Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

sti Creative Commons License 2000.03.23 0 0 16
Hány km.-nél tartasz? Tapasztalatok?
Előzmény: Syd Barrett (15)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.03.23 0 0 15
Kedves sti!
Elismerem, hogy a Scenic jobb motorikusan, de tekintettel 6 fős "kis" családunkra, ötszemélyes autó szóba sem jöhetett. A Zafira a 7 ülésével tarolt, a Multipla volt az egyetlen alternatíva, de nem bántam meg, hogy az Opel mellett döntöttem.
Előzmény: sti (14)
sti Creative Commons License 2000.03.21 0 0 14
Én ezt már olvastam "élőben". A tömör véleményem, hogy az Opel kicsit el van maradva a motorjainak a műszaki színvonalát tekintve, mármint a teljesítményt és a fogyasztást tekintve. A Renault szerintem itt nagyot alakított, illetve hogy egy szinte full extrás autót elég jó pénzért lehet kapni, míg a Zafírát még az 1.8 Elegance-ot is még ki kell egészíteni pár dologgal.

Más kérdés, hogy 7 ülés mégiscsak 7 ülés, és azért szvsz a Zafira szebb, legalábbis az én konzervatívabb ízlésemnek.

A Multipla szerintem egy tréfa, nem is érdemes róla beszélni.

A Citroen még gyengébb motorilag, viszont, ha valakinek saját zsebből (azaz nem céges pénzből) kell autót venni, az ár nem rossz. A forma abszolút nem nekem való, az ember keresi, hogy melyik az eleje az autónak, melyik végébe üljön, annyira egyforma a két vége. Ennél már csak akkor lenne jobb, ha a hátsó ajtó hátrafele nyílna.

Szóval nálam Scenic és Zafira továbbra is fej-fej mellett.

Előzmény: Syd Barrett (13)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.03.19 0 0 13
Syd Barrett Creative Commons License 2000.02.05 0 0 12
Kedves Topiclakók!
Szeretném a figyelmeteket felhívni arra, hogy az alábbi címen szavazhattok az év autójára („természetesen” az Opel Zafirára) : -) www.auto2.hu/index.htm
Üdv: Syd
Syd Barrett Creative Commons License 2000.01.31 0 0 11
Kedves sti!
Válaszolva a kérdéseidre: a TC csak az Elegance változatban alapfelszerelés, nekem Comfort van. A kanyarban való viselkedése meglepően stabil, annak ellenére, hogy az Astránál jóval magasabban van a súlypontja. Élvezem vele a gyors kanyarodásokat, köszönhetően a szervókormánynak. A fogyasztása idáig átlagosan 8-8,5 között volt, 70%-ban városban használva. utolsó mondatként megjegyzem ,hogy a legutóbbi Hetihetesre is ezzel mentek a résztvevők :-)
Bocs, a hangszórókról is kérdeztél: két-két hangszóró van az első ajtókba beépítve, és ugyanígy kettő-kettő a hátsó ajtókban is.
Előzmény: sti (10)
sti Creative Commons License 2000.01.30 0 0 10
Most már nekem is egyre inkább tetszik! Néhány kérdés: a kipörgésgátló (valamilyen TC gomb) az milyen felszereltségtől van? Illetve hátul is van-e hangszóró. Kanyarban mennyire stabil, hogy alakul a fogyasztása.

Syd Barrett Creative Commons License 2000.01.11 0 0 9
Valószínűleg a Renault Scenic egy jó kocsi, de 5 személyes, ami hatunknak mégis csak kevés. Én továbbra is úgy gondolom, hogy nem volt drága a kocsi és a hátsó két ülés is elég könnyen megközelíthető. Középső sort teljesen előrehúzod, majd a támlát előredöntöd. Egyetlen hátránya csak az, hogy mind a 7 ülés használata esetén csomagtartó nem sok marad.
Előzmény: sti (8)
sti Creative Commons License 2000.01.10 0 0 8
Ja még annyit, hogy a csomagtartóban levő 2 ülés mennyire használható? Hogyan lehet odaférni?
Előzmény: Syd Barrett (6)
sti Creative Commons License 2000.01.10 0 0 7
Légkondi van benne? Mert mintha a Confort fokozatban, bár a neve azért ezt sugallaná, nem lenne. Ez elég primitívség, meg az is, hogy a fényszórómosó meg még az Elegance-ban sem széria. Szóval egy kicsit sóher az Opel. Ugyanez a Renault Scenicnél mind benne van az RXT felszereltségű 2.0 140 LE-ben 4.7 milláért, míg az Opelnél az 5.4 millás, csak 115 LE-s 1.8 Elegance-ra még rá kell fizetni néhány 100e-t, hogy komplett legyen az autó.
Előzmény: Syd Barrett (6)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.01.10 0 0 6
Az autó kiválasztásánál alapvető szempont volt, hogy legalább 6 személyes legyen, mivel családunkban négy gyerek van. Ezt az egyéb egyterűek (kivéve a Fiat Multipla) nem tudják. Ezelőtt Opel Astra Caravanom volt, teljes megelégedettséggel használtam, 7 évesen adtam el. A Comfort ára megegyezik az új Astra Caravan árával, ezért számomra meglepően "olcsó" volt, ezért is vettem meg. A kocsi 1.6-os, 16 szelepes 100 lóerős, ABS, légzsák szériatartozék.
A bejáratáshoz kapott tanácsokat köszi, bár a jelenlegi rossz útviszonyok mellett nehéz lesz kihúzatni. Az első fogyasztás egyébként városi+országúti viszonylatban 8,3 l volt.
sti Creative Commons License 2000.01.09 0 0 5
Most látom az Opel honlapján, hogy ez egy dízel motor, és nem is 136 LE, csak 82. Szóval akkor az a baj a Zafírában, hogy nincs 2.0-s motor, pedig Astrában van, akkor miért nincs ebben? Ekkora kasznihoz igazán lehetne!
Előzmény: sti (4)
sti Creative Commons License 2000.01.09 0 0 4
Érdekel a téma, bár szvsz a Renault Scenic ár/teljesítménye sokkal jobb (2.0-s, 140 LE full extra csak 4.7 milla). Az Opel Zafiránál mi a 2.0 DHT (vagy valami ilyesmi) motor? Ez dizel? Csak mert 136 LE, ami dizelhez képest nem rossz.
NiCK Creative Commons License 2000.01.09 0 0 3
Nekem nincs Opel Zafirám, de egy megjegyzést azért ide bökök.
A mai modern motorokat nem kell bejáratni. Az első egy-kétezer kilométeren - a gyártó szerint - nem szabad nagyon forszirozni a motort. Viszont utána érdemes fokozatosan egyre jobban pörgetni a motort és ezzel növelni a terhelést. Nem minden motorra igaz ugyan, de ellustulhat a motor ha túl kényelmes stilusban hajtják.
Üdv:
NiCK
Előzmény: Syd Barrett (-)
badmad Creative Commons License 2000.01.09 0 0 2
Sajnos nekem még nincs, de én hithű Opel párti vagyok. A Zafira szerintem egy Q jó kocsi, mivel alig hosszabb, mint a jelenlegi Kadett kombim, viszont hely van benne dögivel. És az ára is egész emberi, csak kár, hogy most épp nincs ennyi a zsebemben.
Előzmény: Syd Barrett (1)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.01.08 0 0 1
Senkinek sincs még Zafirája? Jó lenne megtalálni egymást, mert az Opel kontra Fiat topicban egyedül maradtam.
tosh Creative Commons License 1999.12.26 0 0 0
az 0pel Zafira yó autó?
Syd Barrett Creative Commons License 1999.12.26 0 0 topiknyitó
Nemrégen vásároltam egy Zafira Comfort 1.6-os XEL kocsit, és mivel ez egy még elég ritka autónak számít várom azokat, akiknek már van. Szeretném velük a tapasztalataimat kicserélni, segítségüket kérni a bejáratáshoz, stb. Főleg ez utóbbi lenne fontos számomra, mivel ez az első 0 km-es autóm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!