Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.13 0 0 40073

Hűha, csak nem jutalékért dolgozol...? :)

 

Az első incidensnél voltam 16 éves, a másodiknál voltam 23. Nekem akkor még az "erdő mindenkié" boldog, naiv hozzáállásom volt. A szituáció pedig az, hogy megkérdezem udvariasan a bácsit, hogy tudunk-e itt vizet tölteni valahol, a frusztrált pénisz pedig kifakad, hogy mit képzelünk, hogy csak víz, mindenki csak vizet akar, senki nem akar venni semmit stb. 

 

Elhiszem, hogy cserélődött a legénység, de ettől még nekem ez maradt meg. Nem akarom rontani a hitelüket, elhiszem, hogy ma már mások.

Előzmény: HEV (40071)
Nemo Creative Commons License 2013.05.13 0 0 40072

Pontosítok: a vasárnap hajnali helyett csak a topik szombat esti állapotáról tudok beszámolni.

Előzmény: Nemo (40070)
HEV Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40071

Valószínűleg én is 'elhajtanám' azt aki bejön a magánterületemre és ott bármiféle szolgáltatásra tart igényt csak úgy.

A VÍZ ügyben pedig Bánkútról illik tudni, hogy a fennsíkon nincs forrás, nincs vezetékes víz, a 'kis tó' a csapadékvíz gyüjtésre van és pld. az elmúlt évben is üres volt a szárazság miatt, ugyanis a ház belső hálózatához az 'ivóvizet' is lajtos kocsival hordják fel jó messzíről és gondolom nem ingyen. Az a forrás kinézetű csap ami kívül van erre a hálózatra csatlakozik és nem kimondottan ivóvíz.

Pontosan ezért lehet vásárolni palackos ásványvizeket elég borsos áron, vagy fel lehet cipelni a hátizsákban, néhány száz méterrel lejjebb még van forrás.. Az is látszik, hogy az évtizedekkel ezelőtti tulajdonos lecserélődött az elmúlt években semmi rosszat nem lehet mondani az üzemeltetőkre, tehát elavult adatokkal nem célszerű rontani a cég hitelét. 

Előzmény: Törölt nick (40068)
Nemo Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40070

Aki szeretné tudni, mit láttam itt ma hajnalban, írhat nekem az adatlapon megadott címemre. (Nem arra, ami nem nyilvános, hanem ami a bemutatkozás első sorában van.)

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40069

Ja, hogy így? 

Így én sem biztos, hogy szeretnélek benneteket! :D

Jelentősen javítja a bennszülöttekkel a kapcsolatot, ha kereskedelembe bonyolódtok.

Egy csoki - na igen, itt is.... - vagy egy kóla és mosolyogva megkapod a zuhanyzót is!

Ennyit megér a dolog talán... )

Előzmény: Törölt nick (40068)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40068

Akkor fussunk neki még egyszer: téged (titeket) persze, hogy szerettek, mert ott szálltatok meg. :) Mi nem. Minket nem szerettek, mert megkérdeztük, hogy honnan tudnánk vizet venni...

Előzmény: HEV (40066)
Pápai vándor Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40067

OKT

Városlőd -Kislőd -Bakonybél

2013.05.11

 

Az út végig jól járható , a jelzések egy-két hely kivételével jók.

Torna patakon jó lenne egy híd az átkeléshez.

Torna patak völgyéből ahol jobbra egy ösvényen fel kell menni a volt kisvasút töltésére ott jó lenne

egy erőteljes jelzés mert az ösvényt benőtte a lapulevél így simán mész tovább a patak melletti ösvényen.

Ahol jobbra elmégy kék kereszt Csehbánya felé onnan pár méterre van ez a nehezen észrevehető ösvény.

Máshol jók a jelzések.Mészégetőtől remek kilátás Bakonybélre.

Gerence fogadónál és Némethbányán is a bélyegzők rendben , a vasútállomáson meg főleg:)

HEV Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40066

Én semmi ilyet nem tapasztaltam, pedig az egész házban csak hárman voltunk és egy éjszakára.

Normális kiszolgálás, normélis étel és kedves hangulatú esti beszélgetés.

Az árak semmivel sem rosszabbak mint bárhol más helyen és mivel több kategória van mindenki eldöntheti, hogy mit választ.

Előzmény: Törölt nick (40041)
atidas Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40065

Már elérhető, nézhető a legnagyobb videó csatornán!

A szent István vándorlás 1-36 része megtekinthető.

 

https://www.youtube.com/watch?v=waPqISv3J5g

 

 

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40064

Ezt a beírásomat is mindjárt törlik, meg Annyi bajét is, mert semmi köze nincs a kéktúrához. 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (40062)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40063

Badarság, kéktúrával kapcsolatban írtunk, itt már napok óta megy a témázás.

A tarvágás is lecsóba került, jó nincs benne a túra szó, de témába vág, ahogy a mi beírásaink is.

 

Sajnos tudom, hogy milyen személyiség ül a moderátori székben, így nem csodálkozom, csak fel vagyok háborodva. 

Előzmény: Törölt nick (40055)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40062

:DDDD Ez jó!

 

Pedig már gondolkodtam, hogy lecserélem a szarukeretet, de úgy látszik így vagy úgy, de van hatása nemcsak a látásban, hanem az el-látásban is! :DDD

Előzmény: annyi baj legyen (40053)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40061

...akkor én régen jártam ott. Az emlegetett hölggyel nem találkoztam, én még urakra emlékszem.

Előzmény: Garofano (40058)
Garofano Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40058

Nekünk is jó tapasztalataink vannak Bánkútról. Jót beszélgettünk a hölgyekkel és az augusztusi szárazság közepén simán adtak vizet.

Előzmény: hörpölin (40056)
hörpölin Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40056

Igen, én is erősen elgondolkoztam a mostani törlés lehetséges indokain, de semmi épkézláb magyarázat nem jutott az eszembe. :-( 

 

Nos, a bánkúti síházas élményeim nekem csak pozitívak: a kezelőváltás után már kétszer is megszálltam ott, mindkét alkalommal nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Csak jót mondhatok róluk! A pecsét az egy másik dolog: szerintem sincs jó helyen a síház bejárata mellett az ajtófélfán! Pontosabban jó helyen van ott, hiszen mindenki könnyen hozzáférhet, viszont a napsütés megöregítheti a gumit, törékennyé válhat. Ezt is jelezni fogom benn az MTSZ-ben, hogy lehetne-e egy szabványos dobozkát felszereni az ajtó mellé? Persze ezt egyeztetni kell majd a Síház üzemeltetőjével/tulajdonosával is.

 

mubbarak:

"Nekünk szerencsénk volt de a hózzáállás is sokat számít nem bántok senkit ők se bántanak , sajnos van olyan is,hogy ok nélkül bele kötnek valakibe ."

 

Köszönöm, hogy ilyen jó véleménnyel vagy rólam. Nekem magamnak sincs ilyen jó véleményem saját magamról! :-) Viszont a fentebbi mondatoddal Te magad is elismered, hogy tehetünk bármit, lehetünk a legkonfliktuskerülőbbek, bármikor, számunkra átláthatatlan okokból belénk köthetnek. Erre írtuk már többen is többször: a kultúrák, a szocializáció gyökeresen különböző volta már eleve determinálja egymás szándékának, tetteinek félreértését, meg nem értését, ami aztán finoman szólva is meglepetéseket okozhat a gyanútlan túrázónak! 

Előzmény: annyi baj legyen (40053)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40055

Nagyon elkanyarodtunk a témától. Engem is töröltek.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (40051)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40054

Akkor ez biztosan a személyednek szólt:) Minket húsz évvel ezelőtt is kinéztek onnan, hogy csak vizet szerettünk volna venni, és tíz éve is gyanakodva néztek ránk, hogy leültünk a kis mesterséges tó melletti pihenőbe, és saját kaját ettünk; konkrétan a jóember rákérdezett, hogy nem illene-e bemenni legalább egy kólát venni vagy ilyesmi. Utána csodálkozott, hogy elhajtottuk...

Előzmény: Remélemilyennicknincs (40052)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40053

Biztos ő is ellenőrnek nézett :)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (40052)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40052

A bánkúti síházasok a túrázókhoz negatívan állnának hozzá??? 

:O

 

Ezen megdöbbentem. Éppen hogy az ellenkezőjét tapasztaltam. Egyedülálló női túrázóként a tetőn lévő ficak árában kaptam tőlük egy éjszakára szobát, nehogy bajom legyen.

 

Igaz, ez négy éve volt, amikor egy idős hölgy volt a gondnok.

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40051

Na jó, most lett elegem az Indexből.

 

Tegnap este beírtam, mára eltűnt a beírásom.

A beírásomban egy szóval sem uszítottam senki ellen, senkit nem szóltam le.

 

Ellenben a beírásomban a következő szavak szerepeltek:

 

Böjte Csaba

Munkalehetőségek megteremtése

Afrikai új ültetvények, melyek az ottani éhező lakosságnak adtak munkát és most már megélhetést.

Valamint beírtam a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítványt is.

 

Érdekes, hogy ez a beírás eltűnik, de mocskolódó, az adott népcsoportot leszóló beírások bennmaradnak.

 

Szégyelje el magát az a moderátor, aki így gondolkozik, mert ez őt minősíti, nem engem.

Garofano Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40050

Erdőirtás. Szabad egyáltalen ide beírni kérem?

BaloghP Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40048

ez 5 éve is le volt már írva, most lenne lehetőség változtatni.

Előzmény: Törölt nick (40041)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40045

Ez most szálaló erdőművelés vagy tarvágás? :-)

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 40041

A bánkúti síházasok mindig is eléggé negatívan álltak hozzá a mezei túrázókhoz. Kissé pénzre kihegyezett társaság.

Előzmény: BaloghP (40035)
mubbarak Creative Commons License 2013.05.11 0 0 40036

Üdvözletem a természetet szerető és tisztelő társaságnak. Magamról néhény szó édesanyukámmal kezdtünk túrázni és ebböl az örökségböl ered a szeretetem a természet járás iránt és a kék túra örök .Édesanyám a 1267-ik teljesítő. Ősszel jártam be a cserehátot a kedvesemmel Bódvaszilason már este 7 körül mentünk keresztül november 10- e körül ,senki nem volt az utcán ,semmi attrocitás nem ért. Másnap jártuk be az igazi mély szegénységben levő vidéket Felsővadász, Irota Nyésta Abaújszolnok - Akivel beszélgettünk segítő kész volt szentmihályi gombát szedtek segítettek a beszántott ösvényeken megtalálni az útat. Nekünk szerencsénk volt de a hózzáállás is sokat számít nem bántok senkit ők se bántanak , sajnos van olyan is,hogy ok nélkül bele kötnek valakibe . Mindeképpen a helyi önkormányzattal együtt lehet megoldani a helyzetet a túra elterelése nem megoldás mert egy ídő után már nem lehet merre járni ha emiatt terelnénk mindig. Elszomorító az is ,hogy egy palack akkor lesz nehéz ha kiürült és nem az orkok dobják el. minden tiszteletem hörpölin úré az okt be vetett önzetlen munkájáért nagyon sok segítség .Amivel tudok én is segítek bélyegzők állapota stb. mindenkinek békés túrázást ! Mudrák Balázs

Előzmény: hörpölin (40034)
BaloghP Creative Commons License 2013.05.11 0 0 40035

picit más téma, ma bánkúton (is) jártunk, eddig ez volt a legrosszabb állapotú pecsét, nagyon kiszáradt töredezett a guminyomat. az egész bánkúti jelenség egy rejtély számomra, Galyához vagy Mátraházához képest nagyon nagy csalódás hogy ennyire nem értékelik azt hogy a pecsét ott van náluk. a jövőben érdemes lenne elgondolkozni hogy olyan kocsm akapja aki ezt értéknek tartja, h anincs iylen akkor meg menjen  1 ládikába a fő parkolóba, és onnan minden túrázó abba a vendéglátó helyre megy ami neki szimpatikus.

hörpölin Creative Commons License 2013.05.11 0 0 40034

Az önkormányzat és a kisebbségi önkormányzat megkeresése jó ötlet! Ezt akkor javasolni is fogom a legközelebbi ülésen! De mint írtam, a legfontosabb most azt tisztázni, hogy rajtatok kívül ki volt az a másik csoport, akikről Güszi írt pár napja, ahol állítólag tettlegességig fajultak a dolgok! 

Előzmény: Garofano (40033)
Garofano Creative Commons License 2013.05.11 0 0 40033

Nehéz kérdés, pedig már aludtam is rá egyet. Azt gondolom, hogy egy ilyen kérdés eldöntésekor azt sem szabad elfelejteni, hogy a kéktúrát kisgyermekesek, egyedülálló nők és anyák nagyobb gyerekeikkel, erejük teljében lévő férfi nélkül is járják. Az ő számukra egy ilyen helyzet sokkal nagyobb kockázattal jár. Nem gondolom azonban, hogy el kellene terelni az OKT-t olyan helyekről, ahol eddig gond nélkül át tudtak haladni a túrázók. Ahogyan azt sem hiszem, hogy egy gyereknek árt, ha áthalad a soron. Ráadásul a Cserehát szép is.

 

Bódvaszilas viszont engem is meglepetésként ért. Bíztam benne, - ahogyan itt sokan mások is – hogy a hozzáállásunk megóv attól, hogy konfliktusba keveredjünk. Hát nem így lett. Az, ami a többi faluban működött itt csődöt mondott és futólépésben távoztunk. Ezek után nem tudnám nyugodt szívvel javasolni a nagynénémnek, aki hamarosan két fiával halad át a településen, hogy menjenek nyugodtan nem lesz baj. Csak annyit tudok mondani, hogy menjenek olyan korán, amilyen korán csak lehet. Aggódni fogok értük aznap, pedig az OKT nem túlélőtúra.

 

Az is kérdés számomra, hogy Bódvaszilas esetében tud-e a helyi önkormányzat a problémáról, vagy csak a túrázók? Nincs olyan kisebbségi vezető, aki segíteni tud? Megtettünk mindent egy esetleges terelés előtt, amit lehet, vagy egyszer csak azt veszik észre a helyi vendéglátók, hogy kiesett egy bevételi forrásuk?

hörpölin Creative Commons License 2013.05.11 0 0 40032

Úgy küldtem el a hsz-em, hogy nem olvastam a hozzászólásod, síncsavar, de úgy látom, ugyanazt írtuk le, csak más szavakkal! :-) 

Előzmény: sincsavar 1.1 (40030)
hörpölin Creative Commons License 2013.05.11 0 0 40031

Köszönöm minden eddig beírónak a hozzászólását! Ahogy szulajmanszultan leírta néhány hsz-szel lejjebb: az MTSZ, és a kéktúra szakbizottság, úgy mint a kéktúra szervezője, irányítója, felelősséggel tartozik a kéktúrázók biztonságáért. Pláne azok iránt, akik a közeljövőben meginduló reklámkampány okán fognak bekapcsolódni ebbe a mozgalomba, gyakorlatilag nulla túrázó és úgy általában véve nulla gyakorlati ismeretekkel. Mi itt a fórumon azért meglehetősen harcedzettek és szókimondóak vagyunk, mindent kitárgyalunk egymás között, de a hideg futkározik a hátamon arra a gondolatra, hogy a közeljövőben esetleg a jelenlegi kéktúrázók többszöröse fog megjelenni egy-egy exponáltabb helyen: Mátraverebélyen, Bódvaszilason, és a sort még folytathatnám.

 

Előre sejtettem, hogy a vélemények nagyot fognak szórni, de annak örülök, hogy mindegyikőtök elég fontosnak érzi ezt a problémát ahhoz, hogy hozzászóljon a témához. Ez megadta nekem is a kezdőlökést: a legközelebbi ülésen felvetem, hogy a bizottság erről is tárgyaljon, pont a fentebb már említett biztonság miatt. Hogy mire jutunk odabenn - sőt, hogy jutunk-e egyáltalán valamire - azt nem tudom, de a témát napirenden kell tartani, mert fontos és aktuális. Szerintem a legsürgősebb most azt tisztázni, hogy mi történt a múltkor Bódvaszilason?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!