Keresés

Részletes keresés

Amy1986 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24349
Szijjasztok!

Szállóhónak gratula :)))

Macsek! A diétás fagyi marha klassz, párom meg is jegyezte h te ez jobb mint az enyém, pedig ez rendesen :DDDD
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24348

Azert a biztonsag kedveert elmegyek a jovo heti uh-ra amit magan uton szerveztem meg, par hete.

Igaz h eddig nincs gazos panaszom, de azert megnyugtatobb lesz ba belul is megneznek. Aztan 24-en megyek haza, ott elmegyek a rendes nogyogyaszhoz, azzal is megnezetem magam. 

kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24347

Tegnap is meg ma is 36.5 volt. Nem tudom ez mit jelent pontosan.

Amugy az normalis h egy kicsit szurkal altalaban a jobb petefeszkem korul valami. Nem gorcs, csak neha olyan mintha egy kicsi tu enyhen szurna, nem veszes es csak 1-2 percig tart. 

Uj cikluskent irtam be a ciklus.hu-n a dolgot, remelem nem lesz maratoni ez a honap.

Előzmény: Bubus78 (24345)
mocc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24346

Köszi az infót, ezek szerint elkerülhetetlen a met :( igyekszem szoktatni magam a tudathoz, hogy bogyókat kell majd magamba tömnöm. Hisztis rinyának tűnik, de a gyógyszerek gyűlölete nálam szakmai ártalom, vagy mi... Akkor megmondom tesómnak, hogy mindkét kisfia esélyes PCOS :) Egyébként már szóltam neki, hogy nézesse meg magát legközelebb, ha nőgyogyinál jár, mert simán elképzelhető, hogy a két terhessége alatt sem vették észre. És a tünetek nála is megvannak, ő m ondjuk nem szőrösödik (mint én), viszont hízik, meg hajhullik, és terhességi cukorbeteg is volt-de abból nem lett baj, hálistennek.

Szeleszte, ha kikészít a melóhely, tegyél valamit, mert csúnya fizikai és pszichés problémákat tud okozni, és az életed minden területét meg tudja mérgezni! Ne engedd! Én már túlestem ilyenen, nehéz volt másik melóhelyettalálni és a fizetés is kevesebb volt és nagyon nehezen  jöttünk ki anyagilag, de megérte, mert újra tudtam mosolyogni, aludni, ellazulni, nem görcsölt állandóan a gyomrom és nem sírógörcsökre ébredtem... tudom, hogy válság van, de az életedet nem teheted tönkre a pénz miatt! Ha nincs semmi lehetőség (de higgy benne, hogy lesz), akkor keress valamit, ami segít túlélni a munkahelyi terrort, pl: új szabadidős elfoglaltság, melóhelyen új viselkedésminták felvétele-pl. ha látják, hogy jól érzed magad a bőrödben, összezavarod őket. Bocs, hogy beleugatok, de még élénkek az emlékeim erről a helyzetről! Én mondjuk hazamentem melóból és addig ütöttem a bokszzsákot, amíg összecsuklottak a lábaim. Közben a bokszzsák a főnököm volt, persze. Levezettem a feszültséget is, sportoltam is, és másnap ha megláttam az arcát, csak belevigyorogtam a képébe, mert láttam, ahogy épp püfölöm -ideig óráig ez is tud segíteni...

Előzmény: Jokeva (24336)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24345
Normális. Nekem 3 napig volt vérzés, utána két nap már csak pecsételés. Ne aggódj! :o)))

Mennyi most a hőd?? Kíváncsi lennék rá. Nekem még két hétig 37 volt!

Nem reménytelen ez a szeptemberig összejöjjön a baba, volt már rá példa! :o)))) Csak pozitívan!
Előzmény: kiscsirek (24338)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24344
Köszi, hogy írtál, majd várom a beszámolót rólatok! Azért ha magadról, a babóról beszámolsz, annyira nem off, de mehet a listára is!!! :o))) Jó sütögetést!
Előzmény: Ariaden (24335)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24343
Három éve gyúrunk rá, de ebből kettő elment úgy, hogy nem tudtam a metről, meg erről az egész PCO témáról. Tavaly valamikor megvilágosodtam, decemberben sikerült met-hez jutnom, tehát fél éve van esélye is a dolognak.
Előzmény: Pöttyösmacska (24334)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24342

Minden esetre egyenlore merem a homet, majd feldobom ide is, de meg semmi izgi nem latszik, csak 2 napja csinalom.

 

kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24341

Barcsak a Profeta szolna beloled!! :)

 

(nem akarom beleelni magam, de nagyon jo lenne!! :)

Előzmény: Jokeva (24340)
Jokeva Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24340
Szeptemberig azért még van 1-2 ciklus :)) És néha könnyebb az új teherbe esés, vannak itt rá példák :)) Könnyen lehet hogy a mostani ciklusban újra megfogansz!
Előzmény: kiscsirek (24338)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24339

Ahh, most latom visszatert Ariaden!! :)

 

Udv!! :)))

kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24338

Jo reggelt.

 

Lattam Ariadent egyik nap a porontyon kommentelt, szoval biztos minden ok vele.

De azert ha hallotok rola valamit, irjatok meg.

 

Kepzeljetek, ugy nez ki ha elmult a verzes stb..  5 nap volt.. nem tusom ez normalis?

Tegnap sikerult leejtenem a higanyos homeromet, mikozben raztam le, de szerencsere nem tort el, ugyohogy merem a homet 1000rel :)

Szerintem ha minden igy marad akkor jov hettol megint nyomulok spinningre.. tok hianyzott, pedig nem vagyok valami R. Reka  :)))

Szoval ennyi nalam a helyzet, bizakozo vagyok az 5 nap miatt, remelem magam mogott tudhatom az egeszet legalabb fizikailag.

Sajnos a baba projectel nem tudom mi lesz, ugyanis 90% h szeptembertol, uj munkat kell neznem. Addig nem hiszem h osszejon ujra. Nem tudtak volna terhesen kirugni, de igy mar mas a helyzet. Szoval nem tudom mikor talalok munkat ujra.. aztan ott is "illene" valamennyit dolgozni mielott elmennek szulni..

Pedig annyira szeretnem, es a parom azt mondja h nem foglalkozzak semmivel, amikor osszejon akkor lesz, de nem vagyok ra h munkanelkuli segelyen elve szuljek..

Jo.. kijonnenk szerencsere az o fizujabol is (nehezen de menne), de akkor is..idegenkedek a dologtol.. Szoval varni akarok, vagyis nem akarok, de kellene.. :((

 

 

 

Jokeva Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24337
Sziaaaaaaaaaaaaaa! Jó rég nem voltál!! Minden OK??? Mizu??? Ha annyira off, hát told a lev. listára!
Előzmény: Ariaden (24335)
Jokeva Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24336
Mocc! Előfordul hogy semmiféle vizsgálattal nem mutatható ki az IR, de a tünetek erre utalnak, és minden más betegséget kizártak. No ekkor is kimondják hogy PCOS az illető. Metformin minden PCOS betegnek kell, ki mondta hogy nem??? Bizony, mindenáron. És sajna örökletes dolog, a tesód is jó esélyes rá :(( Sőt, majdan a gyerekeitek is.
Az élménybeszámolót várjuk, de inkább priviben, mert itt nagyon off :))

Szeleszte, úgy sajnálom. Annyira lélekölő tud lenni egy szar meló :(( Kitartás. Fél év múlva miért van rá jobb esélyed másikat találni?
Ariaden Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24335
Sziasztok!

Bubus, kedves volt az aggódós sms! Ígérem, este jövök és beszámolok (de csak kismamás téma van, nem lesz nagyon off?) de most épp két szülinapi tortát sütök egyszerre és ha idefigyelek tuti elrontom! :)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24334

hmmm mondasz valamit... :)

 

ilyen alapvető dolgok miért nem jutnak az ember eszébe?

 

ti mióta vagytok a babaprojekten?

Előzmény: Bubus78 (24333)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24333
Hali!

Van diétás fagyi-jégkrém is, miért nem azzal próbálkozol??? :o)))

Nem tudom miért nem a retardot adják... Aki fogyni akar, vagy fogynia kell, azoknál egyértelmű, hogy a másik kell. Aki nem bírja a sima met-et, annak szintén a retard a megoldás. Igazából nem értem más esetben mi alapján döntenek az orvosok... Picit drágább a retard, még ez lehet egy indok. A doktornő sem tudta megmondani, hogy miért nem ajánlják több embernek a retardot...
Előzmény: Pöttyösmacska (24332)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24332

én azért itt vagyok :)

 

éppen bűnözöm... nyomom magamba a fagyit.

létezik teljes kiörlésű fagyi??? :)))) bár mondjuk ez barna, mert mogyoró :)

 

Babus, alapvetően miért nem a retardot írják fel? ha az mindenkinek jobb lenne...

Előzmény: Bubus78 (24331)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24331
Jól eltűnt mindenki??? Elvagyok egyedül is, de azért társaságban jobb. :o)))))))))

Ariadenról tud valaki valamit???? Aggódok érte, írok is neki egy SMS-t mostmár!

Csomóan eltűntek a fórum életéből tényleg, Susa sem ír, Quilla is felszívódott....
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24330
Timike

Bocsi, tegnap már nem tudtam jönni. 7 után értem haza, akkor a kisasszony bejött a kertből, mint egy kismalac, leáztattuk róla a koszt. :o) Aztán vacsi, fürdés... és már 10 óra is volt. A tegnapi nap után örültem, ha eldőlhetek, húzós volt benn is, meg az orvoshoz rohangálás is megviselt.

Macsek

Tegnap írtam, csak eltűnt az éterben valahol. Szóval az értékeid kísértetiesen hasonlítanak az enyémekhez. Erre tényleg az mondják, hogy enyhe IR, nekem 3×500-al kezdett a doktornő, szerintem ezt fogja felírni neked is! Nyugi, már nem kell olyan sokat várnod, pikk-pakk eltelik az idő! :o)

Szele

Azért nem fogysz, mert a retard megállítja a fogyást. Nekem legalábbis ezt mondta tegnap a doktornő. Nem tudom, hogy esetleg még szerettél volna még fogyni, vagy jó így már a súlyod???
Sajnálom a lelkieket, rossz lehet. Nekem anno a baba jelentette a menekülést a helyzetből, sajnos én most is e felé tartok, furán adta elő tegnap magát a főnököm.

Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24329
Sziasztok Lányok!

Ide értem én is. Tegnap még mielőtt leléptem, próbáltam pár dolgot beírni, de valamiért kidobott a rendszer, úgyhogy besokalltam.

Megjártam az endokrinológust. Fél 3-ra volt időpontom, szokás szerint odaértem 15 perccel előbb. Már az gyanús volt, hogy vannak még előttem kinn, így 3-kor jutottam be. :o( Azért volt gáz, mert 4-re volt időpontom a fogorvoshoz. Végül kárpótlásként benn voltam vagy 40 percet, legalább minden kérdésemre választ kaptam. :o)
Szóval kaptam retardot, 2×750 mg-osat kell szednem. A doktornő megpróbált alkudozni az 500-zal, de mivel mondtam neki, hogy félek megint még rosszabb lesz a dolog, így nem akadékoskodott, felírta a 750-et.
Nem akadt ki egyáltalán, hogy emeltem, mondta, hogy akinél nem használ, azoknál ő is ajánlja az emelést. Csodálkozott nagyon, hogy vékony vagyok és mégis kell a 850, de mondta, hogy szemmel láthatóan kellett. :o) Megemelte a diétámat, megehetek 200-220 g CH-t is egy nap, kaptam úgy elosztást róla. Igazából eddig is emeltem magamtól, tehát jól csináltam.
Retardra még mondta, hogy azoknak adják, akik nem bírják a sima met mellékhatásait, illetve, aki nem akar már fogyni. Szóval ez nekem pont jó lesz!!!! Szerintem Ljucy-nak is ez kellene legközelebb!

Kért 3 hónap múlva kontroll hormonvizsgálatot és terhelést is. Aranyos volt, mondta, hogy lehet addig terhes leszek, és akkor nem kerül rá sor. :o) Ez tetszett, egyáltalán nem tiltakozott most a következő baba ellen, pedig attól tartottam, hogy javasol pár hónap várakozást.

Még annyi, hogy mondta a pecsételő vérzésnek lehet hormonális oka, terhesség alatt megnövekszik a prolaktin szint, attól is lehet. Mondta, hogy várjam meg a következő mensit, és ha akkor nem szűnik meg, akkor utána kell járni komolyabban. Picit megnyugodtam, úgyhogy most várok... :o)))

Röviden ennyi, megyek visszaolvasok!
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24328
mivel foglalkozol egyébként?
Előzmény: Szeleszte (24325)
kollina Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24327

Sajnálom. Remélem a suli után találsz majd valami jobb helyet.

 

 

Előzmény: Szeleszte (24325)
Pöttyösmacska Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24326

Sziasztok lányok!

 

ma végre normálisan tudok fórumozni, itthon vagyok, csúszok, mert sok a túlórám. :)

 

Szeleszte sajnálom, hogy rosszul érzed magad a munkahelyeden, annál nincs rosszabb, hiszen ott több időt vagy, mint otthon - ha nem számoljuk azt, hogy otthon vagy akkor is ha alszol...

 

és teljesen egyet tudok azzal érteni, hogy  alelki problémák testihez vezetnek...

Szeleszte Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24325
Sajnos nincs. Folyamatosan nézem az álláslehetőségeket, a fű sem nől. Az meg luxus hogy munkanélküli legyek válság van. Májusba már öngyi gondolat határáig fajultak a dolgok, és rájöttem hogy a munkahely ami ennyire nyomaszt. Persze voltak más gondok is a suliba meg otthon is de alapjárat a melohely a nyomasztó. Ez van még az utolsó félévet ki kéne bekkelnem, utána hátha találok jobb helyet.
Előzmény: kollina (24324)
kollina Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24324

Pedig lehet, ha munkahelyet váltanál - ezek után, amit leírtál -, helyreállna a lelki békéd és a szervezetedben működő folyamatok.

 

A betegségeknek mindig valamilyen lelki hátterük van, nálad lehet, ez a munkahely iránti utálat okozza a problémát.

 

Nincs semmilyen mód arra, hogy kifizesd valahogy a tandíjat és szarj a fejükre?

 

 

Előzmény: Szeleszte (24322)
youlcsi Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24323
Szállóhónak grt a kislányhoz!!! :)
Előzmény: Törölt nick (24305)
Szeleszte Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24322
Obs

Szerencsére a stuka dolog alakulgat, nagyon örültem neki, hogy 31 napra betoppant. Jó lenne, ha köv hónapba is így jönne meg.

Jokeva:
Lelkileg még mindig gatya vagyok. Tudod körülöttem is rengeteg embernek van baja, akiket nagyon sajnálok. A fő bajom a munkahely. Utálok idebejárni, állandóan lelki terrorban vagyok se szakmailag, se emberileg nem vesznek semmibe. Borzalmas rossz érzés. Igazából kezem lábam meg van kötve, másik melohelyet nem tudok leakasztani a fogasról a tandíjamat meg ki kell csekkolni:S Volt olyan is, hogy a földre csuklottam és úgy zokogtam, hogy utálok itt lenni nem akarom ezt csinálni.... Igazából egy szar munkahely ahova minden reggel szarul jössz be ki tudja nyírni az embert.
Az omega 3-at szedem továbbra is. Röviden ennyi.

Szállóhónak gratulálok.

Üdv

szele
kozmazsu Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24321
Sziasztok Lányok!!4

Drága Topiktitkár!

Köszönöm az elérhetőséget,élni fogok vele!!!

A végén még hozzászoksz és megszereted az éjszakázást?Anno én azért hagytam abba,mert paranoiás lettem szó szerint.Folyamatosan hallucináltam,féltem egyedül lenni.
Mondjuk téged nem ilyen fából faragtak:)))
Jó pihenést!

Üdv:Zsu
kollina Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24320

Jó reggelt lányok!

 

Szállóhónak és családjának sok boldogságot kívánok! Gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (24305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!