Keresés

Részletes keresés

8auJANI Creative Commons License 2014.11.09 0 0 4333

Hali!

A csereutalványt nem muszáj ott levásárolni ahova szol, mert ha ott nincs olyan tévé amit akarsz venni akkor kötelesek a pénzt visszaadni. Ez az uj fogyasztóvédelmi elöirás, nyugodtan ragaszkodj ehhez , de ha kötözködnek mond , hogy mész a fogyasztóvédelemhez! Ha ott drágábbat veszel mint az elöző akkor a külömbözetet kell perkálnod .

Előzmény: zlota (4327)
zlota Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4332

Kösz az infókat mester!

-> kalapemelés"

Előzmény: nicko (4330)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4331

Egy 40-es H6200-as is került hozzánk. A fülhallgató kimenete ennek is a hátulja közepén :) Vagy neveznék inkább külső hangszórócsatlakozónak, akkor nem szidnám azt a tökönrúgnivaló antimérnököt aki oda rakta, és olyan póklábat tett alája.

 

A képelrontó fitcsőrök, főleg az automata fényerőcsavargató kikapcsolásával ennek is teljesen jól nézhető a képe.

 

Miért nem lehet a TV feliratozásnál normálisabbanm gyorsabban olvasható betűtípust, és méretet állítani sehol???

nicko Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4330

1. amit adtak az F6640-hez ott van valahol a polcon meg a tapis...a D6500-hoz kapott, világítós távkapcsolót használom.

2.H szériában a középkategória (kívéve a 6100 és 6203)is megkapta a 4 magos procit, elvileg az ilyen hibák megszüntetése miatt.

3. ez szerintem a H szériánál is fennálhat, ne lepődj meg ha esetleg beleszaladsz egy ilyenbe.

4. passz

5. én erre a célra már az Alma C2200-at használom nem a tévét.

6. ez még mindig fennáll

7 felsőkategóriás (7000/8000) tudja azt a PIP funkciót amit mindenki szeretne még az 5000-es modellben is. leírásokban így találkozhatsz dupla tunerrel: 2x DVB-T/C/S2

8. a nem dupla tuneresek esetében az azonos frekin lévő csatornára elkapcsolhatsz felvétel közben. de úgy tudom ez már az E szériában is meg volt.

Előzmény: zlota (4328)
nicko Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4329

júniusban mikor nálam lezajlott ugyanez a történet csak én visszakaptam a pénzt és másutt vettem meg a 40F6640-t. Azért ezt mert az MM-ben akkor ez is és a 40F6500 is 180K volt és akkor már nem mindegy a +200 kamu Hz sem. :D nagyobb méret szóba sem jöhet sajna. Árban max. 200K fért bele, de az akkor új H szériásak pl. a 40H6500 240K volt..eltelt pár hónap és a 40H6650 10K-val olcsóbb mint az én tévém, pedig ebben már 4 magos a proci. ;)

Amennyiben van rá cash és hely is a nagyobbat vedd meg.

Előzmény: zlota (4327)
zlota Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4328

Hirtelen kútfőből felsorolt hiányossági listáim - az 40 ES6540 nél.

 

1, Távirányító - hát azt nyűg kezelni, mert nem világít és bonyolult.

2, Smart része pl a böngésző nagyon korlátolt

3, Smart, Kevés memória - Youtube pl lefagyott bizonyos hoss után pl 3 órás film( rádiófelvétel sok ilyen van)

-----    3-a a kevés memóriát foglalják olyan appok amikre nincsen szükségem, de minden Smart HUB használat esetén még lejött   egy - egy valami frissítéssel.

-----   3-b kevés memória ide vagy oda a frissítéseket nem tudtam tiltani- Smart HUB.

4, Smart, Alkalmazások hiánya, esetlensége, igénytelensége - youtube nem megy billentyűvel, sem egérrel!

5, HDD tv felvételek feledése, összeomlás aztán teljes formázás

6, Lassú váltás csatornák között

7, PIP- na ez nevetésges - másik csatorna képét szeretném látni.

8, Duál tuner vag twintuner hiánya, hogy felvételkor ne azt kelljen néznem / SAT tuner!!!/

 

Hát kb hirtelen ennyi.Most ezt kellene megoldanom mielőbb, hogy a fentiekből a lehető legtöbbet ki tudjam pipálni.

Azt sem tudom mit tudok kipipálni,és melyik típussal.

Ami biztos nem volt kihasználva és tudta a TV-m a 3D!Na azt tök mind1, hogy van-e benne.

 

Holnapig sok TV akciós Euronics-ba, aztán 30-40e forinttal felmennek...

 

 

zlota Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4327

Köszi niko!

 

Ehhez mit szólsz? H6650 

 

6500 at nem is találtam euronincsba, pedig nekem oda szól az utalványom. Illetve 65XX et akkor a 66XX ha most nem nézzük, hogy F vagy H (enyém ES volt) előrébb van, vagy csak egy új számozás?

 

Mondjuk most ez mindegy is, elvileg ez ikertuner, bár sok értelme nincsen...

A negyvenes viszont akcióban van, nem tudom ennyit megér-e a különbség...

 

40

http://www.euronics.hu/SAM-UE40H6650SLXXH-p37575

48

http://www.euronics.hu/SAMSUNG-UE48H6650SLXXH-p37485

 

Őszintén... örültem, hogy kicserélhetem a TV-m mert 4 alaplapcserém volt és most kiderült az utolsónál, hogy a kijelzőt is cserélni kellene... de nem felhőtlen az örömöm, mert egyrészt kötött a vásárlás helye, másrészt még mindig nem tudok olyan TV-t venni amilyet felhőtlen örömmel tudok majd használni.

nicko Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4326

szerintem H6500 és minél nagyobb méretben :)

 

tanulmányozd ezt miért is.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55hu6900-201405233782.htm

Előzmény: zlota (4325)
zlota Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4325

Szerintetek:

 

HU69XX vagy H65XX?

 

http://www.euronics.hu/SAMSUNG-UE40HU6900SXXH-p37573

 

http://www.avplanet.hu/televiziok-1/led-televiziok/samsung-ue40h6500-full-hd-400hz-3d-smart-wifi-led-televizio-40-102cm-fekete-2-ev-garancia-2014-es-modell.html

 

 

Vagy inkább azt mondom, hogy 210.000 forintos levásárlási bonom van. Új TV-t kell vennem az előző

ES6540 es volt 40" de vennék kicsit nagyobbat is.

 

Mit lehetne most venni ami igazán ajánlható.

 

A twintuneres samsung S tuner esetén csak egy modult kezel, tehát egyszerre csak 1 kódolt csatornát enged nézni.

Egy talán sharp tv létezik csak két kártyaolvasó hellyel.

Sokra tehát megint nem lehet menni a PIPpel, sem a felvétellel, mert közben másik csatornát nem igazán lehet nézni.

moonshadow Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4324

Köszi szépen az infókat! 

 

TarrG Creative Commons License 2014.11.08 0 0 4323

40-80 rugó? 20e ft-ért veszel egy Asus Oplay minit és kész. Nem volt még olyan formátum, amit ne vitt volna!

Kezel 2,5 colos külső táp nélküli 1 Terrás vinyót is.

Előzmény: Törölt nick (4322)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4322

TV gondok:

 

a.) Szerintem kell a TV-hez egy média lejátszó, legalábbis én erre jutottam. A codec gondok, a kadenciahelyes lejátszás, a megfelelő minőségű felkonvertálás miatt nem lehet megkerülni. Még akkor is igaz ez, ha prémiumkategóriás Samut veszel, ugyanis a 8000-res sorozatú TV-k lejátszója sem ér fel a külső lejátszókkal.

Erre durván olyan 40-80 rugót kéne áldozni, a TV árához mérten szerintem nem drága. Ajánlott márkák: Dune, Popcorn, Mede8er, WD. [ nekem Dune van, de a mostani készülékei szerintem túlárazottak, a kezelőfelület viszont nagyon ott van. A Popcorn elég sok software gonddal küszködött, kezelés és DTS hangok lejátszása gondot okozott. A Mede8er piszok gyorsan javítja a hibákat, ha most vennék playert, valszeg e mellett döntenék. A WD az árérzékeny kategóriában verhetetlen, de ha pénzügyi  lehetőségeid megengedik, akkor inkább az első háromból kéne választani]

 

b.) Éppen bejöhet, de nagyon nem ajánlott a WIFI. Egyszerűen megbízhatatlan, a full HD-hez kell a kábel. Ebből elég a 100 Mbit is, de az feltétlenül kábeles legyen. Úgy általában igaz az, hogy -kis szerencsével- még éppen átmegy a sima HD WIFI-n, de a full HD már akadozni fog.

Amúgy -papíron- olyan 64 Mbit kell a full HD-hoz DTS hanggal, persze ez csak elmélet. Amúgy csúcsban én  60 Mbitet mér mértem.

 

c.) Játékhoz HDMI csatlakozás kell, a TV-t meg át kell állítani PC -re azon a bemeneten (ilyenkor a TV nem végez komolyabb utófeldolgozást, ergo gyorsabb lesz a megjelenítés, erről az "input lag" fedőnév alatt olvashatsz).

Előzmény: moonshadow (4320)
nicko Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4321

Samsung tv esetében a DLNA-hoz van az Allshare nevű samsung progi ill. a serviio, linuxot használóknak a minidlna. Ezek segítségével tudod a PC-n/laptopon mappákban lévő filmeket, képeket nézegetni a tv-n.

Elvileg a samsung az fw frissítéseiben kellene updatelni a kóüdeket. De ez nem mindig van így. Pár év múlva már nem a napjaink LCD tévéivel lesznek tele a boltok, hanem a 4K-s fajtákkal addigra meg...

 

Olvastam wifi, Wifi direct, wifi ready, Widi, és Wifi Miracast, DLNA?

 

gondolom a wifi tiszta nem szorul magyarázatra.

wifi direct: két eszköz között pl. tv és okos teló között közvetlen kapcsolat jön létre, router használata nélkül lehet filmeket lejátszani a tv-n, vagy ha böngészel a mobillal a képét a tv-n látod vagy ha játszol angry birds-öt detto. samsung esetében ezt screen mirroring néven kell keresni a tévében és DLNA képes mobil kel hozzá. Én 1 hete vettem a xiaomi redmi 1s-t és tökéletesen működik a tv-vel.

Widi: 3. generációs intel procival szerelt laptop kell hozzá és a megfelelő driverekkel érhető el, hogy kábel nélkül legyen a két eszköz kapcsolatban. Bővebben itt olvashatsz róla.

Miracast: ez a samsung tévék esetében a prémium kategóriások tudják 7000/8000 (azt nem tudom a H széria 6-os sorozatában tudja ezt a funkciót valamelyik modell vagy sem) ez a funkció a tv képét, hangját streameli megfelelő DLNA tudó mobilra. Ergó mehetsz wx-re is és nézheted a tévét közben :p

 

De ha rám hallgatsz a következők alapján veszel tv-t, ha samsungot akarsz.

6400 vagy 6500 típustól és minél nagyobb méretben amit a pénztárcád megenged.

Előzmény: moonshadow (4320)
moonshadow Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4320

Sziasztok!

 

Tévé vásárlás előtt állok, de nem tudom arra amire nekem kellene milyen szabványokat kellene tudnia.

Lényeg, hogy pc-ről vezeték nélkül szeretném küldeni a lejátszott kedvenc sorozataim képét az 5-6 méterre lévő tévére, ezek nem ritkán x64 vagy egyéb kodekkel tömörített filmek, és persze srt felirattal, jelenleg bsplayer lejátszóval nézem a pc monitoron, általában 5.1 vagy ac3 hanggal.

Úgy tudom tv wifiből is többféle van, és az alap wifi annyit tud, hogy mappákat megosztok a wifi hálózatomon és arra csatlakoztatott tévé képes lejátszani.

Ezzel csak az a gond, hogy pár év múlva talán már a filmek nagy része olyan kodekkel lesz tömörítve amit a tévé fix kodekje nem ismerne fel, ezért jobb megoldás lenne valahogy a monitoron megjelenő képet átvinni a tévére.

Meg persze a feliratét is. 

Másrészt jó lenne néha egy-egy játék képét is megjeleníteni a tévén.

Olvastam wifi, Wifi direct, wifi ready, Widi, és Wifi Miracast, DLNA? 

oljeg12 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 4319

Köszönöm a választ.

Tehát ide lehet betenni egy külön tartóval, a Mindig TV kártyát.

Előzmény: Androidfan (4318)
Androidfan Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4318

CI adaptert tehetsz bele, abba pedig szolgáltatói kártyát. Így nincs szükség set top boxra.

 

 

Előzmény: oljeg12 (4317)
oljeg12 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4317

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy mire tudom használni a PCMCIA csatlakozó? Milyen eszközöket lehet ide csatlakoztatni?

nicko Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4316

Blue-Rey lejátszóm nincs.

 

olyan nekem se :) Blu-ray Disc (BD)..ilyen már van :)

szóval a 3D film mérete 50GB-os lemezen jelenik meg/adják ki. Ergo az iso fájl is ilyen vagy ekörüli méretű.

lejátszani meg valamilyen 3D-t tudó külső lejátszón tudsz pl. PC, 3D-s média player vagy 3D-s BD mert a samsung tévék média playere nem tud kandencia helyesen 24p filmet lejátszani.

Laptop esetében pedig olyan vga-val szereltnek kel lennie ami 3D film megjelenítésére képes, igaz ez a PC-re is.

Az eszközök és tv közé un. High Speed HDMI kábelt kell iktatni (hétköznapi nevén 1.4-es HDMI kábel)

Vannak az .mkv-ba pakolt felezett felbontású 3D-nek csúfolt valamik, ezeket lejátssza a tv beépített média lejátszója is csak ezek nem igazi 3D-k.

 

ha számodra nem megoldható anyagilag egy ilyen lejátszó vásárlása inkább nézzél jó minőségű 2D filmeket mint mkv féle 3D-t ami még szellemképes is lehet...

Előzmény: szeti78 (4315)
szeti78 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 4315

Szia mindenkinek.Vettem 1 Samsung Smart tv-t.Tipus szám:UE40H6200.3D filmet illetve mesét szeretnék nézni.Honnan és hogy tudok letölteni ilyen dolgokat?Na és milyen formátum a jó?Azért kérdezem mert amit eddig töltöttem le azt nem tudom átrakni laptopról külső vinyóra és nem tudom nézni se a tv-n.A laptopon tudom nézni de ott rossz:(.A laptop és a tv össze lett variálva neten keresztül.Ami a tv-ben megy műsor látom a laptopon.Normál filmet vagy mesét tudok nézni tv-n ami a laptopon van.Blue-Rey lejátszóm nincs.Segítsen valaki.Nagyon köszönöm

steve444 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 4314

Nagyon köszi a helpet mindenkinek.

 

 

Előzmény: nicko (4309)
GPS Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4313

 

Már úgy értettem a "felejtőst", hogy nem fog menni ha valami random kamerát ráaakasszunk.

Úgy, mint ahogy egy Lidl-ben vásárolt, 1300 Ft-os billentyűzettel kifogástalanul működik.

.

Előzmény: nicko (4311)
zlota Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4312

Köszönöm a segítséget tuner ügyben.

Ha eljut egyszer a cseréig az ügy, remélem majd valami pozitív vásárlásról is be tudok számolni...

 

Jelenleg még a zöld képernyős TV van itt, ügyintézés folyamatban.

nicko Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4311

kamera nem felejtős..csak a samsung jó hozzá ami most 15-20K körül van.

Előzmény: GPS (4310)
GPS Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4310

 

az F-ek tuti felismernek minden HUD (Human Interface Device)szabványú eszküzt (egeret, billentyűt, tapipadot, ilyesmiket). Kamerát azt nem, az felejtős.

 

Tehát drótosan, vagy  BT usb-kulccsal bármelyik kutyaütő egér, vagy billentyű megy velük.

.

Előzmény: steve444 (4307)
nicko Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4309

"ezek" már fel, de nem garantált, hogy bármilyen típust! :)

a D széria még csak egy bizonyos gyárit és csak 6300-tól volt hajlandó elfogadni 45K-s árért.

Logitech K400 a legjobb hozzá.

Előzmény: steve444 (4307)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4308

A képcsöves samsungon is besötétült a kép csatornaváltáskor. Aztán meguntam, kicsit utánakerestem, és csodák csodája, szervizmenüben ki lehetett nyírni nullára ezt a baromságot. Onnantól kezdve normálisan működik hiba nélkül. Most is.

 

Előzmény: bacus (4302)
steve444 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4307

Köszi, így már teljesen tiszta. :-)

 

Igen a garanciára figyelek. Ezt is kösz.

 

Már csak azt nem tudom, hogy bluetooth-os billentyűzetet felismernek ezek? Akkor nem kell megvenni a gyárit.

Előzmény: nicko (4300)
nicko Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4306

lehet én megpróbálom a Hell-el-el a 8-ról..repülni nem fogok, de oda lehet jutni :)))

Előzmény: GPS (4305)
GPS Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4305

 

Az volt a baj, hogy a fickó - miután megivott egy doboz RB-t - nem próbálta ki a frissen növekvő szárnyait mondjuk a 4.-ik emeletről :-)))

.

Előzmény: nicko (4304)
nicko Creative Commons License 2014.10.31 0 0 4304

Ezt az egyik kedvenc Indycaros versenyzőm írta ki fb-ra:

 

A guy sued RedBull because it didn't literally give him wings. Hopefully he doesn't watch cartoons or he has a skewed view on how TNT works!

 

:)))

Előzmény: GPS (4303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!