Keresés

Részletes keresés

karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11273

Végülis azt nem tudom, hogy nem tudja felfogni a feladatot vagy nem akarja megcsinálni, de nem erősségük 20-30-40 stb féle vezényszó megjegyzése és végrehajtása.

 

A njuhászok tudnak! ;o)  De a mudi kenterbeveri őket is! ;o)))

Előzmény: Aldric01 (11263)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11272

No az utolsó . A szomszéd német juhász a mindennap látott unokákat megharapta, csak a jó szerencsén és a jelen lévő felnőtteken múlott hogy nem lett nagyobb baj belőle. A mi Buksink (becsületes neve Azor volt) soha nem tett ilyet, imádta a gyerekeimet. Tényleg önfejű és makacs, de akkor azt minek nevezed, hogy mikor meghoztuk a labrador kölyköt, akkor ő megtanította mindenre amit csak ő csinált eddig. A Csoki úgy ugat, még a hangszíne is az ami a malamuté volt, úgy vonít, úgy jelez mikor jön valaki vagy csöngetnek. A macskákat is megtanította, hogy a saját az tabu és barát. Ja igen, saját szememmel láttam, a labit tanítottam a gumi csontot vissza hozni. Párszor meg is tette szépen. Aztán egyszer a Buksi felkelt, odament az elhajított csontért és elvitte a legtávolabbi sarokba, ott dobta le. A Csoki soha többé nem hozta vissza a csontot. Igen és mikor már mindent megtanított a labival, attól kezdve néha még odament a kapuhoz erőt demonstrálni, de főleg csak feküdt és pihent.

Előzmény: Aldric01 (11263)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11271

Mit te gondolsz, miért vagyok most itt??:-)) Mert jól érzem magam. Voltam a tyúkjaimnál is. Meg a kutyáknál is, ahogy mondtad. Persze, rendben van minden. Eszem ágában sincs bekattanni. Akkor hogy mehetnék Monorra??

Előzmény: Krizsok (11268)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11270

Nem keverem, naaaagy kutyaszaki vagyok. :o) Ezek szerint Te kifogtál egy kivételes példányt!

Előzmény: hatvanhárom (11266)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11269

Épp most láttam az állatos csatornán, hogy az állatrendőrök nézegettek egy komondort. Vicces volt. Azt mondták, ilyent még sosem láttak.

Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11268

Nekem is van bajom éppen elég ami nem ide való, de msot ezen keseregni nem szabad, ha ezt tenném már megkattantam volna!! Én minden nap megtalálom az élet szép oldalát és mikor kivagyok ezt nézem csak!!!

Előzmény: sz.k.gabi (11249)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11267

Reggel a Sprektumon láttam egy filmet valami angol pacákkal, aki kampányolt a szabad tartású tyúkokkal kapcsolatban. Reprezentációs csoportnak nevelt olyanokat, amelyek benne egy nagy teremben, nem szaladgálthat, mesterséges fény, kaja, pia, almozás nuku, és egy másikat, amelynek tér, levegő, szabad futkározás, kaja, pia az adott. Aztán bevitt embereket, gyerekeket, akik megtörve jöttek ki a mesterséges tartású csoporttól. Voltak, akik sírtak is. Na.

 

Aztán meg kiborult a pacák is, mert a reprezentaív csoportjából, a mesterségesekből kidőlt jópár, és saját kezével fojtotta meg őket (nem láttam az elejét, ez valami fogadalom volt nála biztos, hogy akik kidőlnek, azt megfojtja).

 

Valami nagy dráma volt az egész. Szóval: a tyúkoknak joguk van a tisztességes élethez, mielőtt levágjuk őket, ez a lényege a riportnak, a többi, hogy egészséges hozzávalókból drágább a csirke, de mi is egészségesebbek leszünk.

 

Kérdés: véleményetek? Én direkt nem nyilvánítok se pro, se kontra véleményt most.

 

És felforr a vizem, megyek ki, levágom a kakast.

hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11266

Nem kevered te a huskyval? Az a kezelhetetlen. Nekünk 14 évig volt malamutunk.Nem divatból, hanem mert a gyerekeim féltek minden kutyától és épp akkor volt eladó malamutkölyök (gyerekkoromtól szerettem volna egyet) . Soha többé olyan kutyánk nem lesz. Hűséges, ragaszkodó, a család minden tagját imádta, még a nagyon ritkán látottakat is. DE, tökéletes házőrző volt, a betörőket kétszer kergette el. Iszonyat jó emberismerő volt. Anyósom egyszer összeveszett apósommal. A kutya odament anyósomhoz és átölelte a karját. Azt látni kellett volna.  Van egy topic, Malamut mit tudsz róla címmel, hsz-eim között megtalálod. Hidd el, nem igazak azok a híresztelések amik kerengenek róla. DE, csak kertes házban szabad tartani, panelba nem ajánlom, mert aki megölte azokat a csecsemőket nem a kutya volt a hibás.

Bocs az Off-ért, de oldalakat tele tudnék írni róla. 

Előzmény: karibaba (11260)
hohopapi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11265

Sziasztok! Ebből a xar időből már nekem is elegem van.Napot talán szombat óta nem is láttunk.Ma már egy százast leautóztam,de már ettől is elfáradtam.Ez a ködös szürke idő senkinek nem használ,hát még akinek 17-18százalék oxigént kap a szervezete,a tüdő meg 42 százalékos terhelést bír.Ennyi panasz talán befér az egészségről.Ja és még most is(9.45-kor)-5 fok van.De Krizsok mesternek igaza van:nézzük az élet szép oldalát!

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11264

Ó, nem ezzel van bajom, de jó, hogy legalább ez működik!:-))

Előzmény: ez-Ben (11261)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11263

Szerintem nem buta a malamut, csak önfejűbb. Érti az mit akarsz, csak sz.rik rá. Német juhász a kedvedben akar járni és meg tesz mindent amit kívánsz. Nekem a dobermannom volt ilyen. Viszont ő csak nekem fogadott szót, feleségem ha szólt neki, mintha nem is hallotta volna, mindig rám nézett a kutya, ha nem ismételtem meg a parancsot meg sem mozdult. Asszonyt ki idegelte :D

Előzmény: karibaba (11262)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11262

És -nem akarom leszólni a malamutokat, meg általában a szánhúzókat- a njuhász apuka egy kis agykapacitást is adott a "hibridnek", sokkal kezelhetőbb, taníthatóbb, fegyelmezettebb lett, mint  a malamut anyuka.

 

OFF vége! :o))

Előzmény: karibaba (11260)
ez-Ben Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11261

 

:)...a szívalakú jelnek varázsereje is van. ( csak gondolj rá !:)

Előzmény: sz.k.gabi (11249)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11260

Egyszer -bohó ifikoromban- láttam egy F1-es :o)) (két fajtatiszta szülő szép gyermeke volt) alaszkai malamutXnémet juhász keveréket, na én ennél szebb kutyát még életemben nem láttam!!!

 

Nagyobb, erősebb volt egy njuhásznál, nem volt olyan idiótán lejtős, mint a most divatos, kicsit "busább" fejjel, helyenként fehér szőrrel, de "farkaskutya" apját le sem tagadhatta volna! Akkoriban folyton Jack Londont olvastam, gondolhatjátok, hogy bele voltam zúgva.... :o)

Előzmény: hatvanhárom (11255)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11259

Ahhh, megvilágosodtam...)) Most már látom a különbséget.... pedig nem is vagyok szőke....., de tényleg én eddig azt gondoltam, hogy ..na jó, a lényeg, hogy most már értem.

Előzmény: karibaba (11254)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11258

Ó, sajnálom...

Előzmény: hatvanhárom (11255)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11257

Üüügyes vagy!

Előzmény: karibaba (11254)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11256

...egyre jár az agyunk... ;o)

Előzmény: sz.k.gabi (11253)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11255

Farkasom az nekem is volt, sajnos két éve lesz a nyáron, hogy elköltözött az örök vadászmezőkre.

Előzmény: Krizsok (11246)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11254

 

 

Az első a bölény…

Előzmény: karibaba (11252)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11253

Szerintem, ha látnád őket egymás mellett, biztosan nem kevernéd össze őket!:-)) Ha lennék olyan ügyes, megmutatnám, de nem vagyok...:-))

Előzmény: hatvanhárom (11248)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11252

Hát, hogy nem nagyon hasonlítanak egymásra!!! ;o)))))))))))

Előzmény: hatvanhárom (11248)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11251

Sebaj, már nézegetheted a naptáron most egy hónapig!:-))

Előzmény: karibaba (11244)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11250

Felénk is pár éve megjelentek a szarkák. Azelőtt sosem láttam itt őket.

Előzmény: karibaba (11247)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11249

Szerencsétlen Föld kap elég szemetet, nem akarom én is szennyezni!:-))

Majd elmúlik, ha kisüt a nap. Addig is itt töltődöm Köztetek, szíjom magamba a sok pozitívumot, ami árad a soraitokból.

Azérse hagyom magam kiszelektálni!:-))

Csakhát van énnékem más bajom is az időjáráson túl és csak remélni tudom, hogy jó irányba billen el a dolog. Ezen idegeskedem már hónapok óta. De ez sem olyan valami, amit ide leírnék. Segíteni úgysem tudtok, legfeljebb ideig-óráig felvidítani.

Ha kimegyek az állataimhoz, akkor legalább egy kicsit el tudom felejteni a gondokat.

Előzmény: Krizsok (11245)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11248

Bölényt minek, ha már van bivalyod? Tényleg, mi a kettő között a különbség? Nekem olyan tök egyformák.

Előzmény: Krizsok (11246)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11247

Nem kell tenyészteni, majd jönnek maguktól.... :o)

Előzmény: Krizsok (11246)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11246

Szia!

 

Na még a végén lesz valami igazsága annak a filmnek!

Na én akkor most megyek gyorsan eladom a tyúkjaim és farkast, bölényt, medvét kezdek tenyészteni! Elvégre akkor jön a jégkorszak! :-)

Előzmény: hatvanhárom (11243)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11245

Naaaaaaaaaaa ezért majd jól el leszel fenekelve, hogy ilyeneket írsz!!!! Az egy dolog, hogy az emberi hülyeség már igen magas szárnyakra kapott, de elvégre mi vagyunk a tyúkászok majd megnyirbáljuk a tollakat! :) A negatívizmusod, pedig engedd el és add át a földnek, mert az jó mélyen elnyeli! Tessék már az élet szép oldalát nézni, mert, hogy van neki!!! Pillants a gyermeked szemébe, vagy csak menny ki néz rá a kutyádra, a tyúkjaidra egy perc alatt rájössz milyen szép is az élet!!!! Mrs. cvíder nem segítek többet, ha negatív és azonnal szelekció alá vetem! ;-)

 

 

Előzmény: sz.k.gabi (11242)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11244

Szép jó napot!

 

Látom atomanti ;o) teljesen eltűnt :o(((, nem gondoltam, hogy ilyen érzékeny a szentem..... :os (Eddig semmi jelét nem adta, most meg ripsz-ropsz faképnél hagyott... :o(  )

 

Nálunk nem jár ragadozó (márminthogy lecsapna) -kopp,kopp- szerintem a kecskék miatt! (A mi tyúkjaink az ól gerendáján alszanak, nincsenek elzárva.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!