Keresés

Részletes keresés

Timike74 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 24409
Sziasztok!

Én zárok és én nyitok? Hogy van ez?:-))))))))
Hétalvó a népség, mindenki lazul?
Egyedül Obs-nak van IGAZOLT távolléte, mivel megérkezett Apája:DDDDD

Itt most is eléggé meleg van, el vagyok kényeztetve, mert ma Apa meghívott ebédelni, így nem kell fél délelőtt a konyhában a kajával együtt főlnöm:-)))

A hőm stabilan 36,5-ön álldogál. Remélem marad is stabil, nem szeretném, ha újra megbolondulna.

LJucy!
Mai hőőőőőőőőd???????? Pé környékén 10 óra 20 kor azéééé mááá illik kikelni:-))))))
Ha másért nem egy gyors hődobásért:-)))

Dina, Fridaya!
Megvolt a munkahelyi bébi bejelentésetek? ÉS amúgy hogy bírjátok ezt a nagy hőséget?

Katától és KozmaZsutól meg sem kérdezem, ekkora pocakkal szenvedhetnek rendesen, na ezt nem irigylem tőlük:-)))
Timike74 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 24408
Sziasztok!

Én zárok és én nyitok? Hogy vanez?:-))))))))
Hétalvó a népség, mindenki lazul?
Egyedül Obs-nak van IGAZOLT távolléte, mivel megérkezett Apája:DDDDD

Itt most is eléggé meleg van, el vagyok kényeztetve, mert ma Apa meghívott ebédelni, így nem kell fél délelőtt a konyhában a kajával együtt főlnöm:-)))

A hőm stabilan 36,5-ön álldogál. Remélem marad is stabil, nem szeretném, ha újra megbolondulna.

LJucy!
Mai hőőőőőőőőd???????? Pé környékén 10 óra 20 kor azéééé mááá illik kikelni:-))))))
Ha másért nem egy gyors hődobásért:-)))

Dina, Fridaya!
Megvolt a munkahelyi bébi bejelentésetek? ÉS amúgy hogy bírjátok ezt a nagy hőséget?

Katától és KOzmaZsutól meg sem kérdezem, ekkora pocakkal szenvedhetnek rendesen, na ezt nem irigylem tőlük:-))))
Timike74 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24407

Szép jó estét Hölgyek!

 

 

SZÜLÉSTIPPEK:

 

 

 

KozmaZsu szülésére:

Timike: júl. 12.

Youlcsi: júl. 11.

 

 


Kata szülésére:

Timike: júl. 15.

Amy: júl. 19.

Youlcsi: júl. 20.

Jokeva: júl. 24.

 

 

 

 

Jokeva!

Én úgy emlékszem, hogy 07.14. ( benne van a tábliban:-)))

 

 

Obs!

Nincs miért sárgulni, hacsak azért nem, hogy Apa itthon van. Nem fürödtünk, mert délután 5-re értünk oda, 7-kor elmentünk megenni egy hekket ( aminek felét Apa ette meg, mert nekem nem esett jól ) utána kaptam még 2 palacsintát (fincsi volt nagyon:-))) és jöttünk haza, 3/4 10-re értünk haza.

Elég retro hangulatú a nyaraló, de nem érdekel, vízparti kis garzon lakás.

Már várom nagyon:-)))))))))))))))))

 

 

Obsoleta Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24406
Kaja témához elfelejtettem: ha esetleg cukorral iszom a kávét (pl. múltkor a büfébe elfogyott az édesítő), akkor a maradék étvágyamnak is annyi. Régebben pl. ebéd előtt egy csoki, vagy ilyesmi simán belefért. Most már nagyon kell a cukros kajákkal, piákkal is vigyáznom, mert teljesen jól lakom tőlük, úgyhogy semmi ilyesmit nem eszem. Igazából az a szomorú, hogy ahhoz képest, amennyit eszem borzasztóan kövér vagyok így is, de régebben a minimális kajálás mellett is híztam folyamatosan. Valami nagyon nem stimmel az anyagcserémmel, az tuti.
Előzmény: Obsoleta (24405)
Obsoleta Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24405
Sziasztok!

Ljucy, nekem az endós doki mondta, hogy alapból étvágycsökkentő a met, tehát ez normális. Ha belegondolsz, akkor ha tele a pocakod, és kajálni akarsz, akkor is émelyegsz. Nálam ugyanez van, egyszerűen jóllakotna érzem magam, nem akarok enni.

Timike: görögdinnye és társai tekintetében én is könyörtelen leszek! Kenyeret nem eszek, ha kell, soha többet, de a dinnye, az tabu! :D Jó fürcsit nektek, szintén sárgulok egy sort, én a hétvégét az új falam, és a káosz társaságában töltöm. És a zuraméban holnap hajnaltól! :)
Jokeva Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24404
Nyugi, errefelé irtó kánikula van!!! BJ egy szál pelusban feszeng épp apa karjaiban, dönti magába a teát, és még így is iszonyú nyűgös.

Kata szüléstipp: 07-24

Kozmazsuét mikor indítják el? Csak hogy tudjam hogy mi előtt kell a tippet ellőni :))
Előzmény: Timike74 (24399)
youlcsi Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24403
KozmaZsu: 07.11.
Kata: 07. 20.
Előzmény: Timike74 (24401)
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24402
Timike!

Tippem Katának : 07.19. :P :)))
Előzmény: Timike74 (24401)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24401

 

SZÜLÉSTIPPEK:

 

 

 

KozmaZsu szülésére:

Timike: júl. 12.

 

 


Kata szülésére:

Timike: júl. 15.

Timike74 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24400

SZÜLÉSTIPPEK

 

 

KozmaZsu szülésére a tippek:

Timike: júl. 12.

 


Kata szülésére a tippek:

Timike: júl. 15.

Timike74 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24399
Jó reggelt Csajok!

Lehet tippelni a csajok szülési időpontjára!!!!

LJucy!
Tudod, csak no-para:-)))) !!!
Múltkor jártam a Rosmannba én is láttam valamiféle síkosítót, de eddig sosem használtunk ilyet. Legközelebb megyek, lehet veszek. Pár százas nem vág földhöz:-))
A görbédnek meg nagyon szorítok, bár kicsit korainak tűnik a 11-12. napon pé, de hátha.


Kata!
Táblában javítottam az adatokat! Tök izgi lesz így egyszerre kettőtöknek tippelni, de igaza van KozmaZunak, attól , hogy programozott császárnak indul, a baba lehet előbb ki szeretne jönni. Apa pont bejött és kérdezte mit csinálok, mondtam, hogy javítom az adatokat és teljesen el volt hűlve, hogy te mennyit híztál, szerintem most tudatosult benne igazán. Azt mondta, megnézne, mert most jól nézhetsz ki, eddig úgy is olyan vékony voltál.
Apropó! KÉP?????????????????


Obs!
Nekem is sokszor van émelygésem, most, hogy éjszakás voltam, hajnalban tök szarul voltam, megszenvedjük, de bízva abban, hogy a másnap jobb lesz, túlélem. ÉN is fogok dinnyét, barackot, kukoricát enni. Elvégre egész életen át nem kerülhetek el mindent:-))) Persze majd ésszel, nem nyakló nélkül.

Képzeljétek ma délután elmegyünk a Balcsira:-))))))))) Éva barátnőmék ma mennek fel a céges üdülőbe, ahova majd mi is megyünk augusztusba, és ma felmegyünk egy kis mustrára, milyen is, hol is van stb. Este rossz lesz hazajönni, de legalább majd tudjuk, hogy hova, milyen körülmények közé megyünk.
Nem bánom, hogy nem most van a beutalónk, mert elég gáz idő van erre felénk, minden nap esik, sőt zuhog és nincs az a kánikulai idő. Jó lesz nekünk augusztus vége is.

Végezetül beszúrom a mai görbém:

kata1978 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24398
Bocsi,tábliba,hétfőn lesz az újabb CTG.
Kilók:71 kg.
Pusza,
Kata
kata1978 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24397
Sziasztok Lányok!

Szállóhó!
GRATULA A KISCSAJHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ariaden!
De jó,hogy újra olvasok felőled.
Gyere a levlistára is,jó kis babás témák vannak.....
Csini vagy és remek szakács.

Timikém!
Köszönöm az első tippet.
Nállam lehet bőven tippelni,mert nekem nem programozott császár lesz,hanem megvárjuk amíg természetesen elindul.....
Szóval bármikor lehet....

Kozmazsu!
Levlistára megy infó.

Karéva!
Veled mizu?Mi lett a befekvéses dologgal?
Nem jössz át levlistára is?

Ma vagyunk 38+0, idősek.Már ugynevezett "érett" szülésem lenne.Úgy örülök....
Timikém:tábliba!Holnap újabb CTG,majd csütörtökön a következő!

Pusza mindenkinek,
Kata
ljucy Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24396

Obs,

 

furi, hogy még mindig nem tudsz enni, de másrészt meg megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok úgy, hogy néha émelygek még a kajáktól, meg nem is nagyon tudom eldönteni, mit egyek, ha sikerül kiválasztanom, néha ahhoz sincs kedvem.

Egyedül a gyümik jönnek be, tegnap vettem is egy 4 kg-os dinnyét, nem érdekel a CH tartalma, a hétvégén elmajszoljuk...

Előzmény: Obsoleta (24394)
ljucy Creative Commons License 2009.07.04 0 0 24395

Helló lyányok,

 

Tegnap megtettünk mindent apával, már megint az estét várom:)

eddig sosem voltam ennyire kívánós pé környékén, sőt:)

Szívesen csinálnék most egy LH tesztet kíváncsiságból, de szerencsére nincs itthon, úgyhogy izgatottan várom a holnap és holnaputáni hőmet:)

 

Szóval az - eddig gyönyörű- görbe:

 

 

Timike,

 

ez a síkosító tényleg szuper, megszünt a PH-parám, bár vicces, mert ilyen kis hosszú nyelű tubusokban van adagolva, és mire fellövöd:), a fele kijön:)

így ha spórolunk vele, két menetre is elég lesz egy kis tubusnyi!

Aztán nem tudom, a kis katonáknak elég-e, de nekem minden bizonnyal:ĐĐĐ

Obsoleta Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24394
Timi mamóka, vigyázz, nehogy egyszer az éjszakai félhomályban hozzácsapjanak a Jurassic Parkhoz, amilyen öregecske vagy! Én kamasznak érzem magam megint, most pelyhedzik lassan a legénybajszom! :DDD

A ló túloldala nem fenyeget különösen, maci testtel nehéz manökennek lenni, az a helyzet! Meg hát apa nem komálja a vékony csajokat, úgyhogy ha cukros-zsíros kenyérrel is, de nem mehetek 63 kiló alá! :) Viccet félre, próbálok valamit javítani, de nehéz dió ez, alapjaiban katasztrófa a kajálásom, és émelygek, undorodok a kajától, ha nem vagyok éhes. Minimum hasmenéssel díjazódik, ha próbálkozom a kajasürítésen. De a gyümi szezon sokat lendít majd a dolgon, az tuti!
Előzmény: Timike74 (24393)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24393
Ariaden!
Végre-végre itt! Egyébként nagyon formás, irigylésre méltó a pocakod! Az enyém sosem lesz ilyen, alkatomnál fogva sem!


Obs!
Én öreg vagyok már az éjszakázáshoz, nehezn viselem, napközben nem tudok rendesen aludni.....
A fogyással vigyázni!!!!!!!!! Nehogy átlendülj a ló túl oldalára és tessék megerőltetni magad, a napi 5x-i kajával, ha kell ha nem. Én sem vagyok sokszor éhes, és abszolút nem kívánok semmit, de egy fél almát elmajszolok uzsira pl.
Most jönnek a barackok, dinnyék, így kicsit könnyebb lesz talán.

KozmaZsu!
Elindítottam a tippelést:-)))))
Ariaden Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24392
Ljucy, a diétás torta ebben az esetben irónia volt ám. :) Két kiló cukor fogyott el a két tortához. :)
Előzmény: ljucy (24388)
Timike74 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24391
Hijjjjjjjnye, de paraszt vagyok, köszönni is elfelejtettem:-)

Szép jó, viharoktól mentes estét mindenkinek!
Timike74 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24390

No akkor, lássuk a medvét:-))))

 

 


KozmaZsu szülésére a tippek:

Timike: júl. 12.

 


Kata szülésére a tippek:

Timike: júl. 15.

Obsoleta Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24389
Jó estét!

Ariaden, jó, hogy idetaláltál! Babás infók jöjjenek ezerrel! Nagyon csinos pocid van, igazi formás! :)

Én az égadta világon semmilyen diétát nem tartok még mindig. Egyszerűen napi 3 étkezésnél rosszul vagyok, akármilyen kicsi adag is. Egy időben ment 4, de most megint rottyon vagyok. És amúgy is nagyon keveset eszek, szóval a pozitívum, hogy nem kajálok legalább fulladásig. Jövő héttől újra csálingerkedem, szerintem pár kiló megint leugrik rólam.

Timike, én imádtam éjszakázni, igazi bagoly vagyok. Szerintem nagyon tuti, 12 óra meló után is jobban voltam, mint amikor hajnalban kellett kelni.
ljucy Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24388

Ariaden,

 

a diétás torta receptjét nem küldenéd el a levlistára?

Előzmény: Ariaden (24378)
ljucy Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24387

Ariaden,

 

szép a pocid, én is szeretnék máááár!!!:ĐĐĐ

Jokeva Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24386
Szia Timike! Azért teljesen kiiktatni szerintem nem kell a kukoricát, én is imádom, eszek is néha - most persze nem, mert "K" betűset ugye szoptatáskor nem szabad :))
Igen, BJ imádnivaló, le is borulok előtte minden nap :))))))))))) Majd meglátod te is.

Ariaden, ez egy nagyon csinos pocak :)) Hogy te milyen vékonyka vagy! Semmi nem fog rajtad látszani szülés után, kis szerencsés :))

Kozmazsu, eszembe juttattad hogy én is újra akarom telepíteni a gépet... de egyszerűen nem érek el odáig vazzeg...
kozmazsu Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24385
Sziasztok Lányok!!!

Ariaden!!
Tényleg nagyon csini vagy!
Irigykedek a súlyod és a sütéstudományod miatt!!!

Biztos minden ok lesz a babával,van még ideje bőven hízni!!Ne parázz már Te is:)))

Bubus!!

Tök jó,hogy most mindenben megegyeztetek a dokival!!

Kiscsirek!
A te életed,a te döntésed,de én biztosan nem várnék semeddig,hanem továbbra is gyúrnék a babára.Mindig van valahogy,olyan sose volt,hogy ne lett volna valahogy.Ha egyébként is megtudnátok élni szerencsére egy fizetésből,akkor szerintem húzzatok bele!!!


Timike!!

Habár elvileg megvan a császár időpontja,de ettől függetlenül azért arra lehet tippelni,hogy megvárja-e Zsombi a 14-ét,vagy esetleg hamarabb jelentkezik?

Képet majd rakunk fel,csak most minden új a gépen,mert a párom áttelepített meg leszedett meg stb.amikhez én egyáltalán nem értek,ezért azt sem tudom,hogy jelenleg hol vannak a képek.De megkérem hogy segítsen,és akkor teszünk fel.
Ma megvettem, 2 doboz popsitörlőt a tegnap említett fajtából.
Nem akartam a véletlenre bízni.

Üdv:Zsu
Amy1986 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24384
Csatlakozom kiscsirekhez :DDDD szép a pocid!
Előzmény: kiscsirek (24383)
kiscsirek Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24383

Nagyon csini pocak!!!!!! :))))

 

Előzmény: Ariaden (24382)
Ariaden Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24382
Timike, csak ma, csak nektek!
Timike74 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24381

Ezt most találtam, később még sokunknak jól jöhet, gondoltam beillesztem:

 

UH-s Leletmagyarázat

CRL (Crown Rump Lenght) - ülőmagasság

BPD (BiParietalis Diameter) - a két falcsont közötti távolság

OFD vagy FOD (Occipito Frontalis Diameter) - a homlokcsont és a tarkó közötti távolság

HC (Head Circumference) - fejkörfogat

TAD és APD (Trans Abdominalis Diameter és Anterior - Posterior Diameter) - a törzs két átmérője az alsó bordaív alatt

AC (Abdominal Circumference) - haskörfogat

FL (Femur Length) - a combcsont hossza

HUM (Humerus Length) - a felkarcsont hossza

LMP - az utolsó menstruáció dátuma

GA (LMP) - a menstruáció alapján számított terhességi hét

EDD BY LMP - a szülés várható dátuma az utolsó menstruáció alapján

EDD (AVERAGE US GA) - a szülés várható dátuma a méretek alapján

AVERAGE US GA - a méretek alapján számított terhességi hét

EFW HADLOCK - becsült súly

Timike74 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 24380
Ariaden!

Nem vagyok tortás, ebből most kérnék azért 1 szeletet:-))))
Szonja szépen fejlődik és nem kell mindjárt 4500 gr-os gyerek neked, pláne, ha te is igyen voltál! CSak paráztatnak, de ne hagyd magad!

Szüléstipp: naná, hogy lesz, pláne, hogy Kata és KozmaZsuéról le kell mondanunk:-))))
Ez topikhagyománnyá vált, és sosem jött be, de jóóóóó móka, na be kell látni!

Apropó!
POCAKOS KISMAMÁK!
Szeretnék új pocis képeket látni akár hol ( lev. lista, iwiw ) Ariaden, KozmaZsu, Kata is régen tett fel pocis képet, Dina még egyet sem, rajta pedi tuti látszik már, mert olyan kis vékonyka volt:-)))
Dina babájáról sem láttunk még képet és Kata is lóg egy bébi fotóval!
Számon vagytok tartva!!!!!
Előzmény: Ariaden (24378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!