Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gyáni Zsolt Creative Commons License 2018.11.13 0 0 21959

Sziasztok! 

Olyan gondom lenne, hogy egy hónapja kb fél nap állás után indítom az autót, akkor elsőre beröffen, majd pár másodperc múlva leáll. Második indításkor nehézkesen, de beindul. Mi lehet a baj? Üzemanyagszivattyú probléma vagy levegős a rendszer? Volt már valakinek ilyen tapasztalata?

2.0 HDi 2008-ás évjárat. Előre is köszönöm a segítséget! Üdv!

Álló Gábor Creative Commons License 2018.11.10 0 0 21958

Köszi szépen !

Előzmény: Ferenc Csárdás (21957)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.11.10 0 0 21957

Szia, WD40-el be ne fújd! Szerintem kis gépzsírral/olajjal valami kenő anyaggal kicsit oda pöttyintesz és működnie kell, de lehetséges h kapott egy ütést és ezáltal nem/nehezen tud mozogni, vagy gátolja valami a mozgásban. Lehet, hogy elöregedett a motor, ilyenkor sok lehetőség van. Elsőként próbáld meg azt, hogy kicsit bekened a forgóját zsírral (Nem WD40-el), de előtte kicsit takarítsd meg amennyire tudod. (így férsz hozzá a legegyszerűbben: https://www.youtube.com/watch?v=JJNbcq_bZ4w )

Üdv. F

Előzmény: Álló Gábor (21956)
Álló Gábor Creative Commons License 2018.11.06 0 0 21956

Sziasztok ! 

Nem tudom valakinek van valamilyen tapasztalata a visszapillantó tükörrel? Értem ez alat , hogy bezárom a ajtót akkor behajtódik rendesen . De ki már nem igazán akar kijönni csak akkor ha segítek neki  vagy ha egy kicsit megmozgatóm a tükröt fel le jobbra balra . De utánna hallóm a motor hangján hogy erőlködik egy kicsit . 

Nem tudom miehet a baja . Szét kel szedni  ( ha lehet ) s be kell wd 40 el fújni ? 

Válaszotokat előre is köszi .

pongi25 Creative Commons License 2018.11.06 0 1 21955

Sziasztok..

Tudnátok segíteni?

BSI-t kell cserélnem.

A száma S120104600N, de én N végződésűt nem találok sehol, csak "J" vagy "M" van valami különbség?

Vagy ha valakinek egy elfekvő és használható?

Misko5 Creative Commons License 2018.11.04 0 0 21954

Szia! Tegnap volt egy kis időm és szétszedtem teljesen a bal hátsót... Valóban a csatlakozónál a testkábel villájánál van egy kis olvadt rész, és valószínű,  hogy amiatt csipog. Biztos,  hogy a csatlakozónál van a baj, mert ahogy mozgatom a vezetékeket, akkor semmi, csak, ha a csatlakozókat piszkálom, akkor jelez. Annyival lett jobb, hogy mostmár balra indexeléskor nem csipog.  Úgyhogy valamelyik nap jön a jobb hátsó is. :-)

Előzmény: Ferenc Csárdás (21952)
buszosbimbi2 Creative Commons License 2018.11.04 0 0 21953

sziasztok.407sw-n 1.6hdi motoros autón, levegöszüröt cseréltem,és észrevettem hogy a légszürö ház alja kívülröl kormos.Mi lehet a gond? Mert a kipufogó a másik oldalon van elvezetve.Köszönöm a gondolatokat a megoldáshoz. 

Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.11.04 0 0 21952

Szia! Nálam szét égett az egyik csatlakozó, és emiatt nem működött a jobb hátsó lámpába, de viszont szerintem neked megtört a kábel valószínűleg... Ha mozgatod a kábelt akkor is jelentkezik-e a hiba? és ha igen akkor mondjuk ott kezd ahol jelzi h ki ment az izzó, de amúgy ha van egy multimétered simán bemérheted, h van-e szakadás. Vagy esetleg kontakthibás a csatlakozód? Az is elképzelhető. 

Üdv. F

Előzmény: Misko5 (21951)
Misko5 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 21951

Köszönöm a választ, most volt csak időm ranézni. A kasztnihoz való testelés az jónak tűnik, semmi hiba nincs rajta... Ezek szerint ki kell vennem a lámpákat és benne szétnézni?

Előzmény: Zolysys (21947)
Zolysys Creative Commons License 2018.10.28 0 0 21950

kb ugyan annyi min a másik márkákkal..
jó hogy a többség német elektronika

Előzmény: Kerdesekkel (21949)
Kerdesekkel Creative Commons License 2018.10.28 0 1 21949

Sziasztok.

 

Nézegettem Opel Zafirát, meg Peugeot 407 et.

Szeretném megkérdezni a Peugeot 407 tulajdonosokat, hogy tényleg annyira sok baj van az elektronikájával?

Hagyott már valakit az út szélén ez a típus?

 

 

Judit Jucus Creative Commons License 2018.10.26 0 0 21948

Eladova valt szeretett "kisautom". 2006 dec evjaratu, 407 sw Platinum felszereltsegü, piros metallic, börüleses, full extras, elsö kezböl 140000km.rel, megkimelt allapotban. Az auto 2020 juli-ig ervenyes müszakival rendelkezik. Münchenben van es az ara 3500 Euro. Szivesen küldök fotokat is..sajnos ide nem sikerült feltölteni öket.

Zolysys Creative Commons License 2018.10.26 0 0 21947

hátsó lámpák test kábel csatija

Előzmény: Misko5 (21946)
Misko5 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 21946

Sziasztok!

Segíteségre lenne szükségem! 407 sw-m van  1.6 HDI motorral. Pár hónapja küzdök a hibával...

Ha indexelek, fékezek, belemegyek egy gödörbe,  állandóan visszajelzést kapok, hogy kiégett valamelyik izzóm. De mindig másikat jelez, viszont nincs kiégve.

Valamikor gondol egyet és nincs hátsó világításom. De amint leállítom és újraindítom, akkor megint van.

Tapasztalt már valaki ilyet? Hol keressem a hibát?

iom736 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 21945

Nem a hibakódot nem innen kerestem le hanem univerzális launch diagnosztikával,abban volt az emlitett hibakód.Köszi

Előzmény: Ferenc Csárdás (21944)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21944

Érdekes.. A hibakódokat innen olvastasd le? De amúgy több helyen rá kerestem (saját okból kifolyólag...), hogy a P1644 a gázpedálnál lévő szenzorra jelez. De nem csak neked volt ilyen hibád http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/po-startu-se-hada-407sw-2-0-100kw-2006-32121 itt is ugyan az a két hibakódról van szó. De keress rá google-ben "P1644 Peugeot". Viszont ez a P1614 nem tudom mi a fene lehet, erről értelmes leírást nem találtam.

Előzmény: iom736 (21943)
iom736 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21943

 Gyári dignosztikával ezt a hibát írja,ez nem utal sem adagolóra sem gázpedálra.Köszi

Előzmény: Ferenc Csárdás (21942)
Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21942

Szia, én nem ezeket tapasztalom, de ilyen hibakódjaim vannak, elv. adagoló hiba, de olvastam már olyat is, hogy gázpedálnál van egy szenzor és az a hiba. Milyen típúsu a magasnyomású szivattyú? Esetleg, ha megoldódott érdekelne mit cseréltek rajta.

Előzmény: iom736 (21941)
iom736 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21941

Üdv ! A napokban vettem egy 407 2.0 hdi-t automatát és olyan probléma jelentkezik nála néha,hogy menetközben torpan és nem gyorsul.Mintha lefeleződne a lóerők száma,viszont újrainditás után újra jól megy.Hibakód kiolvasás után P1644 és P1614 a hibakód.Találkozott már valaki ilyennel ?Köszönöm

tintacska Creative Commons License 2018.10.18 0 0 21940

Nekem a resolajcso szivargott. Vagyis az egyik el volt repedve. Ez a porlasztoba megy be. 

De nem kellett kivenni a porlasztot. Lekotott minden utban levo ddolgot a szerelo es es sen berakta az ujat. 

Meleg motor mellett nem biztos, hogy ajanlatos jarni vele. 

Szerelot nem tudok neked ajanlani. En Angliaban vagyok, nekem ott csinaltak.

Előzmény: Lin33 (21939)
Lin33 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 21939

szisztok. segítséget szeretnék kérni. 2-2hdi-m van, amiben a porlasztóknál lévő O gyűrűt szeretném kicseréltetni,mert szivárog a gázolaj...reggel beindítottam és járattam egy kicsit a kocsiba beülve gázolaj szag volt. motorháztető felnyit és láttam,hogy a motortakaró alatt füstöl. :( 

már volt szerelőnél,de nem tudta kiszedni a porlasztókat,mert nincs hozzá szerszám. tudnátok ajánlani valaki aki kicserélni és nem kell rá hónapokat várni? igy egyáltalán lehet közlekedni?  

Ferenc Csárdás Creative Commons License 2018.10.14 0 0 21938

Sziasztok,

Saját tapasztaltot osztánék meg veletek, ha netántán valakinek ugyan ilyen hiba jönne elő. Egyik este indunék haza, várok szokásos pár másodpercet amíg kialszik az izzító gyertya meg a többi visszajelző... Eddig minden oké kb. 9 fok lehetet, az önindító egy ütemnyit tekert kb. és megállt (valószínű ekkor olvadt ki a biztosíték), majd pár újra próbálkozás és küzdés után kiadott egy PRND hibát is, majd az alábbi hibakódokat olvastam ki: P1644 P1198 majd a váltónak az ECU-ja is dobott párat, P706 (akkor írta ki a hibát amikor N-ből próbáltam indítózni). Töröltem a hibakódokat másnap, és ezzel a lendülettel észhez is tért a váltó, de az önindító még mindig nem forgatott. Ilyenkor érdemes megnézni, h az aksi nem merült-e le, illetve az önindító kap-e áramot. Végül egy biztosíték olvadt ki, de elég nagy kellemetlenséget tudott így okozni a szerkezet. 

Végül egy kérdésem is lenne, valaki tudja-e, hogy mi okozhatta ezt a biztosíték kiolvasdást? Esetleg a biztosíték elöregedett volna?

Peugeot 407 2005 RHR Diesel 2.0HDI automata

 

Üdv. 
Fer

tintacska Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21937

Ezt ertem. Nem en csereltettem, meg az elozo tulaj. Viszont a bal oldalon szinte semmi fekpor. Ez feltuno nekem. Bar nem tudom, de nem hinnem hogy a ket oldalra ketfajta betetet tettek volna. Bar ezeknel az angoloknal minden lehetseges😀

Előzmény: FeZ_ (21936)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21936

A fékport nehéz megítélni távolról, mert igazából normális valamilyen szinten. Általánosságban a puha betét jobban porol, viszont cserébe nem kopik annyira hamar a tárcsa és nem szokott nyikorogni.

Ha zavar a porosodás, legközelebb próbáld ki a Jurid White betétet (ha kapható a te gépedhez). Az elvileg nem porol ill. nem látszik ?! talán. De a lényeg, hogy azt pont emiatt hirdetik. Én eddig egy autóba tettem be, de nem jött vissza még, úgyhogy nincsenek még saját tapasztalataim sajnos.

 

 

Előzmény: tintacska (21934)
gery407 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21935

Ingyen elvihető 4db ajtókárpít szürke szinben. Szabolcs megyében van. Semmiképpen nem postázom. Ha valakit érdekel jelezze. 

tintacska Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21934

Rendben, elfogadom, nem ertek ertek hozza. 

Egy masmilyen kerdes. Jobb elso kerekem hamar fekporosodik. Mielott megvettem az autot az elso fektarcsak, fekbetetek cserelve lettek. ( Playmout Peugeot serviz-ben).

Ennek mi oka lehet?Nem latok kopast, jelentos elterest a ket elso fekbetet kozott. Ez a "fekporozas" okozhat e ABS hibat? Neha irja ki az ABS-t aztan el is tunik a hiba. Vagy valamelyik jeladom haldoklik?

 

Bar ha jobban megnezem a zajcsokkento kis fem fuleket elfelejtettek cserelni. Gondolom az is okozhatja, mivel a fekbetet nem tud megfeleloen mozogni.

 

Bocsi belekeverem a Thesist, de anno mikor megvettem azon is cserelni kellett a feknel mindent. De oda feltakaritva, festve mentek vissza a dolgok. Latom az Angoloknal nem szokas mindent cserelni, illetve rendbe rakni ha kell. Eleg zavaro szamomra.

 

Elviekben lesz egy szerelo aki ki tudja olvasni. Holnap kiderul, aztan veszem az uj ddolgokat, ami kell.

Előzmény: FeZ_ (21933)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.09 0 0 21933

"Mindennek van beta verziója."

 

Szerintem nem, de lehet, hogy tévedek.

 

"a multiecuscannak pl van beta verziója"

 

Igen, annak van, de a Multiecuscan nem gyártmányspecifikus (gyári) diag, míg a Lexia meg az.

Olyannyira, hogy anno akartam diagot rendelni az Actia-tól (ő gyártja a Lexia interface-t is, meg a program is az öve úgy tudom), de akkor a 4,5 milliós műszerükben sem volt benne az összes funkció, amit a gyári interface-el el lehet érni, pedig akkor az volt a csúcs készülékük és nem is béta volt. :-P

A gyári diagoknak tudtommal nincsen béta verziója csak a jó drága licenc-elt.

Vagy a hamis klón.

 

 

Előzmény: tintacska (21932)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21932

Mindennek van beta verziója. Legalábbis magyarban van egy thesisem és a multiecuscannak pl van beta verziója, meg ugye van a nem jogtiszta is. Ahhoz van beregisztrált programom.

 Mivel Peum még eddig nem volt, így nem tudom ennek van e. Bár az ebayről rendeltek is kulcsosok, szóval azok is regisztráltak valahol. Gondolom én, de nem vagyok ebben járatos. Nem is akarok ezen vitázni. Csak és ezt ne értse félre senki, csoport és csoport között is van külömbség. Van ahol csak a jóindulat van és ha pl benéztek a Kappa fórumba, elég összetartó társaság. természetesen ezt a csoportot még annyira nem ismerem, így megbántani sem akarok senkit.

 

de úgy néz ki, ha már más mód nincs, akkor elviszem kiolvastatni valahova, aztán ami kell, megveszem és kicserélem.

Mivel otthon hozzá vagyok szokva, hogy munka után szerelek. Itt viszont csak az unalom öl meg meló után. 

 

Köszi még egyszer.

 

 

( esetleg ha valakit érdekel egy 2004es, 2,0 dizzel sedan, nagy navis angol, akkor hazaviszem )  :))

Előzmény: FeZ_ (21931)
FeZ_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21931

Nem sértésnek szántam, de akkor vedd úgy, hogy azt írtam, hogy megfontolt ember. ;-)

 

Előzmény: tintacska (21930)
tintacska Creative Commons License 2018.10.08 0 0 21930

annak ellenére, hogy értelmetlen vagyok, köszönöm a válaszodat.

Előzmény: FeZ_ (21929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!