Keresés

Részletes keresés

miki_ng Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126653

mindazonáltal kipróbáltam Puppy live linux alól is, és ott sem megy a touchpad... sem a rádugott egér

van ötleted mi lehet a baj?

talán koszos a beljese, mert erős dohányosé a gép? vagy más probléma lehet?

 

Előzmény: didyman (126647)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126652

Igen, ez egy sarkított félhülyeség. A gépben a motor ugyanis pont olyan erős marad, a rendszernek meg az a dolga, hogy a használni kívánt szofferekhez megfelelő környezetet adjon. Amíg támogatott HW oldalról, a szoftver számára pedig megfelel, addig ez is rendben lesz. A kérdezőnek meg nem egy friss, új gépe van, hanem 2007-es masinája. Tehát talán nem kéne csípőből tömni a fejét, hogy hülye vagy, ha xp-t használsz, mert ugye nem arról volt nagyba' zó, hogy az új gépére mit telepítsen (amire a válasz, hogy hetest érdemesebb, kevesebb fejfájás), hanem hogy a rég meglévő gépén a létező rendszerrel mi legyen. Tetszik érteni az eltérést? Nekem van itthon vasam XP-vel is és ha olyan a kedvem, akkor azt használom. No és akkor mi van, én is hlye vagyok, tanulatlan, akármi? Megmondom neked őszintén, hogy a szervizben is inkább veszem elő az XP-s gépet, mert egyszerűen a nem túl régi vasakon élvezet használni, gyors, nem kér lófasse' erőforrást, egyszerűen csak működik minden cécó nélkül. Na akkor tessék, lehet megmagyarázni, hogy miért vagok hülye. Felhasználó meg mit tanuljon, mire vegye a fáradtságot? Mert gondolom, megvenni nem te fogod neki a hetest, akkor miért is várjuk el ilyen fene nagy önbecsléssel, hogy tanuljon? Mert pusztán anyagi megfontolásból akkor most itt Gorcsevvel kurvára egyetértek, hogy akkor rakjon fel az ember egy linuxot, mert az ingyen van és akkor az a kérdésem, hogy miért is nem ezt ajánljuk a kérdezőnek?

Előzmény: kürtök (126650)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126651

Tehát arról van szó hogy egy laptopról csináltam egy VHD fájt, azt próbálom egy másik vasra feltenni dual-boot-ban de kékhalállal elszáll. 

Van valami megoldás arra hogy fizikai vason elinduljon valaha? a laptop amiről készült már nem elérhető. VMWARE-rel megy, viszont a program ami miatt az egészre szükség van nem indul, ezért szeretnénk fizikai vason elindítani. 

 

Előzmény: tütyüke (126639)
kürtök Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126650

Többször is találkoztunk már azzal a fórumon, hogy valaki xp-t használ. Ez akkor tényleg emészthető, ha egy tíz éves penti 4-e van. De ha valaki új gépet vesz, és xp-t akar telepíteni rá, arra csak azt lehet mondani, hogy vegye a fáradtságot, tanuljon egy kicsit, ha már mercédesze van, ne rakjon bele trabant motort, használja ki a százezres nagyságrendű kiadását, befektetését.

Előzmény: didyman (126647)
kürtök Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126649

Ja, az előző verzió, ahol összezuhant, egy ideiglenesen telepített win 7 64 ultimate volt. A honlapon, ahol megoldást ígértek, már ott megbukik a mutatvány, hogy a telepítő dvd nem is ajánl oprendszer listát, ahonnan kiválaszthatom hogy mi fut a gépen, a helyreállítási konzol beszúrt fotói sem stimmelnek. Láttam már olyat, hogy egy rakat win közül lehetett választani telepítés során, de az valami lopott, hackelt cucc volt. Elvileg tényleg több verzió szerepel egy dvd-n, de csak azt tudod hasznáni, amire serialt kaptál. 

Előzmény: kürtök (126648)
kürtök Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126648

Windows 7 64 prof.

Előzmény: tütyüke (126645)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126647

Má megint miért? Egyelőre támogatott rendszer. Aki ezt szereti haználni, vagy ehhez van jogtiztán licensze, hagy' használja, nem? Fizikai fájdalmat okoz, vagy mi a gond vele? Tényleg hagyjuk már ezt az idióta térítgetősdit. Ajánlani lehet jószívvel, észérvvel rendszert, de az ilyen el kéne már felejteni beböfögés egyszerűen unalmas már.

Előzmény: tütyüke (126646)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126646

Ez hardveres problémának tűnik de ettől függetlenül, el kéne már felejteni az XP-t...

Előzmény: miki_ng (126643)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126645

Milyen Windows ?

Előzmény: kürtök (126644)
kürtök Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126644

Régebben már rákérdeztem, csak nem kaptam választ. Szóval, a bootolás megáll a fekete képernyőnél, ahol megajánlja a setup-ba való belépést, ctrl alt del után újra bootol, és akkor be is tölt rendesen. A windows csréje után sem szűnt meg a probléma, annál mélyebben van. A boot manager helyreállítására van egy recept, többek között a ms oldalán is, de nem működött. Van valakinek ötlete? A fix mbr dos ablakból sem hozott eredményt.

miki_ng Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126643

Egy másik Acer Aspire 2920z-vel kapcsolatban is lenne kérdésem.

Nem érzékeli az egeret. A tapipad össze-vissza működik, ahogy mozgatom, teljesen mást csinál. ablakokat nyit meg, zár be, kijelölést visz arrébb.

Ha rádugok külső, USB-s egeret, akkor azt meg nem érzékeli, az írja az XP, hogy probléma lépett fel a telepítés során.

Most raktam újra az XP-t rajta, de semmit nem tudok csinálni így vele, még driver telepítés is nehézkes lesz.

Mit tanácsolnátok?

didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126642

Nem olyan bonyolult az, ha fájlrendszer szinten történik másolás például. NTFS-nél a rendszerindítás sem olyan varázslatos, mint előtte volt, ha aktív a partíció és rákerül az ntldr vagy a bootmgr, akkor az bootolni fog. A feladat bonyolultsága kimerült a partíciók számszerinti sorrendjének megtartásában.

Előzmény: Törölt nick (126641)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126641

A vhd az egy virtuális merevlemez. Egy egész merevlemezt kell szimulálnia, mindenestül, amin nem csak partíciók vannak, hanem pl olyan infók is, hogy melyik partíció mekkora, holvan, bootolható vagysem, stb.

Egy lemezen lehet több oprendszer is, lehet dinamikus is, ilyesmik.

 

Ez az infó rajta van az eredeti lemezen, és a vhd készítők mind csak lemásolják, tehát lesz a végeredmény egy olyan un dinamikus vhd, amiben adat csak annyi, amennyi azokon a partíciókon amiket kértél, de virtuálisan ott az egész lemeznek a mérete, mert a leíró adatok, hogy mi mekkora és mi hol volt, különben nem stimmelnének.

 

Mivel az oprendszer(ek) eredeti dolgai (miholvan) is ekkora lemezre vonatkoznak, hogy az oprendszer működjön is, azt csak igy lehet. Egy vhd készítő buta ahhoz, hogy megértse és átalakítsa minden oprendszer lelkivilágában ezeket az adatokat.

Vagy nagyon körülményesen lehet igy vhd-be másolni, pl a ghost tud olyat, hogy átmásol egy wingyózt egy nagyobb lemezről egy másik picire, és az tovább működik, de ő ehhez csomómindent módosít, nem csak simán adatokat másol!

 

 

Előzmény: gyuri860213 (126638)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126640

OKé, de mi a kérdés?

 

Én az egészhez csak annyit tettem hozzá, hogy a magam részéről a WAMP-ot használom oszt kész... bár az is tény, hogy a xampp-hoz is volt már szerencsém...

Az én szintemen lényeges különbségek nem voltak - sima honlapfejlesztésre használtam ahol kellett php és mysql is.

Előzmény: pigee (126630)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126639

Egyszerűbb lenne ha elmondanád, hogy pontosan mit is akarsz csinálni :)

 

Előzmény: gyuri860213 (126636)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126638

A lemez lehet akkora volt, de én csak a C: particiót választottam ki meg a 100mb-ost akkor miért az egész méretét látom?!

Előzmény: Gorcsev (126637)
Gorcsev Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126637

Nyilván akkora vót a diszked.

Előzmény: gyuri860213 (126636)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126636

Sziasztok.

 

Létrejött a VHD fájl az oprendszerről, most ezt szeretném windows virtual pc-vel elindítani.  VHD fájl mérete fájlkezelőben 50gb. viszont amikor be akarom tölteni mint virtuális merevlemezt akkor kiírja hogy max 127gb-ot lehet, van egy progi amivel lehet csökkenten a méretét, tallózom a fájlt, és amikor megjelenik a métetnél 300gb-ot ír ki. EZ hogy????

Doky586 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126635

A valóban nagy cégeknél az informatikusok nem foglalkoznak ilyen apróságokkal. Ők beintegrálták a nyomtató részt, a faxot, kábelt, a többihez pedig egy helyi személynek adtak egy vaskos manualt, meg a nyomtató admin jelszavát. Egy esetben ez én voltam aki megkapta hogy állítsam be a felhasználói kívánalmakat. Ha neked a mailezés nem jó akkor a hdd-re mentést állíttasd be. Nálunk nem érdekelte az embereket ez a verzió mert túl bonyolult volt a mailezéshez képest..

 

Persze igazad van, valakit mindenképp hibáztatnod kell, csak hát lehet hogy magadat kellene hibáztatnod...

Előzmény: pigee (126631)
Jahno Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126634

Ja, emlegetted az az alsó szintű csicsó izét. Nekiestem a CCNA-nak, jó lesz az még bármire.

Előzmény: Garfield007 (126633)
Garfield007 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126633

Azt ugye tudod, hogy ezekért a bűnökért a helyi rendszergarázdákat kellene seggbe rúgni, mert nem értenek a munkájukhoz?! Az MS moshatja kezeit, ez kivételesen nem az ő bűnük...

Előzmény: pigee (126631)
Jahno Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126632

"Csakhat az ms-es teremtes koronai olyan sotetek, hogy a beszkennelt kepet csatolmanykent taroljak el es az emailnak nincs neve, azt nem veszi at a fajlbol."

 

Értem én, hogy bajod van a világgal és már kiskorodban sem szeretted a tökfőzeléket, de tegyük helyre a dolgokat, hogy ez nem az MS hibája. Úgy is mondhatnám, hogy jó eséllyel rendesen be kellene állítani azt a szájbakúrt hálózatos szkennert. Ami gépre, mappába is ment, pen drivera, hálózatra, de mailos megoldásnál mindenki csak a gombot nyomja, így alapértelmezettnek valami "Xerox workCentre lófasz minden" szokott lenni, vagy egyéb állandó szöveg. Amit küldés előtt szintén meg lehet változtatni, oszt akkor még kereshető is marad.

Előzmény: pigee (126631)
pigee Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126631

Ceges geprol webezek, ms alapu halozat es weben szinkronizalas minden ms kozponttal meg egyebekkel. A legnagyobb baromsag a kutlukos levelezes, mert a halozati szkenner emailen kuldi a beszkennelt kepeket, es nekem kell lementeni. Csakhat az ms-es teremtes koronai olyan sotetek, hogy a beszkennelt kepet csatolmanykent taroljak el es az emailnak nincs neve, azt nem veszi at a fajlbol. Csoportosan se lehet lementeni. Persze, a teremtes koronai szerint nincs nagyobb elvezet annal, mint ketszaz nevtelen emailt egyesevel megnyitni es a mellekletet lementeni, fejben tartani, melyikkel vegeztem, es persze kozben telefont es egyebeket is kezelni, majd amikor megvan, akkor egyesevel vegignezni mindet, hogy melyik van ketszer es melyik hianyzik. Plane, ha a nagytudasuak nem sorban szkenneltek a dokumentumokat.

(levego kifuj)

Job lenne most valahol mashol lenni...

Előzmény: tütyüke (126590)
pigee Creative Commons License 2013.07.11 0 0 126630

126522-re irtam 126529-et, es azota is varom a valaszod.

Előzmény: takacsek.hu (126596)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126629

már rég nem mentek róla már csak smtp, pop3 oszt kész.

Előzmény: kürtök (126625)
Jahno Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126628

u2w-sem még akadna is, jó hülye voltam, költséghatékonyan vettem 90ezresért a webszerverve, mondom bővítünk, kapott vinyíót, RAMot, kihúzzuk. Erre sokat is zabált, villanyköltség kapott +50% emelést, majd el kezdett szarakodni az egész, értelmesebb volt kompletten cserélni. Fákin.

Előzmény: takacsek.hu (126624)
Jahno Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126627

255.255.0.0-t ad. Nem szoktam nézegetni, én az ilyet fixre írom, de most éppen hotspotot konfigolunk, így meglestem.

Előzmény: Törölt nick (126616)
Gorcsev Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126626

"A hd sentinel mintha jelezne előre várhatóan hátralévő élettartamot..."

...aminek nem sokkal több köze van a valósághoz, mint tetcőleges heti lottószámoknak.

A legszebb, hogy maga a fejlesztő sem mondgya, hogy ennél pontosabban bírna jósolni; ő ugyanis nagyon jól tudgya, hogy nem lehet.

A lényeg az, hogy ha már szólt, akkor jóval nagyobb eséllyel lesz gáz (belátható időn belül), mint ha csöndbe' van, de egyik állapot se garancia semmire.

Egyébként meg sokszor elmondtuk, miket köll benne figyelni.

Előzmény: kürtök (126625)
kürtök Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126625

A hd sentinel mintha jelezne előre várhatóan hátralévő élettartamot. Az a tizenöt éves hdd akkor még 5600-at pörög? Még jó hogy van türelmed a mentést kivárni))

Előzmény: takacsek.hu (126624)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.10 0 0 126624

ez sejthető volt...

Az egyik redhat-os gépemben jelenleg 3 scsi vinyóból már csak egy megy... most tölti a 15-dik életévét... az első két vinyó kb. 5-6 évesen adta meg magát, de ezt a harmadikat most már kivárom, hogy megálljon - úgysem tudom már semmi hasonlóval pótolni... (kettő tökörbe volt, egy meg mentésre... a tökör és a mentés már halott).

 

Előzmény: Gorcsev (126605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!