Keresés

Részletes keresés

szemdokii82 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 43176

Sajnos a nagyon száraz szem egy igen nehezen kezelhető probléma, mert a műkönnyek vizes fázisa viszonylag gyorsan elpárolog illetve eltávozik a könnycsatornán a szem felszínéről. A saját savó általában jó megoldás, csak elég macerás a folyamat. Most olvastam, hogy felbukkant egy új készítmény, ami azt a furcsa dolgot tudja, hogy a vizes fázist "letakarja" egy nem vizoldékony réteggel és így sokkal tovább hatékony a csepp. Nálunk még nem kapható, csak a bécsi út túlsó végén. Remélem a nagy klinikák előbb-utóbb felfedezik tudnak segíteni a beszerzésében. A készítmény neve EvoTears™ és német.  

Előzmény: zsebo1 (43173)
Viktória Vincze Creative Commons License 2017.11.13 0 0 43175

Azt, hogy milyen az a savo kezelés, sajnos nem tudom, de nem hangzik túl jó....:/ Remélem, most már lassan javulgat a szemszárazságod, nekem már egész jó, most lipides szemcseppet használok, ez is egész jó, alakulgat. 

Viszont vissza kellett mennem egy "panasz esetén kontroll"-ra, ugyanis álmomban sikeresen megdörzsöltem a 2,5 hetes szememet....azután pár napig rosszabbul láttam, megvizsgáltak, minden oké, nem mozdult el a lebeny, csak a szemszárazság miatt nem éles a látásom (akkor írták fel ezt a lipides cseppet). Viszont érdekes módon, most 100%-os látásélességet mértek. Fene se tudja, tényleg leolvastam az összes számot könnyedén, valamint a 125-ös sorból is elég sokat, de valahogy én nem érzem ezt a való életbe annyinak.

Hát igen, türelem..neked milyen a látásod mostanság?

Előzmény: zsebo1 (43173)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.09 0 0 43174

Ja, OK. Nem volt a fejemben a nicked ;)

Előzmény: BillNagith (43172)
zsebo1 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 43173

Nalam kicsit bonyolultabb a helyzet. Tenyleg olyan merteku szemszarazsag lepett fel, hogy kulon egy savo kezelest kellett nalam alkalmazni. Meg mutet elott is sok fele mukonnyet hasznaltam, sokat nem segitettek. Jelenleg csak a savot hasznalom,mukonny ritkan, ha ez lejar utana lesz csak a mukonny. Egyebkent systane ultra, hyabak es vizol mukonnyeket hasznalok a mutet ota. Fuu, a latasom igen nagyon ingadozik de inkabb nem tul jo. A vizus 0,5 volt egy naposon majd 0,3 az egy hetesen...:( Jovo heten megyek az egy honaposra, de oszinten piszok eletlenul latok..nagyon zavaro. Tudom,turelem..de total stagnal, nem javul, egyformak a napok..

Előzmény: Viktória Vincze (43165)
BillNagith Creative Commons License 2017.11.08 0 0 43172

Olvass picit vissza, néhány hozzászólással lejjebb leírtam a storymat.

Előzmény: Szipolykaa (43171)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.08 0 0 43171

Fúha, gratulálok, ez nagyon szép eredmény! Hán dioptria volt előtte, és hol csinálták? PRK vagy lebenyes? Mesélj.

Előzmény: BillNagith (43170)
BillNagith Creative Commons License 2017.11.08 0 0 43170

Sziasztok! Ez nem a reklám helye csak segíteni szeretnék azoknak akik hozzám hasonlóan műtét utáni szemszárazsággal küzdenek, ma vettem egy Optrex fáradt és érzékeny szemre való szemspray-t és az összes eddigi műkönny, szemgél közül messze ez a legjobb, pedig egyáltalán nem gondoltam, hogy hatni fog, hiszen csukott szemre kell fújni, viszont a lipidréteget is pótolja amit a műkönnyek közül csak az Optive plus tud. Kicsit drága sajnos...Tegnap volt a 2 hónapos kontroll vizsgálatom, minden rendben, két szemmel 150% a látásom :)

nóném1 Creative Commons License 2017.11.08 0 1 43169

A femtodiamondról írtam, ami nem az Optikban, hanem a Budai szemészeti központban van. A miért jobb a femtodiamond résznél a videoban látszik a Ziemer FEMTO LDV típusjelzés, amit kb. 10 éve nem gyártanak. Ezt szerettem volna közölni. Ehhez képest a leírásuk, olyan mintha ez lenne a csúcsteljesítmény, valójában meg egy elég elavult technikát visz a cucc. Korrekt módon valahogy úgy lehetne írni a reklámszöveget, hogy miért volt jobb 10 éve a femto diamond bárminél :)

treasury Creative Commons License 2017.11.08 0 0 43168
Előzmény: treasury (43166)
pobeda Creative Commons License 2017.11.08 0 0 43167

Wavelight- Győr

treasury Creative Commons License 2017.11.08 0 1 43166

"Ha nem tévedek, akkor a budaiban egy olyan lézert használnak, aminek a neve: Ziemer femto ldv és már nincs fent a gyártó (Ziemer) honlapján, csak itt: https://www.dotmed.com/virtual-trade-show/category/Ophthalmology/Laser-__-Femto/Models/Ziemer/Classic-Ldv-Femtosecond/16273"

 

A "budai" alatt az Optik-Med Sasszemklinikat erted? Mennyire vagy biztos a femtosecond lezer berendezes tipusaban? En ugy tudom, hogy a femtosecond lezer csak a lebenyt kesziti. Van informaciod a modositast vegzo Excimer lezer berendezes tipusarol?

Honapjukon 5. gereraciot irnak, ami szerintem mar elavult, hiszen mar evek ota elerhetoek a 6. generacios excimer lezer berendezesek, amelyek tobb, mint 2x gyorsabb es pontosabb lezert, 10x gyorsabb kovetest, pupilla monitorozast es folyamatos vastagsag merest kinalnak.

Amikor telefonon beszeltem veluk, ugy vettem ki a szavukbol, hogy keszulnek valamire december vagy januar kornyeken. Talan lecserelik a berendezeseiket ujabbakra? Amerikai klinikak mostanaban csereltek excimer es femtosecond lezert egyszerre.

Jo lenne pontosan tudni a magyar szemklinikak altal hasznalt berendezesek pontos tipusat. Ha barki informacioval tud szolgalni, azt nagyon megkoszonnem. Mar egy markanev is sokat segit, ami nagy betukkel ra szokott irva lenni a berendezesre. A kepeken es youtube videokon felbukkano berendezesek is sokat tudnak segiteni.

Előzmény: nóném1 (43155)
Viktória Vincze Creative Commons License 2017.11.06 -1 0 43165

Kedves Zsebo 1, engem Dr Fekete Orsolya műtött. Az éles látás, hát, még most sem konstans, de alakul. Most már többször jó, mint rosszabb. Van olyan, hogy a legeslegapróbb dolgokat is tűélesen látom, de van olyan mikor a nagybetűk is a homályba vésznek. Egyik szememmel néha duplán látok, másikkal sötétben extrém nagy udvart a fényeknél. Nem aggódom, hiszen mondták, nem megy egyik napról a másikra, idő kell míg beáll. (első nap 120, 125 %-ot mértek, egy héttel később már csak 90,95 %-ot, azóta szerintem jobb mint az első nap volt.) Úgyhogy ne aggódj, de ha mégis kérdésed lenne (nekem hetente jönnek újabbak), nyugodtan hívd fel őket, megnyugtatnak telefonon, illetve további tanácsokkal látnak el. 

Az extra szemszárazság esetében kezet foghatunk, mert velem is ugyanez van, bár pont most, egy két napja javult az is. Használok Systane és Refresh műkönnyeket felváltva, valamint egy Corneregel nevű szemszárazság elleni gélt, ami maga mennyország :). Kicsit homályos egy-két percig a látás, viszont nagyon jól esik, hogy ettől végre tényleg elmúlik az extra szemszárazság is (amúgy ezt nekem telefonon ajánlották, mikor kétségbeesetten felhívtam őket). A szteroidos cseppet már csak holnapig kell használnom, szóval azt már fél lábon is... :)

Neked milyen a látásod? Ingadozik neked is? Milyen cseppek váltak be? 

 

Remélem tudtam segíteni ;)

Előzmény: zsebo1 (43161)
Adam.Clayton Creative Commons License 2017.11.04 0 0 43164

itt egy rövid video ami elmagyarázza a lényeget a műtét kapcsán:

https://www.facebook.com/Insiderscience/videos/1481253301943178/

 

BillNagith Creative Commons License 2017.11.04 0 0 43163

49 évesen két hónapja volt diamond femto műtétem a budai szemklinikán. -2,75-ös volt mindkét szemem. A korrekció jól sikerült, tökéletesen látok távolra, olvasáshoz természetesen be kellet szerezzek egy +1-es szemüveget. A műtéttől ne féljetek, még csak kellemetlennek sem nevezném pár perc az egész a szem teljesen el van érzéstelenítve. Szemszárazság sajnos nekem is jelentkezett, mivel gyógyszerész vagyok jól ismerem a műkönnyeket, nagy különbség nincs közöttük, nem érdemes drágát venni, az sem tud többet. Én a tears naturale-t és a hydrobalance-t vettem meg. Naponta 3x használom a vidisic szemgélt is mert ez több órán át hat. A budai szemklinikát pedig azért választottam, mert két ismerősöm is ajánlotta, valamint fórumos tapasztalatokat olvasva senki nem írt róluk negatívumot. Az orvosok egyébként mindent elmondanak, bármit meg lehet tőlük kérdezni, és nem beszélnek senkit rá a műtétre. Bízom benne, hogy a szemszárazságom javulni fog, jővő héten megyek 2 hónapos kontrollra. 

Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.04 0 0 43162

Áááá értem!

KÖSZI!!!!

Előzmény: zsebo1 (43161)
zsebo1 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 43161

Sziasztok! Nekem is visumax kezelesem volt 3 hete es szinten a Focusnal...Viktoria Vincze, kerdezhetek? Ki mutott teged? Miket hasznalsz szemszarazsagra? Neked hamar eles lett a latasod? Sajnos nekem igy 3 het utan sem az meg, igaz extrem modon lett szaraz a szemem mutet utan, doki teljesen le is volt dobbenve. Nem volt egyszeru az elso ket ket. 

Pislogashoz...en is feltem tole, ugyanigy nem tudtam elkepzelni,hogy lehet nyitva tartani a szemet hosszu percekig...de tenyleg nem kell felni, kapsz erzestelenito cseppeket es attol nem erzed majd,hogy kiszarad a szemed! Es kozben sokszor nedvesitik is. 

Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43160

Muszaj meg tovabb kerdeznem :-D Kiprobaltam, hogy nem engedem a szemhejamnak a pislogast. Megcsinaltam a mozdulatot, de nem ment le a szemhej. Hat 2 masodperc mulva csipett, kiszaradt, minden bajom volt. A mutet-beszamolok meg soha nem emlitik ezt. Csepegtetik a szemet folyamatosan? Vagy hogy lehet kibirni megorules nelkul?

Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43159

Igen, ha talál olvasnivalót :-)

Köszi :-)

Előzmény: Viktória Vincze (43158)
Viktória Vincze Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43158

A pislogási inger megvan, a mozdulatot is végrehajtja a szemed, de a szemmerevítő eszköz nem engedi a tényleges pislogást. Szóval sehogy sem tudsz pislogni. 

Szurkolok, hogy minden rendben legyen a műtéttel. 🙂 És hat az ember ilyenkor nem tud mit csinálni izgalmában, mint rengetegez olvas a tapasztalatokról

Előzmény: Szipolykaa (43154)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43157

Na ez a másik...

Előzmény: nóném1 (43156)
nóném1 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43156

Bocs a kötöszködésért, de egy lebenyes eljárás - jelen esetben a femtodiamond - hogy a fenébe lehet no touch???? "Érintés nélküli (no-touch) technológia" ezt írják a honlapon.

Már hogy ne érnének a szemhez egy lebenyesnél? Van aki ezt megmagyarázza? Vagy ez már az űrtechnológia:-)))

nóném1 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43155

A húgomat műtötték a nyáron, képben vagyok lézerileg, legalábbis remélem.

Körbenézve a visumax tűnik jelenleg a csúcslézernek, a diamond femto inkább marketing, mint csúcsgép.

Ha nem tévedek, akkor a budaiban egy olyan lézert használnak, aminek a neve: Ziemer femto ldv és már nincs fent a gyártó (Ziemer) honlapján, csak itt: https://www.dotmed.com/virtual-trade-show/category/Ophthalmology/Laser-__-Femto/Models/Ziemer/Classic-Ldv-Femtosecond/16273

ebből meg kiderül a specifikációknál, hogy 2004-2008-ig gyártották, szóval annyira nem lehet modern. Van egyébként újabb lézere is Ziemer-nek femto crystalline ldv néven, de 5 éve már azt sem gyártják. 

Előzmény: Andriss1980 (43149)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43154

Meg egy kerdes, mert valamit nem egeszen ertek: Mutet kozben pislog az ember vagy nem????

Előzmény: Viktória Vincze (43152)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43153

Köszi a valaszt!

Mi februarra gyurunk a ferjemmel. Kizarolag az Optimumnal van Supracor kezeles, ami az oregszemuseget nem ket kulonbozo tavolsagra kalibralt lezerezessel oldja meg, hanem centralisan, es egyforman a ket szemen. Sajnos magarol a helyrol nem sok infom van, pedig mar szetgugliztam magam. Ezenkivul szemeszeti tapasztalatom sincs, szoval van mivel foglalkoznom addig is :-D

Előzmény: Viktória Vincze (43151)
Viktória Vincze Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43152

Szia! Nekem2,5 hete volt Visumax kezelésem. Sok sok infót meg lehet találni az interneten róla, mármint a pontosságát, gyorsaságát illetoen. Nekem vagy a prk, vagy ez jöhetett szoba, de mivel csak a visumax esetében garantálták a 100%ot (prk-ra 80%-ot tudtak ígérni), így emellett döntöttem. Nagyon nehéz találni tapasztalatokat az interneten, mert meg elég új eljárás Mo.-n. A lezernek érdemes utána olvasni, no már csak azért is, hogy az ember megnyugtassa magát. Nekem segített. Mivel “csak”  Visumax kezelésem volt, így nem tudom saját tapasztalat alapján összehasonlítani más eljárással, viszont az élményt le tudom írni. Az egész műtőben tartózkodás nem tart tovbb 15 percnél (nekem egy kicsit több volt mert bénáztam a szemtágítóval és meg kellett szoknom, hogy hogyan kell vele pislogni), maga a lézer meg pikk pakk megvan, csak soknak tűnik ha ott fekszik az ember. Nekem spec. a nyugitabi sem segített, rettenetesen be voltam feszülve, minden pocikam görcsölt közben. Azért azt nem mondom, hogy semmit sem lehet érezni mert ez az én esetemben nem volt igaz. Én (főleg az elso lézert) éreztem. Azt nem mondom, hogy fajt, de kellemetlen völt a lebenyvágós rész. A drioptria leszedésénél meg égett szagot éreztem. Ahogy vege, kikisérnek és kicsit hagynak megnyugodni. Utána kb 4-5 óráig olyan mintha köd lenne körülötted, mintha vízen át néznéd a világot. Na de ezután... 😲😲 egy csoda... én már délután / este tvztem, és messziről tökéletesen láttam mindent. És azóta us🙂. Voltak ingadozások, most is vannak (azt mondjak kb 1 hónap mire Beáll a látás), viszont 3-4 méterről a reklámok alatt el tudom olvasni a csillagozott, apró betűs részt 👌😁. Igaz, sűrűn kell műkonny, mert extra száraz a szemem, és 3 terméket váltogatok, na de ez legyen a legkevesebb bajom! Szóval hajrá, és ha az orvos szerint is mehet, ne habozz !! Tuti érzés -6,5 után élesen látni! 😉

Előzmény: Andriss1980 (43149)
Viktória Vincze Creative Commons License 2017.11.03 0 0 43151

szia Szipolyka! 

Sajnos az általad leírt kezelést én nem ismerem, de a pislogas kérdésben tudok segíteni. 2,5 hete volt a visumax kezelésen a margitszigeti klinikán. Amellett, hogy elképesztően vártam, baromira féltem is. Minden rendben lesz? Jól látok majd? nem nézek el más felé a lézerkezelés kozben? Nem pislogó bele? 

Na ezek közül egy félelemnek volt egy icipici alaja. A pislogásnak. ☺ Megkaptam már minden cseppet, beöltöztetve vártam a lézerkezelést. Behelyeztek ezt a szemtágítot, amit én nagyon rosszul viseltem. Azt mondta a doki hogy pislogjak ugyan úgy mintha nem lenne semmi a szememben, na nekem ez sem ment... elforgott a szemem, omlott belőle a könny na meg rettenetes érzés is volt. Kaptam még érzéstelenítés cseppet, és 5 perc mulva visszarakták a tágítót. Hat még ekkor sem ment a dolog, de mondta a doki, nyugodtan pislogjak, mintha nem lenne semmi a szememben. Ezt türelmesen addig gyakoroltatta velem, míg “meg nem tanultam viselni” ezt a horror eszközt. Végül minden rendben volt, csak ra kellett éreznem az ízére. 😁 Ne izgulj, volt már dolguk velünk hasonlokkal, sőt, rosszabbakkl is, és megoldják 😉

Előzmény: Szipolykaa (43150)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.02 0 0 43150

Valaki... könyörgök... Legalább valamit válaszoljatok...

 

  • Optimum Látásjavtó Központról van valakinek BÁRMI tapasztalata?
  • Esetleg Supracor kezelésről ugyanott? SEMMIT nem találni a neten :-(
  • Általános kérdés, mivel nekem még soha senki nem piszkálta a szememet: műtét közben nincs pislogási inger? Olyan nehezen tudom elképzelni, hogy iksz ideig nyitva tartsák a szememet, és ne őrüljek bele a pislogni akarásba...

 

Már egy válasznak is örülnék... Most a hétvégén kell eldöntenem, akarom-e én ezt.

Andriss1980 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 43149

Sziasztok, azt kérdezném az iszaposszemű vén rája fórumtársaktól, hogy jól sejtem-e, hogy a Focusos Visumax most a csúcslézer ha a lebenyes femtoról álmodozok? Szintén újnak, modernnek van feltüntetve a Diamondfemto is a budaitól: legalábbis a honlapjukon azt írják ez jobb, mint a többi... Valaki fel tudna homályosítani, hogy mi merre hány méter? köszi előre is.

Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.01 0 0 43148

Valakinek volt Supracor kezelése az Optimumnál?

Lara7777 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 43147

Sziasztok!

Nekem október 30-án lesz femto műtétem a sasklinikán. Ha esetleg lenne valaki, aki részt venne velem a játékban (ahol vissza lehet nyerni a műtét árát) szívesen "beneveznék" rá.

  Nóra

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!