Keresés

Részletes keresés

körte- Creative Commons License 2012.09.23 0 0 56940



"A PCOS ellen küzdök és én fogok győzni!"

 

JUBILEUMI PCOS KÖZÖNSÉGTALÁLKOZÓ

a Kelenföldi Missziós Központ Épületében (Budapest, XI.kerület Etele út 55.)

2012. október 6-án, szombaton 10:00 – 17:00 között
Fókuszban az életmódváltás: új élet egy új életértJubileumi PCOS KÖZÖNSÉGTALÁLKOZÓ


Mozogj rendszeresen, egyél egészségesen és tudatosan, és változtasd meg az életedet Te magad! Ebben segítenek Neked szakembereink, meghívott vendégeink és előadóink az ötéves PCOS Szívügy Alapítvány jubileumi közönségtalálkozóján.

Akikkel találkozhatsz: Monspart Sarolta, D. Tóth Kriszta, Kriston Andrea, Zentai Andrea, Brezina Kinga
A helyszínen személyesen is konzultálhatsz a PCOS legelismertebb hazai szakértőivel, köztük dr. Tűű László és dr. Major Judit endokrinológusokkal és dr. Breyer Helga belgyógyásszal.

Ne hagyd otthon a családot sem, hiszen lesz szoptató- és pelenkázószoba a piciknek és játszószoba a nagyobbaknak.

A belépőjegy ára 990 forint, ezért értékes ajándékcsomagot is kapsz támogatóink jóvoltából.

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, ezért kérünk, hogy feltétlenül jelezd részvételi szándékodat a pcos.talalkozo@gmail.com címen.

Részletes program: http://

 

körte- Creative Commons License 2012.09.23 0 0 56939

Sziasztok!!

 

PCOS-es vagy? Ismersz olyat aki PCOS-es, esetleg még nem tud róla?

 

 Oszd meg ezt , hogy minél többekhez jusson el az idei PCOS Közönségtalálkozó híre.

A közönségtalálkozót a PCOS Alapítvány azért szervezi, hogy itt mindazok, akik tanácstalanul, egyedül küszködnek tüneteikkel, orvostól orvosig jártak és nem kaptak megfelelő válaszokat itt együttesen, sorstársakkal és a PCOS elismert hazai szakérőivel találkozva minél többet megtudjanak a PCOS-ről és főként arról, hogy mit lehet ellene tenni. Az idei találkozó legfontosabb üzenete, hogy IGENIS LEHET TENNI A PCOS ELLEN, életmódváltással, egészséges táplálkozással, rendszeres mozgással sikerrel küzdhetünk ellene.

Segíts Te is abban, hogy minél többen tudjanak erről a lehetőségről!
További információk itt:  events/257394167712913/http://www.facebook.com/

 

-zsumi- Creative Commons License 2012.09.23 0 0 56938

sziasztok, olvasni szoktalak benneteket, lehet csatlakozni?

 

masni: nekem is "csak" ir-em van. És kb. ilyenek az eredményeim, a 120 perces magasabb, és a terhelt cukor a 0 perces alá esik. A doki szerint (MM) ez nálam ir. Igaz, nekem a cukrom jóval alacsonyabb, az inzulin magasabb :) gyógyszert szedek, plusz diéta, és mozgás.

 

én csak az eredményeimet vittem magammal (terheléses, 3. napi és 21. napi vérvétel)

Előzmény: masni35 (56927)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56937

Azt mindenképpen érdemes vinni, mert kérni fogják.

Előzmény: masni35 (56936)
masni35 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56936

Tudom, azért gondoltam, h "csak", mint esetleges ir-es keresem fel őket pcos nélkül, h ebben az esetben kell-e még vmi. Ha nincs gyanú nőgyógyászati problémára, akkor is kérnek hormonsort?

 

Előzmény: Zemanek (56935)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56935

Egyébként attól még lehetsz ires hogy nem vagy pcos. Vannak olyan ir-.esek akiknek nincs pcos-ük viszont az ir rontja a petesejtminőségét is.

Előzmény: masni35 (56933)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56934

A ciszták nem feltételei a pcosnek. 3. és 21. napi hormonokat vigyél még.

Előzmény: masni35 (56933)
masni35 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56933

Igen, ezért kérdeztem, mert a 60'-es magasabb szokott lenni, mint a 120'-es.

 

Voltam egy másik nőgyógyásznál, szerinte nincs PCOS-m, de amikor kérdeztem, h akkor nincsenek kis cisztáim, akkor azt mondta, h nem számottevő.:-O Most nem tudom, h ez mennyit takar, egy, két, három dbot?? Nem olyan a petefészkem, mint egy tipikus pcos-nak. Ennyi. Ciklusom rendben van még mindig.

 

Ezzel az egy lelettel elmehetek MM-be ( végülis főleg a családi halmozódás miatt megyek el, mivel mindenki cukros, ill előzményeim miatt ) vagy kell még vmi?

Ilyen értékekre is szoktak gyógyszert írni?

Előzmény: Zemanek (56932)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56932

Inkább az a fura, hogy alacsonyabb mint 120 perces inzulinod. Szerintem ez mindenképpen ir-re utal és én mennék vele mm-be,

Előzmény: masni35 (56931)
masni35 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56931

És a 60 perces inzulinnak nem kéne magasabbnak lennie a 120 percesnél? Az éhgyomrinak 5 alatt kéne lennie, ugye? A cukor nagyon rossz, 5,8 ( magas )-ról 3,9 ( elég alacsony ). Nagyon nem értek én ehhez.:-)

IR-re utalnak az eredmények? Érdemes ezzel MM-be menni?

Bocs, h ennyit kérdezek, olvasgatok visszafelé, netet is böngészem, de hasonló eredményekbe még nem futottam.

 

Előzmény: Zemanek (56930)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56930

Hátsanszos, hogy valahol 30 percnél lehet neked egy nagy megugrás inzulinban.

Előzmény: masni35 (56927)
masni35 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56929

Még annyit, h bánom, h nem 5 pontosra mentem, mert pár éve, amikor sima terheléses cukor vizsgálatra mentem a félórás érték 9,6 volt ( akkor nem néztek inzulint ), lehet, h az első órában ugrik meg az inzulin, amit nem néztek most. Vagy rosszul gondolom? Valamiért leesik a vércukrom...:-( És sajna tényleg nagyon hamar éhes leszek, amikor tornázom, meg leesik a vércukrom...

korkis Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56928

SZiasztok!

 

Sajnos én is ritkán jutok el ide, akkor igyekszem visszaolvasni.

Kromy! Az én helyzetem/leleteim/tüneteim nagyon hasonlítanak a tiédhez azzal a különbséggel, hogy nekem nem olyan brutál magas a terhelt inzulinom. A kezdő értékek nálam is rendben vannak, hormonsorom tökéletes, rendszeres peteérés, progeszteron 21. napon szintén jó. A PCO sincs százszázalékosan diagnosztizálva, mert ugyan vannak legyezőszerűen apró ciszták, de a nőgyógyász szerint ez nem felel meg a definíciónak (petefészkenként min. 12 db. cisztának kellene lennei, nekem ennél kevesebb van). Már van egy 3 éves kisfiunk, a második egy év alatt nem jött össze, ekkor derült ki az (enyhe) IR. Párszor éreztem a beágyazódást (egy éva alatt kb. 3-4-szer), de aztán hirtelen megszűntek a tünetek, és menstruálni kezdtem. Azt tudtam, hogy a beágyazódással van baj.

 

Január óta szedem a metet, kb. június óta tornázom (sajnos csak havi kb. 10 alkalom), és (szerintem a torna hatására) az elmúlt 3 hónapban minimálisra csökkent a mensi előtti barnázás:). Így 1-2 nappal megnőtt a lutális szakasz hossza, amit nagyon jó jelnek tekintek. Most voltam kontroll terhelésesen, az eredmények csak minimálisat javultak. Ezért a nőgyógyász felemelte a Metforalt 2*850 mg-ról 3*850 mg-ra. Szed valaki közületek ilyen sokat? Már az előző adagnál azt gondoltam, hogy ez a csúcs...

 

Közben márciusban a férjemről kiderült, hogy jelenleg nemzőképtelen, és azóta sem találták meg az okát. AZ én megnyugtatásomra elment ő is terheléses vizsgálatra, és sokkal rosszabbak lettek az eredményei, mint az enyémek. Most pár hónap diéta és mozgás után újra megcsináltatja, majd bejeletkezik az MM-be.

Kérdésem lenne hozzátok: több helyen leírtátok, hogy az első orvosi vizsgálatra már milyen leleteket érdemes vinni a folyamat meggyorsítása érdekében (női hormonsor, terhelésescukor-inzulin, stb), de ezek nőkre vonatkoztak. Nem tudjátok véletlenül, hogy férfiaknál miket kérnek a glükóz-inzulinon kívül? D-vitamin, kortizol. Esetleg náluk is valamilyen hormon? Felhívhattam volna az MM-et, de elfelejtettem, és hétfőn korán lesz a vérvétel...

 

Előzmény: kromy (56877)
masni35 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 56927

Sziasztok!

 

Nyáron kérdeztem tőletek, azóta voltam inzulinrezisztencia vizsgálaton. Itt az eredmény, megszakértenétek nekem?:-)

 

 
 Glukóz    5,8    mmol/L            3,8    6,0       
 60 perces glucose    3,9    mmol/L            ---    ---       
 120 perces glucose    3,9    mmol/L            3,8    7,1       
 Inzulin    5,5    mIU/L            3,0    25,0       
 Inzulin 60 perc    19,8    mIU/L            ---    ---       
 Inzulin 120 perc    25,2    mIU/L            ---    ---    

Nem értem, miért ilyen alacsony a terhelt vércukorérték ( ez rossz, nem? ), ill a 60 perces inzulin miért ilyen alacsony?

Előre is köszönöm!

Ediina Creative Commons License 2012.09.21 0 0 56926

Úgy tudom, hogy minél feldolgozottabb egy élelmiszer, annál kevésbé jó. Pl. extrudált, pelyhesített, finomított (liszt). Ahogy a krumplipüré sem.

Előzmény: kromy (56924)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.21 0 0 56925

A piritástól megváltozik a ch minősége és nagyon megemeli az inzulin szintet.

Előzmény: kromy (56924)
kromy Creative Commons License 2012.09.21 0 0 56924

Miért nem lehet enni pirítóst ha az olyan pékáruból készül amit lehet enni?

 

Előzmény: Zemanek (56923)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.21 0 0 56923

jól tudod

Előzmény: sz30 (56922)
sz30 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 56922

én úgy tudom, reggel nem szabad pirítóst enni

Előzmény: Lunni (56920)
sz30 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 56921

A doki felemelte 2000-re, de én nem emeltem meg. Megvártam a vérvételt:  az addig mindig normális cukrom felment az egekbe. Így lecserélték egy komplexre, amiben a meten kívül van glitazon is. 3 havi szedés után vérvétel, eredmény ugyanaz, sajnos megemelte a cukromat. Így most kaptam egy harmadik gyógyszert:eucreas. 

Előzmény: Szeleszte (56901)
Lunni Creative Commons License 2012.09.21 0 0 56920

köszönöm, kicsit tisztább mostmár minden :)

 

nekem a napi 160g ch kevés, próbáltam az előírt mennyiséget enni (pl: két kis vacak pirítós reggel) de lementem 57 kilóra és éhen is haltam mellette... ezért mindenből többet eszek egy kicsivel, de így legalább nem tör rám a falásroham.

Előzmény: Ediina (56916)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56919

Én most hirtelen nem is tudom 10-re vagy 11-re.

Előzmény: Micimalacka (56915)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56918

nem:-(( már 3 hónapja

Előzmény: Ediina (56917)
Ediina Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56917

Mici, te szoptatsz még?

 

Előzmény: Micimalacka (56912)
Ediina Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56916

Lunni, szülés után általában azt mondják, hogy első a szoptatás. Napi 160g ch-val sztem nem lehet szoptatni, egyszerűen kevés! Persze a cukrot, fehér lisztet akkor is lehet kerülni - sztem ez a könnyebbik feladat.

Aztán ha már nem szoptat az ember akkor vissza kell(ene) térni a diétához, orvos megítélése alapján gyógyszerhez.

A terhesség alatti gyógyszerszedésről megoszlanak a vélemények, ez is orvosfüggő. Pl. a glitazon tartalmú gyógyszerek mellett védekezni kell(ene), mert nincs róla adat, hogy hat a magzatra. Én azonnal abbahagytam amit kiderült, h babát várok.

A metformint lehet szedni, sőt ajánlják is a 12. hétig. (addig  kockázatos igazán a magas inzulin, mert rossz hatással van a progeszteronra, ami a placenta kialakulásáig "élteti" a babát, ezért nagyobb nálunk a vetélési kockázat) Nekem pl. az endodokim nem akarta, hogy szedjem, a nődokim viszont igen, sikerült kompromisszumot kötni, úgyhogy végig XR-t szedtem. Van aki szedi szoptatás alatt is, de én orvosi jóváhagyás nélkül nem mertem bevállalni, mert egyik orvosom sem támogatta.

Előzmény: Lunni (56909)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56915

nahát, összefuthattunk volna, én délre mentem:(

Előzmény: Zemanek (56914)
Zemanek Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56914

én is 4-én voltam Tüünél:)

Előzmény: Micimalacka (56912)
Lunni Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56913

neeem, pont az hogy 1 grammot se szabad fogynom :)

 

a diétát meg próbálom tartani, de még nem szoktam teljesen hozzá, meg nem kevés pénz és idő pluszban szerintem, de majd csak megszokom idővel. heti 2x2 órát kondizok, de otthon se ártana rávenni magam, jajj nem egyszerű ez a dolog :)

Előzmény: Micimalacka (56911)
Micimalacka Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56912

Amúgy, ha már itt vagyok, nem tudom írtam-e, voltam vissza TL-hez én is 4-én.

MEg vagyok dicsérve a terhesség alatti hízással meg hogy azóta is tartom a kezdő súlyom. De innentől szigorú diéta, egyelőre nem kell gyógyszer:-) ha nem hízok 4 kg-nál többet, akkor egyelőre nem is kell.

Micimalacka Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56911

ilyen paraméterekkel kell fogynod?

 

Én úgy látom, gyógyszer ide vagy oda, a kulcs a diéta és mozgás, vagy szigorú diéta. Anélkül kevsébé várható javulás, a gyógyszer nem csodaszer, ez van.

Előzmény: Lunni (56907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!