Keresés

Részletes keresés

tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8518

Siófok mellett Szabadi-alsón. Direkt a gyerekek miatt, mert mondták hogy ott van olyan rész, ahol ők is fürödhetnek. Találtunk is, de nem fürödtek, csak utolsó nap, mikor jöttünk haza. Akkor is 30 percet öltözéssel.

:)

Pedig Siófok nem az én vlágom. Bár vannak előnyei is. De ha rajtam múlt volna ezen a héten lennénk ott és Balatonfüreden. Esténként meg Veszprémben.

De majd máskor. Úgy 10 év múlva.

 

És bár a gyerek- és képbarát zalai barátunk keveset ír (az izgalmak miatt elhanyagolt nyulast takarítja biztos) remélem azért olvas. És akkor neki és akit érdekel egy kép.

Előzmény: Rencsa-baba (8517)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8517
Sajnálom hogy rosszra sikeredett a nyaralás.Merre voltatok.Egyébként szép vidék szeretek itt élni.Lehet hogy felétek több szunyog van ezt nem tudom.De itt se nagyon zavarja őket a meleg.Ugyan ugy marnak.Valahol engem is mindig csip egy.Nálunk szerintem a balcsiba jo volt most az ivás.És sok kaja van a halaknak,mert az árva szunygból is rengeteg van.És a balcsin egyfojtába ugrálnak a halak és eszik őket....:))Majd ősszel megyek horgászni...:)))
Előzmény: tooommm0013 (8516)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8516

Nem olyan rossz az a 30 fokos víz! Mi múlt héten voltunk, de akkor meg hideg volt. Az egyik gyermek meg beteg, lázas. Így nem fürdés volt, hanem ügyelet, gyermekorvos stb. 

Csak nekem 220 km a víz. Mármint a Balaton. Így egy darabig nem látom. A Tisza közel, a Zagyva még közelebb, de azok meg még mindig az ártéren vannak így sem hely nincs sem megfelelő vízminőség. Épp most mondtam a kollégámnak, hogy sl tudnék éldegélni valahol a Dunántúli dombság egy vízhez közeli részén....

 

A szúnyogokról meg annyit, hogy szerintem ott alig van. Akinek az sok az jöjjön el ide tanulmányútra. Bár lehet felétek rosszabb a helyzet, mint ahol mi voltunk. Ítt este kimegyek és folyamatos a zümmögés. Állandó jól hallható alapzaj van a sok szúnyogtól. Még nappal is marnak ha kimegy az ember. most meg megy vissza a víz és sok sok hektár (persze nem egyben) tocsogó marad. Remélem legalább az ívás jól sikerült a halaknak. Meg sok kicsi megmaradt. Akkor lenne haszna is ennek a sok szenvedést okozó árnak.

Előzmény: Rencsa-baba (8514)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8515
Válaszoltam nem tudom megkaptad-e mert hülyeségeket irt össze vissza gép....
Előzmény: Purcsimanó (8506)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8514
Igen én látom őket!Szép kis szürkék.Bár a lába tényleg fura.Majd én csinálok képeket.MInd a 4 picinek más a mérete.Az egyik 2x akkora a többitől.A másik meg kisebb.De már szépek.Bár nagyon melegük van.Kutyák már reggel csobbantak a medencéjükbe...:DNagyon haláli az uj kutya.Mit tud bohockodni.És persze ő is imádja a nyulbogyot...:)Nyuszikat már lelocsoztam,némelyik odaáll a rácshoz és élvezi a vizpermetet.Igen itt a balcsi,tegnap voltunk is lent.hát had ne mondjam milyen meleg.Több mint 30 fokos.Az a baj hogy a parton viszont rengeteg a szunyog.És képtelenség lent maradni.Csak fürdés és már jövünk is haza.....
Előzmény: Moncsi077 (8508)
nddori Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8513
Mi van a fehér nyuszival?
Előzmény: Mary85 (8462)
nddori Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8512
Én látom őket :) Aranyosak, de még mindig nem tudnak menni?
Előzmény: Moncsi077 (8508)
hohozotya Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8511
Kedvenc kis kékjeim
hohozotya Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8510
hohozotya Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8509
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8508

Ti láttok belőle vmit?? nekem piros x-ek vannak..

Szal ők a két dagadék. :)

Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8507

Sziasztok!

 

Én itt vagyok!

 

Sőt tegnap írtam egy tök hosszú levelet Tom-nak, de elszállt az üzi... :(( itt melóban néha vacakol a net...gondolom nem véletlenül :))) és nem másoltam ki az üzit.. pedig úgy szoktam,  hogy felkészüljek az ilyen eshetőségekre :)

 

Itt is baromi meleg van, de Reni legalább te Balcsi közelben vagy.. leugrasz és csobbansz egyet.. :)

Én meg a pocakommal nem igazán bírom a hőséget...

Pedig még csak félidős vagyok... kiskukacos is piheg odabent, mert nem annyira aktív.. igaz még nem is kell, majd belehúz ősszel :))

 

dagadékokról csináltam fotót, de szerintem itt nem fog menni a feltöltés, mert a fórumban levő képeket sem jeleniti meg a gépem..

 

Szép napot mindenkinek!

 

Üdv,

Moncsi

 

nah nincs jogosultság a feltöltéshez.. :(

Előzmény: Rencsa-baba (8504)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8506
Írtam neked privben!:)
Előzmény: Rencsa-baba (8504)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8505
Én is beszéltem Anikóval, nekem azt mondta majd tartunk megbeszélést és ott tisztázzuk a nem egyértelmű dolgokat. A holland törpe névvel meg az a probléma, hogy nekünk az összeset így törzskönyvezték ráadásul ez van benne a köztudatba és nagyon nehéz lesz az embereket erre átszoktatni.
Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (8487)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8504
Na mindegy jó éjt.

Amugy emberek nagyon eltüntetek.Ennyire nem értek rá vagy strandoltok?????
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8503
Attila valami gond van hiába irok neked msn nem küldi el a szöveget.
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8502
Basszus holnap még melegebb lesz.Nem tudom hogy fogják birni ezt a nyulak.Én alig birom,és nekik még bundájuk is van.....:(((
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8501
Nálunk is bejöhetnek a lakásba.Ugyan légkondink nincs,De viszonylag hüvös van a lakásban....:)))

Előzmény: nddori (8500)
nddori Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8500
Aranyos kutyus lehet! Nálunk bent légkondi van, a kutyák meg bejöhetnek és itt hűsölnek. A nyusziknak melegük van...megy nekik a ventilátor, de nem sokat ér, meg vigyázni kell, nehogy begyulladjon a szemük. Adtam nekik répafagyit :) annak örültek :) Feldaraboltam sárgarépát, megmostam és beraktam a fagyasztóba :) Miután megfagyott odaadtam a nyusziknak :)
Előzmény: Rencsa-baba (8499)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8499
ÁÁÁ gyerekek ezt a meleget csak medence melett lehet kibirni vagy a kád mellett.Szegény állatkáim is nehezen birják a meleget.A nyulakat is locsolom folyamatosan.A kutyáknak van medencéjük abba hütik magukat.Hát az kutya,amugy Luca lett a neve.Teljesen be van őrülve a vizre.Belefekszik,hempreg.Nem is tudom mi lesz vele ha leviszem a balcsira.Lehet el se tudom majd hozni...:D:D
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8498

Nálam a csúszós aljú fialtatóban az összes kisnyúlnak nyomorék első lába lett, mert szétcsúsztak a lábaik és mire kijöttek úgy is maradtak. De ettek, ittak jól érezték magukat normál időben elérték a vágósúlyt.

Az pedig amit lentebb írtak neked a helytelen szaporításról, azt ne vedd magadra. Nem biztos hogy rád gondolt. Valahonnan származnak a nyulaid, ahonnan genetikai gondokat hozhattak. De mint írtram is már és lentebb is volt szó róla mostanában (gyógyszerezés szelekció stb.) Azért te is rátehetsz azzal, hogy olyat nevelsz fel, aminek a természet törvényei szerint nem szabadna élnie. Gondolok itt a kényszerszopira. Te dolgod, de lásd be hogy szembe mész a természet akaratával. Párom szülésznő sok ilyenről mesélt, hogy mi van abból, ha "kényszerrel" tartanak meg gyermekeket. Annak is gyakran rossz vége van. Az emberek magukat már tönkrevágták, most teszik ezt az állatokkal. Pedig miért és hogyan alakultak ki az ellenálló fajták? Hagy hulljon a férgese!  És most ezért vannak ellenálló és szívós "parlagi" fajták minden állatfajtában. Csak lassan ezek is elnyomorodnak.

De mint írtam a te, ti dolgotok. Én hagyom menni, ha mennie kell.

 

U.I.: remélem nem haragszol a véleményem miatt.

T

Előzmény: Moncsi077 (8497)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8497
Szia,

Hát nem tudom.. ez a túl etetés nálam fura lenne... merthogy volt mikor kényszer szopival neveltünk fel két kicsit... hát azok ahogy megették az adagjukat, lefordultak az anyáról.. és kész... még ha akartam volna, sem szoptak volna tovább.. ugyanis mértük őket minden szopinál, és kezdetben 2-3szor szopiztak naponta.. aztán lecsökkent 1re, na mondjuk akkor már napi 40g-50g-t simán beszívtak.. de mindig maguktól hagyták abba!! és ha vissza toltam őket, akkor sem kaptak rá..
nekem ezért fura amit mondasz, hogy a kisnyuszi addig szív mig az anyját látja...
Amúgy a lábuk kezd normális lenni.. lehet, hogy csak hogy ilyen ducik, azért esetlenek.. holnap lesznek két hetesek.
AZ meg hogy helytelen szaporításnak nevezted amit csináltunk... hát köszi... :(
Amilyen lakosztályban vannak a nyulaim, és mindent megkapnak.. friss kaja, alom, víz, oltás, tiszta ól, szúnyoghálók, stb.. mert nem csak azt akarom, hogy ne legyenek betegek (ezt az oltásokkal küszöbölöm ki), de azt sem akarom, hogy szenvedjenek a csípésektől..
Na mindegy.. ez csak az én véleményem..

Szép napot mindenkinek!

Üdv,
Moncsi
Előzmény: tamassy (8494)
tamassy Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8496
http://hungaropet.com/gazditudasbazis/2009/03/24/nyulak-vakcinazasa/
Oltatni kellene /kellett volna. :(
Könnyen lehet, hogy ez a mixo első tünete. :(
Előzmény: Mary85 (8462)
tamassy Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8495
Még valami. A helytelen tenyésztés (én inkább szaporításnak nevezném :S) eredménye lehet genetikusan az ilyen láb.
http://www.medirabbit.com/EN/Bone_diseases/Genetic/splayleg.PDF
Előzmény: Moncsi077 (8489)
tamassy Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8494
Valszeg túletette őket az anyjuk....
Én már hallottam ilyet.
Túl sokáig, vagy naponta többször-az egy helyett- etet az anya, és a kisnyulak hasából nem tud kiürülni a tej. Ott bent megromlik a kisnyúl pedig elpusztul.
Ilyenkor, ha időben észreveszi a gazdi ezt a helyzetet, el kell venni az anyától a kölyköket, és csak naponta 1x visszatenni pont annyi időre, hogy megszívják magukat tejjel.
(A kisnyúlba az van kódolva genetikailag, amíg az anyja ott van, addig szopnia muszáj.)
Előzmény: Moncsi077 (8489)
nddori Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8493
Ebben egyet értek és örülök, hogy a keverékem se vette fel a pannon bakot! Ő tudta, hogy ilyen meleg lesz! :)
Előzmény: tooommm0013 (8492)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8492
Azért ilyen időben nem meglepő ha nincs rendesen teje a nyúlnak. Ebben az időben nem ildomos fialtatni, ha a nyulaink nem szabadon élnek olyan helyen ahol üreget áshatnak maguknak.
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8491
Hogy mi lehet a gond lehet hogy a meleg.Járni majd csak 2 hetes kor után kezdenek stbilan.Most az enyémek is ki vannak nyulva.A melegtől.de lassan nyilik a szemük.2 foltos meg 2 nem tudom milyen szinű lesz.
Előzmény: Moncsi077 (8489)
greandzer Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8490
Sziasztok!
Oroszlánfejű törpe nyulak eladók, vagy cserélhetők bármilyen díszmadárra.
Tel:06304144048
Moncsi077 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8489

Sziasztok!

 

Na itt vagyok megint..

 

Vasárnap beoltottam a 18 kisnyuszim, és a 2 törpémet :) Tiszta gazdaságos így az oltás :)) pont 20 nyulat oltottam, az utolsónak a 0.5 ml helyett 0.4 jutott.. :) ez van :)

 

Ja és képzeljétek a fekete anyámnak már csak 2 kölyke van.. 2 napja kimúlt az egyik a 3-ból, pedig azt hittem megmarad mind, mert iszonyat kövérek. Én még ilyet nem láttam.. lehet nem a szopitól ekkora a hasuk??

Du majd csinálok képeket felteszem ide.

Jó lenne a tanácsotok.. Lehet ezt mi szúrtuk el, de máshol is láttam, hogy műanyag láda az ellető láda.. SZal mikor hirtelenjében 1.5 nappal az első csemete után leellett még 9-et akkor gyorsan betettünk neki egy műanyag elosztoszekrény dobozt :) POnt jó az ólba, egy ellető ládának megfelelő méretű :)

SZal a kicsik lába születésüktől csúszkált benne, de gondoltam nem gond, legalább nem kóbászolnak el messzire egymástól.. Na most mikor a 3 megmaradt kölyöknek kinyílt szombaton a szemük, kivettem a ládát, és csináltam a fa ólban ugyanott egy fészket.. vagyis egyszerűen fogalmazva, kiborítottam a szőröket, szalmát úgy ahogy volt az ólban a láda helyére, és kis fészket formáztam belőle.. Gondoltam jót tesz, merthogy a lábuk még mindig csúszkál, és mint mondtam baromi nagy hasuk van, két oldalra a gerincüktől két nagy labda van.. a 4 lábuk meg kétoldalra kicsúszva.. Na mondom végre biztos talaj lesz lábuk alatt.. de ezek továbbra is úgy fekszenek, mint a kinyúlt békák... lehet hülyeséget kérdezek, de elképzelhető, hogy mivel születésük óta csúszós "talajon" voltak, nem tanultak meg "Járni" ?? mert olyan kis szerencsétlenen  mozognak.. vagy vmi bajuk van?? csípőficamosak?? megtaposhatta őket kicsinek az anyjuk, vagy miééért???

Ja és miután megcsináltam ezt a kis akciót, aznap estére az egyik elpusztult.. lehet véletlen egybeesés. Ezért szombat óta már csak 2 van, és tök ducik, és lábaik továbbra is kétoldalt, és esetlenül mozognak.. Viszont tegnap vakarózott az egyik, és azt meg tök rutinosan csinálta.. :)

 

Mi lehet velük??

 

Köszi a választ előre is.

 

Üdv,

Moncsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!