Keresés

Részletes keresés

tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8573

Nem gondolod, hogy képről véleményezni lehet egy nyulat? Legfeljebb a fotózási képességeidet.

Egyébiránt nekem a német óriásokon nincs ekkora fül. Bár mint mondtam képről, méretaránmyok minden nélkül..... (kor, súly, fajta, nemek stb)

Szerintem nyúl.

Előzmény: förike (8569)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8572
Ezek a különleges színű barna cser kistestű nyuszik keresik gazdijukat, hátha valakit érdekel! Még egy bak és egy nőstény szabad!
Ikresjutka Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8571
köszi. megpróbálom.
Előzmény: tooommm0013 (8568)
Isssti84 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8570
Szevasz Förike!
Én nem értek a m. óriásokhoz, de ha érdekel a véleményem, az alsó tetszik nekem...
Előzmény: förike (8569)
förike Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8569
Köszönöm a véleményeteket!!!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8568

Én tavasszal és ősszel fedeztetek, de olyankor az anyát fialás után 2-3 héttel fedeztetem. Választás után 1 héttel kb ott az új alom. Ezt max. 2x csinálom meg. Aki csapatban tartja őket anak 24-48 órával fialás után már újra vemhesül(het) a nyula.

6 héttel fialás után szerintem nyugodtan fedeztethetsz. Az időjárás nagyobb gond.

Előzmény: Ikresjutka (8565)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8567
Nem nagyon nyüstölik a mamát mert már mindenevők és még mindig nincs több hullás hála istennek, de azért nem akarom elkiabálni.
Előzmény: Gupppy (8566)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8566
Én elválasztom 6 hetesen , ha nagyon nyüstölik a mamit, vagy ha nagyon lefogyott az anya.. Az anyát utána még legalább 1 hónapig pihentetem..Aztán meglátom...van amelyiknek több idő kell, hogy igazán összeszedje magát.. Most nincsen vemhes anyám..meleg van...
Előzmény: Ikresjutka (8565)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8565
Köszi mindenkinek a jótanácsokat. A krumpliról csak annyit, hogy én ritkán adok nekik és a csirákat soha nem adom oda és előtte meg is mosom mielőtt megpucolom, de télen az egész krumplit szoktam vékony szeletekre vágni nekik. Az almát is nagyon szeretik.
Vizet tálba rakom és nem piszkolják össze, mert csak annyit öntök, amennyit már tudok, hogy egyszerre megisszák aztán később még öntök nekik frisset.
Most ugy látom megállt az elhullás, pedig ugyanaz a menü.
Szerintetek 6 hetesen vegyen már el az anyjuktól?
A mamát mikor lehet ujból pároztatni?
nddori Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8564
Nincs mindig olyan sok, most kevesebb van ( 30 körül), a kicsikkel együtt szokott sok lenni, de az étvágyukat tekintve felérnek 1 nagy nyúllal... Időben nekem is annyi (takarítás nélkül).
Előzmény: nyuszihopp (8563)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8563
Látod milyenek vagyunk! Te is adtad nekik régen aztán hallasz róla, hogy mérgező és tovább nem adod mert megijedsz. De hát inkább nem kockáztatunk.
Úristen mennyi nyuszid van, hogy bírsz ennyivel? Nekünk a közel 40 is (ráadásul törpe) napi 2-3 óra! Elismerésem!
Előzmény: nddori (8561)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8562
Én nem gondolom, hogy tartási hiba lenne...valami más inkább...Azért néha előfordul ilyesmi...:(
Előzmény: Ikresjutka (8557)
nddori Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8561
Az almamagról hallottam én is ilyet, hogy nem szabad adni, mondjuk nem értem, miért, mert annyira pici az a mag... Nálam kapnak almát, kivágom a magházat (igaz így a 60-70 nyúlnak kicsit munkás a dolog...), de nem kockáztatok.
Krumpli héjat is tudom, hogy mérgező, nem is kapnak, de még régen, mikor először voltak nyulaink, ették azt is, nem volt bajuk és sok embert ismerek, aki adja nekik gond nélkül.
Előzmény: nyuszihopp (8560)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8560
Köszi! Na látod milyen érdekes dolgok vannak! Mindenhol azt írják, hogy tilos és közben pedig még se. Ez hasonló dolog mint az alma mag. Régen mikor még csak egy nyuszink volt simán oda adtam neki fél almát szőröstől bőröstől és meg is ette, sőt azt ette ki elsőnek mindig. Aztán rá kb egy évre olvastam és azóta több helyen is, hogy a magot nem szabad mert mérgező!??? A meggyfa ágról is olvastam ilyet, hogy nem szabad pedig nálam kapnak és imádják.
Előzmény: tooommm0013 (8559)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8559
Nem szabad! De azért lehet. Én adom nekik nyersen a krumpli héját. Még nem volt bajuk tőle. Persze van egy határ ami fölött nem adom. De napi max. 1 kis maroknyi/nyúl még nekem nem okozott gondot. Főleg télen becsülöm meg, mikor nincs más és tényleg örülnek neki. A csírát viszont már tényleg nem. Vagy a nagyon öreg krmpli héját sem.
Előzmény: nyuszihopp (8558)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8558
Nem akarok tovább találgatni, reméljük a többi pici bírni fogja. Egy kérdés, neked bevált a tálas itató, nem koszolják össze nagyon, nem jobb lenne a golyós?
Krumlpit még egyszer hangsúlyoz-om(zuk) nem szabad!
Előzmény: Ikresjutka (8557)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8557
Szia. Nem rakom nekik vizbe, hanem azt eszik, amit az anyjuk, tudom, már le kellene választani őket. buza, kukorica és nyultáp van a táljukba összeöntve-összekeverve viz külön tálban. És most már friss réti szénát is kapnak. A krumpli héját nagyon ritkán kapják, inkább répát és zöld füvet, de azt is ugy, hogy reggel leszedem és estére kapják meg. Egyébként azóta még meg van mind a három.
Előzmény: nyuszihopp (8555)
förike Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8556
5 érv miért egyél nyúlhúst 1. Előnyös összetétel: A nyúlhús rendkívül gazdag fehérjében (17-20 százalék) és esszenciális aminosavakban, ellenben zsír- és koleszterintartalma alacsony. Kedvező a vitamin- és ásványianyag-tartalma is. A sertés-, a marha- vagy a birkahússal összevetve a nyúlhúsnak kisebb az energiatartalma is. Előnyös összetétele miatt fogyókúrázóknak, szív- és érrendszeri betegeknek is megfelelő választás. A nyúlhús különösen ajánlott magas vérnyomásban szenvedők számára, hiszen nátriumtartalma is alacsony.

2. Könnyű húsféle: A házinyúl húsa könnyen emészthető, allergizáló hatása nem ismert. Ezen tulajdonsága miatt különösen ajánlott számos diétás étrendben, sőt biztonsággal fogyaszthatják táplálékallergiások, gyermekek is.

3. Várandósan is jó választás: A régi mondás szerint egy várandós nőnek azt kell ennie, amit megkíván, ellenben a babona úgy tartotta, hogy ez alól a nyúlhús kivételt jelent, hacsak nem akar a kismama nyúlszájú vagy nyúlarcú gyermeknek életet adni.
A babonákat eloszlatva, és tudván, hogy ez az elváltozás nem az elfogyasztott ételektől alakul ki, a nyúlhús kifejezetten ajánlott a kismamáknak is, hiszen jelentős forrása a vérképzéshez nélkülözhetetlen B12-vitaminnak, és magas vastartalommal rendelkezik.

4. Vitaminokban gazdag: 100 g nyúlhús elfogyasztása a napi szükséglet 8 százalékát fedezi B2-vitaminból, 10 százalékát B5-vitaminból, 17 százalékát B6-vitaminból, 55 százalékát B3-vitaminból, és kielégíti teljes B12-vitamin-szükségletünket.

5. A tápanyagok hasznosulása kedvező: A hasznos tápanyagokból a lehető legtöbb jut belőle a szervezetbe; a nyúlhús esszenciálisaminosav-hasznosítása például 30 százalékkal jobb
Receptek

* Szőlős házinyúl
* Grillezett nyúl párolt vöröskáposztával
* Fokhagymás nyúl


nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8555
Ha ennyi mindent adsz nekik az sem jó! Krumpli héj szerintem is a legrosszabb amit adtál, de száraz kenyér ha penészes attól is lehet puffadás.
""Reggel kapnak kukorica, nyultáp, buza keveréket vizzel"" ezt hogy érted? Csak nem vízbe rakod nekik a kaját!!!???
A rossz minőségű szénától is lehet, a kicsiknek sokkal érzékenyebb a pocijuk!
Előzmény: Ikresjutka (8546)
Belgaóriás Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8554
A krumpli héjat nem szabad a nyúllal etetni nem használ neki, a krumpli csirában és a krumpli héjban mérgező anyag van.
A krumplit is főzve ajánlják a szakkönyvek lágy eleségnek, természetesen kihűlve darával megszórva vagy a nyúltáptörmelékkel.
Előzmény: Ikresjutka (8546)
nddori Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8553
Bemásolom, amit írtam, korábban.
Nagyjából ez volt a lényeg a cikkben, és az állatorvos is ezt mondta.
Ez egy új betegség a nyusziknál, már volt korábban is, de most jött elő megint. Először 1996-ban jelent meg Franciaországban. A neve: Járványos enteropathia. Jelenlegi tudás szerint fertőző eredetű emésztőszervi betegség, kóroktana és kórfejlődése a mai napig tisztázatlan.
Először a takarmányban keresték a megbetegedés okát, de ez nem volt eredményes.
Elsősorban a 6-14 hetes nyulaknál lép fel, esetenként az anyáknál vagy választás előtti szopós nyulaknál fordul elő.
A megbetegedés jelei: étvágycsökkenés, depresszió, has jelentős mértékű kitágulása, nyálkás bélsár, bélhangok fokozódása, elhullás.
Megelőzni lehet a betegséget: "Trierra koncentrált gyógypremix nyulaknak" Viszont ezt nem gyártják.... Van helyette egy másik gyógyszer (ha ezt kéred, automatikusan a másikat adják) de ebben csak az egyik hatóanyag található meg, így nem tudom, hogy hatékony-e ez ellen.
Gyógyítani nemigen lehet a betegséget.
Előzmény: G.Zoli (8552)
G.Zoli Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8552
Szia

Erre az enterophatiára van valami gyógyszer? Mert valószinű nálam is ez van, volt.
Előzmény: nddori (8548)
förike Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8551
M. ó Mi a véleményetek????Csak őszintén!!!!!!!
Ikresjutka Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8550
Köszi. Étvágyuk rendben volt, nem volt fosos a fenekük, viszont fel voltak fuvódva.
Előzmény: nddori (8548)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8549
Igen ami nálam is volt,Bár hál isten járvány nem lett belőle....Azóta egynek se volt baja...És remélem nem is lesz....
Előzmény: nddori (8548)
nddori Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8548
Szia!
Lehet kokcidiózis (akkor fosos a fenekük), vagy az "új betegség" (járványos enterophatia), amit korábban részleteztem. (Tünetei: étvágytalanság, has nagymértékű puffadása, depresszió, büdös, nyákos bélsár, elhullás)
Előzmény: Ikresjutka (8546)
nddori Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8547
Nem. Tudom, hogy van ilyen (meg itt felénk én vagyok a nyúlhoz értő...), de igazából nem hiszek ebben.... nálam is volt nemrég 2 alom is, amiken kijött a mixo oltás után 8-9 nappal :( míg a harmadik alomnak semmi baja nem lett és nincs is azóta se. Nem igazán értem, mert eddig sose volt ilyen tapasztalatom, sose produkáltak oltás után tüneteket. Lehet másfajta a vakcina, vagy a sok szúnyog rátesz egy lapáttal... Igaz nem vártam ki a végső stádiumot velük, de napról napra nagyon romlott az állapotuk, egyik másik már nagyon csúnyán nézett ki 4-5 nappal a betegség kijötte után. Ez nem csak enyhe mellékhatás volt...
A kérdéses nyuszikat viszont még nem láttam, hogy néznek ki, de majd megtudakolom.
Egyébként beszéltem nyúlhoz értő állatorvossal, de ő is csak ezeket mondta...
Előzmény: tamassy (8544)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8546
Sziasztok. Most voltak 6 hetesek a kisnyulaim és az a gondom, hogy 2-3 naponta reggelre felfujódik egy-egy és elpusztul. A 9-ből már nincs csak 3. Mi lehet a baj. Reggel kapnak kukorica, nyultáp, buza keveréket vizzel, napközben eszegetik a szénát, délután pedig vagy zöldet kapnak fonnyasztva vagy répa, krumpli héjat, száraz kenyeret, de ekkor már nem adok mellé vizet.
Mit nem csinálok jól?
tamassy Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8545
NNa igen. Szokásom nem előre olvasni. :P
Ezért aztán Téged ismételtelek, csak rövidebben. :D
Előzmény: Moncsi077 (8526)
tamassy Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8544
Oltás után kb. 2 héttel egyes nyulakon (akik a betegségre fogékonyabbak lettek volna) kijöhetnek enyhe lefolyású myxos tünetek.
Nem lehet, hogy erről van szó? Június vége óta pont 2 hét telt el.
Ezek az esetek 100 %-ban gyógyulással szoktak végződni.
Azért jó lenne, ha nyúlhoz értő dokinak megmutatnák azokat a nyuffokat.
Előzmény: nddori (8525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!