Keresés

Részletes keresés

Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24303

és vajon az mitől van, hogy nekem ennyire alacsony volt az éhgyomori inzulinom is? - meg mellesleg a cukrom is...

 

remélem ez az érték már elég ahhoz hogy kapjak metet... merthogy ha nem kapok akkor nem tudom mit tudnak velem csinálni... a csak diétában nem hiszek, hiszen most is csinálom, és semmi változás, heti hatnál meg már had ne sportoljak többet, nem szeretném az élsportot újra kezdeni :)))

 

jajjj hülye vagyok, ha azt mondom bárcsak lenne magasabb a terhelt inzulinom, hogy egyértelmű legyen a nyavajám?

Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24302
Csajok!

Nekem egyszer néztek inzulint, de nem volt terhelés, csak isma éhgyomri, és az
63,7 pmol/L volt. ( most konkrétan megnéztem. ) A leletre pedig ezt írta, inzulinszintje csak mérsékelten emelkedett. Itt is különböznek a mértékegységek?
Akkor mennyi lett volna terhelten?
kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24301

A 120 perces több mint 10-szerese az éhgyomrinak, erre már egy jó szakember IR-t mond PCO-val.

 

A 120 perces cukor valószínűleg azért ilyen alacsony, mert a sok inzulin jól lenyomta.

Előzmény: Pöttyösmacska (24288)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24300

Na, ezt fejtse meg valaki, és vendégem egy fagyira!:)

 

Macseknak ilyen értékekkel, 28-as  terhelt inzulinnal egyáltalán nincs ciklusa, nincs pé-je, semmije, nekem közel 33-as terhelt inzulinnal van ciklusom, pé-m, meg vérzésem. Erre a doki csak diétát akart adni...

Na, akkor most számít enyhének, és mi nem??? Lehet, hogy én nem is vagyok PCOS???:)

Előzmény: Pöttyösmacska (24292)
Szeleszte Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24299
Timike

Néha felbukkanok én is. Mostantában elég sok volt a stressz és a strapa. Végre jövőhéten elmegyek szabira és csinálom a szakdogám.

Nálam az endodoki a 40 napos ciklusokat nem nézte jó szemmel, mindenféleképpen 35 vagy az alá akarta rakni.
Most egyetlen árva szem 500 mg-osat reggel. Azzal le van tudva az egész nap. Teljesen más életvitel, hogy elég reggel egy és nem kell még este 11 kor fent dekkolnom, hogy hoppá van esti adag, akkor múszáj vacsizni ilyenek. Nekem nagy megkönnyebbülés ez a retard és 1425 mg helyett nekem elég ebből 500 mg. Ami még istenes, hogy nem fosok ész nélkül. Próbálok odafigyelni mit eszek, de egy egy szelet csoki vagy fagyi becsúszik mindenféle fosás következmény nélkül. sokkal gyomorkímélőbb, mint a sima met. Akinek van ilyen gastro gondja, nagyon tudom javasolni nekem nagyon bevállt.
A mostani ciklus: jún 30-án jött meg.
A fogyás megállt a redardal nem változott se fel se le.
dokihoz: szemtember 22-re kell visszamennem.
Előzmény: Timike74 (24297)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24298
Macsek!

Nem olyan vészed ez a várakozási idő ám, csak ilyenkor mi is türelmetlenebbek vagyunk! Én először 3,5 hónapra katam időpontot, aztán februárban mikor voltam, akkor a kontroll időpontja augusztus lett. Na bumm. Persze, hogy felhívtam a dokinőt, hogy ne viccelgessen itt velem majdnem fél évet várni.
Én ebből a szempontból rosszabb helyzetben vagyok, mert vidéken lakom és maszek endodoki a környéken nincs.
Nyári szabadságolások vannak, azt is számold bele. Pikk-pakk elmegy az a 1,5 hónap meglátod.
A sport pedig mind1 mi, csak rendszeres legyen és aktív:-))
Előzmény: Pöttyösmacska (24296)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24297
Hooo-hooooooooo-hóóóóóóóóóóóóóó kit látnak szemeim:-)))
Szeleszte:-))))))))))))))

Hisz ezek tök jó hírek!
Műxik a rendszer, rendben a lelked is, hisz egjött 31 napra, ami szerintem totál normálisnak mondható. Pont múltkor kérdeztem a dokit, mit tartanak "normális" tartományka, akkor mondta, hogy 25-26 naptól 40 napig.
MOst mennyi retardot szedsz?
Köv. endodoki mikor lesz?
Tábliba beírom és az utsó ciklust is, sőt, ha változott a súlyod azt is.

Timike:-))
Előzmény: Szeleszte (24295)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24296

Szia Timike!

 

Csak aug 18-ra van időpontom sajna.

 

vívtam, és mivel az nem egy tömegsport, amit akárhol lehet csinálni, most futok, floorballozom, és squasholok. nomeg a bringa, görkori, ilyenek. de a futás és a floorball a fő csapásirány! :)

Előzmény: Timike74 (24294)
Szeleszte Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24295
Sziasztok

Voltam kedden endokrin orvosnál, a vérvételről lebeszéltem mert temetésre kellett mennem. Az áprilisi eredményeim továbbra is pco-t mutatnak. Azt tette hozzá a doki, hogy nagyon szerencsés vagyok, hogy a metformin bevállt nekem, mert nem mindenkinek vállt be. Örült annak is, hogy nem kell sima metforminból 1425mg-ot szednem és ennyire jó a retard Merckformint 500 mg retardot írt fel továbbra is. A mostani vérzésem megjött 31 napra, az én 35-40 napos ciklusaimhoz képest ez jó jel. A nődoki is azt mondta, hogy a 35 alatti ciklushossz már normális és elfogadható.

Körülbelül ennyi történt velem

Üdv

szele
Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24294
Macsek!

Mikor kell visszamenned?
Ha írtad, bocs, de szita az agyam:-))))
Mit sportoltál?
És most mit sportolsz?
Előzmény: Pöttyösmacska (24291)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24293
Hóóóóóóóóó, Jó reggelt Csajok:-))))

Délben keltem és olyan, de olyan éhes voltam, hogy azonnal kajáltam.
Az éjszakát " megszenvedtük", iszonyatosan meleg volt és hosszú.
Gyanítom ma is ez vár ránk..........
Szóval met és éjszaka:
Bevettem egyet este 8-kor, majd éjjel 2-kor. Reggel 1/2 6-kor már csak egy kefírt ettem, na az mellé nem mertem bevállani, Bráder:-)))
Így most az ebédem mellé bevettem.
Nem hogy nem f@stam, de még simán sem voltam a budin:-)))

Macsek!
Én nem értek az inzulinhoz, a cukrod picit alacsony, de véleményem szerint nem rossz.
De majd jönnek a többiek és megtekintik, szakértik.

Jahhhhhhhh, egy lényeges infót elfelejtettem:
Tegnap nappal megszületett egy sebészetes nővérke "pici" babája, 41 hétre 5020 gr és 62 cm. ( lehet ő is metet szedett, hogy ekkora lett a bébi?:-)) Csak érdekességként


Kiscsirek!
Neked nagy-nagy léleksimit küldök, lassan, de biztosan jobb lesz. Az idő mindent megold és begyógyít, de gondolom ez most kül. képpen nem vígasztal.

Mocc!
Tedd, amit tenned kell és meglásd jobb lesz a közérzeted és eredményeid!

Bubus!
Nem bánnám, ha este 2 percre benéznél és megírnád, mit mondodtt endodoki!
Érdekel nagyon!

LJucy!
Apát szét ne szedd, mert ok. hogy optimisták vagyunk, de ha esetleg most nem jön össze, köv hónapban is kell majd:DDDDDDD
Én személy szerint nem hiszek a minden nap 3x-i akció sikerében.
Ugyanis nem termelődik megfelelő számú és minőségi cucc.
Mi lesz így a PH-dal, hogy szétsikáljátok, hhmmmmmmmmm erre nem gondolsz.:-))))))))))))))))))))))))

Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24292

na, persze nem látszik

 

3.30 Glucose terhelés 0 perc  3.30-5.50 enyém 3,82

Glucose terhelés 120perc 3.30-7.80 enyém 3,30

Insulin terh 0 perc  2.60 - 24.90 enyém 2.39

Insulin terh 120 perc itt nincs határérték megadva, enyém 28,69

Előzmény: Pöttyösmacska (24291)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24291

itt van az egész határértékekkel együtt. lehet hogy enyhe IR de a szervezetemnek már elég ahhoz, hogy semmilyen de semmilyen ciklusom ne legyen... nekem évek óta egy peteérésem sem volt.

 

 

 

 

Előzmény: Amy1986 (24289)
mocc Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24290

Hellóka!

 

Köszi az infókat, véleményeket, csak most jutottam hozzá, hogy benézzek ide, mert tegnap jól elmentem sportolni, dobáltam vagy két órát. Ma már párom direkt úgy csomagolt nekem kaját melóba, hogy tudjak enni háromszor, de a reggeli tejeskávémról lemondani...hát az nem lesz egyszerű. Az endokrinológusra én is gondoltam, de a hormonvizsgálatom eredményei jövő héten lesznek készen, aztán hétfőn megyek vele vissza nődokihoz. Ahhoz képest, hogy SZTK-s doki, elég rendben van-eddig. A betegségtudatot meg azért említettem, mert azt láttam, hogy vannak, akik kb így fogják fel, én meg nem akarom és nem is fogom annak kezelni! Hétvégén megdumálom anyóssal, van-e endokrinológus ismerőse, aztán usgyi! De előtte még elmegyek négy napra fesztiválozni, amit majd sportnak és diétának fogok fel: karizomerősítés-sör és fröcsemelgetés, lépcsőzés-pincébe le-fel, ágytorna helyett sátortorna és társai:)....aztán nem bánom, jöjjenek azok az orvosok! Elvégre fejlődni kell mindenben, én meg az orvoshoz járásban mindíg is extratrehány voltam!

Amy1986 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24289
Macsek!

Tipikus eset az inzulinnal h a dokik ránéznek és jéééé ez tök jóóó!! :DDD

De nem annyira, azt is kell nézni h az éhgyomri hányszorosa a terheltnek és az több mint a 10x-ese... tehát IR! Enyhe de az. A cukor érték nekem alacsonynak tűnik de majdan mások megmondják... ott nem tudom a ref. értékeket de 4-5 re emléxek.
Nekem kb.6x-osa volt az inzulin az éhgyomri a terheltnek és adtak metet ...

Sztm Neked is kb. úgy kezdené mint nekem h elöször próbáljuk meg a diétát és a mozgást, de én kértem A gyógyszert is!;)
Kezdésnek nem rossz mint Ljucynál 3x250mg...mert az IR enyhe... nemhinném h többet felirna
Előzmény: Pöttyösmacska (24288)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24288

Glucose terhelés 0 perc  3.82

 

Glucose terhelés 120perc 3.60

 

 

Insulin terh 0 perc 2.39

 

Insulin terh 120 perc 28.69

 

remélem most látszik!

Előzmény: Amy1986 (24287)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24287
Hú én nem látok értékeket ! zzzzz
Előzmény: Pöttyösmacska (24286)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24286

Sziasztok!

 

Megvannak az eredményeim:

 

 

Glucose terhelés 0 perc:

Glucose terhelés 120perc

Insulin terh 0 perc

Insulin terh 120 perc

Szakértsetek meg!!!!

Amy1986 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24285
Ách so :D akkor már képben vagyok :))) Nekem nem tanácsolta senki de én magamtól inkább emeltem mint h a dokinő tanácsára csökkentsem, aztán megláttttyyyuk lesz-e erdemény :))))

Timikének : Tábliba : 750-500-750 -metet szedek.

Érdekes h azt irtad h Neked a Meforal szinte nem hatott semmit ... mitől függ?Van annyi féle :)) ... eddig nekem se lett vérzésem tőle ... hmm bár nem 9 hónapja szedem úgyh még bármi lehet.

Ljucy!
Te mikor emelted ? ciklus közepén v. megvártad a végét ? V. az mind1 h mikor? igy is hat... Mert én most a proginézés után emeltem minekután megállapitották h pé még csak a közelbe se volt .....
Előzmény: ljucy (24283)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24284
Fél háromra megyek. Mindjárt ebédelek még, aztán egy óra múlva indulok. Utána fogászat, úgyhogy szerintem beszámolni nektek csak holnap tudok. Írok mindjárt privit, de most már nincs hosszú levélre időm, majd holnap. Egyébként igen, dolgozom sajnos. :o(
Előzmény: ljucy (24279)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24283

Amy,

 

igen, jól emélkszel, 3*250 volt az adagom, mert azt mondta, nem akarjja, hogy jobban lefogyjak, így is fogok attól a kevéstől is. Erre én a csajok tanácsára felemeltem 3*500-ra...

Előzmény: Amy1986 (24282)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24282
Ljucy!

Nem tom h lemaradtam-e de azért megkérdezem ... Neked a doki 3x500 metet irt fel ... mert én mintha kevesebbre emlékeznék ... hmmm??? 3x 250mg ... vagy csak álmodtam ? :P :DDDD
Előzmény: ljucy (24276)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24281
Nagyon kedves Vagy! Koszonom! :))
Előzmény: Amy1986 (24280)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24280
Szisztok!

Kiscsirek!

Remélem jobban leszel lassacskán, ne akard az időt előrepörgeti mindennek oka van, most sírd ki magadat, ne szégyeld ... miért is tennéd ? jobban leszel , hamarabb megnyugszol, mert ha magadba folytod egy idő után nagyot robbanhat :S.
Küldök egy Cyber-Ölelést! Puszi, Amy

Előzmény: kiscsirek (24275)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24279

Bubus,

hányra mész a Mensbe?

kiscsirek Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24278

Koszi!! Akkor meg beken hagyom, 2-3hethez kepest a 4 nap meg nem olyan veszes..Es ma talan kicsit kevesebb is mint eddig, legalabbis igy delelott.

 

Előzmény: Bubus78 (24277)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24277
Nyugi a vérzés eltarthat ilyenkor tovább is! Nekem két hetet mondtak, hogy az még normális, de most olvastam a net-en egy orvostól, hogy a 3. hétre illik mindenféle vérzésnek befejeződnie. Szóval még felesleges a dokid zaklasd emiatt szerintem. Várd meg legalább az egy hetet és ha utána nem kezd el csökkenni, akkor hívd. Azért ez mindenképpen egy erősebb menstruáció, nem kell aggódni még!
Előzmény: kiscsirek (24275)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24276

Bubus,

 

köszi, aranyos vagy, de egyelőre több bogyót nem akarok szedni, megvárom, hogy így hat-e a met! És kłváncsi vagyok, hogy lesz-e most pé, és mikor, meg hogy sikerül-e elcsípni:)

Előzmény: Bubus78 (24274)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24275

Koszi, egy picit jobban. Legalabbis neha.. De pl tegnap hazaertem mindenk ok teszek veszek erre hirtelen ramtort a siras.. aztan probaltam osszeszedni magam, de ha valaki latott volna biztos hulyenek nez..

Szoval most probalok elore koncentralni, ezert is kezdtem ujra merni az talan kicsit lefoglalja a gondolataimat, legalabbis remelem.. :)

Akkor szerintem ezt beallitom egy uj ciklus kezdetenek, aztan meregetek, es kierul h alakul. Csak jo lenne ha fizikalisan is jobban lennek, mert tenyleg szertnem mar magam mogott tudni az egeszet.

De ha nem mulik a verzes este felhivom a dokit h mit javasol. Bar meg "csak" 4 napja tart..   

Előzmény: Bubus78 (24271)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24274
Én most cseppeket szedek, hasonló a premenshez, tehát részemről nem kérem. Viszont premensből nekem is van otthon pár szem, kb. 10, a tiedhez fel tudom én is ajánlani. Ljucy??? Neked nem? :o)
Előzmény: kollina (24273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!