Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126895

Nem smb, synology saját backup cucca.

Egyébként vpn szempontjából eléggé mindegy, hogy nat vagy nem nat, maximum kell egy port forward.

Mindegy, majd kitalálok valamit. :-)

Azért kösz mindenkinek, de ha valakit még izgat a téma, ne tartsa magában az észrevételeket. :-)

Előzmény: Jahno (126887)
DMA Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126894

Lehet, hogy a géphez hülye, de mondjuk zseniális orvos. Márpedig engem inkább ő gyógyítson mint a Jahno :-)

Előzmény: takacsek.hu (126892)
DMA Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126893

A nyilvánvaló dolgokat én is visszarakom, de az ilyen x program szétszórt szarjait nem túrogatom. Otthagyom oldban oszt ha nagyon kell kitúrja. Sőt újabban megmondom, hogy mentsen mindent mert én semmit nem fogok :-)

Mondjuk ezek szívesség melók, de már eléggé unom őket...

Előzmény: Jahno (126886)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126892

Jahno: hidd el, hogy te  csinálod rosszul... :)

Épp az ilyen viselkedésnek a következménye az, hogy tényleg nem tudja, hogy hol vannak a cuccai. Tessék felelősségre nevelni a felhasználókat - nem muszáj számítógépet használni mindenkinek és nem muszáj azokat a munkaköröket feltölteni hülyékkel, amikhez kell a PC használata.

(Persze ettől te még lementheted stb... de hadd kapjon már legalább egy szívinfarktust, amikor észreveszi, hogy ez és ez és az sincs meg... Azektől az emberkéktől fogjuk kapni a nyugdíjunkat - nehogy a végén azt is "elveszítsék".)

 

Előzmény: Jahno (126891)
Jahno Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126891

Dehogy apróság, még fél év múlva is rajtunk keresi majd a doksijait. Én mentek, megoldom és kész. Nem olyan, hogy majd az Ő felelőssége, azt sem tudja hol vannak a levelei, vagy sokszor mit merre szórt szét. Azért vagyunk, hogy ezt letudjuk helyette is.

 

Aztán majd jönnek az ilyen taorminák és telefújják a fórumot, hogy az összes infós csak elveszti a cuccait, utána meg már mindentől fél, mint a tűztől és csak szenved a hülység miatt.

Előzmény: takacsek.hu (126888)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126890

így az asztalra rakott cuccok, meg miazmások is menjenek

 

Egen... ennyi.

Előzmény: Jahno (126885)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126889

Ha anno a 8800GT Nvidia vitte maxon, akkor a mai kártyák/procik/memók röhögve viszik.

De mondom ez szimulátor, nem keverendő például az NFS sorozattal

Előzmény: DMA (126880)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126888

Na, nem mondom, hogy soha nem mentem az asztalt és a háteret... sőt néha egyebet is. Főleg, ha megkérnek rá... De alapvetően sokszor csak annyit mond a user, hogy mentsek le "mindent"...

Így idősebben meg én szoktam rá, hogy azt mondom neki, hogy mentsen le mindent a D:-re (de jó, hogy van... de ha nincs, akkor a Dokumentumokba) - így ővé a felelősség. Ha valami nem megy neki, akkor persze segítek.

A saját mentésének azért látom több értelmét, mert így van rá esély, hogy valamilyen szinten szelektál is és nem menti le az ezer éve meg sem nyitott, csak a helyet foglaló dolgait.

 

Na - de összeségében szerintem ezek apróságok. Inkább foglalkozzunk valami fontosoabbal! ;)

Előzmény: Jahno (126885)
Jahno Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126887

Na jó, ezt nem bírom értelmezni és részletek is kellenének, hogy smb-vel mentesz, NAT mögött van-e, vagy mittomén.

Előzmény: Törölt nick (126874)
Jahno Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126886

Nekem meg mindegy, csak fizesse ki. Júzer úgysem fogja az applicatin adat vagy ../docsettings/desktop mappát nézegetni. Amikor ilyen mappát csinálok, akkor az évekig halmozódik, értelme nincs. Nagyját odaszórom, mondom válogassa ki, aztán így is marad. Rosszabb esetben szerkeszt benne és ráment, én meg byrjam követni?

Előzmény: DMA (126878)
Jahno Creative Commons License 2013.07.31 0 0 126885

Kampó duma. Én meg általában úgy beszélek, hogy nem munkahely, itt nincs Exchange sem IMAP szerver, így az asztalra rakott cuccok, meg miazmások is menjenek, de én visszarakom a júzer kedvenceit meg háttérképét is. Biztos bennem van a hiba, de így is bőven van mit elveszteni, minek kísértsem az ördögöt?

Előzmény: takacsek.hu (126881)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126884

A felvetés jogos, de ha kell, akkor kell. :-)

Egyébként a pontos neve Easeus Partition Master, ingyenes.

Előzmény: Törölt nick (126882)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126883

Easeus disk director vagy valami hasonló, személyes használatra ingyenes, eléggé kattintgatós cucc, stabil és jól működik.

Előzmény: gyuri860213 (126877)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126882

Win7 Lemezkezelő tud zsugorítani és kiterjeszteni, de van egy komoly korlátja: a partíció elejét, ahol a kritikus adatok vannak (fájlrendszer stb.) biztonsági okból nem engedi elmozdítani. Így a csak a partíció végső határát tudod eltolni, amivel általában nem sokra mégy, például a jelzett esetben sem.

Telepíthetsz egyéb programot, ami hajlandó a partíció elejét is odébb pakolni, de én épp biztonsági megfontolásból ennek nem vagyok híve. Még ha másoknak működik is.

Épp most volt róla szó, hogy érdemes-e particionálni, sajnos ez is egy zavaró dolog, hogy mekkorára készítsük a C: meghajtót? Azután egyszer mindig megtelik. Ilyen ez a C: meghajtó...

Előzmény: gyuri860213 (126877)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126881

alapvetően csak a dokumentumokat mentem (képek, videók, zenek, letöltések)

mi nem használunk semmi extrát. Levelzés - gmail, csevegés ugyanez vagy skype... Max. a kedvencekkel lehetne még vesződni, de az az elvem, hogy aminek a címét nem találod meg újra - az biztos, hogy nem is fontos elégé... ;)

 

Persze vannak ennél sokkal érzékenyebb munkahelyek is, de mivel a fontosabb adatokat ígyis-ugyis a szerverre kell meneniük így különösebben akkor sem kell izgulnom, ha kérdés nélkül darálok. Ha nem a szerveren van a cuccos - akkor az házirend ellenes, magába keresse a hibát. ;)

Előzmény: Jahno (126876)
DMA Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126880

Köszi, körbejárom a témát. Ezekhez milyen VGA kellhet?

Előzmény: tütyüke (126866)
DMA Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126879

Meg persze csinálok egy új telepítést is természetesen :-)

Előzmény: DMA (126878)
DMA Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126878

Én ezt úgy szoktam, hogy egy live xp-vel átnevezem oldwin, oldprog, olddoc-ra a releváns mappákat, majd megmondom az usernek, hogy az old mappákban keresgéljen ha hiányzik valami. Elegem lett az "ugyanolyan" állapot visszaállítási macerákból, hogy egy hét múlva összedisznózva kezdjem elölről....

Előzmény: Jahno (126876)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126877

Sziasztok. Fogyóban van a rendszerpartíció szabad területe, gondoltam hogy a d:-ről átviszek pár gigát. Zsugorítottam 10GB-ot rajta, amit aztán szerettem volna kötet kiterjesztéssel a C:-hez adni, de ez a funkció nem aktív lemezkezelőben. Mit lehet tenni? Nagyon gányolni nem szeretnék mert kritikus adatok vannak a gépen, és a tulajdos is....

Jahno Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126876

Naj, és a dokumentumokon kívül még mit válogatsz oda, vagy akkor ha mentés előtt a c:-n lévő dolgokra is figyelni kell, akkor nem mindegy? Nekem mostanában van egy c:doksik könyvtár és kész, innentől belefoglalom, kicsit egyszerűbb, mint application datából meg innenonnan minden cucc egyéni hülyeségét kitúrni.

Előzmény: takacsek.hu (126872)
aamen Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126875

en csak openvpn-t ismerem, ott fixek az ip-k...

Előzmény: Törölt nick (126874)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126874

Sziasztok!

 

Kicsit off, de hátha találkozott már valaki valami ilyesmivel. Az alábbi forgatókönyvet nem én találtam ki. :-) Az adatmennyiségektől, meg ilyesmiktől most tekintsünk el.

 

Adott 3 NAS, három különböző helyen. A, B és C.

Adott néhány PC szétszórva a világban.

A feladat az, hogy a PC-k adatmentést végeznek az A-ra. Majd arról adatmentés történik B-re és vagy az A-ról vagy a B-ről adatmentés történik C-re.

 

Az alap koncepció az volt, hogy A NAS-on beüzemelésre kerül egy VPN szerver, ide csatlakoznak a kliensek, megtörténik az adatmentés, ok.

Viszont B és C is ide csatlakozna, de mivel a NAS szoftvere olyan, hogy csak adatot tud tolni, és B és C ilyenkor dinamikusan kapna IP-t, ezért ez ugye nem jó megoldás.

 

Tud esetleg valaki olyan VPN server-t, ahol a kiosztott IP-k fixek lehetnek? Mert akkor nem a NAS lenne a VPN server, hanem valami Windows-os vagy linux-os cumó.

 

Windows esetén ha nem szerverről beszélünk, akkor lehetne esetleg XP vagy 7-es és ott beállítani, hogy a kliens maga definiálja a saját IP-jét, de ilyen beállítási lehetőség (IP definiálás) nincs a NAS VPN kliens szoftverében. Windows szerver esetében lehetne mondjuk a Remote Access Policy-val játszani. De csak ezért egy Windows szerver kicsit nagyágyú. Ekkor vetődött fel az ötlet, hogy bérelni valami windows server-t és azt használni VPN szerverként RAP-val. Viszont ez ugye valami totál más helyen lenne, ami még nem is akkora baj, de akkor ha jól sejtem az összes kliensek közötti forgalom átmenne ezen a VPN szerveren. Jól sejtem?

 

Szóval minden épkézláb ötletet szívesen veszek, illetve ha valaki szerint máshová dobjam fel ezt a kérdést, akkor azt is szívesen veszem, ha megmodjátok, hogy hová. :-)

 

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126873

Én is mindig a particionálás híve voltam (pl. a Ghost szempontjából és XP-re vonatkoztatva), de legutóbb, már vagy 10 hónapja, úgy vettem használatba egy terás HDD-t, hogy egyben van rajta minden.

A Win7 eddig még nem igényelt teljes letakarítást, pedig azóta kísérleteztem ezzel-azzal, programok kipróbálásával stb. De ha mégis törölni kellene, meg tudom oldani formázás nélkül, egy másik merevlemezről indított XP vagy Win7 segítségével. Ilyenkor törlöm a Windows könyvtárait, egyéb adatok maradnak, utána mehet a telepítés.

Előzmény: pajaci (126870)
takacsek.hu Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126872

Miért nincs értelme?

Eddig a dokumentumok mappát mindig átraktam a d:-re, így nem okozott gondott az ujratelepítésnél a mentés. Én tuti, hogy ketté osztánám: rendszer és adatok.

Előzmény: Jahno (126871)
Jahno Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126871

Partcionálásnak nincs értelme, a programok meg úgyis a c:programfilesbe kerülnek. Újabb Acronis megy Win7-el, de pld. Paragon is, meg sok más.

Előzmény: pajaci (126870)
pajaci Creative Commons License 2013.07.30 0 0 126870

Ismét a segítségeteket kérem!

 

Celeron 2.66, 2G ram, 160G winyó az "új" gépem, amire win7-et szeretnék rátenni. 

Jó megoldás, ha külön partóciókra osztom, pld. 50Gb C: win 50Gb E: programok 60Gb F: mindenes.

A win partíciójára milyen programokat érdemes, kell tenni? (vírus, office, acrobat stb.)

A régi gépemen xp alatt volt rendszer mentésem Acronissal, de úgy hallottam, hogy a win7-tel ez nem működik. Igaz ez? Ha igen mit lehet használni helyette?

 

Előre is köszönök minden segítséget!

Jahno Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126869

"Tudom, mert naponta igyekszem az anyázó felhasználókat meggyőzni, aki azthiszik ez valami GSM szerű dolog és ha én 120 accespointos infrastrukturát üzemeltetek, ő liftezés, szaladgálás,stb közben is kőstabil kapcsolatot és rezzenéstelen full térerőt kell, hogy lásson."

 

Ezzel vitatkoznék, mert valóban a roamingra gondoltunk, és még szakmán belül is szoktam mondani, hogy azt a wifi szabvány nem tartalmazza. Tán valamikor mostantól, van gyártó ami már marketingel vele, közben meg sem született a szabvány, de persze az eszköz tudja :-)

 

Viszont 120 APnél egy rendes nagyvállalati cucc, kontrollerrel megtámogatva már simán tudja. Körbesétálsz a sportcsarnokban, irodában, miazmás, akkor nem fog kiesni egy csomag sem. Legfeljebb úgy kell méretezned, hogy a liftnél is legyen valami lefedettség. Ha AP-t lát, akkor a kapcsolat megoldott.

Előzmény: Törölt nick (126865)
Jahno Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126868

Repeater funkciót ne használj, nem fog működni. Röviden ez, hosszan meg jobb ha elhiszed :-)

 

Érdemes dróttal összekötni a 2 wlan kütyüt, egyik wlan_foldszint névvel, másik meg lehet wlan_emelet, vagy ahogy szeretnéd, de egy és ugyanaz, főleg wifin átlőve ebben a formában nem fog menni. Volt akinek sikerült, ott is minimum annyival jár, hogy kegyetlen lassú lesz a net, ésatöbbi.

Előzmény: Szipolykaa (126854)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126867

+1

Előzmény: Törölt nick (126865)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.29 0 0 126866

GTR1-GTR2 :)

http://www.systemreq.extra.hu/jatek.php?id=82

Szinte mindenhol elbattyog :)

Ez egy valódi szimulátor.

Itt ha kikapcsolsz minden segítséget, akkor még elindulni is macerás a verdával... plusz az összes F1-es pálya benne van.

SPA-ban (Belgium) a rajt utáni Eau Rouge kanyarban tízből kilencszer felkenődtem a baloldali korlátra... pedig első látásra hótegyszerűnek tűnik :D

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Circuit_de_Spa-Francorchamps

Előzmény: DMA (126864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!