Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24315
Tudom a nevét, de majd ő elmondja, szerintem, ez így korrekt. :-))
Előzmény: Pöttyösmacska (24309)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24314

Húha, a 120 perces igencsak lezuhant (mármint vcukor).

 

LH/FSH arányod is tankönyvi PCOS, főleg ha 3. napi volt a vvétel. Talán a prolaktin is magas, de abban nem vagyok jártas. Terhesség után irány egy jó belgyógyász! Csodálom, hogy nem hipózol egyfolytában ilyen cukrok mellett!!!

Előzmény: karéva (24310)
kozmazsu Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24313
Sziasztok Lányok!!!

Szállóhónak hatalmas gratula,sok örömöt és boldogságot kívánok neki!!!!

Csajok!!
Ki lesz az,aki bevállalja a jelentést,ha esetleg velünk történik valami??
Nem kaphatnék egy elérhetőséget priviben?
Vagy ráérek jelenteni,ha majd hazajöttünk:)))

Üdv:Zsu
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24312

ja, jó :) akkor meg sem nyikkantam :)))

 

ahogy látom kicsit sztohasztikusan működünk belülről... vagy van, vagy nincs. de ha van akkor nagyon.

Előzmény: ljucy (24311)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24311

Macsek,

 

alacsony éhgyomri inzulin??? Nekem a <2-re mit mondasz??:ĐĐĐ szinte nincs is éhgyomri inzulinom, ennek nem nehéz a 10x-esét produkálni:ĐĐĐ

karéva Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24310

Hali

Jokeva kösz az infót.Akkor legkorábban augusztusba érdemes kérnem,hogy ne járjon le.

 

Hát csajok előkerestem én is egy leletemet208.04.04.

Sima vérvétel meg hormon.

A cukor 5.1        120 -as 2.0 mmol/l           Tehát a terhelt nekem is nagyon alacsony.

Tsh  2.960 mU/l

Lh/FSH 2.7 

Fsh 6.9 U/l

LH 18,8 U/l

Polaktin 326,4 mU/l

tesztoszteron  2,52 nmol/l

 

Erre egy "hozzáértő" belgyógyász azt mondta,egyek többet úgy is sovány vagyok.

A endokriológus meg egyértelmű pco.

Erre már kellett volna metet irni szerintetek?

Insulint nem néztek még nekem.

Csajok ez az idő szétszed,a babuk meg beájultak ,hajnal óta nem mozognak.

Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24309

Sziasztok!

 

Na visszatértem, kicsit sok volt a meló.

 

Ha ennyire nagy az eltérésem, tehát 10szeres a max ötszörös helyett, akkor mitől enyhe IR?

 

jáááj de várom már hogy visszamehessek. uncsi már ez a duma mi?

 

Szállóhónak gratula! Tudja valaki hogy mi lett a baba neve?

 

a vércukor mértékegysége mmol/l az inzuliné pedig mIU/l

 

és az jelent valamit hogy az éhgyomor inzulinom ennyire alacsony volt? 

Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24308

Szállóhónak és a gyönyörű kislányának nagyon-nagy gratula!
Sok boldogságot, örömet a hercegnőben, erőt egészséget és bő tejtermelést kívánok nekik!
Reméljük mihamarabb hazatérhet vele és megosztja velünk a részleteket!

 

 

Jokeva!
Igen, Ági kollegina természetes úton megszülte Bálint babát és 2 és 1/2 óra alatt!
Reggel 7-kor szülőszoba, és 1/2 10 után meg is lett, igaz ő bő 2 ujjnyi méhszájjal indult, 34 éves és van egy 15 éves nagylánya mellé!
Egyébként pedig ne bánkódj ezen, megvan, egészséges és ez a lényeg!

 

A minap jutott eszembe, hogy Bebe ikrei is már biztos megszülettek, de ő aztán úgy eltűnt, mint ama bizonyos szürke szamár. Néztem iwiw-en, de nincs róla bővebb infó.

Abban bízok, egyszercsak idetalál és mesél nekünk.

Előzmény: Törölt nick (24305)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24307
Macsek, az is gond, hogy az éhomi cukrod alá ment a terhelt, és ennyivel. Sajnos ez IR.
Előzmény: Jokeva (24304)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24306

Erről én is beszéltem a doktornővel. Nagyon enyhe IR mellett is lehetnek tök nagy eltérések (tünetek), attól függően, hogy a szervezeted mennyire érzékenyen reagál az elcsúszásokra.

 

Mondta az endokrinológus, hogy a tünetek erőssége nem az IR erősségétől függ. (100 feletti terhelt inzulin mellett is lehet valakinek 28 napos ciklusa, tiszta bőre, és nulla tünete.) Nem vagyunk egyformák. Engem is azért érdekelt ez, mert pl. kis tesztoszteron kilengésre (nem volt soha az egekben) nekem pl. elég csúnya volt a bőröm. És alapból enyhe az IR-em, mégis nehezen állt be a normális ciklushossz. Ez már a receptoroktól és a szervezeted érzékenységétől függ, nem az IR fokától. 

Előzmény: ljucy (24300)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24305
HÍREK: Szállóhó kislánya megszületett (rövid sms-t kaptam, de mivel péntek előtt jött, gondolom magától). 55cm és 3600 gr. Sajnos mást nem tudok, csak annyit, hogy ő a legszebb a világon. :-)))
Jokeva Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24304
Csajókák, nem jár le a házassági anyakönyvi kivonat!!! Csak babaszülésnél kell az okmányirodától kérni egy 3 hónapnál nem régebbi másolatot, ez a heppjük. Látom Kollina közben leírta már :))

Kiscsirek, igen új ciklusnak írd :((

Pöttyösmacska, írj mértékegységeket is!! Bár mértékegység nélkül is nagyon gáz, hogy a terheléses inzulinod több mint tízszerese az éhgyomrinak. Ötszörös felett már gáz...

Mocc, a négy napos diétás-sportolós fesztiválodon nagyon jót derültem :))))))))))

Timike, nővér kollegina természetes úton meg tudta szülni ezt a "csöppséget"? Mert akkor megesz a sárga irigység. Annyira bánt a mai napig (ha eszembe jut), hogy nem tudtam BJ-t kinyomni :((

Szeleszte, és lelkileg hogy állsz? Mert fizikailag ezek szerint nagyon alakulsz!
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24303

és vajon az mitől van, hogy nekem ennyire alacsony volt az éhgyomori inzulinom is? - meg mellesleg a cukrom is...

 

remélem ez az érték már elég ahhoz hogy kapjak metet... merthogy ha nem kapok akkor nem tudom mit tudnak velem csinálni... a csak diétában nem hiszek, hiszen most is csinálom, és semmi változás, heti hatnál meg már had ne sportoljak többet, nem szeretném az élsportot újra kezdeni :)))

 

jajjj hülye vagyok, ha azt mondom bárcsak lenne magasabb a terhelt inzulinom, hogy egyértelmű legyen a nyavajám?

Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24302
Csajok!

Nekem egyszer néztek inzulint, de nem volt terhelés, csak isma éhgyomri, és az
63,7 pmol/L volt. ( most konkrétan megnéztem. ) A leletre pedig ezt írta, inzulinszintje csak mérsékelten emelkedett. Itt is különböznek a mértékegységek?
Akkor mennyi lett volna terhelten?
kollina Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24301

A 120 perces több mint 10-szerese az éhgyomrinak, erre már egy jó szakember IR-t mond PCO-val.

 

A 120 perces cukor valószínűleg azért ilyen alacsony, mert a sok inzulin jól lenyomta.

Előzmény: Pöttyösmacska (24288)
ljucy Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24300

Na, ezt fejtse meg valaki, és vendégem egy fagyira!:)

 

Macseknak ilyen értékekkel, 28-as  terhelt inzulinnal egyáltalán nincs ciklusa, nincs pé-je, semmije, nekem közel 33-as terhelt inzulinnal van ciklusom, pé-m, meg vérzésem. Erre a doki csak diétát akart adni...

Na, akkor most számít enyhének, és mi nem??? Lehet, hogy én nem is vagyok PCOS???:)

Előzmény: Pöttyösmacska (24292)
Szeleszte Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24299
Timike

Néha felbukkanok én is. Mostantában elég sok volt a stressz és a strapa. Végre jövőhéten elmegyek szabira és csinálom a szakdogám.

Nálam az endodoki a 40 napos ciklusokat nem nézte jó szemmel, mindenféleképpen 35 vagy az alá akarta rakni.
Most egyetlen árva szem 500 mg-osat reggel. Azzal le van tudva az egész nap. Teljesen más életvitel, hogy elég reggel egy és nem kell még este 11 kor fent dekkolnom, hogy hoppá van esti adag, akkor múszáj vacsizni ilyenek. Nekem nagy megkönnyebbülés ez a retard és 1425 mg helyett nekem elég ebből 500 mg. Ami még istenes, hogy nem fosok ész nélkül. Próbálok odafigyelni mit eszek, de egy egy szelet csoki vagy fagyi becsúszik mindenféle fosás következmény nélkül. sokkal gyomorkímélőbb, mint a sima met. Akinek van ilyen gastro gondja, nagyon tudom javasolni nekem nagyon bevállt.
A mostani ciklus: jún 30-án jött meg.
A fogyás megállt a redardal nem változott se fel se le.
dokihoz: szemtember 22-re kell visszamennem.
Előzmény: Timike74 (24297)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24298
Macsek!

Nem olyan vészed ez a várakozási idő ám, csak ilyenkor mi is türelmetlenebbek vagyunk! Én először 3,5 hónapra katam időpontot, aztán februárban mikor voltam, akkor a kontroll időpontja augusztus lett. Na bumm. Persze, hogy felhívtam a dokinőt, hogy ne viccelgessen itt velem majdnem fél évet várni.
Én ebből a szempontból rosszabb helyzetben vagyok, mert vidéken lakom és maszek endodoki a környéken nincs.
Nyári szabadságolások vannak, azt is számold bele. Pikk-pakk elmegy az a 1,5 hónap meglátod.
A sport pedig mind1 mi, csak rendszeres legyen és aktív:-))
Előzmény: Pöttyösmacska (24296)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24297
Hooo-hooooooooo-hóóóóóóóóóóóóóó kit látnak szemeim:-)))
Szeleszte:-))))))))))))))

Hisz ezek tök jó hírek!
Műxik a rendszer, rendben a lelked is, hisz egjött 31 napra, ami szerintem totál normálisnak mondható. Pont múltkor kérdeztem a dokit, mit tartanak "normális" tartományka, akkor mondta, hogy 25-26 naptól 40 napig.
MOst mennyi retardot szedsz?
Köv. endodoki mikor lesz?
Tábliba beírom és az utsó ciklust is, sőt, ha változott a súlyod azt is.

Timike:-))
Előzmény: Szeleszte (24295)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24296

Szia Timike!

 

Csak aug 18-ra van időpontom sajna.

 

vívtam, és mivel az nem egy tömegsport, amit akárhol lehet csinálni, most futok, floorballozom, és squasholok. nomeg a bringa, görkori, ilyenek. de a futás és a floorball a fő csapásirány! :)

Előzmény: Timike74 (24294)
Szeleszte Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24295
Sziasztok

Voltam kedden endokrin orvosnál, a vérvételről lebeszéltem mert temetésre kellett mennem. Az áprilisi eredményeim továbbra is pco-t mutatnak. Azt tette hozzá a doki, hogy nagyon szerencsés vagyok, hogy a metformin bevállt nekem, mert nem mindenkinek vállt be. Örült annak is, hogy nem kell sima metforminból 1425mg-ot szednem és ennyire jó a retard Merckformint 500 mg retardot írt fel továbbra is. A mostani vérzésem megjött 31 napra, az én 35-40 napos ciklusaimhoz képest ez jó jel. A nődoki is azt mondta, hogy a 35 alatti ciklushossz már normális és elfogadható.

Körülbelül ennyi történt velem

Üdv

szele
Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24294
Macsek!

Mikor kell visszamenned?
Ha írtad, bocs, de szita az agyam:-))))
Mit sportoltál?
És most mit sportolsz?
Előzmény: Pöttyösmacska (24291)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24293
Hóóóóóóóóó, Jó reggelt Csajok:-))))

Délben keltem és olyan, de olyan éhes voltam, hogy azonnal kajáltam.
Az éjszakát " megszenvedtük", iszonyatosan meleg volt és hosszú.
Gyanítom ma is ez vár ránk..........
Szóval met és éjszaka:
Bevettem egyet este 8-kor, majd éjjel 2-kor. Reggel 1/2 6-kor már csak egy kefírt ettem, na az mellé nem mertem bevállani, Bráder:-)))
Így most az ebédem mellé bevettem.
Nem hogy nem f@stam, de még simán sem voltam a budin:-)))

Macsek!
Én nem értek az inzulinhoz, a cukrod picit alacsony, de véleményem szerint nem rossz.
De majd jönnek a többiek és megtekintik, szakértik.

Jahhhhhhhh, egy lényeges infót elfelejtettem:
Tegnap nappal megszületett egy sebészetes nővérke "pici" babája, 41 hétre 5020 gr és 62 cm. ( lehet ő is metet szedett, hogy ekkora lett a bébi?:-)) Csak érdekességként


Kiscsirek!
Neked nagy-nagy léleksimit küldök, lassan, de biztosan jobb lesz. Az idő mindent megold és begyógyít, de gondolom ez most kül. képpen nem vígasztal.

Mocc!
Tedd, amit tenned kell és meglásd jobb lesz a közérzeted és eredményeid!

Bubus!
Nem bánnám, ha este 2 percre benéznél és megírnád, mit mondodtt endodoki!
Érdekel nagyon!

LJucy!
Apát szét ne szedd, mert ok. hogy optimisták vagyunk, de ha esetleg most nem jön össze, köv hónapban is kell majd:DDDDDDD
Én személy szerint nem hiszek a minden nap 3x-i akció sikerében.
Ugyanis nem termelődik megfelelő számú és minőségi cucc.
Mi lesz így a PH-dal, hogy szétsikáljátok, hhmmmmmmmmm erre nem gondolsz.:-))))))))))))))))))))))))

Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24292

na, persze nem látszik

 

3.30 Glucose terhelés 0 perc  3.30-5.50 enyém 3,82

Glucose terhelés 120perc 3.30-7.80 enyém 3,30

Insulin terh 0 perc  2.60 - 24.90 enyém 2.39

Insulin terh 120 perc itt nincs határérték megadva, enyém 28,69

Előzmény: Pöttyösmacska (24291)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24291

itt van az egész határértékekkel együtt. lehet hogy enyhe IR de a szervezetemnek már elég ahhoz, hogy semmilyen de semmilyen ciklusom ne legyen... nekem évek óta egy peteérésem sem volt.

 

 

 

 

Előzmény: Amy1986 (24289)
mocc Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24290

Hellóka!

 

Köszi az infókat, véleményeket, csak most jutottam hozzá, hogy benézzek ide, mert tegnap jól elmentem sportolni, dobáltam vagy két órát. Ma már párom direkt úgy csomagolt nekem kaját melóba, hogy tudjak enni háromszor, de a reggeli tejeskávémról lemondani...hát az nem lesz egyszerű. Az endokrinológusra én is gondoltam, de a hormonvizsgálatom eredményei jövő héten lesznek készen, aztán hétfőn megyek vele vissza nődokihoz. Ahhoz képest, hogy SZTK-s doki, elég rendben van-eddig. A betegségtudatot meg azért említettem, mert azt láttam, hogy vannak, akik kb így fogják fel, én meg nem akarom és nem is fogom annak kezelni! Hétvégén megdumálom anyóssal, van-e endokrinológus ismerőse, aztán usgyi! De előtte még elmegyek négy napra fesztiválozni, amit majd sportnak és diétának fogok fel: karizomerősítés-sör és fröcsemelgetés, lépcsőzés-pincébe le-fel, ágytorna helyett sátortorna és társai:)....aztán nem bánom, jöjjenek azok az orvosok! Elvégre fejlődni kell mindenben, én meg az orvoshoz járásban mindíg is extratrehány voltam!

Amy1986 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24289
Macsek!

Tipikus eset az inzulinnal h a dokik ránéznek és jéééé ez tök jóóó!! :DDD

De nem annyira, azt is kell nézni h az éhgyomri hányszorosa a terheltnek és az több mint a 10x-ese... tehát IR! Enyhe de az. A cukor érték nekem alacsonynak tűnik de majdan mások megmondják... ott nem tudom a ref. értékeket de 4-5 re emléxek.
Nekem kb.6x-osa volt az inzulin az éhgyomri a terheltnek és adtak metet ...

Sztm Neked is kb. úgy kezdené mint nekem h elöször próbáljuk meg a diétát és a mozgást, de én kértem A gyógyszert is!;)
Kezdésnek nem rossz mint Ljucynál 3x250mg...mert az IR enyhe... nemhinném h többet felirna
Előzmény: Pöttyösmacska (24288)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24288

Glucose terhelés 0 perc  3.82

 

Glucose terhelés 120perc 3.60

 

 

Insulin terh 0 perc 2.39

 

Insulin terh 120 perc 28.69

 

remélem most látszik!

Előzmény: Amy1986 (24287)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24287
Hú én nem látok értékeket ! zzzzz
Előzmény: Pöttyösmacska (24286)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24286

Sziasztok!

 

Megvannak az eredményeim:

 

 

Glucose terhelés 0 perc:

Glucose terhelés 120perc

Insulin terh 0 perc

Insulin terh 120 perc

Szakértsetek meg!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!