Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126610

Nekem is van sok helyen image a D: meghajtón, nem rég jót tett, akart a fene ennyi motyót menteni. Ízlés kérdése, viszont sokat szopolok, mikor a c: betelt és lehet ide-oda tologatni, majd 2 év múlva kitalálni mit tologattam hova, vagy elődöm mit konfigolt hova. Így c:-t mentettem, majd visszaimageltem rá a cuccot, update, heló. Kicsit egyszerűbb volt. Legtöbb júzerem viszont nem nyírja szét a wint, bármilyen meglepő is. Egyik warezolós irodámban is lehúzott 2 évet, valami rendőrségi felhívásos oldallal bootolt, meg fizessünk 25 ezrest paypallal. Mondom ahamm, akkor itt az irdeje egy friss winnek is, én ezt nem hegesztem :-)

Előzmény: Gorcsev (126609)
Gorcsev Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126609

Én is a külön partíciók híve vagyok, de az tény, hogy a fat(16/32) szerencsés és üdvözítő feledésbe hullása óta a 'csak úgy' történő fájlrendcer-hibák aránya nagycságrendekkel csökkent. A fizikai hibáknak meg mindegy, hány part. van, ugyi.

Ami még mindig indokolja az osztogatást, az a (hiba esetén szükséges) mentések, ill. maga a helyreállítás megkönnyítése.

Előzmény: Jahno (126598)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126608

Akkor köszi:)

Előzmény: Jahno (126607)
Jahno Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126607

Akor vmware converter, direkt erre való, megcisnálja virtuálisan az egész hóbelebancot és kész, futtatod majd, amin szeretnéd.

Előzmény: gyuri860213 (126606)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126606

A gépet elviszik, kell róla egy image amit vagy virtuális gépre vagy fizikai vasra teszünk vissza.

Hogy tudok olyan image file-t készíteni amit aztán virutális gépen tudok használni?

Előzmény: Törölt nick (126600)
Gorcsev Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126605

"redszeresen használok valami vincseszer állapotot elemző programot és bízok benne, hogy ő még a meghalás előtt jelezni fogja a vég közelettét... - erről van valakinek tapasztalata?"

A hibák egy részét jelezHETik előre.

Mindet nem, mert nem lehet.

Előzmény: takacsek.hu (126599)
Gorcsev Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126604

"ilyenkor a Windows fog neked szép IP-t adni, jó esetben ugyanabból a range-ből"

Mindenképpen ugyanabból ad (és nem csak a vindóz), mégpedig az éppen erre fenntartott 169.254.x.x-es tartományból.

Előzmény: Törölt nick (126589)
gepesz Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126603

Ha megint a biossal lesz gond, ha dolgozol, akkor gyanakodj. :-)

Előzmény: Fityka (126602)
Fityka Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126602

Szóval ahogy igértem , tájékoztatlak titeket a fejleményekről.Valami baj volt a BIOS-sal.A "mester" másik BIOS-t tett rá.Mostmár kifogástalanul müködik és a c: meghajtót is megcsinálta 60 gigára.Tehát örülök.Szóval ha valaki valaha ASUS X501A tipusu notebookot vesz, ami made in china és mindeszt ukrajnában teszi akkor tudjon róla h gond lehet a BIOS-sal.Köszönöm mindenki segitségét.

Jahno Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126601

Valamennyire jó, de a hirtelen halált azt sem fogja előre jelezni, az olvasási hibák, bad sectorok már láthatók. Lényeg, hogy mentés legyen.

Előzmény: takacsek.hu (126599)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126600

Bár nem értem az összefüggést a lejáró licenc és a VHD bootolási kényszer között, de talán egyszerűbb lenne ezzel kattintgatni:

http://neosmart.net/EasyBCD/

Nem mintha én is például megijednék egy kis parancssori bűvészkedéstől. Mikor, hogy. Nem mindig van kedvem gondolkodni, ahogy szoktam mondani, részben poénból is.

Előzmény: gyuri860213 (126594)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126599

Azért sajnos egy-egy vincseszter behalástól ez sem véd meg - még szerencse, hogy csak ritkán fordul elő. Szóval a jó beállíotott és rendszeres biztonsági mentés egy külső (vagy akár másik belső - ez notebooknál csak nehezen elképzelhető) vincseszerre ilyenkor jól jönne...

Én mostanában redszeresen használok valami vincseszer állapotot elemző programot és bízok benne, hogy ő még a meghalás előtt jelezni fogja a vég közelettét... - erről van valakinek tapasztalata? Mennyire megbízhatóak ezek? (Pl. H.D. Sentinel vagy H.D. Inspector stb...)

Előzmény: Jahno (126598)
Jahno Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126598

És ilyenkor jön nekem a júzerem, hogy legyen D: meghajtó, mert ha elromlik a gép, akkor megmaradnak a cuccai, egyébként nem. És az előző emberkéknél is így volt, minden cucca eltűnt. Taorminálval is már majdnem üvöltöttem, az a buta picsa is itt nyomatta a hülyeséget, nem értette, hogy igen, ezek mind menthetők ésszel, annak meg még a fotói is odalettek. Persze értelmesen megcsinálni nem nagyon hagyta volna, főleg nem pénzért, de a félinfókból akármit a fejemhez vág.

Előzmény: Garfield007 (126588)
Jahno Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126597

Egyszerű a dolog, kipróbálod router nélkül is. Ha ADSL, akkor a T-nek van speciális mérője, nem rég szó is volt róla, az egyből ad azonosítót, amire hivatkozhatsz.

Előzmény: kürtök (126593)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126596

Tudom, hogy te nagyon okos vagy - igy abban is biztos vagyok hogy azt is tudod, hogy a rosszul beállítót számítógép dátumtól keletkezhet certificate hiba.... Ez lehet, hogy most pont nem az a hiba, de attól még van ilyen.

 

És ha szerinted valaki marhaságot ír, akkor azt tessék már meg is indokolni - és ne csak úgy, hogy szerinted hanem úgy, hogy mi halandók is értsük - bár tény: tele van a net nagyképű barmokkal.

Előzmény: pigee (126587)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126595

ezzel párhuzamosan csinálok egy keriver image-s rendszermentést.

A kérdés hogy merevlemez klónozást csináljak vagy Rendszermentést?

Boot lemezen van a keriver image progi.

A másik kérdés hogy win7 esetén van egy 100mb-os boot partíció amit ugye külön kezel és ha az lemarad akkor nem indul a rendszer. Külön ghostoljam ezt is? hogy lehet megoldni?

gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126594

Sziasztok.

Ghostolni kellene egy gépet amin lejár egy program licence. ezt a megoldást választottam eddig csináltam egy VHD fájlt majd ez következik egy frissen telepített gépen:

 

To add a native-boot VHD to an existing Windows 7 boot menu

If you are deploying the VHD to a computer with an existing Windows 7 or Windows Server® 2008 R2 installation, you can use the BCDedit tool to make the new VHD bootable and add it to the boot menu. For more information about using the BCDedit tool, see this Microsoft Web site.

Note Before you begin, you can back up your BCD store using the BCDedit tool with the /export option. For example, at a command prompt, type:bcdedit /export c:bcdbackup

 

  1. Copy an existing boot entry for a Windows 7 installation. You will then modify the copy for use as the VHD boot entry. At a command prompt, type:

    bcdedit /copy {default} /d "vhd boot (locate)"
  2. When the BCDedit command completes successfully, it returns a {GUID} as output in the Command Prompt window.

  3. Locate the {GUID} in the command-prompt output for the previous command. Copy the GUID, including the braces, to use in the following steps.

  4. Set the device and osdevice options for the VHD boot entry. At a command prompt, type:

    bcdedit /set {guid} device vhd=[locate]windows7.vhd
  5. bcdedit /set {guid} osdevice vhd=[locate]windows7.vhd
  6. Set the boot entry for the VHD as the default boot entry. When the computer restarts, the boot menu will display all of the Windows installations on the computer and boot into the VHD after the operating-system selection countdown completes. At a command prompt, type:

    bcdedit /default {guid}

Egy kis magyarázatra szorulna a vastagon szedett rész.  A default és locate helyére a VHD fájl helyét kell pl? bocs de most csinálok ilyet először.

kürtök Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126593

Meghalt a Belkin routerem, garanciával hoztam egy másikat, de mivel azon a helyen azonnal, csak egy gagyibb Belkinre tudták volna becserélni, ugyan abban az értékben egy Netgeart választottam. A net sebessége viszont 4,4-ről, 3,2-re csökkent. Már kétszer hívtam a szolgáltatót vonalellenőrzés, és egyebek miatt. A gond az, hogy a netem még mindig ugyanolyan lassú, pedig az első reklamáció után a másik routernél egy órán belül helyreállt. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy vadonatúj cuccnak átviteli sebesség problémái lehetnek, gyanítom hogy ez valami beállítási gond lehet. Minden alapbeíllítás megmaradt, hol matassak, hogy kiderüljön, valóban a router-e a hibás, mielőtt feleslegesen cseszegetném a szolgáltatót. Ahányszor hívtam őket, eddig minden gyorsan megoldódott, és ha javaslatuk, véleményük volt, még mindig nekik volt igazuk. Tehát szerintem nem ők a hunyók. Mit nem állítottam be vajon? A Belkinnel ahogy kicsomagoltam, rádugtam, megkapta a hálóazonosításhoz amiért nyafogott, minden gond nélkül működött. Netgear dgn1000.

Fityka Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126592

Nyilvánvalóan én mint egyszerü felhasználó jobban szeretem ha a c: csak 40-50 giga.A többi kell az egyéb dolgoknak.Nekem pld sok film van a gépen.Nem rég szabadultam meg 130 gigányi DragonBall-tól.Szóval nekem ne legyen a rendszeré a vinyó fele vagy egésze.De ez csak az én privát véleményem.

Előzmény: kürtök (126572)
DMA Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126591

Nanáhog. Meg a google tanúsítványát is simán vélheti lejártnak...

Előzmény: tütyüke (126590)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126590

Egyáltalán nem hülyeség, ha nem jól megyen az óra, elképesztő dolgokra képes a Windows, meg a többi progi :)

Előzmény: pigee (126587)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126589

Mint lentebb írták, a kábel nagyjából manapság már mindegy, a kártyák auto MDI-X-esek

Viszont, mivel nincs router-ed, ezért ilyenkor a Windows fog neked szép IP-t adni, jó esetben ugyanabból a range-ből, ha nem, akkor mindkét gépen fix IP, azonos range-ből, a mask az 255.255.255.0, alapértelmezett átjáró pedig üres, dns üres, majd pedig szépen IP-vel próbálod meg a gépek megosztott mappáit elérni.

De azért ez jó móka lesz ha kevés a gyakorlatod. :-)

Előzmény: sheldon (126578)
Garfield007 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126588

A szoktunk. Létrehozunk. Ezek kinek szólnak? ;o)

Ha kis irodai vagy egyáltalán céges a dolog, akkor semmi, de semmi értelme particiókkal szarakodni. Ha magán felhasználásról beszélünk, akkor praktikus okokból lehet bontani a dolgot, de akkor meg előjön az alap vita, hogy mekkora kell, amit itt számos alkalommal megfutottunk már. Ha kell akkor a 40 gugát és a 300-at is megvédem. Mennyi legyen? :-)

Előzmény: kürtök (126582)
pigee Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126587

Minek irsz ennyi marhasagot?

Mindenaron reklamozni akarod a sajat hulyeseged es ezert irsz, anelkul, hogy elolvasnad, mire irsz? Vagy csak nehez gondolkodni ebben a nyari idoben?

Előzmény: takacsek.hu (126531)
pigee Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126586

Koszonom. Pech.:-(

 

Előzmény: kürtök (126551)
DMA Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126585

Ha csak ilyen drasztikusan javítható a dolog, akkor könnyen lehet, hogy az adatokkal a vírust is sikerül újra rakni. Amúgy simán telepíthető szűz rendszer format nélkül is, akkor meg tökmindegy.

Én egyben hagyom oszt piros (by Jahno :-) ) 

Előzmény: kürtök (126582)
Jahno Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126584

Most már egyre gyakrabban elfogy, úgyis kell menteni onnan is, ami majd a másodikra nem fér ki, szóval én mostanában egyre jobban egybe hagyom, akkor hülye júzer is rakhat a dekstopra mindenfélét, meg a többi. Visual Studio meg olyan, annak is csak a hely kell, főleg ha jönnek az új verziók.

Előzmény: Garfield007 (126573)
kürtök Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126583

Ja most látom, ezt már írták válaszként.

Előzmény: kürtök (126582)
kürtök Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126582

A baj az, hogy ha csak formázás vagy teljes törlés egy erase586 kategóriájú programmal segít egy bezabált víruson, akkor minden elszáll. Az oprendszer visszaállításánál ghost vagy driveimege-val ugyanez, mindent gyalul, ezért szoktunk egy partíciót legalább létrehozni, az adatoknak, mentettl, le- és feltöltött dolgoknak. Szerintem ez nem mecss téma, nekem loogikus lépésnek tűnik. A rendszerkötet nagysága személyre szabott, ilyen szempontból lényegtelen.

Előzmény: Garfield007 (126573)
didyman Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126581

Jól sejted. Már nem kell cross. :-)

Előzmény: takacsek.hu (126580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!