Keresés

Részletes keresés

kiscsirek Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24275

Koszi, egy picit jobban. Legalabbis neha.. De pl tegnap hazaertem mindenk ok teszek veszek erre hirtelen ramtort a siras.. aztan probaltam osszeszedni magam, de ha valaki latott volna biztos hulyenek nez..

Szoval most probalok elore koncentralni, ezert is kezdtem ujra merni az talan kicsit lefoglalja a gondolataimat, legalabbis remelem.. :)

Akkor szerintem ezt beallitom egy uj ciklus kezdetenek, aztan meregetek, es kierul h alakul. Csak jo lenne ha fizikalisan is jobban lennek, mert tenyleg szertnem mar magam mogott tudni az egeszet.

De ha nem mulik a verzes este felhivom a dokit h mit javasol. Bar meg "csak" 4 napja tart..   

Előzmény: Bubus78 (24271)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24274
Én most cseppeket szedek, hasonló a premenshez, tehát részemről nem kérem. Viszont premensből nekem is van otthon pár szem, kb. 10, a tiedhez fel tudom én is ajánlani. Ljucy??? Neked nem? :o)
Előzmény: kollina (24273)
kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24273
Lányok, még megvan a premensem. 4 szem hiányzik a 30-as dobozból. Nem kéri valaki?
kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24272

A doki nekem se azt mondta, hogy diétával és mozgással meggyógyulok a PCO-ból. Ebből nem gyógyul meg senki, élete végéig elkíséri valamilyen formában. De azt mondta, hogy ha a diéta és a mozgás meghozza azt az eredményt, hogy fogyok és ezáltal javulnak a hormon eredményeim, akkor csökkenthetjük, vagy el is hagyhatjuk a met adagomat. A fogyással csökken a zsírsejt állomány ami ugye magába raktározza az ösztrogént. Egy túlsúlyos páciensnél a sok zsírsejt sok ösztrogént raktároz, aminek a mennyisége meg hat a további hormon termelésre. A fogyással csökken a raktározott ösztrogén mennyisége, ami jótékonyan hat a többi hormonra.

 

De mindegy, mert nem csökkentettük az adagom, hanem emeltük most legutóbb.

 

Én meforalt szedek, 1000-850-1000 mg elosztásban.

Előzmény: Pöttyösmacska (24257)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24271
Szia!

Hogy vagy? Gondolom még mindig lenn... Nyugi, nálam már lassan másfél hónap eltelt és még mindig vannak hullamvölgyek. :o(

Nekem szombat éjjel volt a műtét, én vasárnaptól kezdtem az új ciklust. Igazából nincs nagy jelentősége, mert azt mondták, hogy egy vetélés után a következő mensi lehet, hogy csak 6 hétre jön. Pontosabban 4-6 hét, ami normális. Szóval mérj, aztán kiderül a végére, hogy ez a ciklus hogyan alakul!

Fagyi miatt ne aggódj, kell most a lelkednek! Ha jobban leszel, akkor ezek a nasik is csökkenni fognak! Drukkolok, hogy túl tudj ezen lendülni hamarosan!
Előzmény: kiscsirek (24266)
kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24270

De ez a 300 nap nem azt jelenti, hogy lejár, hanem ha eltelt a 300 nap, akkor újból kell kérned róla másolatot.

 

Valószínűleg Karévának azt mondták, hogy meg kell csináltatni az apasági nyilatkozatot az önkormányzatnál és vinni kell és nem lehet x napnál régebbi. Ezért szokták a szülés előtt megcsináltatni és nem sokkal korábban. Ha házas vagy, akkor meg a házassági anyakönyvi kivonatról kell hiteles másolatot kérnek az okmányirodából és ez x napnál nem lehet régebbi. De az anyakönyvi kivonat soha nem jár le.

Előzmény: lökiblöki (24264)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24269
Ha 3 hónap után lejárna  a házassági anyagkönyvi kivonat, üresek lennének a bíróságok tárgyalótermei, és a válóoeres ügyvédek éhen halnának:ĐĐ
Előzmény: kollina (24267)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24268

Macsek,

ezer féle gyógyszer van, aminek metformin a hatóanyaga, azt nem tudom, hogy mi alapján dől el, hogy kinek mit írnak fel.

Én 500-as Merckformint szedek, de pl. Bubus, Meforalt, Friday-ék szedtek Avandametet is korábban, szóval csomó féle van, de szerintem legtöbbször a Merckformint adják.

Előzmény: Pöttyösmacska (24263)
kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24267
Az elég fura lenne, ha lejárna a házassági anyakönyvi kivonat. Gondold csak át józan paraszti ésszel.  Valószínűleg félreértetted, az apaságinál van az, hogy 3 hónapnál ne legyen régebbi.
Előzmény: karéva (24262)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24266

Sziasztok!

 

Ma elkezdtem merni a homet ujra. Meglatom hogy alakulnak a dolgok.

Mar csak azon agyalok h beallitsam ezt az egeszet mint menstruaciot? nem tudom h ilyenkor hogy szokott lenni, h ha le zajlik a verzes akkor rogton indul is az uj ciklus?

 

Dietaval megint hadilabon allok, tegnap is befaltam egy kis fagyit este.. hmm nagyon fini volt. :)  Tornazni sem voltam mostanaban, szoval maradt a metformin.Azt legalabb szedem normalisan :) Majd talan jovo heten ujra neki kezdek mindennek, addigra remelem jobban leszek.

lökiblöki Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24265
merckformin 500. Van belőle 850 és 1000 mg is. az 500-as nem tb támogatott, mégse drága.
lökiblöki Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24264
Sziasztok!

Ez a támogatással kerül ennyibe. Valamennyi támogatás a gyógyszereken
is van. Nekem "csak" inszemináciom volt, 80.000körül jött ki egy
beavatkozás gyógyszeradagja. Nagyon drága a hormon. Lombiknál még több
hormonra van szükség, jelentősen drágább lehet:-(

A Margit kórházba 300napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot
kérnek, hogy megcsinálják a gyerek születési anyakönyvijét. Elvileg az
önkormányzat adja ki.....

Fogyás-hízás: én 48kg-ról indultam amikor a metet elkezdtem szedni.
Folyamatosan éhes voltam, ettem. Nem számoltam ch-t, nem tudom egy egy
étkezéssel mennyit ettem meg. Szinte azonnal följött 1-2 kg. Mióta
szigorú ch számolás van, készülök elfogyni, pedig 200g ch van egy
napra.
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24263
konkrétan mi a neve a gyógyszereknek amiket szedtek? Csak hogy úgy tudjak odamenni az orvoshoz, hogy ezt írd fel nekem barátocskám...
Előzmény: ljucy (24260)
karéva Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24262

Halihó

 

Kiscsirek

Nekem a védőnő mondta tegnap,hogy a házassági lejár az apasági meg nem,de majd jön jokeva aztán megmondja a tutit.Jó lenne,ha nem kéne vagy 5.ször bemenni az önkormányzatra.

De az jó amit írtál,hogy érvénytelen lenne-e a házasság.Az ügyvédek meg csődbe mennének.Hogy vagy?Lelkileg?

 

Ljuci igen nem semmi egyébként támogatás van valamennyi a szerekre ,de még így is sok. Mi már egy full extrás babaszobát ellombikoztunk az tuti.Vagy most le tudnám vetetni a köldökvért belőle........

De igy is szerencsésnek érzem magam,mert sokan el sem tudnak menni.Nincs rá pénzük,az elég xar,hogy ezen múlik nem?Egy gyerek élet mennyi is?

 

Csajok ma reggel reggelikészítés közben már bedagadt a lábikóm,jó nap lesz!!!

Még mi jöhet?

Na menek,mert nagyon  off, semmmi pco....

 

 

 

 

 

Bubus78 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24261
Sziasztok Lányok!

Ma végre visszajutok az endokrinológushoz! :o))) Kíváncsi vagyok miket mond majd. Remélem nem tép szét az emelés miatt...

Látom jó sokat termeltetek, megyek visszaolvasok.
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24260
szerintem ha normális a házidoki, vagy belgyógyász, akkor felírja, próba cseresznye:)
Előzmény: Pöttyösmacska (24259)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24259

Persze, az lesz az első!

 

A metet egyébként ki írhatja fel? csak endokrinológus? vagy háziorvos is? mármint jogosultság szempontjából...

Előzmény: ljucy (24258)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24258
ha megérkezik, azonnal pötyögd be! Mi is izgatottan várjuk:)
Előzmény: Pöttyösmacska (24257)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24257

Sziasztok!

 

Rambóka állítását én is csak alátámasztani tudom, diéta és mozgás önmagában nem segít. Én élsportoló voltam, 13 évig a sporttal keltem és feküdtem... és mégis a PCO-sok táborát gyarapítom...

 

Egyébként még nem küldtem meg a mens az inzulinos eredményeimet, de izgatottan várom.

 

 

Előzmény: Rambóka (24236)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24256

Helló Csajok,

 

Én is itt vagyok ám, csak néha meló van:)

 

Kiscsirek,

 

itt a görbém, szerencsére nincs nagy látványosság rajta még, bár már érzem, hogy fájdogál a derekam ici-picit, meg a méhem, de p.f. fájdalmat nem érzek. Ha minden igaz, talán, és az égiek is úgy akarják, közeleg a pé, a ciklus hétvégére írta, úgyhogy szétszedem Apát maholnaptól vasárnapig, biztos, ami biztos:)

 

 

 

Obs,

 

jó ötlet, akkora para-partykat csapnánk:)) akar még valaki csatlakozni? Kiscsirek?:))

Csak Te még messzebb laksz!:(

 

Vogii,

 

szuper hírek, hogy kezd beindulni az üzlet, csak aztán, amikor már híres és gazdag biznicvumen leszen, akkor se feledkezz meg ám rólunk:ĐĐĐ

 

Timike, Karéva,

 

hát, részvétem ennyi sok kiadás meg vizsgálat, kezeés miatt, nem lehetett könnyű, és akkor még az anyagi oldala...

A TB miért nem fizeti ezeket a gyógyszereket meg a kezeléseket, ha már az első 5 lombikot támogatja???

kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24255
Majd számolj be a merkformin hatásáról. Az üzlethez szorítok, remélem bejön.
Előzmény: vogii (24252)
kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24254
Ja, szép jó reggelt. Nálunk most még nincs kánikula. :))
kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24253

Én sem hallottam még, hogy lejár az anyakönyvi kivonat. (melyik: a születési, házassági, vagy a halotti?) E szerint x időnként kidobhatjuk magunkat a kukába és újraszületünk. :)))) A halottiról már nem is beszélve. Bár a szavatossági idő után kb. még 6 hónapig használni lehet a dolgokat.

 

Nem tudom Karéva mire gondolt, amikor ezt írta. Én úgy tudom, hogy az apaságit is csak x időn belül veszik figyelembe, talán 3 hónap? Meg az erkölcsiről tudom, hogy nem lehet 3 hónapnál régebbi.

 

Majd ha jön, biztos jobban kifejti ezt a kérdést.

 

A házassági anyakönyvi kivonat nem jár le? A lejárt szavatosságú házasságokat milyen egyszerűen lecserélhetnénk. :)))))

Előzmény: kiskiss (24249)
vogii Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24252
Jó reggelt, csajok!

Csak bejelentkezek távirati stílusban, nehogy elfeledjetek.
Dolgozok, meló ezer a köbön, ki vagyok purcanva, a fáradt vagyok enyhe kifejezés. Két hét múlva indul az igazi építkezés, az egyik kolléga viccesen megjegyezte, szokjam a gondolatot, hogy kivitelezésben egy mérnök munkaideje 24+12 óra, készítsek be a családnak egy fotót magamról, néha hívjam fel őket, hogy nézzék meg. Nagggyon jó! :(

Vállalkozásom úgy néz ki, beindul, pedig a honlapom még sehol. Tegnap kaptam az első hívást egy pártól, vasárnap randizok velük, jó lenne, ha megrendelés lenne belőle.

Tegnap óta szedem a merckformin XR-t, kíváncsi vagyok, milyen hatással van rám, ill. megszűnik-e a hasmars. (tegnap épphogy odaértem a melóhelyre...)

Kiskiss, nem is mondtad, hogy Tóbi már felállt! Tegnap este néztem az iwiwet, és meglepődve láttam a képet a kis hercegnőről! :))

Na, megyek, mert nemsokára indulnom kell. Mindenkinek szép napot, majd néha azért jövök, ha tudok.

Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24251

Kedves Fórumtársak!

 

Nem tudok milyen napszaknak megfelelően köszönni, mert az hülyén hangzik, hogy jó éjszkát:-)))

 

Nemrég végeztünk a napi rutin melóval, d emajd hajnalban lesz még egy 1/2 órás szokásos menet. Kb. 1/2 órája egy Mami a kórterem közepén csücsült és azt kérdezte, hogy mi hogy kerülünk oda és különben miért van rajtunk ruha:-)))

Hát nem tudja, merre van előre, na:-))))

 

Álmos vagyok, most ettem, még eztán jön a kaja kóma:-)))

Jah, ettem este 8 után vacsorát, fél 12-kor egy körtét, most pedig lencse főzeléket fasírttal. ( eddig 2 metnél tartok, ugyanis én most "ebédeltem")

Lehet reggel már nem eszek, mert nem lesz rá erőm.

 

Délután, ha észhez térek, megpróbálok visszaolvasni.

 

Jóóóóóóócccccccccakát! ( már mindenkinek lukas az egyik oldala, én meg itt cseszem a rezet, döm-dö-döm..:-)))))))

 

Obsoleta Creative Commons License 2009.07.01 0 0 24250
Sziasztok!

Olvastam vissza, kuttyafuttában, mert most csüccsentem ma le először! Köszi a gólyát, aki tud, küldjön!

Timike: NINCS: tiszta ruhám, sőt tiszta testnyílásom sem, életem, időm, semmim, úgyhogy görbém sincs! Amik hiányoznak hozzá: alvás, hőmérő, meg minimális érdeklődés. Momentán egyik se megy. Off: én egy olyan szuper böbre vagyok, hogy mire hazaér apa, addigra tip-top a lakás, pedig iszonyat meló volt, de nem szeretném, ha abban az egy hétben ilyen kupiban kellene élnie. Így is ő hozza a lóvét, én csak szánalmasan bedobok valami zsebpénzt, ez a legkevesebb! Szombat éjjel jön a szentem, ha minden igaz!

Hízás: én azt gondolom, hogy ez nagyon testalkat függő. Én egy macis lány vagyok, most kb. úgy nézek ki testalkatra, mint Sári Évi. Sose leszek vékony, maradok ilyen lakodalmas csöcsöskorsó! :D Timike, szerintem szuperül nézel ki, neked is vastagok a csontjaid, egy gramm felesleg sincs rajtad, hidd el! Mínusz 5 kilóval nagyon ratyi lennél. Én voltam pl. 53 kiló, zuhanyzáskor megállt a víz a kulcscsontomnál, ki kellett lapátolni. Isteni volt! :)))

Ljucy: az összeférhetetlenség tök jó gondolat! Olyan kár, hogy messze laksz, mi annyira jó barátnők lehetnénk! Elolvasnánk minden sz@rt a neten, utána meg ráparáznánk! :)
kiskiss Creative Commons License 2009.07.01 0 0 24249
Halihó!
hát a délelőtt megint nem jött össze!
pedig jöttem volna! de Tóbi nagyon szereti a billentyűzetet nyomkorászni...és ha nem hagyom neki, akkor hisztizik!
így inkább én sem jöttem!
viszont : most visszaolvastam!
(matracgimnasztikára én is beneveznék!)

Rambóka!
hol találok terhelt inzulin ref. értékeket? vagy valamit erről??? 2 napja böngészgetem, de nem lelek értelmeset (mármint olyat, amit az én kis paraszt agyam is felfogna!)

gólya ügyben intézkedek :DDD

karéva!
mi az hogy lejár az anyakönyvi kivonat ?!?!? ilyet még életemben nem hallottam!
a miénken nincs szav.idő! vagy hol nézted ezt????

csajok!
mi a helyzet szállóhóval??? egyben van még!?!?!? ha valaki tud valamit, akkor írjon!

elvileg ma szült Barbinyoo is!remélem minden rendben ment nála és majd bejelentkezik ha tud!

na, megyek, mert Tóbi természetesen felébredt és virul a kis feje! álmosságnak még a nyomát sem látom rajta!
kész vagyok tőle ilyenkor!!!
puszi!
Előzmény: karéva (24247)
Jokeva Creative Commons License 2009.07.01 0 0 24248
De 3 hónapnál régebbi sem lehet, mert nem fogadják el.

Mesélek majd holnap, mert irdatlan vihar jön, kikapcsolom a gépet! Pusz!
Előzmény: karéva (24247)
karéva Creative Commons License 2009.07.01 0 0 24247

Hali

 

Nekem apaságit mondott eddig mindenki,nem vagyunk házasok.

Pedig már 16 éve ismerjük egymást,és 12 éve élünk együtt.

Az önkormányzaton lehet csináltani,és nem jár le mint az anyakönyvi kivonat.

Állitólag.............

 

Csajok ez a gimnasztika nekem kemény,aki sex nélkül van,január óta. :::((((((

 

Jokeva nem irtál rólatok.Mi ujság?

 

Timike

Kitartást a bolondokházában...... !

Én nem tudnék éjszaka dolgozni,sajnálom a lombikot.

 

Lombik

Mi taplcára jártunk,ott csak a gyógyszert kell fizetni meg az inekciókat,ami egyénenként változik,hogy mennyi.

Összegek 80.000.-  -- 300.000.- is lehet/ alkalom.Fagyasztás évi 14000.- ft

+ odajárás, kiesett napok stb.

Inkább ne legyen szükség rá senkinek.

Én azért örülök,hogy van ilyen ,mert nem lennének a babuk a pocimban, még ha fagyik is.

Jokeva Creative Commons License 2009.07.01 0 0 24246
Rambóka, ha a matracgimnasztika (nálunk társas gimnasztika) is sportnak számítana, akkor nekem is simán meglenne a heti mozgásom :))
Lazul a fegyelem??? Ejnye-bejnye!!! Bár bevallom töredelmesen, hogy egyszer nekem is kimaradt a szülés óta, merthát átaludtam a reggelit... baba túl korán evett reggel, akkor még nem akartam enni, utána meg visszaaludtam, meg ő is... :))))))))

Kiscsirek, mindenki magát hibáztatja először. Aztán majd valami mást, aztán jön a düh - úgy tudom. Bízzunk benne, hogy hamar túl lesztek rajta lelkileg, és pikk-pakk beköltözik egy foggal-körömmel kapaszkodó pocaklakó!

Timike, ha lesz valami sztori, okvetlen írd meg a lev. listára! :))

Ez a máj-dolog gyanítom csak annyiban igaz, hogy mint minden gyógyszer, ez is ott bomlik, nem? Akármit szedsz huzamos ideig, figyelni kell hogy ne tegye tönkre a májadat. De nem hinném hogy a metformin speciálisan rosszabb lenne a többi gyógyszernél, csak sokkal-sokkal tovább szedjük...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!