Keresés

Részletes keresés

FOCUS Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2300

Nem látok én abban hozzászólásban becsmérlést amire reagáltál.

Előzmény: Zepter_mondja (2299)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2299

Milyen okos vagyok? Hát igen, észért nem megyek a szomszédba.

Szerintem nálad önagymosás folyik.

Tévedésbe ne ess, én ismerem az MLM rendszert és az Amwayt is. Ezen kívül még jónéhány céget és terméket, amelyik ebben a rendszerben értékesít. Magam viszont nem ilyen rendszerben dolgozom! Náhányszor leírtam de ugye a szajkózás és a másik becsmérlése, egyszerűbb, mint az olvasás...

Előzmény: Törölt nick (2271)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2298

Valóban van különbség. Én először tapasztaltam és ezért van véleményem.

Nektek vélemyényetek van, csak tapasztalatotok nincs. Minden tudományos megállapításnak kell, hogy legyen tapasztalati alapja. A vélemény, hozzáértés nélkül annyi, mint a nászéjszaka menyasszony nélkül:)

Előzmény: kalapp (2270)
Albertinka Creative Commons License 2005.02.02 -1 0 2296
Kifaggattam azt az ismerősömet, akitől (bár Kalapp szerint hazudok) a termékforgalmazói ár feléért vásárolom az Amway-termékeket. Nos, ő jelenleg 9 százalékos, méghozzá negyedik hónapja. Gyakorlatilag nem keres semmit, mert az egyik beszervezettje csinál meg ebből 6 százalékot, így alig van jutalékkülönbség kettőjük között. Napi nyolc óra munka után dolgozik, azaz marketing-terveket tart, előadásokra és konzultációkra jár, "pozitív könyveket" olvas, és mivel kulcsembernek tartja magát, és a szponzorai is annak ismerik el, ez kvázi erkölcsi kötelessége, nem lazíthat. A kulcsembernek a 100 százalékos termékhasználat is feladata, ami állítólag majdnem önmagában elég a 3 százalékos teljesítményhez. Nos, mivel a srácba azt szuggerálták bele, hogy az elért százalékos szintről nem eshet vissza, hiszen akkor már nem példaképként néznének rá az őt másoló munkatársai, neki minden alkalommal annyi személyes pontrétéket kell produkálnia, amivel megvan a 9 százalék, illetve amit példaként mutogathat munkatársainak. Ez pedig nem kevés. Gyakorlatilag ráment az egész pénztartaléka, a fürdőszobája teli van eladatlan termékekkel, egy éve nem volt se moziban, se színházban, se meccsen, mert nincs rá se ideje, se ereje. Szegény srác olyan, mint egy hipnózisban lelkendező csődtömeg. Én nagyon sajnálom, de nem tudok segíteni neki,  csak a vergődését látom.
Pac Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2294
" Ti negatív emberkék!!! "

Parádés kezdés.

" ha ez az üzlet nem menne, akkor miért van Magyarországon több mint 10 éve "

Itt még a "leggonoszabb" kritikusoktól is legfeljebb azt olvashatod hogy egy helyben áll, illetve lassan fejlődik.
Azt nem nagyon írta senki hogy veszteséges lenne az Amway Hungária.

" ha én ebből akár 1000 Ft-ot is keresek akkor már megérte az üzletet csinálni "

Attól függ hogy mennyi erőfeszítésedbe kerül azt a bizonyos 1000 Ft-ot megkeresni.
A McDonald's ban kb. 2 óra....

" Akkor miért vagytok ott ahol vagytok? "

Tipikus MLM szöveg.
Valószínűleg halvány fogalmad sincs arról hogy a topiclakók többsége mit csinál, mennyit keres, stb. de szerinted biztos rossz nekik.

" Az élni akaró embernek a maradék kedvét is elveszitek, csak hogy nektek igazatok legyen "

Ha én jól élek - mint pl.mozgólépcső-segédfékező - akkor hol érdekel engem hogy van valahol egy anti-mozgólépcső-segédfékező topic???
És ez elveszi az életkedvemet?

" Én mikor szapultam a ti munkahelyeteket? "

A topic témája az Amway.
Nem pedig a hozzászólók munkahelyének elemzése...

" legyen olyan főnököd aki azért küzd hogy te többet keress és hogy legyen elég pénzed eltartani a családodat! "

Rögtön kicsordul a könnyem.
Micsoda remek emberek élnek a Földön.
A főnök, aki mindent megtesz értem...
Hüpp
Előzmény: jjames (2293)
jjames Creative Commons License 2005.02.02 0 0 2293

Ti negatív emberkék!!!

 

Azt megkérdezném tőletek, hogy ha ez az üzlet nem menne, akkor miért van Magyarországon több mint 10 éve? Ha egy üzlet nem megy akkor nem húzza 10 évig vagy tévedek??? Ha egy üzlet veszteséges akkor azt bezárják...vagy tévedek???

Ezt az üzletet nem hogy bezárják, de még fejlesztik is!!!

 

Másrészt, ha ti átlagkeresetből éltek akkor nemhiszem hogy megvagytok elégedve a fizetésetekkel, vagy ha mégis akkor biztos van valami jó gazdag anyagi hátteretek. Nos az az ember aki megpróbál kicsit több pénzt összegyűjteni a fizetése mellett az miért olyan rossz???? Nos ha az a kis pénz összejött akkor abból nem lehet több is???

 

Nem tudom ki hogy van ezzel de ha én ebből akár 1000 Ft-ot is keresek akkor már megérte az üzletet csinálni és tudjátok miért??? Mert nem ilyen életkritikusok vannak ott mint ti. Ti biztos nagyokosok vagytok és mindent jobban tudtok mindenkinél. Akkor miért vagytok ott ahol vagytok??? Miért nem egy jómenő újság írója vagy, vagy egy neves kritikus???Ha ti annyira nagyon tudjátok hogy ez veszteséges...

 

Az élni akaró embernek a maradék kedvét is elveszitek, csak hogy nektek igazatok legyen. Azzal nem törődve, hogy mindenkinek más a felfogása és a célja. Én mikor szapultam a ti munkahelyeteket?

 

Nah ennyit a véleményemről...és akkor lehet hogy az üzleti részről még egy szót sem szóltam, csak az emberségről...Ajánlanám nektek nagy kritikusoknak hogy járjatok többet igazi baráti körbe, ahol nem döfik a kést a hátadba, nem beszélnek ki a hátadmögött és legyen olyan főnököd aki azért küzd hogy te többet keress és hogy legyen elég pénzed eltartani a családodat!

Pac Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2291
" És hogy miért nincsenek ott? Azért,mert nem foglalkoznak azzal,hogy egy könyvben mosolyogjanak "

Az Amway kiadványokban vajon miért mosolyognak olyan szélesen a sikeres Amway-esek?

Ott megéri szerepelni?

Pedig ha reklámozom magamat, akkor azt inkább egy hatalmas és - még - kivülálló tömegnek teszem, nem a többi Amway-esnek.

Én, ha Amway-milliárdos lennék (feltéve ha létezik ilyen Mo-on) biztos figyelmeztetném - udvariasan - a "Leggazdagabbak" kiadóját hogy a legközelebbi listából ki ne felejtsenek...
Előzmény: kalapp (2253)
kalapp Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2289
Telstar,miről beszélsz?? Azóta eltelt 14 év!!! Bár szerintem neked nem tűnt fel...
Előzmény: Törölt nick (2286)
vzo Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2288
Olvasom ezt a fórumot és nemtudom miről beszéltek, utána néztem a
katalógusban szereplő törölköző nem három darabos hanem hat
darabos, az ára pedig 12800.-Ft.
Egyszerű matek, menj el a Tescoba és közepes minőségi törölközőt
vásároljál hat darabot és nézd meg a kasszánál mennyi kell fizetned érte!
Beszélhetünk konkrét dolgkról és ne csak álltalánosságban a saját
véleményeiteket próbád ráeőszakolni a fórumot olvasókra.
Az az ember aki Sukival jár nem hülye csak ennyire tellik illetve kielégiti
az igényeit és aki tízszer olyan drága autóval jár az sem hűlye csak
megteheti, hogy évente egykét Suzuki árát elbukjon. Még jó, hogy az
életet nem midenki a ti szemeiteken keresztül látja.
kheiron Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2287
Hello, Bill! :-)
Előzmény: Törölt nick (2286)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2286
Szóval a Közvetlen Értékesítők Szövetségének állítása szerint a közvetlen értékesítés évente 21 %-kal nő...Hehehe! Ilyen alapon magamról is állíthatnám, hogy én vagyok a Bill Gates...Arról pedig, hogy Magyarországon bevizsgálták-e a céget, legilletékesebben Bod Péter Ákos tudna nyilatkozni, mert ő volt akkoriban az ipari és kereskedelmi miniszter.
Előzmény: glad (2278)
LeifEriksson Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2285
Nem ám... :))
Előzmény: glad (2277)
FOCUS Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2281
Egyszer beszéltem a fogyasztóvédelemmel, ahol azt mondták, hogy az ügynöki értékesítést sajnos nem tudják ellenőrizni.
Előzmény: Törölt nick (2275)
bleroy Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2280

:-))))

 

te vagy a legjobb!!!

Előzmény: Albertinka (2279)
Albertinka Creative Commons License 2005.02.01 -1 0 2279
Azok a fórumtársak, akik az Amway illetve az mlm iránt elkötelezettek, igazán megkérhetnének valakit az Amway hazai képviseletétől, aki nem csupán egy hálózatszervező lelkesedésével és hiányos ismereteivel, hanem az adatok ismeretében szól hozzá, hogy látogasson el erre a topicra és válaszoljon a kérdéseimre/kérdéseinkre.
glad Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2278

"..(Mo.-on: a bolti kiskereskedelem évente 7.8%-kal nő,a követlen értékesités pedig évi 21%-kal nő jelen pillanatban..) "

 

Ez már volt egyszer és akkor kielemeztük, hogy az "arány" meghatározás megtévesztő lehet, mert ha kiskereskedelem 100 millárdos bevételt produkált tavaly és az idén 105 millárdot akkor az ugye "csak" 5% növekedés.

DE

Ha az AW tavaly 10.000Ft bevételt produkált és idén 20.000Ft-ot akkor az 100% növekedés lesz, pedig aztán halvány árnyéka se a kiskereskedelemnek.

 

Persze ezek nem valós számok, mielött valaki belekötne csak a példa hatása kedvéért írtam! :)

Ennek ellenére fedi a lényeget.

 

Szerintem egy hülye dolog az AW részéről, hogy egyáltalán megpróbálja magát a hagyományos kereskedelemhez hasonlítani.

Egyszerüen a kiskereskedelemnek soha nem lesz neki ellenfél az MLM, mert más a súlycsoport.

És most nem csak Magyarországról beszélek.

Ha ezt valaki nem látja át akkor az nagyon az MLM álomvilágban él.

Előzmény: kalapp (2264)
glad Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2277

El voltam egy pár napot, de látom a fórum azért nem pihen. :)

kalapp Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2270
A vélemény és a tapasztalat között jelentős a különbség....
Előzmény: Zepter_mondja (2269)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2269
Véleményem nem változott.
Előzmény: kalapp (2267)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2268
Na és melyik adatot ki mondta?
Előzmény: kalapp (2264)
kalapp Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2267
Zepter,nem tudom,követtél-e,de én ezt nem a hagyományos vállalkozásomra irtam,hanem az Amway-üzletemre..:) És igaz,hogy én még "csak" több,mint 2 éve foglalkozom ezzel a vállalkozással,de a közvetlen környezetemben több tucatnyi példa van erre...Ezt nevezik a világon mindenhol passzív,jogdíjszerű jövedelemnek....Ami a hagyományos vállalkozásban ritka,mint a fehér zorro...
Előzmény: Zepter_mondja (2266)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2266

Kalapp!

Azért a vállalkozásodat, vagy üzletedet ne hagyd el 1-2 évre, mert lehet, nagyon meglepődsz majd!

Előzmény: kalapp (2253)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2265

Fogalmam sincsen, mi lehet az a "stinknormál törölköző" ami 16 rongy. De!

Jártál te mostanában boltban, ahol törölközőket lehet kapni? Nem vagyok érdekelt benne, hogy eladják az emlegetett törölközőket de szerintem nem olyan drága. Ráadásul az anyagát sem ismerem. Vettem én már 3500 Ft-os törölközőt, aminek víziszonya volt:) Ha az emleetett négy darabos készletet vesszük, 2000 Ft-al drágább. Ha legalább rendesen issza a vizet, nekem megérné. Lehet, csak én vagyok így ezzel?

Előzmény: Wormie (2260)
kalapp Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2264

"..(Mo.-on: a bolti kiskereskedelem évente 7.8%-kal nő,a követlen értékesités pedig évi 21%-kal nő jelen pillanatban..) " Ez egy kb. 10 éve szajkózott ajánlottkazetta-sablonduma. "

 

 

Nem nyert!! Forrás: Központi Statisztikai Hivatal és Közvetlen értékesítők Szövetsége összehasonlítás...

Előzmény: Törölt nick (2258)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2263

Nem vagyok nyugodt. Van néhány ruházati és egyéb kereskedelemmel foglalkozó ismerősöm. Hidd el, ez csak a jéghegy csúcsa. Ha még tovább ecsetelném, mik történnek egyes élelmiszer üzletben, vagy szupermarketben, lehet, inkább éhenhalnál, mint ott vásárolj. Vagy mondjuk a vendéglátó-ipari egységekben a konyhai állapotok, dacára a KÖJÁL vizsgálatoknak. Jártam néhányszáz egységben, nem légből kapott információk! Legalább is Mo. nyugati részén de valószinű, hogy máshol is az a helyzet:(

Kész vagyok elismerni, hogy az anyagi haszonszerzés nagy úr és ennek érdekében, az MLM rendszerben dolgozók elkövetnek sok mindent, hogy sikerük és ezzel együtt pénzük legyen. Azért az általánosítás itt sem szerencsés, mint ahogy máshol sem.

Előzmény: Wormie (2259)
Zepter_mondja Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2262

Te Amway-s voltál? Akkor talán értelek...

Valahol írtam erről a szidrómáról:) de nem ismétlem meg.

Előzmény: Törölt nick (2256)
kheiron Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2261
Te azért nem vagy hiteles, mert már nem dolgozol benne. :-)))))))
Előzmény: Törölt nick (2256)
Wormie Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2260
TELSTAR, a smiley tkp. nem a magas ár tényének szólt. Az olvtárs urat próbáltam kicsit derűsebb hangulatra bírni. :-)  4 stinknormál törölköző 16 rongy? Hát az nem semmi! Ezt is az űrhajózás számára fejlesztették ki vajon? Talán súlytalansági körülmények között is összeszedi a kóbor vízcseppeket? :-))))  És ki az a balek, aki ennyit kiad érte???? Na jó, bevallom, ez költői kérdés volt, tudom a megoldást. :-)
Előzmény: Törölt nick (2257)
Wormie Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2259

Na abban nyugodt lehetsz, hogy a boltok se vágnak át. De az MLM-esek se!!! :-)

Ha beleolvasnál némelyik fogy.védelmis, hipermarketes topikba, láthatnád az erőfeszítéseimet. Alapból szkeptikus vagyok, és sajnos marha jó a memóriám. Az ilyen árfelülírásos módszert messziről, ellenszélben felismerem. De még jobb módszerem van: itthon kevés ruhaneműt vásárolok. Németországban, Ausztriában olcsóbb, jobb minőség, és nem vágnak át.

Előzmény: Zepter_mondja (2252)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.31 0 0 2258
"..(Mo.-on: a bolti kiskereskedelem évente 7.8%-kal nő,a követlen értékesités pedig évi 21%-kal nő jelen pillanatban..) " Ez egy kb. 10 éve szajkózott ajánlottkazetta-sablonduma. 1997-ben Demeter János a "Golf" című kazettáján azt jövendölte, hogy néhány éven belül a bevásárlóközpontok lehúzhatják a rolót Magyarországon az Amway által vezérelt elektronikus kereskedelem mellett... Hát per pillanat nem úgy néz ki! Sőt, éppen az Amway-Quixtar-Vebso miatt nem növekszik eléggé az emberek bizalma az e-businessel szemben...
Előzmény: kalapp (2253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!