Keresés

Részletes keresés

szabi09 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 705
Jut eszembe! A kerberos eleresi utjat is megadtam konfiguralaskor.
szabi09 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 704

Igen oda irtam.

Valami mas gond lehet, csak nem tudom, hogy haritsam el. Utolag kellett a Kerberost telepitenem. Azt megtettem es utanna ujraforditottam a Sambat --with-kbr5  es  --with-ads  -el.

A kezikony alapjan ugy ertelmezem, hogyha nincs --with-kbr5-tel konfiguralva akkor nem tudja ertelmezni a realm parametert. Na, de ugye en ezt megtettem es ezert nem ertem  a dolgot. Egyepkent a --with-ads-t se csinalja meg mert, a net ads join... tovabra sem mukodik.

Mi lehet a gond?

Előzmény: Andreas (703)
Andreas Creative Commons License 2005.01.19 0 0 703
A [global] szekcióba írtad és teljes tartománynevet adtál meg (pl. realm=tartomany.local) ?
Amúgy nem tudom hogy elengedhetetlen-e, én egy howto alapján csináltam a beléptetést.
Előzmény: szabi09 (702)
szabi09 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 702
Időközben újra konfiguráltam és telepítetteem --with-krb5 - el, de a realm bejegyzést a smb.confban nem tudja értelmezni?!
Előzmény: Andreas (701)
Andreas Creative Commons License 2005.01.19 0 0 701
egyik kérdésem, hogy újra kell konfigurálnom és fordítanom a Sambát?

Valószinüleg.

A másik pedig, hogy a csatlakozáshoz elegendő a workgroup-ot, a security=ads-t, és a password servert-t beállítanom?

Talán még egy
realm=tartomany
sor is kellhet.
Előzmény: szabi09 (700)
szabi09 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 700

Ismételten gondom akadt!

Szeretném a Sambámat csatlakoztatni egy win2000 Active Directory-t használó rendszerhez. A tartományba léptetéshez a net ads join.... parancsot akartam használni, de azt a választ kapom, hogy "ads support not compiled in".

egyik kérdésem, hogy újra kell konfigurálnom és fordítanom a Sambát?

A másik pedig, hogy a csatlakozáshoz elegendő a workgroup-ot, a security=ads-t, és a password servert-t beállítanom?

 

Előre is kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 699
Már nem dolgozom ott, de mielőtt eljöttem, áttértünk a windowsról a linuxra, hogy ne legyen gond, ha nem vagyok állandóan ott. Azóta tényleg semmi probléma nem volt szerverrel, megérte áttérni. Néha azért ránézek, de ezt a stabil állapotot most semmilyen piszkálással nem szeretném kockáztatni. Éljen a linux!
Előzmény: NevemTeve (698)
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.19 0 0 698
BIOS-frissités? Az amúgy is remek érzés... mármint az, ha sikerül...
Előzmény: Törölt nick (697)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 697

Nem kapcsolom ki. Lényegében azóta folyamatosan megy, hogy mindent feltelepítettem rá. Tulajdonképpen csak attól félek, hogy áramszünet után a Sambát kézzel kell majd újraindítani. Sajnos ez felvet egy másik nem Samba problémát, ha visszajön az áram, az atx-es alaplap nem kapcsol be magától... A BIOS-ban semmilyen beállítási lehetőséget nem találtam (más alaplapokon van, ezen sajnos nincs).

Előzmény: Arilian (696)
Arilian Creative Commons License 2005.01.18 0 0 696
Ja a másik: Tényleg miért kapcsolod ki? nekem Nov 25 óta megy, de csak azért mert akkor vettük. (amugy nem örültem mert linux nobb vagyok - més most is)
Arilian Creative Commons License 2005.01.18 0 0 695
A nyomtatos probléma nekem is előjott és a pár db WINMEs gép okozta, amit egyenlőre le sem tudok cserélni. LEHET hogy a netbios kavar be tényleg mert azokon fentvan valamiért.... ha lesz egy kis időm lekapom és ujra megnézem...
Előzmény: Törölt nick (694)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.17 0 0 694
Úgy látszik erre a problémára nem tudjuk a választ. Szerencsére eddig egyszer sem kellett a linuxot újraindítani. Marad a szamba újraindítása, bár nem a legelegánsabb. Sajnos a külföldi fórumokon sem találtam megoldást. Azért majd figyelem a fórumot...
Előzmény: NevemTeve (693)
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.17 0 0 693
Nem hiszem hogy a Sambában lenne olyan feature, hogy egyes share-ek csak minden második elindításkor látszódjanak... ez valami mellékhatás lehet, pl: a Windows-os gépeken nem csak TCP/IP van, hanem pl NetBIOS, IPX/SPX is, és azon is SMB-znek, erre a linux nem képes... egyébként "smclient -L gepem_neve"-vel tesztelheted a saját share-jeidet..
Előzmény: ERDOS (692)
ERDOS Creative Commons License 2005.01.17 0 0 692
Hogy a kérdésedre válaszoljak miszerint: "mire lenne jó a leállítás+újraindítás".
Nos a probléma a következő:
Samba configolva. Ha bebootol a gép, látszólag minden rendben. Ha belépek a /etc/init.d könyvtárba a ./smb status kérdésre a válasz: running. Csakhogy a sambán megosztott nyomtató nem látszik a windowsos klienseken. Ha /etc/init.d könyvtárban kiadom a ./smb restart parancsot, máris látszik a megosztott nyomtató. Én azt szeretném elérni hogy ne kelljen kézzel eljátszani ezt, hanem a gép bootol és máris látszik a megosztott nyomtató. USB-s nyomtatóról van szó - talán ez is számít.
Ezért gondoltam jó lenne egy szkript ami bootolás után amikor már minden fut, leállítja, majd újraindítja a sambát, hogy ne kelljen ezt kézzel minden induláskor (reggel éhgyomorra) megtennem. Nem a szkript a lényeg csak más ötletem nem maradt. Ha szkript nélkül is megoldható annál jobb.
Előzmény: NevemTeve (688)
ERDOS Creative Commons License 2005.01.17 0 0 691
off
Egy hétig szabin voltam és gépet sem láttam ezért nem reagáltam - bocs!
Természetesen a "lamer" jelzőt magamra értettem - értsd: első samba szerververemmel küzdök.
on
A probléma továbbra is fennáll. Az előző hozzászólásokban valaki említette, és igaz, ellenőriztem: mindenképp a linuxos server lesz a master browser.
A szkripttel az a helyzet (SuSE 9.1) hogy a /etc/init.d könyvtárba kell tenni, majd egy linket kreálni rá, ami a /etc/init.d/rcx.d könyvtárba kerül ahol x a futási szintet jelöli. Az rcx.d könyvtárban a szkriptekre mutató linkek a nevükben szereplő sorszám sorrendjében futnak le. Az rc5.d könyvtárban 15 link volt. Az enyémet S16_samba-restart nak neveztem el, tehát szerintem az 5. futási szinten utolsóként futott le. De nem segített.
Bocs ha valakit untattam!
Előzmény: NevemTeve (688)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.01.06 0 0 690
Őőő nem értek hozzá, de ahhoz, hogy a Linuxgép, ha nem elsőnak kapcsolod be, akkor is master browser legyen, neked semmit nem kell csinálnod. A Windows hálózaton belűl, ha egy gép belép, akkor mindenképp csinálnak a gépek egy 'Browser Election'-t, amikor mindenki bemutatja a kártyáit, és a legfaszább gép lesz a Master Browser. Szép sorban megnéizk az OS level-t, a Preferred master-t, a bejelentkezés időpontját, meg még valamit, tán a gépnevet. aztén ezek közűl az lesz a master browser, akinek a legnagyobb stb. Magyarul, ha te az OS levelt a maximális 255-re aállítod, akkor nhehéz megfúrni, és mindenképp a te géped lesz a master browser, mert a Win-ek, asszem 33 vagy 34 a legmagasabb OS level, amit a Microsoft használ, az NT 4 ez, meg az összes többi, ennél újabb OS. Ha meg mégis van két azonos OS level-ű gép, akkor ezek megnézik, ki a preferred master (kinél van ez egyesre állítva), ha ugyanannyi, akkor jön asszem a gépnév, talán.

Ha meg Domain Controllerségől van szó, azt nem hinném, hogy meg lehetne egy gép bekapcslásával változtatni, akkor a Linuxod bekapcsolása előtt nincs szervere a tartománynak?

Lejjebb volt még valami egy "AD" nevű dologról, ha ez az Active Directory, akkor arra azt lehet mondani, hogy a Samba 3.x fogja tudni, a 3.0 még nem tudja, és tuti jó bonyolult ilyen Szambát csinálni, előtte telepíteni kell a Kerberost, stb.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 689
Szerintem félreértetted, a kérdést nevezte lamernek. Talán ismered a viccet: Mért kérdezel ilyen hülyét? Mert csak te vagy a szobában.
Előzmény: NevemTeve (688)
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.06 0 0 688
Örülök hogy "nagyon lamer"-nek tartasz engem, de először azt áruld el, hogy mire lenne jó egy ilyen leállítás+újraindítás; illetve mihez képest fusson legutolsóképp?
(BTW: a master browser nem azonos a domain controllerrel)
Előzmény: ERDOS (685)
Andreas Creative Commons License 2005.01.05 0 0 687
Meg kell bundázni a választást :)

[global]
os level = 34
Előzmény: ERDOS (682)
malacgazda Creative Commons License 2005.01.05 0 0 686
Hát, akárhová elmentheted, és ha nem UHU-d van, akkor a /etc/rc.d/rc.local fájlba valahová a végére be kell írni, hogy
exec /<a te fájlod, path-szal együtt>.

UHU-ban meg sztem a /etc/runlevel.d alatti könyvtárakból kell betenni az 5-ösbe, ha jól emléxem (most nem linux van előttem, ellenőrizni nem tudom).
Előzmény: ERDOS (685)
ERDOS Creative Commons License 2005.01.05 0 0 685
Ne haragudj, hadd kérdezzek egy nagyon lamert!
Megírom szerkesztővel. Adok neki egy nevet. Elmentem de hová? És hogy állítom be hogy automatikusan lefusson mondjuk legutolsóként?
Előzmény: NevemTeve (684)
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.05 0 0 684
Hát, ha véletlenül nem működik az, hogy "/etc/init.d/samba restart", akkor valahogy így:

#!/bin/sh
killall smbd
killall nmbd
sleep 5
smbd
nmbd
Előzmény: ERDOS (683)
ERDOS Creative Commons License 2005.01.05 0 0 683
Ehh! Nem ez volt a hiba.
Kéne egy script ami leállítja, majd újraindítja a samba servert. Hogy kell ilyent írni?
Előzmény: ERDOS (682)
ERDOS Creative Commons License 2005.01.05 0 0 682
Megvan hogy (szerintem) mi a hiba oka. Újraindításkor nem a Samba szerver lesz az elsődleges tartományvezérlő (local master browser). Mert a win-es gépek között már van egy. Hogy lehetne azt elérni hogy ha nem a Samba szerver bootol elsőnek akkor is ő legyen a local master browser?
Előzmény: ERDOS (681)
ERDOS Creative Commons License 2005.01.05 0 0 681
Azt hiszem ugyanaz a problémám mint neked.
Ugyanaz a hibajelenség, ugyanaz a rendszerindítási napló.
Skipped services in runlevel 5: smbfs
Ha /etc/init.d könyvtárban leállítom (./smb stop), majd újraindítom (./smb start) akkor jó.
Én nagyon tök vagyok a dologhoz, de gondolom ha az smbfs elindulna bootkor akkor megoldódna a dolog.
Namost a rendszerindítási naplóban nincs benne de bootkor azt írja hogy:
Mount SMB/CIFS filesystem unused
Gőzöm sincs hogy mi ez de nem itt van a kutya elásva?
Nagyon jó lenne ha valaki tudna segíteni!
Előzmény: Törölt nick (677)
Samba98765 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 680
Sziasztok!

Tud valaki windows-ra olyan print manager programot ami ingyenes és tudja kezelni a Samba szerveren lévő nyomtatókat?

Arra lenne szükség, hogy linux bejelentkezés nélkül tudjanak a nyomtatási sorokba belenézni, onnan törölni.

Üdv
TaXiN Creative Commons License 2004.12.22 0 0 679

Sziasztok !

 

Tud valaki valami KONKRÉT megvalósításról olvasnivalót?

Beszerzés, termelés, pénzügy, informatika - osztályok

Igazgató, osztályvezetők, emberkék

 

Ki mit lásson rendszerterv és megvalósítása.

 

Gondolom kell kismillió csoport.

Samba98765 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 678
Köszi Platon!

Végül minden oplock-ot kikapcsoltam és most nem panaszkodnak.
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.15 0 0 677
Utána még volt valami:

Master Resource Control: runlevel 5 has been reached
Skipped services in runlevel 5: smbfs

(És persze ma még csak szerda van...)
Előzmény: Platon (673)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.15 0 0 676
A logban ezt találtam:

<notice>start services (squid smb nscd)
<notice>startproc: execve (/usr/sbin/smbd) [ /usr/sbin/smbd -D -s /etc/samba/smb.conf ], [ CONSOLE=/dev/console TERM=linux SHELL=/bin/sh TMPDIR=/var/tmp progress=46 INIT_VERSION=sysvinit-2.85 REDIRECT=/dev/tty1 COLUMNS=118 PATH=/usr/local/sbin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin vga=0x317 RUNLEVEL=5 PWD=/ PREVLEVEL=N LINES=41 SHLVL=2 splash=silent sscripts=56 _=/sbin/startproc DAEMON=/usr/sbin/smbd ]
Starting Samba SMB daemon done
.
.
.
<notice>exit status of (squid smb nscd) is (0 0 0)
<notice>start services (xdm splash_late smbfs hylafax capisuite)
Mount SMB/ CIFS File Systems unused
.
.
.
<notice>exit status of (xdm splash_late smbfs hylafax capisuite) is (0 0 6 0 0)
Előzmény: Platon (673)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!