Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50089

10 évig elvoltam benne, bár akkor még nem hordtam a gyerkőcöket suliba, csak ketten jártunk vele, legtöbbször pedig én egyedül. (teljesen hátra tudtam tolni az ülést.)

Akkoriban is utáltam, hogy le kell vennem a kabátot mielőtt beülök, de ez volt. Egyhuzamban levezetett távolság max. 20-30km volt.

 

A nagy autót hosszú utakra használom/használjuk. Általában négyen utazunk. Lányom úgy nől mint ha muszáj lenne, lassan utolér.

Imádunk kocsival nyaralni menni, utazgatni mindenfelé. 1200-1400km odaút nem probléma.

Az OIII erre nekem nem jó.

Előzmény: _Brazil_ (50086)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50088

:)

Előzmény: _Brazil_ (50085)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50087

"még véletlenül meg találnálak bántani, pedig véletlenül sem szeretném ezt tenni."

Nagyon messze vagy Te még attól. :)

 

"Az autók az elvárásaidhoz képest kicsik, ezt is értem egy ideje."

Így pontos: Az autók a méretedhez képest kicsik, ezt is értem egy ideje. Szerintem a lényeget még mindig nem érted.


"(zárójel 1: nem, szerintem sem az O3 a méret, és minőség csúcsa, éppen csak nagyon jó választás a hétköznapokra a magamfajta egyszerű hétköznapi embernek)"

Nekem így pontos: nem, szerintem sem az O3 a méret, és minőség csúcsa, éppen csak nagyon jó választás a hétköznapokra a magamfajta átlagos magasságú/testalkatú embernek)

Előzmény: _Brazil_ (50084)
_Brazil_ Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50086

Érthető, és ha ténylegesen így kisarkítjuk a dolgokat, akkor el is tudom fogadni.

De, mint ahogy előbbi hsz-ben írtam, neked most mások a nézőpontjaid, mert 10 évig még az F1-ben is elvoltál, pedig ha valami, az aztán különösen nem egy táncterem. És telhesen rendben is van, hogy olyasmire vágysz amire szeretnél, az ellenkezője lenne inkább a baromság.

Előzmény: bigjohni (50082)
_Brazil_ Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50085

Ugyanez a cég pár évvel ezelőtt, amikor úgy gondoltam én is, hogy lehet nálunk normális minőségű használt autót venni, el akart nekünk adni egy O2-t, ami szerintük teljesen újszarű, és 100e km-t futott.

Az autónak egy ép eleme sem volt, szanaszét volt kopva belül az egész, és még a DSG váltó gombja is el volt kopva (!!!)

Egy héttel később megrendeltük ugyanazt a kiépítést újban.

Még az is lehet, hogy félreértjük, és ez csak az egyik remek marketing megoldás az új autók értékesítésének fellendítésére.

 

Előzmény: bigjohni (50061)
_Brazil_ Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50084

Látom, hogy nem érted vagy nem akarod érteni se a viccet, se a szarkazmust, majd nem fogok Citigós hasonlatokat felhozni, meg egyáltlaán semmilyet se, még véletlenül meg találnálak bántani, pedig véletlenül sem szeretném ezt tenni.

Meg azt is látom, hogy a probléma a viszonyítási pont. Az autók az elvárásaidhoz képest kicsik, ezt is értem egy ideje.

De mert igazából kedvellek, és tényleg még véletlenül sem akarlak megbántani, inkább csak maradjunk annyiban, hogy nagyon sok sikert kívánok neked egy, az elvárásaidhoz, és a lehetőségeidhez is megfelelő méretű, és minőségű, árban megfelelő autó megtalálásában.

(zárójel 1: nem, szerintem sem az O3 a méret, és minőség csúcsa, éppen csak nagyon jó választás a hétköznapokra a magamfajta egyszerű hétköznapi embernek)

(zárójel 2: és nem, még mielőtt bárkinek is úgy tűnne, egyáltalán nem akarlak/akartalak semmilyen mérettel, adattal, márkahűsággel befolyásolni, mert egyáltalán nem érdekes számomra, hogy Škodát, Audit, Hummert vagy Krazt kívánsz vásárolni)

Előzmény: bigjohni (50061)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50083

Remélem nem vetted meg...

Előzmény: gab200gab200 (50080)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50082

Egy egyszerű (tán túl egyszerű) példa jutott eszembe.

 

Amennyiben otthon a plafon és a talaj közötti távolság 200cm, vidáman elvagyok, ha eltekintek attól a ténytől, hogy néha hasbavág a csillár.

210cm esetén is vidáman éldegélhetnék. 250cm belmagasságnál nincs számottevő különbség.

196cm-nél viszont határozottan kényelmetlenül érzem magam, pedig csak 1cm mínuszról beszélek.

Remélem érthető a hasonlat.

Előzmény: _Brazil_ (50056)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50081

A küszöb szerintem gáz.

Szerintem senki nem teker 25e km-t. Miért tenné?

Előzmény: gab200gab200 (50080)
gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50080

Na megnéztem,átvizsgátattam:

-bal első sárvédő

-jobb hátsó sárvédő

-balos küszöb alja

sérült volt,márkaszervízben javították

-balos xenon+trafó kuka

A km-t 25000-el tekerték meg.

Végig szervízelve,új téli-nyári gumikkal van,az összes tartozékával.

 

bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50079
Még működik.
Előzmény: gab200gab200 (50077)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50078

A fényszórónál egyik általam ismert autónál sem volt ilyen probléma (pedig relatíve sokat ismerek). Ez szinte tuti, hogy kamu.

A ködlámpák viszont sokaknál garanciában cserélve lettek beázás miatt, de ez is tudtommal csak az első évjáratoknál.

Nálam pl. nem volt vele gond.

Előzmény: gab200gab200 (50074)
gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50077

itt a mozgató motorok tökéletesen működnek,a trafó nem gyújt be,gondolom be van ázva

Előzmény: bigjohni (50075)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50076
A csíínajit pedig küldheted bármivel, mert egy kalap szart sem ér újkorában sem. Ezt pedig én tapasztaltam.
Előzmény: gab200gab200 (50074)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50075
Simán lehet.
A probléma az, hogy idővel szétrohad a xenon mozgatója és az vezérlője is.
Régi kollégám járt így. Nem occcsóság.
Előzmény: gab200gab200 (50074)
gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50074

Biztos,hogy látják...

Az előző kiszemelt egy B7 Passat volt,még a munkalapokat is megmutatták,amiket a szervízben készítettek.

Állítólag(a csávó azt mondta nekem),hogy az a fényszóró probléma valami típus hiba,valami gumi lófasz engedi át a vizet(sérülés tényleg nincs a fényszórón).Ez tényleg így van,vagy csak kamuzott?

Mondjuk,ha megveszem,akkor odamegyek vele a kézimosóhoz,aztán 200 Ft-ért megküldöm 3 percig vízzel :-D

bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50073
Látják.
Nem friss infó.
Előzmény: stevie-13 (50069)
fear22 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50072

Üdv!

 

A segítségetekre lenne szükségem.

Autócsere előtt állok és képbe került egy Skoda Superb 1.9 pdtdi (105Le).

Az autó 2006-os évjáratú, ha jól tudom megítélni még facelift előtti (pl. a hátsó lámpa még nem a jellegzetes "C" alakot formázza fehéren).

Szeretném megkérdezni,hogy mire figyeljek nagyon oda az autó átnézésekor, milyen típushibák, komolyabb problémák lehetnek vele, mik a gyengéi, ez még a sok lengőkaros futóművel szerelt típus-e,stb.

Közel 300.000 Km-t futott,tehát nem új autó,ám nem szeretnék belefutni egy nagyon leharcolt példányba, esetlege általam elsőre nem észrevehető problémába.

 

Esetleg keresném még az autó eddigi tulaját, a rendszáma : KRA-144

 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Üdv:Gábor

stevie-13 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50071

Vagy csak nem akart belátni... bár, nem hiszem, hogy pont neked nem mondtak volna igazat.

 

 

Szerencsére nem volt rá szükségem, de amikor a kedvenc francia márkám összelinkelte a számítógépeit, csináltunk egy felmérést, hogy a többi importőr hogy áll. Én ekkor kaptam azt az infót, hogy a PoHu-nak nincsen ilyen rendszere.

 

Előzmény: Octi19 (50070)
Octi19 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50070

Vagy csak nem akart belátni... bár, nem hiszem, hogy pont neked nem mondtak volna igazat.

Nekem évekkel ezelőtt említette egy beszélgetésben egy szalon "hálózat" névadó tulajdonosa, hogy már akkor több éve lehetőség volt lekövetni minden európai márkaszerviz bejegyzéseit VIN szerint... így emlékeim szerint ezek alapján kijelenthető, hogy már legalább 10 éve működik ez a lehetőség.

Azután persze lehet, hogy nekem nem mondott igazat...

Előzmény: stevie-13 (50069)
stevie-13 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50069

a  skoda márkaszervíz belelát teljeskörűen a külföldi előéletbe,még a munkalapokba is.

 

 

Ez valami friss info?

 

Nemrég még a szomszéd város szervizét sem látták.

Előzmény: gab200gab200 (50067)
bigjohni Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50068
Kérd el az eredeti lámpát.
Előzmény: gab200gab200 (50067)
gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50067

A szervízkönyv nem tűnik haknisnak,a  skoda márkaszervíz belelát teljeskörűen a külföldi előéletbe,még a munkalapokba is.Délután minden kiderül,majd beszámolok róla.

Előzmény: Törölt nick (50066)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50066

Nézdd meg, hogy a szervízkönyvet nem tök ugyanazzal a tollal, ugyanazzal az aláírással, pecséttel töltötték-e ki. Azt nem tudom, hogy bele lehet-e látni a külföldi rendszerbe Magyarországról.

Előzmény: gab200gab200 (50065)
gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 50065

Szia!

 

Köszönöm a válaszodat!A bal első lámpát azért nem is írtam,mert azt az eladó kicseréli,be van ázva+ a trafó kuka,atöbbi része működik.Az óra szerint 140.000 km van benne,a szervízkönyvben is arányosan oszlik el ez a futás,majd kiderül a skodánál a valóság...

Magánszemély van a Briefben.

reggel 5 óta fent vagyok,egy kicsit izgulok :-D

Előzmény: Törölt nick (50064)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50064

2 dolgot nézz meg rajt:

- miért párás ennyire a bal első lámpája,

- a Superb felirat alatt milyen matrica van: nem egy taxitársaság, vagy bérautó cég logója-e?

 

Illetve próbáld meg kideríteni, hogy ki/milyen cég volt az előző tulajdonos.

Előzmény: gab200gab200 (50062)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50063

A képek alapján OK.

DE!

- Nem írnak kilométeróraállást,

- nem stimmel a műszaki vizsga időpontja az évjárathoz

- úgy tűnik külföldről behozott (ahol jelenleg tudtommal minden drágább, mint itt), nagy eséllyel magas futással és/vagy visszaütött órával.

 

Szóval a lényeg: nekem gyanús, hogy valami nem gömbölyű, vagy sokat futott.

De ezt mind látatlanban mondom...

Előzmény: gab200gab200 (50062)
gab200gab200 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50062

Sziasztok!

 

Az élet úgy hozta,hogy autót vásárolok,igazából nem gondolkodtam Superb-ben idáig a magas ára(és a hozzátartozó rengeteg km miatt,a jól felszereltek között a 2-3 évesekben is már 350.000+ km van),viszont a mai nap szembejött velem egy gyöngyszem.

A motorháztetőn van egy kis kavicsfelverődés,a hátsó roló nem működik(gondolom a műanyag biz-basz törött le),minden más szép és jó.Reggel viszem a Skodába állapotfelmérésre,aztán ha ok,akkor meg is veszem.

Nektek mi a véleményetek róla?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/superb/skoda_superb_2.0_cr_tdi_elegance_dsg_vaj_bor._nav_.xen._dsg-7683185

bigjohni Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50061

OFF

 

Mai autóvásárlási szösszenet.

Vasárnap felfedeztem a HaHu-n egy nekem tetsző autót.

Magasan a legdrágáb az országban, de mivel igencsak tele van már a fülem a cserével gondoltam megnézem.

Az autó W autós, és garantáltan 72e km van benne.

Telefon, zöld gomb. Mondja a kedves úr, hogy szinte új szaga van, megéri lemenni és megnézni. Gondoltam mit nekem 527 km, reggel indultam. (papírokkal, elhatározással, foglalóval, stb.)

A következő látvány fogadott:

mattulásig koptatott fényezés (gépi mosó orrba és mindenhová)

első lökös alsó és felső része is sérült

hátsó lökösön mély karc

mindkét első ülés oldala rondán kikopva

váltógomb háromfelé repedve (fa)

két felni járdázott, a másik kettő csak ronda

a tetőkárpit mocskos (nem kicsit)

dekorok összekarcolva

belső világos borítás több helyen retkes kézzel összetapizva

első szőnyeg szakadt

BE nappali fény nátvörking .Ennek még lesz jelentősége.

fékek erősen kopottak

a hirdetésben szereplő távolságtartó tempomat nincs az autóban

a hirdetésben szereplő fűthető szélvédő szintén elpárolgott. Kérdésemre elmondták, hogy azért fűtött, mert az üveg mögött lévő hosszú rácsból jön a meleg, ami fűt. Értem.

 

Kiderült, hogy BE sárvédőt, lököst, lámpát, műanyag bigyókat, BE és BH ajtóborítást egy sérülés miatt cserélték.

A hézagokat és a színt majdnem eltalálták.

A felsorolt és elfogadott hibákra, 100 max 200e Ft-ot tudnának engedni az autó jelentős árából.

 

Gyári új huzattal tudnám elképzelni a javítást, ezért kértem rá árat.

Támla huzat: 220e Ft

Ülőlap huzat: 180e Ft

Ez a két tétel egymagában, munkadíj nélkül, 800e Ft

A lámpa állítólag 90e Ft (muhaha)

A BE lámpán jól látható, hogy fiatalabb a másiknál. Miért nem cserélik gariban, ha gyári. Esetleg csínaji, ezért fingott ki rövid idő alatt. Esetleg mégis gyári, és csak az enyém lett volna csínai (mert kb az sem jön ki 90e-ből) akkor pedig miről beszélünk?

Ennyit tud az ország legdrágább autója, ami ráadásul W autó.

 

Hazafelé útba ejtettem Szolnokot.

Sok autót néztem már az említett város egyik kereskedésében. Kedves eladó fogadott.

Az egyik kiszemelt autó pont ott volt. Német import, szervizkönyvvel. 157e km, ez csaknem duplája a fent említett autóénak.

Az első lökös bal ívén volt egy 20-30cm hosszú felületi karc. Ennyi. Az autó gyakorlatilag újszerű állapotban van. Karcmentes, az ülések újszerűek, minden megvan, minden működik. Nem csöpög a szilikontól, egyszerűen kulturáltan rendberakták. Persze ha volt mit. Mindez 2.5M-val olcsóbban.

Ott hagytam, bár nagyon tetszett, de csak azért mert egy bigyó hiányzott belőle amit viszont szeretnék.

 

ON

bigjohni Creative Commons License 2014.02.25 0 0 50060

Semennyit. Valamennyit fogytam. (nem jelentős :)  )

Előzmény: Varshi (50058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!