Keresés

Részletes keresés

mekkme Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66977

Persze, ha előre úgy verekedtetek meg, hogy ezek benne vannak az árban. Utólag már nem érzem korrektnek ezek felszámítását, mert ezek olyan dolgok, amiket előre tudni lehet és lehet velük kalkulálni.

Előzmény: mekkme (66976)
mekkme Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66976

A kedves ügyfél egy f@szfej volt ez esetben, de még így is megérte gondolom, ha már elvállaltad.

Előzmény: BözsiBözsi (66970)
pajaci Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66975

"csak szerelvényezés (mosdó csaptelep és szifon, valamint WC kagyló telepítés és külső fali wc tartály felszerelése) darabonként 12.000 Ft"

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134407736&t=9054448

Előzmény: pocsolya84 (66973)
pajaci Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66974

Van azért más ár is.

88mm-es festett borovi, háromrétegű üveggel bukó-nyíló kivitelben 120x150cm-es 120ezerFt.

Előzmény: pocsolya84 (66973)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66973

Én is most újítom a házam...

 

Anélkül, hogy tudnánk mekkora a ház, költségekről elég nehéz beszélni, legfeljebb fajlagos költségekről.

 

Szóval:

 

Nyílászárók: egy középkategóriás ablak (120 x 150-es) kb 35 e Ft-ba kerül, a régi nyílászáró kibontása és az új beépítéséért pedig olyan 15 000 Ft-ot szoktak elkérni. (legalábbis nekem ennyiért csinálták az ősszel)

Erkélyajtó: 70 ezer Ft

Bejárati ajtó: 90 ezer Ft.

 

Villanyszerelés: Nekem úgy csinálják most, hogy 25 e Ft a szerelvényezés plusz minden villamos kiállás 3800 Ft + anyagköltség, a végösszeg olyan 400-500 ezer Ft lesz, és akkor semmi extra nincs benne (riasztó, klíma meg ilyenek), egy 100-120 m2-es lakásnál olyan 200 e Ft + anyagköltség

 

Konyha: A burkolást/csempézést 2000 Ft/m2 áron szokták csinálni ha szakival csináltatod.

Konyhabútor: 300 ezer Ft alsó hangon, bár megint csak a méretektől függ minden. Egy sima konyhablokkot ami a 37 m2-es panelbe való már megkapsz 95-100 ezer Ft-ért is.

Konyhai gépek: főzőlap + sütő: 150 ezer, mosogatógép: 70 ezer, páraelszívó 60 ezer, hűtő 100 ezer

és erre jönnek még rá a munkadíjak a beszereléshez, beüzemeléshez, szerintem egy 5-10 e Ft-ot biztosan elkérnek készülékenként.

 

Fürdőszoba + WC:

Ezt nem lehet megmondani, mert attól függ, hogy milyen igényszintetek van: fürdőkádat például lehet kapni 30 ezerért is meg 530 ezerért is.

De a munkadíjak: csempézés: 2000 Ft/m2, kád berakása: 15 e Ft, kézmosó berakása: 5 e Ft, csaptelepek berakása kb 2500 Ft/db, WC berakása: 8 e Ft

 

 

Fűtéscső a falba: nekem 600 Ft/m árat mondtak a horonymarásra.

 

Klíma: 300 e Ft és akkor fűteni is tud.

 

Nehéz összeszámolni, de javaslom, hogy amit lehet azt próbáld meg te megcsinálni, mert nagyon drága a munkadíj.

Előzmény: klajosh13 (66944)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66972

ilyen üres leíráshoz bármit hozzá lehet képzelni.

Előzmény: öreg_néne_b (66963)
KömKel Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66971

Most csináltam egy kiviteli tervet és költségvetést egy nagyon lejtős telekre, az épület a telek végében.

Csak a telken belüli anyagmozgatásra kellett számolnom 1 milliót, mert lehetetlen teherautókkal felvinni az anyagot. Szépen mindent leöntenek a telek végében, és vagy kézzel, vagy bobcattal, vagy egyéb módon fel lesz hordva az épitőanyag.

De ugyanez igaz egy szűk, kicsi telekre, ahol meg a depózás nem lehetséges, és sok apró fuvarban kell elhordani mindent.

 

A hangsúly azon van, hogy a megrendelő ne utólag értesüljön a dologról, illetve hogy az árajánlat adásakor erre fel legyen hivva a figyelme.

Mert ha a másik cég elsunyitja, akkor a látszólag jobb áraival övé a munka.

 

Nekem van olyan kivitelező ismerősöm, aki nem is vállal munkát a belvárosban a parkolási és cuccolási mizériák miatt.

Előzmény: BözsiBözsi (66970)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66970

Ez azért nagyon egy elnagyolt válasz erre...

 

Vannak olyan helyzetek amikor igenis jelentős plusz költséggel lehet valamit megoldani, és ha tetszik ha nem ezt a kedves megrendelőnek kell állnia...

 

pl. senkinek sem kötelező a város közepén vásárolnia egy lakást amit fel akar újítani, mert igenis lesznek olyan plusz költségei ami egy egyszerű külvárosi lakásnál nulla lenne.

 

Saját példa:

 Bp. V.ker. A sétálóutcák közepén.. manzárdlakás...

Rendelve egy méretes konyhabútor...

Árajánlatkor mikor még be sem volt árazva figyelmet felhívta a megrendelő, hogy azért mert ez egy exkluzív hely nem kéne exkluzív árat számítani, mert az pofátlanság.

Ajánlat után felháborodás, hogy miért ilyen drága, miből képzelem azt, hogy azért mert egy drága helyen lakik drága holmik közt azért neki drága is lesz a bútora...

Külön felháborodott azon, hogy neki kell fizetnie a parkolási díjat is...Szerinte neki ahhoz semmi köze így azt nem számolhatom fel a vállalásba...

Egyébként plusz költség volt még az is, hogy a Duna-parti parkolóból kézben kellett minden alkatrészt a helyszínre szállítani, és természetesen ezért ő szintén fel volt háborodva, hogy ezért felár lett felszámítva... kb. bő 1km kellett cipelni minden elemet, és fel a tetőtérbe gyalog, mivel a liftet tilos volt használni, mivel az nem a !!!személyzet!!! részére van fenntartva.

Csak a kicuccolás volt 11 munkaóra 6 embernek...

Szerinted ezt a pénzt kinek is kellene kifizetnie?

Ámbár végül is, csak személyzetnek hívtak minket, és nem szolgáknak.. lehet, hogy meg kellett volna köszönni...

Előzmény: öreg_néne_b (66969)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66969

Inkább csak a kivitelező ceruzája fog vastagabban. Ugyanonnan szerzi be az anyagokat és ugyanazokat a melósokat viszi mindenhová.

Előzmény: Calcitos (66965)
KömKel Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66968

Én csak sima hőtükröset raktam alá (Solflex tél), nem buborékosat.

Ezzel kapcsolatban nincs abszolút egyetértés se a tervezők, se a kivitelezők között, szóval kvázi azt teszel be, amit akarsz :)

Előzmény: topikolos (66967)
topikolos Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66967

Köszi.

 

Tehát ha megfordítom, és a szigetelésen fekszik a cső, az maradhat úgy, azt már nem kell emelgetni?

 

Olvastam, hogy te tettél hőtükrös fóliát. Azért megkérdezem, hogy szerinted érdemes? Az a buborékos fajta kell, gondolom. Ha van ilyen fólia, helyettesíti a technológiait, vagy az is kell azért?

Előzmény: KömKel (66966)
KömKel Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66966

Ha megforditod a vasat, akkor jobb a helyzet, mintha alul lenne. A háló alatti 2 cm betontakarás teljesen standard, az már jó.

De egyébként ha jó minőségű esztrich betonból van készitve, akkor 5.5 cm-re is vállalnak garanciát, sima alsó hálózással.

 

Előzmény: topikolos (66964)
Calcitos Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66965

 Felkapott helyen minden drágább. Nem csak a felújítási árak, hanem akár a kiskereskedelmi árak is.

 Természetesen nem minden duplázódik, de  tízen-  húszon százalékokkal biztos magasabbak.

Előzmény: öreg_néne_b (66963)
topikolos Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66964

KömKel!

 

Azt írtad korábban, hogy 6 cm-es betonba már be lehet tenni a padlófűtés-csöveket. Ezt hogyan? Ha a szokásos 2cm beton-háló-20-as cső sorrend van, akkor felül már alig marad 1,5 cem betontakarás. Vagy ilyenkor jól jön, ha megfordítom a hálót a szerelés után? Ilyenkor alulra a cső alá ha nem kerül beton, az nem probléma? (végül is a rendszerlemezeknél sincs beton alatta, vagy rosszol tudom?)

Így megfordítva 3-3,5 cm betontakarás lenne, viszont a vasháló alatt sem lenne összefüggően mindenütt 2 cm.

 

Köszi!

öreg_néne_b Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66963

Ezt nem értem. Ugyanolyan lakás egy felkapottabb helyen akár kétszer annyiba kerül, mint egy kevésbé népszerű városrészben. De ennek mi köze a felújítás árához?

Előzmény: Törölt nick (66945)
Palási Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66962

"Villany hogy jött ki ennyire?"

 

 

 Miért kérdezed   ? Sokallod ?  kevesled ?

 Mint írtam nem tudjuk a lakás helyét ill. a nagyságát se. A villanynál  ha végére ér az armatúrázásnak, lehet még kevés is.

 Viszont kimaradt : a bontási és hulladék elszállítási művelet konténer, lehordás fuvar elhelyezési díj.

 Aztán nem írta a Lajos, hogy mit akar a padló burkolatokkal, na meg a javító kőmíves munkát se vettem fel  pl. én.

Előzmény: tgwh8 (66950)
yushchenko Creative Commons License 2015.04.07 0 0 66961

RIHO Lyra kádat vettem, a legnagyobbat (170*110). Öntött márványt akartam, de azokat csak kisebb méretekben gyártják...

 

Én abszolut nem gondolom, hogy a magam 120 kg-jával, és a teleengedett káddal (+150kg minimum) és a párommal (+60kg) még jó lenne a kád kizárólag lábakon. De természetesen lábakon áll, ezeket megvettem, de kapott plussz alátámasztást ahol csak lehetett. Persze lehetne kisebb terhelésre is tervezni a kádat, de akkor az egésznek semmi értelme, legalább is számunkra.

Előzmény: Petya79 (66902)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66960

Bezzeg a legevidensebb, fotocellás vízcsapot nem is ajánlottátok.

 

Majd veszek egy sima hidegvizes karos csapot, és oldalról fog főlélógni. Tök jó lesz, azt lehet kézháttal is macerálni, és eleve balkézre fog esni ami szintén nem hátrány.

Előzmény: tgwh8 (66958)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66959

Van egy 25×25-ös kis sarok virágtartóm, sokszor végigpróbálgattam, és ez a min-max méret ami befér, emellett van hely vállban. A wc előtt nem jó, mert messze a lefolyó, befolyó és fennál a fejbeverés esete, meg ott szűkíti a teret. Ha a 25 centit leveszem, nem sok marad mellette, kb 50, így a falra tehető wc is lekerül a napirendről, bár nem tudom, hogy azoknál mennyire kerül ki az eredeti falsíktól a wc eleje. De ha azt választanám akkor meg nem középre, hanem a fal mellé kerülne a wc az meg sehogy se jó. Sarokba se lehet. Valószínűleg lesz a magas tartály akármennyire nem divat, de az nem szűkíti majd a teret, a csövet meg be lehet szépen csempézni gkartonon, ytongon, hogy ne látszódjon, ne legyen olyan mint 1977-ben, még ha első blikkre olyan is :)

Előzmény: Petya79 (66956)
tgwh8 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66958

Kézmosóval meg ne szarakodj. Tedd fel a legkisebb csapot a wc tartály fölé, és vezesd bele :D

Vagy annyi mindent sűllyesztenek már a falba, a kézmosót miért ne?

Előzmény: Törölt nick (66955)
Petya79 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66957

Elképzelhető. Nekem egyszerűbb a dolgom, mert szegedi vagyok. Feltéve persze, ha létezik még a cég (rég jártam arrafelé).

Előzmény: halaloszto (66953)
Petya79 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66956

A 110x70-es alapterület nagyon pici. Nem tudom, hogy hová esik a falnyílás, meg hogy milyen kifolyású a WC; de talán egy nem túl mély mosdóval (pl. 50x22 cm-es Duravit D-code), egy rövid WC-vel (pl. egyes Jika WC-k), meg egy Marley 600 luxus tartállyal valamivel előrébb lennél.
Ha így is kevés a hely, akkor meg egy sarokba helyezhető WC jöhetne számításba, mellé vagy vele átlósan egy pici sarok kézmosóval (31x31-es Sapho Aqualine, 32x32-es Cersanit Sigma 32).

 

Vagy ha nagyon sok pénzed van, Corianból bármilyen pici kézmosót legyártanak Neked, csak győzzed kifizetni. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (66935)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66955

Na jó, maradjunk annyiban, hogy gránittömbből is készültek kádak. Vagy koporsók?

Előzmény: tgwh8 (66952)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66954

Nézd, Michelangelo fáklyát használt steklámpának, mégis kisimogatott ezt-azt.

Előzmény: tgwh8 (66952)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66953

ja, ezt a céget én is néztem. aztán kiderült hogy annyira egyedi, hogy meg sem lehet nézni belőle egy létező példány Bp 100km-es környezetében.


Vajk

Előzmény: Petya79 (66932)
tgwh8 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66952

De azért olcsóbb, mint ha egy gránittömbből állnék neki kivésni a kádat :D mondjuk az garantáltan örök élet lenne, meg egy fél, mire végzek vele :D

Előzmény: Törölt nick (66951)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66951

Nevezzük azt az amcsi hülyeséget egyszerűen sírkőnek, vagy műkő ablakpárkánynak. 13-as violinkulcsod van?

Előzmény: tgwh8 (66950)
tgwh8 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66950

Villany hogy jött ki ennyire?

 

 

Bakker, tényleg, öntött márvány, először le sem esett :D :D gondolom jól felmelegítik, megolvasztják, aztán kád formába öntik, tök egyszerű, nem? :D mint a vasat vagy az alumíniumot :D

Viccet félretéve, gondolom márvány hatású valami öntése zajlik a gyárban. Amcsiknál csinálnak ilyen egyedi konyhapultokat, betonnal öntik le a faszerkezetet, aztán csiszolják. Most hogy speckó beton, vagy tesznek rá valami műnyag fóliát, az passz... 

 

Kéménybetonozós kérdésemre senki sem tud választ adni?

Előzmény: Palási (66948)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66949

És cirka fél év az alapidő, HA minden és mindenki ugrásra kész. (a pénz is)

Előzmény: Palási (66948)
Palási Creative Commons License 2015.04.06 0 0 66948

Azért egy 1990 -ben épült lakás talán ennyire nem romlik le. 

 

 Én ha jó helyen van, megvenném kipróbálnám, aztán kezdeném a szétverést.

 Mennyi lenne  ?

 

 Legalább 6 millió !

 

 

És nézzük most közelebbről is  ! Fürdőszoba  : 1,5 milló,  

 

WC  500 eft,

 

 villlany  : 750 eft,

 

festés  na ez marad a végére,

   Fűtés korszerűsítés. (Jelenleg egy régi FÉG cirkó van, ezt kell cserélni), de hogy mint később írod a csövet is a falba szeretnéd  , így erre is szánj rá 1,5 millát.

 

 

 - Ablakok/ajtók cseréje vajon hány dab lehet  , szánj rá újabb 1,5 millát

 

  Konyha ( komplett konyhabútor cseréje, gépesítése) és burkolat marad a régi ? Nem   hát tegyél félre erre 2 milliót,

 

 

eddig ez mennyi ? 7.75 milla, mint látod már itt is nagyot tévedtem. Fővállalkozó 1,5 milla ( de ő elrejti az árakaban ). Nagyon nagyon sok mindent nem tudunk, pl. mekkora a ház ? Hol van ?

 

 

  Milyen sorrendben történjenek a munkálatok?

 Kezdjed egy költségvetéssel  - még árazás nélkül, ha nem lesz 5 -6  oldal, akkor biztos valami kimaradt. De a  komolyabb lehet 15 oldalas is.

 

 Az elsőt te készíted, aztán a többit majd a szakemberek.

 Sok sikert !!

 Ja a festés majd kihagytam ilyen nagy munkánál csak nem kínlódtok egyedül.

 350 eft min.

    " Illetve ide és ide menjek, mert ők jól és megbízhatóan"

 Menjél egy tervezőhöz, aztán az majd ajánl sok mást

 

Előzmény: klajosh13 (66944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!