off topic téma, előre is bocsánat érte!

Olvastátok már?
http://www.oracle.com/global/hu/eblast/20061026_chrisdate_education.html

November 29-én 1 napos szemináriumot tart Budapesten Chris Date, aki Codd elméleti alapvetése alapján kidolgozta a relációs adatbázis modellezést.
A szemináriumot nemcsak adatbázis szakértőknek és rendszerszervezőknek, hanem relációs adatbázison fejlesztő szakembereknek is ajánlom.
Tudom, magánemberként kicsit drága, de hátha érdekel valakit, és a munkahelye befizeti rá...

Rob
halaloszto Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1976
Hogyan, hol valtoztattad meg?

SQL Plusbol ha bejelentkezel es kiadsz egy selectet mukodik? Akkor mik a session nls settingjei?

select * from v$nls_parameters megmondja mi a kurrens setting.

vajk
Előzmény: benga78 (1971)
benga78 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1975
Próbáltam már ezt is, de az üzenet továbbra is megmaradt
Előzmény: NevemTeve (1974)
NevemTeve Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1974
Próbáld ki a latin2-t is: EE8ISO8859P2
Előzmény: benga78 (1971)
HJosie Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1973

Milyen klienssel próbálsz kapcsolódni?

TNSPING "működik"?

Előzmény: szocske001 (1970)
HJosie Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1972

Kis utánna olvasással Te is megtalálod...

Egyrészt, van egy olyan view, hogy v$nls_valid_values, itt nézz szét.

 

Te NLS_CHARACTERSET-et változtattál, nem?

Szerintem egy EE8ISO8859P2-vel tök jól elvagy.

Előzmény: benga78 (1971)
benga78 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1971

Sziasztok!
Az ora10g szerver (red hat4 ent. az op rendszer) nls_character paraméterét megváltoztattam EE8MSWIN1250-re, mert az ű és ő betűt nem írta.

 

Ezekután a következő hibaüzenetet írja ki ha pl/sql developer-ből egy táblát akarok megnézni:
ora-06553 pls-553: character set name is not recognized


Az nls paraméterek:
Parameter Value
NLS_CALENDAR GREGORIAN
NLS_CHARACTERSET EE8MSWIN1250
NLS_COMP BINARY
NLS_CURRENCY $
NLS_DATE_FORMAT DD-MON-RR
NLS_DATE_LANGUAGE AMERICAN
NLS_DUAL_CURRENCY $
NLS_ISO_CURRENCY AMERICA
NLS_LANGUAGE AMERICAN
NLS_LENGTH_SEMANTICS BYTE
NLS_NCHAR_CHARACTERSET AL16UTF16
NLS_NCHAR_CONV_EXCP FALSE
NLS_NUMERIC_CHARACTERS .,
NLS_RDBMS_VERSION 10.2.0.1.0
NLS_SORT BINARY
NLS_TERRITORY AMERICA
NLS_TIME_FORMAT HH.MI.SSXFF AM
NLS_TIMESTAMP_FORMAT DD-MON-RR HH.MI.SSXFF AM
NLS_TIMESTAMP_TZ_FORMAT DD-MON-RR HH.MI.SSXFF AM TZR
NLS_TIME_TZ_FORMAT HH.MI.SSXFF AM TZR

 

Az nls_lang a kliensen: HUNGARIAN_HUNGARY.EE8MSWIN1250

Ezekkel a beállításokkal máshol nem jelentkezik ilyen guba.

Mi lehet a gond?

szocske001 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 1970

Oracle Database 10g express Edition

Első lépések

 

Database Login-nel nem jutok tovabb. Hibaüzenet nincs. Jelszó nincs elgépelve.  Tud valaki segíteni? 

 

szocske001

NevemTeve Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1969
> Viszont nem ertem, hogy a szerveres felulet (127.0.0.1:8080/apex) miert nem ismeri az sql plus-os parancsokat?
Hol van leírva, hogy ismeri az Sql*Plus parancsait?
Előzmény: Gurmy (1968)
Gurmy Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1968
Koszi a valaszokat! Kozben megoldottam valahogy, sql*plus command line-bol. A jel helyett jelet kellett hasznalni a path-ban...
Viszont nem ertem, hogy a szerveres felulet (127.0.0.1:8080/apex) miert nem ismeri az sql plus-os parancsokat? Csak command-linebol lehet futtatni oket? Oracle Server 10g Express Edition van fenn.

Bocs a lama kerdesekert, most ismerkedek a dologgal.

Koszi! Gergo
HJosie Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1967

Bocs...ez akkor van, ha szimpla @ jellel hívódik a script, a script-ből.

Ha @@-vel hívod, akkor történik az, amit mondtál :)

Előzmény: HJosie (1966)
HJosie Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1966

Hát, nekem az irományából úgy tűnt, hogy full path-t adott meg..."c:...scriptnev.sql" :-/

 

Továbbá én meg azt mondom, hogy ha nem adsz meg elérési utat (mindegy, hogy relatív, vagy abszolút), akkor az sql*plus ott fogja keresni a script-et, ahol éppen tartózkódtál az sql*plus indításakor és nem ott, ahol a hívó script is van.

Előzmény: netudGI (1965)
netudGI Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1965

Ha csak "script"-et írsz, akkor a script.sql file-nak a default directory-ban kell lennie, ugyanott, ahol az őt hívó file is van. De persze használhatsz relatív vagy abszolút path-t is. További lehetséges megoldás a @@ ezt jellemzően a scrip-ben lévő script hívásokra szokás használni.

 

Vidóz alatt nem triviális a default directory. Ha újra indítod az SQL+ programot, a file nyitás azt fogja mutatni, ahol tegnap abbahagytad. a "start valami.sql" mégsem találja meg, mert a látszat és a valóság különbőző. Mert is emberek írták. :)

Előzmény: Gurmy (1962)
HJosie Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1964

Ha ideraknál egy teljes output-ot, talán gyorsabban menne a segítség.

 

egyébként, sql*plus-ból kutya kötelessége lenne futnia a script-nek, ha valóban ott van a script, amit megadsz neki.

Lehet, hogy banális a kérdés, de azon a hoston futtatnád a script-et, ahol van és nem egy másikról, ahonnan tns-en keresztül csatalkoztál, ugye?

Előzmény: Gurmy (1962)
NevemTeve Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1963
sql*plus-ról van szó?
Előzmény: Gurmy (1962)
Gurmy Creative Commons License 2006.11.18 0 0 1962

Sziasztok,

 

Egy Oracle 10g Express edition van fenn a serveremen, es azon szeretnek futtatni egy scriptet. A script egy masik scriptet hiv meg igy:

@c:...scriptnev.sql

 

Erre tobbszor is azt a hibat dobja, hogy "sript not found"

 

Ha beirom siman sql command-kent, akkor meg azt a hibat dobja, hogy "unkown command"

 

Mi lehet a gond?

 

Koszi: Gurmy

Bert Creative Commons License 2006.11.09 0 0 1961
Még nem, kifogytam az ötletekből.
Előzmény: HJosie (1960)
HJosie Creative Commons License 2006.11.09 0 0 1960

Hello,megoldódott már a dolog?

Előzmény: Bert (1954)
benga78 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 1959
Sajnos ezt most nem tudom kipróbálni, mert nem működik a távoli elérés. Remélem minél hamarabb kitudom majd próbálni.
Előzmény: NevemTeve (1958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!