Keresés

Részletes keresés

petroliv Creative Commons License 2015.07.24 0 0 4820

 

Sziasztok,

 

mi is decemberben megyünk két hétre Bécsből Amazonnal IFA Villas Bavaroba. Mi már voltunk pár éve Puerto Platán, most megnéznénk Punta Canat. Talán valaki tud abban segíteni, hogy reális áron - nem egy újabb nyaralás áráért - hova lehetne átrepülni Punta Canaról. Puerto Rico közel van, de 3 éjszaka repjeggyel 1 000 USD kettőnknek.

 

Köszönöm az ötleteket

 

 

Előzmény: Iveta1975 (4817)
Iveta1975 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 4819

Szia!Minden benne van,Bécsi indulas ,4 csillagos hotel Punta Canara 2 szemely reszere

Előzmény: Corinne11 (4818)
Corinne11 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 4818

Nézd, ez attól függ, mit takar ez az összeg: milyen hotel, pontosan hol, milyen ellátás, átszállással vagy anélkül, tartalmazza-e a transzfert stb.? Mi ennél többet fizettünk, viszont minden benne van. 

Előzmény: Iveta1975 (4817)
Iveta1975 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 4817

Szia!Koszonom a választ,de találtunk az Amazonnal decemberi Bécsi indulassal 10 napra 2108 eur-ért, nem tudom,hogy mennyire éri meg.Ti tobbet vagy kevesebbet fizetettek?

Előzmény: Corinne11 (4816)
Corinne11 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4816

Kedves Iveta!

Mi idén novemberben utazunk Dominikara, az utat az osztrák Ruefa utazási irodán keresztül foglaltuk, nekünk az Sopronból egyszerűbb volt. A magyarországi utazási irodák közül a Marathon utazási irodát javasolnám, nekünk nagyon korrekt árajánlatot adtak, és innen a fórumról is sokan utaztak már velük, pozitiv tapasztalattal.

Zsuzska44 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4815

Sziasztok!

 

Márciusra tervezek egy utat Dominikára.

Mennyire biztonságos ország?

Mi nem feltétlenül szervezett úttal mennénk, hanem egyénileg, és szeretünk táncolni, úgy hogy az éjszakai szállodán kívüli életre is kíváncsi vagyok.

Ha autót bérelünk, az mennyire biztonságos?

Vannak megfizethető magánszállások?

 

Előre is köszi a válaszokat! :)

theana Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4814

Köszi a részletes leírást, elég jól hangzik a program. :) Én még csak tervezem az utazást, de delfinúszásra mindenképp mennénk majd, ha odajutunk, nekem is nagy álmom, hogy egyszer átéljem és mi is gyerekekkel mennénk, nekik is nagy élmény lehet.

Előzmény: Heni1230 (4812)
isti68 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4813

http://www.thomson.co.uk/ mi ezzel az utazási irodával megyünk. Megbízható és jók az árai. London Gatwick-ről indul Dominikára egyenesen, 8,5óra a repülő út

Előzmény: Iveta1975 (4807)
Heni1230 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 4812

Szia! Mi a VIP programot fizettük be, ekkor két delfinnel úszol. Először ismerkedés, aztán különféle mutatványokat csinál veled a delfin(pl. orrával körbeforgat, kihúz a medence széléig) maga a velük úszás kb 20-30 perc. A Dolphin Islanden voltunk, itt el van kerítve a tengerből egy rész, vannak delfinek, egy másik részen vannak a dajkacápák, ráják, fókák. Mindenhová be lehet menni, ott helyben adnak felszerelést. Ebben a parkban van fóka-és papagájshow is, és van lehetőség egy katamarán útra is, ami egy bulihajó is lehetne: tesz egy kört a part mentén, útközben megáll ki lehet szállni vezetéssel snorkelezni, aztán elvisz egy olyan partszakaszra, ahol lehet úszkálni a gyönyörű és sekély, kellemes tengerben. Közben töltik az emberbe a rumot minden mennyiségben és nem gyenge hangerőn megy a zene. Ezt semmiképp ne hagyjátok ki, mi gyerekekkel voltunk és nagyon élvezték! Gustavo intézte a delfinúszásunkat is.

Előzmény: theana (4811)
theana Creative Commons License 2015.07.11 0 0 4811

Szia, a delfinúszásról tudnál mesélni kicsit? Mennyi ideig tartott, mennyit lehet a delfinekkel együtt lenni, minden érdekelne.... :)

Előzmény: Heni1230 (4809)
Heni1230 Creative Commons License 2015.07.10 -1 0 4810

Kedves Badrob!

Mi hét éve augusztusban voltunk Dominikán. Nyugodtan vágjatok neki! Az idő és a tenger is fantasztikusan jó volt! Fázni és ázni biztosan nem fogtok!😀

Előzmény: badrob (4808)
Heni1230 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 4809

Sziasztok!

Mi e hét elején jöttünk haza, a Natura Parkban voltunk.

Négy kiránduláson voltunk, velünk minden alkalommal ott volt Gustavo ( kivéve a delfinúszást).

Csak szépet és jót tudok mondani a két hétről, a repülőúttól kezdve az ottlétünk minden napjáról, a helyiekről, stb.

Mindenkinek kívánom, hogy érezze legalább olyan jól magát Dominikán, ahogyan mi éreztük! Fantasztikus hely! Mi még szeretnénk visszatérni!

badrob Creative Commons License 2015.07.10 0 0 4808

Kedves Dom_guss és Fórumozók,

 

most tervezzük a dominikai nyaralásunkat, és első körben novemberre gondoltunk. Milyen az időjárás, hőmérséklet akkor? Én elég fázós vagyok, tehát nekem a tengerparti nyaralás akkor élvezhető, ha 30 fok felett van a hőmérséklet. :) Azt olvastam, hogy szeptember-október hurrikánidőszak, úgyhogy az kiesik. DE esetleg agusztusban érdemesebb lenne oda utazni? 

 

Köszönöm a válaszokat.

Iveta1975 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 4807

Sziasztok!Mink idén Dominikara szeretnénk utazzni,ezért szeretnék toletek informaciokat begyujteni,még pedig melyik olcso ,megbizhato utazasi irodat ajanljatok?Elore is koszonom

Gombi0311 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4806

Sziasztok!

 

Mi szombaton jöttünk haza Dominikáról, a Secret Royal Beachben voltunk, és az Araamu Travellel utaztunk. Dominikáról, és a hotelról is csak jókat tudok mondani, és mi az Araamu csapattal is nagyon meg voltunk elégedve. Mindent időben megkaptunk, repjegyet, szállásvisszaigazolást, stb.

A dominikaiak nagyon kedvesek, a szállodában mindenki segítőkész, kedves. A szállda gyönyörű, és még viselhetően nagy. Jókat lehet a parkjaban sétálni, nagyon rendbentartott a kert is, és a part is, jók voltak a kaják, és az animátorok is.Ebben a szálldában az a szuper, hogy ha ide szól a szállásod, a Now Larimarba is bármikor átmehetsz. Olyan, mintha egyszerre két szállodában lenne az ember egyszerre, a Now Larimar össze van kötve a Secrettel, tulajdonképpen olyan, mintha egy szálloda lenne. Valaki kérdezte a netet, a Now Larimarban. Mi nem vettünk netet, mert tényleg fizetni kell érte itt külön, de akik vettek sem tudták felhasználni, mert a tapasztalat az volt, hogy nincs térerő, a net, és néha még a mobil is akadozott. Gusztavóval intéztük a kirandulásokat, (vagyis az Araamun keresztül) Saona sziget gyönyörű, csak ajanlani tudom mindenkinek. A kirándulásokra nem volt magyar idegenvezetés, ezt egy kicsit sajnáltuk, csak azért, mert így hirdetik ezeket a programokat. Sajnos ez a buggyzáson sem volt.

Viszont Gustavo nagyon segítőkész volt, a reptérről a szállodába menet, és a hazafelé út előtti chekkolásban is. A programokon viszont nem vett részt, ez hozzátartozik az igazsághoz.

Összességében szuper volt minden, viszont egy jótanács az utazóknak, az Air France oda is és vissza is sokat késett , majdnem lekéstük a dominikai gépet, pedig visszafelé 3óránk volt az átszállásra, így érdemes hagyni több időt inkább a 2 járat között. (Visszafelé 2 órás késéssel indultunk majdnem).

Az idő végig szuper volt, nem igaz, amit az utazási irodák mondanak (kivéve az Araamusokat) hogy nem érdemes ilyenkor menni. Sütött a nap végig, az óceán és a tenger szinte meleg volt.

üdv mindenkinek!😊

 

blueblack Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4805

Szia! csak jókat tudok írni róla. Ár-érték arányban maximálisan jó döntés. Ha kérdés van csak írd meg nyugodtan válaszolok szívesen. 

Előzmény: Bala1986 (4804)
Bala1986 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4804

IFA Villas Bavaro Resort hotelről vélemények? Valaki? :)

Köszi előre is.

 

Üdv,

B.

bakcsó Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4803

Szia Gustavo!

Nagyon szívesen segítettünk, bocsi, hogy nem válaszoltunk még a leveledre, de bármily hihetetlen egyszerűen nem jutunk hozzá. De igérem, hogy rövidesen szakítunk rá időt és adunk hírt magunkról. Addig is millió puszi neked! :o)

Előzmény: Dom_Guss (4802)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4802

Nagyon szepen koszonom a segitseget a kepeslapokert, megkaptak, nagyon orultek neki, megegyszer koszonom a segitseget.

Előzmény: bakcsó (4778)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4801

https://www.facebook.com/dominikaieskuvo?ref=hl

 

Szia Zsofi,

 

Ezen a linken megnezheted az utolso 20 eskuvot, mindenki magyar aki a kepeken van.

Előzmény: *Zsófia* (4799)
Bala1986 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 4800

Corinne11!

Köszi az információt. :)

 

*Zsófia* Creative Commons License 2015.07.07 0 0 4799

Sziasztok!

Mi Decemberben szeretnénk utazni a párommal Punta Canara, A Now Larimar hotelt néztük ki. Ahogy olvasgattam, voltak már többen ebben a szállodában, engem a wifi érdekelne ahogy láttam az fizetős. Ha valaki igénybe vette mennyi volt ennek a felára és hogy működött? Illetve mi nem hivatalos esküvői ceremóniát is szeretnénk kint. Láttam a seemore.do oldalon, hogy ők is szerveznek. Azt hiszem már irtatok többen, hogy kiránduláson voltatok velük. Esetleg esküvőt szerveztek valakinek? Nagyon gondolkoztunk a Maldiv szigetek és Dominika között, de végülis Dominikára esett a választásunk. Reméljük jól döntöttünk és már nagyon várjuk :)Tapasztalatokat szívesen fogadok kinti esküvővel kapcsolatban illetve szállodával kapcsolatban.

Corinne11 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 4798

Bala! 

Mi is november elején utazunk Punta Canara, több helyen olvastam, akik akkor voltak, írták, hogy nagyon jó idő van, meleg a tenger stb. Szerintem érdemes novemberben utazni már csak azért is, mert decembertől emelkednek az árak, akkor kezdődik az ottani főszezon.

isti68 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 4797

Sziasztok!

Agusztus végén indulunk Dominikára az Ocean Blue & Sand hotelba. Esetleg van valakinek tapasztalata a szállodáról, kártyás fizetésről, autó bérlésről?

Köszönettel: István

Bala1986 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 4796

Sziasztok! 

Mi november elején szeretnénk utazni Punta Cana-ra. Tudna nekem valaki segíteni, hogy akkor érdemes-e? Illetve az időjárás milyen novemberben? Élvezhető vagy inkább ne menjünk?

Várom a Válaszokat!

Pacsi :)

 

szedmák bakter Creative Commons License 2015.07.02 0 1 4795

Sziasztok,

 

mi szombaton érkeztünk haza. Az ötcsillagos Grand Bahia Principe La Romana hotelben voltunk. Ez kb. félúton van Punta Cana és Santo Domingo között, La Romana várostól 27 km-re. Német Neckermannal mentünk, amit itthon foglaltunk egy kisebb irodánál. Az árban benne volt a bécsi reptéri parkolás is, az egész ugyanannyiba került, mint idehaza az egy nappal rövidebb, négycsillagos hotelben nyaralás, amihez ráadásul nekünk kellett volna egyénileg reptéri transzfert szerezni.

 

Nos, aki a türkiz áttetsző tengerért megy Dominikára, az véletlenül se válassza ezt a hotelt, mert iszonyúan zavaros a víz, gyanítom a közeli beömlő Soco folyó miatt. (Szó szerint mint a Balaton, beteszed a kezed és nem látod.) Ettől eltekintve tiszta és kellemesen meleg a víz, kék zászlós a strand. 150-200 méterre van a Beach Club, ami előtt már átlátszóbb a víz, de ott valamiért a kutya se fürdött, holott ott is van büfé éjjel nappal, és napágyak is vannak dögivel. 2 napig elég sok apró medúza is volt, egyik meg is csípett, kb. mintha csalánba lépne az ember, 1-2 perc múlva már nem érződik. Az életmentő srác ilyenkor pedig már rohan is eléd az ecetes spray-vel.

 

A hotel nem volt zsúfolt, a tengerparton is mindig volt bőven üres napágy. A medence is jó, elég nagy, de sajnos engedik a vízben ivást (sőt a bár egyik pultja a medencébe van beépítve) úgyhogy egy csomóan véletlenül-szándékosan beleöntötték sörüket-koktéljukat, és egyszer egy hányás is lengedezett a habok tetején:-)

 

Amit még tudni kell, Gustavo saját elmondása szerint ebből a hotelből amúgy nem fogad el jelentkezéseket, mert távol van:-)

 

A hotellel semmi gond, a személyzet roppant fürge és kedves. (Angolul sajnos a legtöbben csak nagyon keveset beszélnek.) Egyetlen negatívum, hogy a villák középső szobái között kettős faajtó van a falban, amik alatt-fölött szép nagy hézag van. Ha leejtesz egy gombostűt, az is áthallatszik..Sajnos mi a két hét alatt szomszédként kifogtunk egy kizárólag üvöltve kommunikáló szlovák vénlány-truppot, aztán egy bömbölve tévézős amerikai családot, majd egy szintén erős torkú latino társaságot:-) De szerencsére olyan egyszer sem volt, hogy ne tudtunk volna aludni. A szobákban lévő konnektorokba az európai villásdugót is be lehet dugni, nem kell átalakító. (A fürdőben lévőhöz már kellett.) Van teniszpálya, röpipálya, búvároktatás, billiárd, csocsó, pingpong, konditerem, spa, francia-olasz-japán étterem, dohánybolt, 4 ajándékbolt, stb. Változatosak az esti programok is, pl. Michael Jackson show, bűvészműsor, heti egyszer 5D mozikamra rövidfilmekkel, stb.

 

Az étel változatos, én legjobban a gyümölcsöket, és a reggelihez kínált 6-8 fajta frissen facsart gyümölcslevet imádtam:-)

 

Magyarral a szállodában két hét alatt eggyel sem találkoztunk, orosszal talán 1-2 párral a csendes fajtából, a vendégek 70-80%-a USÁ-ból érkezik.

 

2 hét alatt kétszer esett, egyszer rövid ideig, majd egy fél délután át tartó becsületes trópusi eső. Az ég viszont minden nap elborult hosszabb-rövidebb időre, persze ilyenkor sem hűlt le a levegő.

 

Fakultatívok Gustavoval, Saona (itt jártunk a helyi tengeriteknős mentő embernél, és foghattam bébiteknőst a kezemben:-) - Catalina – Santo Domingo. De ezekről már minden le lett írva:-)

 

Jó utat azoknak, akik ezután mennek!

pharao399 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 4794

Sikerült elérnem szegenynek összeomlott a rendszere!

pharao399 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 4793

Ja és még plusszba a honlapja is törlődött seemore.do... Szerintetek?

pharao399 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 4792

Sziasztok!

Járt valaki úgy hogy írt emailt Gustavonak és az jön vissza angolul hogy ez az email cim nem létezik..?? Már 2 emailt elküldtem és rögtön ez jön vissza...:-(

Köszönöm

bakcsó Creative Commons License 2015.06.30 0 0 4791

Szia!

Mi májusban voltunk Dominikán 2 hetet írj Gustavonak, ha visszanézed a fórumot megtalálod az e-mail címét.

Mi vele intéztünk minden programot és szuper volt minden, megbízhatsz benne.Előleget küldtünk neki a többit pedig kint fizettük ki.

Előzmény: Walkerjames (4790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!