Keresés

Részletes keresés

Timike74 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24377
Jó reggelt Népek! :-))))))))))



Szóval ma 2-ig bírtam aludni, aztán észhez térem, ebédlte, közben visszaolvastam és itt vagyok! ( és már Apa is úton van hazafelé, olyan 5-6 körül meg is jön:-)

Tavaly nyáron szerintem 100 kiló dinnyét megettem, én nem néztem utána ennek a CH dolognak, azt mondta mindenki, hogy ez víz, kevés benne a cukor stb.
Na ehhez képest tök más, jóóóóó tudni.

Kukorica tábla van a kert végében és IMÁDOM! Fagyasztottam le is, hogy legyen, de az nem olyan. Akkor ez is kilőve.........
Maradok a szimpla, egyszerű, gyorsan bomló levegőnél:-))))))))

Most mielőtt felkeletem, mértem a hőmet és azt írtam be. Mindkét nap normálisnak mondható volt. Így nekem ugye ez volt az ébredési hőmérséklet.


Ariaden!
Érezd magad leszidva! Naná, hogy érdekel a babás téma, tessék mindent részletesen leírni a lev. listára! Jó sütögetést.

JOkeva!
Láttam BJ képeit, hát zabálni való egy gyerek! Tóbi pedig áll a kiságynál!!!! Ezen meglepődtem, vagy lemaradtam valamiről?

LJucy!
Pont a minap voltam Rosmannba, és ott láttam sikosítót, eszmbe is jutott, hogy a PH para csajnak való:-)))))))))))) Hétvégén Apát nem kinyiffantani, csak módjával:-)


Jokeva Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24376
Kiscsirek, a topikdrukk megvan hozzá, már csak a sors kell :))

Mocc, esélyesek a fiúk is, igen, de náluk nem PCOS-nak hívják (mert ez ugye a cisztás petefészkekre utal), hanem metabolikus x szindrómának. Közben ugyanúgy inzulin rezisztenciát jelent, de fiúknál sokkal nehezebb észrevenni, mert a szőrösödés, hajhullás, hasra hízás nem tűnik fel, női hormonokat nem tudnak vizsgálni, az inzulin meg az utolsó, ami egy fiúnál a doki eszébe jut, hogy megnézesse. Nővéred a két gyerkőc ellenére is esélyes sajnos PCOS-ra :(
A gyümölcsök a természet cukorkái, szóval csak nagyon óvatosan, keveset belőlük, sajnálom :) Ez mindenkinek mumus szerintem.

Ljucy, szerintem napi 1 db 1000-es met retardba elég lehet neked. De doki majd megmondja a tutit!
ljucy Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24375

Helló Csajok,

 

tök jó, hogy ha másról nem, de a parákról én jutok eszébe mindenkinek:)))))

Itt vagyok ám, csak ki kellett mennem napközben intézkedni, így most tudtam visszaolvasni... hát, pörgött ma a Fórum rendesen!

 

Kiscsirek,

 

örülök, hogy jobban vagy, remélem, a következő ciklusban szerencsés leszel. Amúgy ez a munkahelyi helyzet sajna nálam is aktuális, ezért is lenne sürgős a bébi, mert sajna az én helyem sem biztos, sőt, és terhesen már nem tudnak kirúni...

 

Jó, hogy ezt a kukorica-témát kitárgyaltátok, mert én is imádom, de azért 1-2 csőnél többet nem tudok megenni naponta, de akkor ez még belefér, főleg a hízókúrűra ítélt embereknél.

 

A retard jó megoldás lehet, mert lassan én is elfogyok, úgyhogy szerintem ha doki-közelbe jutok, azt fogom felíratni. de mennyi retard felel meg a 3*500-as metnek? Mert a retard-ból ugyebár kevesebbet kell szedni.

 

A görbémen semmi néznivaló, még mindig lent van a hőm, de a hétvégén mindent megteszünk majd az ügy érdekében. Ha lesz valami érdeker rajta, felteszem a görbét.

 

Timike,

 

megvettem azt a bazi drága síkosítót, hogy ezt a PH-s parát kipipáljam:))), 6 eksönre elég, mert kis tubusokban van, szóval nem túl gazdaságos, de majd beszámolok a fejleményekről!

 

Ariaden,

 

jó, hogy látunk, levlistára jöhetnek a baás infok!

Amúgy én mindig elolvasom a babás infokat a levlistán is, mert érdeke, hogy miket írkáltok, meg hátha majd később nekem is jól jönnek,de hozzászólni nem nagyon tudok:)

Amy1986 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24374
Alkohol ? cukor
--- gááz... felejtős ... hacsak nem szülinap, névnap stb. De nem napi szinten talán heti szinten sem...
Előzmény: mocc (24373)
mocc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24373
No, ma is jól kidolgoztam magam, úgyhogy megyek is... pedig most vidékre utazom, ahol friss kovászos uborka, meg dinnye, meg főtt kukorica vár... hát, megpróbálkozom  a mértékletességgel, meg beszerzek egy ilyen táblázatot is...húh, és mi a helyzeta fröccsel meg a sörrel? Szintén elmaradhatatlan nyári tartozékok! Nna, megyek, mindenkinek jó hétvégét!
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24372
Írtam neki, hívott, hogy minden ok, csak dolgozik. :o))))))))))))) Városban mászkált, nem tudott írni, de majd biztosan jön később....
Előzmény: Amy1986 (24371)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24371
Orvosi egyetemre ? :D meg sztm Hypohonder Egyetemre is járhatnánk :)) Nem ????
Én is minden szarra azt hiszem h vmi ultra-gáz... és képzelődök... de megnyugodtam h nem vagyok 1edül :DDDD

Tényleg Ljucy!!!! Hmmmm .... merre bújkálsz??:P
Előzmény: Bubus78 (24353)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24370

Hupp-huppp...:'''(

megprobalom magam visszafogni majd.. Azert mindenkepp eszek egy par szeletet, meg egy kis kukoricat is, inkabb mast nem..  mentsegemre legyen mondva, h ez a ket het van a nyaron amikor ilyeneket ehetek, igy talan nem lesz olyan veszes..

 

Amy1986 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24369
Kicsirek! A probléma az h ez a Legmagasabb GI-tábliba tartozik amiket ajánlatos kerülni!!!! Azt is nézni kell ... zzzzzz. Mostanába én is megfeletkeztem róla de múltkor timike szúrt be egy kis táblit a GI-indexü cuccokról! ;)
Előzmény: kiscsirek (24365)
kollina Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24368

A kukoricában is elég sok ch van, de nem nagyon tudom, hogy mennyire tiltott. Én is szoktam enni.

 

A dinnye a cukor szempontjából nem túl jó.

Előzmény: mocc (24354)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24367
Persze, 100 grammban nincs sok CH, de lemértél már 100 g dinnyét??? :o))) Valószínű egyszer-kétszer elcsábulok én is és eszem egy picit, de sajnos mértékkel szabad. Meg a diabetológus is mondta régen, hogy a szőlőt és a dinnyét felejtsem el, nem szerencsés... :o(((((
Előzmény: kiscsirek (24365)
kollina Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24366

Ha terhességi cukorbeteg volt a tesód, akkor ennek valami oka volt, lehet épp a már most meglévő IR. A terhességi cukorbetegek jó eséllyel indul a 2-es diabéteszért. Én is voltam az első terhességemkor terhességi cukorbeteg, így én e miatt is szedem a met-et. Így talán megelőzhetem a 2-es diabétesz kialakulását.

 

Mindenképpen nézesse meg magát endokrinológussal.

Előzmény: mocc (24346)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24365

Bubus, egy vilag tort most bennem ossze, ugyanis egesz eddig a dinnye evesre gondoltam amikor otthon leszek. Mondani akartam anyamnak h hozzon fel a repuloterre egy kicsit, es hazafele eszek is a kocsiban.. (ezt mar eljatszottuk szilvas gomboccal is;)))

Jo lenne mar hasznositani a tablazatomat, ha mar itt van az asztalomon egesz nap.. :DD  Valhogy a dinnyet nem neztem meg..

Na varjunk csak a gorogdinnyere itt azt irja h 6.5 / 100gr. Szoval azert nincs minden veszve nem???  valaki nyugtasson meg...

;))))

Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24364
Ki kell mérni morzsolt kukoricából 100 grammot, abból lehet viszonyítani. Én meg szoktam enni 1-1,5 cső kukoricát uzsira, úgyis híznom kell. :o))) Szőlőnek is magas a CH-ja sajnos, még erre nincs stratégiám, hogy fogom kibírni... Nekem ez lesz a bűnözés valószínű! :o)))

Hazazavartak, úgyhogy elhúztam. Jó hétvégét mindenkinek! :o)
Előzmény: mocc (24363)
mocc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24363

kukorica 23.6 / 100gr. És akkor az most jó? Gondolom, hogy nem ehetem úgy, mint eddig (kertbenülés, madárcsicsergés, 5-6-cső kukorica lefejtés), de azért 1-2 naponta azér? Ugyeugyeugye?!

Dinnyéből 2 kg? Azért az durva!!! 1-2 szelet max!

Szőlőt se? Nemáá! Bortermelő család sarjaként?! Vááhhh!!!

Előzmény: kiscsirek (24359)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24362

Igen, ezzel probalom en is lebeszelni magam ,h a szurkalason kivul nincs mas panasz.

De mivel en is rutinos parazo vagyok, neha elotor a gondolat h "de mi van ha..."

 :)))

Előzmény: Bubus78 (24358)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24361
Köszi! :o)))))))))
Előzmény: kiscsirek (24359)
mocc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24360

Aranyos vagy, de ez az ötszöri étkezés elég szokatlan...már az oviban sem bírtam :) Keveset eszek, de olyan, mintha hízókúrára fogtam volna magam, folyamatosan telítettségérzésem van...

Te meg ne parázz mindenen, nem szabad! Para, görcsölés, negatív gondolatok- csak bevonzod a szarságokat! Lazulás és leszarom tabletta rendszeres szedése- körülöttem mindenki, aki belazulva, nem görcsölve él, azoknak valahogy minden pikk-pakk összejön (karrier, baba,jó lehetőségek), a parázósak meg próbálkoznak a babóval, meg inszem, lombik... az a baj, hogy én is agörcsölős fajta vagyok, de ezen  is változtatni kell!

Előzmény: kiscsirek (24356)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24359

Az en tablazatom szerint a kukorica 23.6 / 100gr.

 

Felkeszult vagyok, itt egy lista az asztalomon :)))

Előzmény: Bubus78 (24357)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24358
Akkor lenne esetleg bármi gond, ha nem ürül ki rendesen és akkor begyullad. De ezt éreznéd, fájna a hasad, véreznél tovább, ilyenek... Ne gyárts te is már parákat, mert nem győzlek titeket lebeszélni róla!!!!!! :o)))))))
Előzmény: kiscsirek (24355)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24357
Kukoricát én is eszem, imádom, de nem emlékszem mennyi a CH-ja. Hétfőre legkésőbb megnézem!

Dinnye viszont gáz. Nagyon sok benne a szénhidrát, illetve annyi van, hogy ugye ebből nem 10-20 dkg-t eszik az ember... Én megbírok enni egy 5kg-s dinnyének a felét is egyszerre. Na, ez sok. Nem is tudom mi lesz velem is nyáron.... Imádom a dinnyét és a szőlőt, de egyik sem szerencsés... :o(((((((((((

Csak így tovább az evéssel, fog ez menni!
Előzmény: mocc (24354)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24356

Na ez tok jo!

Lepesrol lepesre konnyebb mint mindent hirtelen egyszerre!!

A reggelizes nagyon pozititv!  Ezek utan gyurhatsz az 5szori kajalasra, aztan arra h a jo kajakat egyed :)

Előzmény: mocc (24354)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24355

Igen, vegulis en is ezen gondolkodtam,h ha nincs semmi panasz akkor is megeri e elmenni. Azert tenyleg nem olcso, plusz a masik h ki kell vennem egy fel napot miatta, es igy csak a masik fel nap szabi marad egesz evre.. habar valoszinu csak szeptemberig :)  De a masik meg h jo lenne tudni h minden rendesen kiurult e, nincs e eldugulva semmi stb.. 

(Ja, az en uj param h eldugult a petevezetekem vagy mi a tortentek miatt.. :)) -de azert probalom lekuzdeni.. :D

 

Szoval meg nem tudom, a hetvegen alszok ra, hetfon meg mindig felhivhatom oket lemondani.

Előzmény: Bubus78 (24352)
mocc Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24354
Jaj, hát tesómék évekig akartak nagyon gyereket, nem jött össze, aztán építkezés kellős közepén nem  is nagyon gondoltak rá, úgyhogy szépen terhes lett tökspontán, majd nemsokára a kistesó is spontán becsúszott. De mondom, amint megtudtam, hogy velem mi van, egyből küldtem nődokihoz. A kissrácoknak mondjuk van félnivalójuk, mert apjuk tavaly óta cukorbeteg, tesómnak meg csak annyit mondtak, hogy hajlamos a cukorbetegségre, de ugye lehet, hogy neki is ez a szar van... évekig fogyózott elkeseredetten, nem ment le a túlsúly...aztán a második baba után egész jó lett, lassan vékonyabb mint  én, pedig olyan sosevolt. Családilag életmódot váltunk, szép! Jajj, nagyon fontos kérdés: a főtt kukorica mennyire tiltott gyümölcs? Mert nekem a nyári étrendem elég egysíkú: lecsó mindenféle formában, rántott tökfélék, tzatziki, dinnye, és főtt kukorica amennyi belém fér! Előbb megszokom, hogy nem iszom reggel tejeskávét, mint a kukoricátlanságot!Ja! És ma már legyűrtem a reggelit, tízóraiztam és alakítom ki szépen a napi ötszöri kajálást!
Előzmény: Bubus78 (24350)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24353
Nem tudom, de el tudom képzelni, hogy öröklődik így is, mint ahogy a cukorbetegség.... Már tegnap Ljucy-nak is mondtam, hogy menjünk orvosi egyetemre, mert annyi a kérdés, és nincs aki megválaszolja! :o))))))))))

Tényleg Ljucy, merre jársz???? Semmi locsi-fecsi ma? Meg görbe dobás??? :o((((
Előzmény: Amy1986 (24351)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24352
Azt jelenti, hogy egész jól kiürült a progi a szervezetedből. Nekem sokáig fenn volt tőle a hőm. Már aggasztott is, hogy még mindig fenn van, bár én amúgy is magasabb alaphővel vagyok megáldva... :o)

Jövő heti UH-ra nem biztos, hogy elmennék a helyedben, az ára miatt. Ha úgy érzed, inkább menj, de lehet elég lenne, ha az itteni nőgyógyász nézne meg. Persze te döntesz, de ha nem vérzel már jövő héten, nem görcsölsz, nincs lázad, nem fáj a hasad, akkor tuti minden rendben és ráér később is az UH. Nem akarok beleszólni, csak pénztárca-kímélés miatt írom! :o))))))
Előzmény: kiscsirek (24347)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24351
Igen ahogy Bubus írta:))) Amúgy tipikus tünetük a nagy pocak és kopaszodás!!

Na és akkor mi van ha az anyának semmi baja az apa ilyen metabolikus és a lánygyerek? Jó esélyes PCO-ra ???? Hmmmmm
Előzmény: Bubus78 (24350)
Bubus78 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24350
A fiúk nem lesznek PCO-sak, nincs is petefészkük! :o))))))))))))
Náluk metabolikus X szindrómának hívják, ha jól emlékszem, később meg gondolom cukorbetegség jöhet elő.

Ha tesódnál volt terhességi cukorbetegség, akkor elég esélyes PCO-ra.... Spontán lett terhes, vagy segítséggel???
Előzmény: mocc (24346)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24349
Szijjasztok!

Szállóhónak gratula :)))

Macsek! A diétás fagyi marha klassz, párom meg is jegyezte h te ez jobb mint az enyém, pedig ez rendesen :DDDD
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24348

Azert a biztonsag kedveert elmegyek a jovo heti uh-ra amit magan uton szerveztem meg, par hete.

Igaz h eddig nincs gazos panaszom, de azert megnyugtatobb lesz ba belul is megneznek. Aztan 24-en megyek haza, ott elmegyek a rendes nogyogyaszhoz, azzal is megnezetem magam. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!