Keresés

Részletes keresés

förike Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8640
Takarmány borsót lehet adni a nyúlnak??
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8639
Neked is köszi!
Viszont az állatorvos miért adna el nekem, akkor ő nem keres az oltásokon?! Tudom persze drágábban adja, de az nem mindegyiknek elég!
Előzmény: Óriás tenyészt (8634)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8638
Köszi, de én a pestorinnal oltatok.
Ha kigyógyult a nyuszid akkor már nem kell mixo ellen oltatni, mert örök védettséget szerzett. Más kérdés, hogy RHD ellen azért nem árt beoltani, viszont ez külön nem kapható csak a kombival ami a pestorin mormix.
Előzmény: Törölt nick (8635)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8637

kék szem

bocsesz.. elbénáztam előbb a feltöltést

ronda seprű! megtámadlak!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8636

Szia!

szerintem van amelyik kapható recept nélkül.

Pl a myxovac: http://gondoskodo.hu/?p=online_termek&id=8880000066822

Előzmény: nyuszihopp (8633)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8635

Sziasztok!

Én eddig csak zugolvasója voltam ennek a topiknak, probáltam infokat gyűjteni kezdőként elsősorban a myxomatosisról, mert

van egy olyan óriás kosorrú nőstény nyuszink (most 1 éves.. kb 6,5kg), aki két hete került hozzám, elméletileg volt oltva (nincs egy éve), de két napra a hozzánkkerülése után kijöttek rajta a myxomatosis tünetei. Hatalmas szerencsénk volt, mert végül túlélte és maradéktalanul gyógyult. Sokat kezelgettem házilag (orvosság nem lévén a bajra). Felrakok két képet róla..

Aki ért az óriás kosorrúkhoz, annak megköszönném a véleményét róla, mivel annyi szemem nekem is van hozzá, hogy a méretei rendben vannak, de az arca, a színe (egészen halvány szürke), a szemeszíne arról árulkodik, hogy van benne valami keverék. Mit gondoltok?

És a betegség gyógyulása után mennyi idő elteltével érdemes oltani újra szerintetek?

Köszi a választ mindenkinek!

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8634

Helló!

Ha Állatkorházba veszed akkor igen, de ha állatorvostól veszed akkor nem!

Előzmény: nyuszihopp (8633)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8633
Az oltó anyagot nem csak receptre adják?
nyuszihopp Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8632
Igen fonnyasztva mert némelyik növény köztük a lucerna veszélyes lehet frissen.
Arra nem válaszoltál, hogy csak zölddel etette, nem kapott volna egyáltalán szénát???
Előzmény: Matyusa (8627)
nddori Creative Commons License 2010.07.25 0 0 8631
Az árpa is jó, nálam azt is szoktak kapni. A kukorica az kevésbé. Nem is nagyon szeretik ( eddig 70 nyulamból 1 imádta, a többi meg se ette), meg inkább csak a máját hizlalja.
Előzmény: Matyusa (8628)
Matyusa Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8630
Ügyes vagy!
Előzmény: tyúkanyó49 (8603)
Matyusa Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8629
Köszönöm, megfontolom. Legfeljebb a "nagygazdának" is jut a 20 adagosból, már ha elfogadja...
Előzmény: nddori (8601)
Matyusa Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8628
Szénám, lucernám van a kecskék miatt. Zab helyet árpa nem jó? Csak ahhoz tudok hozzájutni (+búza, kukorica).
Köszönöm, igyekszem behozni, ami kimaradt!
Előzmény: tooommm0013 (8598)
Matyusa Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8627
Állítólag lány, már el is neveztük (Borsika lett). A korát nem tudom.
A zöldet fonnyasztva? A jóember azt mondta, ő mindig etetés előtt gyűjtött füvet...
Előzmény: nyuszihopp (8594)
Matyusa Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8626
Nem vettem, kaptam. Nem kértem, nem is céloztam rá, nagylelkűségi rohamában ígérte az illető, én meg nem tiltakoztam. Így utólag, nem a legjobb indítás volt, a nyuszi mindenesetre úgy tűnik, jól van.
Akkor hagyjam az oltást és reméljem a legjobbakat?
Előzmény: nddori (8592)
tamassy Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8625
Természetesen tápban igazatok van. Kimaradt a hsz-omból. :S Bocsánat.
(Elannyira koncentráltam a szénára :P)

Ám akkor is a széna az alapvető tápláléka egy nyúlnak, 70-80 %-ban kellene ezt ennie. A maradék 20-30%-ra jut a táp, és minden más csak "nasi".

Kenyér: lehet, hogy kovász nincs benne, ám az élesztő még károsabb!!! Az viszont tuti van minden kenyérben!
(Kivéve a candidásoknak készültekben, mert ők nem ehetnek élesztőt sem.)

Én nem húsnyulakat, hanem törpéket tartok, és kizárólag házi kedvencnek.
A nyúl húsát soha nem kóstoltam és nem is fogom.
Más platformon vagyok mint ti. És nem csak az etetésben.

AZ OLTATÁSt azonban minden esetben kötelező érvényűnek tartom, akár hobbi, akár húsnyulakról van szó. RÉSZE A FELELŐS ÁLLATTARTÁSNAK!

Nem hiszem, hogy azok, akiket a szúnyogok most az állományuktól fognak "megszabadítani" anyagilag jól járnak. Ha kiszámolnátok, hogy mennyi a károtok, és mennyibe került volna az oltás, tuti rájönnétek, bizony oltatni kellett volna, az lett volna a olcsóbb.
És a még egészségeseket most sem késő leoltatni!!

Ti tudjátok, Ti felelősségetek, Ti pénztárcátok.

Mindenkinek jó nyulazást-minden szempontból!
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8624




Itt vannak a legifjabbak.Kosorru törpék.2 háromszinű és egy csincsilla.Moncsi főleg neked szólnak képek...De persze más is hozzá szolhat hogy szépek-e....:D
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8623
Hát nem tudom nekem marha mázlim van,Pedig vannak nyulak amik nincsenek beoltva.Rengeteg szunyog van még sincs baj.Mondjuk mindent bevetek amit tudok ellenük.És kollegámnak vitt már el mixo nyulat a nyáron.Remélem ez nálam marad igy ahogy van...
nddori Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8622
Sajnos, aki nem oltott tavasszal, annak mennek nyulai 90%-ban... :( Ha már a kicsiken is látszik, betegek lesznek, mind.... Elkapják egymástól is, ez vírus :(
Vírustörzstől és nyúltól függ, hogy meddig bírják. Van amelyik az első tünetek megjelenése után 1 héttel már elpusztul, de van amelyik kínlódik. Ismerek olyat is, ami meggyógyult belőle, meg olyanokat is, amik már másfél hónapja szenvednek és nagyon nagyon csúnyák szerencsétlenek. Ha az enyémek lennének már rég nem élnének...
Ismerősömnél be vannak oltva a nyulak, nem is betegek, de van egy alom tündéri 2,5-3 hetes nyuszika és némellyiknek az orrán már látszik a betegség :(
Előzmény: donvar (8621)
donvar Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8621

Felütötte nálam is a fejét a mixomatózis. Egy süldőm rongyul néz ki. 2 másikon látszanak a tünetek. (6 közül)

Először az anyán vettem észre, hogy a szeme körül valami nem stimmel. Úgy látom, hogy a süldőkön gyorsabb a lefolyása. Ha az anya elpusztul, 7 fióka marad utána.

Mit gondoltok, milyen esély van a túlélésre?

Egymástól elkaphatják vajon, vagy csak közvetítőkön (vérszívók) keresztül?

Meddig kínlódnak a betegséggel? Agyoncsapjam vagy várjam meg a csúfos végét?

Ikresjutka Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8620
Este 6-7 óra között és még egy kicsit meleg volt, de egyébként hüvös helyen vannak.
Előzmény: tooommm0013 (8599)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8619
Semmi szag, semmi a fenekükön, egyik óráról a másikra. Felfujódva találtam az ól közepén. előtte még egy órával rájuk néztem és semmi jele nem volt semminek. Elég árnyékos, hüvös helyen vannak és az ólak tetejét és oldalát is locsolom naponta párszor.
Ma viszont az egyik vemhes nyulamnak valami megcsipte az orrát és szegény alig kap levegőt, nem is akar enni se, meg inni se.
Előzmény: nddori (8590)
skolikagi Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8618
Nem baj...! Amíg a ketrecben vannak, nagy baja egyiknek sem lehet:-)))
Előzmény: Gupppy (8617)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8617
A fiam mászott be a nyúlhoz..:DDD A többi nyuszi nem nagyon érdekli, csak vele ilyen nagy a szerelem..:DD
Előzmény: skolikagi (8616)
skolikagi Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8616
A kamasznak csináltad a ketrecet és megtalálta a nyuszi, vagy fordítva....?:-))
Előzmény: Gupppy (8615)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8615
Előzmény: Gupppy (8614)
Gupppy Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8614
:DDD A kamaszok egymásra találtak... Épp a fiam papucsát próbálja megszerezni..:DD
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8613

Helló!  Látom vannak gondok a választási nyuszikkal!!

Nagyon tudom ajánlani minden tenyésztő társamnak a Trisulmix port nekem segített! 1-2 napon belül hatalmas változás lett! És még ha megfogadtok egy jó tanácsot akkor havonta 1x leitatjátok a nyulaitokat "natúr" lósóska teával! :D és hidjétek el nekem, hogy nemfog tőle fosni egy nyulatok sem :)

És még egy jó tanács, hogy frissen és fonnyasztva ne adjatok zöldet a nyulaknak mert attól is felpukkadhatnak és megfososodhatnak.

Persze biztos vannak olyan tenyésztők akik ezt megcáfolják!

Ez az én véleményem aki megfogadja nem veszíthet semmit!

De arra felkell hívnom a figyelmét annak aki megfogadja a tanácsomat, hogy a száraz széna vagy lucerna ne legyen poros mert meghalhatnak a nyulak!!

 

skolikagi Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8612
Most vmi bőrös lapockát vettem vagy mit:-)))
Mindjárt neki is állok elkészíteni:-)
Előzmény: tooommm0013 (8611)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8611

Bezzeg a császárhúst igen!

Merem ajánlani a rántott nyúlmájat! Ha meg panírozol tegyél oda pár lapockát meg combot is. Később majd kívánni fogod a nyúlhúst is.

Előzmény: skolikagi (8610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!